Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

mirip
17. mar 2009

ahojte pinky drž sa 😉

inak babendy tak ma napadlo, aj ked je scar tiež v nemocke ale je ok a aj detičky sú ok, tak viete že aj tak nás prredbehne 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 ako sa hovorí dve muchy jednou ranou 😀 😀 😀 😀
ale je to super a teším sa s nou 😵

pink_lady
17. mar 2009

baby ja mam furt teplotu 37,5-38. Mate to aj vy? Ze ci to je v tehu normalne alebo maju tu pokazene teplomery co ukazuju viac :@.
Kvapka mi infuzka prave uz asi 100 rokov.
Akurat tu bola sestricka ze ci mi tvrdne brusko. Ja ze to ja neviem ako to ma :$ ale fakt baby - ako sa to 'prejavuje':$?

mirip
17. mar 2009

teplota môže byť v tehotenstve zvýšená 😉

lenocka3
17. mar 2009

caf pinky 🙂 teplota moze byt 😉
ale ako rozpoznas tvrdnutie bruska..... tak to vobec ale vobec netusim. Citala som, ze to zistis, ked si prilozis ruku na brusko. Ale ako to zistis, to tam nepisali 😅 😕 😅 😕
Ideme sa sonovat, tak papa zatial 🙂

lenand
17. mar 2009

pink na dotyk by malo byt tvrde ako kamen stači pri malej namahe ja ked som bola operovana bola tam jedna čo jej tvrdlo bruško ked prešla len na vecko a naspet mne nevrdne tak to presne neviem ale tak vraveli kočky že to citiš odrazu ho maš tvrde ako kamen

pink_lady
17. mar 2009

Lenand dakujem za info 😉
Lenocka pozdrav bobacika a potom daj vediet co a ako 🙂

evina0
17. mar 2009

babulky moje ktora tuna z vas brala liecbu Zoladexom??Ak sa tuna najde daka dusa nepiste mi po akej dlhej dobe dosla mrcha a za aky cas ste ostala tehotna?? dakuejm za kazdu odpoved

lenand
18. mar 2009

ahojte babulky tak včera slniečko a dnes dažd zo snehom hrozné počasie 😠

evina ja som brala zoladex 6mesiacou poslednu injekciu som mala v januári a potom som už mala dostat mrchu ale už som nedostala a ostala som hned tehu s oliverkom ja asi tolko tak neviem či ti to pomohlo 🙂

lenocka3
18. mar 2009

bre ranko 🙂
ja som mala zoladex - otehu som po roku.... ved som ti pisala 😉

leni caf - no tu je to rovnake s pocasim... len sediet doma ani nos nevytiahnut.

No, vcera ma doki pozeral 45 min na sone 😀 lebo ze ma cas a uz nikoho necaka 😀 tak sa tam so mnou vybavil 😀 najprv pozeral cez brusko a bobatku uz vidno chrbticu aj vsetky kosti - tak to tam nejako urobil na tej obrazovke, ze mi ho tak aj pofotil, tak mame doma "kostroska" 😀 a potom sa mu zle pozeralo, ze odspodu to bude lepsie. Tak pozeral odspodu a hned mi tam zacal hiiiikat, ze jeee, pozrite, to hned inac vyzera!!! a mal pravdu - videli sme jedno usko, druhe usko, ocka, mozog, vsetky prstiky na rucickach, nozicky sme nestihali, lebo nimi hrabkalo, zaludok, srdiecko - komory a predsiene, hornu celust, dolnu celust, nosovu kosticku, potom zapol take nejake zobrazenie, cez ktore videlo ako prudi krv cez pupocnu snuru - na modro a cerveno tam a spat, aj srdiecko tak zapol farebne aj mechur. No sranda... Urobil nam vela foteciek a este si aj jednu vypytal, ze ta sa mu hodi do nejakej jeho prace, ktoru prave robi 😀 Tak budeme mat slavne babo. Potom sa smial, ze sme babo urobili cez plynovu krizu 😀
No bol uzasny 🙂 Take sono aj s vysvetlivkami mi este nikto neurobil. Manza bol totalne nadseny 😀 Inak babo je OK, podla sona dnes zacinam 14tt. Idem na krv buduci piatok, to uz budem 15tt na tie tripple testy.
Idem nakrmit bobacika. Uz nie sme popredu o tri dni, ale len o dva 😀 tak nech to dobehne.

lenand
18. mar 2009

lenocka super že je všetko ok a ten pocit poznam ked ti doky tak dopodrobna ukaže tvoje babo ja som tak bola s mužikom aj pri oliverkovy a aj teraz a je to neopisatelny pocit 😵

dahra
18. mar 2009

Ahojte,
mate niektora v rodine zeny s podobnymi problemami - myslim cysty, endo, nejake zenske? Mojej sestre dnes na 80% endo diagnostikovali (2 mesiace po mne). Ja som ziadne nemala, ale ona ma na to priznaky - hrozne bolesti roky - sa stvornozky plazila po byte, ale hlavne creva ju boleli, si myslela, chodila na gastro nic jej nenasli. Az teraz som ju ja nasmerovala - gynekologicka ju na 100% presviedcala, ze ona endo nema, to je nahoda ze ja mam. Uprosila ju, aby ju poslala na sono. Bac! Pravy vajecnik 4cm cysta, lavy 10 cmcysta. Hned jej urobia CA125 marker, gynoska jej na to nechcela dat odporucanie, ze to z toho nic nevycitaju.
Mnohe novsie studie, co som citala v anglictine potvrdzuju dedicnost ochorenia. 😖

lenocka3
18. mar 2009

caf dahra - ano, potvrdzujem. Aj ja aj segra, aj krstna mama aj sesternica... a tiez segru skoro gynekologicka vyhodila, ze ci si mysli, ze to len tak odo mna dostane. A bac - 9 cm cysta. CA125 nie je smerodatny pri endometrioze. Asi ju poslu na laparku atd.

lenocka3
18. mar 2009

/PS - krstna mama je tiez moja pokrvna pribuzna 🙂/

dahra
18. mar 2009

Teda Lenocka,
este aj sesternica a krstna? Tak to je nafigu. Ja mam tiez krstnu - maminu sestru, ona nic, jej dcera ma trosku problemy, ale ineho zenskeho razu. Mam dojem, ze ti starsi lekari o endo dako menej vedia. Neviem ci to len ja tak vnimam teraz,akoby endo bola daky "boom". Dost vela zien to ma. Hej viem, ze CA125 je zvyseny onkomarker, ale vraj pri endo je zvyseny. Ja som to teda tam mala. Sestre som narucila, aby povedala, ze o baby sa snazia viac ako rok, hoci len od augusta, aby jej s laparkou spravili aj ostatne vysetrenia. Objednali ju na 7.4. a uz teraz pojde na krvne odbery - hormonalne hladiny a tak. Doktor to sam navrhol.

lenocka3
18. mar 2009

no, je to na figu, ale su aj horsie diagnozy 🙂 a som rada, ze som tehu a segra je tri ci kolko rokov po operacii v poriadku a ostatne maju tiez deti. Poznam este osobne dalsie tri zeny s endo, jedna ma dve deti, druha jedno, posledna ziadne - to ale preto, ze bola 2x na interrupcii... 😒
No, polka z nich mala deti jednym luskom, druha polka vratane mna az na treti, ci stvrty lusk ..... 😉
Podla mna ani nie boom, len sa o tom asi viac hovori.... ved aj stare mamy hovorili, ze na velmi bolestivy menzes treba tehotenstvo 😀 a o ziadnej endo urcite nevedeli, kedze nebolo sono a nesledovali sa onkomarkery 🙂

dahra
18. mar 2009

Lenocka,
s tymi starymi mamami to je pravda, ani nevedeli, ako su blizko pravde 🙂
Jasne, ze su aj horsie, len ja o tom viem 2 mesiace, tak mi to pride divoke. Reumu mam viac ako 20 rokov a tiez je to nie prijemna vec, ale akosi som sa s nou za tie roky naucila zit, tak to bude postupom casu asi aj s tymto. Mamina ma viac stresy, lebo zrazu ideme na operacie ako na beziacom pase 🙂. Inak kazda z nas par dni pred narodkami. Tento rok sme "operku" dostali do daru 😀.(Nemyslim tu slecnu na opatrovanie deti)

lenand
18. mar 2009

čo dnes porabate u nas je to hrozné počasie hodinku svieti slnko a potom sa rozfuka začne snežit a potom zas na chvílku slnko no hroza ja som dnes uplne leniva a nič sa mi nechce a mam taku kopu žehlenia

bleelka
18. mar 2009

lenand, dakujem moc, to je krasne povzbudenie 😉
lenocka, uzasneeeee, to musel byt nadherny pocit a urcite to pridalo aj este viac optimizmu, takze babenku bude este ovela lepsie 🙂
pinky, pekne sa drz, myslime na teba, poveget si a coskoro si doma 😉
babulky, zajtra mam uzv a odbery, tak drzte palce aby tam mimco bolo a aby ho bolo vidno a pripadne aj srdiecko by potesilo ak by uz bolo 😵 dam vediet potom ...

lenand
19. mar 2009

dobre ranko tehulky 🙂

bleelka
19. mar 2009

ahojte kockz, tak mame srdiecko a 4,6 mm, sme v 7tt 😵 bol to uzasny pohlad 😵 hrozne sa tesim a moc vam dakujem za podporu 🙂 dostala som uz aj obrazok z uzv, ale knizku az o mesiac 😒 to uz budem v 11tt...vy ste vsetky dostali skor? Neviem preco tento moj dava az tak neskoro, ale vlastne len dnes mi brali krv, takze by tam nemal ani co zapisat...
krasny dnik vam prajem 🙂

dahra
19. mar 2009

Bleelka,
gratulujem. Zienky mali pravdu, ked ta povzbudzovali, vedeli preco 🙂.
Nech sa vam obom dari!

bleelka
19. mar 2009

dahra, dakujem moc moc, si mila 🙂
ano, ono to velmi pomaha, a to je dolezite, optimizmus 😉
dakujeme velmi pekne a vsetko naj zelam aj ja tebe, nech sa co najskor podari aj tebe, velmi ti to zelam, drzkaj sa 😵

lenand
19. mar 2009

gratulujem k srdiečku a teraz sa pekne o seba staraj a o svoje babetko vala odychuj a pekne papkaj aby babulko rastlo 🙂

bleelka
19. mar 2009

lenand dakujeeem, budem budem, ved uz mam 2 kg navyse 😀

mirip
19. mar 2009

ahoj blolka gratulujem ano ja som dostala tehuknižku so srdiečkom v 6+1 ale zapisoval mi tam až pri prvej poradni v 10tt takže som tam mala len meno vypísané a nič viac, to je nepodstatné tehotenská je len detail, hlavne že je bábatko ok 😉

bleelka
19. mar 2009

mirip, dakujem, ano, mas uplnu pravdu, aspon, ze mimiskovi bije srdiecko, len nech biju vsetkym aj nadalej 😵

monika3
autor
19. mar 2009

ahooj babule,
bleelka no to je nadhera, blahozelam k srdiecku a tu knizku ti daju asi az nabuduce, mne ju dali az v 12tt 😉

a jejda citam ze SCar ma v brusku dvojicky, no to muselo byt pekne prekvapko 😵 😵

a co ako sa ma nasa Pink? 🙂

mne je uz trochu lepsie, citim sa zdravsia a viac aktivnejsia tak som spokojna 🙂 😵

lenand
19. mar 2009

ahoj monika je super že ti už je lepšie a čo drobček v brušku už citiš pohyby 🙂

tittika
19. mar 2009

ahojte 😉

bleelka pripajam sa, blahozelam k srdiecku 😵 my ideme na 1.UZV 31.3. 😒 este je to taaak daleko 😅

monika3
autor
19. mar 2009

lenand ano citim ako sa mi tam krpec pekne prevaluje 😵 viac to citit ked mam ruku na brusku ale da sa to uz aj bez toho.
najviac bol zo zaciatku aktivny vecer, teraz je uz aj cez den, no asi to nebude spachtosik po maminke 😵

idem mu dat jablcko, nech je pekne zdravucke 😵

Tittika ja mam tusim na tvoj 1.uzg poradnu 😉