Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

filmushka
14. okt 2009

oki, tak v marci tu budem ako na koni chodit 😀 😵

janemari
14. okt 2009

mirip gratulujem k Bianke a rychlo sa zotav a up domov si uzivat mamickovske starosti. 🙂

ellianka
15. okt 2009

ahojček babulky 🙂

monička, veru už druhý deň nám tu poriadne sneží a začínam mať pomaly ale isto vianočnú náladu 😀 😉
no a s tým snažením som už v duchu začala, však musíme byť o krok dopredu pred tou mrchou endo 😉 a tak dúfam, že budúci rok nám to vyjde...hoci aj keď MS ešte nedorazila som v nedeľu mala bolesti ako keby mi praskla cysta 😠 ☹ tak som zvedavá čo mi povie doki na zajtrajšej prehliadke. ale poviem vám, že tých pár mesiacov bez endo bolestí bola nááááááádhera a tak rýchlo a nečakane som šupla do reálu 😖

pinky 🙂 kamoška otehotnela necelý rok po sekcii a všetko je v pohode. vraj je to dosť indivindi. ja sa určite plánujem poradiť s dokim. vraj aj návrat endo je odlišný u niekoho rýchlo u iného straaaaaaašne pomaly...v kútiku duše dúfam, že som ten druhý prípad 😅
ten malý náš malý zázrak ma nabíja pozitívnym myslením 😵

scarlette
15. okt 2009

mirip gratulujem k princeznicke 🙂
bleelka paralen je ok, mne ho aj gynekologicka odporucala kvoli teplote...

babulky a co sa tyka endo verte ze nad nou vitazite a nie ona nad vami, to by bolo horsie...

monika3
autor
15. okt 2009

ahojcek
Eli vianocna nalada a uz aj darceky kupujes? No neviem ci sa ja dakam vyberiem sama na nakupy nie je ako....ale zase najvacsi darcek sme uz asi kazda dostali 😵 😵 😵
Inak tym ze sme boli tehotne tak sa aj endo mozno vyliecila 😅 😅 😅
Scarlet chlapci su krasavci 🙂 🙂
a ozis dnes sme aj my kupili fusak 😉

pink_lady
15. okt 2009

ahojky
vianoce salalaaaa 😀 😀 😀 uz len cakam kedy zacne ta vanocna reklama v telke 🙄 😠
elli ano doki poradi najlepsie 😉 ja aj kvoli inemu ako cisaru, ked som mala preeklampsiu tam to je potom aj v druhom tehu zlozitejsie, strasne sa toho bojim, lebo vraj niekedy sa nezopakuje ale poznam viac pripadov kde v druhom tehu babo zomrelo vo vysokom stadkiu tehu... 😕 ale to nebude moj pripad a basta 😠 😀 ale kazdopadne nechcem nic zanedbat a chcem sa dat najskor do poriadku 😉

elli inak ja som mala tiez par krat od porodu take bolesti endo hnusne ze este horsie ako pred...ale ja uz som dostala aj mrchu, od utorka, start bol uplme strasny, teraz uz bez bolesti skoro ale to tecie ako z vodovoda 😒

bleelka
15. okt 2009

ahojte kocky,
scar, tak fajn, chvlabohu stacila iba jedna tabletka, no dnes som sa zas dost ulietala po meste v tom necase, tak snad sa mi nepohorsi... mala som ist iba na Kramare na monitor, no rano mi volali zo socialky, ze nastup na MD som mala mat 25.9 a nie 26.9, ze kvoli tomu nebudem mat narok na 28 tyzdnov, ale len na 22... takze som letela po ten papier, potom k dokimu, nech mi posunie a prepise termin porodu na tej Ziadosti o den neskor... takze z Petrzky na Kramare, potom odtila do Ruzinova, z tadial do Karlovky a potom zas do Petrzky... ach jaj, uz som doma, idem si lahnut nech sa mi nepohorsi... a nech mi niekto povie, ze ako dobre je na MD, vsak ja len po lekaroch a po uradoch beham... na porazenie... no a zajtra zas ten papier odniest na socialku, potom na poradnu na Kramare, odtial do Karlovky k zubarke... ale aspon rano ma do toho Ruzinova a na Kramare hodi manzel... chudacik chcel ist z roboty po auto aby ma dnes vozil, ale aj vcera bol so mnou, nechcem aby vela meskal z prace, nepotrebujeme naozaj teraz aby ho vyhodili...
Esteze sa to dalo takto vybavit, lebo potom by som musela v praci ten jeden den riesit vratenim penazi alebo dovolenkou a to by bolo viac papierovaciek... no smola, odkial som mala vediet, ze bude problem ak nenastupim presne 6 tyzdnov pred porodom, ale o jeden den neskor?

monitor dnes ok, no tiez mi nebolo vsetko jedno, mala sa vrtela, stracali srdiecko, museli presuvat sondu, ale bolo to az mrazive, ked pocujete buchat a potom slabne a potom nic... neprajem nikomu... no a nakoniec z toho bol ukazkovy monitor, ze mozu studentomu uakzovat... no nechapem, ale som rada....

pinky, ta preeklampsia ci gestoza co sposobuje u matky a co u babatka? ake komplikacie?
no a mam bakterie v moci, tak to budeme musiet preliecit, zajtra sa mam dohodnut v nemocke ci to zabezpecia oni, alebo este moj povodny gynekolog...
no snad uz buduci tyzden bude vacsia pohoda a ja budem mat cas pripravit sa na porod a vsetky veci a tak aby som uz bola uplne spokojna... ocka pri porode uz mame zaplateneho a aj epiduralku ako poistku, ale este nemam krv zobratu na tu epi, to zajtra... a este ten zub nestastny co ma od augusta trapi doriesit... juj zase som sa rozpisala, snad som vas moc neotravila...
drzte saaaaa

a pytala som sa dokiho ci hned musime aj druhe aby sa endo neobnovila a on ze kdeze, ved uz ste vyliecena, liecba trva 6mesiacov a vy ste tehotna 9, cize este ucinnejsia terapia, ze si mame dat aspon rok pokoj a potom sa znova snazit... tak snad... no ak bude cisarak, tak veru treba pockat 2 roky vraj... snad nebude, drzte palce...

scarlette
15. okt 2009

baby nechcem strasit ale tehotenstvo sice endo zastavi ale nemusi ju uplne odstavit tak ako u mna, kvoli endo som poporode stravia este dve a pol hodiny na operacke ☹

bleelka
15. okt 2009

scar a co si tam robila? 😕

scarlette
15. okt 2009

bleelka snazila sa prezit 🙂

pink_lady
15. okt 2009

bleelka to s tym monitorom je normalka, zvyknes si 😅 babatko sa normalne hmyri a posuva 😉
scar ty si si tiez uzila toho na operacke, ze? 😎

bleelka je to najcastejsia pricina umrtia deti i zien pri porode 😒 komplikacii tam je strasne vela

scarlette
15. okt 2009

pink no hej ak sa to da tak povedat,,, vyjadrenia lekarov na druhy den po porode-operacii boli "mozeme byt radi ze sa tu vobec bavime"... cize tak nejak 😅

pink_lady
15. okt 2009

no scar podobne vyjadrenia su mi zname 😅 a pred vsetkym pocut ze "poriadne to pichni /akoze tu spinalku/ lebo toto nemozeme uspat to by sa neprebralo" 😕 alebo ze "mas po ruke defibrilator?" 😕 😅 ale hlavne ze sme tu ...ale po vsetkom si hovorim ze radsej prilis nespekulovat a tesit sa z toho co mam doma 😉

scarlette
15. okt 2009

pink tak nejak, mna nakoniec po spinalke aj normalne museli uspat a vymenit operacny tim... nadopovali ma na operacke siestimi transfuziami, dva krat plazma a neviem kolko infuziek...
som vdacna za to co mam doma 🙂 viac mat nebudem

pink_lady
15. okt 2009

hlavne ze si teraz ok ...teda dufam ze si? 😉 a maly boli hned ok?

scarlette
16. okt 2009

som v pohode, len dalsie deti su pre mna passe... drobci mali apgar najprv 8 a potom 9, chvilku im pomahali s dychanim ale len par dni a uz to zmakli uplne sami

pink_lady
16. okt 2009

aj moj mal apgar 8, jemu sa to na 2.ci 3.den este zhorsilo, /dychanie/, ale potom zabrali antibiotika a uz bolo lepsie 🙂

madonnka
16. okt 2009

Ahojte.
mirip scarlett gratulujem k drobcom,zelám vela stastia lasky a vsetkého naj... 😵 drzkajte sa a nech rastu drobci do krasy. 😵

lenand
16. okt 2009

baby až my mraz beha po chrbte ked to tu čitam ale som rada že ste ok a možte sa radovat zo svojich drobčekou a že oni su v poriadku a budu vam už robit len radost a sem tam aj trošku pozlostia ale su vaše a to je zaklad na všetko ostatne sa rychlo zabudne ked sa na vas usmeju a neskor vam aj povedia mamka lubim ta to su tie naj naj krajšie slova 😵

pink_lady
16. okt 2009

lenand ja sa strasne bojim lebo vidiet na malom ze je trosku taky , resp. ako mi povedali ze ten moj vysoky tlak mu ublizil a nieco poskodil v hlavicke, akoze chlap to nadherny velky ako buk, ale proste uz by sa mal trosku aj akoze aspon na chvilku do oci pozriet a stale nic, ani nejako nesleduje iba par krat otocil hlavicku ked som sa mu prihovorila z druhej strany...jedine co sleduje je kolotoc nad postielkou aj to mam pocit ze skor hudbu, ako tiezvieratka ked mu ukazujem hracku a idem pred ockami tak sa neotoci za nou, ocka mu stale beahaju. nemal ani pri kontrole etse v poriadku nieco v hlavicke nieco s tymi komorami tak sa bojim ze to nebude dobre a naplnia sa tie horsie predpovede. doktorka mi este v nemocnici povedala ze nemam ratat ze bude nejako sustredeny v skole, ze bude mat dobru pamat a tak ale ja strasne dufam ze sa to vsetko urobi 😵 a strasne sa tesim a som vdacna ze ho mam 😵

dahra
16. okt 2009

Ahojte,
Pinky,
Oliverko je este malicky - taki drobci este nevnimaju, nevedia ani poriadne zaostrit zrak, tusim som dakde citala, ze su akoby "slepi". Ked bol moj bratranec taky krpec, kaslal na vsetko - mal asi 3-4 mesiace, ked si zacal sem-tam vsimatl, ze niekto je pri nom alebo sa nieco deje.
Scar,
tie komplikacie pri porode suviseli s endo? 😕

tinkywinky
16. okt 2009

ahojte dievcata,

rada by som sa k vam pridala.Som cerstva tehulka, po KET s endometriozou. Vcera mi len oznamili pozitivne vysledky krvi 😵 Bol to neopisatelny pocit!! 😵
Chcela by som sa opytat ci je tu niektora kocka, ktora stimulovala Estrofemom, a ako dlho sa berie.

Dakujem, drzim vsetkym palce!!

pink_lady
16. okt 2009

dahra, niektore veci by uz podla doktora aj mal robit ale ze este nic nie je stratene ze cas ukaze ale je pravda ze on ma ako keby este len 4 tyzdne ale vraj pohlad by sa mal dat zachytit hned po narodeni

tinkywinky aky pekny nick 😅 a gratulujem a drzim palce a nech je uz takto o 9 mesiacov 😵

tinkywinky
16. okt 2009

dakujem pekne pink. Boj sa nekonci, len sa v nom pokracuje. Dufam,ze uspesne 😵

scarlette
16. okt 2009

dahra ano suviselo to cele s endo, ta mi narobila strasnu sarapatu v brusku...

ahoj tinky, ja som brala estrofem pred KET ale bol neuspesny tak neviem... myslim ze v snazlkach jetema priamo na ket tak sks pripadne tam..a gratulujem 🙂

bleelka
16. okt 2009

scar, pinky ty brdo, to som netusila, ze ste takto bojovali 😨 to kvoli endo???
pinky, uz ta chapem, ze sa bojis a ze si ma vyhresila a poslala k lekarke... a o maleho sa neboj, bude to ok, je este malinky, navyse sa narodil skor, cize teraz by bol cerstvo narodeny normalne, takze vraj treba ratat s tym rozdielom, takze nebojkaj, bude to ok 😵

ja som mala ist dnes prvykrat na poradnu do nemocky a sestricka mi vysetrila moc a potom otvorila knizku a povedala, ze ma nebudu vysetrovat, ze som tento tyzden uz poradnu mala este u svojho, ze staci prist buduci tyzden...
je mi zahadou, ze moj doki zistil problem s mocom a u tejto doki sestricka zistila, ze je vraj ok... takze som ten moj dnesny moc zaniesla este aj ku svojmu dokimu nech to pozru este raz ci je to ok, lebo ziadna liecba medzitym nebola, jedine, ze by to bolo ovplyvnene mojim nachladnutim...

no a potom som sla este k zubarke, tak mi ten zub este nezatvorila, len precistila a dala vlozku, a znova sa vidime 20.10, snad sa dovtedy malinka nevypyta von...

tinkywinky, blahozelam, davaj na seba pozor, pekne opatrne a uzivaj si to 😵

pink_lady
16. okt 2009

bleelka ja nie kvoli endo teda sak len pan boh vie ci aj ona pridala ruku do ohna 😎 najlepsie je ze ked som si pocas tehotenstva pozerala, citala ze ake komplikacie su mozne ku koncu, tak clanky o eklampsii a preeklampsii som vzdy preskocila, ze toto sa ma netyka to mat urcite nebudem 😎 😠

inak bakterie sa dajuzistit myslim len v labaku takze na ambulancii nie ...no veru sranda planovat teraz este zubara co ak porodis 😅

bleelka
16. okt 2009

no moc poslali do labaku, v ambulancii som ho len odovzdala 😉
no ja beham k tej zubarke uz 2 mesiace pravidelne v cca 10 dnovych intervaloch... no co narobim?

mala sa dnes zas moc nepretrhne s pohybmi...
jednej babenke v inej teme sa snivalo do rana, ze som porodila... no som zvedava...

a kde si citala o komplikaciach ku koncu tehu nech sa trocha postrasim? 😉

liviaf14
16. okt 2009

ahojte 🙂
tinkywinky - vitaj v téme, konečne ďalšia tehuľka 🙂
pinky - neboj, Olík dobehne všetko uvidíš, je to šikovný chlapček. nestresuj sa, to nie je vôbec dobre, tak buď v pohode a všetko bude OK, treba pozitívne myslieť 😎

bleelka
17. okt 2009

ahojte kocky,
nasa mala sa zas dnes neprekonava ☹ tlaci mi do rebier, ale kopance nehrozia, musel muzik pocuvat srdiecko aby som sa uistila, ze bije... brusko mi tvrdne aj v noci uz...

dnes som sa dala na upratovanie, prehadzujem letne veci do krabic a zimne von z krabic do polic...