Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

evina0
30. dec 2009

liviaf ja idem rodit do Martina.k lekarovi co ma operoval a aj ku nemu chodim na ultrazvuk 😉 je to cca 1.5 hod ale ked sa dupne na plyn aj rychlejsie.
mam skor dilemu ze manzelovi vychadza sluzobka na mesiac mozno aj viacej na april ..ide do Bieloruska....ale ako uz teraz vravi tak to bude neskor..takze maj ci jun ☹ ☹ prave vtedy ked budem do martina casto behat asi pre porodom...mam s toho strach ked ma to pochyti co potom.ale je to daleko a nevie sa termin mm sluzobky.ako to poznam povedia mu to par dni pred odchodom..ach jo.
mam trochu pobliz segru co by asi zbehla ak by mohla a mozno aj svokor by ma tam hodil.len nie su pri mne .sice byvam u rodicov ale ako ich poznam tak skor spravia paniku a zmetok ako ma upokoja.a ocino by si uz netrufol na soferovanie tak dalej a hlavne popod Strecno.tak sa spoliham na manzela a ze nebudem rodit predcasne a potom ma vezmu do porodnice a tam ma to uz moze pochytit 😉 manzel chce byt aj pri poorde a velmi sa tesi ,uz nam kupil aj kameru 🙂 len aby bol doma.
beriem to tak ze korunky treba a na tomto projekte robi roky takze tu jeho cestu odmietnut nemoze.je to na dost dlho a v nespravnom case-zrovna ked ho budem potrebovat 😒 no nejak sa to vykrystalizuje.

liviaf inak na Tn som dobre pocula.rodila tam kamoska diabeticka a bola velmi spokojna.ja som lezala v Tn hned oproti minuly rok va maji na infekcnom s kliestovou encefalitidou..a dost casto sme aj v noci poculi detsky plac ..porodnica je hned oproti a na najvysom poschodi. ani sa nenazdas a budes mat svoj pokladik v naruci, drzim placeky 😵
kedy zacnes navstevovat v Tn porodnika? mas niekoho zaplateneho ci nie?

liviaf14
31. dec 2009

ahoj evi 🙂

no máš to veru pestré na ten máj a jún. ale je to ešte ďaleko, ešte sa kopec vecí môže pomeniť a nakoniec pôjdeš do MT do pôrodky s mm, len sa teraz nestresuj, nejak sa to vyrieši 😉 určite ťa niekto odvezie, ak by to aj nebol mužík. aspoň, že je to v jarno-letných mesiacoch, a nehrozí sneženie a poľadovica, ako teraz napríklad.

no veď uvidíme ako pochodím v nemocke, ale snáď to bude všetko v pohode, nič zlé si ani nepripúšťam. môj gynek. je tam zástupca primára, takže snáď bude starostlivosť v pohode. pri laparotomii pred viac ako 3 rokmi bolo všetko v poriadku, starali sa úplne super, nemala som žiadny problém, tiež nemôžem povedať krivé slovo. aj keď som počula aj negatívne názory, takže ťažko súdiť....

tak veselého Silvestra želám a hlavne veľa zdravíčka do Nového roka 2010 😵 a všetkým nám krásne a zdravé bábätká, nech sa nám to tu pekne rozrastá 😵

evina0
2. jan 2010

prajem vsetkym snazilkam,tehulkam a mamickam aby bol rok 2010 rozpravkovy, stastie neodbytne, laska nekonecna, zdravie dokonale a problemy vzdialene

liviaf14
2. jan 2010

ahojte 😵
všetkým nám tehuľkám želám pohodové tehuľkovanie, bezproblémové a rýchle porodenie našich bábätiek, veľa zdravíčka už narodeným bábätkám, ich maminkám, nám všetkým čo nás pôrod čaká, a nech sme všetky spokojné, šťastné a nech nás endoška obchádza veľkým oblúkom 😵

pink_lady
2. jan 2010

ahojte prajem vam vsetkym v novom roku hlavne stastne dotehulkovanie a skore zotavenie po dotehulkovani 😵 livia ty to uz mas ozaj za par, ja som sa v 36 rozdvojila 😎

co sa tyka Tn porodky raz je tak raz tak, v podstate sa nestazujem aj ked pocas tych tyzdnoch co som tam "dovolenkovala" 😎 boli aj horsie skusenosti a zazitky 😅 takze kocky aby ste len v dobrom spominali snazte sa tam stravit minimum casu 😝 😀

liviaf14
2. jan 2010

ahoj pinky 🙂
beriem si tvoje rady k srdcu 😎 , budem sa odtiaľ ponáhľať domkov 😵 😵 😵 no veru, sa mi to blíži, nechce sa mi ani veriť, že už 36tt, to naozaj už môžem každú chvíľu porodiť, v pondelok idem na poradňu, tak uvidíme, čo povie doki 😉
ako sa máte s Olíkom? rastie ti do krásy? 🙂 pozdravujeme ho s Tomim z bruška 😉

pink_lady
2. jan 2010

Ahoj livi a tomik 🙂 pozdrav v po dokiho B-)
Oli rastie do krasy, je uzasny robi pokroky ...olikova mamina zacala novy rok s nejakym bacilom tak sa lieci zas B-)

liviaf14
3. jan 2010

ahojte 😵
pinky, tak to je super, len tak ďalej, nech sa Olíkovi dobre darí, je to statočný malý chlap 😵 a tebe skoré uzdravenie želáme. a peknú nedeľu všetkým prajem 🙂

bleelka
3. jan 2010

ahojte maminky,
chcela by som sa opytat ci ste niektora mavali vecerny plac nesposobeny bruskom. nasa mala kazdy vecer na cca 2 hodky spusti taky rev, kt. trva az kym od unavy nezaspi... spi potom sice celu noc, ale tie dve hodky stoja za to... brusko ju neboli, napapana, prebalena, len z nicoho nic plac... neda sa jej asi zaspat, neviem co to je, preco to je a kedy a ci to prejde...az pupok jej vylieza az sa bojim hernie.... nemate s tym niektora skusenost? vdaka moc

mirip
3. jan 2010

deti plačú nie len vtedy ked majú v plienke a sú hladné ale aj ked sú napr. viac oblečené a je im teplo alebo opačne je im zima toto mávala aj moja ale už je vpohode

mirip
3. jan 2010

skús ju dlhšie mať na pleci alebo daj ležať a po chvíli aj pár minútach vezmi a daj na plece možno ešte potrebuje grgať aj naša je niekedy vygrganá zalahne a zrazu strašný vresk ked ju vezmem na ruky tak grgne ešte no jed tie bublinky vychádzajú von alebo vzduch pomaly tak aj po chvíli dlhšej može grgnúť, inak poradiť neviem

lenand
4. jan 2010

bleelka my sme to mali pri filipkovy napapkaní vyspatí prebalení bruško nebolelo a prišlo 17.00 a spustil plač a mohli sme ho aj nosit aj hajkat nič nepomahalo vyplakal sa a o 18.30 pkupkat a spat a ko mu minuli 3 mesiace tak to prestalo ale niekedy som sa až bala tej 17.00 hodiny že zase začne trošku pomohlo ked sme skakali na fit lopte nikde sme nechodili len sme boli doma a nosili ho raz ja raz muž

pink_lady
5. jan 2010

niekedy si deticky proste len potrebuuju vyplakat energiu

dahra
7. jan 2010

Ahojte tehulky a maminky,
v tomto roku som sem este neprispela, tak vam hned teraz zazelam, aby vam rok 2010 priniesol len dni plne radosti.

Ja som sa akurat vratila z 1. poradne (fiha, ake slovo, este stale mi to pripada neskutocne, ze uz aj ja chodim do poradne 🙂. Vysledky mam dobre, len som trochu sklamana, ze som si nemohla drobca na utz pozriet tak dobre, ako v heliose. Ani komentar som taky nedostala a o fotke mozem len snivat 😒. Doktorka ma len malicky monitor a natoceny na seba, tak som skoro spadla z kozy 😀, co som na drzovku nakukala. Ale havne, ze bobak je v poriadku. Mozno si este vo februari skocim do heliosu na sono, lebo najblizsie mam az v marci a to je nekonecne cakanieeee. ☹

liviaf14
7. jan 2010

ahoj dahra,
tak gratulujem k prvej poradni 😵 je to super pocit, že? ešte že si nespadla z tej kozy 😀 ty si ale zvedavá 😀 ale veď čo by aj nie, na takéto malého drobčeka v brušku, že?
aspoň sa táto téma trošku prebrala, stále sem nakúkam, a stále nikto nepíše....... ale my to napravíme, že?

bleelka
7. jan 2010

ahojte kocky,
idem sa pochvalit. dnes mal na starosti cely den malu manzel, musela som na jedno skolenie a od 8.30 do 17.00 ju mal na starosti on a zvladli to na vybornu. predosle 2 dni som odsavala mlieko a mala dnes za ten cas co bola s manzelom vypila 400 ml! Esteze som naodsavala dost, takze im este 90ml zostalo. Normalne som nevedela kolko pije, takze aspon viem, ze celkom dost... uz dzavoceme, tak sa s nou rozpravam 🙂

Uz stvrtykrat ma v puse kvasinky, uz ma to prestava bavit, stale behat k detskej po Diflucan... ani probiotika nezaberaju...

Dalsia vec co ma trapi je, ze od utorka 15.30 nekakala, co je uz 52 hodin! Uz sa vam to stalo? Doteraz mi kakala aj niekolkokrat denne a teraz uz vyse 2 dni nic a ani sa neschyluje ku kakaniu brusko ma makke a nema ho zvacsene... zeby vsetko stravila? Poslednu stolicu mala moc riedku a tmavsiu, teda uz to nebola horcica, ale skor svetlejsie hnede a trochu hlienove, uz nie zlatozlte je to normalne? Mate skusenosti?

dakujem za reakcie k tomu placu, najnovsie 2 dni bez placu, uvidime co bude dnes...drzte palce!

liviaf14
7. jan 2010

bleelka skús v nejakej téme, kde to viac "žije", napr. "prvýkrát mamou" alebo podľa veku bábätiek, tam to čítam často takéto rady a skúsenosti

pink_lady
7. jan 2010

bleelka, to kakanie je ked kojis normalne, niekde som tu citala ze kojene deti aj 2 tyzdne nemusia kakar...ale ak chces, pripadne sa ti bude zdat uz nejaka nervoznejsia - ja davam cajik z lekarne alebo kamilkovy, podla veku babatka kupis, no a ak my mame taky problem nahodou ze 1-2 ddni nekaka tak este pocas pitia nalozi plnu plienku (aj dnes, ufff to bolo smradu 😎 😀 )
livia ty ze uz 37 to uz fakt mas zapar, hlavne ak mas cukrovku tehu tak tam sa zvyknu deticky onieco skor narodit juj tesim sa na dalsieho noveho trencana 😵

bleelka
8. jan 2010

livia, pinky vdaka za rady, ste zlate
livia, drzim palce, ja som v 38tt porodila, takze sa maj na pozore a zelam bezproblemovy porod
pinky, no zatial je mala spokojna, poprdkava, ale nekaka. dnes je to treti den, ale ak to moze aj 2 tyzdne trvat, tak potom je to snad normalne... dnes som chcela kvoli tomu volat detskej, ale asi pockam do stredy na poradnu.

dnes som bola u gyndosa, mam stale zahusteny moc, ze filtracia neprebieha na 100%, tak vela vela pit a potom znova kontrolny odber mocu... uz to mam od porodu ak nie kusok skor, viac mi k tomu nepovedali... nemali ste to niektora?

liviaf14
8. jan 2010

ahojte maminy 🙂
no veru, sa mi to kráti, tiež počítam s tým, že sa malý môže narodiť skôr, ja som bola v 37tt narodená, váha 2,5 kg. takže náš mrňúsik bude na tom podobne, veď uvidíme 😉
37tt mi začína dnes, tu na koníkovi to mám posunuté o dva dni skôr. a tá tehu dia dieta, veru nič moc, sladké mi chýba, aj keď som nikdy nejaké extrémne množstvá sladkého nejedla..... ale vydržím.

bleelka, ty si tuším po odídení hlien. zátky šla pre istotu do nemocky, ak si dobre pamätám, a za pár hodín si tuším aj porodila....... a to s tým močom som ani len netušila, fíha, treba na tekutiny dávať pozor, tak držím palce, nech si rýchlo v poriadku.
pozdravujeme s mojím Tomim Olíka a Mišku, pekný deň želám 🙂

bleelka
8. jan 2010

livi, dakujeme za pozdrav 🙂 posielame tiez 🙂
super pamat, ano, rano o 6.00 odisla zatka, o 11.00 som blba este sla na predporodne cvicenie, 13.30 kontrola v nemocke, vraj som zatvorena a zatka neodisla...hahaha, ja viem svoje 😀 o 21.00 praskla voda, 00.30 zacali bolesti, 9.33 mala na svete 😉
drzim palce!

pink_lady
8. jan 2010

bleelka s tym mocom to som mala aj ja, a skoncila som na urologii, musis strasne vela pit pit pit, ked kojis este viacej, ja nekojim, a pijem tak 4l denne, urolog mi radil 2,5 a viac minimalne pit/denne - cista! voda by mala tvorit 50% /ak mineralka tak jedine neobohacovana co2 /nesytena/,a neobohacovana o mineraly/, najlepsia je voda z vodovoda/, a a potom nesladene caje - ovocne a bylinkove, nie vsak cierny caj. Po porode su caste taketo problemy s oblickami, i kamene byvaju v tehu sa tvoria a mesiace po porode to zvykne prepuknut ak neprepuklo v tehu a aj oblickove koliky su caste po porode hlavne ked mas hentaky husty moc, takze fakt moja vela pi lebo poviem ti taka kolika to je takych 10 porodov dokopy 😝 🙄

rikuska21
8. jan 2010

ahojte
som v 9 tt po neliecenej endometrioze, no a od 2 tt spinim, a strieda sa s dnami krvacania. len lezim a lezim,
DNES PODVECER CHCEM SKOCIT ZA DOKIM, LEBO MAM AJ KRCE V BRUSKU, SEM TAM, TAK UVIDIM.
Chcem sa spytat, nie som si ista, ale mam pocit, ze endometrioza tehotenstvom vymizne????
ak sa mylim tak ma pravte.
Mirip, nepamätas si na mna???
Pozdravujem vsetky tehulky aj maminy

liviaf14
8. jan 2010

bleelka,
no pamätám si priebeh začiatku tvojho pôrodu, lebo si posledná endo tehuľka, ktorá predomnou porodila 😉 a zdá sa mi, že to bolo len včera 😅

rikus,
no vymizne-nevymizne, ako u koho..... je to individuálne. každá dúfame, že tehotenstvom vymizne, ale či to tak aj bude, ťažko povedať. niektorým babám sa prejavila aj po dvoch tehotenstvách a dovtedy o nej netušili, ja som čítala všeličo. treba veriť, že tehu pomôže a hotovo. treba s ňou bojovať a nepoddávať sa, aj keď sa to ľahko hovorí......

evina0
8. jan 2010

liviaf ani sa nenazdas a budem tu citat ze si mamicka 😵 😵 daj vediet hned ako budes moct alebo nikomu posli aspon spravicku ak sa ti da 🙂 🙂

mi sa mame tak pomalinky,gulatime sa a stredu idem na poradnu.

bleelka
9. jan 2010

pinky, cim dalej tym viac mam pocit, ze my to mame take rovnake vsetko, aj pocas tehu, aj po porode 😉
dakujem krasne za radu, ja pijem dost vela, ked kojim ma dost smadi, ale pijem tak 3-4 litre denne priemerne. Aj v noci ked som sa budila k malej a isla na wc, vzdy aspon 10 glgov cistej vody som vypila, no teraz ked mi mala prespi aj celu noc, tak sa zobudim na wcko len raz...
Pijem len caje, vodu tak do pol litra len, cierne nie, ale ja milujem caje, takze tymi sa nalievam. Ale zvysim este davku, len mam pocit, ze som stale len na zachode... a ten zvierac tiez este nemam ok, stale rovnako mam pocit, ale zas ani to necvicim, len ked cikam, tak sa snazim prerusovane a zastavovat prud mocu, ale to je asi malo, treba to panvove dno este viac cvicit, ale ked ja som taka lenivaaaa...
dufam, ze oblickovy zachvat ma nechyti teda...kurnaj bojim bojim...

livia, ja som sa narodila 2 tyzdne pred terminom a aj moja mala, takze ak sa to dedi, tak sa maj na pozore 😉 ale asi nie, takze klidek, mas este cas 🙂 drz sa

bleelka
9. jan 2010

no tak konecne sa mala po 3,5 dni vykakala.... ale ta konzistencia je uplne ina ako byvala. teraz huste, mazlave, tmavsie a hlavne smradlave... fuj, ale aspon uz to mame za sebou, snad nema ziadneho bacila v traviacom trakte...

katie233
9. jan 2010

Ahojte 🙂.

Evi, škoda, že ideš na poradňu v stredu :(, ja som objednaná k dr. vo štvrtok 😉. Mohli sme pokecať. Už sa neviem dočkať štvrtku, zase uvidím malé a snáď mi už vypíše aj knižku 🙂). A hádam bude aj tretia fotečka 🙂

dahra
10. jan 2010

Ahoj, Katie,
vitaj aj tu medzi nami 🙂

katie233
11. jan 2010

Ďakujem, dahra 🙂