Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

evina0
4. mar 2010

lucy uplne s tebou suhlasim, ja tiez okdeky som ostala tehu, mam uplne ine priority v zivote a praca ( kedze marodujem cca 5 mes.) mi absolutne nechyba a to som nou priam zila.
Katie ja som tiez kukala ako sme uz velky 😵 ked porovnam video so sona s 20 tt tak je to uplne iny clovek- baculaty v tvari a velke rucicky a nozicky a o brusku ani nevravim 🙂
pokusila som sa s videoa spravit nejake foto a su v albume a tiez aj brusko co som sa rano fotila.
dnes v noci sa drobec dost mrvil,ako povedal lekar ked zena lezi tak dietatko si robi s tela bazen,plava a vystiera sa ako sa len da 😎
babule nezavidim vam byt v praci, ale verim ze sa ani nenazdate a budeme vsetky kocikovat. ved ja mam taky dojem ze sa ani nenazdam a budem na ceste do porodnice- takze naozaj navyssi cas si kuknut zoznam veci do porodnice pre mna aj drobca( konecne ho mam priamo s MT) a pokupit si to,lebo som stale akysi lenivec a v ravim si mam cas.
ved nemame ani matrac do postielky ci posite tie veci co budu v postielke a koopec ineho chyba 😉

vanesska
4. mar 2010

caute kocky,

no evina... ta porodnica znie super normalne sa tam clovek tesi ist rodit... 😉
a malicky krasne narastol...
kukala som aj tvoj albumik... aku mate aj vybavicku pre maleho ...
no to je to ze ten cas leti tak rychlo ze stale to clovek odklada ze este je skoro nieco nakupovat a potom nevies co skor objednavat... tie velke veci ale potom aj tu kopu drobnosti od odsavaciek, cez plienky, tampony, flasticky cumliky aby sme na nic nezabudli uf... sa toho riadne nakopi...

ja si asi tiez pomaly zacnem spisovat zoznam co treba nakupit aby som aspon mala prehlad a postupne sa mozeme zacat zasobovat...

no veru baby ani ja vam nezavidim ze pracujete...
inak presne ja som sa tiez bala aka budem zufala ked ostanem od 3.mes. na Pn ale zatial to zvladam v pohode... dokonca som este nemala ani jeden den ze by som zo zufalstva zacala upratovat byt alebo nieco podobne... 🙂
hlavne sa tesim ked uz bude teplucko budeme chodit s mimiskom v brusku do parku si posediet sa poopalovat citat knizku no uz sa na to normalne tesim... 😉

inak mam pocit ze od vcera som zacala citit take hmyrene v brusku... bolo to take akoby tam skakal maly delfin... ale vzdy len na kratucku chvilku a potom nic... tak snad to neboli len moje creva ale naozaj mrnus...
je to krasny pocit ked sa tam maly mrvi... 😵

katie233
4. mar 2010

Evi, kukala som albumík 🙂. Si už riadne zásobená. Ale ani sa nenazdáš a bude tu jún. Ale ten čas letí 😉.

Vanesska, ja tiež ešte nič nemám, okrem jednych dupačiek, ktoré sme kúpili s manželom a minule mi svokra dala darček - dupačky a kabátik 😉. Ale tiež už pomaly brázdim po nete a hľadám, čo treba, akú výbavičku pre drobca. Takže tak.

Jaj, letím na obed, mrňús sa ozval 😀

evina0
4. mar 2010

katie pomaly ale isto nakupujeme- v podstate to co je v albume je vsetko plus nejake oblecenie.chybaju mi skor tie usite veci do postielky,matrac,plachty,vanicka cosi k prebalovaniu, teplomer a veci do porodnice o ktorych som sa az vcera dozvedela ze treba s lekarne vlozky po porode a podlozky na postel a nejake tie drobnocsti pre drobca..
uz som si myslela ze nic take nepotrebujem a vidis zrovna vcera zase nove veci 😅 sa toho ale nakopi a musim este jednu koselu zakupit- lebo minimalne treba 2( jedna co nebude luto ked bude od krvy a plodovej vody a druha taka na nosenie a krmenie) 😝
vcera sme behali trosku po nakupnych strediskach v ZA cosi aj pre nas s mm kupit ale uz to neni nejak pre mna- rozbolela ma hlava a chrbtica a bola som taka unevana ze prve co som spravila lahla u svokrovcov na postel a vystrela chrbatik. preto si neviem predstavit behat a zhanat veci pre drobca kratko pred terminom- ked to takto leti.
mne dalo zabrat kupit uz len podprsenku co mi boli vsetky co som skusala bud male alebo nesedeli 😠
A som zhanala ze co vsetko bude treba vybavit ked uz bude drobec na svete a to je tolkooo papierov a tych uradov ze az sa zapotime vsetky 😕 a popritom krmit a starat sa o drobca ze mam s toho miz maz,ale verim ze si rychlo zvykneme vsetky a najdeme svoj rezim 🙂 🙂
Rano som kukala video so vcerajska a drobec sa strasne mrvil a kopal ked pocul tie zvuky ( co su v brusku) hlavne jeho srdiecko a to zblnkotanie 😵

vaneska,ty si ale podarena ze delfin 🙂 no ale creva to nebudu a coskoro sa zlaknes ked s nicoho nic ti drobec ustedri necakany kopancek 😵
drzkajte sa vsetky a davajme na seba velkyyy pozor!

prahaxx
4. mar 2010

vaness, ja som tiez neverila, ze by som uz mohla citit steklenie od drobca, ale ked v pondelok v noci velmi steklil, manzel prilozil brucho na brucho a ze to boli veci, zblnkotanie, ako ked sa male babo clapka vo vani, tak to urcite neboli moje creva 🙂
dnes je pokojnejsie, prave sme prisli z 90 min. zdravotnej zimnej prechadzky, dobre padlo 🙂
drzte sa a vela radostiiiiiii 🙂

katie233
4. mar 2010

praha, aj môj manžel včera počúval uškom na brušku, ale asi po 10 minútach to vzdal. Že počuje iba, ako mi grúli v bruchu 😀. A dlhšie ani nemohol byť na mojom bruchu, lebo od včera ma pichá v podbrušku, raz na jednej strane, raz na druhej, potom mi to vystreľuje do krížov a cítim tlak na konečník. Som myslela, že som asi nachladla, lebo som vymrzla na zastávke a v buse, ale našťatie pri cikaní nič necítim. Ale niekedy je tá bolesť hrozná, ani chodiť sa mi nedá. Musím sa začať šetriť.

dávajte na seba pozor 😵

lucy778
4. mar 2010

ahojte,

no s tou prácou je to u mňa teraz ľahké ju odsúvať, totálne ma to tam prestalo baviť, tie tri mesiace čo som ťahala sama mi dali zabrať. a teraz som zase sama, ale nie nadlho a už nie je taký nával 😝

katie - aj mňa pichá v podbrušku, raz napravo, raz naľavo a ide mi to do krížov, snažím sa nerobiť paniku z toho, ale nie je to príjemné. ale oddychujem koľko sa dá a hlavne sa musím naučiť pomaly chodiť, lebo ja vždy všade letím ako besná a potom nevládzem 😝

katie233
5. mar 2010

Zdravím babule 🙂.

lucy, som rada, že nie som sama. Aj keď radšej by som bola, keby sme žiadne bolesti nemali. Aj ja myslím, že je to z väčšej námahy, v robote ma vôbec ale vôbec nešetria. Budem musieť rázne zakročiť.

dahra
5. mar 2010

Ahojte,
Katie,
tu bolest poznam, som sa postazovala a nechali si ma v nemocke 😀. Nikdy viac, lebo som tam iba sedela a nic so mnou nerobili, iba sa pytali ci krvacam. Teraz som si sama naordinovala magnezium jednu tabletku denne a je to lepsie, neboli ma brucho - sem-tam pichne, to ma, lebo maternica rastie. Ja som bola presne v 16tt, teda 15+1tt, ked ma to chytilo a to uz brusko rastlo a babatko sa hybalo, uvedomila som si to v nemocke a odvtedy citim pohyby.
Evina,
vy ste teda paradne narastli, je to az neskutocne, ako rychlo sa menia miery babatka...uf.

Ja som momentalne u nasich, lebo v tom novom byte sme bez elektriky, bez adresy a najnovsie aj bez kurenia a jedinym kusom nabytku nam je postel. Sedavam na takom stolickovom stojane na kvety, ked uz velmi potrebujem 🙂 Zijeme pri svieckach po veceroch a chodime spat pred 20.00 a spime, kym nevyjde slnko. Takze nejakych 10-11 hodin v posteli, som fakt vyspata 😀
Vcera nam namontovali kuchynsku linku aj so vstavanymi spotrebicmi, ktore budu fungovat, samozrejme, az ked nam pojde elektrika. 😉 Objednali sme si aj gaucovku, ale ta dojde az zaciatkom aprila. Na spalnovom okne mam uz zaclonu, buduci tyzden dojde aj zaves, tak sa tesim, ze zasa nieco pekne pribudne. V druhej izbe su zatial len hole okna. Zladim to, az ked bude nabytok.
V nedelu cestujem spat, treba ist do prace a zarabat peniaze, mozno si zasa skratim tyzden o nejaky ten den. 😉 Zasa budem mimo netu.

katie233
5. mar 2010

No ahoj dahra 🙂. Takže ste viac-menej presťahovaní? Už len zariaďujete? No paráda. My sa tiež chystáme tento víkend pustiť do detskej izby - najprv ju vypratať, potom stierky, podlahy, vymaľovať a môžem zariaďovať a chystať pre malé. Stále sa nám do toho nechcelo, ale čas veľmi rýchlo beží, a chceme to stihnúť ešte kým nemám bruško a som obratná. Potom už budem nepoužiteľná 😀.

Jej, to ma ani nestraš. Dnes v noci som sa zobudila na príšerné kŕče v bruchu 😅, neviem, čo sa deje. Asi aj ja naordinujem magnézium, a keď to bude horšie, pôjdem k dr. Ale najradšej by som už dovolenkovala, je toho veľa. Dnes sme boli v jednej prevádzke, bolo tam príšerne nafajčené, zostalo mi strašne zle, tak som im pokrstila wecko.

Ja pomaly odchádzam z práce, konečne víkend 😀. Držte sa 😵

dahra
5. mar 2010

Katie,
hej sme prestahovani, uz niet kroku spat. V ten den, ked sme odisli, dosli do podnajmu byvat novi, takze sme taki polovicati bezdaci.

Ja som sa na tie krce postazovala, citila som, ze ma picha v bruchu, ked som sla z prace, potom som to citila aj v noci a na druhy den som sa na to postazovala na poradni a momentalne som mala izbu v spitali. Bolest trvala nie je dobra. To magnezium je fakt dobre. Mne v nemocke davali 3 denne, doma beriem jednu denne. Zasa to nechcem prehanat.

katie233
5. mar 2010

Dahra, bezďáci sme aj my. Síce list vlastníctva už máme, ale akosi nám to nevychádza, aby sme sa išli prihlásiť na trvalý pobyt 😖. Snáď, až keď pôjdeme prihlasovať bábo 😀, ak na seba nezabudneme. S manželom spolu žijeme skoro 4 roky, ale každý máme trvalý pobyt ešte u rodičov 😅

lucy778
5. mar 2010

ahojte,

takže ak tie bolesti nie sú trvalé, tak netreba hneď bežať za dokym, mne sa za ním ani nechce aj tak na mňa vždy kuká jak čerstvo vyoraný 😕

Dahra - máte to teraz zaujímavé, ale keď bude všetko dokončené bude to super

dahra
6. mar 2010

Katie,
fiha, my tiez kazdy mame este trvaly pobyt mimo, kazdy vo svojom. Keby som vsak mala byt na PN, tak nemam ako nahlasit, kde sa nachadzam, kedze este budova nema adresu. Takze aj ked nam doviezli postele a linku, udali sme len zachytne body a museli sme ich vyckavat na ceste.
Inak, este tam ludia ani nie su nastahovani, je to par mesiacov po kolaudacii a uz su vypacene predne vchodove dvere - mm mi vcera vravel. To aby sme sa bali, lebo nas - byvajucich, je v tej budove zatial menej ako prstov na jednej ruke ☹ Kym niekto ma kde byt (u rodicov a pod.), tak sa da, ale to nie je nas pripad. Normalne sa mi nechce zajtra cestovat spat 😖

evina0
6. mar 2010

ahojte 🙂
aj mm ma trvaly pobyt stale u rodicov, u nas ma zatial len prechodny..az ked postavime domcek tak si dame spolocne bydlisko, ved len po svadbe bolo u mna tolko vybavovanie len zo zmenou priezviska a vybavovania dokladov ze hruza 😅
o to budeme mat vsetky viac papierov a vybavovania pri narodeni babetka,kezde trvale pobyty nie su rovnake, ale to hravo zvadneme. postahovala som si veci co treba vybavit pri nastupe na matersku, pred porodom a po porode a informovala na matrike kde pravdepodobne bude rodit (MT) co vsetko bude potrebne vybavit..bude toho dost no vsetko az s rodnym listom 😉 neznasam behat po uradoch, vasde vela ludi a sto krat pre nieco este vratia- no verime ze aj to hravo zvadneme a manzelikovia nam budu pomahat 🙂

citam ze mavate bolesti..to mi je luto- ja som mala len tak do 3 mes a mierne a to bolo vraj roztahovanie maternice.teraz je zatial vsetko OK a drobcek si cim dalej viacej kopka a robi miesto. vcera ma strasne svrbela koza na brusku co sa mrnosik strasne rozkopal a robil si miesto- a to si uz aj rano a vecer potieram kozu olejcekom. vsimla som si ze sa drobec zapaja do rozhovorov hlavne ked pocuje tatinka a mna tak sa rozkope a poriadne mrvi a nema rad ked sa moc krici, lebo vcera sme boli na navsteve a bratranec si vypil a hlasno rozpraval a tak sa rozkopal ze som si myslela ze vyskoci von 😀
zacali sme rozbiehat pokracovanie domceka a asi uz koncom mesiaca nam dojde firma robit obvodove mury a potom az v lete sa dokonci hruba stavba 😨 budeme mat perny rok ako vidim 😖 ale tesime sa vsetci.

katie233
6. mar 2010

evi, no super, že sa stavba zase rozbieha 😀.

dahra, tak to je des. ja to nechápem, ako niekto môže siahnuť na cudzí majetok. tiež sa pozastavujem nad rôznymi vecami, prsty by som odtínala. ja som zatiaľ s bývaním veľmi spokojná: aj keď sme v centre, je tu kľud. a susedia tiež vyzerajú ok, tí už sú plne zabývaní. na jeseň nám dokončili detské ihrisko, tak občas chodím kontrolvoať, či ešte nie je zničené, aby som mala kam s malým chodiť. ale zatiaľ pohodička. býva tam dosť detičiek, tak sa teším, že sa snáď s nejakou mamičkou zoznámim, lebo tu ešte nemám poriadne žiadnych kamarátov.

evi, je toho veľa, a musíme aj prekontrolovať potom, či nás nezabudli niekam poslať, kolegyni zabudli povedať, že má odovzdať nejaký papier aj na inom oddelení a počas materskej jej tuším neodvádzali na dôchodkové, alebo niečo také. tak aj ja musím na nete pozisťovať. a trvalý chcem vybaviť ešte pred pôrodom, aby som nemusela cestovať hneď k našim, a zase do bystrice kvôli zamestnávateľovi. je to zložité.

dahra, počas pn to bolo super mať iný trvalý pobyt, ako sídlo zamestnávateľa, mala som dve adresy, a keby ma nenašli na jednej, tak som bola na druhej alebo na ceste 😀.

dnes sme boli trošku nakupovať: kúpili sme dupky, body a manžel vybral podbradník 😀 a potom kúpil šte rozprávkovú knihu, že keď bude malé neposlušné a bude ma bolieť brucho ako po minulé dni a večeri a noci, tak nám bude čítať 😀

katie233
7. mar 2010

Peknú nedeľu prajem 🙂

lucy778
7. mar 2010

ahojte,
tak to vyzerá, že dnes všetky oddychujeme 😉 ja som sa dnes pôvodne plánovala venovať bakalárskej práci, ale oddych to vyhral 😝 , potom budem zase roniť slzy, že nestíham 😀
tak nám prajem príjemný týždeň

evina0
8. mar 2010

katie viem ze ked nastupim na metersku tak musim poziadat aby mi platili aj dochodkovy pilier, upozornila ma nato znama ktora to nespravila az po narodeni a tak 6 mes bola bez toho, ale na soc. positovni jej nic ta kr.. nepovedala a pritom o tom vedela 😠 je to priserne s tou informovanostou a ked som sa dosla este cosi spytat ta kukala na mna jak puk alebo na dve tie iste otazky som dostala dve rozne odpovede- preto sa informujem bud na PB tel alebo az v BA tel. ked cosi potrebujem.
V sobotu navecer som sa najedla faz. polievky a asi mi to nesadlo a tak som vracala vyse hodiny. co som uz nevedela co so sebou robit 😔 a chuadtko drobcek tak strasne kopal ze som nevedela co uz..a aj celu noc bol akysi nespokojny a stale sa mrvil.take kopance co daval som este nezazila az sme sa bali co sa deje.snad uz nezazijem takyto priserny vecer a aj noc plnu strachu ci to prejde 😒

u nas dnes zatial svieti slniecko 😵 a ja pojdem snad konecne sit tie veci do postielky.lebo som strasne zlenivela a sitie stale odkladam 😖

katie233
8. mar 2010

evi, presne takúto skúsenosť mám aj ja, ale s mestkým úradom. ešte keď sme bývali na starom byte, tak som chcela nahlásiť prechodný pobyt. toľkokrát ma tá teta prehnala, až som sa pri poslednom raze nezdržala a povedala jej svoje. tak si neviem predstaviť vybavovačky po pôrode, toho sa desím viac ako samotného pôrodu 😀. a tisíckrát sa na všetko pýtať, aby sa na niečo nezabudlo, a ja aby som po roku alebo dvoch nezistila, že im niečo chýbalo a mne niečo nezarátajú 😖.

dievčatá a neviete ako to je s doplnkovým nemocenským poistením? či si ho musím platiť do tých 270 dní z max. vymeriavacieho základu, alebo mi to stačilo do konca roka. veď materská sa bude počítať z roku 2009, nie?

evina0
8. mar 2010

katie musis splnit 270 dni do dna porodu inak nedostanes ani cent s DNPO, ja beriem aj teraz pocas PN peniazky kedze som uz splnila podmienku. ale DNPO mi stale bezi,musi a zrusim ho az po porode pre istotu.
viem ze sa materska rata s predoslych dvoch rokov .
ak zvazujes az teraz zacat platit DNPO tak je to uplne zbytocne- nestihnes splnit tych 270 dni!!! co sa tyka DNPO tak viem dost moc o tom,nakolko som si nehala pisomne poslat podklady az s BA a asi 5 krat volala ci uz s poobockou v PB ci v BA 😉 kedze u nas v PU je ta pani neschopna podat nejaku informaciu alebo ju poda zakazdym zmenenu 😖
este ma napadlo ze DNPO musi do materskej ked nastupujes ale mne poradili nech bezi aj pocas materskej a zrusit si ho mam prist az po porode ked dojdem vybavovat papiere vraj pre ISTOTU. ale ja sa zase nato priebezne popytam ci naozaj zrusit az po porode 😀 😀

evina0
8. mar 2010

katie ak niecomu nerozumies kludne napis.
este ma napadlo ze ak si do konca roka 2009 splnila uz tu podmienku 270 dni tak si si mohla od roku 2010 DNPO znizit na minimum, ale nesmies ho zrusit- aspon tak mi to napisali ci povedali do telefonu. proste musi bezat,nesmie byt zrusene 😉

evina0
9. mar 2010

pekny dnik tehulky 🙂
My sme mali zase priserny vecer- opet sme vracali s jedla,a pritom som nic takze nezjedla 😔 nerozumiem tomu preco zacina zalduok vecer strajkovat 😠 ale som sa rozhodla ze radsej budem hladna,pripadne niecim lahkym zazeniem hlad ako zase travit vecer v objati misy.teda skor neskory vecer pretoze ma to chyty tak po 21.30
dnes ideme na tehu cvicenie tak sa tesim ze vypadnem s domu medzi ludi a trosku sa prejdem 🙂

pink_lady
9. mar 2010

Evina vracanie v tomto stadiu moze byt priznak preeklamsie

pink_lady
9. mar 2010

teraz to citam spatne evina vazne to neni dobre hentake vracanie ja ked som lezala v 33 v nemocnici tak ma sestricka pocula raz vracat vecer na zachode ja som to nikomu nehovorila, myslela som ze to je normalne a to si ste mali potom vidiet ten frmol. to uz mi zacinala preeklampsia, vracanim mi klesol tlak ze som mala v norme, a bielkoviny v moci boli sice zvysene ale este do hranice ktora sa u tehotnych toleruje (do 0,3g/den). vtedy mi strasne vynadali ze som o vracani nepovedala pretoze vraj vracanie je jednym z priznakov preeklampsie aj uplne v zaciatku ked este ostatne hodnoty su v norme. je to choroba placenty, takze babu je zle a preto moze byt nepokojne aj moj vtedy viac kopal ...takze bacha na to nemyslim to zle

pink_lady
9. mar 2010

imnak vracavala som tiez vacsinou len vecer

katie233
9. mar 2010

evi, ja si DNP platím od júla minulého roka. mne išlo o to, či si v tomto roku už môžem znížiť vymeriavaci základ, alebo z maxima platiť tých 270 dní a až potom znížiť.

evi, ako hovorí pink, lepšie spravíš, keď pôjdeš k doktorovi. ak si ozaj nezjedla nič ťažké, tak je to zvláštne.

katie233
9. mar 2010

evi, už som to zistila. môžem znížiť platbu, pretože rozhodujúce obdobie je rok 2009. len to musím doplatiť do tých 270, aby mi vznikol nárok 😵

evina0
9. mar 2010

pink normalne si ma vystrasila 😖 idem si precitat co to ta preeklamsie je.absolutne nemam tusenie.
takze ti si ju mala? a ako to riesili lekari? je to nebezpecne pre babenko??
Uvidim ako mi bude dnes a v najblizsich dnoch, dala som si zavezok ze ziadne sladkosti a len nieco male ked budem hladna..to vydrzim.ale na poradni 18.3 mu to isto poviem,a keby cosi tak skocim ci zavolam aj skor.

katie presne to som si myslela ze musis splnit tych 270 dni. a co tebe povedali ked splnis ?? ze mozes DNPO ukoncit? lebo mne kazali ze musi bezat do meterskej minimalne..ale mne je jedno nakolko som PN a vtedy mi DNPO bezi ale neplatim nic, nakolko som oslobodena.

evina0
9. mar 2010

pink akurat citam co to je a nemam ani jeden priznak,tlak mavam tak 110/70, opuchla nebyvam ale budem sa sledovat , ja verim ze mi cosi cez den nezapasovalo , preto si davam pozor co jem ..uvidime