Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

evina0
29. máj 2010

jane presne ako vrvais ved to je snad to najkrasjie pre zenu 🙂 teda aspon ja som vzdy vravela ze jedine co mi ku stastiu uz len chyba su deticky 🙂 a za nic na svete by som to nevymenila..
ja sa akosi zatial nebojim ze co bude az s amaly narodi vsetko je otazka zvyku a rada si zvyknem 😉

janemari
29. máj 2010

evina tak uz len vegetuj a chystaj sa na porod,lebo maly si zmysli a uz bude vonku.Bude to znicoho nic 😉

lucy778
29. máj 2010

ahojte

janemari, miminap - po nás s ikou tu zostalo prázdne miesto a pevne verím, že čoskoro pribudnete k tehulkám. aby sa to tu obmieňalo 😉

ja som bola včera v tej poradni, pýtala som sa dokiho či nevidno pohlavie, keď mi robil ultrazvuk - bez toho aby po tom pátral povedal, že je ešte skoro 😖 , ešte že idem na 3D. pred týždňom mi povedali, že mi budú brať aj krv, kvoli tomu hemoglobínu, samozrejme mi ju nebrali. že koľko tej krvi by mi mali brať 😖 akokeby to bol môj nápad. takže si pôjdem dať spraviť krvný obraz k všeobecnému radšej. výsledky z kultivácie boli, ale nič neukázali a tak mi nenapísal nič ďalšie, že počkáme 😖 a mňa bolí celý "podvozok" čo deň to horšie, ale veď prečo by som nepočkala, kým sa to nezhorší tak, že ohrozím bábo. našťastie som sa vybrala za dokym do nemocky, kde budem rodiť. vyšetril ma a povedal mi, že ten macmiror čo som brala je síce ok, ale že môže spôsobiť nejaké podráždenie. tak mi napísal dafnegin a vôbec som nerozmýšľala nad tým či to je dobré alebo nie, dokonca ani príbalový leták som nesštudovala. na tohto dokiho sa spoľahnúť dá 🙂 . takže ďalšia vec, ktorú po štátniciach urobím bude zmena gynekológa 😝
a inak žiadne zmeny 🙂

evina - myslím na teba, už to fakt nie je asi najľahšie na konci, ale už by to nemalo dlho trvať

dahra
30. máj 2010

Ahojte,
Lucy,
to mas lekara s riadnym pristupom. Ale ani moja sa nepretrhne - oni maju predpisane od poistovne, na co vsetko ma pacientka narok a navyse nechcu robit. Tu vseobecnu mam dobru - bola ochotna mi spravit krvne testy, este aj moc vysetrila.
Mozno tam skus ist ako na preventivku, ak si este tento rok nebola a mali by spravit vysetrenia.
Pises, ze ta to dole boli - vacsinou, ked mas nejaku mykozu, tak to svrbi a pali. Ako sa to boli?

Vanesska,
ozaj, ty si po IVF ako ja. Ides rodit spontanne ci uz ta automaticky chcu poslat na cisarsky? Ako to je v tvojom pripade s tymi cystami, co si mala pri stimulke? Zmizli alebo ich tam mas stale?

ika33
30. máj 2010

Ahojte babulky,
želám vám peknú nedeľu. Ja som si včera teda dala do tela. Poupratala som celý byt, vyprala niekoľko dávok prádla, obehala mesto a potom šup ho na oslavu narodenín, samozrejeme všade pešo. Na tú oslavu som išla asi taký kilometer ak nie viac pešo tam aj späť no a dnes mám normálne svalovku 😅 Ale dnes iba oddychujeme.

Chcem sa vás spýtať na 3D čo ste boli, to vás posielal váš gynekológ alebo ste sa rozhodli samé a išli ste. V ktorom týždni sa to má robiť. Ja idem 8.6. na kontrolu, tak sa tam chcem popýtať Dr. na všetko možné, lebo teraz ako som bola skrs toho tvrdnutia bruška, tak mi do knižky napísal kopec info ale nič mi k tomu nepovedal, tak sa ho na to popýtam. Napr. na písal mi ešte jeden termín pôrodu 01.10. a predtým som mala 21.10., tak som zvedavá, že ako to myslel. No a to "G" čo som sa vás pýtala znamená asi babu 🙂, tak som zvedavá či google má správne odpovede 😀 😀 Takže všetko budem vedieť ôsmeho.

Tak sa majte ešte krásne a Evi myslím na teba.

dahra
30. máj 2010

Ahoj, Ika,
3D ci 4D sono nie je hradene poistovnou, nie si povinna to absolvovat. Ak chces, mozes ist, najlepsie je ist v case medzi 23 a 28 tt (lepsie, ked je dieta vacsie). Teraz pojdes 8.6., tak potom niekedy v po 26tt by si mohla. Plati sa za to. Ja som platila 40 €, sla som az do Hlohovca za sesterkinym lekarom. Objednavala som sa takmer mesiac vopred, aj to boli uz terminy dost huste. Najprv som chcela ist do Heliosu, ale tam sa plati 66€. Urcite su aj lacnejsie. My sme dostali nahravku na CD. Keby som nebola na to sono, tak by som ani nevidela svojho krpca. Posledne som ho videla v heliose zaciatkom februara, potom az na 3D koncom aprila, u beznych lekarov nemam sancu. 😒

katie233
30. máj 2010

Ahojte 🙂. Aj ja prajem krásnu nedeľu, aj keď trošku upršanú 😖. U nás sa už dvakrát prehnala búrka 😠. Doobeda bolo strašne dusno, čo mi robilo zle, stále sa mi točila hlava a bolo mi na odpadnutie 😖. Ale spŕchlo, a nám sa super polepšilo 😀. Evi, myslela som vtedy aj na teba, lebo keď som bola v nemocnici, tak doktori hovorili, že keď sú takéto výkyvy počasia, tak prichádza viacej tehuliek rodiť 😀. A dnes už môžeš. Už by si tam mala mať lekára 😵. Tak držíme palce 😵.

Ika, presne ako písala dahra. 3D/4D je dobrovoľné. My sme boli najskôr objednaní k jednému doktorovi, pretože som chcela, aby mal aj manžel zážitok 😀. Ale potom, keď som išla prvýkrát ležať do nemocky, tak mi pri príjme robil doktor aj sono, a Laci mohol byť prítomný, tak som to u toho doktora zrušila. Veď pár fotiek sme mali v rámci poradne. Ale nakoniec mi v nemocke pri druhom pobyte robili aj 4D a neľutujem. Máme asi 20 minútové video + fotky. Video nám dokonca doktor aj zostrihal, vybral len tie najkrajšie zábery a doplnil o hudbu. Je to super. Hlavne, keď to ukazujeme iným ľuďom, tak len krútia hlavou nad tým, čo ten krpec v brušku už dokáže. Inak, keď som ležala prvýkrát, tak som bola v nejakom 20-tom týždni a skúšali ho robiť, ale bábo bolo príliš malé. Teraz som bola v 26-tom týždni a bolo už chutnučké, bacuľaté 😀. Takže odporúčam vo vyššom týždni.

lucy778
30. máj 2010

ahojte

ika - ja som bola na 3D prvý krát v 12.tt, nahovorila ma na to kamoška. pozisťovala som si či sa to robí a objednala som sa. tiež sa bolo treba objednávať dopredu, lebo je o to veľký záujem. platí sa za to a cena sa líši od toho v ktorom si trimestri. keďže som mala výmenný lístok od môjho dr. tak som doplácala 9,- eur. ale ďalších 10 som dala za fotku 😀 teraz idem 3.6. a platiť budem viac, ale už si nepamätám koľko 😝 . ale chodím do KE. u môjho dokyho by som toho drobčeka asi nikdy poriadne nevidela a tak mal aj mm z toho zážitok, majú tam obrovskú obrazovku. a keď nám pustili srdiečko, tak sme boli obidvaja paf 😉

dahra - bolelo ma to ako keď máš silnú mrchu prvý deň a všetko je to také naliaté, a aby toho nebolo málo tak som to všetko mala zvonku opuchnuté a aj tie cievy či čo to bolo som mala zdurené. doki v nemocke mi povedal, že som zle zareagovala na ten macmiror. našťastie ten krém čo mi dal zaberá 🙂 ťažko povedať či som tam niečo mala, keď ma vyšetroval ten môj domotaný doki. teraz na to nemám čas, ale po štátniciach keď už bude kľud si pôjdem pre kartu a verím, že ďalšiu poradňu už absolvujem inde.

janemari
30. máj 2010

Ahojte babule tehule 😀 Prisla som vas len pozdravit.Ako vidim riesite UTZ.Moja dokina ma sono zadarmo v ramci preventivky a myslim ze tehulky na kontrolach.Ale kedze je s.r.o tak ma vyveseny cenik a ked chcete sono mimo kontroly ked treba mozete si ho zaplatit.Tak asi tolko k UTZ.Ale pokial viem od bab co isli na IVF tak im v centrach robia casto sono a vsetko aj vysvetlia,obvod.gyndovia len podla potreby resp.podla toho ako hradi poistovna.

A baby od zajtra zacinam stimulkuuuuuuuuuuuuu a je to tuuuuuu 🙂

lucy778
30. máj 2010

janemari - držím ti prsty,veľmi, veľmi, veľmi!

janemari
30. máj 2010

lucy dakujeeeeem,ked pride moj cas budem chodit po virusiky 😉

ika33
30. máj 2010

JAnemari - veľmi veľmi ti držím palčeky aj pästičky a aj moje drobátko 😉 a pre istotu posielam vírusík už aj teraz TTTTTTTTTTt
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

evina0
30. máj 2010

ahojte ja len nakuknem 😉
dnesok ubehol celkom rychlo lebo sme boli u svokrovcov na obed, potom na nakupy a teraz kukame telku a ja skor polihujem. lebo mi asi cosi nesadlo a ostalo mi akosi tazko od zalduku ale tak mi treba ked som jedla vsetko mozne u svokry 😅
zajtra sem cez den opet nakuknem tak teraz prajem este pekny nedelni vecer 🙂

janemari
30. máj 2010

evina len aby si zajtra este bola doma 😀

janka134
30. máj 2010

ffrfe

liviaf14
31. máj 2010

evi , no neviem či už nie si v pôrodke 😅 lebo mne tesne pred pôrodom tiež zostalo dosť zle od žalúdka, veď uvidíme, čakáme na správičky od teba 😉 a pozdravujeme Majuška do bruška, ak tam ešte je 😵

vanesska
31. máj 2010

ahojte...

veru to je nervak evina... som zvedava dokedy ta bude krpcek takto natahovat... 😉

dahra... no s tym cisarskym si ma prekvapila... mne doki zatial nic nespominal... 😕
ale on mi tie infosky davkuje tak postupne takze uvidime ci nabuduce nepride aj s niecim takym ako cisarsky...
aj ked teraz ma napadlo ze minule sme sa bavili o tom ze ake veci si mam premysliet do porodky a pytal sa ma aj na to ci chcem epi a manzela pri porode ze by mi to odporucal a tak... takze ak by som mala ist na cisarsky tak myslim ze toto by so mnou neriesil... a inak je na to nejaky dovod preco by tehulky po ivf mali rodit cisarskym??

ika... mna tlacili v gynfive do 3D utz uz tak nejako skoro okolo 13tt ale to mi prislo este tak hrozne skoro ze predsa len to babo este nie je riadne vyvinute takze som o tom ani neuvazovala...
potom mi ho moj doki spravil v 20tt ako sme robili morfo sono tak mi to prepol aj na 3D a to bolo fakt velmi zlate aj nam natocil video aj ked kratke par minutiek a porobil nam z toho aj fotecky tak to bolo fakt mile...
ale ako pise katie ze im to spravili aj s hudbou a 20 min. tak to musi byt super... lebo mi co mame za tych par minutiek sa mala moc ani nehybala akurat asi spinkala len trochu pomavala ruckou ale aj tak to bolo zlate som si to potom pustala stale dokola... 🙂 tak myslim ze ked mas par peniazkov nazvys sa to oplati... je to pekna spomienka...
a ako citam budes mat asi babulku?? no to je super zatial sme tu tusim len dve v prevahe chlapcov... 😅

tak pekny dniiik...

katie233
31. máj 2010

Ahojte 🙂. Tak ja som sa vrátila z kratulinkej prechádzky. Musela som vybehnúť do lekárne, asi ma začínajú trápiť hemoroidy 😠. Ale vôbec nemám zápchu. Tak neviem, čo to štrajkuje.

Vanesska, čo by som zase ja dala za to, aby sa chvíľu náš drobec nemrvil, keď sme boli na tom sone. Na video to bolo fajn, aspoň máme o zábavu postarané, ale spraviť nejaké fotky, dalo dokymu riadne zabrať 😅. Ale je to super.

Myslím, že aj praha písala, že čakajú dievčatko. Takže čakáme na potvrdenie od iky, a potom ešte lucy.

evina0
31. máj 2010

ahojte tak ja sa hlasim este s domu. som cele doobedie upratovala aby bolo cisto ked sa s drobcekom vratime a navarila aj manzelovi 😉 . trosku som popremiestnovala aj nabytok v izbe az je miesto na postielku 🙂
zajtra doobeda nastupujem do porodnice tak na mna myslite, verim ze vsteko dopadne dobre a poslem sem spravicku ze sme traja 😵 😵 potom az osobne poviem viacej ked sa vratime.
nato ze zajtra uz nastupujem do porodnice a neviem co ma caka- ci to pojde spontanne ci vyvolaju mi to tak som celkom kludna a nerobim si ziadnu hlavu- tak ci onak isto to s manzelom a drobcekom zvladneme 🙂 🙂
dnes od rana malemu dohovaram a taham ho von ale ziadna zmena, len mi sem tam paradne stvrdne brusko( ale to mavam uz velmi davno) ale nejak mi nechuti co je vraj pred porodom normalne,bola by som radsej keby sa porord spustil spontanne a mozno drobec len caka kym dorazime do porodnice az nam nerobi stresy 😕 a mozno mu naozaj treba trosku dopomoct.
vecer sa sem este zastavim a keby nie tak na mna myslite..
prajem vsetkym pekny tyzden a vesele kopkanie s brusiek 🙂 🙂 🙂

liviaf14
31. máj 2010

ahoj evi, jasné, že na teba myslíme a držíme všetky pršteky, aj náš Tomi 😵 tak sa držte, nech je to rýchle a nech už držíš Majuška v náručí, je to úžasný pocit, vidieť prvýkrát miminko na svojom brušku 😵

katie233
31. máj 2010

Evi, myslíme na teba a držíme palce 😵

evina0
31. máj 2010

Livia dakujem a myslim len nato nie na porod a bolest 😉 len na dronceka. 😵 😵

janemari
31. máj 2010

Evi drzime palceky... 🙂

vanesska
31. máj 2010

evi.... tak sa drzte aj s malickym! dufam ze vsetko prebehne v poriadku a tesime sa na spravicky od teba... ! 😵

ika33
31. máj 2010

evi, drž sa a prajem ľahučký pôrod a budem na teba myslieť neboj, Držíme palčeky aj s drobcom. 🙂

dahra
31. máj 2010

Evina,
pevne drzim palce, nech je drobec coskoro na svete a vsetko ide lahko a hladko!

Vanesska,
ja tiez zatial idem spontanne, ale v malom meste, odkial pochadzam mi znama rodila po IVF. Jej cisarsky planovali automaticky, kedze bola po IVF (v r. 2008). A to mala len 28 rokov a jediny problem upchate vajcovody. Myslim, ze pri mne by tam nevahali. 😒 Dufam, ze cisarskym nebudem musiet - nechcela by som byt opat rozrezana. Znie to morbidne, ale chcem skusit aj cosi ine 😀 😀 Laparotomia mi stacila a neviem si predstavit starat sa este o dieta, ked mam problemy sama so sebou, hm.

Katie,
moja tehotna sesterka dostala hemoroidy zaciatkom aprila (cca v 25tt) a gynekolog jej dal na to lieky, ale nezaberali. Tak po viac nez mesiaci musela ist na chirurgiu a rezali je to 😖. Des, ale hned po par dnoch sa jej ulavilo. Ona ma s tym sem-tam problemy. Uz je to druhykrat, co ju takto "rezali. " Mala pokoj a ako je tehotna je to spat.
Moja mama zasa dostala hemoroidy pri porode mojej sestry. Dali jej nieco na urychlenie porodu a kazali jej netlacit a segra sa drala von, tak pri zadrziavani jej vydulo crevo.

katie233
31. máj 2010

Danka, ja som si neni celkom istá, či sú to hemoroidy. Nikdy som tým netrpela, tak sa zajtra musím opýtať dokyho, či tam niečo bude vidieť. Ja si skôr myslím, že to tam mám celé akési oslabené, mala som častejšie stolicu v posledných pár dňoch a hlavne k tomu prispieva aj to, že stále len sedím na zadku, pohyb minimálny. Takže aj týmto budem argumentovať, aby mi dal vychádzky 😀. Potrebujem pohyb!!!!

lucy778
31. máj 2010

ahojte

Evina - držím pršteky, tfuj, tfuj,tfuj nech je všetko v najlepšom poriadku! 😉

filmushka
1. jún 2010

Evina aj ja drzim palce, a tesim sa na fotocku maleho potom 😵 😉 🙂

ika33
1. jún 2010

Ahojte kočky,

tak Evina je už v nemocke, kto vie či už to na ňu náhodou neprišlo.

Katie - veru pohyb treba, ja sedím v práci celý deň a už mi to nerobí dobre. Ale aspoň keď idem do práce alebo z práce, tak mám pohyb. A chcem sa prihlásiť na cvičenie pre mamičky, nech toho pohybu je viac ale najskôr sa popýtam Dr., či môžem. Nerada by som dala korunky a potom tam nemohla chodiť. Inak ako si dopadla u lekára? Všetko OK?

Takto o týždeň idem k Dr., tak sa ho chcem na všetko povypytovať a teda už konečne budem vedieť čo to v mojom brušku kopká. 😀 Už sa na to moc teším.

Inak kočky ďakujem za rady s 3D. Určite pôjdem a pojdem do BA, lebo môj manžel tam vybavil nejakého lekára čo je známi jeho kamoša a že s ním sa budeme vedieť dohodnúť aj na cene aj na termíne a že ten doktor má za úlohu sa nám veľmi venovať 😀, tak uvidíme ako to napokon dopadne ale ísť ideme. Už si potrebujem iba dohodnúť termín.

Dnes tu máme deň detí, tak asi pôjdem niečo kúpiť pre drobca 😀

tak na teraz sa s vami lúčim.