Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

dahra
14. jún 2010

Ahojte,
@evina0 super, ze Majko tolko neplace, aspon mas trosku lepsie podmienky na regeneraciu po "reze". Urcite ti neprospievali tie horucavy, pot musi paradne stipat na takej rane. Ale hlavne, ze uz sa to pomaly dostava do normy. Inak, strasne sa mi paci, ked sa chlapi tiez staraju o babo. Dnes je ina doba nastastie. Tak len pekne papkajte, ty este stale viac oddychuj ako pracuj, aj ked asi teraz je to pri malom dost tazke 🙂

Ja som nasla u nasich minule knihu pre buduce matky niekedy zo 70. rokov, kde sa doslova pise, ze starostlivost o dieta do roka je vylucne na matke, lebo nemoze ocakavat, ze muz sa "najde" v zehleni plienok, prani, kupani ci prebalovani. Vraj otec si nachadza k svojmu dietatu vztah, az ked zacina hovorit 😕 😕 😕
Ak v tomto zili nase mame, tak dakujem.

Dnes u nas znova prsi, co nie je take pozitivum, ale co je supeeeeer, je teplota. Len nech nestupa nad 25, hoci pre mna je akurat okolo 20. 🙂 Noha vtedy trochu polavuje.

katie233
14. jún 2010

Ahojte 🙂. Evi, je super, že sa manžel zapája 😉. Ja tiež dúfam hlavne v podporu môjho manžela, keďže rodičov mám ďaleko 😖. Uvidíme 😉.

Ja som tiež veľmi vďačná za zmenu počasia. Aj keď noc bola ešte teplá, nad ránom sa to poriešilo, a ja som sa konečne dobre vyspala. Konečne nebudú mať ruky, nohy taký zaberák a snáď nebudú opúchať. Tak sa držte 😵

lucy778
14. jún 2010

ahojte

aj ja velebím zmenu počasia, lebo toto bolo moc. najhoršie je, že nemám žiadne kratšie nohavice, aj sukne mi ostali len dve - aj to také čo sa nie vždy dajú obliecť a aj s tričkami a košeľami to začína byť biedne 😀 , takže treba doplniť šatník 😝 😝 😝

@dahra som rada, že nežijeme v roku z ktorého máš knihu 😀 a je fajn, že doba sa zmenila odvtedy

tak idem sa ja pripraviť a utekám k novému dokimu, som zvedavá ako to dopadne 😉

janemari
14. jún 2010

Prisla som vam oznamit ze od zajtra zahajujem priami utok na babo.Zacinam so stimulkou,som pn takze sa budem setrit.Drzte palce aby o par dni bolo co odobrat a oplodnit.Takaze zvysenu davku TTTTT poprosim 😀

katie233
14. jún 2010

@janemari len a len pre teba TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTT 😵
TTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTT 😵

janemari
14. jún 2010

Dakujeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeem 🙂 🙂 🙂

prahaxx
14. jún 2010

@janemari TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT si píš, že to vyjde 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

evina0
15. jún 2010

janemari veeelmi drzim palceky. super ze si doma , urob si vegetik a neboj ani sa nenazdas a budes mat v bruku mimi.
vsetky tehulky pozdravujeme a Majko posiela pusinku.vcera sme mali akysi plakai dnik ale mam dojem ze mu zle robila beba tak sme presli v noci na nutrilon a uz len dufat ze mu sadne nebude stale taky hladny a nekludny. popritom mu davam aj svoje mliecko ale toho neni vela no nezblaznim sa 😉
poobede sa chystame kocikovat, vecer okupkat a cakat az prileti tatinko domkov 🙂 🙂

katie233
15. jún 2010

@evina0 Čauko mamina 🙂. Aj my posielame veľkú pusu 😀. Jéj, to je krásny plán na poobedie 😵. Náš drobec bol tiež včera večer akýsi nepokojný v brušku, možno to bolo aj počasím, lebo dnes je to zase naše zlatíčko 😵. Tak si užívajte jeden druhého 😵.

My pôjdeme tiež na prechádzku. Dnes som bola pozrieť aj baby v robote, vôbec im nezávidím. My sa máááme tak dobre 😵.

evina0
15. jún 2010

Katka este si oddychni pokial sa maly narodi potom si nesadnes 😀 😀 a uzi si ak bude spinkat dlho ako mne v nemocke doma je to uz ine ale tiez pekne.je to len sila zvyku a vsetko bude super, hlavne aby Majkovi dobre bolo.
inak som sa vazila a mam dole celkovo 12 kg s nemocnice som dosla lahsia len o 7kg doma to ostatne.idem si lahnut pokial sa da.mam aj zehlit ale straaasne sa mi nechce tak nato kaslem.a este cosi uvarit ked manzel dojde isto bude hladny s cesty..pa

katie233
15. jún 2010

@evina0 Kašli na žehlenie 😉. Radšej si oddýchni, keď ti malý dovolí. Ja viem, to hovorí každý, že si mám ešte užívať, kým nie je mrňús na svete. Ale každé obdobie má svoje pre a proti. A teším sa aj na tých pár bezsenných nocí 😀. Ale len pár 😀 😀 😀.

evina0
15. jún 2010

Katka presne ako pises kazde obdobie ma svoje pre aj prosti.mne to tiez kazdy vravel este si oddychni ale ja som uz chcela maleho v naruci lebo v bruku som sa o neho uz bala.takze viem presne co myslis.zatial som nezehlela lebo som bola pri malom a konecne zjedla pomaly polievku dolu u maminy 🙂 ale pojdem cosi spravit ak mi maly dovoli manzelovi na veceru ked dojde 😉

dahra
15. jún 2010

Caute,
@evina0 - mas to perne, ked si bola takto sama s malym. Esteze ti manzel dojde uz dnes 🙂 S tym zhadzovanim kil j to zaujimave - to tak rychlo zmizlo 12kg? 😨 To aj ja chcem. Hlavne kvoli noham - nohe, aby neopuchala. Urcite tie kila navyse su zataz.
@vanesska a @prahaxx - kedy nastupujete na MD?
My tri mame priblizne v rovnakom case TP. Mne uz dnes na poradni vypisali papier, co mam odniest na socialku a narok na MD mam od 23.6. Musim poslat nasim, aby mi to vybavili v mieste trvaleho bydliska - uz sa "tesim" na papierovacky riesene na dialku.
Ozaj, mate niektora to nemocenske pripoistenie? Akurat citam, ze na to treba dalsi spec. papier do socialky, ale neviem ako postupovat. Asi pojdem zajtra do soc. poistovne sa opytat, lebo mi stale este neuplynula doba 270 dni - to az 23.7. 😀 😀 a neviem ci dovtedy aj maly nepride na svet. Nuz dilema...

evina0
15. jún 2010

dahra ja som mala narok aj s dobrovolneho nem positenia narok na Matresku...to ti lekar len vypise 2 papiere na jednom je zamestnavatel a na druhom je dob. poistenie nic viacej. ten kde je zamestnavatel ti ho musi aj potvrdit a ten druhy si vezme priamo len socialka. potom treba potvrdenie o prijme za rok 2009 od zamestnavatela aby vedeli s akej sumy ti varataju matersku ( pepier na povtrdenie dava socilka)
potom treba nahalsit este aj zmenu na socialke ze prechadzas na matersku z prace a na poistovni( apollo) ze tiez nastupujes na matersku.
inak dnesok ubieha celkom fajn .maly plackal cosi menej nez vcera len aby som to neuriekla a teraz spinka.manzel chybal ked trebalo zarobit papanicko pre Majka a ten plakal ale uz som si akosi zvykla zarabat papu aj na rukach s drobcom len ked place tak sa zle tie odmerky davaju do flasky a rozsypame 😀 a zaroven ho upokojovat az nepobudi polku domu 😖 ale zatial sa nikto nestazoval vraj ho neni ani pocut on ked place tak akosi tisko a to uz musi byt aby tak vrieskal ze by bol az cerveny 😉

dahra
15. jún 2010

@evina0 - fuha, cele postupy. Ja viem, ze ty si mala do DNP, ale uz davnejsie - ja si ho este stale platim, lebo som zacala tesne len pred IVF, tak neviem ci uz mozem podat papier na vyplacanie aj z neho. Ale uz tusim, ze asi este budem musiet ist zo doktorkou po druhy papier....Inak, dik za radu.

To musi byt riadna situacia - kolisat dieta a zaroven sypat mlieko na zaliatie do flase. 😀

prahaxx
15. jún 2010

baby, pocujem slovo socialna poistovna, tak mi je zle,
5 mesiacov trvalo, kym pri priznali PNku vo vyske 120 eur a teraz dalsie vybavovacky.. urcite budem potrebovat "viacero" navstev.. ☹(( a kedze sa mi moc neda, asi im tam aj porodim.. tiez mam dobrovolne poistenie, malo by to vyjst, ale uz ked mi v decembri nepriznali PNku, tak sa nenapadne vyhrazali, ze moze byt zas niekde pes zakopany.
☹((
a zubar miesto toho, aby dal konecne peciatku do knizky, tak zbalil ordinaciu a odisiel.. hodne dobre

chvilkami sa mi zda, ze nic nezvladam

prahaxx
15. jún 2010

este doplnim, ze na matersku mi vychadza nastup 24.6, takze 22.-ho na poradni mi vypise neviem co ..

katie233
15. jún 2010

@dahra: aj ja si platím DNP 😵. Mne z neho vznikol nárok na čerpanie už teraz počas PN 😉. To som len v nemocnici nahlásila, že chcem 2 marodky, jednu pre zamestnávateľa a druhú ako DNP. Ale nárok máš až po uplynutí 270 dní. Takže to riadne vyrátaj, prípadne sa choď opýtať do sociálky (ale v mieste trvalého bydliska), koľko dní ti ešte zostáva doplatiť a či majú všetky platby. Radšej riešiť teraz ako potom. Ja som tiež myslela, že k tým peniazom ani neprídem, lebo toto som si dávala v mieste trvalého bydliska, teraz sme zmenili TP, tak som papier odovzdala na sociálke už na novom TP, a keď som niesla papier na peniaze, tak mi teta povedala, že ale veď vy tu ešte nie ste registrovaná. Za dva týždne neboli schopní ma kontaktovať, že čo to ako mám ☹. Ale našťastie sa všetko vyriešilo a včera mi už prišlo aj rozhodnutie 😀. Ja by som mala mať nástup na materskú 12.07., tak som zvedavá. V utorok idem na poradňu.

@evina0: a ešte si ho neskúšala dať do toho babyvaku? Mala by si voľné ruky, lebo to musí byť dosť nemotorné, čokoľvek robiť s bábom v náručí.

katie233
15. jún 2010

@prahaxx: a koľko si platila DNP v tom decembri? Mala si už preplatených tých 270 dní? Ja, keď som začala maródovať prvýkrát v tom apríli, tak som zistila, že mi chýba nejakých 5 dní, tak som ukončila maródku, zobrala si dovolenku, počkala, kým presiahnem tých 270 dní a radšej aj nejaké dni navyše, aby neskúmali. A potom znova na PN. A teraz mi prišlo rozhodnutie, že mi priznávajú už aj z DNP.

dahra
15. jún 2010

@prahaxx - ja tiez nemam radostne skusenosti s instituciami - nedavno mi dosiel zo zdravotky list, aby som poslala maturitne vysvedcenie!!! a to som uz dobre davno skoncila vysku a dobrych par rokov uz pracujem...
a ked som bola vo februari v nemocke, vypisali mi PN, ale nakoniec to nebolo nic vazne, tak som to ziadala hned stornovat. Mala som vsetky papiere u seba, sla do socialky v mieste trvaleho bydliska ci ma neeviduju nahodou. Kukli do kompu, ze vsetko ok - pytam sa, co spravit s papiermi ci ich mozem zahodit. Samozrejme, vraj vsetko je ok. To bolo vo februari a v maji na poradni som vysla z kabinky a v miestnosti zenska zo socialky akurat mna hladala, ze co s mojou PN 😨 😨 😨 😨 😨 Kukam, ze co to tara a nakoniec vysvitlo, ze nemocka poslala kopiu PN do socialky v ZA. Zrazu odo mna chceli papiere, ze inak mi PN nezrusia. Tak im vravim, ze ma kludne mozete viest na PN aj do smrti, bo papiere su uz na smetisku. Sa jej pytam ci im nie je divne, ze ani neziadam o davky a platim si odvody pocas PN. Az taky altruista nie som. Nakoniec som musela obehat znova obe socialky.

vanesska
15. jún 2010

cafte kocky... ja len tak rychlo... dahra na MD nastupujem 2.7. uz mam tiez listok vypisany takze ho musim odniest do roboty pojdem asi zajtra nech mam pokoj... a vidis oznamit to zdravotnej poistovni by som asi zabudla tak este aj to no a ja si chcem este zmenit aj trvaly pobyt od svadby som to neurobila tak aby sme mali s miminom rovnaky pobyt ako mm hlavne nech sa nemusim kvoli papierovackam trepat niekam cez cele mesto ale budem to mat vsetko pod nosom... inak tych vybavovaciek kade tade uz teraz mi je z toho zle... 😝

evina0
15. jún 2010

dahra neboj sa aj ty sa naucis sypat aj tzaroven upokojovat detsky plac 🙂 🙂
netusim ako to treba potom vypisat ked este nemas narok hned s oboch poisteni 😕 treba si zavolat ci skocit na socialku a budes mudrejsia..mne to vypisoval naraz.

Katka veru neskusala, ved ho nemam este ani vytiahnuty co nic nestiham.odkedy som doma tak som nestihla ani ten baldachyn zavest len hniezdo nahodit a este ani veci nemma v komode co mali byt uz daavno. ale kazdym dnom robim toho viacej ked maly neplacka. teraz je vykupkany, nakrmeny a lezka v postielke tichucko a caka stale tatinka pokial nezaspi.len na prechadzke sme neboli lebo bolo nejak zamracene tak sme nesli.
inak neviem si predstavit davat ho v noci do babyvaku na tu chvilku a trmacat sa k robeniu papania.takto si ho polozim na prebalovaci pultik jednou rukou ho utisujem a druhou sypem nutrilon do flasky 🙂 🙂 na vsetko si clovek zvykne.
mna skor trapi ze dnes vobec nekakal takze isto ma bolenie bruska ved po ine dni kakal aj 4-5 krat.uz nech si zvykne na jeden druh mliecka a bude mat pokoj aj on aj jeho b rusko aj my 😉

katie233
15. jún 2010

@evina0: som niekde čítala, že bábo nemusí mať každý deň stolicu. Pokiaľ nemá bolesti, kŕče,... To bude asi tým, že si prešla na iné mliečko. Pri kúpkaní pomasíruj bruško a uvidíš 😅. Hm... Tak na tú chvíľu sa ti to ozaj neoplatí. A dnes už budeš s manželom, takže sa každý môže venovať inej práci.

Začínam mať strach, ako to všetko zvládneme 😨

dahra
16. jún 2010

Caute,
@vanesska - s tym TP ☹. Ked sme v 2008 sli na podnajom som ratala, ze v 09/2009 uz budem mat trvaly pobyt zmeneny. Nakoniec sme sa do noveho bytu stahovali az 02/2010 a dodnes nemame list vlastnictva z katastra, bo developer a banka maju nieco neporiesene a kym to neuzavru, tak list vlastnictva ani neuvidime 😒 a ziadne trvale nemozeme nahlasit. Takze moja adresa je o 200km a manzelova o nejakych 100km vzdialena. Maleho budeme musiet nahlasit k nasim. Neviem, ako vsetko bude, lebo lekarov mame teraz v ZA, ale po porode pojdeme k nasim, lebo stale sme bez skrin a bez chladnicky - to by sa tu s dietatom v takych bojovych podmienkach nedalo byvat. Neviem, ako budeme chodit k doktorom 😕

evina0
16. jún 2010

katka o tej stolici viem ale Majka vcera isto muselo boliet brusko..lebo ked spustil plac okolo 22:30 tak nie a nie zastavit az som bola s toho akasi mimo a vzala tu rektalnu rurku a nejak mu pomohla vykakat.potom uz bol dobrucky a ja spokojna s nim aj manzel. uvidis potom ten pocit ked cosi taketo zazijes ako malo staci mamine k radosti a hlavne ked je dietatko spokojne. skor si myslim ze ho zacalo zapekat este s tej beby preto som presla na nutrilon a uvidime za par dni ci mu sadol ci nie. kiez by som mala tolko mliecka zeby nepotreboval dokrmovat ale netusim ako to tie zeny tolko mliecka maju- skusam vsetko mozne na mliecko ale neni ho tolko zeby sme nedokrmovali 😒

dahra babenko musis prihlasit tam kde mas ty trvaly pobyt a je dobre aby manzel mal u Vas aspon prechodny.tak sme to museli poriesit aj my s manzelom. a otec ako majitel domu musel dat pisomny suhlas ze Majko tu moze mat trvaly pobyt.lebo trvaly bydlisko dietatka pytaju aj na socialke a proste vsade. mi sme uz obehli s rodnym listom vsetky tie institucie a bolo ich dost - podostavali sme rozne papiere a tie musime vypisat aprisniest do tych institucii.na matrike sme dostali zotnam co vsetko treba vybavit tak sme sli postupne podla papierov.
uz v nemocnici musis nahlasit meno doktorky kde bude dieta chodit a do 24 hod musi doktorka dieta vidiet( ku nam dosla osobne lebo je od nas) a potom dostanete datum poradne .
my sa ideme trmacat do MT teraz v piatok lebo ideme na ockovanie proti tuberkoloze lebo v porodnici nas nestihli zaockovat a v pondelok mame poradnu.zatial vsade chodi s nami manzel no na poradnu uz pojdeme sami s Majkom tak som zvedava ako to dopadne lebo pojdeme autom a ja budem soferovat 😖 a Majko vzadu v autosedacke snad mi nebude plakat.clovek si m usi najst nejaky ten system co vsetko treba vziat zo sebou ,lebo casto sme cosi nehali doma a bol pruser.ale je to tym ze je to vsetko take cerstve.

prajem Vam pekny zvysok tyzdna tehulky 🙂

dahra
16. jún 2010

@evina0 - do 24 hod. 😨 ak sa jej bude chciet cestovat 200km, tak ma moze prist pozriet 😀 😀 😀 😀 aj po 24 hod. Vidim, ze budu riadne komplikacie....Hned v ten den, ked nas prepustia z nemocky pojdem prec, caka nas 200km s novorodencom 😔 . Planujem vratit sa spat az po par mesiacoch, mozno az po vianociach - takze lekarku kvoli poradniam a ockovaniam musime mat aj inde.
Manzel bude bez maleho, iba cez vikendy ho uvidi, ale pre mna ostat tu samej je nemozne - doma mam velikansku rodinu a nechcem byt sama ☹

evina0
16. jún 2010

dahra predpokladam ze budete musiet ist za nou vy. neviem ako to chodi ek bude mat babenko 2 lekarky. inak je super ked ti bude mat kto pomoct ja byvam u rodicov ale poviem Ti ze s poschodia ani nezleziem dole za nasimi co som stale s malym v izbe alebo v kuchyni.jedine ked cosi potrebujem a to idem dole s vysielackou.pomhama mi ked cosi treba manzel ked pride domov s prace takze zatial si stacime sami a ked cez den potrebujem cosi spravit ci uz cajik alebo papanie vlacim ho na rukach 😉 so sebou.
mi sme cestovali menej s porodnicne neviem kolko je Martin do Puchova ale cez ten najvecsi upek a maly uz pred Puchovom zacal plakat co mu bolo teplo a bol hladny tak sme hned zamierili ku svokrovcom a tam dostal papkat co nam na cestu dali este v porodnici do flasky.lebo pokial by sme kupili jedlo , zarobili to tak by sme osaleli od jeho placu.potom leteli domov co nas tu cakala uz jeho doktorka a potom nazad do mesta a zhanat vetdy bebu ha po vsetkych moznych obchodoch a kedze ju nemali ( v 8 obchoadco a lekarnach) kupili sme len obycajnu. ti poviem ze ten den sme boli kaput s manzelom s toho vsetkeho .

prahaxx
16. jún 2010

@dahra danka, asi to budes musiet vyriesit tak, akoby si stale byvala u vasich, prihlasit babatko tam, nahlasit doktorku, s ktorou sa dohodnes, po pol roku ju kludne mozes zmenit rovnako ako trvaly pobyt, aby sa to dalo zvladnut, lebo to cestovanie nevidim moc dobre..

dnes som volala na socialku, zapisala som vsetko, co mi pani povedala, tak som zvedava, co z toho bude pravda, ked tam pojdem uz s papierom osobne ☹ Danka, ak mas subeh prijmov aj szco aj DNP, tak by si mala dat asi 2 papiere.. ale skus si zavolat na socialku tieto info poskytnu aj telefonicky, aj to mi povedali, ze s rodnym listom musi ist asi najskor manzel do dvoch budov, odovzdat ho dvom uradnickam.. no jeden by ozaj nestacil .. aaale byrokracia..
@katie233 v decembri som ziadala o PNku z prave skonceneho zamestnania, ale tym ze som si zacala platit DNP, prislo rozhodnutie, vraj som stratila narok na PN zo zamestnania, co v Ziline a Cadci oznacili za administrativnu chybu, proti ktorej sa vsak uz nedalo odvolat.. no hruza, tak som prisla mesacne o cca 280 eur, ale hlavne ze sme ako tak zdrave

prave som skusila vahu a je na nej o 2 kg menej ako pred 14 dnami, to snad nie ☹

@evina0 niektore vajicka sa daju upnut aj na prednu sedacku spolujazca v protismere jazdy, mozno by to bolo lepsie mat ho po ruke, ako sa nan otacat dozadu

katie233
16. jún 2010

@evina0: Tak to je fajn, že sa malému potom tak uľavilo. Je to hrozné a aj ja sa bojím tej bezmocnosti, keď mi bude malé plakať a ja nebudem vedieť, čo sa deje. Ale časom určite na to prídeme, len tie začiatky 😖. Ja dúfam, že bude môcť prísť aspoň na chvíľu mamina, predsa len budem pokojnejšia, keď ju budem mať pri sebe. Alebo to potom poriešime tak, že pôjdeme my za ňou. Snáď to tatino chvíľu bez nás vydrží. Ale dúfam, že všetko bude ok, a raz dva si nájdeme nejaký režim.

Dahra, a nebolo by lepšie rodiť v KE? A tam si zatiaľ zabezpečiť všetko, keď tam máš TP? Lebo je toho fakt veľa, čo musíš po pôrode vybaviť. My sme našťastie stihli poriešiť TP, lebo by som bola v takej istej situácii ako ty.

evina0
16. jún 2010

prahaxx u nas to neni mozne lebo sa nam neda vypnut airbeg... len ked sa da vypnut tak vtedy sa da vajko upevnit aj do predu. ale mame to tak 10-15 min cesty tak snad nejak vydrzi a ked nie zastavim kdesi cestou a hotovo.

a co sy tyka tej socialky a Pnky- to snad nie?? to je podla mna nemozne koli chybe od nich nebudes mat prachy!! no ja by som to len tak nenehala volala priamo do Ba na socialkua stazovala sa a nedala im pokoj pokial by mi tie peniaze nedali.ved to su pkene peniazky co si mohla mat. uz len to ze ti zanika narok s prace s PN koli tomu ze si si zacala plati DNP je pekna blbost ako dovod s ich strany! by som tu osobu ktora to spravila pekne potrapila pokial by som peniaze nemala.