Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

lucy778
3. aug 2010

@jani2 ja si tiež nepamätám, že by som bola nadutá na začiatku tehu, takže asi neporadím. a som prekvapená, že nemôžeš spať, lebo ja som mala pocit, že spím skoro stále 😀

vanesska
3. aug 2010

no tak vidim ze nie som jedina nocna sova ktora trpi nespavostou... 😅
sice nakoniec zaspim ale zachvilu som zasa hore a takto dokola...
katie... ja som vstala o 5 a o 8 ma uz bralo na spanie a potiahla som do 11 no a jasne ze teraz sa mi zasa spat nechce...
no ked hovorite o tej nude tak mna uz ani internet nebavi... vsak som sa dost nainternetovala ked som zhanala veci pre malu bolo treba kopu nastudovat takze som aj rada ze uz nemusim byt vkuse zavesena na nete... aj ked teraz studujem co to o dojceni lebo predpokladam ze v nemocke mi k tomu bohvieaky vyklad nedaju tak nech som trochu v obraze... no neviem cim to je ale aj ja som mala v plane umyvat okna...😅 nakoniec som si povedala ze vela bab kvoli oknam skoncilo v nemocke a ze to natahovanie sa teraz urcite nie je vhodne tak to nechvam tak vobec mi to za to nestoji...

@jani2 ... no ani ja si nepamatam to naduvanie... ale mozne to je... mozno brusko bolo trochu nafuknute ako pred ms ale to zachvilu preslo... ja si len pamatam ze najprv sa skoro nic nedialo az som si musela po dlhsom case urobit testik lebo sa mi ani nezdalo ze som este stale tehu... akurat som bola veeelmi unavena som zalomila aj o 6 poobede a strasne hladna by som zjedla fakt hocico a hocikedy... jaj a pekne ti pribudaju tyzdniky... ja som sa vytesovala ked mi nabehlo v pase 5tt jaj to bolo radosti... 😵 a neboj zbehne to ako voda mi prislo straaaasne daleko ze niekedy budem uz v 9.mes. no a bum ani som sa nenazdala a je to tu... 😉
@zlatanka30 ... ja si pamatam ze som tiez hrozne zavidela vsetkym babam ktorym sa zadarilo ale zvlastne je ze akonahle sa to aj nam podarilo uplne mi vyfucalo z hlavy vsetko to trapenie a usilie ktore nas to snazilkovanie tolko rokov stalo... proste ani teraz si na to pomaly ani nespomeniem a pritom sme si toho preskakali tiez dost... neboj aj tebe budu coskoro svietit tie vytuzene tt pri nicku... 😵

katie233
4. aug 2010

Ahojte 🙂. Tak my sme nateraz vyspatí :(. Som zvedavá, koľko to vydržím, kým opäť zaľahnem. A ešte má krpec aj štikútku, tak sa mi tu celé bruško natriasa 🙂).

@jani2 ani ja si nepamätám nadúvanie. Iba neustále zvracanie v 1. trimestri :((. A potom tiež nejaké problémy, takže ja som si v podstate začala užívať tehotenstvo asi tak v 7. mesiaci, a prakticky mi to zostalo až do minulého týždňa. Tento týždeň je to však katastrofa. Na nič sa neviem sústrediť, a aj keď si začnem čosi robiť, tak mi zavadzia bruško, alebo stvrdne a musím predýchavať. A čo sa týka ponocovania. S tým som nikdy nemala problém. Na začiatku tehotenstva som chodila spať so sliepkami 😀. Čo by som teraz za to dala! A ešte bez nočných výjazdov na WC 😵. Ale aj to zase raz bude.

zlatanka, nesmúť. Raz to príde. Ale poznám ten pocit beznádeje, keď som každý mesiac čakala na zázrak a ten stále neprichádzal :(. Držím palce 😵

jani2
4. aug 2010

Ahojte,
tak vidím, že ja som nejaký exot 😵 . Unavená bývam, ale len cez deň a večer akoby som chytla druhý dych! 😎, možno preto že sa moc nehýbem, som viac v kľudovom režime, tak preto sa mi večer nechce spať! 😒 ...s jedením je to tak isto, cez deň mi moc nechutí ale podvečer začínam mať hlad ako vlk. No som zvedavá ako sa mi to odrazí na priberaní! 😉 No a aj to nadúvanie sa poriešilo, som si uvedomila, že u mamy som pojedla šošov. polievku 😅 .
A že tie týždne ubiehajú je pravda, veď ja si pamätám ako ste len nedávno otehotneli (Lucy, katie), ešte mám v čerstvej pamäti problémy Vanesky s cystami pri stimulke a už máte také vysoké tt 🙂.
zlatanka - ja si tiež myslím, že čochvíľa sa už zadarí. Teraz je leto, čas na otehotnenie ako stvorený...len čo už, keď mi endošáčky to máme také sťažené! 😢
mirip - ako, máš sa už dobre? Mne špinenie úplne prestalo, asi sa ten hematom vstrebáva dovnútra. 😠 Zajtra sa chystám prvý krát ku svojej gyndoške oznámiť jej moje tehu!

vanesska
4. aug 2010

caute kocky,

tak ja hlasim krasne prespinkanu noc a tusim len 1 vyjazd na wc neskutocny pocit hned je svet krajsi... 😀
ani som neverila ze sa to este da ale asi to bude tou polohou co som zaujala pri spani nebolo to ani na jednom boku ale na chrbte hoci chrbat som mala podlozeny vankusom takze to bolo tak trochu dosikma no a cuduj sa svete to zabralo...neviem ci sa teda moze spavat na chrbte ale snad ked sa citim dobre ja tak asi aj babo lebo mala spala jak dudok tiez asi som ju nijako netlacila ako ked spim na boku takze mala miesto aj ona si natiahnut nozky lebo som ju citila az na rebrach... 😅 no a tym padom neboli ani ziadne tlaky na mechur takze som ani tak casto nemusela behat na wecko... super!
ale inak vam poviem mala musi uz riadne tlacit hlavickou na krcok lebo ked sa zacne hybat tak to strasne picha a boli tam dole podla mna ako je krcok zvnutra no neviem co ine by to mohlo byt tak som zvedava zajtra mame poradnu uvidime ako sme na tom...

jani2... som rada ze sa ten hematom vstrebava! a to priberanie mi ani nehovor ja som pribrala tusim okolo 18 kg zatial a mozno ze potiahnem do porodu aj do 20 kg proste na mna sa to lepi a najhorsie ze mi hrozne chuti sladke snazim sa to tak triezvo obmedzovat ale nie vzdy sa da tak co narobim... len tak pre skusku som si sadla drahemu na kolienka tak ho skoro zatlacilo do gauca nechapal kde sa to na mne nabralo lebo okrem bruska ani nie je vidno ze som tehu.... 😅

katie... tie stikutky mavame aj my casto najma ked sa predklonim a nieco mi zatlaci dole na podbrusko alebo mam tesnejsie nohavice tak sa mala hned rozstikuta... a to trva niekedy aj 15 min... 🙂

tak pekny dniiik

katie233
4. aug 2010

Vanesska, žeby polepšenie pred pôrodom? Vidíš, vyskúšam aj ja zmeniť polohu pri spaní. Asi tiež skúsim ten chrbát. Ja som bola naučená spávať na chrbáte, tak možno preto sa neviem uložiť. Myslím, že aj v knihách píšu aj pôrodná asitentka nám hovorila, že sa nemáme siliť do nejakých odporúčaných polôh, ale nájsť si to, čo nám vyhovuje 🙂). Takže pokiaľ ti nespôsobuje problémy spanie na chrbte, tak je to OK. Mňa krček pobolieval a pichal minulý týždeň, tak tiež si myslím, že malý vtedy zostupoval nižšie. Ale teraz je to v pohode.

Aj mne strašne chutí sladkééééééé! Niekedy neviem ovládať. Mne už je jedno, koľko priberiem, len nechcem toho jesť veľa kvôli drobcovi, aby som neporodila macka. Dnes mám frei, mm si upratuje náradie a šróbiky sú všade po izbe, tak sa mi neoplatí čosi začínať. Tak sedím s vyloženými nohami. Ale od zajtra zase makám ja 🙂). Alebo až od piatku? Nechce sa mi. Prišla na mňa apatia. Ale ešte sa určite ozve syndróm hniezdenia sa 😀.

Naša štikútka je už lepšia. Niekedy sme mali aj 5-6x za deň a trvalo to dlhooo. Teraz som si všimla, že už len tak 2x a hlavne podvečer. Aj pohybov je už menej 🙂.

Držte sa.

lucy778
4. aug 2010

ahojte
taaak ja som sa pred chvíľou vrátila od dokyho a všetko je ok, teda skoro všetko. v moči mi zistili leukocyty, takže som vyfasovala nejaké antibiotikum 😖 drobec je v poriadku, je už otočený hlavičkou dolu, ale polohu ešte nemá stabilnú. pýtala som sa aj na váhu, tak môže mať tak cca 1300g. robil mi aj prietoky, tiež ok no a krčok je tiež v poriadku, pekne drží. tak sa mi trochu uľavilo. zrejme sa ešte na chvíľu vrátim aj do práce, lebo povedal, že v tom nevidí problém. vyskúšam to od pondelka, na pár hodín. nie ako predtým od rána do večera 😝

a mne takisto teraz veeeeľmi ide sladké, ale snažím sa kontrolovať, lebo pohybu je čoraz menej. dnes som si dala na večeru veľký jogurt s banánom, tak som zvedavá dokedy ma to zasýti 😀 aj keď dnes som toho veľa nepojedla, dnes sa ovládam 😀

katie233
4. aug 2010

@lucy778 tak to je fajn, že krček drží a neotváraš sa. Ja tiež po tých mojich problémoch som chodila k dokymu s malou dušičkou, čo mi povie. A teraz zase očakávam, že už mi povie, že sa tam dejú nejaké zmeny 😀. Tak sa chceš vrátiť do práce? Ale opatrne 😉. Že jogurt, mne manžel robí pizzu 😀. Teraz ma chytajú rôzne chute 😀 😀 😀, na konci tehotenstva 😵.

ika33: dnes mi písala kamoška, tiež bola jej malá zadočkom dole a už je otočená 😉. Takže aj tvoja má stále kopu času. Len dohováraj 😉.

a dahra by sa mohla ozvať 🙂. Som zvedavá 🙂)

lucy778
4. aug 2010

@katie233 júúúúj, takou pizzou by som ani ja nepohrdla 😝 už pár dní ju spomínam 😀

katie233
4. aug 2010

@lucy778 už je aj zjedená 😀. No neskutočná 🙂).

lucy778
4. aug 2010

@katie233 😝 😝 😝

lucy778
4. aug 2010

mne by už jedli len oči, malý ma nejako tlačí tak mi je dosť ťažko. ale slinky pracujú 😀

lucy778
4. aug 2010

chcem sa opýtať, keď periete oblečko pre drobcov používate aviváž? ja som tú várku čo som dostala od kamošky vyprala len v Lovele a vôbec sa mi tie vecičky nepáčia, sú také "tvrdé"

jani2
4. aug 2010

@lucy778 - je aj aviváž Lovele, alebo Batole. Tie sú dobre aj pre novorodeniatka 😉 A ak chceš mať čo najmenej chémie, tak potom namiesto aviváže dať ocot....tiež to nie je úplne mäkučké, ale lepšie ako bez aviváže. 😉

lucy778
4. aug 2010

@jani2 a to nebude potom cítiť za tým octom? keď ma mm uvidí ako dávam ocot do prania to len bude.... 😀 😀

mirip
5. aug 2010

ja som mala lovelu a bez aviváže a bolo to makke, a lovela aj batole sú aj aviváže

jani2
5. aug 2010

@lucy778 - nie, vôbec to necítiť. Ocot veľmi rýchlo vyprchá. Inak manžel mi z kúpeľky vždy odnášal ocot do špajze, to trvalo kým som mu vysvetlila, nech ho tam nechá, že ho používam pri praní 🙂 Ale začala som to robiť, keď malá chytla akýsi hnusný ekzém na telíčku....trvalo 2 týždne kým to zmizlo. Dr. povedal, že to môže byť od nejakého jedla alebo od pracieho prášku, či aviváže....tak som sa snažila všetko eliminovať.

katie233
5. aug 2010

@lucy778 ja som dala nový silan aloe, ten je ževraj aj pre batoľatá a všetko je hebunké. A ani si sa nepochválila, že už viete pohlavie 😀. Gratulujem 😵. Stále prevaha chalanov 😀.

lucy778
5. aug 2010

ahojte

táááák aj obed je už navarený! človek toľko vecí stihne keď je doma 🙂
ďakujem vám všetkým za tipy na pranie 😉

@katie233 teraz normálne rozmýšľam, ale mám pocit, že som to tu písala, že bude chlapec. alebo nie.....teraz už fakt neviem 😀 😝

katie233
5. aug 2010

@lucy778 možno hej a ja som nepostrehla 😉

dahra
5. aug 2010

Ahojte,
@monci78 gratulujem k malemu, prajem vela zdravia, nech sa vam obom dari. Veru sme to skoro stihli narovnako. Tri sme tu porodili v priebehu jedneho tyzdna.

Dakujem vsetkym za gratulacie. Dnes len tak narychlo, ked bude cas, napisem viac. V skratke - rodila som 31.7. spontanne nakoniec. Riadna fuska, ale nebolo to az tak zle 🙂 . Maly mal 3740g a meral 52 cm a narodil sa o 10.50.

Drzte sa tehulky, Vanesska a Katie urcite sa nebojte, rychlo to utecie a pri drobcovi sa rychlo zabuda na trapenia.

vanesska
5. aug 2010

caute kocky...

jeeej dahra no tak uz si doma... to je super... tesime sa na podrobnejsie spravicky a na nejaku fotecku maleho... 😵
tak nakoniec si to zvladla bez cisarskeho no o to lepsie...
jaj mi ani nespominaj ja uz to mam tiez za par a aj katie...
dnes idem na poradnu tak som zvedava ako sme na tom aj ked myslim ze zatial bude vsetko ok takze potiahneme aj ten dalsi tyzden snad lebo este chcem trosku natrenovat s tym epino balonikom na roztahovanie hradze nech ten porod ide este o trosicku lepsie... tak uvidime kolko casu mi mala da... 😅 ale zasa pretahovat by som tiez moc nechcela tak ten tyzden by bol tak akurat... no musim sa s tou malou potvorkou dohodnut lebo zda sa ze sa jej v brusku zatial paci...

lucy... takze dalsi chlapcek... no veru v tejto temicke je presila oproti dievcatkam... 🙂 a ides znova do prace?? tak len opatrnne!
inak s tou avivazou suhlasim aj s jani ze sa pouziva ocot... najma ak ma babo nejake kozne problemiky...
no a my pouzivame aj tie ekoprasky frosch alebo ecover maju ich v dm a oni robia aj avivaz a vonia to prijemne tak jemnucko...

jani2
5. aug 2010

ahojte dievčatá,
ja nemám dobrú správu 😢 . Dnes som išla prvý krát ku svojej gynekologičke, vytešovala som sa, že mi už dá tehupreukaz....no a ten nebude! drobčekovi vraj nebije srdiečko! 😔 Nechápem to, ešte v pondelok som bola v CAR a všetko bolo v poriadku, ale vraj niekedy to tak proste je. Je mi z toho strašne smutno, už som si myslela, že všetko zlé mám za sebou!

vanesska
5. aug 2010

@jani2 ... coooo?? to fakt?? 😕 to snad nie... ☹
a veris svojej gynekologicke? mozno by stalo za to skocit este raz do CAr nech to tiez pozru ked pred par dnami to bolo v poriadku... boze to je hrozne nespravodlive... 😠
viem ze je to slaba utecha ale ak to bude naozaj tak... hm tak asi lepsie ked sa to stalo teraz ako keby si uz bola v nejakom 3. - 4.mes. ako sa to stalo mojej znamej pred par dnami 😖 drz sa!!

jani2
5. aug 2010

@vanesska - dr. vravela, že mám prísť ešte v pondelok ...ale ja nechcem čakať. Idem si zavolať do CAR a zajtra ráno tam pôjdem. Ja viem, že sa toto stáva, ak má bábätko nejakú vadu a v takom prípade je lepšie ak odíde samo...ale aj tak to veľmi bolí! 😔

monci78
5. aug 2010

Ďakujem aj ja Vám všetkým za gratulácie, @jani2 je mi to veľmi ľúto, strašne ťažko sa to aj číta nie to ešte prežiť, neexistuju ani slová utechy, ale neboj prebolí, a budeš mať ešte zdravé bábatko, ja verím tomu!!! Hore hlavu.
No a mi odkedy sme doma fakt nemáme čas na nič. Malí je poklad, len papá, kaká a spí. 🙂 Horšie je to s dotieravími ľudmi čo si nedaju vysvetliť, že je to len novorodeniatko a nech nám daju na chvíľku pokoj. Fakt už neviem kde maju ty ľudia rozum a každý by to len navlačoval na rukách 😠 mám na to veľké nervy. Držte sa všetky tehuľky, ako dahra vraví, pri malinkom zabudnete na všetko zlé a bolestivé. 😉

evina0
5. aug 2010

ahojte.
vidim tu pochmurnu naladu a veru ani ja vam nejdem pridat na nalade..zatial s netu to vedela len Livia lebo som jej pisla s nemocnice..
v pondelok mal Majko syndrom nahleho umrtia 😢 😢 😢 .
v pondelok som ho nakrmila povozila vcere povonku v kopciku a kedze dobre spinkal tak som ho doma len prelozila do postielke a nechecla budit a zapla monitor dychu a vyslielacky aby som pocula keby plackal a sla vedla do izby stretilizovat jeho flasky.medicasom sa vratil domov aj manzel a siel do sprchy a doniesol miestne noviny ze tam mam reklamu s mojou svda. fotkou tak som to sla o poschodie dole ukazat rodcim. len co som dosla dole uz ani neviem ci som to pocula vo vysielacke ci az s poschodia ale hucal alarm na monitore dychu. za par sekund som bola pri Majkovi a ten pohlad.. Majko bol modry a nedychal. hned som ho vytrhla s postielky a to uz stal v apnike aj manzel pri mne a hladal telefon co chcel volat zachranku .zacala som s Majkom o dusu triast, kricat po nom aby sa prebral a a dychal.bachala po hrudniku aj po chrbatiku a nic bol ako babika bez pohybu a v tom ani neviem ako ma napadlo dychat mu do nosteka- silno som ho do neho fukla a po nejakych par dychoch sa pomrvil a zacal troska ruzoviet ale stale bol ako babika.tak som to fukanie opakovala a to uz medzicasom manzel letel do auta a ja s Majko v pyzamku a v naruci za nim na pohotovost.za par minutiek sme tam boli ale ked som videla ze sa na detskej pohotovsti uz nesvieti len mi prebleslo hlavou ze uz skocnila zmena( totizto v PU funguje detske pohotovost len do22.00 a mi sme dosli cca 22.05) tak sa nas len vraticka ohodovo pyta a co poterbujete - tak sme povedali ze co sa stalo a ona preBopha volajte hned zachranku ved to ste mali uz davno aj domov. ja som medicasom uz bola v ambulacii na pohotovosti pre dospelych a sestricka mu uz pocuvala akciu srdiecka.to bilo v poriadku a Majko uz zacal aj plackat.do toho dosla zachrabnka a spisala vsetko okolo a previezli nas na JIS do Pov bystrice. tam sme boli az do dnesneho dna. prvu noc sme stravili na JIS ja som len sedela v kresle celu noc a kukala ci dychla. bol napojeny na monitor srdiecka a mal aj monitor dychu. druhu a tretiu noc sme uz stravili na detskom oddeleni a dnes nas pustili domkov.behali sme po vsetkych moznych vysetreniach ale boli v poriadku. len mu nasli zopar drobnoti ale to s tymto nesuvisi.
vsimli si ze ma asi reflux lebo poculi ako sa mu mliecko aj po cas vraca do hrdielka a on to v zapeti prehltne.aj tu koliku mu potvrdili. takze mame zase ine kvapky resp emulziu a probiotika sme dnes kupili.
musi spavat na vyvysenom mieste koli tomu refluxu musia mat stale zapnuty monitor dychu polohovat ho a davat pozor.
pevne verime ze sa to uz nezopakuje ale ja uz s neho memozem spustit oci. neustale sa divam ci dycha aj ked ma monitor zapnuty.nemozem akosi vymazat s pamete ten pohlad na jeho modru tvaricku a jeho bezhybne telicko.
dakujem panu Bohu ze mi ho vratil a ze je vsetko v poriadku.stale mam slzy v ociach a stale sa mi to vraca . snazim sa mysliet uz len pozitivne a verim ze casom sa tato zla spomienka aspon trosku zmizne. takze takto sme mi bojovali..
a k tomu som dostala v pondelok uz mrchu a od vcera mam tak boli brucho ze existujem len na ibalgine 😒 😒 a aj krvacanie je dost silne 😠 😠

evina0
5. aug 2010

este som zabudla napisat ze dakuejm tym uzasnym ludom co vymysleli monitor dychu ktory nam zachranil zivot Majka.je tento symnrdom fakt ojedinely a ja nechapem preco taka obrovska smla sa na nas s Majkom lepi uz od narodenia- najskor komplikovany porod teraz toto. fakt uz nespustim oci s neho a uz hladam prenosny monitor dychu co sa dava na plienku a moze to mat aj v kociku ci v autosedacke ci jeho oblubenom kresielku. stoji dost ale pre mna je to nic ked to ma pomoct.

lucy778
5. aug 2010

@evina0 som si myslela, že keď si sa tu dlhšie neukázala, tak možno máte nejaké ťažkosti, ale toto by mi ani vo sne nenapadlo. chvala bohu, že to dobre dopadlo. verím, že už bude všetko v poriadku s vami.
a po prečítaní tvojho príspevku už nešpekulujem či si monitor dychu kúpim alebo nie. v porovnaní s tým, že zachráni babatku život je jeho cena vedľajšia

@jani2 ☹ ☹ ťažko sa mi k tomu čokoľvek píše, je mi to hrozne ľúto....

tittika
5. aug 2010

ahojte tehulky, gratulujem cerstvym maminkam 😵 😵 😵

evina ... ja som objednala snuzu halo zo stranky maderna.sk je to najlepsia cena aku som nasla