Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

liviaf14
12. sep 2009

ahoj pink, no to stretko u dokyho je možné, aj keď viac som chodila k predošlému, v priebehu troch rokov tiež veľmi často-endo. a k tomu terajšiemu až teraz cez tehu. inak hej, pekne naplnené to tam máva teraz ten náš zlatý doky....
a ta ordinácia, to bolo trochu silná káva pozerať sa na to, keď som tehu, hlavne ten smutný koniec.... až ma striasalo.

liviaf14
12. sep 2009

pink- pozrela som album, malý Oliverko je nádherný, taká malá chlapina podarená 🙂

pink_lady
13. sep 2009

dakujeme za pochvalu 😵
livia je zlaty ale obcas ho treba aj "prekontrolovat" 😎 hlavne ked je po nocnej a celu poradnu odzyva s kavou v ruke a ledva na cloveka pozera 😅 takto sa neda fungovat vecne ja neviem kedy ten clovek spava 😔 😅

juj my sme mali v noci zas bruska bolenie ☹ teda vecer to bol narek pomohol pupik ale som sa nasmiala - lebo strasny naaarek, skrkanie v brusku a zrazu take prrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrd a ten blazeny ksichtik zrazu 😀 😀 😀 ani sa asi polhodinu ani nepohol len pozeral ze co to oddrazu taka ulava 😅 😀 a potom sme sa napapali a spali sto rokov 😎 rano tiez trosku bolo bolave ale pomohla rektalna rurka 😅 rozmyslam co som pojedla ze ho takto trapim lebo aj ja mam riadnu koliku 😕 tak dnes radsej bduem davat asi UM

liviaf14
13. sep 2009

ahoj pinky 🙂
peknú nedeľu želám všetkým tehuľkám aj maminkám, bábätkám zasa bezbolestné brušká 😉

bleelka
13. sep 2009

ahojte tehulky a maminky a snaziky tiez 🙂

ta ordinacia, no muz mi to nechcel dovolit pozerat, no ukecala som ho...brutal teda, bojim bojim porodu...

pinky, no pekne zlatko mas doma 😵

ja uz sa neviem dockat materkej ked uz konecne budem mat cas na seba a na malu, podokupovat veci a hlavne vybrat kocik... snad ma to nestihne nejako predcasne lebo budeme nahrati 😀

livia, ja si pamatam ked som vola v 20tt, tiez sme sa dozvedeli co cakame a zatial sa to nezmenilo 😀

ja uz chodim ako kacica, nemozem sa prevracat, vstavat a pod... ale len nech pekne mala este cuska tam kde je a kope aj nadalej tak zlatunko...toto mi bude velmi chybat...

majte sa pekne

liviaf14
13. sep 2009

ahoj bleelka
tak to sa teším na koniec tehu 😀 na tú kačičkovú chôdzu a nepohyblivosť 😀 veru hej, to kopkanie je úžasnééé. už teraz bábänko moc ľúbime....
ten kočík už máš vybratý? či ešte stále 5 adeptov?

bleelka
14. sep 2009

livia, stale som nevybrala kocik, zatial Steggi Vesper, este chcem vidiet nazivo Camarelo Q12, ale to musim ist do NR alebo HC, tak uvidime a to len v pripade ze sa daju dokupit aj nenafukovacie kolesa, lebo som videla ten kocik na obrazkoch aj s nenafukovacimi... no a Makalu 4 a Espiro GTX tiez by som este chcela vidiet, no neviem ci bude sanca... to som vobec netusila, ze budem mat taku dilemu s kocikom...

mirip
14. sep 2009

ahojte dievčatá, neviete niečo o lenčke? či je ešte kinderko alebo je malá už na svete ked je cca 39tt????????

liviaf14
14. sep 2009

ahojte tehuľky 🙂
kde ste všetky? nejak je tu dnes tichúčko. na lenočku som zvedavá aj ja, pamätám si ju ešte z témy endo, škoda že už neprispieva......... majte sa.

mirip
14. sep 2009

takže lenočka je ešte stále 2 v 1nom a je vporiadku našťastie 🙂

pink_lady
14. sep 2009

livia lenocka je ok stale kinderko len nestiha pisat ... 😉

liviaf14
14. sep 2009

super, tak lenočke držíme všetky prstíky, aj ja, aj malinký v mojom brušku 😀

mirip
14. sep 2009

no ja som dnes pridala aktuálnu fotku brušiska 😀 a vidieť tam aj jazbu natiahnutú po laparke a som stráááááááááášne dlho rozmýšlala čo to tam mám za flak 😀 😀 😀 😀 😀

lenand
15. sep 2009

pridala som fotky aj filipka aj oliverka 🙂

pink_lady
15. sep 2009

lenand zlatucke deticky mas oliverko aky pracovity 😵

liviaf14
15. sep 2009

ahoj tehuľky 🙂
pink - dnes kopkáme od rána od 6-tej, tak som rada.... akurát, že mi svokruša ráno zdvihla tlak, ale inak pohoda 😀

mirip
17. sep 2009

Ahojte dobré ráno všetkým tehulkám, netehulkám a maminám, kde sa všetky túlate, už druhý deň to nikto nebol? 😵

lenand
17. sep 2009

ahoj mirip tebe sa to už krati od 38tt už možeš hocikedy rodit
my chodime ešte vonku kým sa da a je pekne počasie každe rano dam filipka do klokanky a ideme odviest oliverka do školky 🙂 vkočiariku sa nam nechce ležat ked nespíme a tak to riešime takto zacvílku nasadím športovu čast a hotovo nech si pozera na svet 🙂 už je riadne šidlo a zachvílku mame 5mesiacou ten čas tak letí 🙂

mirip
17. sep 2009

Ach jaj lenand, malé sa vraj tpačí dolu ale krčok stále celý a tuhý nepovolil ani o mm, tak dúfam že ešte aspon do toho 39tt vydržíme, lebo 38tt vieš ako to je to može byť aj 37ešte ak sa zle vypočítal dátum porodu a u mna sa to mne osobne nezdá lebo termín mám len jeden podla posledného MS a to 12.ho a zo budem už ale 40tt+2

evina0
17. sep 2009

ahojte idem si k Vam pre cenne radi.. v minulosti som tu par krat bola..teraz som precitala vsetko co sa dalo a preto potrebujem od Vas radu
v minulosti sme sa s mm snazili o babo 7 mes potom vziklo podzrenie na endom. a vo februari 2009 mi lsk odstranili lozisko a mensie nehali na liecbu .ta bola Zoladexom a 5 mesiacov teraz som kratko po liecbe asi 48 dni od poslednej inkekcie som dostala vyvolavacku a dosla slaba mrska a teraz mam prvu ovulku za sebou a za 5 dni ocakavam mrsku..to v skratke lenze.. mojmu obvodnemu gyn. sa stale cosi nezda a tvrdi ze mam nove lozisko a musim potvrdit ze ma pravdu vcera som si skusla miesto kde som mala v minulosti lozisko a hned vedla toho citim zase cosi ako tvdu palicku a to je nove lozisko. Je asi take ako ked som si prvy krat v minolsti nasla to stare.verim ze chapete aj ked pisem ako tatar ale akosi po tomto zistenie sa mi klepu ruky.
volala som dnes lekarovi co ma opervoal a mam sa stavit po meske a vraj sa vyjadri co a ako
Teraz tu radu poprosim Vase nazory.Mam ist hned teraz zase na laparku a nehat si lozisko vybrat? alebo sa mame nejaky cas snazit a dat si vybrat lozisko ak keb bude velmi prekazat a vadit? Otehotnela niektora prirodzene aj s loziskom endom.??? som s toho uplne znicena a neviem si sama dat radi. bojim sa ze mi teraz vyberu lozisko a za nejaky ten mesiac ho mam zase ked toto je druhy cyklus po liecbe a mam ho zase a dookola chodit na lsk neni dobre. mam skoro 27 deti ziadne a dakeyd som s toho uz v kococh tak ak mozte poradte mi
alebo ak by ma hnal lekar na IUI mam ist? ci skusat prirodzene?
Dakujem za kazdu radu a velmi to to budem povazovt. 😉

pink_lady
17. sep 2009

ahojte
lenand u nas leje ako z krhly a tak by som chcela ist von ☹ dnes som s olikom bola na krv bol statoččný 😵
dnes som mala termin a za dva dni uz budeme mat mesiac ale ten cas leti 😅 uz je taky zivsi, uz "vyprava" vykruca pusinkou a tie zvuky a ručičkami šermuje sa na nom nasmejeme ale ockami este nesleduje v pondelok ideme na kontrolu sietnice tak dufam ze bude vsetko ok 🙂 tuto noc krasne spinkal - od 21.30 az do 7.00 kedy som ho budila uz /v noci sa ani pri prebalovani a krmeni neprebudil/ no skoda ze ja som nemohla nejako zaspat 😠 😀
na jazyku sa mu urobila zabka chudatko vcera mal jazycek ako muchotravka tak som mu to vytierala sodou a genciankou tak sme cely fialovy 😀
mirip este mozes aj prenasat 😅 cim dlhsie v brusku tymlepsie 😉 ono termin podla velkosti neni moc smerodajny lebo niektore babatka su vacsie niektore mensie... 😉 a moj bol na gestacny tyzden velky ako niektore deti pri narodeni ale bol nezrely tak radsej nech je bambulka v brusku dlhsie 😉
evina -ja som otehotnela aj s loziskami a co sa tyka otehu tak ti poradim 😀 😀 😀 skamarat sa s alkoholom ako my s lenockou na vianoce/ilvestra/novy rok ... 😀 😀 😀 a ja som otehotnela ako 27 rocna a Olik sa narodil ked mam 28 a v porodnici boli prvorodicky aj starsie takze klud 😉
ellianka, monicka a vy ako s Olinovimi kamosmi? 😎

evina0
17. sep 2009

pink no sice nepijem ale v poslednej dobe som si vedela dat cistu slivku na vyplaenie cerva a co sa tyka silvestra atd tak si vieme dat s mm vinko a relax ale nezabera .zatial.som strasne rada tvojej odpovedi ze mas loziska a otehotnela si dala si mi dalsiu nadej bojovat. 😎 a predpokladam ze si tehu prirodzene vsak? vela zvdarvicka syncekovi 😵
som sklamana s liecby ze nezabrala a 2 cyklus po liecbe a mam zase lozisko ..pliaga jedna.som skepticka preto ze v minuli rok sme sa snazili 7 mes a nezadarilo sa potom mi diagnostkovali endom a liecbu s ktorej som sklamana . 😒

liviaf14
17. sep 2009

ahojte, no konečne to tu ožilo 🙂
evina - ja som mala (dúfam, že iba mala) 4. stupeň endo, zrasty okolo ľavého vaječníka, vaječník zrastený s hrubým črevom, cystu 5cm na ľavom vaječníku, nejaké malé cysty na pravom vaj., pri menzese krvácanie z konečníka občas. poriadne mi ovuloval len pravý vaječník, aj to nie každý mesiac. a poriadne priechodný iba jeden vajíčkovod.
a vidíš, zadarilo sa, tak hlavu hore 😎 + mm mal zhoršený tvar spermií..... inak s tým alkoholom som to skúšala aj ja, po skúsenostiach pinky a lenočky, síce nie total, ale do nálady 😀 asi to nejak rozťahuje cievy alebo čo, možno to platí aj na maternicu 😀 tak držím palce. pa

bleelka
17. sep 2009

evina, ja ti neporadim, lebo ja som mala cystu, tu vybrali LSK a male loziska na pobrusnici-maternici, tie nechali a kazali otehotniet, no chvalabohu som na druhy cyklus po LSK hned prirodzene otehotnela, takze ziadna liecba ani nebola... len dufam, ze tymto tehotentsvom sa ta mrcha zlikvidovala alebo aspon utlmila natolko, ze sa podari aj druhe babo... som hrdinka co? este ani prve nemam a uz tu trepem o druhom 😀
zelam vela stastia, skusajte od 8 DC kazdy den! drzim palce

evina0
17. sep 2009

blelka mi skusame okolo ovulky denne nohy dohora az sa tomu dakedy smejem 😒 a jasne ze sa snazime aj mimo ovulky ved co ak.. a zatial nic v minulosti mi to az prerastlo cez hlavu ked sa pocas 7 mes nezadarilo vkladala som nadej do liecby a lsk ale teraz po nej som sklamana.mna uz v minulosti napadlo ze co ak to neni len endom a mam protilatky na manzelove spermie alebo co ak mam vysoky prolaktina kopec ineych veci.vnutorne okrem endom som bola pri lsk v poriadku.mm tiez horsi spg ale uz 3 mesiac berie profetril uz tento mesiac ideme na dalsi kontrolny cize 3. a ja rovno pojdem zase do nemocnice nech sa poradim s lekarom co ma opervoal sam bol dnes sokovany ze tak rychlo s avracia je velky odbornik na ednom tak sa dajako hadam vyjadri 😖
blelka ja chcem mat tiez aspon 2 ale zatial som skromna aspon jedno aby bolo
liviaf tak zase dalsi co otehotnela prirodzene hadam sa k vam aj ja raz pridam uz zvazujem vselijako 😕
liviaf aj si brala cosi na stimulovanie vajicok alebo tak? kazdy vravi snazit snaszit tehotnost je najlespi liekna endom. ale do kelu ked sa nedari co mam robit..
dakujem Vam za odpovede velmi ste ma potesili a verim ze casom sa k Vam do tejto temy pridam 🙂 😵

liviaf14
17. sep 2009

evina- brala som clostilbegit, ale asi trištvrte roka predtým ako som šla do heliosu, to ešte u môjho bývalého gynekológa. poriadne som ovulku nemávala, ale vaječníky ma z toho boleli ako šľak. doky bol zdeptaný z toho viac ako ja a potom to doliehalo na mňa. mne vtedy pomáhalo vôbec na to nemyslieť, vytláčala som to z hlavy. až helios mi dodal optimizmu, nechala som to na nich a v priebehu dvoch mesiacov to prišlo samé od seba. práve som si od menzesu mal nasadiť clostil. a menzes už nedošiel 😀 majte sa babiny.

mirip
18. sep 2009

evina gratulujem potíšku a držím palcuchy nech čiaročka silnie 😉 😉 😉 😉

my to tu postupne vyludnujeme ked sa tu už vo velkom rodí a aspon začínajú pribúdať tehulky 😵 tak téma nezapadne prachom

evina0
18. sep 2009

mirip zatial len potichucku a dakujem az budu kolajnice tak dam vediet..dakujem vam za vsetku podporu zo vcerajska bol to hrozni den ktory tak skoro nechcem.budem Vas informovat zatial dakujem 🙂

lenand
20. sep 2009

čavte tam mi mame dnes 5mesiacou ten čas tak letí filipko sa už za všetkým natahuje a chytá do ručky a samozrejme šup do pusi s tým 😀 nepribudla žiadna nová mamina 🙂
evina daj vediet či silnie dialnica 😉

bleelka
20. sep 2009

evina no ako? aki som nepostrehla, ze si testovala 😉

no mna sa pytal lekar ci mi po sexe netvrdne brucho a ja ze nie... no a dnes mi zacalo a cely den mi tvrdne... kurnajs... bojim bojim... sice mi povedal, ze mozme ak nemam problemy, no povedal aj, ze radsej pauza a potom az od 36tt, ze potom uz je ok... asi kvoli vyzretiu babu keby nieco...

vcera ma baby vystresovali, ze ty este nie si pobalena do porodnice? a ja ze, mam nakupene, ale nemam to pokope, lebo ze vsak este mam cas... tak ma vyhecovali, ze som sa za cca 45 minut pobalila a teraz som vysmiata 😀 ale to dnesne tvrdnutie sa mi nepaci...kazdu chvilu sa ozyva... mozu to byt tie falosne kontrakcie? vraj by mali teraz byt castejsie... tak snad je to ono, este je moc zavcasu na porod ... 😒