Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

vanesska
7. apr 2010

caute babky,

dlho som nebola ale posledne dni sme mali take blee... v pondelok sme dokonca stravili uzasnu noc na pohotovosti...
cely den som mala bolesti brucha ale vkuse bez prestania ani chodit ani sediet ani v posteli som sa nevedela otocit z jednej strany na druhu a stale ma to bolelo na pravej strane a dole v podbrusku tak som si povedala ze nejako do utorka vydrzim a pojdem k dokimu ale v noci to bolo este horsie ked som sa ani pohnut v posteli nevedela tak pekne krasne o 1 v noci som sa rozhodla ze predsa len pojdeme na pohot. clovek nikdy nevie... dost som sa bala ze to moze byt aj slepak alebo ze sa nieco robi babu tak nebudem riskovat... no tak ma pozrel gynekolog aj chirurg aj krv mi brali tak vlastne ani nic nezistili ze mozno podrazdeny slepak ale ze z gyn. hladiska uuuuplne v poriadku aj mi natocili monitor babatka tak tiez uplne super tak som sa aspon ukludnila a ten slepak sice mi skusal stlacat niektore miesta ma aj zaboleli ale ja uz som mala cele brucho take citlive ze som uz objektivne nevedela povedat co ma fakt boli a co nie... vcera som este bola u svojho dokiho tak ma tiez celu zmonitoroval zobral mi krv moc kultivacie no komplet vysetrenie vratane utz zatial mu to prislo tiez vsetko ok akurat ze sa mu nieco nepozdava na mojej pravej oblicke ze tam mam nieco zvacsene a to mi moze sposobovat bolesti no ale nastastie to uz zacina ustupovat tak som rada... uf ale tie stresy nic moc teda... 😝

ale pri tej prilezitosti ako ma tolki lekari vysetrovali sme sa dozvedeli aj pohlavie nasho mimina takze..... cakame dievcatko!
moja predtucha sa splnila... kedze sme vsetko vyberali do modra pre chlapca aj meno pre chlapca sme mali tak som vedela ze to bude ako naschval baba a tak sa stalo... 🙂

evina... tebe gratulujem k chlapcekovi... ! chceli ste chlapca alebo dievca?
my skor chlapca ale nevadi malicka je zdravucka krasnucka tak sa z nej tesime a konecne mozeme nakupit aspon par ruzovych veciciek... 🙂

katie... super ze si si uzila wellness vikend... urcite si sa fajn zregenerovala!

lucy... s tou hlavou som to mavala aj ja...tiez od compu alebo aj z pocasia a nic moc... mne to vzdy bez tabletiek trvalo take 2-3 dni kym to preslo a to bolo hrozne vycerpavajuce tak som si povedala ze nabuduce ked ma prepadne taka bolest hlavy tak si dam jeden paralen a vybavene... to babu urcite neuskodi ked si ho dam raz za cas ako sa takto trapit... 😠

inak dnes som bola v takom eko obchode omrknut ten plienkovy system s tymi latkovymi plienkami a vyzera to super... maju vselijake krasne farbne vzorovane plienocky tak musim stiahnut este mm nech sa na to pride mrknut a ohmatat si to a asi by sme sa na to dali... musim prepocitat kolko to vlastne celkovo vyjde taka zakladna vybavicka a na skusku nakupime par a ked sa nam to na babetku osvedci tak potom postupne dokupime dalsie...

evina0
7. apr 2010

vanseka som rada ze vsetko dobre dopadlo a ze ste obe v poriadku.
aky plienkovy system myslis? ja som kupila len cez net 30 ks latkovych plienok lebo zatial som na prebalovanie rozhodnuta pre pampersky. 😉
nam to v podstate bolo jedno ale manzel straaaasne tuzil po synovi a ja ako kazda zena po dievcatku. nevadi vobec som neni s toho smutna, druhe bude snad dievcatko pretoze velmi tuzim mat dcerku. manzel ked povedali ze je to chlapcek bol stastny ak usmieval sa jak slniecko na hnoji 😀 ale chapem ho a druha vec je ta ze on je jediny chlap co moze zachovat rod, takze keby on nemal syna jeho priezvisko zanikne nakolko su veelmi malinka rodinka. uz teraz vravel ze nabuduci rok sa ide sibat 🙂 a bude mat maleho pomocnika do domu( nabuduci rok sa ide dorabat vnutro domu) 😀
Prvorade je aby bolo dietatko zdrave na pohlavi je jedno 🙂

vanesska
7. apr 2010

evina... veru aj ja som rada ze sa to brusko pomaly dava doporiadku aj ked stale boli ale uz o dost menej...

ja tiez dufam ze budeme mat este jedno babo a ze sa snad aj toho chlapca dockame predsa kazdy chlap chce mat maleho futbalistu... aj ked mm tvrdi ze jemu to je uplne jedno ze sa rovnako tesi aj na dievcatko hlavne nech je malicka zdrava...
a vam to s druhym snad vyjde naopak ked uz toho sibaca maleho mate na ceste... 😉

no ja som myslela tie plienky nie jednorazove pampersky ale teraz vyrabaju rozne take farebne nohavicky z biobavlny z bambusu a pod. . teda nie take stvorcove latkove plienky co nam davali nase mamy ale je to uz na urovni pampersiek len sa to perie... nie vsetkym maminam to vyhovuje lebo sa im to nechce prat a tak no ale ja v tom az taky problem nevidim...
jediny problem je ze su tie plienocky dost drahe ako pociatocna investicia ale zasa ti vydrzia aj pre druhe babo v pohode takze raz kupis a viac uz neinvestujes... no a samozrejme je to aj ta ekologicka otazka co mne osobne tiez dost zavazi. ale sme sa rozhodli ze by sme kupili najprv naskusku dve tri plienky ci nam to bude vyhovovat a ked nie tak by sme sa hocikedy mohli dat na pamp. no ale dufam ze sa nam aj drobcovi tie plienocky zapacia...😵

inak odkial si objednavala tie latkove plienky? vsade su hrozne drahe a take tenke nasla som nejake kikko lux plienky ale tie su na nete vypredane... ty mas ake? my sme dve tri kupili take obrazkove ale su strasne tenke take akoby cvernove... tak ci nemas skusenosti s nejakymi inymi.

evina0
7. apr 2010

vaneska presne viem o akych plienkach pises.-u nas ich maju vsade v obchode ale ja by som take handricky nekupila a prisli mi strasne umele a 2 eura za jednu ?? nehrozi.
kupovala som ich na http://www.kojenecke-obleceni.eu/ mam tie bavlnene pleny 80x80 a su omnoho lepsie nez tie v obchode a druhe mam tusim tie kiko premium 70x70 a tie su skvele-ako kedysi davno predavali take hrubsie a velmi dobre sa aj zehlia ale kukala som tam teraz a uz ich nemaju v ponuke, boli zabalene v krabici.tie mozem vrelo odporucat vsetkym pokial ich kdesi najdete su naozaj dobra kvalita.
o tom plienkovom systeme som pocula a akurat minule o tom vraveli na prednaske po cviceni..je to nazoaj dost drahe, musis ich vela kupit ked vezmes ze minimalne 7 plienok na den ..pokial nechces stale len prat.a dalsia vec vela stoji elektrina,prasky a kopec inych veci a hlavne casu.preto ja budem zatial na pamperskach...mozno zmenim nazor az sa maly narodi ale zatail som rozhodnuta 😉
zajtra rano ma caka poradna tak uvidime co povie tuna lekar.
idem ja do postele ku telke lebo som unavena-trosku som pohla so sitim pre drobca, cosi poprala a pozehlila a mam dost 😝
dobru nocku

evina0
7. apr 2010

vaneska este som zabudla- na tej stranke co som pisala su akesi kiko plienky ..neviem ale mozno su tie iste ako som ja kupovala..len moje boli nejake excluziv a boli v krabici balene 😉 ak najdem krabicu zajtra tak kuknem na gramaz- rozmer sedi.pa

mirip
7. apr 2010

a jeje tak dalšie bábo ukázalo pohlavie vanesska gratulujem k šušulke 😀 aspon nebude tých báb v úspešných tehulkách tak stráááášme málo , lebo zatial sme s dievčatkami len 4 s tebou /blelka,ja, lenocka3-tá chodí už málo a ty/ a inak chalanov už majú monika3, ellianka, pink_lady, liviaf, lenand, scarlette až dvoch a evina bude dalšia takže to je aj tak 3 proti 8mim 😵

vanesska
8. apr 2010

evi... tak uz som objednala tie kikko plienky lux v baleni po 10 ks myslim ze to je to co mas aj ty... a kedy ti to od nich doslo?
a drzim palce na poradnu...!

mirip... to fakt je taketo vysoke skore v prospech chalanov?? 😕 no tak veru to musime trochu vylepsit... 😅

evina0
8. apr 2010

vaneska ved uvidis a verim ze budu kvalitne 😉
poradna dopadla dobre az nato ze ma zvozil ze som vela pribrala..podla neho za 3 tyzdne 3 kg a to je vraj vela..pritom sa on zle kukol lebo som pribrala len 2,3 kg ale to som si uvedomila az ked som vysla s ordnacie.. 😠 😠 fakt ma nastval lebo si nemyslim ze pocas celeho tehulkovania som zatial vela nepribrala, na kazdu zenu sa to inak lepi a nech si on skusi nosit babo potom nech nadava.. ved segra pribrala 28 kg a nikto ju nehresil a teraz je jak srnka stihla.Dostala som aj papiere na matersku takze uz len zaniest 20.4. na socialku.
dnes mi dosla aj posledna zasielka a nevedela som sa nabazit s tych veci- vsetko som si aj pofotila a zajtra to vlozim do albumu.len sa stala jedna nehoda a dosla mi odbita vanicka ☹ ☹ ale zajtra im ju poslem postou a oni na oplatku poslu novu, takze seriozny obchod.

mirip
8. apr 2010

veru tak je viac pípíkov ako šušuliek vaness 😀

lucy778
11. apr 2010

ahojte

tak my sme boli včera s mm na 3D v Košiciach a od hlavičky po kostrč máme 6,71 cm. Bolo to fakt úžasné vidieť toho drobčeka, konečne som si istá, že je tam, že sa mi to nesníva 😝 . Podľa toho, čo bolo možné zistiť v tomto štádiu, tak máme všetko ok zatial, tak dúfam, že to takto bude aj pokračovať. Vzali mi aj krv, to ma dosť prekvapilo, výsledky budú o týždeň. Trošku ma to upokojilo, lebo keď som sedela v čakárni, tak mi kde-čo behalo po hlave......
a hlava bolí a bolí a bolí 😝 , aj by som si možno dala ten paralen, ale na bolesť hlavy mi nepomohol ani keď som nebola tehu, brala som vždy niečo silnejšie, takže to nejako pretrpím 😎

vanesska
12. apr 2010

ahojte...

lucy tak gratulujem k 3D a hlavne ze je vsetko v poriadku! 😵
no krv ti asi brali na tie tripple testy nie? to sa tusim robi okolo toho 13tt...
a ta tvoja hlava... chudatko... ☹ este ktomu je aj take otrasne pocko...
mne tiez paralen az tak moc na hlavu nezaberal ani mimo tehu ja som mala osvedceny ibalgin...
paralen mozno zabral ale trvalo to o dost dlhsie... skus sa spytat v lekarni mozno maju uz aj nejaky paralen alebo panadol extra, rapid alebo nieco take mozno co rychlejsie a lepsie ucinkuje... a ked uz si po tom prvom trimestri tak ten 1 za nejaky cas nemoze uskodit... su baby co musia nejake silne lieky brat aj cele tehu takze v pohode...
inak mne ked uz som nevedela co so sebou tak dost pomahali studene obklady na celo a zatylok... tusim aj evina to tak robila a tiez jej to pomahalo... masaze spankov a mentolova masticka ani moc nie... 😒

no my tiez trochu bojujeme s tymi bolestami bruska... podla vsetkeho to budu zatlacene mocovody pobolieva to uz aj na druhej strane... tiez nic moc... zvysila som podla rady prijem tekutin na cca 2,5 l. denne co znamena ze fungujem ako prietokovy ohrievac... 😀 za hodinu aj 6x na zachod ale tak nech sa to vsetko poriadne odplavuje a neurobia sa mi tie mocove kamene to by bolo asi brutal... 😝 vcera ma prepadla nejaka depka... hm ze som len v 5.mes. ale mam pocit ze sa pohybujem akoby som uz o tyzden mala rodit proste jak tulen v porcelane a stale citim nejake bolenie a pichanie... a trochu strach aby sa to nezhorsovalo... takze momentalne mi to tehu az take ruzove nepripada... ale snad to je len chvilkova tehu depka a prejde to... 🙂 aspon zatial veselo nakupujem nejake vecicky do vybavicky no a aj kocik uz pomaly mame vybraty teda mame 2 favoritov nuz a pojdeme kuknut este ten druhy a potom sa rozhodneme...
inak ma to strasne stve tie kociky co teraz vyrabaju ja nechapem ale 90% z nich sa neda polohovat do lahu maju fakt take cudne polohovanie vlastne len preklopenie celej sport.sedacky a drobec ma nozky hore akoby sedel si ich nemoze ani vystriet no fakt nechapem preco to teraz tak robia vsak to pre babo asi nie je velmi prirozdene ani pohodlne...

evina... to je super s tym priberanim akoby si to az tak velmi mohla ovplyvnit... proste ked je raz hlad tak je hlad a musis sa najest ja tento mesiac srotujem dost vela ale bohuzial co mam robit ked drobec pyta... doteraz som priberala presne 1kg za mesiac ale tento mesiac to bude urcite viacej... co uz...

katie233
12. apr 2010

Ahojte dievčatá 🙂. My sa hlásime po takej trošku dlhšej odmlke. V kúpeľoch bolo fantasticky , ale po dni strávenom v robote si naše dieťa povedalo, že chce ešte oddych, tak nás v utorok večer hospitalizovali v nemocnici 😒. Už dlhšie nás trápili bolesti v podbrušku, akoby som mala dostať menštruáciu, vyrážalo mi to z podbruška až do pošvy a konečníka a k tomu mi ešte začalo asi tvrdnúť bruško (teda neviem, či to bolo presne ono, ale vnútro brucha mi zovrel hrozný kŕč, ale len ťažko a pomaly to ustupovalo. Ale vzhľadom k tomu, že to neboli stále bolesti, a striedali sa, raz boli silnejšie, raz slabšie, tak som myslela, že vydržím do poradne a poviem to doktorovi. Ale v ten utorok to už bolo na nevydržanie, začalo sa mi aj zle dýchať, tak ma manžel viezol na pohotovosť. Hneď si ma tam nechali. Hneď večer mi dali infúzku, tie som brala až do včera. Zobrali mi krv - krvný obraz - hodnoty na hranici, a vyšli mi zlé hepatálne testy. Robili mi aj sono brušných orgánov, tam zistili, že mám zväčšený vývod pravej obličky. Tak sme si týždeň poležali, dnes ma na moje naliehanie prepustili. Bolo mi tam dobre, starostlivosť super, ale tie postele! Ja som ani jednu noc poriadne nespala. Nebyť toho, ešte by som tam zostala. Zajtra idem k svojmu gynekológovi, tak som zvedavá, čo mi on povie. V nemocnici mi odporúčali kľud, tak som zvedavá, či ma nechá ešte na pn. A mám zvážiť aj môj nástup do roboty. Priveľa stresu, cestovania, ... bábenku, že to neprospieva a takto začalo protestovať. Keď mi v ten večer robili sono, tak aj doktor povedal, že je strašne hyperaktívne a nekľudné. Tak som mu hovorila, že odkedy ma pobolieva v podbrušku, tak aj kopančeky sú strašne bolestivé. Takže určite nebolo niečo v poriadku. Na tretí deň v nemocke bolesti ustúpili, a aj kopančeky boli príjemnejšie. A dnes na sone bolo bábo kľudnučké 🙂. Tak sme boli spokojní.

Vidím, že sa to tu rozbehlo a viete, čo čakáte. Tak aj my sa pochválime. Budeme mať chlapčeka 😀. A to nám všetci tvrdili, že to bude baba 😀.

evina0
12. apr 2010

lucy presne ako pise vaneska s tymi obkladmi a mastickami a hlavne klud a pokial je mozne lahnut si a byt v tme. to mi najviac pomohlo aked nie tak som si dala ibalgin- ale ten len obcas.
vaneska inak ja aj ked som hladna( co tak casto nebyva) tak zjem jablcko ci sa napijem alebo nejake ovocie ine ...keby som sa prejedala tak nepoviem ale zvozit ma tak ako lekar a bezdovodne tak nic moc.
s tymi depkami to asi kazdu pochyti sem tam ale bud kludna a naozaj tehulkovanie si treba vychutnavat, nekukat na seba ako na slonika ale ako na buducu mamicku co dostala dar mat v brusku drobceka 😵 Proste mame tak udel v zivote a chlapi to nikdy ani nepochopia, mne tehulkovanie pripada krasne..aj ked su chvilke kedy obijmam misu co mi jedlo nesadne, bolia ma brutalne krize, neviem ako sa otocit a podobne ale beriem to ako sucast toho krasneho a velmi sa tesim az pojdem domov s uzlickom stastia 🙂 😵 😵
Katie ja som ti vravela ze praca neni dobry napad a pokial lekar nebude vyhanat do prace tak ostan doma.naozaj stres a ponahlanie neni dobre pre drobceka- preto ti dava najavo kopancami a tym ze je nekludne.Ono vsetko vnima 😉
Mozno to co opisujes boli slabsie kontrakcie..to neni moc dobre mas este vela casu nato.
Som rada ze je uz lepsie len si davaj na seba velkyyy pozor!!

Mne povedali tiez ze mam casu a to bolo minuly tyzden ale odkedy som zacala brat to magnezium 500 tak tie tlaky ze maly vypadne a pocit na mrchu sa zmiernili.Sice su ale nie tak casto a tvrdnutie bruska mavam stale uz aj 5x za den ale je to vraj normalne.
cudujem sa ale byvam teraz uz aj viac unavena takze aj ked sa zobudim v noci 3x tak do polhodinky zaspim , necumim do blba 2 hodinky.UZ dlho ani nevydrzim sediet na mieste bez pohnutia co ma brusko omina, sem tam sa musim prejst co ma az bolia krize , ponatahovat sa a tak. uz to lepise ani nebude do porodu ale vstko malemu tolerujem a vravim si aj ked nemozem dychat co ma tak tlaci ze to je nas pokladik.a nevymenila by som to zanic na svete. Aj viac polihujem ked cosi porobim aby som nemala taky tlak tam dole.
nemusim Vam ani rozpravat ze vyjst na poschodie mi da zabrat 😀 a som udychcana ale stale chodim cosi kdesi dole za maminou 😅
dala som do albumu posledne veci do vybavicky a verim ze s nakupmi som skoncila 🙂 Uz len dosit nejake veci a pozehlit a popripravovat si to a hlavne by som mala dat veci do tasky ..asi najvyssi cas aj ked si stale vravim ze maaaam casuu 😎
Tehulky davajme na seba velky pozor az donosime tych nasich drobcov tak jak sa patri 😵

lucy778
12. apr 2010

ahojte
vanesska - ďakujem, neviem či mi brali krv na tripple testy - aj som sa zabudla opýtať, taká som bola zo všetkého vyklepaná 😝 , som si myslela, že také testy robí obvodný gynekológ. ale veď uvidím čo mi o týždeň povedia. to sme boli v centre prenatálnej diagnostiky a objednala som sa tam sama, u dokiho som si bola len po výmenný lístok.
inak ja som tiež už obzerala kočiare, lebo ja som strááášne nerozhodná a zatiaľ ma žiaden neoslovil, zdajú sa mi úplne nepraktické niektoré. neviem si predstaviť ako do určitých typov vtrepem fusak 😝 ale našťastie mám na kočík čas zatiaľ. s tou hlavou je to ťažké, ale snažím sa vydržať bez liekov, stačí, že nemám poriadnu stravu - teda býva mi zle po mlieku a mliečnych výrobkoch, tak ich dosť obmedzujem..... 😒

katie - teda si si užila, ale hlavne, že je všetko v poriadku, tak nech je už len dobre a nech ste obidvaja ok 😉

vanesska
12. apr 2010

katie... tak pekne ste si "uzili"... hlavne ze ste ok...
ten zvacseny vyvod pravej oblicky mam aj ja a podla lekarov mi vraj to sposobuje tie bolesti co som tiez kvoli nim bola na pohotovosti... bohuzial lepsie to uz asi nebude kedze babo sa zvacsuje a bude stale viac tlacit tak mi poradila pink z tejto temicky sice uz mamina ale tiez mala to iste ze treba veeeela pit tak aj 3litre denne hlavne voda nie mineralky aby sa oblicky cistili a aby nevznikali mocove kamene lebo to viem uz od viacerych ludi ze to je neskutocna bolest... a pripadne dalsie komplikacie... 😒 takze som vcera z toho bola riadne vyklepana... ale zacala som vela pit a mam pocit ze po tych 3 litroch to je fakt lepsie...
ale inak suhlasim s evinou mozno by stalo za zvazenie aby si sa nechala vyisat na dlhsie mozno az do materskej. urcite to bude lepsie ked sa nebudes nahanat a stresovat v praci...

evina... pekne si to napisala hej veru este pred par mesiacmi by som za toho krpca v brusku dala hocico takze teraz to asi treba vydrzat nic ine nam neostava... inak my nemame v dome vytah takze na 3.posch. musime slapat pesi a vam poviem teda ze tych 7kg co mam naviac je riadne citi... funim jak slon ale tak aspon si vzdy rozprudim krvny obeh... 😅
no inak vybavu mate riadnu nakupenu... a tie veci si kupovala asi do ktoreho mesiaca...?
my mame zatial najviac tych co su okolo 3 mesiacov ale vobec nemam sajnu kolko toho mam mat pre mrnusa viem ze sa to pokaka pogrcka takze peries asi v jednom kuse takze asi budem musiet este nieco pozhanat...
dost nakupujem aj tu na koniku v bazariku predsa len mi to pride lacnejsie a tie vecicky nie su take znicene po tych par razoch co to malo ine mimi takze sa to oplati lebo v obchodoch su teda brutal drahe tie handricky... 😠

lucy... tak snad hlava prejde... drzim palce...
no tie kociky su fakt mnohe uplne o nicom... takze aj my stale obzerame a vybrame... som zvedava co nakoniec kupime... 🙂

prahaxx
13. apr 2010

Ahojte po dlhsej odmlke Vas s babatkom pozdravujeme a prikazujeme davajte si na seba pozor 😅 🙂
sme dnes po dalsej poradni, az na tie neutichajuce bolesti vyzera vsetko dobre, a bolesti su pripisovane zrastom na vajecnikoch, takze kriticke budu zmeny pocasia, prechladnutia, zapchy, prudke zvysenie hmotnosti, upratovanie a akekolvek ine prace ☹ nic moc. Mam magnezium 500 uz 3x denne, tak sme riadne prekrveni a kopeme sa jedna radost. Pozorujem reakcie na hlasnu hudbu, mi to pride strasne zlate 🙂
Evi vybava je paradna, ja viem, ze to nikdy nebudem mat takto pokope, akurat kocik sme vybrali Camarello Q12, aj ked kvoli problemom s nevyplatenou PNkou mam chut zmenit ho na nejaku lacnu polsku verziu. Inak budeme chystat hadam az ked budem prenasat 🙂))
pomaly ale davam dohromady veci, co treba do porodnice, byt preventivne zbalena kdyby neco, lebo ked odchadzam od dokiho vzdy nezabudne zdoraznit, ze ak by nieco, tak nemocnica .-(
Lucy neboj, tie nevolnosti prejdu alebo aspon ustupia. Ja som si teda po 6 pregrcanych tyzdnoch myslela, ze to asi nikdy neprejde, ale bude lepsie. Papaj kludne len to, co Ti chuti, obcas si daj vitamin a ono si babatko zoberie, co mu bude treba. Ak sa Ti da, tak vela pi, ked mi bolo najhorsie, dala som si 2 deci koly a zaludok sa trosku uvolnil.
Katie, dufam, ze Ti tu PNku da, ved to je des, ak by nahodou nedal, tak skus praktickeho obvodaka alebo jednoducho dovolenku, ved ak si zamestnana na neurcito mas narok na dovolenku na cely rok, alebo si uz nieco cerpala?

Stale nevieme, co to bude, doteraz mi to bolo nejako uplne jedno, ale akosi sa zacinam tesit na chlapceka, tak uvidime 🙂
pozravujem aj ostatne babenky, Danka este stale ziaden prúúúd? ☹

katie233
13. apr 2010

Ahojte 🙂. Tak dnes sme sa boli zahlásiť u gyn a mali sme aj 1. poradňu! V 21. týždni!!! Ale poviem vám, nikdy viac. Sestrička mi zmerala tlak, opýtala sa na hmotnosť, vpísala čosi do tehu knižky. Poslala ma nachystať sa do kabínky, že kartu mi ešte podá. Tak som sa nachystala, podala mi kartu a v tom otvoril dvere doktor, že na čo tam ešte čakám, zdržiavam ho v práci. Vyjavená som naňho pozrela a zmohla som sa len na, ako mám vedieť, či tam niekoho máte alebo nie, a sestrička mi podala kartu ešte len teraz. Asi si uvedomil, že prestrelil, lebo zmiernil hlas. Tak som si sadla, opýtal sa, prečo som bola hospitalizovaná štýlom: "Čo Vás trápilo, keď ste museli ísť do nemocky", tak som mu povedala o problémoch a on sa k tomu viacej nevyjadril! Vôbec neprečítal prepúšťaciu správu, aké lieky mi odporučili, kázal mi ísť kúpiť magnézium. Potom spravil sono, nič mi k tomu nepovedal (ešteže mi sono robili aj v nemocke a krásne všetko vysvetlili a ukázali 😵), opýtal sa, či chcem pokračovať v maródke a dal ďalší termín na kontrolu. Ten mi dal až o mesiac, aj keď v správe je, že o dva týždne mi má spraviť znova krvné testy, či sa to zlepšuje alebo zhoršuje. Takže teraz hľadám nového gyn, dúfam, že budúci týždeň si už budem môcť ísť pre kartu. Jeho už teda nechcem vidieť!!!

praha, tento týždeň mi vznikol nárok na čerpanie pn aj z DNP, tak som ukončila maródku, musím vyčerpať celú dovolenku (na to ma upozornil zamestnávateľ, že si môžem nechať max. 5 dní) a potom pôjdem znova na pn. To už bude lepšie, budem čerpať pn aj zo zamestnania aj z DNP. Do roboty už nechcem ísť. Aj keď včera mi volala šéfka, že by ma nechala len v kancelárii robiť adm, ale neverím tomu. Kolegyne končia vysokú školu, už x-krát sa vyjadrili, že pôjdu predtým na pn, aby sa mohli učiť, a ja tam budem lietať: robiť adm, terén, cestovať,... Taká sprostá už nebudem. Cítila som, že sa to malému nepáčilo a nedala som si povedať. Na to všetko to celkom dobre dopadlo. A potrebujem byť zdravá aj ja aj malému neškodiť. Keď už sme tak dlho naňho čakali, nebudem riskovať.

Inak aj mne odporučili piť veľa tekutín, chodiť často na WC, aby sa v obličkách neusádzali škodliviny. Už to nejako musíme vydržať.

Držte sa 😵

prahaxx
13. apr 2010

no a potom sa vsetci strasne cuduju, ked sa s takym pristupom nasich doktorov a uradnikov niekedy nieco podceni. Ja mam takeho zubara, co tam pridem - objednana, tak tam nie je, lebo proste nedosiel a sestricka za pat minut vsetkych preobjedna na nejaky jeden den o 2 mesiace..
treba si vybrat lekara, vyuzit, ze to ide 🙂

evina0
14. apr 2010

vaneska ja som kupovala postupne a ako prvy bol kocik tusim po 5 mesiaci, ale ja som vela po obchodoch nebehala skor sedela za PC a vsetko poobjednavala s netu.Mozem povedat ze az na odbitu vanicku( ale vamenia mi ju) som spokojna.Ja si totizto neviem predstavit az teraz behat po obchodoch a vsetko zhanat 😅
s tym udychcanim to mam aj ja,hlavne ked periem a vesiam - mezdi pracovnou a povalou mame takmer 3 poschodia 🙄
ale vecsinou nosi uz manzel kedze sa nesmiem natahovat no staci mi vytiahnut sa do nasej izby a poviem Ti ze tych 13 kg navyse da poriadne zabrat hlavne ked som pribrala este cez liecbu tiez pekne kila 😝 😝
Vaneska ja si myslim ze mam tiez malo oblecenia- hodne mam bodiniek ale dupacky mam napr len 3 ks a ako som tak kukala jednie su akesi malinke ked porovnam velkost s tesca a velkost s netu s kojen. oblecenia 😠 a neviem podla ktorej velkosti sa drzat. a vsetko mam od 0-3 mes a ked s adrobec narodi a uvidim co mu je dobre opet nakupim v tom nevidim problem.
prahax ja som si povedala ze kazdu kupenu vecicku si musim odfotit ved aj tak doma nemam co robit tak sa takto zabavam a verim ze pri druhom babenku bude taky frmol ze toto robit nebudem.Ja si tiez pomaly ale isto davam veci na kopku do porodnice( jeden nikdy nevie) myslim ze mam vsetko len to zbalit do tasky. 😉

Katka akurat vcera sme sa bavili so svokrovu co od mojho gyn odisla k tvojmu a tiez ho meni.ide to tam sice ako na beziacom pase ale odbornost a komunikacia s pacientom ziadna.Ja sa sice nacakam vedla,ale cosi kdesi povie co treba a potom sa ja pytam a on odpoveda..ale tiez uroven ziadna takze aj pre toto som zacala nevstevovat MT a tam idem aj rodit.Uzasny pristup odbornost vynikajuca sono kazdy mesiac a vsetko dopodrobna vysvetlene akzdy prstek..proste uzas a vobec nelutujem ze nato miname prachy, ako mi vcera povedali svokrovci ked sme povedali ze od zaciatku(od laparky a diagnozy, liecby cez tehulkovanie a este aj porod )nas to sakra vyjde ale v podstate to zabezpecujeme malemu pre zivot a bude to mat navzdy.takze nemame lutovat a ani nelutujeme.peniazky sa rychlo rozkotulaju aj na ine veci ako alkohol, cigaretky ale nato mi nedame ani korunu.
som nevedela ze este nemas narok na PN aj s DNPO..s mzdy je ta PN nic moc.ale teraz to uz bude ovela lepsie a davajte na seba naozaj velkyy pozor.
Katka a mozes pocas tehu menit lekrara? lebo mna nikto nechcel vziat vraj az po porode .ale vsetko zvazim ak nenastanu problemy ze sa opet vrati enodmetrioza a budem OK a chodit len raz za rok na preventivku tak tohoto asi necham..aj tak ked nastanu problemy opet pojdem len do MT.
Ja som od 20.4 uz na materskej uz mam aj ukolncenu Pnku aj vypisanu ci potvrdenu matersku uz len utorok zaniest a mame pokoj.
davajme na seba mamicky velky pozor aj na nasich drobcekov a len nech pekne kopkaju v bruskach a robia nam aj radost ci malicku starost 😵 😵 😵

katie233
14. apr 2010

Evi, dnes keď som bola u toho nového doktora, tak som sestričke povedala, čo je vo veci a nenamietala. Mám len doniesť kartu a v utorok ma doktor očakáva 😉. Dúfam, že to bude o niečom inom. Ja nie som náročná, ja len chcem, aby sa ku mne niekto slušne správal a na poradni sa ma aspoň milým hlasom opýtal, či sa máme dobre, či nemáme nejaké ťažkosti a trošku okomentovať to, čo vidím na obrazovke, kď mi robí sono. Chápem, že sa mi nemôže venovať pol hodinu, keď má vyšetriť ďalších 30 pacientiek. A aj tak si všetko prečítam na nete. Ale aspoň niečo. Chápete, čo chcem povedať?

Dávajme si na seba pozor 😵

evina0
14. apr 2010

Katka uplne ta chapem.A plne s Tebou suhlasim a myslim ze si spravila dobre ze oddides 😉 . Ja som uz spominala ze verim len par lekarom (po mojich neprijemnych skusenostiach) a kazdy jeden clovek ma pravo na slusny pristup..ja som toho nazoru ked cloveka alebo lekara praca nebavi ci uz s ludskej stranky alebo s financnej tak NECH TO NEROBI!!! a nie brat pacientov ako strata casu. Ale to lekari nevedia pochopit a beru to ako pracu a podme podme na kozu a dolu...a ludsky pristup maju podla nalady!
Kazdy clovek ma pravo vybrat si lekara tak sa drzkajte a davajte na seba pozor verim ze s tymto budes spokojna a kludne mu povedz koli comu si odisla..ja som vsetko vyklopila lekarovi v Martien a ten len krutil hlavou avrvael co to je za odbornika..ked nevie stanovit diagnozu jasne viditelnu..a teraz ked cosi kdesi mu poviem ako na poradni tak povie nad tym sa vy netrapte ..

evina0
14. apr 2010

inak vsimli ste si kalkulacku kolko mame do porodu??? ja som o tom ani nevedela az teraz kukam ze 48 DNI !!!! 😅 😅 😅 😅

henika40
14. apr 2010

Ahojte baby,
prepacte, ze vam takto skacem do temicky.. gratulujem k uspesnemu tehulkovaniu, to musi byt radosti 🙂
cesta bola urcite dlha a klukata.. porarilo sa vam prirodzene alebo s IVI, ci IVF a na kolkaty krat?
za odpovede dakujem, zelam pekny vecer..

mirip
14. apr 2010

henika ja prirodzene na druhýkrát lebo prvé bol missed a po 3 a pol roku

katie233
15. apr 2010

henika, ja tiež prirodzene. po 5 mesiacoch od druhej laparky

prahaxx
15. apr 2010

henika nam sa podarilo prirodzene po laparke a pol rocnej liecbe {spolu 9 mesiacov}, po liecbe boli 2 cykly bez ovulky, treti s ovulkou a zachranil nas kusok laveho funkcneho vajecnika 😉

dahra
15. apr 2010

Henika,
1. IVF nielen kvoli mojej endo, ale aj manzelovmu katastrofalnemu spg.

evina0
15. apr 2010

Henika nam sa zadarilo po liecbe hned druhy cyklus a prirodzene.Prvy bol asi bez ovulky a ukonceny vyvolavackou az na mrchu necakam dlhe mesiace.Snazili sme sa celkom asi 14 mesiacov ( ratala som mesiace ked sme zacali snazilkovat este ked som netusila ani o endometrioze..aj liecbu) .

vanesska
15. apr 2010

ahojte...
fuha tak ako to tu citam my sme to riesili najdlhsie... asi 4,5 roka a to po 2 laparkach, jednom neuspesnom IUI a 2 rokoch prirodzeneho snazenia pricom manzelov spg bol vyborny... nam vyslo nakoniec IVF na prvýkrat... asi zazrak niekto tam hore sa uz nad nami zlutoval... 😅 😵 a predsa len nam nadelil do bruska malu potvorku... 😀

evina... tebe to letiiiii... to je az neuveritelne!!!

katie... ten tvoj doktor je dobry exot.... utekaj odtial kade lahsie...
ja som tiez mala vselijakych doktorov nakoniec som sa nastavala a skoncila u sukromnika sice si za kazdu navstevu platim 50 eur co pocas tehu vyjde dost ale zato mam vsetko co potrebujem, doki ukaze, vysvetli, snazi sa riesit ked je nejaky problem a ked nieco potrebujem mozem mu zavolat alebo poslat mail takze to je super.... a tie prachy radsej neratam a hovorim si ze niekto to minie na cigarety a ja na doktora... segra ma takehoto uzasneho lekara zadarmo proste mala stastie a nasla uzasnu statnu ambulanciu... ale to je pripad 1 z 1000... 😒

henika40
15. apr 2010

ahoj baby, dakujem za odpovede.. este raz gratulujem, zisli ste sa tu az 4 augustove? 🙂 dobre nacasovanie, ktovie, co som ja robila v tom super plodnom mesiaci 😀
.. u mna laparka, liecba pol roka, par mesiacov prirodzene, IVI prirodzene, IVI so stimulaciu.. a pomaly sa dopracujeme k IVF, ibaze mam obavy, aby uz nebolo neskoro ☹ vsetko trva tak dlho, vysetrenia, to nase skvele zdravotnitvo a tak.. prekazka bude v endo.. u kazdej je to individualne.. no verit treba..
pohladkajte pupky a pekne sa vytesujte z tehulkovania 🙂