Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

liviaf14
9. jún 2010

moja zlatá, ste si teda užili strachu. nášmu malému klesali ozvy pri tlačení, ja som od začiatku od bolesti nevládala tlačiť, aké to bolo nebezpečné som si uvedomila až po pôrode, v tých bolestiach som nevládala rozmýšľať, ale sestričky pomohli, stlačili mi bruško a potom už šiel rýchlo von. držte sa 🙂

evina0
9. jún 2010

liviaf mne tie ozvy klesli vraj az na 54 ked nastal ten prvy problem a potom klesali pri kazdej silnejsej kontrakcii preto mi nemohli dat silnejsie oxitocin..ale pri kontracii ci oxitocine neklesli az takto veelmi.
zvykame si kazdym dnom a verim ze vsetko pojde uz len dobre...Majko je velmi zlate babo ked je napapany tak prespi jedna radost. aspon tak bolo v nemocke ked bol na BEBE prespal cez den aj 4 hod a v noci niekedy aj 6 hod no doma je to horsie lebo kojim a papame velmi casto.
uz sa tesime na spolocne prechadzky vonku uz nam aj pani doktorka dovolila kedze dnes ma presne tyzden len este ja sa musim dat dokopy az to vsetko zvladnem lebo ta rana takto v teple dost stipe a nemozem si dat nic ci by ma co i len trosku tlacilo.
prajem Vam pekny vecer

ika33
9. jún 2010

Evi, grautlujem malý je krásny a hrozne veľký úž by som povedala, že má aj minimálne mesiac. Vytrpeli ste si obaja a ja skladám klobúk pred vami obomi. Si veľmi statočná a silná. No Majko má byť po kom silný 🙂. Tak teraz Vám želám veľa zdravíčka bojovníci a nech si na seba zvyknete všetci aj s tatinom čo najskôr. A ešte raz gratulujeme. 🙂

evina0
9. jún 2010

ika dakujem zvykame si a ide nam to velmi dobre. uz si neviem predstavit zeby sme ho nemali,je velmi zlatunky a tatinko sa nevie na neho vynadivat a vravie ze aj ked ma naladu pod psa a unaveny s prace tak staci jeden pohlad na Majka a je zase dobre.pomaha mi velmi aj s chystanim papania, kupeme spolu a tesime sa vsetci traja spolu . chcel si vziat aj volno ale som mu povedala ze netreba keby cosi tak mamina mi pomoze ked tak ale zvladam to fajn. uz dokonca nechodim jak zhrbena opica co ma tak bolelo to zasivane aj s postele uz neni utrpenie dvihat sa. 🙂 🙂
kazdym dnom je lepise len to teplo 😅 😅 😅

evina0
9. jún 2010

ika inak aj lekari nechapali ze kde som takeho velkeho chpala ja vobec mala 🙂 🙂
jeden povedal ze takto vyzera mesacne babo a nie novorodenec a sestricky zase satel ze trojmeascne babo vsetko co tam mali deticky boli drobcekovia len ten nas bol jak valibuk.a kazdy kto nas videl tak vravel ze to je novorodenec??? 😀 😀
casom dam aj viacej foteciek len s mobilu to je nic moc musim pofotit fotakom 😵 😵

pink_lady
9. jún 2010

ahojte, evina, gratulujem, chlapisko je to poriadny ozaj ze valibuk 😵 😵 😵 chapem ta ako si sa bala a ako sa citis vedz ze na to nezabudnes nikdy, ja som ten strach prezivala co ty niekolko tyzdnov, i pred porodom a potom ked maly bojoval o zivot este tyzden v inkubatore...doteraz mam z toho mory co sa mohlo stat a co by bolo keby neboli dr zareagovali vtedy a vtedy tak a tak...a co keby...tak sa drz a uzivaj si drobceka ta unava zato stoji, a kludne aj prikrmuj aj ked niektore mamicky ta budu mozno zato odsudzovat ze davas od zaciatku umele ale rob ako citis, to je dolezite 😵 😵 😵 😵

pink_lady
9. jún 2010

a neboj, jazva sa zahoji .... 😉 inak fakt nechapem tych doktorov dakedy naco cakaju, myslim ze mali konat hned ako prvy krat klesli ozvy 😖

evina0
9. jún 2010

pinky dakujem. musim ho prikrmovat ved mi teraz vypil za 30 min len 22ml a to je pre neho nic tak sa necudujem ze cez den tak plakal aj ked bol na prsniku aj hodinku..este zistit ze preco je to tak ked mlieko mam aj ked ho odlozim 😒
teraz idem odsat potrapit sa a dam mu to naraz poladikovi mojmu malemu.
ak sa mi bude dat tak vlozim fotku s toho kritickeho CTG a aj fotku Majka kde mal 30 min po arodeni aku mal tu hlavicku celu spuchnutu teraz je uz uplne iny a naaadherny 😵 😵 😵 take nase zlate babenko

janemari
10. jún 2010

@evina mas moj obdiv 😔 Na to vsetko co si musela preziz si to krasne napisala a veru mala som co robit aby som sa nerozplakala.Maly je ozajstny bojovnik ako jeho mamnina,vedel ako tazko ste k nemu prisli,co si musela prezit a preto bojoval.A uz je to tyzden co je na svete 😲 uff ako to leti.Nedavno si oznamovala ze si tehulka a teraz uz mas tyzdnove babetko.Rychlo sa zotav a uzivajte si malickeho.

filmushka
10. jún 2010

@evina aj ja som mala slzy na krajicku 😔 co som si tvoj prispevok precitala, ale koniec dobry vsetko dobre 🙂 drzim Vam palce, skore zotavenie a same radosti s malym Majkom, je krasny a valibuk teda riadny 😵 😉

vanesska
10. jún 2010

evina... to su teda spravicky... 😕
boze normalne zacinam mat po tom tvojom pribehu trochu obavy... no museli to byt strasne chvile strachu pre teba aj pre tvojho manzela... 😔
ale gratulujem vam ze ste to tak super zvladli.... malicky je naozaj nadherny.... aj ked fakt velikyyyy...
a tebe prajem skore uzdravenie... myslim ze teraz ked uz si doma to pojde rychlo a zachvilu na tie najhorsie pocity zabudnes a budes sa tesit len z malickeho ako pekne rastie...! 😵

lucy778
10. jún 2010

ahojte

evina - ani som nedýchala, keď som to čítala. teda užili ste si všetci. hlavné je, že nakoniec všetko dobre dopadlo a verím, že bude už len dobre. malý je zlatunký a je to riadny chlapisko. držte sa!!!

a ja mám už po štátniciach, neviete si predstaviť ako sa mi uľavilo 😝 . síce len bakalárske, ale dali zabrať!
inak od piatku sa neviem dostať na net aj teraz som u mamy, lebo v piatok bola u nás hotová katastrofa a stále nám nejde internet. keď sme sa v piatok ráno zobudili a pozrela som z okna až som sa normálne rozplakala, všade voda.z áut, ktoré ľudia nestihli upratať trčali len strechy. nešla nám voda ,prúd nemohli sme sa nikam pohnúť lebo všade bola voda a k nám na sídlisko sa dá dostať len cez dva mosty. v živote som nezažila nič horšie. manželovi vytopilo komplet celú dielňu, všetky stroje a materiál, keby mu nepomáhali kamaráti dať to doporiadku, tak by asi zošalel. autá sme mali našťastie zaparkované dobre a voda k nim nedošla, ale kope našich známych a kamarátov ostali zničené domy, autá, všetko... stále to tu vyzerá hrozne, voda opadla, blato sa zmenilo na prach a špinu. ešte teraz sme z toho všetci hotoví. ale treba ísť ďalej.

štátnice som mala včera, trvalo to hróóózne dlho, navyše bolo strašne horúco, my sme boli v podkroví bez klímy,viete si predstaviť to teplo, ako v peci. ráno som vstávala o 4.00 a domov sme dorazili o 19.30 a keď som sa povyzliekala a zbadala tie opuchnuté nohy skoro som odpadla. najhoršie je, že nohy mi opuchli aj dnes. dúfam, že to takto nebude pokračovať celé tehu a dúfam, že ani tie horúčavy nebudú také strašné.
a už som sa objednala k novému gyndošovi, zajtra si idem k tomu starému po kartu. dúfam, že mi nebude robiť problémy.

katie233
10. jún 2010

Lucy, GRATULUJEME k štátniciam 😵. Viem si predstaviť, ako sa ti uľavilo.

No, ale čo sa týka tej druhej veci, tak to je hrôza. Každý deň som sledovala TN so zatajeným dychom 😨 a ľutovala všetkých, čo ich to postihlo 😢 . Ja si to neviem ani predstaviť. Držte sa.

katie233
11. jún 2010

Ahojte 🙂). Hurá, hurá. Zajtra vyrážam k vode 😀. Teda len k svokrovcom k bazénu, ale strašne sa teším. Celý deň na záhrade 😵 a nie medzi 4 stenami a čakať na tie dve hodiny vychádzok 😉. Volala som na sociálku, že sa budem zdržiavať cez víkend na inej adrese, tak najskôr bola odmeraná, ale nenamietala. Hurá, hurá 😀.

ika33
11. jún 2010

Ahojte.

Lucy, gratulujem k Bc. a to s tou vodou muselo byť naozaj hrúza. Ja som to nezažila ale čo som videla v telke a čo mi rozprávala segra, ktorá prechádzal miestami, ktoré boli uplne zaplavené, tak som mala z toho až hrôzu. Je mi strašne ľúto všetkých čo ich to postihlo, musí to byť strašné keď si tak človek uvedomí, že všetok svoj majetok má v dome a zrazu príde blbá voda a všetko je fuč. Teda niektorí sú na to lepšie ale tí čo mali až po strechu zaplavené domy, no hrúza.
Páči sa mi ale, že to berieš takto si silná, ja by som sa asi zložila. Tak sa držte a nech vás to už nepostretne.

Katie, tak sa maj dobre na tej záhrade, dobre si tam oddýchni a načerpaj nové sily.

vanesska
11. jún 2010

ahojte,

lucy gratulujem k statniciam...!!! musi to byt riadna ulava... tak a uz si teraz mozes zacat uzivat to prave tehulkovanie... 😵
no a ta voda... ☹ uplne viem ako sa citis my sme toto zazili ked sa vyliala morava asi pred 6 rokmi ked boli take prve velke zaplavy tak nasi mali v dome na prizemi original bazen asi meter vody bolo to neskutocne a to iste na dvore a v garazi a v pivniciach no proste voda bola vsade... zachranili sme co sa dalo a pockali kym voda opadne a zacali s upratovanim a to bolo este horsie ako ta voda lebo vsade ostalo same uschnute blato spina kazdu jednu vec bolo treba chytit a umyt boze ked si na to spomeniem... 😒 ale pokym to nezobralo nasim cely dom tak sme na tom boli stale dobre... takze hlavu hore drzim palce aby voda odisla a dali ste to co najskor do poriadku.... !

katie... tak si uzi krasny vikendik pri bazene... bude to super!

ja idem dnes k dokimu tak uvidime konecne malicku ako narastla... uz sa v brusku vrti jedna radost raz tu kopcek raz tam... citala som ze by sa pomaly v tomto obdobi mala uz natacat hlavickou dole tak som zvedava ale mam pocit ze je ulozena stale tak priecne cez brusko lebo ked kope citim ju naraz aj napravo aj nalavo 😀
inak ale noci sa stavaju pre mna nocnou morou... strasne ma bolia bedra a ta lonova kost neskutocne chvilu lezim na jednej strane a uz sa musim pretocit lebo mam uplne krce v tych bedrach lenze pretocit sa nie je take lahke 😅 no takze si pripadam ako uviaznuta velryba 😀 😀 no ale fakt neviem ako budem spat este 2 mesiace vsak ma porazi...

jaaaj a dahra ty si sa ma uz tak davno tusim pytala ci mi zmizli tie endo cysty tak hej... pocas stimulky som ich mala asi 7cm na kazdej strane ale potom ked som otehu tak to doki pozeral a povedal ze to je ciste a velmi sa tesil...

tak sa drzte vsetky... a uzite si krasny horuci vikend hoci toto uz pre nas asi moc nie je... 😝

lucy778
11. jún 2010

ahojte

konečne nám ide internet 😵 , ďakujem za gratulácie a máte pravdu je to neskutočná úľava 😝
tak dnes som bola u dokiho po kartu, nepovedala som mu síce pravdu, prečo odchádzam a ani kam idem, ale to ho už trápiť nemusí. a v pondelok teda idem k tomu novému, tak dúfam, že tento bude ok. ale počula som na neho len dobre.
tieto teploty mi vôbec nerobia dobre, už mi zase napúcha noha - zatiaľ len ľavá, pravá je ok 😝

katie - tak si to uži pri tej vode, zaslúžiš si trošku pohyb na vzuchu

ika33
11. jún 2010

jáj už iba dve hodinky a mám dovolenku. Dnes je uplne strašný deň, keď to bude v práci takto pokračovať, tak na materskú pôjdem skôr a ešte budem aj PN, nemám za potreby takéto stresy a naťahovačky aké tu prežívam. Už ma to nebyví. Ale teraz sa teším, lebo budem mať dva týždne dovolenku, no a zajtra v noci odchádzame do Chorvátska, tam si konečne oddýchnem.

janemari
11. jún 2010

Aj sa pripajak ku gratulacii uspesnym studentkam...

lucy tak prvy krok do lepsieho tak nech je ten doki suprovy 😉

vanesska
11. jún 2010

jej tak super lucy... dobre ze si zmenila toho gyndosa radsej skorej ako neskoro... a co si on o tom mysli ta nemusi zaujimat ide o teba a tvoje zdravie...

jane... ty ako pokracujes so stimulkou? ako ide pichanie?? cim vlastne stimulujes?

ika... takze dovolenkaaaa... jaaaj aj ja by som isla ale teraz sa uz moc nikam trepat nechcem...
uz som zmierena s tym ze toto leto bude take v ocakavani miminka comu musim prisposobit uplne vsetko... dovcu si vynahradime buduci rok... 😵

dnes sme boli u dokiho tak sme pozreli malicku ale nic moc sme nevideli akurat co ju odvazil tak ma 1550 g na den zodpoveda tomu tyzdnu v ktorom som cize ukazkovo podla knizky 😀 doki mi ukazoval aj grafik predpokladaneho vyvoja hmotnosti tak ze by k terminu mala mat okolo 3,2 kg pravdepodobne ze by to nemal by ziadny macko 4kg a viac co ma fakt dost potesilo lebo poslednu dobu sa take velke deti rodia...
hoci fakt nechapem ked je malicka taka akurat tak preco mam take velke brusko pribrala som 13 kg co je zodpovedajuce tomu tt. a vlastne vsetko mi ide do bruska ale fakt kazdy kto ma vidi neveri ze len zaciname 8. mesiac ale ze to vyzera akoby som mala kazdu chvilu porodit... aj dnes predavacka v obchode sa ma pyta ze ci este vladzem s tym bruskom a ze kolko este tak ked som jej povedala ze 2 mesiace tak na mna vytrestila oci a spytala sa ci to bude male slonica... 😅 no uzasne... 😝 tak fakt uz len rozmyslam kam mala este porastie... 😅 no ale co tam brusko hlavne nech je zdravucka...

katie233
11. jún 2010

Ďakujem, Lucy. A konečne si aj ty môžeš začať užívať tehotenstvo a nemyslieť na školu 😀.

Vanesska, vyzerá to super. Ani ja by som nechcela, aby bol malý príliš veľký. Ale čo už narobíme. A nehovoril doky, od čoho to závisí? Či aj od prírastku na hmotnosti maminy, alebo je to indi vindi. Ja som doteraz pribrala 7 kg. Už teraz si pripadám ako malý sloník, ale keď sa porovnám s inými, tak je to ok. Mne vybehlo bruško najviac asi tak za posledné tri týždne.

Ika, takže dovo. Závidíme 😵. Užívaj, ale s mierou. Šťastnú cestu 🙂.

vanesska
11. jún 2010

katie... no veru nehovoril ci to zavisi aj od vahy maminy...
ja si myslim ze je to skor genetika a tak... my sme s mm obaja dost chudi a tak priemerne vysoki ani v rodine sme nemali ziadnych obrov takze mozno preto...
a ta vaha... hm... ja si myslim ze kedze pred tehu som bola dost chuda tak sa to telo muselo trochu zaoblit a muselo pridat kg aby mala malicka z coho rast... mozno u kociek co su silnejsie je ten vahovy prirastok mensi... alebo to je tiez indi vindi... ale takto nejako mi to sedi aj na kamosky ked tak porovnavam...
tak ty to mas super 7 kg... prirastok ma byt tak okolo 7-12 kg tak ty si na tej dolnej hranici a ja na hornej ... 😀

monci78
11. jún 2010

Ahojte, dufam, že vám je lepšie ako mne, už meliem fakt z posledného. Chcem Vás len ukľudniť, že ja som pribrala 21kg doteraz, a to som bola tiež uplne chudučká. 😒 Aj som dnes dostala zdrba od doktora. Ale najlepšie je že ani nejem veľa, lebo mi malý už tlačí na žaludok. Takže fakt netuším ako som pribrala.
@dahra mam jednu otázočku na teba viem že máš aj ty problémy s nohami ako ti opuchaju. Tak dnes mi vyzeraju strašne! Vieš mi prosím poradiť čo nato? Dnes som bola aj v poradni a vravela som to aj doktorovi, no vravel kym mam dobrý tlak a moč v poriadku tak sa nič nedeje, mám veľa oddychovať, no stačí mi malo a tie nohy mam hned ako slon.

katie233
11. jún 2010

@monci78: Toto isté povedali aj mne. Pokiaľ je tlak v poriadku, tak sa nič vážne nedeje. Ale je dôležité aj to, či ich máš stále napuchnuté, alebo po odpočinku a hlavne po spánku trochu odpuchnú. Aj mne už začali trolilinku opúchať, ale niet sa čo čudovať pri týchto teplotách 😒. Dnes som bola na cvičení pre tehotné, a tá pôrodná asistentka hovorila, že je dobré nohy odľahčovať, ale nie vykladaním do zvýšenej polohy, ale máme sa dať na 4 a párkrát spraviť mačičku. Odľahčí sa chrbát a aj tlak na obličky, a malo by to trochu ustúpiť 😉. Tak verme, že to pomôže.
@vanesska: ja som tiež patrila k tým štíhlejším, síce cez liečbu sa na mňa nejaké tie kilá nalepili a bála som sa, že aj počas tehotenstva priberiem strašne veľa, ale zatiaľ to je v pohode 😀. A teraz mi ani tak nechutí jesť, len piť 😀.

dahra
12. jún 2010

Ahojte,
som tu dajako dlhsie nebola 🙂 mi dalo zabrat precitat prispevky.
@evina0 tvoj zazitok z porodu bol fakt hrozostrasny ☹, hned na mna prisli obavy, hoci este o porode ani nejako nerozmyslam. Dufam, ze si sa uz ako-tak zotavila, ked uz bez problemov oblecies nohavice a vstanes z postele bez bolesti v rane, uz bude vsetko fajn. Kukla som fotky maleho, naozaj vobec nevyzera ako novorodenec. Ziadna zvrastena tvaricka. Aspon vieme, ze sa nosil v brusku dlho, aby dorastol do krasy 😉
@lucy778 gratulujem ku statkam - sikulka, ze si to v takom teple zmakla. Tebe opucha lava noha a mne zase prava 🙂
@monci78 ja mam tlak ok, aj moc a ked som povedala mojej gynoske, ze mi opucha prava noha (od cca 15tt) a lava je ok, tak ma chcela supnut do nemocky, ze na pozorovanie 😀. Okrem toho v tom case mi na reumatologii zistili, ze mam zvysene leukocyty. Norma 10 a ja som mala okolo 13. Tak doktorka vymyslela, ze mam zapal, lenze mna nic neboli. V ziadnom pripade som nechcela do nemocky, to pozorovanie poznam, ked ma v zime supli do izby bez radiatora a raz denne sa ma prisli opytat ci nekrvacam!!!! Nikdy viac, takto sa mozem pozorovat aj doma. Nuz tak som sla na cievne. Tam nic zvlastne - ziadny zapal, skor len lymfaticky edem. Predpisal mi stahovacie pancuchy. Takze tie mi dost pomahaju - lebo si ani neviem predstavit, ako by mi ta noha vyzerala - opucha od prstov az hore nad koleno. Tie pancuchy su v tejto horucave strasne - su hrube a nevzdusne, ale aspon pomahaju. Inak ked som doma, tak sa snazim vykladat nohy. Akonahle som vonka, som opuchnuta cela - citim aj na rukach a prstoch. Neznasam horucavy a teraz v tehotenstve je to este horsie ☹
@vanesska tiez ma v noci bolia bedra, co mam odtlacene. Spim len na boku, na chrbte neviem, takze sa prevalujem na dve strany 🙂 a s tou lonovou kostou je to u mna tak ako u teba - citim, ze ma to tam boli, ale len rano, potom ako sa rozhybem, bolest pominie.

monci78
12. jún 2010

No mne tie nohy napuchli vcera prvý krát tak strašne, ale mali by ste mi ich vidieť dnes. Ježíš vyzerám ako slon. Od večera mi vobec neodpuchli a dnes prerábame malinkému izbu davali sme plastové okná no musím trošku upratovať a tak to aj vyzerá. Dufam, že sa z toho nemoze malinkemu nic stat a do nemocky sa veru nechystam ani ja. Dnes som si kupila v lekarni octanovu masť uvidime či to pomože tam mi lekarnicka vravela ze to z tepla sa zadržuje voda v tele aby som davala pozor lebo ze stym posielaju do nemocky. Vraj byt v chladku a studene obklady na to. Tak si pojdeme odvolit a asi to skusim. Pekny vecer Vam prajem... 😉

dahra
12. jún 2010

@monci78 octanova mast? Inak mna este ten cievny lekar varoval, aby som si nedavala lieky na odvodnovanie, ze niektori lekari predpisuju, ale to nie je dobre. Tu nemocku si ani neviem predstavit, mam dojem, ze keby ma teraz tam supli, tak uz ma nepustia iba s malym a to je este casu a casu. Ja sa snazim vela lezat a vykladat nohy, lebo potom by som musela aj bosa chodit, mam len jedny slapky, co ako-tak 😉 obujem. Chcela som si kupit aj v zdravotnickych potrebach nieco, ale nic nemaju, co by mi vyhovovalo. Backory ako pre babky ☹ A normalna obuv - nehrozi...

monci78
12. jún 2010

@dahra ano octanova masť, ale mepomaha zatiaľ, no veľmi som ešte ani neoddychovala tak uvidime. 😉

lucy778
13. jún 2010

ahojte

akosi tu dnes nikto nebol, tak vám idem poďakovať za gratulácie, fakt mi je ľahšie, keď sa už nemusím učiť 😉

evina0
13. jún 2010

ahojte ja len na skok lebo nemam casu na net - vsetok cas venujem rodnike a hlavne Majkovi. Je to nas pokladik a velmi dobre babenko.placka len ked je hladny a je s neho riadny papkac.ja si mliecko odsavam a ked nazbieram davku 90ml tak mu to dam inak dokrmujeme Bebou.tatinko nam denne pomaha aj pri kupkani, chystani papania aj na prechadzky chodime vsetci traja a tak neviem ako ani ubehne den a ja si liham az cosi v noci pospim kym sa nas papkac zase zobudi a pyta si papanicko 🙂 🙂
ja sa citim uz dobre- rana uz tak neboli len ked sa spotim tak stipe ale zato sa v pohopde zdvihnem s postele.aj ked na oddych nemam moc casu lebo treba az kdesi cosi navarit ci oprat a ozehlit ale to vsetko na etapy pokial Majko spinka.zajtra odlieta manzel na 2 dni do Bieloruska tak budeme jednu noc s Majkom sami musime vsteko spolu zvladnut aj ked tatinko bude pri chystani papania chybat lebo aj v noci ci rano zaraba bebu az si aj ja cosi polezim 😉

az bude viacej casu tak vas docitam --zatial prajem pekny tyzden.