Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

ika33
24. júl 2010

Ahojte kočky, dúfam,že ste dnešný deň prežili lepšie, keď už bolo tak chladno. Ja som mala celkom dobrý deň až kým mi nezavola moja šéfka, že nech si pozatváram všetky okná a nechodím von, lebo buchlo Duslo. No napokon to s tými chemikáliami nie je až také a tie okná môžem mať kľudne otvorené. Inak to bola prevádzka, na ktorej pracuje môj tatino a ten tam hodinu a pól pred výbuchom ešte bol. Ďakujem Bohu, že v čase výbuchu tam už nebol,lebo neviem či túto spraávu by som rozchodila. No a ptom mi zavolala mamina, že zomrela jej nevlastná mamina, teda manželka môjho deda. Tak som ostala obarená a z tohto šoku som sa preberala až kým neprišli na návštevu kmotrovci s krstnými deťmi a tie ma z toho celkom dostali. Tie deti vedia ako na to. Ešte stále mi to ale neide do halvy, že čo sa to teraz s našou rodinou deje. Najskôr babka zomrie, potom ja musím ísť do nemocky lebo krvácam, potom segriná malá ide do nemocnice a strašia nás rôznymi diagnózami (našťastie to asi nebude až také zlé ako to na začiatku vizeralo) a teraz zomrie teta a ešte aj otca lízne katastrofa. Už by sa ten kruh mohol uzavrieť , resp. všetko to zlé nás mohlo opustiť.
Ja sa snažím si tieto veci nepripúšťať a stále myslím na malinkú ale niekedy človek nevie ovplyvniť svoje telo. Darmo si ja nahováram čokoľvek aj tak to v tom vnútry je.

Prepáčte mi, že som sem vniesla takú pochmúrnu náladu ale potrebovala som to zo seba dostať.
Prajem všetkým dobrú noc a peknú nedeľu.

Dahra, Vanesska - ak by to na vás zajtra prišlo, tak držím veľmi silno palčeky, aby to bolo pre vás ľahučké .

Ostatné kočky držte sa.

janemari
25. júl 2010

@ika33 presne viem ako sa citis.Bud silna pre to malicke a ono ti bude dodavat silu ked budes v tazkych situaciach.Viem ze je to tazke ,ale nateraz si povedz moji najblizsi su v poriadku tak budem v pohode.Drzim palceky aby si sa uz len mala dobre.

ika33
25. júl 2010

ďakujem Janemari. Snažím sa byť silná a nepripúšťať si to všetko na okolo.

katie233
25. júl 2010

Ahojte tehuľky 🙂. Tak ako? Počasie nám praje, ja som sa konečne v noci super vyspala. Teploty sú v pohode, len keby tak nepršalo a mohla som ísť niekam na prechádzku 😅. Ale mojej ľavej nohe ani ochladenie nepomohlo 😖. Pravá je síce trošku napuchnutá, ale nebolí. Ľavú nohu mám ako slon a bolí. No už, nejako vydržíme.

@ika33 je to smutné, musíš byť silná. Neboj, už sa všetko na dobré obráti.

dahra
25. júl 2010

Ahojte,
@ika33 - verim, ze to tazke obdobie prekleniete a vsetko bude ok. My sme vlani v rodine mali taky zly rok - same choroby a operacie. Niekedy to tak byva, ze pridu zle obdobia, aby potom mohli byt dobre a my sme si ich o to viac vazili.
@katie233 - teba ta opuchnuta noha aj boli? Boli ta opuch ci klby alebo ako to je? Ta moja prava je opuchnuta hlavne dole od clenku az po prsty, ale ked je chladnejsie a nechodim, tak sa to da. Mna to neboli, len je to taky neprijemny pocit opuchliny a obmedzuje hybanie.

lucy778
25. júl 2010

ahojte

no pozerám, že čoskoro tu pribudnú nové babatká 🙂 držím vám všetkým prsty, aby ste to mali rýchlo a hlavne ľahko za sebou.
v piatok ako som bola v nemocke na cvičení, tak baby rozoberali posledné pôrody a boli to riadne rýchlovky 😉

ja som bola po tom týždni, čo som ťahala sama taká zničená, zase som sa vrátila dostarých koľají 😝 tak som si v piatok povedala, že dosť - v práci som posedela do 10:30, nič som neurobila, len dojem, že tam som a pracujem 😀
v sobotu sme vyrazili na chatu, s tým rizikom, že počasie už nemusí byť dobré, ale do dnešného rána, keď nás zobudil dážď to celkom vydržalo a hlavne nešla som už zdochnúť od tepla a ani nohy mi nenapuchli. zato som sa prejedla 😝 a v noci som vôbec nemohla spať, každú chvíľu som bola hore a nevedela som sa uložiť a drobec tak isto, celú noc sa krútil a nemal pokoja. ale už sme to doma dospali, predsa len doma je doma 🙂

@ika33 no už by hádam stačilo, dúfam, že už sa vám v rodine už nepritrafí nič, čo by ťa vykoľajilo a že sa už konečne začne všetko vylepšovať

jani2
25. júl 2010

dievčatá, ja vám celkom "závidím" že už za chvíľku budete mať bábätka!...ja by som už tiež chcela mať to tehu zdárne za sebou!
A je pravda, postupne sa to tu začne miminkovatieť....a ja tu budem sama 😢 .
Nuž a čo sa mňa týka, krv už úplne vymizla, špinenie je už veľmi slabunké, tak zrejme ten hematóm sa už porúčal preč! 😵

jani2
25. júl 2010

@ika33 - takéto nešťastné udalosti sa skutočne vedia nahrnúť, práve keď to človek najmenej čaká. U mňa to bolo pred 3,5 rokmi, najprv mi zomrel otec, potom babka, mamu zrazilo auto na hradskej (mala veľmi ťažké zlomeniny) a nakoniec predčasný pôrod a odišla mi aj jedna dcérka! 😔 A to všetko sa udialo behom 1,5 roka!!! Treba len veriť, že to skončí a zas bude život krajší! 😉 Inak by sa človek asi fakt zbláznil!

dahra
25. júl 2010

Ahojte,
@lucy778 - ty nie si na PN, ked pises o praci. Vylet na chatu - mali ste zmenu a maly to citil, takze asi preto bol nepokojny. Inak ten moj ma v noci nikdy nebudi, trosku pokope, ked si liham a rano okolo 7.00, ked vstavam, tak znova. Cez den kope tiez len sem-tam. Aj to musim byt v urcitej polohe. Dufam, ze je ok a je len taky spankovy asket ako ja - dokazem spat, aj keby bomby padali a som shopna lezat v jednej polohe aj niekolko hodin.
@jani2 - neboj, pribudnu sem tehulky - adeptiek je stale dost. Jane a Oknosmas a Zlatanka - tie casto chodia do tej temy a tusim este Majka tam je a Miminap, tej by som to babo tak strasne dopriala. Taky dlhy cas nan caka ☹ A teraz je aj Mirip nova tehulka uz druhykrat, tak hadam sem dojde z casu na cas, hoci ju mala urcite dost zamestnava.

Dnes nam od polnoci na par dni prestane tiect tepla voda 😒 , takze musim stihnut celu ocistu este pred nastupom do nemocky. V utorok rano to bude ina divocina v tej studenej vode 🙂 Som zvedava, kolko zien bude cakat na prijem - vo stvrtok v priebehu hodiny brali 4. Nemam predstavu, ako plne je oddelenie. Bola by som rada, keby so mnou nieco hned spravili - vyvolavacka alebo cisarsky. Mam trochu obavy, ze ma nakoniec nechaju cakat, kym sa to spusti prirodzene, hlavne ked vidim, ako v takej akutnej situacii nechali cakat Prahaxx ☹ A mne sa tak nechce zbytocne vysedavat v nemocke.....

ika33
25. júl 2010

Ďakujem vám kočky. Už sa to určite obráti na dobré, verím tomu.

Katie - to čo máš s tou nohou? A máš to len teraz alebo si to už mala aj inokedy.? Čo na to lekár? Mna sa stále môj pýta či neopúchame a povedal, že keby ano treba povedať a on zváži či to je ok alebo nie. Netreba to vraj podceňovať.

Lucy - správne si spravila, netreba sa trhať v tej práci, nestojí to za to. Človeka aj tak neohodnotia, tak ako by si zaslúžil a iba sa namakáš. Ja osm bola tiež taká, že všetko musí byť spravené a potom som sa naháňala, no a keď knám nastupili noví a ony mali všetko na háku, tak som si povedala, že keď im to je jedno, tka mne to môže byť duplovane. Je mi prednejšia moja dcérka, takže som potom zvolnila a musím uznať, že mi bolo lepšie. No a teraz keď som už doma tak to je ešte lepšie, až teda na tie zlé veci čo nás teraz stretávajú. Moc mi to neprospieva. Neviem či to je týmito info aleo čím ale v noci som teda toho moc nenaspala. Nevedela som si nájsť žiadnu dobrú polohu, raz mi bolo zima a raz teplo. No a dnes ma bolí bruško a mám také akoby tlaky z dola. tak len ležím. Sídce som sa bola troška prejsť ale stačilo mi. Prišla som uplne unavená a vyčerpaná. Ale zase doma si neviem nájsť miesto a som taká nervózna či čo.

Jani - neboj, zachvíľku aj ty budeš riešiť pôrod 🙂 a určite sa ke tebe pridajú kočky s endo témy. Verím, že to bude Janemari, veľmi jej to prajem a bola by som hrozne moc rada keby jej to teraz vyšlo. No a ako vidím ty si si teda tiež prežila svoje. Viem, že takéto obdobia sú ale už by naozaj stačilo. Ja viem, že raz každý musí ísť ale aj tak ťa to zloží. Inak mám aj takú dobrú správičku. Segriná mala je už na tom lepšie, ešte čaká na nejaké výsledky ale dve lekárky a ešte aj nejaké dve babulky z MK jej povedali, že podľa výsledkov ktoré má k dispozícii to nevizerá až tak zle a asi to bude iba vírusového pôvodu (možno infekčná mononukleóza) - teda toje k tej pečeni. Na to trpnutie končatín ešte len vyšetrenie budú robiť. Tak sa teším, že jej je už lepšie. Už chcela ísť na nákupy, takže som skonštatovala, že už jej musí byť veľmi dobre, lebo ona nerada chodí po obchodoch a teraz sa normálne až pýtala, že nech idnú do Ikei do BA 😀

ešte raz vám ďakujem babulky, ste zlaté. Dobrú nôcku vám želáme a nech sa vám dobre spinká.

katie233
25. júl 2010

Ahojte 🙂.
@ika33 @dahra ja neviem, čo sa mi porobilo s tou nohou 😖. Doteraz som mala síce trošku opuchnuté nohy, ale doktor povedal, že je to z tepla a predsa len už väčší nápor na telo, prehmatal ale nikdy neboleli. A teraz, vlastne je už druhý deň chladnejšie, pravá pomaly odpuchla, ale ľavá tuším stále viac napúcha. To už keď môj manžel skonštatoval, že mám tú ľavú nohu ako sloník, tak to už je niečo. A bolesť? Cítim v nej také mravčenie a na dotyk bolí. V utorok mám poradňu, tak som zvedavá, čo mi doky povie 😒.
@jani2 ten čas tak rýchlo ubehne, že aj ty za chvíľu budeš riešiť túto tému. Fakt by bolo dobré, keby sa ďalším babám zadarilo. Držíme palčeky 😵

dahra
25. júl 2010

Caute,
dufam, ze sa Prahaxx nenahneva, ze oznamujem za nu, ale jej manzel prave oznamil, ze sa im dnes cez pol osmu vecer narodila mala, juchuuuu 😵 😵 😵

ika33
26. júl 2010

dahra - tak toto je super správička, keď s ňou náhodou budeš, príp. jej budeš písať, že jej gratulujem a želám im veľa veľa pekných chvíľ a hlavne veľa zdravíčka. 😀

vanesska
26. júl 2010

ahojte kocky,

jeeej takze tu mame po dlhsom case dalsie miminko... gratulujeeeem a prajem hlavne vela zdravicka mamine aj malickej 😵 😵 😵 a hlavne dufam ze tentokrat to islo ako po masle a prahax sa velmi nenatrapila... 😕

ika... teda na vas sa toho sype riadne... ale ja si pamatam ze aj my sme mali asi pred 6 rokmi taky blby rok ze proste fakt sa na nas zo vsetkych stran nieco rutilo same zle spravy... no fakt nic moc... 😝 asi sa to vzdy po nejakom case nakopi a potom to padne... treba vydrzat hlavne psychicky a ono sa to postupne zacne davat doporiadku neboj... !

katie... no s tou nohou... hm ja mam tiez trochu opuchnuty vnutorny clenok na pravej nohe... a aj chodidlo mam taky pocit akoby ma do nohy stipla vcela alebo co taku ju mam... zistila som to vlastne az vtedy ked som si isla obut slapky co mi boli dost volne a ledva som si ich obula... no a teraz ako sa zozimilo som si davala tenisky a tiez som si ich musela uplne povolit... myslela som ze je to tym teplom ale noha je stale opuchnuta aj ked o dost menej... ale boliet to ani mna neboli ked je noha v klude... iba pri chodeni ako doslapujem na to opuchnute chodidlo tak to citim...

dahra... nasa mala ma tiez taky svoj rezim najaktivnejsia je tusim vecer a potom ked sa zobudzam rano v posteli tak ona sa v brusku prehadzuje z jednej strany na druhu... a cez den len tak mierne sem tam vystrci rucku alebo nozku ci prdelku... 😀 akurat teraz jak sa zmenilo to pocasie tak som taka trochu otapena z toho a mala tiez... 😀

jani2... neboj aj ja si myslim ze zachvilku za tebou pribudnu dalsie tehulky aj u nas to tak bolo najskor tu bola dost dlho evina a potom sme tyzden po tyzdni prichadzali dalsie... myslim ze v temicke endoska je nadejnych adeptiek hned niekolko... 😵

inak mne to spinenie preslo resp. uz sa znova neobjavilo takze to asi bolo skor z toho vysetrenia... nastastie...
este som zacala cvicit aj s takym balonikom na roztahovanie hradze aby som sa pri porode velmi nenatrahla uf a ide to doooost pomaly a nie je to velmi prijemne takze musim tiez dost opatrne... nuz ale musim vydrzat baby s tym maju uzasne vysledky potom pri porodoch... no a od buduceho tyzdna ked sa vrati nas doki tak zacnem trochu popijat ten malinikovy caj... no a uvidime... stale mi to nejako nepride ze za take 2-3 tyzdne tu budeme mat malicke babo.... 😅 😵
tak pekny dniiik...

katie233
26. júl 2010

Supeeer 😵. Gratulujeme k malej bambuľke a želáme veľa zdravíčka 🙂.

lucy778
26. júl 2010

ahojte

jéééj pekná správička, Prahaxx blahoželám a prajem obom veľa, veľa zdravia 🙂

@dahra nie som PN, stále pracujem a prišla som na to, že niektoré veci už nevládzem, tak ako bez bruška a aj sa skôr unavím. ale už sme v práci v plnom počte - to znamená 2 😀 , tak už sa to zase dá. a zajtra ti držím prsty, nech ťa tam nedržia zbytočne dlho a nech to máš rýchlo za sebou 😉

@vanesska ja som tiež plánovala "pripraviť" si hrádzu, ale dnes na kurze nám hovorila, že doktori ani nenastrihávajú pokiaľ to nie je nevyhnutne nutné, lebo sa im nechce šiť potom ☹ a hovorila, že to vôbec nemáme riešiť, lebo, že oni nám tú hrádzu pripravia pred pôrodom. tak neviem....že vraj, aby sme nič neriešili, lebo si môžme skôr uškodiť ako pomôcť. tak si vyber, čo pôrodná asistentka to iný názor 😝

@jani2 to ti tak rýchlo zbehne, že sa ani nenazdáš. ja som na začiatku tak lamentovala, koľko to bude trvať a kedy mi už bude vidieť bruško a koľko ešte musím čakať, kým prejde prvý trimester a všetko to tak rýchlo zbehlo, že nechápem 😕 a pomaly sa blížim k pôrodu 😝

ika33
26. júl 2010

ahojte kočky.
Ako sa mávate v tomto chladnejšom počasí ?
Ja som práve dnes skonštatovala, že mi toto počko asi vyhovuje viac ako to hrozné teplo. Akurát len zisťujem, že mám problém chodiť, teda nemôžem veľa, lebo cítim také sťahy v podbrušku a potom mi tvrdne dole bruško. Dnes keď som sa bola prejsť a prišla domov a sadla som si, tak ma až konečník bolel, a to som ani nechodila tak moc. ja neviem či to už bude stále takto a či to je vôbec v pohode. Do poradne idem 03.08., tak sa už asi porozprvam s lekárom aj o tej príprave na pôrod, lebo dnes som písala tetuške, ktorá robí kurzy na prípravu a ona mi napísla, že potrebuje od môjho lekára potvrdnie, že môžem absolvovať kurz, lebo sa tam aj troška cvičí, tak chce si byť istá, že či to môžem robiť.
Katie - čo noha?
Dahra - ty nastupuješ do nemocky už zajtra čo? Držím ti veľmi palčeky, potom nám daj vedieť keď to príde 😉

vanesska
26. júl 2010

@lucy778 ... no ja mam pocit ze u nas proste je zabehnuty sposob ze sa nastrihava takmer automaticky a podla mna prave preto aby sa baba nenatrhla... lebo s tym by mal lekar este viac prace... no a kopa lekarov ani PA jednoducho okrem masaze hradze ani inu metodu nepozna... 😒 a tiez mam pocit ze tie porody tu ficia ako na beziacom pase takze doki alebo PA ti ziadnu velku masaz hradze robit asi nebudu... je pravda ze hormony spravia svoje a ze trochu pomozu ale preco si nepomoct este predtym...
ja s tym balonikom cvicim velmi pomaly a opatrne urcite nie nasilu proste tolko co to da a veru ide to dost pomaly a nie je to velmi prijemne no snad za tych par dni trosku postupime dalej ale aspon mam dobry pocit ze trosku tej hradzi pomozem este pred porodom...

@ika33...no s tym chodenim to mavam podobne... casto som musela zastat co mi stvrdlo brusko alebo jednoducho mala sa tak zasprajcovala uplne dole ze ma to az pichalo... takze som sa musela chvilku skrucat ale po par sekundach to preslo... to tvrdnutie je asi uz v tomto tt normalne... mne takto tvrdne brusko asi posledne 3 tyzdne...
inak to cvicenie ani nie je cvicenie skor len take prevalovanie sa z boka na bok a dychanie ale urcite to nie je zle ja som rada ze som par takych cviceni absolvovala... aspon nam ta instruktorka hovorila ze pri porode je jednoznacne vidiet ktore baby chodili cvicit lebo tie baby presne vedia co maju robit nie su take vyplasene a ovela lepsie spolupracuju pri tlaceni ...

dahra
26. júl 2010

Caute zienky,
prisla som vas pozdravit, zajtra uz budem kvasit v nemocke 😒. Pevne verim, ze ma tam nenechaju cakat dlhe dni, kym to pride, aby skusili ci to zvladnem aj inak. Zajtra by mi mali robit vysetrenia, cisarsky vidim najskor na stvrtok ci piatok, aj to som asi optimista. 😠
Pekne sa tu mavajte, moze byt, ze ked sem najblizsie prispejem, uz budu maminami aj niektore z vas 🙂

lucy778
26. júl 2010

@vanesska mňa to celkom prekvapilo, že nenastrihávajú, lebo sa im nechce šiť 😒 , myslím, že keď dávame pozor,, nemali by sme si pri tom nejako ublížiť. no ale všetko sa uvidí až naostro ako to vlastne bude 😝 .

vanesska
26. júl 2010

dahra.... tak drzim palce aby si v nemocke dlho zbytocne nekvasila... a aby si nam coskoro oznamila radostnu novinku...! 😵 tak nech ti vsetko dopadne najsamlepsie... 😵

lucy... to je pravda mozme si my tu neplanovat kadeco ale az realita ukaze ako to vlastne bude... tak len dufajme ze nam to vsetkym dopadne co najlepsie...

evina0
26. júl 2010

@dahra neskutocne to ubehlo, drzime palceky nech to mas rychlo za sebou a napises nam ako maminka..bolo by fajn keby si poslala info na mobil niekotrej s nas az to vieme cim skor 😵 😵 drzkajte sa 😉

@prahaxx blahozelame aj s Majkom k dcerke 😵 😵

my sme boli cela rodinka na noc cez vikend u svokrovcov na chalupe- nasa prva skuska lebo sme tam chodili vtedy len s drobcekom v brusku ale ked aa narodil este sme tam nespali.a celkom v pohode len kopec veci sme brali aj prenosnu postielku sme uz vyuzili na spinkanie a parada 🙂 len Majko dost plakaval aj cez den lebo zase mame trable s bolestami bruska 😒 akokeby si jeho brusko uz zvyklo aj na tie posledne kvapky a menej mu zaberali lebo zase casto plakava 😒 tak som kupila akysi cajik v lekarni vcera ale moc mu nechuti lebo neni sladky ale co to s neho vypije a uvidime ci bude lepise lebo caje na bolest bruska co mam sa mozu az od 2 mesiaca ukonceneho ale to uz bude za tyzden tak rychlo to leti.uz aj s manzelom cakame kedy padne 3 mesiac a boleti bruska sa vytratia lebo je to na pevne nervy ked tak strasne placka aj polhodinku az sa mu zle dycja ..strasne cosi aj pre neho aj na moju psychuki ale zvladli sme doteraz tak to este zvladneme.

mirip
26. júl 2010

@prahaxx gratulujem a prajem vela zdravíčka pre obe 😉
dahra, vanesska držkajte sa aj vy to máte už za pár 😵 😵 😵

ika33
27. júl 2010

Ahojte tehulky a mamičky. Dnes tu unás vykúka slniečko, tak už asi dnes nebude pršať, hneď mám lepšiu náladu ale dúfam, že ešte nebude tak horko, to by ešte nemuselo prísť. Len som vás chcela pozdraviť,tak sa majte dnes krásne.
🙂

mirip
27. júl 2010

@jani2 som tu aj ja tak sama nebudšeš, teda ak sa nič nestane a neostaneš tu ozaj sama

ika33
27. júl 2010

kde ste kto? čo ste sa už išli slniť? 😀 Ja som sa práve vrátila z malej prechádzky,no ale stačilo. Teraz si dám obedík a šup ho pred telku a asi si aj troška pospím. 😀 tak prídem neskôr keď tu už niektorá budete 😎

jani2
27. júl 2010

@mirip - nestraš, prečo by sa malo niečo stať! Na také veci ani len nepomysli! Vyzerá to, že sme v rovnakom tt, len termín máš o niečo skôr ako ja! 😉 Ja len pevne verím, že sa tu zas niekto ku nám pridá...adeptiek je dosť!
prahaxx - k blahoželaniu sa pripájam aj ja. Hlavne prajem veľa zdravia!!!! 😉 😉 😉 🙂 🙂 🙂

ika33
27. júl 2010

mirip - určite bude všetko v poriadku, treba si to takto hovoriť a na nič zlého nemysli!!! Určite si tu budete s JAni2 a ostatnými kočkami z temičky endometrióza, ktoré sem čoskoro prejdu klábosiť a my ostané sa k vám radi pridáme a budem riešiť s vami vaše tehulkovanie.

vanesska
27. júl 2010

ahojte...
no dnes je veru hrozne prijemne jaj hned je to lepsie... 😉
mirip, jani2... takze dve nove tehulky v temicke... to je super dufam ze sa k vam coskoro pridaju dalsie babule...
drzim palce aby ste mali krasne a bezproblemove tehulkovanie 😵

evina... no vam fakt prajem aby sa to brusko uz ukludnilo... to musi byt hrozne vycerpavajuce si to neviem predstavit najma ked uz fakt nic nezabera... 😖 ale snad postupne to bude odoznievat....

dahra uz je asi v nemocnici... jaj dufam ze tu budeme mat coskoro dalsiu maminku....
ja mam vo stvrtok dalsiu poradnu v porodke to uz budeme zacinat 39tt... som zvedava ako to u nas po tom tyzdni bude vyzerat a co povie dokina... len nech babulka vydrzi este aspon ten tyzden... dnes som este dobalila nejake veci do tasky takze uz je dufam komplet zbalena pre pripad potreby...

tak pekny dnik...

lucy778
27. júl 2010

ahojte

ja som dnes mala taký skvelý nápad, že upečiem koláč. a aj som upiekla a aj som sa ho objedla 😝 😝 😝 bleeee, pažravosť je hrozná 😀
ktovie ako sa má Dahra, možno už má drobca na svete 😉