Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

janemari
9. sep 2010

@katie233 posledne dni mi je dobre zle,dnes som si aj vyskusala dat cipok proti nevolnosti ale nejako nic moc.Rano mi volala sestricka ze mam zle vysledky zo sterou tak si idem rano pre recept.

katie233
9. sep 2010

@janemari tak to nezávidím 😖. Ja som nevoľnosťami trpela do 5. mesiaca, každé poobedie objímala WC misu. Potom mi pichali injekcie Torecan, trošku prešlo po nich.

lucy778
9. sep 2010

ahojte

@janemari to mi je ľúto, že ti je tak zle ☹ Tak to vydrž nejako ešte, možno po prvom trimestri to prejde 😉

mne je celkom dobre, aj keď dnes tak mrchovsky pobolieva bruško, ale vždy poležím a prejde to. brrr teším sa na drobca, ale už ma berú strachy 😝 😀 Som rada, že už nemusím chodiť do práce, lebo aj tak sa mi nič nechce. A keď sa prinútim niečo porobiť, tak musím potom poležať alebo posedieť, lebo začnú pobolievať kríže aj brucho. Ale ešte cca mesiac s tým bruškom vydržíme 😉

janemari
9. sep 2010

@katie233 ja mam cipky torecan.

ika33
10. sep 2010

Ahojte kočky,

@janemari - tak to je teda na ..., mne našťastie až tak veľmi zle nebolo i keď žalúdok som pociťovala vždy. Ale ka by si mala veľa vracať, tak to radšej povedz lekárke, lebo to nie je v poriadku. Aby sa vám nič nestalo.

@lucy778 - no ja som bola tiež takto, že mrchovské bolesti, nič som nemohla robiť tak ako pred tým, no a veru mi aj povedal Dr., že mám mäkký krčok, takže treba viac oddychovať. Tak od vtedy oddychujem ako sa len dá. Inak keď sa budeme šetriť, tak by sme to mohli vydržať až do úplného konca. 🙂

@katie233 - ahojky ako sa máte? čo malý?

Ja som od včera uplne K.O., najskôr ma bolelo riadne hrdlo a teraz už mám nádchu ale iba takú vodičku zatial. Takže nos mám ako najväčší opilec, hrozne ma svrbia uši a oči ma strašne bolia a svrbia. Tak som dnes pre istou odbehla k obodnej, nech mi niečo predpíše čo môžem a poradiť sa s ňou čo by som mohla keby mi aj teplota vystúpila náhodou. Tak mi povedala, že BIOPAROX- fuj a to je taký humáč, z toho mi je stále zle, takže mi potom dala také letáčiky o homeopatikách, ktoré môžem a aj mi odporučila, ktoré by som si mala dávať teraz. Tak som nakúpila a teraz si idem spraviť čaj a zaľahnem. Fuj už ma aj hlava dobre bolí.

Tak sa majte krásne a pekný víkend želám. Pa

katie233
10. sep 2010

@ika33 Moja, teba nádcha kolí :(. To nie je bohviečo. Inak aj mňa čosi obchádzalo, asi tak dva dni dozadu, tiež som myslela, že budem chorá, ale našťastie sa z toho nič nevykľulo. To by bolo, nevyspím sa poriadne pri malom a ešte keby riešim aj nádchu :(. A ako sa máme? Celkom dobre. Aj keď tento týždeň má malý asi zastavené vetry, a je mrzutejší, ale dá sa. Cez deň sme už viacej hore, stále by len čosi obzeral a rozprával sa s nami. Ale aspoň, že v noci ako tak spí. Aj keď jedno prebudenie máme vždy také, že potom dve hodiny chodíme po byte a čičíkame. Neplače, ale oči dokorán otvorené a stále si mrmle popod nos. No čo už. Ale to patrí k tomu. A sme riadny hladoši. Včera sme boli u doktorky, tá ho vážila, a máme váhový prírastok ako mesačné dieťa a my máme zajtra ešte len tri týždne. Ale nič si z toho nerobím, môžu prísť také dni, keď si bude pýtať menej a vyrovná sa to.

Dnes som sa vážila 😀. Ja už mám takú váhu ako pred otehotnením 😀. Nenormálne idú tie kilá dole. Držte sa.

lucy778
10. sep 2010

ahojte

@ika33 tak sa daj pekne do poriadku, že si za pár dní fit

ja som dnes strávila celé doobedie vonku s kamoškou a ako som prišla domov tak len polihujem, dalo mi to zabrať 😝 a to sme sa len prechádzali s kočíkom a sedeli sme na káve 😝
a dve kamošky mi nezávisle od seba povedali, že mi kleslo bruško. ako to je? to už sa mám pripraviť, že sa to môže kedykoľvek začať? čím bližšie k pôrodu, tým som viacej vyplašená, booože dúfam, že nebudem robiť paniku 😀 V pondelok večer mám poradňu, tak uvidím čo mi povie doky.
a ešte niečo, neboleli vás žily na nohách? ja to už pociťujem nejakú dobu, nemyslím, že mám kŕčové žily ( lebo ich nemám vystúpené ), ale zhruba v tých miestach cítim bolesť. možno by som to mala tiež spomenúť na poradni....

lucy778
11. sep 2010

ahojte
dnes je taký smutný sychravý deň, že ani na koňa sa nikomu nechce 😀
ja mám za sebou hroznú noc, vôbec som nespala lebo ma bolelo brucho aj kríže, malý sa vrtel ako divý, no bolo hádam pol šiestej keď sa mi podarilo zaspať. tak dnes len ležím a ležím, ale už aj z toho ležania ma celý človek bolí 😝 aj keď mi nedalo a musela som ešte požehliť poslednú várku vecičiek 😀 , ale to trvalo ani nie 20 min a aj to posediačky, tak to by mi uškodiť nemalo.

tak prajem všetkým pekný ( aj keď zamračený ) víkend 😵

janemari
11. sep 2010

@ika33 vracanie sa snazim predachat a nevraciam kazdy den,aj ked minule som az 3 krat za den.Ale som si vsimla ze aj pocasie dost na mna vplyva,ked je takto hnusne aj mne je horsie.Ale dnes konecne nasi dorobili izbu,nabytok sa dal naspat a este ked dojde nova skrina bude uz konecne klud.Do casu kym nedostanem kluce od svojho bytu a mozem zacat odznova 😀

ika33
11. sep 2010

Ahojte.

Lucy vidím, že ani ty si sa dnes nemala najlepšie.
No dnes bol fakt blbý deň. Ja som ráno vstala a ešte bolo všetko OK, no a potom o desiatej mi prišlo hrozne blbo, osm mala pocit, že keť si nedám rýchlo niečo jesť tak mi skolabuje žalúdok. Nejakú pól hodinku to trvalo a potom to prešlo. Okolo dvanástej mi bolo zase blbo, aj kríže ma boleli ale zase to prešlo. Potom okolo tretej, no ale to už bola bolesť, až ma prehnalo, toľkoto som na WC ešte nikdy nesedela a odkial to zo mňa všetko išlo vôbec neviem. Som sa vytrápila. Nechcelo to prejsť, tak som si dala sprchu a zaľahla, potom to asi po trištvrte hodinke prešo. No a ďalšia bolesť krížov, brucha prišla o asi piatej, tak som čakala, že čo z tohoto bude a som si povedala, že ak ďalšia bolesť príde, tak idem volať lekárovi. Neviem či to boli len poslíčkovia alebo či to bolo pre tú moju chorobu alebo prečo. No ale som si myslela, že možno dnes aj príde ten deň "D" . Keď som si čítala na nete o kontrakciách a ako vedieť či sú to už tie pravé, tak som tam našla normálne všetko to čo sa so mnou dialo. No neviem. Manžel išiel teraz von s kamošmi, tak som mu povedala, že nech radšej nepije, aby ma v prípade potreby mohol zaniesť do nemocnice.

janemari
11. sep 2010

@ika33 takze este do rana moze prist babo,super.Ale tie krize aj mna poriadne bolia uz druhy den a neviem co to ma znamenat 😖

ika33
11. sep 2010

@janemari nemáš mať náhodou teraz krámy? Mňa aj vtedy boleli aj som sa tak mrchovsky cítila.

dahra
12. sep 2010

@ika33 - u mna to presne tak bolo 10 hodin pred porodom 🙂 Som sa zobudila na pocit, ze ma prehana, sla na wecko. Uz som bola totalne prazdna a znva sa to opakovalo a nakoniec mi doslo, ze to nie su krce v crevach, pretize ma bolia aj krize. Bola som tak rozospata, ze mi trvalo asi 15 minut, kym som pochopila, co sa to deje 😉
@lucy778 - urcite za tie zily a bolesti v nich povedz. Ja som chodila posledne mesiace na cievne kvoli opuchu nohy. tam sa ma vzdy pytal ci ma to neboli, lebo ak by, tak to moze byt vaznejsie nez len samotny opuch.
@janemari - vidim, ze teraz si riadne "uzivas" tehulkovske radosti a starosti. Prajem, aby obdobie nevolnosti co najrychlejsie pominulo a uz bolo len dobre. Pozeram, ze uz mas 9tt. Nechapem, ako ten cas leti, ved iba teraz si nam oznamovala, ze cakas babatko. 😨

ika33
12. sep 2010

@dahra - no takže myslíš, že to už čoskoro pôjdem aj ja? 😅 Inak dnes mi je dobre. Nič ma nebolí aj som čiperná. No iba mám mániu všetko poupratať. 😀 a keďže mi všetko manžel zakázal robiť, tak to robí on 😀 už povysával a teraz drhne vaňu 😅 😵 Tak uvidím čima to zase dnes prepadne. Ešte by som ale chela chvíľku vydržať aspoň kým sa mi uvolní nos, lebo teraz s tou nádchou by som nechcela rodiť. Inak pre istotu somsa už pekne oholila a pripravila, že keby náhodou. 😵

lucy778
12. sep 2010

ahojte

@ika33 takže my dve ideme zo všetkým tak približne narovnako 😀 Ale aj mne je dnes už lepšie - klop, klop, klop aj som normálne spala v noci, len brucho mi stále tvrdne. aj v noci keď sa zobudím, lebo sa potrebujem otočiť, tak brucho mám ako kameň. inak mňa nepreháňalo, ten deň čo mi bolo zle, ale je pravda, že som bola tri krát a to sa mi počas tehu nestalo. A aj ja som dnes zahájila komplet holenie 😀 ale skôr pre to, že zajtra mám poradňu, tak že sa pripravím dopredu 😝
A aj keď sa nám telá očividne pripravujú na pôrod, myslím, že tak rýchlo to nepôjde. no ale uvidím čo mi zajtra povie doky.
A asi prvý krát za ten čas čo som tehu, so mnou mávajú hormóny, lebo keď mi dnes mm oznámil, že ide zase preč, tak už som sa normálne rozrevala.V kuse je niekde preč. Nakoniec aj odišiel, lebo som ho vyhodila po tom čo sa ma v kuse vypytoval či má ísť a či nie - keď vie, že nechcem aby išiel tak čo sa vypytuje 😠 Ale asi mu nedalo, lebo asi po hodine sa vrátil, že to zrušili 😀 Ale ja pravda, že v poslednej dobe som stále sama doma a tú noc čo mi bolo zle som tiež bola sama. Už sa vidím ako idem sama do pôrodnice a zrejme si to aj odšoférujem 😀

ika33
12. sep 2010

@lucy778 - no ako keby som čítala svoje myšlienky. 😀 Presne ako píšeš aj ja som sa skoro rozrevala, keď včera manžel zahlásil, že ide von s kamošmi a tiež som sa asi nezatvárila najlepšie, lebo sa mahneď začal vypytovať, že alebo nemám ísť? Tak som mu povedala, veď choď ale sakra tiež ma štvalo, že čo sa vypytuje veď sám videl ako mi celý deň bolo zle a on sa dohodne s kamošmi ísť von i potom ako ma videl sa trápiť. No hrúza s týmito našimi polovičkami, vôbec si to neuvedomuje. A ešte mi povedal, že nebude dlho a keby niečo mám mu hneď volať. No tak o pól jednej v noci som mu teda prezvonila, že už by snáť aj stačilo a že by už mohol prísť aj domov. Som bola na neho strašne naštvaná a že nebude dlho. Sakra furt som sama doma uplne mi z toho haraší a ešte aj keˇ)d by mohol byť som nou tak sa odtrepe. Doteraz to boli turnaje a rôzne športové aktivity a služobky z práce a teraz keď už sa to konečne ustálilo, že toho už nie je tak veľa, tak si ide von. 😠
Inak aj ja idem zajtra do poradne 😵. Sa troška aj bojím čo mi povie.

lucy778
12. sep 2010

@ika33 no my budeme akosi prepojené 😀 a mimochodom zase som sama doma 😀 Ale ráno som sa riadne vyrevala, tak to už tak neprežívam. A hlavne viem, že teraz určite dôjde skoro, lebo keď bol v piatok s kamošmi, tak tiež došiel skoro, ale ráno 😠
Tak dúfam, že v poradni zajtra dobre pochodíme. Hlavne nesmiem zase zabudnúť sa popýtať na všetky veci, asi si to napíšem 😀

ika33
12. sep 2010

@lucy778 xixixix aj ja som sama, tentokrát má tatinko tréning. Snáť keď budeme rodiť budú naše polovičky pri nás. No veru aj ja si asi napíšem všetko čo sa chcem spýtať, lebo zas mi lekár niečo povie čo ma odrovná a ja zabudnem uplne na všetko 🙂 Minule mi povedal, že vizerám ako keby osm chcela o dva týždne rodiť, no a moje otázky boli tatam.

lucy778
12. sep 2010

@ika33 veď načo by sedeli doma pri svojich tehotných ženách nie? 😝 hlavne keď to na nich môže kedykoľvek prísť 😀 Som rada, že nie som sama. Ja mám vždy plnú hlavu otázok na dokyho a keď tam vojdem pomaly ani neviem ako sa volám 🙂 Rozmýšľam, že si svojho dokyho zazmluvním aj k pôrodu, veď možno mi to psychicky pomôže, keď tam bude doky, ktorého poznám. Len si neviem predstaviť, že mu uprostred noci volám, že už je to tu 😝

janemari
12. sep 2010

@ika33 no kramy?Vies ze netusim 😅

katie233
12. sep 2010

Ahojte 🙂. Jani, presne ako písala ika, aj ja som mala blbé dni zrovna v tom čase, ako mi mali dôjsť krámy. To trvalo hádam aj do piateho mesiaca 😀.

Baby, ale sa vám to kráti. My už máme tri týždne po 😀, aj nám to strašne rýchlo uteká. S tými vašimi bolesťami, či poslíčkami vám moc neporadím, lebo ja som si to prežila v piatom a siedmom mesiaci a keď už by sa patrilo, aby som mala nejaké príznaky blížiaceho sa pôrodu, tak som sa cítila ako netehotná 😀. Ja som fakt až do pôrodu nič nepociťovala. Som sa bála, že zostanem tehotná navždy. A k tým vašim polovičkám: aj ja som bola veľmi často sama. Potom som to už neriešila. Ale teraz sa mi to anžel snaží vynahrádzať, a okrem tej služobky nikde nebol 😀 a veľmi mi pomáha. Aj keď občas príde z roboty neskoro a unavený, ale premôže sa a pomáha. Takže nechajte ich nech si teraz lietajú, ale nech sľúbia, že keď budú drobci na svete, tak si starostlivosť pekne podelíte 😉.

janemari
12. sep 2010

Ja som bola dnes na hostine a asi som sa dost prezrala a je mi zleeeeeeeeeeeeee 😖

ika33
13. sep 2010

Ahojte, tak už sme doma 🙂 Dr. povedal, že je to tak ako pred dvoma týždňami, krčok sídce mäkký ale je to v pohode, lebo sa neotváram. Nemusím mať prísny režim iba nemám byť celý deň na nohách alebo sedieť, že sem tam nech si nožičky pekne vyložím a oddychujem. malinká je asi OK. teraz sme nerobili ultrazvuk iba popočúval srdiečko. 20.09. idem znova do poradne ešte k nemu do ambulancie, no a potom ďalší týždeň idem už do nemocnice ale tiež k nemu, lebo on má každú stredu do obeda ambulanciu v nemocnici, takže tam mi potom porobí komplet všetky vyšetrenia čo treba. Inak povedal, keby sa mi niečo nezdalo mám prísť alebo mu zavolať a dohodneme sa čo a ako ďalej. Povedal, že 25.09. má službu v nemocke, tak keby niečo v tedy je určite tam 🙂 Povedal aj to, že ak o 3 týždne bude krčok takýto istý, tak bude veľmi spokojný. Jáj som sa ukludnila. Som mu hovorila aj tie bolesti v sobotu a v nedelu a povedal, že to bolo z počasia, že si ani neviem predstaviť čo mali v nemocke za stresy z piatka na sobotu. Mali vraj 5 cisárskych a kopec komlikácii, že to počasie urobilo u každej baby svoje. Takže vraj som veľmi meteosenzitívna a pri každej zmene počasia budem mať kontrakcie, ale kým sú neni v 5 min. intervaloch, tka je to v pohode 🙂

katie233
13. sep 2010

@ika33 Super moja, teším sa s vami, že ste v poriadku 🙂)

lucy778
13. sep 2010

ahojte
taaak aj ja som už po poradni

@ika33 takže si dopadla celkom dobre 😉
myslím, že aj ja. krčok drží a ešte sa neotváram, malý je ok. ešte cca týždeň aj niečo budem brať magnezko, potom ho môžem vysadiť. s dokym som sa dohodla, že si ho zazmluvním k pôrodu a povedal, že ak sa mi tie bolesti budú zhoršovať mám prísť do nemocky, že ma vezmú na pozorovanie, že čo a ako. no, ale hádam to nebude nutné. snažím sa šetriť a nerobím už nič čo by mi mohlo uškodiť. 😝

janemari
13. sep 2010

@ika33 tak sme asi obe meteosenzitivne,lebo aj mne je strasne zle ked je pocasie na figu.Teraz bolo dva dni pekne tak je mi celkom fajn az na to vcerajsie prejedenie 😅

ika33
14. sep 2010

@janemari - no tak čo už budeme si musieť zvyknúť 🙂, no a to prejedanie, tak s tým si budeš musieť dávať pozor, lebo potom dopadneš tak ako si dopadla, že ti bude pekne špatne. Inak ja som sa prejedla včera, tak som potom skuvíňala, že je mi blbo a moje bruško za chvíľku praskne. Tak ale tak mi treba, keď si neviem povedať dosť. 🙂
Inak si v poho? Si doma, že? Nechodíš do práce.

janemari
14. sep 2010

@ika33 ja som pn,som u rodicov.Dnes som sa vazila tak vazim o kg viac,ale kedze som schudla 3kg tak este stale nemam svoju povodnu vahu.A to som sa bala ze uz budem mat dobre viac. 😀

lucy778
15. sep 2010

ahojte
ja už som z toho oddychovania unavená 😀 dnes som z domu nevytrčila ani nos. inak ja som tiež postrehla, že keď je blbé počasie a prší, tak je mi horšie, ako keď je pekne 😕 Dnes to bolo celkom ok, aj keď brucho mrchovsky pobolievalo, ale vždy to prešlo našťastie.

@janemari pokiaľ ti býva tak strašne zle, tak myslím, že zo začiatku ani veľmi priberať nebudeš. a dúfam, že ti to čoskoro prejde. a o tom prejedaní viem tiež svoje, ja sa musím veeeeľmi ovládať niekedy. ale keďže som to párkrát prehnala, tak si dávam pozor 😝

janemari
15. sep 2010

Ahojte ako ste sa dnes mali?Ja som dnes len raz objimala misu nejako mi nesadla polievka 😅 a moja vaha zatial stoji na to co som schudla a som aj rada,dufam ze vela pocas tehu nepriberiem 😀