Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

mirip
24. sep 2009

tak dohodnuté pinky 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

lenand
24. sep 2009

no ked vam možem povedat tak dobre už bolo ked boli v brušku teraz to už ide len k horšiemu a zo spaním to je u každeho inak moj oliver do dvoch rokou sa budil na mlieko ale bol kojení ako nahle sme prestali kojit spal celu noc a filipko ako kedy raz spi celu noc a potom sa budi je to rozne a to mu robim na noc už kašičku do flaše ale su dni ked sa zobudi aj na mlieko a su ked prespí celu noc a kašu davame asi od 5 mesiaca na noc a mliečko mi pije tak 120 a už by mal aj 150 🙂

liviaf14
24. sep 2009

ahojte 🙂
tak ja som bola dnes neplánovane u dokyho, druhýkrát kandidóza po sebe, ide ma poraziť, ako ma to bolí a svrbí. mám to nejak často a vadí mi to teda. viem, že ste tu rozoberali niečo iné, ale musím sa posťažovať, je mi z toho na nič. tak pekný večer všetkým 😉

evina0
25. sep 2009

ahojte 🙂
som tu len na skok ciarocky silneju da sa povedat ze vcera boli kolajnice krasne viditelne a myslim si ze 6 dni po sebe zatial stacilo mam este jeden testik no ten dam asi zajtra na 18 DPO a koncim.telo uz dava najavo ze mam v brusku drobcek rastu prsia.neziem colkoladu uz len pohlad na nu je blee a v minulosti som ju jedla na kila.a jem trsku a zase v minulosti som utekala kade lahsie ked manzel jedlo tresku neznasla som uz len jej pach 😉 vo vnutri sa denne cosi deje raz ma zaboli raz zastegli inkoedy taky zvlastny pocit ale neva aspon viem ze je tam 😵 😵 mometlane mi mrska meska 4 den ale viem ze dojdem az za 9 mesiacov skor nie 🙂 a zacinam pocitovat unavu.zyvam casto by som si lahla ale som v praci od 9 do 18.00 neviem ako to zvladnem vypitam sa na Pn aj koli tazkej praci a zehleniu a tak myslite ze doktor ma da na Pn uz teraz tuna nevladzem a nechcem si poblizit najme ked som v zaciatku tehu 😉
inak uz to vedia aj svokrovci mm nevydrzal a musel a pochyvil a vedia to aj moji rodicia a strasne sa vsetci tesia .aj ja s manezelom ktory ma vie oslovit maminka..ake krasne to je vzorne pomaha s kosom pradla a tak.

Chcem sa spytat kedy ste vy sli k larakovi mne kazal po 2 tyzdnoch meskania vraj skor netreba len si davat pozot tak mi to vychadz na 7.10 to bude kraasny darcek pohlad na monitor lebo 11.10 mame presne 10 r co sa pozname teraz uz s manzelom 😵 😵 😵
az bude cosi nove dojdem sa pochavilt

lenand
25. sep 2009

evina len si davaj na seba teraz pozor a opatruj sa 🙂 tešime sa na dalšiu tehulku 😵

bleelka
25. sep 2009

evina, paradaaa, tesim sa zatial len potichucky, nech to ide ako ma a vsetko je ok 😵

scarlette, vy uz ste vonku? srdecne blahozelaaaaaaaa, neukazes sa tu veky a naraz takato sprava 😵 😵 tak nech chlapci posluchaju a su zdrvaucki no a samozrejme aj mamina 😵

livia, no nezavidim, u mna prave naopak, mavala som ju dost casto - aj 4-5 krat za rok pred tehu a odkedy som tehu nic... klop klop... ale u mna to aj s akne bolo tak, dokial som nebola tehu, tak ako pubertiak a teraz nadhera 😵 a vraj dievcatka kradnu mamine krasu... ee.... alebo zeby bolo prekvapko pri porode? 😅

dnes som bola poslednykrat v praci... zvlastny pocit... este mi to v podstate ani nedoslo... tesim sa na veget doma, hlavne dobehnem zameskane co sa tyka tehotenstva a babatka, kedze budem mat konecne cas na internet... ale je to zvlastny pocit po viac ako 4 rokoch...

takze kocik schvaleny? mozem objednavat? 😉 pruser je, ze som ho nevidela nazivo, tak to bude z casti macka vo vreci...tak drzte palce

bleelka
25. sep 2009

baby, tak teraz potrebujem poradit... pisem si s tou predavajucou kocika a len tak ma napadla otazka ci je v cene kocika aj prebalovacia taska a ona odpisala, ze: K oranzovemu kociku je v cene aj taska v sivej farbe, nie je prebalovacia, ale jednoducha zavesna. Prebalovacia taska je pri zelenom modeli, preto je aj trosku drahsi ( je to novsia modelova rada doplnena o uvedenu prebalovaciu tasku, inac tam rozdiel nie je).

http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=5874176 (oranzovy)
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=6284588 (zeleny)

tak a teraz neviem ktorej farby teda zobrat, ci oranzovy s malou taskou alebo zeleny s velkou o 15 Eur drahsi... cenovy rozdiel neriesim, len ktora farba sa vam viac pozdava a ci by pripadne mohla mat bambulka zeleny kocik a ci nan nejdu musky viacej...sice aj oranzovy je dost kriklavy, ale poradte, ktory model sa vam viac paci... mooooc dakujem, uz to musim objednat...chvalabohu dodavka je do 2 dni popripisani penazi na ucet, takze ratam, ze do tyzdna mam kocik u mna...
na tomto videjku je vidiet tu sivu mensiu tasku lepsie http://www.kocarky.cz/video-macalu.html

dik moc za rady

liviaf14
26. sep 2009

ahojte baby

bleelka- ja som kandid. mávala aj pred tehu, tiež niekedy aj 4-5x do roka, niekedy menej.
a čo sa týka toho kočíka, mne sa viac páči ten zelený, je to taká príjemná farba, zdá sa mi krajší. ten oranžový je viac šedý ako oranžový........ ale je to na tebe 😉 kočík vyzerá zaujímavo a moderne, proste taký šikovný 🙂 a ktorý si teda objednala???? ja som zvedavá...

evina - ja som bola prvýkrát v 5 tt, čiže 35 den cyklu, na sono v heliose, tam mi potvrdili tehu sonom a odberom krvi a u svojho som bola potom po týždni, čiže v 6tt, znova mi robil sono a každé dva týždne ma potom kontroloval, kvôli endo. a od 12tt už normálne každé 4 týždne. držím päste, nech je všetko v najlepšom poriadku 😎

pink_lady
26. sep 2009

livia tomasko je krasny 😵

pink_lady
27. sep 2009

kocky kde stee? lenocka no co furt 2v1?
holky mne sa asi schyluje uz k mrche ale tie bolesti su rovnake ako byvali kedysi 🙄

liviaf14
27. sep 2009

pinky ahoj, ďakujeme 🙂 🙂 🙂 ako sa má Olík? no veru, tie krámy nič moc teda, ja som zvedavá na tie svoje potom. ale veď uvidíš, možno budú boľavé tieto prvé po pôrode, predsa len také zmeny v tele, snáď to bude OK.

bleelka
27. sep 2009

livia, dik za nazor, este som sa nerozhodla, nazory su tak pol na pol, ale asi ulahodim muzikovi a objednam oranzovy ... zeleny on nechce.... neviem...

kocky pili ste malinovy ci malinikovy caj? kde sa v BA da zohnat? pomohol pri porode?
robili ste aj masaz hradze?
podprsenky na kojenie sa kde daju zohnat? treba to odskusat? objednat sa netrufam, su draheeeee, nemozem dat len taku obycajnu s kosticami bez vystuze? alebo obycajnu bavlnenu?

pink_lady
27. sep 2009

livia olik bol dnes uboleny tak mame za sebou narocnejsi den ☹
bleelka malinikovy caj je caj z ostruziny malinovej tak staci kupit malinove listy 🙂 myslim ze ellianka ho pila a prenasala 😅 ja som ho nestihla pit - pije sa od ukonceneho 36 tyzdna a tam som sa ja nedostala 😎
podprdy mozes mat aku chces, ja som si kupila 1 kojenecku neskusala som brala som o cislo vacsiu a bola mi aj je dobra ale vic menej zbytocne som ju kupila nosim ju malo pouzivam obycajne od cinanov ...ta kojenecka stala 300 sk a kupis ju v obchodoch pre tehotne alebo s kusovym textilom

evina0
28. sep 2009

ahojte tak som objednana vo stvrtok na 8.00 mam dojst 😵 😵 to budem 37 dc a 23 DPO takze tam uz musi cosi vidiet.rano som mala na male natahovalo ma dost dlho ale odolala som 😀 a nehodila to 😉
strasne som zvedava na moju bublinku 😵 😵.

liviaf a ked si bola 6 tt u svojho uz si videla srdiecko? vraj srdiecko je vidiet koncom 6 tt

pink_lady
28. sep 2009

evina ja mam toho isteho dokiho co livia a mne kazal prist v 6 tt len aby sa potrvdilo tehu v maternici a srdiecko az v 8 tt ...tiez ma zo zaciatku tak castejsie kontrolovasl...vlastne mna cele tehu ked to tak vezmem 😀 lebo tie 4 tyzdne som vydrzala asi len raz vzdy bol daky problem alebo pobyt v nemocnici 🤐 😀

pink_lady
28. sep 2009

inak evina drzim palce davaj na seba teraz pozor nech sa bobak poriadne zahryzne

evina0
28. sep 2009

pink myslim si ze bobak uz musi byt poriadne zahryznuti ved som uz 20 DPO .ja idem k lekarovi a mrska bude meskat presne 10 dni a ked to tak vezmem od poslednej mrsky to tt tak budem 5tt + 2 dni a hadam aspon dajako machulku uz budem mat.aj koli narocnej praci tam idem skor uz teraz nevladzem makat a kedze so sefom sa neda tak ho kaslem idem d lekarovi a nech si najde za mna nahdradu a hotovo.dnes som sa unatahovala a bolelo ma podbrusko ale uz je lepsie .coskoro koncim a idem vegetit a polihovat 🙂

bleelka
29. sep 2009

evina, tak super, ja som bola u lekara ked meskala tusim 10 dni a bolo vidno len gestacny vak a tyzden na to som sla znova a uz bolo aj srdiecko a 4,6mm 😵 tak sa drzkaj, hlavne opatrne a davaj na seba pozor

pinky, dakujem za info s cajikom a podprsenkami... ja som si vcera kupila 2 po 2,5 Eur u cinana a jednu s kvalitnejsieho materialu za 11,60 Eur u jednej sukromnicky na Mileticke, no a este 2 obycajne len s kosticou u cinana...
tak snad bude stacit 😀 no tu najdrahsiu asi pojdem skusit dnes vymenit z 80D na 85D lebo mi je dost natesno pod prsiami... ale tetusa ma ubezpecovala, ze to je bruskom a ked porodim, ze sa objem zmensi, tak neviem... to iste mi tvrdi aj manzel, no idem sa na to spoliehat??? radsej skusim vymenit ak bude mat... ved su tam haciky, pripadne dam na stredne...

dnes planujem objednat kocik, tak drzte palce... takto bez videnia to budem potrebovat...nas pokladik v brusku ma dnes meninky, tak mu zelam bezproblemovy prichod na svet a nech je zdravucke 😵

mirip
29. sep 2009

Ahojte, ja len na skok, som vás prišla pozdraviť a idem oslavovaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaať 😀

lenand
29. sep 2009

ahoj mirip čo oslavuješ 🙂

no my sme boli cez výkend na svadbe a filipka sme nechali z babkou tak všetko bolo ok len kým neprišiel na to že aj spat ho ide davat ona a nie ja tak spustil plač a potom zaspal ani nenajedení unavil sa z plaču tak to už tak skoro nikde nepojdeme už ho tak nenechám teraz sa vydavalo mužove krsna tak sme išli a olik ma prekvapil ako chcel tancovat muž musel sediet a ja som tancovala s olikom 🙂

lenocka ešte nič

mirip
29. sep 2009

narodky lenand, narodky, vlani boli smutné, lebo presne v deń narodenín mi povedal že nemám akciu srdiečka a 30ho som bola na čistení a tento rok to bude o dosť lepšia oslava 😵

lenand
29. sep 2009

tak všetko naj naj a poriadne to oslav na buduci rok už budete traja oslavovat a tak aby si nešla teraz toho 30teho rodit už možeš tak v pohode 🙂

liviaf14
29. sep 2009

ahojte 🙂
evina- pink má pravdu, v 8tt vidieť srdiečko. v 6tt bolo vidno gestačný vačok.
mirip- všetko naj, naj želáme s tomáškom 🙂
bleelka - tak som zvedavá aký bude nakoniec ten kočík, držím palce.

pink- čo bolelo bruško malého? no ja som zvedavá, ako budem zvládať začiatky, mám pocit, že nič neovládam, ale dúfam, že to príde samé a bude to v pohode 🙂
zatiaľ sa majte pekne,pa

evina0
29. sep 2009

liviaf viem ze bude vidiet nejaku machulku,dnes som zacala 6tt a vo stvrtok to nebude moc dni naviac ale po dnesnom dni v praci sa este viacej tesim na stvrtok a pripadnu Pn.lebo vcera mi bolo tak divne.tocaky a tak som sice stihla takmer vsetkz pracu aj oprane bolo len som na 2 veci zabudla kuknut azaniest do ciatiarne a dolsa sefka a nadala mi jak handre ze preco neni vsetko hotove..strasne dolezita ..proste sa mi nedalo ked mi bolo aj zel..co ma byt rada ze som tu za par korun a skacen jak cvicena opica tak mi nada ☹ ☹ a dnes som sa snazila makat aj ked mi je od rana blbo a toci sa mi hlava.nic ine mi neostavalo ale uz pomaly koncim dojdem domov a idem oddychovat aspon tam.

chcme sa spytta nemali ste niektora skusenosti zo zaciatku tehu s miernym zapalom?? uz druhy den sa tam dole necitim fit trosku akokeby ma svrbelo.-.bala som sa spravit vyplych rosalginom ale v lekarni mi povedali ze mozem tehu to neublizi tak hned ako dojdem tam si to spravim..mensie zlo je vyplach ktory mi vzdy zabral ako silny zapal a potom masti.lieky a tak...
Poradte mi ak mate skusenosti budem velmi rada.a dakujem

liviaf14
29. sep 2009

evina - to svrbenie, mi hovor, od začiatku tehu mám 4. lieky 😠 hneď na začiatku, to som ešte nevedela, že som tehu, a teraz v 2. trimestri znovu........ nenechávaj to len tak, ideš vo štvrtok k dokymu? tak mu povedz, nech ti niečo dá. aj keď môj doky hovoril, že na začiatku by sa veľmi nemalo, ale dal mi vtedy lieky. a teraz v 2. trimestri to už až tak nevadí vraj. zdá sa mi, že tie výplachy sa v tehu nesmú, nedávno som to kdesi čítala, ja by som to bez dokyho neriskovala, aby ti nenadal potom.
tie točáky, zlý tlak, sa ti ani nečudujem, mne je dnes otrasne, nohy sa mi od rána len prepletajú, chodím ako po pár frťanoch, je fakt otrasné počko.

pink_lady
29. sep 2009

livia nejdes v stvrtok k dokimu nahodou? 😎 chystam sa 😝 inak ja som tiez v 1. trimestri brala daco na tam dole ale to pri tych liekoch co som uzivala bolo fakt ze uz nic
no ja si neviem rpedstavit ze bude uz taketo pocko proste sak to ani von nebudeme moct tolko chodit len furt zavreti doma ☹ inak toto bolo pre mna tazke i na zaciatku tehotenstva to bola zima mne bolo zle bola som PN strasne ma to deptalo

liviaf14
29. sep 2009

čau pinky 🙂
vo štvrtok nejdem, v piatok 9.10. mám poradňu. štvrtok som bola, ale minulý týždeň, bol tam hrozný nával,ty si asi objednaná. ja som nebola vtedy, ešte o 16-tej bral objednané a my ostatné sme čakali 😝
fakt mi nehovor o takomto počku, mne je blbo, keď je nízky tlak, mraky, dážď... od piatku by som aj ja rada na PN, ale len na pár dní, lebo som unavená, potrebujem vypnúť. nerada by som bola doma dlhé týždne, to by deptalo aj mňa, to nemusím. ja radšej medzi ľudí, do práce 🙂 , aj keď niekedy máme veľký frmol, ale robím len toľko, koľko vládzem 😎 malý je prednejší.

pink_lady
29. sep 2009

ano ja som sao bjednala uz od dietata si nemozem dovolit odist na 4 hodiny sa posadit do cakarne 😅
booze mne uz sa tema pletie s tou druhou nasou livia 😎 😀 to je ta materinska demencia asi
livia ak sa necitis dobre si unavena treba si oddychnut...ani janie som rada doma a bola som skoro furt 😝

mirip
29. sep 2009

dakujem liviaf 😉 na zten zápal zo spodu mám inýnázor, ja som totižto mávala stále skoro vždy stačilo že som sa spotila a mala zo spodu mokré nohavičky a už to bolo....... 😒 teraz v tehu je tam zo spodu citlivejšie a mikroflora sa rýchlo naruší a ja som v tehotenstve našťastie nemala nič, každý deň si dávam activiu alebo vypijem 2dcl acidka možno aj preto to je dobré zo spodu lebo aj acidko aj activia obsahujú laktocity a tie upravujú mikrofloru aj v črevách aj tqam dolu

lenand
29. sep 2009

mirip ako oslava 🙂 😉