Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

bleelka
15. dec 2009

ahojte kocky,
tak s tym sexom mi neostava asi nic ine, iba trpezlivost a cakat, pripadne opatrne skusat...uvidime... drzte palce

livia, super, nasa bola tiez uz od 31tt otocena, no ale to sa moze este znova pretocit, no ale snad sa ti to nestane, drzim palceky

kocky, viete mi odporucit prebalovaciu podlozku? ktora je lepsia? ta vacsia s drazkou po obvode na cikanicky alebo ta mensia s vyvysenymi krajmi aby sa babo neprevratilo? vdaka moc

katrin21
15. dec 2009

blelka:o tom, co si sa pytala, je aj speci tema.. len neviem, ci vo volenj diskusii,a lebo v teme porod...ale je🙂 tam ti mozno poradia, ale co som citala, tak niekdy to prvých parkrst boli potom sa to uz rozjede.. 😉

katrin21
15. dec 2009
bleelka
15. dec 2009

katrin dakujem krasne, precitam ak mala dovoli 🙂 papa

babulina
15. dec 2009

bleelka, ja som si tiez po porode zvykala nanovo na mm 😀 , je to urcite ine a aj take to ostalo, najprv tiez som trosku citila bolest ale na druhy mozno tretikrat to bolo v poho, ja som mala stale pocit ze ma tam nejako moc zosili nauzko, ale nakoniec som zvykla a mam pocit ze je to lepsie nez pred porodom,uvidim co spravi ten druhy porod 🙂

bleelka
16. dec 2009

babulina, dakujem za tvoju skusenost, no toho sa bojim, ze to bude ine... ale ak lepsie, tak si na to snad zvyknem... len aby sa to upravilo a prestalo boliet... ale asi to chce par mesiacov ☹ drz sa

lenand
16. dec 2009

čavte babulky u nas nasnežilo oliverko sa teši filipko v noci nespinka aj teplotu mal asi zubky lebo chorí neni dole už mame a ma naliaté horé dasienka zajtra mame v školke vystupenie tak sa tešíme a doobedu musim ist k lekaroví tak s filipkom bude mužik tak som zvedava ešte tak s ním nebol celé doobedu 😉

pink_lady
16. dec 2009

Jej babulina vitaj spat, veru dlho si tu nebola, a ze znova tehu, gratulujem 😉

dahra
17. dec 2009

Ahojte,
my sme dnes po utz. Utz ok, srdiecko bilo - videli sme a aj poculi. Manzel vystruhal siroky usmev, co u neho je takmer zazrak, bo vzdy sa snazi pred ludmi nosit kamennu tvar. Normalne sa zabudol a to bolo najzlatšie na celej situacii. Ta jeho reakcia. 😀
Plodovy vacok v priebehu tych 10 dni poriadne narastol, minule mal 8,6mm a nic nebolo v nom vidiet. Teraz ho ani nemeral, ale bolo vidno baby v nom a to uz ma 9mm. Sa mi nechce verit, co sa za par dni pomenilo.

vanesska
17. dec 2009

jeeeej dahra takze muzik sa takto pekne pozabudol a usmieval sa na cele kolo... 😀 to je mile...
tak asi aj ja zoberiem mm nech si uzije ten zazitok...
fiha a drobec ma uz 9mm?? to je uzasne! uz aj ja chcem vidieeeeeet 😅 😵

prahaxx
17. dec 2009

ahojte baby,
uz uplne zufala sa chcem len v rychlosti opytat, ci ste niektora mala spinenie, som 7tt a uz treti tyzden zasebou mam spinenie vzdy od stredy do piatka. Doktor tvrdi, ze nemam dost tehu hormonov, a beriem duphaston, 3x denne, chvilku je to dobre ale pravidelne to zacina zas.
uz len placem, neviem spat, ani normalne mysliet a ukludnit sa.. som PN, lezim, ale je pravda, ze v utorok som vysavala cely byt a dnes zas nieco upiekla, no nevidrzim len lezat a cakat, kedy ma zacne pichat a zacnem spinit, az krvacat, ale odpocivam.. buduci tyzden skusim fakt nic nerobit, ale bojim, ze sa zblaznim.

evina0
17. dec 2009

dahra pockaj ked nabuduce pojdete adrobcek bude opet vecsi,nam za 5 tyzdov podrastol so 4 na 11cm a cely sa takmer vyvinul 😵 😵
som rada ze sa manzel tesi,moj mm ked videl prvy krat bobacika tak ma tak stacil za nohu od radosti az to zabolelo
a smial sa od ucha k uchu.keby nemal usi tak sa smeje jak hervepino 😀 a kde sme dosli tak rozpraval uplne vsetko co videl. je to uzasny pocit
blahozelam k srdiecku

prahaxx ja ti neporadim zatial som nespinila.ale musis lezat nie vysavat ci piest nato kasli !!!!! drobcek je prvorady.ja som nejeden krat ani nenavarila co sme lezali a oddychovali
pri duphastone by malo presjt spinenie.zavolaj lekarovi.inak na nete som videla temu spinenie pocas tehotenstva tam budu skor vediet poradit.drzim palce nech je vsetko OK

babulina
17. dec 2009

prahaxx, ani ja moc neporadim, ale ako evina pise, lez nohy podlozene a na zachod a nazad, aspon par dni pokial sa to ukludni, drzim palce nech je vsetko ok

dahra
17. dec 2009

Prahaxx,
viem, ze vela zien napr. po IVF spini. Kym spinis a nie je krv, je to ok. Jedna baba z heliosu spinila donedavna, dokonca mala aj krv a je v 9tt. Wolfskinka sa vola. Viem, ze ona zakazdym volala do heliosu a kukli ju a babatko zilo. Ak mas problemy , tak sa chod radsej zajtra opytat k svojmu gyndosovi, vzdy lepsie castejsie ako vyckavat.

Ja beriem utrogestan a vkladam si 2x 2 tabletky. Neviem ci to nie je to iste. Urcite vsak neplac, to nepomaha. Snaz sa byt v klude, vela zmoze psychika.
Kasli na vsetko, ako pisu baby, praca pocka, dieta je prednejsie. Aj u nas to teraz vyzera ako po vybuchu, lebo ked sa mi chce spat, tak spim pomedzi chodenie do prace.

pink_lady
17. dec 2009

Praha xx, ja aj viacere z nas si so spinenim ci krvacanim aj polezali v nemocke...boli tam kocky co krvacali tak ze to z nich lialo...a uz je babo na svete. Takze klud,a hlavne oddychuj, mna to tiez chytilo po akcnom jarnom 'upratovani', doobeda som pucovala,okolo 17.30 otras bolesti,ani chodit som nemohla, rano som zacala spinit a na obed uz na infuzkach.takze rozkaz -ziadne upratovanie 😉

dahra
18. dec 2009

Caute,
ja som akurat dosla od gynosky, bola som na krv. Teraz som si nasla hnedu skvrnku na nohavickach, asi som sa ponamahala, tak si idem na nejaku hodku lahnut, o 12.00 mam ucit.
Objednali ma na utz na 7.1. a dostala som uz aj tehu knizku a kufrik s casopismi a drobnostami.

pink_lady
18. dec 2009

dahra tak gratulacia k tehu knizke 😉 a bud dobra na deti 😀 /teda neviem na akej skole ucis ci ss/zs/vs 😎

vanesska
18. dec 2009

caute baby,

dahra... gratulujeeem k tehu knizke... 😵 uz so teda tehulka ako vysita... 😀
fiha a co to skvrnka na nohavickach... veru pekne chod oddychovat...
inak to mi aj vela znamych hovorilo ze po nejakej akcii ako upratovanie umyvanie okien ci ina fyzicka namaha a pod sa im spustilo spinenie takze asi fakt si musime davat pozor aspon tieto prve tyzdne....

prahax... suhlasim s dahrou ze pokym to je len spinenie tak by to nemalo byt vazne ale chce to klud lahnut si a oddychovat postavit sa max. na WC a potom znova zalahnut... takze sa nestresuj a mozno skoc za tvojim gyn. aby ta kukol ci je babo aj ty ok... drzim palce...

juuuj mne sa tu v praci tak nechce sediet... som unavena... najradsej by som zalahla do postele... no musim este 3 hodky vydrzat... bleeee 😝 🙄

tak pekny dnik...

babulina
18. dec 2009

caute ja som dneska chytila paniku, len tak so srandy som sa vazila a zistila som ze som schudla, za posledny tyzden je to 0.75kg, neni to vela len je to take zvlastne som myslela ze budem iba priberat
je pravda ze mi vobec nechuti do vsetkeho sa musim nutit, maso teda po pravde ani vidiet no aspon zeleninu ovocie sa snazim natlacit do seba

vanesska
18. dec 2009

babulina... to je podla mna v pohode... pokym to nie je extremne chudnutie tak par kileciek horedole je ok.. 😉
ja naopak som sa zdesila trosku ze som pribrala 1,5 kg tiez to je sice smiesne ale na mna sa nenalepi ani gram a to mozem zjest fakt hocico a teraz za tyzden 1,5 kg to som nechapala... 😅
tiez nemam az tak chut na jedlo teda nikdy neviem na com mam chut ale ked uz zacnem jest tak potom frcim az kym tanier nie je prazdny... fakt zo seba nechapem predtym som fucala uz po polke porcie a teraz nenecham na tanieri nic... ako vzorny skolacik... 😀 😀

dahra
18. dec 2009

Pink,
ucim vacsinou dospelych, deti len zriedka.
Vanesska,
som si oddychla, takze nic odvtedy, myslim, ze to bolo od tej dlhej chodze. Citim sa dobre pri kracani vonku nemam blbe pocity od zaludka. Ale asi aj to musim radsej s mierou.
Tebe nebyva zle? Viem, ze apetit mas 🙂
Ja ked zacnem jest, tak mi to chuti, ale predtym....brrrr. Normalne si premietam v mysli, co idem jest a ked sa mi pritom nezdvihne zaludok, tak si to rychlo spravim, kym nezmeni nazor 😀 😀. Inak milujem zeleninove polievky, v utorok som si jednu mnami mnami navarila, ale od stredy ju nemozem ani vidiet, no nespoznavam sa. Manzel polievky neje, tak mi ostava poslat ju do Afriky...Nikdy nic nevyhadzujem, neviem ci sa ju nedonutim vecerzjest. 😒
Babulina,
teraz pri druhom mas podobne priznaky ci to znasas inak?

vanesska
18. dec 2009

dahra... no zle mi nebyva... akurat som sa asi 2x zobudila v noci ze som hladna az tak ze mi je na vracanie z prazdneho zaludka... 😝 tak som zjedla take dva suchariky a celkom to preslo...
inak rano aj cez den som v poho... zatial
akurat fakt nikdy neviem na co mam chut velmi mi chuti slane a kysle, sladke skoro vobec.... minule som po veceri uz zachvilku bola hladna 😅 a zasa som nevedela na co mam chut tak ze skusim kusok cokolady no ale horkotazko jedno kocku som zjedla vobec mi to nechutilo...
mnam a polievky mozem na litre...
akurat je blbe ze ked neviem na co mam chut tak ani nemam inspiraciu na varenie... tak stale dokola opakujeme par jedal... je to fakt zvlastne s tymi chutami... 😅 no ale nehovorme tolko o jedle lebo uz mi tu tecu sliny... 😀

dahra
18. dec 2009

No mne praveze jedlo teraz velmi mnam nie je 😒 Momentalne mam strasnu chut na kofolu, ale idem si spravit mlieko s Caro kavou. Na toto sa fakt tesim.
Minuly tyzden som bola bez sladkeho, teraz potrebujem sladke - skor ako pecivo (makovnik, vianocka,atd. s masielkom a mlieckom - mnami)

babulina
18. dec 2009

dahra, uplne ine tehu to druhe je, preto vravim ze to bude chalan 😀 , pri ninke mi vobec nebolo zle ani som nevedela ze som tehu a teraz mi bolo spatne asi tak do11tt, stale ma pobolieva podbrusko, lekarka hovori ze to tym ze sa natahuje maternica viac, tak uvidime, a brucho mam uz teraz, ale to kazda viacrodicka, uz to hold neni ako za mladi 😀

mirip
18. dec 2009

babulina to nezáleží od toho, každú tehptrenstvo je iné aj ked to bude zase baba..

nám by to teda aj aj ked pánbožko dá a budeme mať zase // a čakať druhé úplne jedno

babulina
18. dec 2009

nam je to tiez po pravde jedno ci chlapec ci dievca, len taky vnutorny hlas mi hovori ze chlapec a pri ninke mi to vyslo, lebo som si bola uplne sure ze dievca 😉

dahra
19. dec 2009

Ahojte,
Prahaxx,
uz je lepsie? Verim, ze ano.
Babulina,
to, co pisala Mirip, mi hovorila aj mamina. Tehotenstvo s mojou sestrou bolo uplne ine, takze ked jej pri porode povedali, ze gratuluju k dcere, nechcela im verit. Pre dievca nemala ani meno 🙂

prahaxx
20. dec 2009

ahoj danka, no zas to preslo, ale uz som normalne skepticka, uz je to 3 tyzden, co bolo spinenie od stredy do piatka.. tak tento tyzden urcite nebudem robit nic, v stredu mam utz., tak uvidime.
zaludok mam obrateny od rana do vecera, v noci zvladnem 2 susienky a aspon pijem.. lepsie bude asi podla toho, ako rychlo si zvyknem.. len boliestky take menstruacne sa objavuju coraz castejsie, a asi mi bude maternica tlacit na jazvy, tak to boliet bude .. no hlavne ze rastieme 🙂 Vianoce budu len v srdiecku, telo nejako pretrpi ☹
🙂
u Vas co nove? som sa smiala, ako to tych nasich chlapov dokaze potesit 😀

dahra
22. dec 2009

Ahojte,
Prahaxx,
nech je vsetko v poriadku a zajtra sa tesite z utz. Ja nejake bolesti nemam, sem-tam na pichne v maternici. Ja mam tu jazvu po laparotomii, ale necitim ju. Sem tam ma posvrbieva, takze to je ta prijemnejsia cast 🙂 Inak v pohode, dufam, ze je to tak naozaj. Posledne dni mam trochu zapchu, co som nemavala, tak dnes poriesim nejaky bylinkovy caj. My mame najblizsi utz (mozno sono) 7. januara. Uz len ratam dni.
Vanesska,
vy ten utz mate kedy? Okolo Vianoc, vsak?
Inak my sme tri novembrove tehulky z endo temy 🙂 Tri musketierky, len velka skoda, ze k nam nepribudla Miminap. ☹

vanesska
22. dec 2009

ahojte kocky...

dahra tak ako to ide??
ja som v pohodke nevolnosti ma zatial obchadzaju prave naopak mam velky apetit... 😀
brusko sa uz tiez ukludnilo uz iba sem tam poboli alebo mierne pichne ale inak pohoda... az sa niekedy fakt bojim ci este stale som tehu... 😅 tak som si minuly tyzden robila este jeden testik bolo to na 22. den po ET no a ciarka tam bola okamzite ako som ho namocila tak ma to trochu ukludnilo... 🙂
my sme nase babo/baba este nevideli tak ani nevieme ci je jedno alebo dve utz mame az buduci pondelok po vianociach sa hrozne tesim nech sa to uz konecne potvrdi aj takto. no a 2.1. idem k mojmu gyn. tak snad mozno uz by mi mohol dat aj knizku... 😵
veru skoda ze to mimine nevyslo bolo by to uzasne... fakt zazracne plodny rok...