Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

lenand
15. feb 2010

ja len že mi sme to viužili tak vtedy bola akurat taka akcia a ono nakupovanie cez net je lacnejšie ja mam tiež napr to kresielko z netu aj kočik vysielačky požičane od kamošky ona ich teraz nepotrebuje 🙂

evina0
15. feb 2010

lenand ja som prisla nato ze takmer vsetky veci s netu su ovela lacnejsie bez v obchodoch.. a nejadboze ako u nas je len jeden detsky obchod v meste s takymito vecami a ten poriadne tazi s toho .ved aj ceny su neskutocne nadhodene ☹ jedine co som si tam kupila bol cumlik a ten stal 1,90 eur a potom mi kamoska povedala ze v DM je ten isty a za polovicu 😠
je super si nejake veci aj poziciat,len ked ja nemam od koho..co mam kamosky tak ich deturence su uz dost velke a moje male by sa v tom stratilo 😀 😀 ale som si povedala ze co uz..kupim si svoje a budem mat aj pre druhe babeno .
jedine co dostaneme od svokry je uplne nova postielka.kedze neterka v nej vobec nespavala 😉

mirip
15. feb 2010

evina ty ako tehola sa chod zahlásiť do DMky do babybonusu a dotaneš bonusovú kartu na výrobky 2010

evina0
15. feb 2010

mirip ja som sa nahlasovala v Dm minuly rok a dostala som akusi knizocku s kuponmi ale nic moc v nej neni a ta plati az do maja 2010 a vraj potom po porode dostanem akysi balicek ked dojdem s rodnim listom.
zatial som nic s toho kupona nevyuzila.

ako Vam to vstekym leti .kukam Vase albumiky a ako ti drobci rychlo rastu 😵 😵

lenand presne to iste kresielko aj mi chceme

liviaf14
15. feb 2010

rýchlo som hodila fotečky malého, tak kuknite, ak chcete. ahojte moje, prídem keď budem viac stíhať, som unavená, ale v norme, dá sa to zvládať.

evina0
15. feb 2010

liviaf nadheraaa take male slniecko. 😵 😵 a je zlatucky..utekaj do pc oddychovat neskor napises viac az bude cas

pink_lady
15. feb 2010

Jaaaj evina,ved pockaj par tyzdnov, a budes sa pytat, co je to nocny spanok 😅
Ten monitor kupis aj vlekarni
Livia maly je zlatunky

lenand
15. feb 2010

livi zlatunky je 😵

a inač evina ak chceš to kresielk tak to sa da použit aždo 3 rokou a zda sa my praktyckejšie ak tie len do 9kg ja som s nim spokojna aj som ho tam zacinala krmit a poto ked už pevnejšie sedel tak v stoličke

fialllka
15. feb 2010

ahojte maminky

pozeram, ze aj takato tema tu je ... tak sa mozeme ku vam pridat .... zazraky sa deju 😉 😉 😉

dahra
16. feb 2010

Caute babule,
ja som akurat dosla z nemocky. Zakotvila som v nej v piatok, lebo v noci zo stvrtka na piatok ma schytili bolesti - priserne pichanie v podbrusku na lavej strane. Tak z druhej poradne som bola vyslana rovno do nemocky. Robili mi sono, babatko v poriadku, nekrvacala som ani nespinila, len ma to bolelo. Tak ma pozorovali, supli mi magnezium a zelezo, bo mam nedostatok a zakazdym sa ma chodili sestricky pytat ci nekrvacam. Takze som lezala a nerobila nic, mala som cas pozorovat sa a zistila som, ze uz zacinam citit prve pohyby - zblnkoty a vlnenie v bruchu. Je to fakt zaujimavy pocit, cosi uplne nove. V podbrusku ma picha stale, ale uz nie tak velmi. Nakoniec mi povedali, ze ma to bolia asi zrasty po laparotomii a po vybrati vajecnika. Bolelo ma to tak trochu, ako ked sa mi hojili rany, dokonca ma to boli, ked mi tym miestom prechadza obsah criev. Takze asi to tak ostane do konca tehu. Brusko zacina rapidne rast, mam dojem, ze kazdym dnom je vacsie 🙂
Inak, podla kultivacie mam zasa kvasinky 😒, hoci tentokrat zatial este priznaky nemam. Doktor ma "potesil" - ze ich kludne mozem mat aj do konca tehu. Tak zajtra idem k svojej gynekologicke...

liviaf14
16. feb 2010

ahojte 😵
dahra, drž sa, nech je všetko v poriadku 😉 niektoré baby s endo mali takéto bolesti počas tehu, s jednou som si písala ip ohľadne toho. ja som sa tiež bála, či ma nebudú pobolievať, ale nejako výrazne som to necítila.
čo sa týka pôrodu, bolo to celé dosť rýchle. okolo 18.00 hod. mi začali také menšie nepravidelné bolesti, okolo 21.00 h. sa mi už stupňovali a pravidelne opakovali. o 21.30 hod. mi lekár prepichol plodovku a asi od 22.30 hod. mi začali o dosť silnejšie bolesti, kontrakcie po 4. minútach, o chvíľu na to po 2. minútach. o 23.30 začalo samotné tlačenie malého, behom 11-tich minút bol na svete. takže som rada, že to prebehlo rýchlo a bolo to za mnou a malý je tu s nami 🙂
pekný deň všetkým

katie233
16. feb 2010

Ahojte 🙂

Dahra, drž sa 😉. A nech je už všetko ok.

My sme práve prišli od doktora. Dnes tam mal straašne veľa ľudí. Bolo vidieť, že ordinuje po mesiaci. Konečne sme dostali tehotenskú knižku 😀 a kufrík pre budúce mamičky. A máme do zbierky ďalšiu fotečku. Bábeno nám celý čas krásne kývalo. Doky povedal, že je všetko tak, ako má byť. Takže nám ani tie ukrutné nevoľnosti neublížili 😉. Prajem nám všetkým veľa zdravia.

dahra
16. feb 2010

Livia,
fiha, tak na prvorodicku si bola skvela. Kukla som fotecky, maly je zlatucky.
Prajem vam, aby ste si co najintenzivnejsie prezivali tieto vytuzene prve krasne chvile plne radosti 🙂 Nech vam malyrobi len samu radost!

vanesska
16. feb 2010

livia... super gratulujem! maly je krasnucky!
a tatinko bol s vami pri porode??
fakt ako to opisujes tak to prebehlo uplne v pohode... 😅
davala si si aj epiduralku?

dahra... takze prve pohyby?? ako vies ze to bolo ono? da sa to fakt tak nejako rozpoznat?
jej aj ja sa uz tesim mozno za take 2 tyzdne by som mohla nejakych motylikov citit aj ja... 🙂
tu si prave uvedomujem ze to neuveritelne bezi ani sa mi verit nechce... len pred nedavnom sme si pisali v pase 5-6tt a teraz uz 16tt....

dahra
16. feb 2010

Vanesska,
to spoznas, lebo to je ine, ako ked ti creva pracuju. Citim to zatial len ked lezim a je to este slabucke, take vlnenie, Evina pisala, ze steklenie, trosku to pripomina. Baby, co boli so mnou v nemocke, vsetky priblizne v rovnakom tt, vraveli, ze to zacina tak okolo 15 tt. Som zvedava ako to bude dalej pokracovat, je to pre mna uplne novy rozmer tehu 🙂

evina0
16. feb 2010

Livia tak to si mala super porod.aj ti nieco davali na vyvolanie? a co epiduralka mala si ju? ci si ju ani nepotrebovala..?
a ak si ju nemala dalo s ato vydrzat? dik za odpovede a drzkajte sa vsetci 3 😵 😵

Dahra treba vela oddychu a vsetko bude dobre.mna tiez sem tak cosi vo vnutri zapicha ale hned to prejde.nemala som zatail nejake prudke bolesti..
inak kvasinky myslis zapal? mne presiel nedavno a zatil mam pokoj..teda len zatial dlho bez neho podla mna nebudem.preto si musim zase spravit vyplach rosalginom

nas drobec mal zase rano o 5.00 diskoteku.,cim to ide dalej tak je to intenzivnejsie a nakoniec mi ustedril ale poriadny kopanec pod prave rebro az to riadne zabolelo . uz si znarodnil cele brusko,ale ma nato pravo. a ked sa zacne pomaly dvihat a robit kopceky tak sa smejeme ze krtko ryje 😀

Co som si usila ten kojen. vankus a da sa aj teraz uz vyuzit a podopriet brusko tak sa mi aj lepsie spava, aj ked dnes rano sme si hladali 2 hod polohu aby nam obom vyhovovala 😉

Katie supni si fotecku do albumu nech kukneme na drobca 😵

evina0
16. feb 2010

dahra ja som zo zaciatku citila po prilozeni ruky na brusko ze bublinky idu so strany na stranu.neskor sem tam taky jemnucky dotyk s vnutra,ale velmi rychlo prestal ja som tomu vravela ze motyliky vo vnutri a steglenie. ale take ozajstne pohyby a vlnenie som ucitila cosi okolo 20 tt a teraz su to uz ine kopance sem tam..vsetko s abude pomaly stupnovat
inak druhorodicky citia take originalne kopanceky vraj uz od 16 tt no mi prvodrodicky neskor.
Ked to zacne hned budete mat lepsi pocit a cakat na kazdy jeden kopacek az viete ze je v poriadku. a mozno ako sa aj mne stava ked to zacne tak sa zobudim a neviem aj hodinu zaspat 🙂 a teraz si uz aj hladam polohu ako nam je lepsie

katie233
16. feb 2010

evi, pridáme 😉. ale dnes som dostala len tú poslednú 😅. som bola taká vytešená, že som zase videla malého binnieho, že som si zabudla vypýtať aj ostatné fotečky ale, čo je horšie som si nedala oraziť papier do roboty 😖. Tak sa tam budem musieť znova premotať 😝.

katie233
16. feb 2010

Lívia, malý je fakt krásny. Nech vám ten malý uzlíček prináša len radosť. A tiež by ma zaujímalo, či ti dali aj vyvolávačku, alebo to prišlo prirodzene. A epidurál?

dahra
16. feb 2010

Baby,
pouzivate niektora tehotenske pasy? Je to dobre?

evina0
16. feb 2010

dahra ja to nepouzivam...ked ideme na dlhsiu trat zapinam si ten obycajny ale neustale si ho drzim uplne vymotany v ruke a daleko od bruska..alebo idem bez pasu..je na tebe 😉 ale podla mna ked je naraz auta tak je jedno ci je zapnuty medzi nohami ( ako ten tehotensky) alebo obycajny..naraz je tak ci onak velke riziko pre babeno.

co sa nedavno u nas zabila tehulka v 8 mes, tak nebola priputana..a naraz si vzal aj zivot nenarodeneho chlapceka.. 😢 je to asi osud cloveka..

liviaf14
16. feb 2010

baby ďakujem za priania 😵
manžel bol pri pôrode, prišiel o 22.00 hod,takže všetko so mnou absolvoval. vďaka nemu som to dobre zvládala, ukľudňoval ma. bolesti sa dali zvládnuť. nie, nevyvolávali mi pôrod,čakala by som do rána 11.2. a ak by sa mi to nebolo rozbehlo samé, potom by mi to vyvolali. ale malý sa pýtal sám. epi som nechcela, ani som nad tým neuvažovala. fakt šťastie, že to šlo tak rýchlo. neviem si predstaviť tie posledné bolesti absolvovať niekoľko dlhých hodín, ako to býva. to by som veru ťažko zvládala. ale všetko mi tak rýchlo ubiehalo, tak sa to dalo zvládnuť. raz som bola v horúcej sprche, ale zostalo mi tam zle, tak som potom už len chodila a chodila...... a ku koncu už iba ležala, nevládala som stáť na nohách od bolesti, mala som hroznú triašku celého tela, až kým som nevytlačila malého. ale pomáhali mi sestričky, držali mi nohy, hovorili, čo mám robiť, boli perfektní všetci, vrátane lekára 😉

evina0
16. feb 2010

livia super ..uplne uzasny porod ked si to vydrzala bez epiduralky a vsetkeho okolo..esteze ti to slo tak rychlo 🙂
teraz sa venuj pekne rodinke.. 😵

dahra
17. feb 2010

Ahojte,
Evina,
ty rozmyslas nad epiduralkou? Ozaj, predpokladam, ze chces rodit v Martine, ze? Ja mam zatial tri nemocky v plane, ale rozhodnem sa podla situacie a zvazim okolnosti.

Dik za radu, ale nemyslela som tehu pasy do auta, ale pasy ako spodnu bielizen. Som to dakde videla na nete a rozmyslam, ze si taky zozeniem. Tak som chcela vediet ci mate daktora s tym skusenosti.

evina0
17. feb 2010

Dahra ano chcem rodit v MT, koli tomu navtevujem aj dr. Kornana. Bavila som sa s nim aj o epiduralke aky ma on na to nazor a povedal ze je len na mne.Tak sme sa dohodli ze si nad tym hlavu lamat nebudem, proste ked pocas porodu mu poviem ze chcem epiduralku ,ze mi ju treba tak ju dostanem.v noci tam maju blizko interne ci ake oddelenie a tam je anesteziolog vzdy a cez den tam maju svojho anesteziologa koli porodom 😉 takze toto neriesim a uvidim az na mieste a cine 🙂
je to proste odomna taka velka vdaka tomu lekarovi v MT ze mi pomohol a nech ma aj odrodi( sam mi tam porod navrhol a ja som rada 😵 ) ked ma po laparke prepustal tak mi stisol ruku a povedal: uplna vyhra bude ked Vas budem takto vyprevadzat s dietatkom vnarucii 🙂 🙂
Mohla som rodit aj v PB ale ja tu nemocnicu nemusim, lezala som tam sice len raz a na internom ale stacilo mi na cely zivot a tam si napr anesteziloga treba sam voped objednat aj epiduralku.. a druha vec tam rodi moj gynek a rodit pri nom tak sa zblaznim co som pocula..a keby nastali nedajboze nejake komplikacie tak MT ma aj lepsie vybavenie, ale nad tym tiez vopred nerozmyslam.

co sa tyka tych pasov..som myslela ze tie do auta ,lebo kopec tehuliek to ma v albume ..
ja mam jednie nohavicky ktore su spojene aj s bruskom a koncia az skoro pod prsiami..strasne dobre sa mi nosia,hlavne v zime ked mi bolo zima aj na krize.oni su tak zvalstne vytvarovane popod brusko,ale tie nosim asi od 5 mes. ale len ked idem mimo domu lebo doma mi je teplo 😉
nad tym pasom co sa dava aj na tricko som rozmyslala,ale nechcem nejak drobca stahovat ( to sa tusim dava koli udrzaniu tvaru bruska) no na poslednom cviceni boli tehulky s velmi velkym bruskom a maju 2 mes do porodu a tam im ta pani co cvici odporucala tak skusim nad tym aj ja porozmyslat 😉 ved zatial ma brusko netaha k zemi.

inak jedna mala rada treba si natierat brusko aj prsia az nevzniknu hned strie..ja si prsia natieram od zaciatku tehu a brusko ked zacalo rast kazdy vecer olivovym olejom a zatial nic nemam.kamoska sa nato vykasla a aj ked je mesiac za mnou s tt, tak ma strie popod cele brusko aj prsia 😒
mne to poradila jedna kocka v nemocke a ja som vdacna za kadzu dobru radu

dahra
17. feb 2010

Evina,
toho doktora Kornana poznam, robil mi utz pred operaciou - zdal sa mi taky vazny, uzavrety a unaveny stale, aj ked som ho neskor videla na oddeleni. Ked som sa ho pytala pri utz na veci okolo cysty, tak mi poukazoval aj vysvetlil. Ti lekari v MT boli vsetci taki starsi, pamatam si len jedneho mladsieho, co bol ako rychlik a taku mladsiu lekarku - ta nebola mi dvakrat sympaticka. Som jej ruky odstrcila, ked mi zacala stlacat brucho po operacii. Taka necitliva. Ostatni boli v pohode.
Tu v ZA bolo zasa dost mladych lekarov. Som bola prekvapena. Ti mali taky jemnejsi pristup. Starostlivost bola porovnatelna. Co sa mi v MT sa mi paci, je krajsia porodnica a prijemnejsie prostredie a tiez, ze navstevy mozu prist hocikedy a dokonca na izbu.

Vidis, aj take nohavicky co su hore nad brusko tiez nie je zly napad. Teraz nosim vsetky nohavicky take volne, ale mam pocit, ze by som si najradsej vytahovala vsetko nad brusko. Vadi mi, ked je to cez brusko a tiez ma svrbi rana jazva po reze, ked mi zlezu tam dole. Svoje teplaky uz ani neobliekam, nosim manzelove, zatial ich mam takmer popod pazuchy 😵 , ale vzdy prijemnejsie, ako by a tlacilo na bruchu.

Inak s tym natieranim mi radila aj znama, ze je to pomohlo, ma uz tri deticky - vsetky cisarskym, ale neurobilo sa jej ziadne strie, aj ked mala fakt obrovske brucho na konci - manzel ju musel tahat z kresla, co sa sama nevladala zdvihnut. Zvyknem si natriet telo telovym mliekom, ale zasa to nerobim pravidelne, mala by som uz zacat 😝

vanesska
17. feb 2010

caute baby,

akurat dnes sa mi snivalo o tom tehu pase ze som si kupila taky tmavomodry a ze som sa chcela na koniku pokukat a popytat bab ako su s nim spokojne... 😀 a dnes sme tu temu nacali... chichi neuveritelne... 😅
inak ten pas sa nosi pod tricko alebo na tricko??
mne su moje tricka uz pomaly male dokonca aj tielka ked mam brusko tak uz mi nejdu zastrcit do gati a mam vzdy pocit ze mam hole krize...
ale nie je to asi zle aj na podporu bruska aby tak nebolo zatazene ked uz je vacsie... hm veru zvazim aj ja...

inak tie strie... ja sa toho dost desim aj ked som chuda ale mne sa strie urobili v puberte ked som prudko narastla... precitala som toho vela na nete ale vacsina bab sa zhodla ze je to geneticka zalezitost a ze nepomoze an ikazdodenne olejovanie sa... ked to mas v genoch tak ti brusko popraska... 😠
tak neviem... ale urcite natieranie kremikom nie je na skodu ja som si tiez kupila v dm taky olejik pre tehulky babylove... je tam pridany olivovy olej... tak uvidime...

katie233
17. feb 2010

Ahojte 🙂. To je ale náhoda. Zrovna tento týždeň, keď som hľadala na nete nejaké oblečenie pre tehotné som narazila na tieto pásy, a tiež sa mi to veľmi pozdávalo. A dnes to tu už rozoberáte 🙂). Mne sa to tiež veľmi páči, je to aj ako módny doplnok, a zároveň to odporúčajú ako ochranu bruška. Vanesska, a tiež by to malo vyriešiť problémy s krátkym tričkom 🙂. Len sa mi zdá, že je to v dvoch veľkostiach, a ja neviem, aké veľké budem mať bruško.

K tým striám. Tiež si myslím, že veľký podiel má na tom genetika, ale dnes som si kúpila krémik, tak si dávam záväzok, že sa začínam natierať. A kúpila som si aj chladivý gél na unavené, opuchnuté nohy pre tehotné, tak dnes si budem vychutnávať masáž od manžela, lebo včera ma neuveriteľne boleli nôžky. A to ešte nenesú ani o kilo viac. Tak neviem, čo bude potom 😝.

evina0
17. feb 2010

Dahra co sa tyka Kornana tak nam vsetko vysvetli, nemala som s nim ani jeden jediny problem..po operacii dosiel viackrat za mnou na izbu kuknut. S tym unavenym mas pravdu aj tou vaznostou, no ked mi segra povedala ze kde vsade on lieta a beha po konzulatiach aj v zahranici tak sa mu ani necuduvem.Ma toho podla mna az prilis ale zato je skvely odbornik. Bol velmi ohladuplny aj pred operaciou aj po nej aj teraz pocas tehu,perto som sa pre neho rozhodla.Ked zavelil na oddeleni cosi sestricke len tak skakali 😀 vraj maju pred nim velky respekt. ale sa ani necudujem ,lebo vtedy sestricky klabosili v miestnosti a on musel cakat kym dajaka dojde a pomoze mu aj mne ked mi po operaci odstranovali este nejake veci co mi dali do tela cez operaciu.

inak tu mladu sestricku( tusim sa vola menom Carmen ) tak tu som ani ja nemusela,no ja vzdy ked tam dojdem tak jednam len s nim.
Mam dojem ze sa rodi o poschodie nizsie( zelene oddelenie) a verim ze sa tam pred podorom aj pojdeme kuknut ako to tam funguje 😉 je to podla mna velka fakultna nem. a preto su tam sami starsi lekari co su uz skuseni.
inak o tej porodnici zatial nic neviem podrobne, este je cas na vsetko sa ho pytat 🙂
tie nohavicky su naozaj super a u nas ich mali za polovicu zase v tom obchode co sa zrusil a maju tam aj kojen. podprdy tak potom aj to si tam kupim( stale sa tei tehu veci dopredavaju).

mate pradvu ze aj genetika vela spravi, uvidim ja po porode lebo segra ma strie( 1 dieta) a mam ma tiez a ta nas mala 7 😀
ja doma nosim v pohode tricka co pre tehu. len jasne ze musia byt dlhsie,ale von uz nosim len tehulkovske veci.
teplaky skuste hladat take s vyssim pasom ( je len take nosim) .

Katie ja mma uz na sebe 8 kg 😕 ale zatial nohy posluchaju.len tiez pravda ze nepracujem,no vecer si ich zvyknem vylozit vyssie 🙂

vanesska
17. feb 2010

katie... veru asi sa aj ja popozeram po tom pase... urcite to nie je zla vec...
a myslim ze velkosti maju S,M,L hoci tiez neviem podla coho vyberat velkost ked nevies dopredu ake budes mat brusko... 😕

ja som sa pytala mamci na tie strie ona hovorila ze jej nepopraskalo brusko ani pri jednej z nas a to nas mala tri... takze uvidime ale ja uz kremujem o 106 kazdy den... pre istotu... okrem toho si robim raz za cca 10 dni jemny peeling na telo... to prekrvuje pokozku takze tiez by to mohlo pomoct proti striam...
no a asi sa dnes konecne odhodlam ist si zacvicit gravidjogu... to by tiez mohol byt ucinny sposob prevencie take cvicenie... sak uvidime ked porodime... 😀