Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

bleelka
20. jan 2010

livia, tak to do tyzdna porodis, vela vela bolo takych pripadov, a medzi nimi aj ja, tyzden pred porodom som ochorela a este aj na vzdycharni som nemala uplne cisty nos, som sa zlostila, ze nebudem mat ako predychavat a este aj nakazim babo, ale porodom to nadche ani pamiatka, zazrak 😉 takze podla mna najneskor zaciatkom buduceho tyzdna porodis, drzim palce

tittiiiiiiiiiiiiiiiiii, to je spravaaaaaaaa, moc moc moc sa tesim a gratulujem, davaj na seba pozor 🙂

no tak mne na ten moj moc dal lekar Zinnat, mala som ho aj pred porodom... tak neviem preco to stale nemam ok... minule, ze zla filtracia, teraz ze streptokok v moci, tak si mozem vybrat ze co z toho mam... som netusila, ze porodom tolko komplikacii nastane... ani to panvove dno este nemam ok, ach jaj...

drzte sa, starky je s malou von, tak idem trochu pobrowsovat na nete, papa

pink_lady
20. jan 2010

kocky prosim vas, ako mne povedal doki, necitajte na nete kde sa pise kadeco co mozete/nemozete, pytajde sa svojich lekarov-gynekologov, nie lekarnikov, doverujte svojmu porodnikovi, co sa liekov tyka, aj na caje sa ich pytajte. Pokial necitate clanok z karentovaneho casopisu tak sa tym co si precitate, neriadte. Predstavte si co vselico dostavate do seba s ovocim, zeleninou co teraz predavaju - same dusitany, a vitaminov nula.,..a vobec vsetky potraviny...vzduch ktory dychame, samy humus.../to som chemicka tak viem o com hovorim 😎 😀 /na kazdom letaku sa pise/vam povie, ze toto nesmiete, pretoze nevie kto stoji pred nim, ci to nie je nejaka pravnicka a keby sa nieco nedajboze stane aby to nezvalil na jeho radu...aj firmy sa letakmi chrania /mne to v nemocke povedal nie jeden doktor/. preto sa s tym co mozete/nemozete uzivat fakt riadte svojim doktorom- porodnikom. Dovreujte mu a ked vam nieco naordinuje, uzivajte to, pretoze pre dietatko je lepsie daka tabletka ci caj, nez nejaka infekcia...tyka sa to i urologickeho caju, mne ho kazali sami doktori pocas tehu pit (z uro hladiska som si vytrpela svoje tietz/...a este daco..v lekarni predavaju pasiky na rozbor mocu /pentaphan, hexaphan, heptaphan,.../ nestoji to tak vela a za par sekund viete ci mate daky zapal /krv, bielkoviny v moci/ a co je tiez velmi dolezite, ake mate pH mocu, to treba dosledne udrziavat do neutralu, pretoze ak je alkalicke, tak potom precipituju kamene, a to je uz ina fuska 😕

evina0
20. jan 2010

liviaf mam sa super.poradnu mam az 27.1.
som rada ze som stale PN koli tomu ze u nas je vela snehu, pod nim sem tam cisty lad a dnes do toho hnusne fuci.
hlava zatial zacala posluchat klop klop klop.a celkovo sa citim ze mam viacej energie.sefka ma nastvala ked som tam bola pozriet s poradne ,tak ze do prace ani nepachnem ak sa bude dat.
ja byvam cca 3,5 km od mesta a chodim len peso, ked nemam auto k dispozicii ale fucim jak jezko ked tam dojdem ( u nas autobus nechodi) a naposledy ked som sla len do obchodu tak som musela par krat zastavit a postat co sa drobcek otacal a asi sa zasprcol a tlacil mi na nieco vo vnutri ale strasne.. take tlaky zospodu.ale ked sa otocil tak zase pohoda. mamina vravi ze si zvykol na pohodlie a vozenie 😀 😀 ( malo som doteraz chodila peso)

ty to uz mas za par..jujha tesim sa na drobceka 😵 😵 Tomaska. ak spravne chapem tak teraz chodis kazdy tyzden na poradnu?? a k svojmu gynekologovi?? ci uz do nemocky??

liviaf14
20. jan 2010

od 36tt sa už chodí na kontrolu ku gynek. každý týždeň. to ctg mám v nemocke, lebo dokimu teraz nefunguje. ďalšiu kontrolu u mojho gynek. mám mať v pond. ešte predtým ale znovu ctg v piatok.

vanesska
20. jan 2010

livia... fiha tak uz 39tt... si uz nervozna?? 😕 a mas vybrateho uz svojho porodnika?
a co je to to ctg?

mna uz tiez hlava presla nastasie ale bojovala som s tym tyzden... 😝 a v nedelu to zazracne preslo... tak dufam ze sa to tak skoro nevrati... ale snad ked uz by som mala po tom 1.trim. uz by som si aspon nejaky panadol mohla supnut nech sa nemusim tak trapit lebo to urcite neprospieva ani miminku...

evina... a to sa drobec v brusku tak vrti?? 😅 to musi byt zaujimave... 😉 no na pracu sa vykasli... ja tiez uvidim ako dalej v piatok idem k dokimu a ten bude ma chciet dotlacit na PN tak som zvedava ci sa mojmu sefovi podari mi vybavit ze by som robila z domu... bolo by to celkom fajn...
inak dnes bolo riadne smyklavo som parkrat ledva vybalansovala... fujha uz som sa videla na zemi...
tak davajte aj vy pozor...!

dahra
20. jan 2010

Pinky,
takze urologicky caj si aj ty pila - ja som tiez spomenula pred gynoskou, ze sa nim takmer tyzden nalievam, ale nevravela nic, mozno neregistrovala, ale nepovedala, ze to sa nesmie.
S tym pytanim to je pravda, ale smutne je, ze musis z lekarov tahat info, maloktorí su ochotní sa dlhsie bavit. Vela pacientov, rutina. Iba moj reumatolog je zhovorcivy a zvedavy a zaujima sa o vsetko. Toho sa pytam dost a v heliose su ochotní odpovedat tiez.
Evina,
ja zvycajne 2-krat denne idem do prace. Cesta mi trva peso 20 min. Chodim rano a poobede. Takze mam vyse hodiny prechadzok, vela chodim peso, ale dnes bol des, ked som sla. Miestami plocha ako zrkadlo. posledne,co chcem, je zemetrasenie pre dieta. Naspat sa mi slo dobre, manzel ma drzal za ruku ako malu 🙂

Tvoj drobec citi, ze sa hybes, tak sa hybe aj ono. Mam sa na co tesit 🙂

Vanesska,
podla mna, ked si nebola na PN doteraz, pomaly mas aj najkritickejsie obdobie za sebou, tak ta mozno nebude tlacit do PN. Vsak uvidis...Ten tvoj sef vyzera byt v pohode, ked je taky ustretovy.

evina0
20. jan 2010

Dahra, praveze u mna to je tak ze ked napr.zehlim,vesam pradlo,varim ci ine veci robim tak sa drobec takmer nehybe..sem tam kopne ale akonahle sa vyvalim na postel a relaxujem tak sa zacne neskutocne otacat a kopkat ci hybat.aj v noci. sa smejem ze ma nechei namahat ked sama pracujem 😀
preto mi nesli tie tlaky pri chodzi do hlavy, ze som musela az zastavit,ale ked sa dootacal zase bol klud. je to maly betairsko( betarka).Podla mna to bolo tym ze som daavno nesla peso,ale len autom. no som sa rozhodla ze aj pohyb nam obom treba.
ja to mam od nas do mesta vyse 40 min slapania a takmer stale dole kopcom a do nemocky este dlhsie.preto az fucim ked dojdem.
inak je skvele ze ta manzel chyti za ruku,mna takisto aj ked len od auta idem do panelaka ci obchodu.ja som totizto expert na pady 😅
tie pohyby su nadherne pokial netlaci na nieco naco nema, ale toho si este uzjem bohate 🙂 ,najskor pred pohybmi by si mala citiet bublinky niekedy aj pocut.potom jemne steglenie a neskor kopanceky,aspon tak to bolo mna a ked sa otaca to zarucene ucitis.je to taky zvlastny tlak a sem tam sa aj koza nadvihne ci budes mas sikme brusko.vtedy sa s manzelom smejeme a hadame kde ma prdelku a kde hlavicku 😵 😵
ja som stastna jak blcha ze sme doma na Pn,odvyla som si na tu dotieravu a neprijemnu sefku 😝

liviaf ctg je ten pas okolo bruska a monitorovanie drobceka?? drzte sa

aj ostane tehulky vychutnavajme si tehulkovanie plnymi duskami.je to naozaj zazrak ako sa v zene v brusku tvori novy zivot odkazany len na nas zenach 😵 😵 😵

liviaf14
21. jan 2010

ahojte 😵
evina,
máš pravdu, ctg monitor je kontrola, či vyživuje placenta, jeden pás cez bruško a dve také sondy k tomu, ktoré monitorujú placentu, aj srdiečko bábätka krásne počuť, ležala som tam asi pol hodinu, lebo malý sa práve prestal hýbať, tak som ho trošku budila, som sa prevaľovala z boka na bok, potom zasa na chrbát, tak sa hýbal a dalo sa to natočiť. 🙂 v 38tt je to tuším povinné vyšetrenie a mne ho robia opakovane, kvôli nižšej váhe malinkého.

vanesska, no som nervóznejšia už teraz, to je pravda. pôrodníka nevyberám, nechávam to na náhodu. môj gynek. tiež robí v nemocke, tak uvidíme ako to vyjde nakoniec.

evina0
23. jan 2010

liviaf tak ako si dopadla piatok?? vsetko OK ci uz pojdete do nemocky na porod??drzkajte sa
ja nic noveho .len sa drobec viac otaca ale zato menej kopka..no som mu vdacna za kazdy signal ze ja tam a verim ze je v poriadku 😵 😵

liviaf14
23. jan 2010

ahoj evi 🙂
včera sme dopadli dobre 😵 malý je v poriadku, hýbe sa mi stále v brušku, sme doma, ďalšiu kontrolu mám v utorok. to ctg som trošku pomotala, je to kontrola srdiečka, pohybov a prípadných kontrakcií, nie vyživovanie placenty, to sú prietoky. som to nejak zle pochopila, trubka 😉
tak fajn, že aj vy ste OK, tak si to užívajme tých našich drobčekov v bruškách, kým sú ešte tam, po pôrode nám nastane iný kolotoč, ale o to príjemnejší 😉

evina0
23. jan 2010

liviaf super.som rada ze je vsetko Ok.vzdy sa tesim ked citam tvoje pozirivne spravy. a dik na vysvetlenie aspon viem co ma caka 😉

dahra
24. jan 2010

Ahojte,
Livia,
takze sa pekne drzite. Uz v utorok dalsia kontrola? To tak casto byva koncom tehu? Ale je to dobre, ze vas sleduju.

Vcera som cely den oddychovala, ale zato v piatok sme mali ine fofry. Povodne som mala ist do heliosu na utz, ale uz v noci bolo manzelovi zle a rano este horsie. Takze nakoniec som sla s nim ja do nemocky na vysetrenia. Stravili sme tam pol dna, ale kedze mal silne bolesti v bruchu, tak sa mu venovali ako akutnemu pacientovi. Presli sme obvodaka, brali mu krv, robili vysetrenia mocu, boli sme na rtg brucha, na chirurgii, na urologii, znova na rtg obliciek tentokrat s pichnutou kontrastnou latkou a vyse hodinovym cakanim. Skoro vsade nas pustili prvych, ale aj tak sme tak boli od 7.20 -12.15. Vysledok: zvacsena oblicka - mozno piesok v moc. cestach, ale skor to uzavreli ako vemi silne prechladnutie - v tych krcoch mu stale bolo treba aj na malu aj velku potrebu. Od piatku lezi a pije caje, ohrieva si brucho termoforom a mam pocit, ze sa to lepsi.

Na utz do heliosu som sa preobjednala na stredu. Dufam, ze vsetko je ok.

liviaf14
24. jan 2010

čaute baby 🙂

dahra, super, pestrý piatok ste si prežili, ale hlavne, že je tvojmu mm už lepšie, nech sa rýchlo uzdraví 😉 neboj, streda je za chvíľku, určite si netrpezlivá na utz, viem to podľa seba 😵
no kontroly od 36tt sú každý týždeň u gynek. akurát ten môj malý drobček v brušku málo priberá, tak preto to častejšie ctg u mňa, asi pre istotu, nech sa nič nezanedbá.....

evi, diky za podporu 🙂 no mám novinku, v noci mi odišla hlienová zátka, tak čakáme s mm, či už niečo nastane, alebo to ešte potrvá dlhšie... ťažko povedať. necháme sa prekvapiť 😅

pink_lady
24. jan 2010

livia viids ja som ti hovorila ze do utorka mozno este aj porodis 😵 (aj ked hlienova zatka vraj moze odist aj dva tyzdne pred porodom tak co viem co tu kocky pisali tak porod nastal este v ten den...takze drzim palce a cakam sms 😅 😵 😵 😵

liviaf14
24. jan 2010

čau pinky
😵 ja viem, že si mi to hovorila, myslím na to 😉 mám kamošku, kt. porodila na 5-ty deň po zátke, tak čakám čo bude...... aj bleelka rodila tuším na druhý deň po zátke, ale ešte v ten istý deň je odišla aj voda.

mirip
24. jan 2010

liviaf ja ani neviem či odišla zátka a ani ako vypadá.........

dahra
24. jan 2010

Caute,
tak to by veru aj mna zaujimalo 😨

liviaf14
24. jan 2010

ja som čítala na nete, že zátka je priesvitný hlienovitý výtok s prímesou krvi /krv môže byť červená, tmavohnedá/, že také vlásočnice krvi v tom hliene. a takéto som to mala

tittika
24. jan 2010

ahojte, boli sme na pohotovosti , silnejsie spinenie...zlakla som sa ☹ ale vsetko je OK a Dr a drahy videli srdiecko 🙂 ja nie lebo som bola v soku 😅

livi drz sa 😵

liviaf14
24. jan 2010

tittika, ďakujem pekne 😵
blahoželám k srdiečku, to je skveléééé, moc Ti držím palce, nech je všetko aj naďalej OK, až do úspešného konca 😵 viem, koľko si čakala, tak tfuj tfuj tfuj 😵

tittika
24. jan 2010

😵

liviaf14
25. jan 2010

ahojte tehuľky, kde ste všetky? 🙂 my sme stále 2v1, tak vegetím a liečim nádchu, zabalená v deke pri tv.

dahra
25. jan 2010

Caute,
Tittika,
supeeeer, pocut srdiecko je skvela sprava! Tak nech aj to spinenie prestane!
Livia,
tak a zasa nieco nove viem - o zatke 🙂 Ako sa citis? Zajtra ides zasa na kontrolu, ze?

My ideme do heliosu v stredu. Som velmi zvedava, co je nove s bobulkou. Stale mam tie problemy - uz nie svrblavka, to preslo, beriem na to cipky. Alle to palenie v mocovej rurke - nonstop mam pocit, ze mi treba strasne cikat, dokonca aj ked sa vycikam, stale. Pijem ten urolo caj aj tak. Salku denne, to jedine zaberie tak na 24 hod., a potom dookola. Po utz budem musiet ist zasa na gynekologiu. 😒

liviaf14
25. jan 2010

som ok, akurát tá nádcha ma ničí. hej zajtra kontrola, veď uvidíme 😉

možno ti treba antibiotiká na tie močové problémy, spýtaj sa gynek., nech ti vyšetria moč. lebo prechodená infekcia by asi nebola bohviečo... držím palce, nech si v poriadku čo najskôr, držte sa a daj vedieť zajtra po utz čo nové 😵

dahra
25. jan 2010

Livia,
na gynde mi moc vysetrili, vsetko ok, ale asi na to treba ist k urologovi, lebo neviem z coho to mam ☹
Ty mas stale tu nadchu, no des...

katie233
25. jan 2010

Ahojte 🙂. Konečne som sem nakukla. V robote stále fofry, potom prídem domov unavená a už sa mi nič nechce.

Livia, drž sa 😵. Strašne rýchlo to všetko ubehlo, za chvíľu budeš mať svojho chrobáčika doma 😵.

Tittika, to ti verím, že si sa riadne vyľakala. To isté som si prežila medzi sviatkami. Keď som prišla domov od gynďaka tak som začala slabo krvácať (našťastie žiadne kŕče, bolesti), potom som už len asi dva dni špinila. Naozaj som nemienila silvestra tráviť v nemocnici. A tiež keď som na utz uvidela drobca ako mu bije srdiečko, tak mi padol kameň zo srdca 😉. Držte sa.

Evi, aj ja by som už chcela takú odozvu od malého. Teraz to je taký zvláštny pocit. Vedieť, že je v brušku, a pritom nič necítiť (teda okrem nevoľností 😝). Kedy ideš na poradňu? Ja 16.2.

liviaf14
25. jan 2010

katie ďakujem 😵 neboj, ešte pár týždňov a pohyby budeš cítiť aj ty, bude to raz-dva, každej z nás to tak rýchlo ubieha 🙂

evina0
25. jan 2010

katie mna caka poradna v stredu 27.1. chodim koli Pn kazdy druhy tazden..ten pocit poznam ja som casto pocuvala brusko a nic...dojde cas a budete aj vy kopkat neboj sa 🙂

Liviaf drzte saaaaaa 😉 no ja som zvedava ako sa ja budem chovat ked nastanu taketo veci ze zatka..ci plodova voda,ale isto budem volat lekarovi ako sa poznam. a ked nastanu prve kontracie ma sa cakat ci utekat do porodnice???som rada ze nam mozes takto poradit.

liviaf14
25. jan 2010

evi, ja tiež nie som dvakrát doma v tom čo a ako 😅 ale doki mi povedal, že do pôrodky ísť keď odtečie plodová voda alebo začnú kontrakcie. pri odídení zátky netreba. tak uvidím čo príde skôr....... 🙂

prahaxx
25. jan 2010

zátka 🙂 sranda..
zatka v normalnych mesiacoch odchadza kazdy mesiac asi 2 dni pred ovulkou, taka kopka hlienu, ale niekedy, ked je zena viac aktivna, napr. lietanie po schodoch, tak nie je tak zretelna..
pred liecbou som nemala sancu ju pozorovat, ale po liecbe niektore veci fungovali presne podla knihy
no len ta predporodna zatka bude asi silnejsia 🙂 zeby sme sa uz tak krasne strasili? 😀
livi drzim palce, nech to mas za sebou ani nevies ako 🙂