Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

evina0
24. feb 2010

Katie nie v Pu ale v Pruskom a treba sa vopred objednat,volala so tam este v decembri 😉 no viac som nevolala pretoze tam nechceme ist. kedze chodim do Mt tak mi to pride uplne zbytocne vyhodene peniazky 😉
cislo najdes na nastenke pri tvojom lekarovi

katie233
25. feb 2010

Pekný deň prajem 🙂

Evi, tak o tom viem. Keď si tam volala, tak sa ťa aj pýtali na obvodného koho máš? My sa stále rozhodujeme, či pôjdem alebo nie. Ja by som tam chcela ísť hlavne kvôli manželovi. Vždy keď prídem z UTZ tak sa vypytuje, aké to bolo. Tak by som mu chcela dopriať ten zážitok 🙂.

dahra
25. feb 2010

Ahojte,
pokial aj ja viem, tak ten 3D sa robi v aj v heliose okolo 26tt. Skor nie, nema vyznam. V 12tt este dieta nie je celkom vyvinute, podla mna je to zbytocne. V heliose sa treba objednat, robia to polhodku a aj to nahraju. Cenu som nezistovala, ale myslim, ze pod 1.500 sk to nebude.
V 20tt sa zvykne robit morfologicky ultrazvuk, takze v marci ma caka jeden v ZA a este pojdeme aj do heliosu.

Katie,
zatial moj manzel bol takmer pri vsetkych utz. Lebo v heliose je vzdy pritomny, takze vidi a pocuje vsetko na velkom monitore. Skoda, ze to nedovolia aj v obycajnych ambulanciach, muzi su tym dost ochudobneni. ☹

katie233
25. feb 2010

Dahra, presne tak. A práve preto by som chcela využiť takúto šancu. Lebo je to úplne super pocit, vidieť to malé neviniatko, ako si tam hovie. Ja mám vždy slzičky na krajíčku. Keď si pomyslím, že to bol taký malý zhluk buniek, a zrazu je to človek. No nádhera. Preto nechcem ochudobniť manžela o ten krásny pocit, a nech sa aj on podieľa na našom tehotenstve 😉, aspoň takýmto spôsobom.

monci78
25. feb 2010

Ahojte dievčence, mám otazočku, trošku ma ťahá podbruško, ja hadam cítím aj to, čo mi vypalovali to miesto. Ale moja otazočka je, či aj vy máte tak uplne dole babatko na spodku bruška. Vždy to hovorím doktorovi a on vraví, že ked babo narastie tak pojde vyššie samé od seba. Ja už mám niekedy strach aj chodiť, aby nevypadlo 😒 Možno to cítim iba kvôli tej laparke to ťahanie, ale je to už hrozné. Nemáte to niektorá?
Dahra čítala som že si si oddychla v nemocnici, je to už o.k.? Pekný deň... 😉

mirip
25. feb 2010

monci to budeš mať stále ešte dolu až neskor okolo 24tt pojde nad pupok toho sa netreba báť 😵

dahra
25. feb 2010

Ahoj,Monci,
vsak aj mna bolel spodok brucha, tam som citila to pichanie a tlaky - podbrusko lava strana. Presne na tom mieste, kde ma operovali a vybrali mi vajecnik. Ked vela chodim, vzdy tam citim tlaky, takze sa snazim viac sediet a lezat, ked sa da. Tiez mam pocit, ze je tam dole, hoci v nemocke mi vraveli, ze brusko rastie dohora...Lekari vraveli, ze po tej operacii to moze boliet, vsak to brucho vnutri uz nie je ako pred zasahom.

Tie bolesti ma presli po cca tyzdni, teraz sem-tam daco, ale to je v porovnani s tym uz malina.

Mirip,
to som nevedela, ze az v po 24tt to pojde hore. Zaujimave.

monci78
25. feb 2010

Dahra presne aj mna to na lavej strane boli, uplne tlaky mam, ze aj ja radsej sedim alebo lezim. 😒 Niekedy mozem hocico robit, niekedy ma to chyti a koniec, musim si lahnut. asi by som mala aj magnezium zacat brat, trosku mi aj tvrdne to brucho. Uf, no mohlo by to už isť hore to babo, bo takto nebudeme zadobre 😉

dahra
25. feb 2010

Monci,
ja beriem jednu tabletku magnezia denne. Som si kupila v lekarni, aj v nemocnici mi len to davali. 🙂

katie233
25. feb 2010

Ahojte 🙂. Dahra, ako ide sťahovanie a zariaďovanie 😉? Ja som rada, že sme to ako tak stihli ešte predtým, ako sme vedeli, že sme tehu. Ale doteraz nemám napr. umyté okná, aj keď ma to dosť štve, necítim sa na to, aby som sa liapala po parapete. Ja od včera tiež beriem magneB6, špinenie prestalo 🙂. A snáď predídem aj kŕčom v nohách.

dahra
25. feb 2010

Katie,
prave dnes sme sa dozvedeli, ze budeme bez elektriky, zvazujem, co spravim. Mozno pojdem k nasim, ale ktovie na ako dlho... Mame tam len postele, ziadne spotrebice nebudu fungovat, takze nelutujem, ze este nic nemame. Svetlo tiez nie - zajtra asi kupim kopec sviecok. 😀 Teraz sa mi smeje, ale som zvedava, co potom 😠

mirip
25. feb 2010

hej dahra aspon ked už pola iného nie tak podla uzv lebo až potom ma dr zagebril celú ved na www.tehotenstvo.academy.sk je rozpísaný týždeň po týždni a v niektorom aj obrázok je ako rastie brucho a kde sa nachádza aj baby

mirip
25. feb 2010

kuk sem ako je nad pupkom baby len trochu
http://www.tehotenstvo.academy.sk/index.php?cli...

mirip
25. feb 2010
katie233
26. feb 2010

Dobré ránko, všetkým 🙂). Konečne piatok 😀. Dahra, to teda nie je bohviečo, bez elektriky 😖. Nás dnes čaká kolaudačná párty, tak si neviem predstaviť, že nebude elektrika 😉. To by bola iná romantika pri sviečkach 🙂.

monci78
26. feb 2010

Dobré ránko, Mirip je to super stranka, a fakt to bábo leží tak dole, trošku som sa upokojila 😉 , takže ďakujeme...

dahra
26. feb 2010

Ahojte,
Mirip,
dik za info, som ani nevedela o tej stranke. Zaujimave.

Katie,
kolaudacnu party budete mat teraz? Pridu vas navstivit znami?
My sme dostali kluce koncom januara, cez februar sme povybavovali zakladne zariadenie, este v stredu sla elektrika - namontovali sme garnize a jedno svietidlo a vcera sme uz boli bez elektriky. Do stredy sa maju podpisat zmluvy - potom sa bude riesit urad. Takze v najidealnejsom pripade budeme bez elektriny aspon tyzden.
Chladnicku nam bude robit balkon, spat budeme chodit podla zapadu slnka...To bude sila...

vanesska
26. feb 2010

caute kocky,

jej dahra to mate teda prudku romantiku... 😉
no ale teraz povybavujete a poriesite vsetko a potom ked uz bude brusko vacsie si uz budete len uzivat v novom a cakat na prichod babatka...
inak dahra... ty si tak tesne predomnou s tymi tt... kedy a kde si zacala citit tie bublinky? a vzdy na rovnakom mieste?
ja asi tak 3 dni pozorujem take akoby jemne bublinkovanie uplne dole vpravo vzdy je to na par sekund a zmizne to a takto sa to cely den s prestavkami opakuje... najprv som myslela ze travenie ale potom som si uvedomila ze sa to stale opakuje uz par dni po sebe a vzdy na rovnakom mieste tak neviem ale mohlo by to byt ono... ja uz sa z toho celkom vytesujem ako si tam drobec veselo bublinkuje...

😀 a katie vy tiez kolaudujete?? ale dufam ze vy elektriku mate... 😀
inak s tym cvicenim... nic si z toho nerob ja ani do roboty nechodim a byvam unavena ze o 7 vecer sa mi cvicit vobec nechce ist... takze sa ti ani necudujem...
ale toto cvicko je o pol 5 tak sa da a mam to minutku od domu takze vybehnem rovno v teplacikoch...
inak tiez ma napadlo ked sme tak skusali s tym dychom a tak ci si tym my baby co sme tam okolo 17tt nemozeme nieco sposobit... hm... musim sa nabuduce spytat... alebo budem predychavat len akoze...
dve tehulky tam mame uz s velkymi bruskami takze tym sa to veru zide...
ale ked uz sa budes citit lepsie a menej unavena urcite to cvicenie zacni... je to fakt super...

s tym bruskom co ste pisali veru ja som tiez bola prekvapena aj som to tu niekde pisala ze drobec je tak uuuplne dole som nechapala lebo mne brusko rastie prave okolo pupka a tak skor hore, dole ani poriadne nie je nic vidiet... hm... ale podla tej stranky to potom sedi ze zacina rast od dola smerom nahor...

dahra
26. feb 2010

Vanesska,
ja som to citila prvykrat v nemocke v 16tt. Citim to vzdy kdesi v strede bruska, take hmyrenie - tento tyzden sa to uz o daco zosilnilo. Dokonca v noci som sa na to zobudila.

evina0
26. feb 2010

ahojte,vcera sa mi uz nechcelo pisat ked som dolsa s poradne ,bola som velmi unavena s celodenneho vybavovania a nakupovania.
Katie nepytali sa na obvodneho gynek. len tusim posledny den menzesu ci pripadny termin porodu 😉 a aj ja by som to spravila koli manzelovi a tomu neskutocne krasnemu zazitku.Ale on so mnou chodi vzdy do MT a vidi cely priebeh vysetrenia a dokonca aj kameroval takze sme uplne zamietli 3D. ked videl drobceka prvy krat na monitore tak ma strasne silno stlacil za nohu a slzy v ociach mal a ja s nim.ja by som sa dokazala na drobceka kukat stale ,je to zaujimave kukat na ten svet vo vnutri co ma.ale naco ho casto vyrusovat,nech aj ono ma svoje tajomstva 🙂

monci ja som mala taky isty pocit a vzdy ked mi robili sono tak som sa cudovala ked az dole to kuka..ale teraz je naozaj babeno vyssie a sem tam az kdesi pod rebrami a dakedy mi ustedri aj kopacek rovno pod rebro( vecsionou ked lezim na chrbte)
moze sa ti stat ze mas sem tam aj pichanie ci tahanie- aj to je OK to sa roztahuje maternica, casom to prestane.

dahra nezavidim bez el. ja si to neviem ani predstavit 😖

vaneska nie predychavanie moze poblizit ale tie krkolonme ukladanie noh ci panve.to mi zakazala ta pani.

jej tehulky ja uz len spominam na to uvodne bublinkovanie.ani sa nenazdate a buedete citiet riadne kopanceky. hlavne vecer ked si lahnete,vtedy ti nasi drobci sa asi vystieraju. ja sa vzdy kukam ako ten nas ktrecek robi kopku 😀 paradny pohlad aj pocit.niekedy mi usterdi aj kopanec kdesi dole do zenskych organov,vtedy sa az zlaknem ci nevyskoci von 😕
vcera na poradni zase zistil zacinajuci vraj plesnovy zapal- tak zase mame 15 cipkov a krem, tento som este nemala 😖 tak uvidime ci zaberie. A dostali sme aj Magne B6 na tie krce v lytkach,vraj to pomaha na celkove prekrvenie babätka a placenty a pomoze mu to aj mne, tak uvidime. do Mt sa pojde po vikende uz bude pojazdne auto 😵 😵
trosku sme zase nakupovali v obchode -paradne vecicky ( mala som v tescu zlavu na 8 eut tak preco to nevyuzit) a dnes dosla zasielka s lekarne s netu- takze mame aj monitor dychu, odsavacku hlienov, plienocky 🙂 🙂

dahra
27. feb 2010

Ahojte babulky,
o chvilu nam zacina perny den - stahovanie. Este dnesnu noc spime v byte, tak budem mat net, ale od zajtra sme ako pred 200 rokmi. Nakupila som sviecok a sviecok .... 😀
"Asponze" mame postel, okrem nej nic, iba plno krabic vsade okolo a v spalni dokonca novu zaclonu. Tak sa budem na nu cele dni len divat, spat a sem-tam chodit do prace. Mozno spocitam vsetky tvary na nej.
V stredu vecer sa chystam k nasim, skratila som si tyzden na tri dni, poprehadzovala hodiny zo stvrtku a piatku.

evina0
27. feb 2010

dahra som asi prehliadla ze do akeho mesta sa stahujete a tiez do bytu?? prajem aby ste mali cim skor elektriku a vsetko tak ako ma byt 🙂
tehulky az budete mat cas odfodte si svoje bruska a dajte do albumov-som zvedava na ne 😵 ako pekne rastu,ja album dopnim az utorok ked skoncim 27tt-je to paradne kukat ako postupne rastie 🙂
dnes sa chystam sit tie vecicky do postielky,lebo to odkladam a som akosi zlenivela 😅

dahra
27. feb 2010

Evina,
my sa stahujeme z podnajmu do vlastneho bytu. Este zaciatkom 2008 sme kupili byt v novostavbe, teraz sa dokoncil. Byvali sme na podnajme, kedze rodinu tu nemame. Nasi su 200 km odtialto, svokra a sestra 250, najblizsie mi je sesternica 100km. Z jedneho miesta sme sa rozliezli po celom Slovensku.

katie233
27. feb 2010

Ahojte 🙂. Tak, párty dopadla perfektne. Len sa akosi stále nemôžem pozviechať. Sa cítim ako keby som vypila liter tvrdého alkoholu. A to som bola celý čas na minerálke. Asi mi zaškodili tie bublinky 😀.

Dahra, ja keď si predstavím naše sťahovanie 😕, nechcela by som druhýkrát zažiť. My sme sa sťahovali z nášho vlastného ale malého bytu do väčšieho, takže my sme mali komplet zariadené. Tých krabíc, nábytku, spotrebičov,.... Nabudúce ho radšej predať aj so zariadením 😀 a zobrať len osobné veci.

Jéj, tak vy už cítite to šimranie v bruškách 😅. No, podľa týždňov, budúci týždeň, alebo ten ďalší by sme už aj my mohli čosi cítiť. Teším, teším.

lucy778
28. feb 2010

ahojte

dnes tu nikto nebol 😕
ja som akosi zlenivela za tých pár týždňov, to je výsledok toho šetrenia sa 😀 , ak to takto pôjde ďalej tak neviem neviem. takže idem naspäť na gauč 😀

katie233
1. mar 2010

Zdravím 🙂. Čo máte nové? Ja som si dnes kúpila tehotenskú sukňu 😀. Tak sa vytešujem 😵.

katie233
2. mar 2010

Kde steee 😵?

evina0
3. mar 2010

ahojte tehulky,
dnes sem boli na ultrazvuku v Martine 😵 😵 nase zlaticko uz meria 35 cm a vazi 1040 g 😵 😵 . cestou tam kopkalo jedna radost este aj na chodbe malo stikutku a pokial sa siel robit ultrazvuk tak zaspinkalo. som neverila vlastnym ociam ake je uz velke a uz su to neni iba kosticky ,ale zacina sa vytvarat aj tuk. do porodu nas cakaju uz asi iba 2 navstevy( 32tt a 36tt ). boli sme nakuknut aj na porodnici ..super nemozem si pomost ale vyzeralo to tam skvele- izba pre 2 mamicky a vlastna sprcha s WC a postielka( pokial budem chciet mat drobceka stale na izbe) a nahderne vymalovane,je vidiet ze to tam je cele zrekonstruovane a prerobene. z dialky sme nakukli aj na porodnu salu a z dialky videli aj porodne kresla- je to proste cela oddelena miestnost a tam je vsetko potrebne aj ked ma mamicka porodne bolesti.A navsety su 24 hod denne 😵 a pokial to nevadi spolubyvajucej tak moze byt manzel dost dlho so mnou,nik ho nevyzenie. sme boli s mm nadseny tou porodnicou, uz len aby sa vsetko stihlo.
Dnes som uz dost unavena,lebo sme behali aj po nakupoch po ZA ale zajtra pridam fotecky a skusim nejake spravit s videa kedze sme opet kamerovali a pridam do albumu.
Musela som sa s Vami podelit o dnesnu radost. Som prekvapena ako tu malinko chodite a prispievate.ale chapem ze kazda mame nejake povinnosti 😉 pekny vecre este prajem

lucy778
3. mar 2010

ahojte,

no nejak pomenej sme tu 😝

Evina - super, som rada, že u teba všetko takto krásne prebieha 😉 , len tak ďalej!

U mňa nič nové, bojujem len s únavou, ale našťastie aj v práci si môžem schrupnúť 😀 a vôbec ma to v tej práci už nebaví, tie časy kedy som bez nej nevedela žiť sú našťastie preč, zmenila som priority 😉

katie233
4. mar 2010

Ahoj, ahoj 🙂

Evi, tak vy ste teda už riadne veľký 😨. Ja som bola včera na odberoch, riadne ma vycicali z krvi. Vzhľadom k tomu, že sme nestihli odbery v 11-tom týždni (dr bol odcestovaný), tak mi ich spravili včera naraz. Bola som tam sama, tak sme so sestričkou pokecali. Teraz nás čakajú dva týždne čakania na výsledky. Ďalšiu poradňu máme 13.4. Už teraz sa neviem dočkať, aký veľký budeme.

Lucy, ja tiež bojujem s únavou, stále chodím spať so sliepkami. A dňa, kedy odídem na materskú sa tiež neviem dočkať. Zo všetkých strán len počúvam, urob toto, urob hento, a už ma nebaví byť dievča pre všetko. Ešteže už musím pomaly začať dovolenkovať. Máme príkaz vyčerpať všetku dovolenku do materskej. Takže sa už teším 😵