Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

katie233
3. jún 2010

Filmus, tak aj vášmu drobcovi prajeme veľa zdravia 😵

dahra
3. jún 2010

Tittika,
ty mas problem so zrazanlivostou? To z coho sa vytvoril hematom? 😒
Hlavne, ze babo je ok. Prajem prijemny zazitok z 3D sona, je to fakt super. Ja som bola v 27tt myslim a konecne sme sa tam dozvedeli pohlavie. Nas bol natoceny vacsinu casu tvarou, tak sme ho mohli pekne videt.

janemari
3. jún 2010

Tak aj ja sa pripajam ku gratulacii Evina to je valibuk a nie babetko 😀 tak nech je zdravy a rastie do krasy a sily.A ty sa rychlo zotav a vychutnavaj si materstvo 🙂

mirip
3. jún 2010

evina aj ja sa pripájam ku gratulácii a vela zdravia obom 😉

liviaf14
5. jún 2010

ahojte tehuľky, správičky od eviny:

zo včera : "už mi je čosi lepšie, aj keď rana bolí.dnes by ma mali preložiť z pooperačky k malému, verím, že už bude miesto. každý vraví, že sekcia bola nutná, aj keď som sa rýchlo otvorila ale hlavička a veľkosť majka bola na mňa príliš a potom zistili aj omotaný pupočník a hlavičku trošku inak zvrtnutú. všetko je ok. "

z dneška : "mliečko ešte nemám, tak len prikladám a dokrmujem. majka mám už od 5.00 pri sebe ale na noc ho ešte nosím sestričkám lebo večer som zničená. inak sa snažím a zotavujem ale to mliečko ma štve. ak sa nič neudeje, v pondelok nás pustia domkov. zatiaľ sme ok." a na konci bolo "napíš na koníka 🙂 "

janemari
5. jún 2010

liviaf dakujeme za spravicky.Odkaz evine nech sa kvoli mliecku netrapi a nech priklada nadalej,niektorym zenam to trva dlhsie kym zacne tiect.Urcite ked sa da do kopy po sekcii tak to pojde.

katie233
5. jún 2010

Livia, ďakujeme 🙂. Aj my pozdravujeme aj Evku aj malého Mária. A želáme veľa síl a trpezlivosti 😵.

tittika
5. jún 2010

ahojte

Dahra hematom sa mi spravil vlastne odlupenim placenty ci co , mal velkost 5x2.5cm... kedze som sa (a aj teraz) citila velmi dobre a pobehovala som hore dole schodmi tak to mohlo byt aj z toho ale fakt som necitila vobec ziadnu bolest ani unavu nic

a so zrazanlivostou chvala bohu problem nemam , chodim na hematologiu a kontroluju mi krvicku 🙂

janemari
5. jún 2010

tittika tak sa pekne setri a uz nepobehuj 😉

liviaf14
6. jún 2010

ahojte
pred chvíľou mi písala evina, že mliečko sa jej pomaly už púšťa, majko že prespí aj 6 hodín a je dobručký. už spolu spali 1 noc a zajtra by mali ísť domkov.
tak evi, tešíme sa na teba tu na koni a čakáme fotečku majuška. 🙂

janemari
6. jún 2010

tak to su super spravicky a dufam ze bude aj doma taky dobrucky a necha maminku zregenerovat.Ze pozdravujem 🙂

katie233
6. jún 2010

@liviaf14: Super 😵. Tešíme sa 😵.

ika33
6. jún 2010

Ahojte kočky, vidím tu správičky od Eviny, tak to je super, že už začína mať mliečko a Majko je dobručký. Nech mu to teda aj zostane, aby tá noc bola stále super. Liviaf ďakujem za správičky. JA na Evinu myslím každý deň.

Janemari - ako si na tom, už sa to celé rozbehlo?

janemari
7. jún 2010

ika prave cakam do 8.00 kedy si idem pichnut prvu injekciu 😅 Takze sa to rozbehlo a uz to naberie rychly spad 🙂

ika33
7. jún 2010

Janemari - tak ti veľmi veľmi silno držím palčeky, nech sa ti to podarí na prvý šup 😉 a posielam TTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😀 😀

tittika
7. jún 2010

Ahojte

Janemari 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT prva davka T-ciek, ktoru ja davam na konika , takze su intenzivne 😀

boli sme na 4D 😵 😵 😵 😵 😵 cakame chlapceka 😵 😵 😵 vsetko je ako ma byt a krcok je tiez OK 😅

filmushka
7. jún 2010

@janemari TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT tak nech to vyjde Jane!

janemari
7. jún 2010

je titi super tak dalsi chlapisko do nasej partie,aspon sa mu ta hnusna endoska vyhne 🙂

islo to na prvy sup,namiesala som a nerozmyslala velmi nad tym,skratka som to tam pichla 😀

lindus a tittika dakujem za virusiky chytam uz ich budem naozaj potrebovat 🙂

ika33
8. jún 2010

Zdravím vás dievčence. Tak my sme dnes boli na kontrolu, všetko je v poriadku a Dr. más pochválil, že ideme ukážkovo podľa veľkej knihy 😀, čo ma veľmi teší. Aspoň tehotenstvo a bábätko je v poriadku už keď pred tehotenstvom boli problémy 🙂 No a Dr. konečne prezradil čo tam vidí, resp. nevidí. Takže povedal, že nič sa medzi nožičkami nehompála, ale že sa nemám s nikým staviť, že budem mať dievčatko, lebo môžeme mať špekulanta chlapca a ten si gulky schováva. Ale ani minule a ani teraz tam nič nevidel, takže mi môže povedať, že to bude kočka, teda LEA 😀 Veľmi sa teším ešte si to upresníme na 3D ultrazvuku po dovolenke a naše babky môžu začať kupovať skňukničky 😀 Inak sa máme dobre a všetko je v poriadku.
Ďalšiu kontrolu máme 06.07. a vtedy nám zmerajú aj cukor. Dr mi povedal, že mi nedá piť sladkú vodu ale glukomerom zmeria, že nás nebude trápiť cukrovou vodou, lebo aj tak sa mu tam baby z toho vždy len povracali. Takže nás bude šetriť.

Janemari ako ti to ide? Máš aj nejaké iné pocity? Zachvíľku nám už aj ty budeš písať ako si dopadla na kotrole a že idete ukážkovo. Držím palčeky. TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT len pre teba

Dahra - ešte ti opúcha noha? Myslím na teba, teraz ako je tak teplo.

A vy ostatné ako sa máte?

dahra
8. jún 2010

Caute,
takze dalsie dve viete pohlavie.
Ika,
pravdepodobne dievcatko - takze spolu s Vanesskou a Prahou 🙂
Tittika,
gratulujem ku chlapcekovi - teraz si v nasej skupke, je nas tu trosku viac, co cakame chlapcekov.

Inak, Ika,
mne ta cukrova voda normalne chutila, takze nechapem, ako niekto z toho moze zvracat. 😕 Mozno ak im byvalo v tehu zle, tak maju citlivesjie zaludky. Bolo to sladke - mnami. Som sa az bala, ze isto budem mat cukrovku, ale nemam. Sladkeho ani nejako nejem, dost som teraz gulata.
Noha mi veruze stale opucha, ale nosim uz vyse mesiaca tu stahujucu pancuchu. Teraz v teple je to hroza, je to nevzdusne, hrube a gumene, ale aspon drzi tu nohu v akej-takej norme. Bez tej pancuchy by som neobula uz ani slapky. Vcera som si vsimla, ze mi a druha uz pripuchla, ale to je uz aj stadiom tehotenstva a tym teplom. Potim sa ako somar v kufri.

Inak, Filmushka,
ked vidim, ze 18tt, nechce sa mi verit. To tak rychlo leti ten cas 😕 Pomaly aj ty pojdes na morfo utz a mozno vam povedia pohlavie 🙂

katie233
8. jún 2010

Ahojte 🙂. Takže ďalšie dve ratolesti sa odhalili 😀. Super. Ale ešte stále prevládajú chalani 😀.

Inak ani ja som nemala s tou cukrovou vodou nejaký problém. Aj keď som sa toho veľmi bála, lebo na začiatku tehotenstva mi bývalo zo sladkého strašne zle. A aj teraz si dám len občas nejakú mlsku. Ale toto sa dalo vypiť, aj udržať v sebe 😵.

Dahra, takže noha stále nie je ok 😖. Aj mne už trošku začínajú opúchať hlavne ruky, prstene sú už pre istotu dole 😀. Ale to cítim hlavne teraz, keď je vonku tak hnusne teplo a keď dlhšie kráčam. Po oddychu sa to zase vráti do normálu.

Aj dnes je u nás strašne dusno. Vypustila som aj vychádzku 😅, mám od 10 do 12, no to by som vonku nevydržala. Snáď to bude lepšie po obede.

dahra
8. jún 2010

Katie,
inak mudre - dat prechadzky okolo 12.00 tehotnej v lete!!!!! Nemas aj nieco neskor? Sice v lete by bodlo nieco od 8.30 do 10.30. Teda aspon ja by som bola spokojna. 😀 Niektore baby to maju rozdelene na dve etapy - poobede a doobeda.

Teba uz tiez pomaly caka ten posledny utz v 30. tyzdni, ze?

Moje prstene uz tiez nejake dva mesiace lezia u nasich doma. Som ich tam odlozila, aby sa v nasom chaose nestratili. Ak horucavy budu taketo, tak som zvedava, ako budem v lete rodit s pancuchou na nohe. Ak by som to mala bez nej odstat a prechodit bez nej 12 hod. ako moja mama pri mne, tak to by mi moja "bravcova" noha ani do "strmenov" nevosla 🙂

janemari
8. jún 2010

Ika dakujem za virusiky.ano vcelickujem a dnes uz mam vsebe druhu.Pomaly sa ani nezdam a uz to bude u mna denny ritual.Do centra idem ked dostanem mrchu co by malo byt v sobotu.Ale kedze pri injekcia meskava mrcha tak ratam ze tam pojdem v pondelok alebo utorok.A potom dufam,ze uz dostanem vytuzenu PN.Lebo ma uz ide v tej robote svihnut.A pocity?Ked som vcera pichla napravo tak som citila pravy vajecnik,pobolieval.Dnes do lavej a zatial nic.Mam vsak podozrenie aj ked mam aj v lavom vajecniku foliky ze je asi nefunkcny,lebo ked som chodila na sono vzdy bola potvrdena ovulka z praveho a ten ma aj bolieva.Tak som zvedava ci ten lavy bude reagovat na stimulku 😖

katie233
8. jún 2010

@dahra Mám na dve etapy 😀. Takže poobede som vychádzku absolvovala, až tak dobre mi padla 😵. Veď už len nejaké dva týždne, potom budem ešte čerpať dovolenku zo zamestnania, takže vychádzky budú kedy sa mi zachce a potom už materská 😵. Hej, o dva týždne idem na UTZ. Som zvedavá, ako drobec narástol. Keď ma prepúšťali z nemocky, tak sme mali 700 g. No uvidíme 😀.

katie233
9. jún 2010

Ahojte 🙂. Prišla som vás aspoň pozdraviť a posunúť nás vyššie, aby som nabudúce nemusela hľadať 😀.

Dávno sa tu neukázala vanesska a praha 😉. Lucy, ako pokračuješ? Kedy máš vlastne tie štátnice? Myslíme na teba 😵

evina0
9. jún 2010

ahojte len na skok teraz cosi pisnem az mate o nas spravicky
v utorok som nastupila uz do nemocnice lebo som mala termin porodu a chystali sa ze mi porord vyvolaju ak sa nerozbehne ale nakoniec nemuseli. v noci som zacala mat kontrakcie a do rana sa interval skracoval az rano okolo 6.15 nastali kontrakcie kazdych 7 min tak som sla uz do porodneho boxu. 7.30 som bola otvorena na 4 cm a tak okolo 8.20 som dostala klizmu. inak nic strasne v pohode sa dalo vydrzat. 9.20 mi lekar prepichol plodovu vodu a vlozil tabletky na otvorenie. potom sa vsetko veeelmi rychlo rozbehlo a ani neviem kedy ale lekar vravel ze som sa velmi rychlo otvorela ze to postupovalo super ani sam tak necakal.Pytal sa ma ci nechcem epiduralku ale ja som vravela ze zatial nie bolesti sa vtedy este dali vydrzat ale okolo 11.25 som si ju nakoniec dala pichnut. kontrakcie boli take silne ze som sa predsa pre nu rozhodla. som si vtedy povedala ze stacilo bolesti ked trpiet nemusim.Epiduralku mi pichali medzi kontrakciami kedy boli intervali uz asi kazde 2 min take som manzelovi takmer ruku rozpucila ked mi ju cez kontreciu zavazdali ale pohnut som sa nemohla.vraj som sa drzala statocne povedala doktorka.a teraz nastal ten kriz a stali pri malom vsetci anjelikovia. po zavedeni epiduralky som sa dala na chrbat a malemu sa veelmi znizila akcia srdiecka. hned okolo mna zacali ponehovat vsetci mozni aj nemozni lekari prehadzovala som sa s boka na boka aby sa mu tep vratil nutili ma zhlboka dychat lebo maly nemal dostat kyslika.zacala som sa az triast ze co sa deje s mojim drobcekom. lekari cakali co bude a zacali uz vtedy uvazovat o rychlej sekcii . ani sama neviem po akej dobe sa to trosku ustalilo a drobcekovi tep naskocil naspet.ked som videla ako ten tep klesa myslela som ze umriem od strachu a manzel dvojnasobne.sami lekar nakolo nevedela som co to znamena ale tusila som ze je veeelmi zle. ked sa ten tep vratil trosku sa to vsetko upokojilo ale akonahle mi pustili oxitocin na zvysenie kontracii tak zase malemu tep srdiecka klesal a velmi nizko tak mi to nemohli pustit silnejsie. medzicasom som si dala dalsiu davku epiduralky to bolo asi 12.50 a potom este tretiu to bolo tsuaim 14.25.
lekari ma stale kontrolovali a manzel zakazdym ked tep srdiecka klesal tak vystraseny letel za lekari ze zase je zle.neviem si predstavit zeby tam on nebol nedvihal ma cez kontrakcie do sedu kedze som sa nemohla prechadzat lebo som bola uz vtedy na 10 cm otvorena. lenze nastal dalsi problem ja som bola plne otvorena a malemu nie a nie klesnut dole hlavicka aj mu trosku pomahlai ale neslo to a tak po troch dalsich hodinach cakania ci klesne dosiel prednosta kliniky poradit sa a vravi ze je to nutna sekcia lebo male je velky nato aby som ho normalne porodila ze hlavicka je vecsia nez som bola otvorena. a velku ulohu tam hralo aj to ze melemu stale klesal tep srdiecka hore dole a bolo uz vela casu prec odkedy mal to prve zlyhanie. tak ma previezli na salu . nedokazala som po tom vsetkom ani zliest zo stola po tych vsetkych injekciach a davkach epiduralu. stale cosi do mna pichali. a potom o 16.58 sa Majko uz narodil. manzel cakal cely vyplaseny vedla a vravel ze to boli najhorsie minuty v jeho zivote ze stale nepocul plac .len to ze tam vela lekarov pobehovalo a ze tam bol strasny chaoz. potom nam povedali ze maleho museli dost kriesit ze bojovali o neho. o tom svedci aj APGAR skore 6, 7, 8. ja som maleho videla asi az za 3 hod ked som sa akotak prebrala s narkozy ze doniesli sme Vam babetko. zmohla som sa len nato ze a je to ten chlapcek?????pridrzala mi ho sestricka na par minutiek a potom odisli aj tak som bola k nicomu a moc som nevnimala.
na druha den som sa rozpravala s lekarom ze co sa vlastne stalo a on mi len povedal ze nolmalnou cestou nebolo sance aj aby maly prezil...ze maly bol vecsie nez by presiel cez panvu, hlavicku mal tak sikmo datu ze by aj tak neklesla a mal aj pupocnik omotany.vraj sa az vsetci cudovali aky je velky ved odhad bol na 3700 maximalne 4000 g a vidite ako sono moze klamat ved mal 4310g. nechcem si ani len predsatvit co sa tam dialo ked ho so mna vytiahli a cim vsetkym presiel az sa vobec nadychol.mam s toho az tramu .dakujem Bohu ze je medzi nami.
v pondelok ho bola hned kuknut jeho detska lekarka a ta ked sme jej vsetko povedali ze preslo zhruba 5,5 hodiny odkedy mal ten velmi nizky tep( ona tomu povedala zlihanie srdiecka a nemal kyslik) tak jej odpoved bola dakujete Bohu ze ho mate medzi nami. ze to prezil ze uz vtedy mohol zomriet ale on bojoval a ja s nim.a ze keby nesptavili sekciu tak pri tlaceni tej hlavicky by sa zadusil . pripadne zakliesil lebo nemal tolko miesta a ja by som nemala sancu ho aj tak vytlacit.Mozem povedat ze porod bol pre mna nieco strasne ked vididte ako dietatku zlyhava srdiecko a ze nema kyslik.Kaslat nato ze mam dole rez 15,5 cm a ze stale boli.. ked pozriem na Majka tak som najstastnesji clovek pod slnkom ze je tu a v poriadku.a snad len vdaka vybavenemu lekarovi ktory mi neskutocne pomohol a donutil aj prednostu aby sa nutne uz urobila sekcia aby ma uz netrapili ze neni sance spontanneho porodu.
Velmi tazke boli prve dni v nemocnici lebo som musela odsavat resp stimulovat bradavky aby sa mliecko vobec rozbehlo a strasne ma to bolelo lebo nic neslo.cele bradavky som si vtedy znicela ale chcela som aby sa mliecko rozbehlo ked som 2 dni nemala maleho pri sebe a aj ked potom ma prelozili na izbu a mala som ho uz tak aj tahal ale naprazdno tak som ho len prikrmohavala Bebou. stale len buvala alebo kukal bol velmi dobrucky ked sa napapal.teraz ked sme doma tak ho krmim aj kazde 2 hodinky ale je to koli tomu ze sa mi az vcera ako tak rozbehlo mliecko. no na noc prikrmujem az si aspon trosicku pospim lebo satle vstavat a dvihat ho mi robi na tu ranu velmi zle ale vravim si ze bude lepsie a aj tak je kazdym dnom je lepsie uz si len najst s Majkom spolocny rezim aby aj cez den viac pospinkal .mame za sebou velmi tazke dni ale uz dnes bolo zase cosi lepsie nez vcera. pojdem mu teraz odsat mliecko az zistim ked spapa tolko ako Beby ci pospi dlhsie ci nemam riedke mliecko a preto cez den stale mrnka..
Verim tehulky ze vy budete mat lahky porod. bolesti sa dali vydrzat a keby nie tak epiduralka to isty- mne velmi pomohla . aj ine zeny co som s nimi bola tak ju mali a tiez si juu chvalili. som strasne rada ze som si ju dal aj lekar bol rad lebo povedal zeby som bola v tych bolestiach a zbytocne aj tak by som sla na sekciu.okrem vytlacenie maleho som si teda presla dvojitym porodom. sice som tlacila ale nie tak zeby som ho az porodila.
Tolko k tomu mojmu porodu..musim letiet maly zase placka..
foto v albume.pa zatial

evina0
9. jún 2010

livia dakujem ze si sem dala spravicky inak maly doma uz tolko nespi lebo uz kojim ale na noc musim dokrmovat bebou az aspon cosi pospim.
nedalo sa mi skor sem pisnut ze sme od pondelka domka lebo sme mali hekticky vecer pondelok co sme ne
mohli nikde kupit bebu ha od narodenia bud nemali akebo lekarne zatvorene pokial sme dosli do PU.a vcera som musela aj oprat a hlavne malemu sa stale venovat.

katie233
9. jún 2010

@evina0 Evi, som rada, že ste v poriadku. Po prečítaní tvojho príspevku som mala slzičky na krajíčku 😔. Ste bojovníci. Držte sa 😵.

monci78
9. jún 2010

@evina0 Evi si veľmi statočná, z celého srdiečka gratulujem, tak si si prežila svoje, chuda malinký tiež, ale hlavné je že ste už domka a v poriadku, neboj raz dva si zvyknete na seba a už bude len dobre. Držím palce... 😉

liviaf14
9. jún 2010

evi ahoj,nemáš vôbec za čo, 😵 jasné, prvé dni sú perné, ale zvyknete si, nebojkaj. držíme vám palce, nech ste rýchlo na seba všetci doma zohratí a zvyknutí