Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

mirip
25. jún 2010

baby pite acidko alebo jedzte activiu obsahuje laktobacil a ten upravuje mikrofloru zo spodu ja som mávala často kvasinky a ako som ćez tehu pila a jedla activiu tak som celé tehu mala pokoj

janemari
25. jún 2010

Katie dakujeeeeeeeeeeeeem 🙂

katie233
25. jún 2010

@mirip: ja si deň bez acidka alebo nejakého jogurtu neviem predstaviť 😀, a predsa sa to už dvakrát vyskytlo 😖. Ale snáď to už je preliečené 😉.

@janemari: Jani, ja by som ti ich poslala aj milióny, keby to pomohlo 😉. Prajem ti, aby to vyšlo na prvý šup.

ika33
25. jún 2010

Janemari - TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😅 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😉

janemari
25. jún 2010

dakujem babenky ste zlate.Dufam ze sa s jani2 poriadne nakazime aby ked vy uz budete mat len mamickovske virusiky,sme mohli posielat tie tehu virusiky dalsim snazilkam 😉

ika33
28. jún 2010

Ahojte kočky,

tak ja už som zase v práci ☹ , hrozne moc sa mi sem nechcelo. Inak sa máme dobre, na dovolenke sme si dobre oddýchli. 01.07. idem na 3D, takže si potrvdíme či to bude naozaj babenka alebo či si znás doteraz chlaček strielal 😵

Ako sa máte všetky?

katie233
28. jún 2010

Ahojte 🙂. Ako sa všetky máte? Ja som akurát prišla z nemocnice, bola som na tie prietoky 😉. Všetko je OK. Keď mi doky robil UTZ, tak bol malý dobre natočený, tak mi dokonca spravil ešte krátke 4D sono a pár fotiek 😵. Malý je už riadne veľký, krásne bacuľatý. Bol prekvapený, lebo ho bolo lepšie vidieť, ako keď mi robil 4D v tom 25 tt. A ja som ho konečne videla aj z druhej strany, lebo vtedy nám stále ukazoval len ľavú časť tváre. Teraz pravú stranu a dokonca sa aj zpredu ukázal 😀. A snažil sa zjesť si nožičku 😀 😀 😀.

Evi, ako dopadli krstiny? Zvládla si to?

Dnes má Janemari svoj veľký deň 😉. Držíme palce 🙂.

janemari
28. jún 2010

Katie dakujem ze podporu.MAm 10 vajicok a vsetky oplodnovali isci.Zajtra volame koko sa oplodnilo.

ika33
29. jún 2010

Janemari - držím palčeky, nech sa oplodní čo najviac a potom samozrejme nech vyrastú do krásy ako mamina 😉. Dúfam, že sa mi sem podarí dnes chodiť častejšie, aby som čo najskôr vedela ako sa ti to podarilo. Inak TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT, nech sa zadarí. 😎

Katie - som rada, že je všetko ok. A takže máš nové fotečky. Ja sa už neviem dočkať štvrtka, konečne uvidím naše krpaté. 😵 😵 😵. Už máš dovču, či si ešte PN?

Dnes som skoro odpadla kým som prišla do práce, normálne som z posledných síl prišla a hneď si sadla, ešte že sme už mali zapnutú klímu v kancli, lebo asi by som bola odpadla. Hrozne mi klesol tlak a už teraz tu je teplo, no ja neviem čo budem robiť keď prídu tie uplne veľké horúčavy.

Prajem vám všetkým krásny slnečný deň.

janemari
29. jún 2010

ika33 dakujem za virusiky.
Tak babenky z 10 bolo 8 zrelych vajicok a z toho sa oplodnilo 7.Embryologicka povedala ze je to na dobrej ceste.Volam zase vo stvrtok. 🙂

dahra
29. jún 2010

@katie233
fiha, takze uz obe s Vanesskou mate CTG za sebou. Ja idem az o tyzden v utorok a to som z vas najstarsia tehulka 🙂 Ani netusim ako je maly otoceny, bo naposledy mi robili sono 26.maja a svoje dieta som videla len 30.aprila. Absolutne netusim, ako vyzera a ako narastol. 😒

Zasa sa oteplilo, co je pre mna velmi zla sprava. Este k tomu musim chodit peso, bo auto v servise. Ledba sa vleciem, dnes som stihla spravit aj nakupy a vobec sa netesim, este poobede ist do prace. Vyzera to, ze az buduci tyzden by som mala skoncit.
Koncom tyzdna ma caka vela cestovania - 200km k nasim, potom odtial k svokre 150km a v pondelok 270km spat. Beriem aj veci do porodnice, ak by ma to cestou dakde schvatilo 😀 😀 😀

@janemari
gratulujem k uspesnemu OPU. Drzim embryjkam palce a posielam virusiky:
😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTT 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTT

katie233
29. jún 2010

@dahra: hej, máme to úspešne za sebou. Náš malý je už pekne otočený, hlavičkou dole k panve. Dúfam, že si čosi nerozmyslí a zostane tak až do pôrodu 😉. Takéto cestovanie ti nezávidím. My by sme mali ísť tiež v sobotu k našim, nakopilo sa nám teraz strašne veľa osláv - ocino, brácho. A v nedeľu alebo pondelok by zase mali prísť návštevy k nám, oslavuje manžel 😵. Takže rozlietaný celý víkend. Ešteže sme doma a môžem si v pohode chystať.

@ika33: do zajtra mám PN. Zrovna dnes som chcela ísť zaniesť ukončenie PN-ky do sociálnej poisťovne, ale doteraz som driemala, akási únava na mňa prišla. A teraz neviem, či mám ísť cez tú horúčavu. Je to až na opačnom konci mesta 😖. Tak uvidíme. Ale asi pôjdeme, vyzbrojíme sa bandaskou vody.

Ja som už začala pomaly prať veci pre drobca, lebo včera sa ma doky pýtal, či už som nachystaná. Že to teraz už pôjde rýchlo a môže to kedykoľvek na nás prísť 😵. Len určite teraz nemôžeme rodiť, lebo ide na dovolenku 😀.

A krpec má zase štikútku. Aj vašim sa tak často čká?

mirip
29. jún 2010

ahojte tak sa pridávam k vám znova, hádam bude všetko ok

dahra
29. jún 2010

@katie233 - to ti v 32tt povie, ze uz mas byt nachystana 😀 😀, nas vyzera 2 tyzdne starsi, takze to akoby som bola v 37tt a moja doktorka sa ani netrapi ci ma poslat skor na ozvy 🙂
A kam sa chystate na dovolenku? Ja posledne vravim, ze len do porodnice a ked sa ma pytaju dokedy chcem robit, tak kym mi neodtecie plodova voda 🙂
Ides si teraz cerpat este dovolenku alebo rovno na matersku?
@mirip - to fakt? 😵 😵 😵 😵 Takze zacina nova tehu vlna? Janemari a Jani2 sa coskoro tiez pripoja. Juchu!
Gratulujem 🙂

mirip
29. jún 2010

asi hej dahra zatial mám len testy v albume k dr ešte nejdem aj tak je skoro hádam bude všetko ok

prahaxx
29. jún 2010

@janemari velmi drzim palce, len ver a odpocivaj !! TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
@katie233 stikutku mame niekedy aj 2x denne, vacsinou vzdy po melone a obcas, ked zacinam citit hlad, pahltne sa napije plodovej vody a potom je polhodinu nervozne 🙂 ale len nech si precvicuje zdvihanie hrude 🙂
@dahra na ozvy idem az 8.7. tusim neskor ako Ty, tiez myslim, ze 4x to neabsolvujem 🙂 aj sa zacinam bat, ak su poslickovia tie mrchovske stahy a bolesti co mam, tak uz sa ozyvaju 2 tyzdne, chcem vydrzat do 38t a potom nech sa rodi. aj mam strach, aj sa tesim 🙂
@mirip vitaj, velm tesim, drzkajte sa v tychto teplach, odpocivaj!

dahra
29. jún 2010

@mirip - kukla som, vyzeraju velmi nadejne. Buduci tyzden uz kludne mozes zajst k dokimu 🙂 Inak nebola si to nahodou ty, co si mala problem so zrazanlivostou krvi a pichala si si pocas tehu injekcie? Prepac, ak sa mylim, ale zda sa mi, ze niekto z "predchadzajucej generacie" mal. Ak ano, caka ta to znova? Drzim palceky! nech je vsetko v najlepsom poriadku.
@katie233 - k tej stikutke som zabudla napisat, ze to ani neviem, co je. Mojmu sa asi nikdy nestikutalo, necitim otrasy, iba pohyby, takze fakt neviem. Ale pisali tu aj ine o tom, neviem, preco to niekto ma a niekto nie 🙂, ale myslim, ze je to normalne.

prahaxx
29. jún 2010

ze pracovat, kym neodtecie plodova voda, mojej mame pri 4 porodoch a aj svokre pri prvom plodovy vak nepraskol, svokre sa dokonca nedal ani prepichnut, takze ja neviem, ako a kedy budem utekat do porodky.. uz som skoro utekala vcera, po polhodinovej intenzivnej mrchovskej bolesti ☹

boli sme cez vikend u svokrovcov, sice len 150 km za den, ale fuj, samozrejme, 2 tasky do porodky a dve obycajne nabalene, vdaka za velky kufor auta 🙂)

dahra
29. jún 2010

@prahaxx - takze aj ty ides tak pozdejsie na ozvy, ja idem 6.7. Dobre, uz som bola popletena, ze doktorka sa nejako nestara. Tie mrchovske bolesti citievam aj ja, myslim, ze uz vyse tyzdna, ale hlavne podvecer a v noci. Vacsinou presne tak, ako sa mi zvykla rozbiehat menstruacia - podvecer, dokonca aj v noci, ale najcastejsie nadranom, malokedy cez den. Ja by som tiez chcela este vydrzat, aj kvoli tomu poisteniu, co nam konci 23.7., ale neviem-neviem 😀 😀 😀. Hoci celkom rada by som sa uz aj teraz zbavila kacacej chodze a toho pocitu, ze mam velkost slona.
Dnes som bola na poradni, brali mi krv, robili strer (som zvedava na toho streptokoka ci zmizol) a vraj sa mam prist ukazat 20.7. 🙂

dahra
29. jún 2010

@prahaxx - takze aj ty si uz zbalena 🙂 to cestovanie nie je nic moc, dufam, ze uz tento tyzden mi ideme posledny krat.
Vidim, ze tvoja mamina mala riadne problemy, moja sa stazovala, ze pri mne sa natrapila 12hodin v bolestiach, ale vo finale vsetko prebehlo za 5 minut. Doktori sa cudovali, ze ma take pevne svalstvo a pytali sa jej ci je sportovkyna. Ona vo veku 25 rokov asi vyzerala ako moja sestra teraz, takze sa cudujem, ze to slo tak lahko nakoniec. Najhorsia bola moja hlava - mam ju velku ako melon (po ocovi podotykam), takze ked ta presla, telo uz bolo ok.
Nas maly bude mat asi tak isto, lebo na sone sa posledne podobal na mojho oca - mm som volala, ze maly vyzera ako svokor, som ho potesila 😀 😀 😀
Sestru porodila mamina lahsie,ale keby som bola ako moja stara mama, tak to by bol porod ako lusk - ju len trosku boleli krize a deti boli hned na svete 😀

katie233
29. jún 2010

Danka, praha, tak vy už takto putujete so zbalenými taškami? Tak predsa len, máte 3 týždne navrch. Ja zajtra začínam 33tt, takže tiež už sa teším, že len nejakých 5 týždňov 😀. V utorok, keď som bola na poradni, tak aj mne doky povedal, že podľa rozmerov je malý o pár dní väčší, ale nejdem sa tým vytešovať, lebo just budem prenášať 😀. No a včera, keď som bola v nemocke, tak mi prietoky robil môj ošetrujúci doktor, keď som ležala a možno aj pôrodník, tak ten ma hneď privítal s tým, že si myslel, že ideme rodiť, keď som sa mu minulý týždeň ozvala 😀. Lebo som mu sľúbila, že nás uvidí až pri pôrode. Tak potom podotkol, že teraz to už pôjde strašne rýchlo, tak už sa mám pomaly chystať.

Ja som sa pýtala aj maminy a aj svokry, akí veľkí sme boli pri narodení a či sa dlho trápili. Mamina, že mala v pohode obidva pôrody a ja som bola len taký 3-kilový krpec, a manžel mal tuším 3,5 kg. Tak ak by to ozaj záviselo aj od genetiky, tak to je v pohode 😵.

A podľa doktora je malý celý ja 😀.

mirip, tak nech všetko dobre dopadne 😵.

janemari
29. jún 2010

mirip tak gratulujem a nech dalsie tehulkovanie prebehne bez problemov.Uff a to sme v teme z najstarsich a ty si uz druhykrat tehula 🙂

prahaxx
29. jún 2010

jane chytaaaaj TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

janemari
29. jún 2010

prahaxx chytaaaaaaaaaaaaaam

ika33
29. jún 2010

Ahojte kočky, tak sa mi sem podarilo prísť až teraz.

Janemari - veľmi veľmi silno držím päste, nech je to iba na dobrej ceste.

Mirip - tíško gratulujem a tiež držím päste, aby bolo všetko v poriadku a mohla si sa spolu s JAnemari vytešovať.

KOčky len a len pre vás TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTt

Dahra, Praha - tak to už máte naozaj za chvíľku, potom nám ale dajte vedeiť keby niečo.

Ešte sa Vás chcem kočky spýtať, ktorá ste boli v Hlohovci na 3D? U koho a za koľko? Viem, že ste to tu už niekede písali ale neviem to nájsť a potrebovala by som to celkom rýchlo vedieť. Totiž môj manžel čo vybavil lekára (jeho kamoša brata), tak ten mu dnes zarval, že cena za túto službu je 64,- €. Je to sídce v BA ale skoro som odpadla, máme termín na 01.07. čo už dohadovali skôr ale cenu povedal až dnes a mne sa to zdá byť hrozne moc. Tak si pamätám, že ste písali, že to bolo 30,- € v Hlohovci. Tak ak môžem poprosiť napíšte mi koľko to bolo a u koho ste presne boli, ak máte môžte mi dať aj číslo a radšej by som sa objednala tam. Díky.

dahra
29. jún 2010

@ika33 - ja som bola v Hlohovci u Brestanskeho, stalo to 40€. Objednavala som sa cca mesiac pred tym, maju toho vela. Bola som o 18.30, robia do 19.00. Mozes si vybrat hudbu z ponuky alebo doniest vlastnu, co ti da ako podmaz. Teraz si v 24tt, ja som bola v 28tt, takze neviem ci sa chces prehlasit. Je to o 24€ lacnejsie.

ika33
29. jún 2010

Keď mňa manžel tak šokol tou cenou. Ja ani neviem, už som sa tešila, že štvrtok budeme vidieť malinkú. Ale zase 24 € je celkom dosť. Ja stále neviem ako sa rozhodnúť. Inak dík za info. Máš aj číslo?

katie233
29. jún 2010

Ahojte 🙂. Ika, tak to je fakt dosť peňazí 😨. U nás to robia za 50 a aj to sa mi už zdalo veľa, ale vedela som len o tom doktorovi, tak som sa tam objednala. Ale našťastie sme ho nepotrebovali, lebo mi ho potom robili v nemocke. Ja byť tebou skúsim najprv zavolať tomu, čo bola dahra.

ika33
29. jún 2010

Katie - už som si našla aj číslo, zajtra tam zavolám a skúsim sa spýtať na kedy by sa dalo objednať. Fakt ma ta cena zarazila. A ja som sa už tak tešila 😢 SOm si myslela, že si zo mňa Marko robí srandu ale nie. 😠

lucy778
29. jún 2010

ahojte

@mirip blahoželám a tfuj, tfuj, tfuj nech je všetko ako má 😉

@ika33 3D v BA za bratislavské ceny 😒 , 24 eur je už podľa mňa celkom dobrý rozdiel

a neprepláca niečo z toho poisťovňa? v KE, kde sme boli my som potrebovala výmenný lístok od obvodného gyndoša - platila som 23 eur, ak by som ten lístok nemala, tak by ma to vyšlo 45 eur - to boli ceny pre 2.trimester, oni tam majú platby rozdelené podľa trimestrov. v podstate je to dobrý biznis s tými 3D/4D, ale zase za ten zážitok, hlavne pre mm to stojí.