Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

pink_lady
17. apr 2009

elli paaa oddychujte aj bobačikom 😵

ellianka
17. apr 2009

pinky, veď to na nete všetky kočáre vyzerajú inak ako v reály a keď si ešte prečítam k tomu nejaký pokec od spokojných či nespokojných uživateliek...tak babo raď 🙄 😀

ja som sa rozhodla pre 4D sono (doki ani iné nemá 🙂) a idem naň prvý májový týždeň...vraj vtedy bude na to ideálny čas 🙂 to budeme zhruba v 25tt
tak nejak mi to vtedy tvrdili aj v CARku, že najlepšie je to robiť medzi 22-27tt

taaaaaaaaak som si polenošila a šup do nejakej prácičky 😉 však v domácnosti sa vždy niečo nájde

paaaaaaaaaa

scarlette
17. apr 2009

no baby ja si pripadam oproti vam divna... chvalabohu neviem co su to nevolnosti, par krat mi ostalo tazko ked som bola hladna ale inak nic viac...
aaaa zmrzlinka ... tak to by som mohla od rana do vecera 😀

monika posielam tiez vela pozitivneho myslenia nakolko energiu nemam, stale by som len spala... 😅

ellianka
17. apr 2009

ahoooooj scar 🙂
dávno som ťa nevidela ale som rada, že sa máš ok 😵 vitaj v klube zmrzlinárok 🙂 😀

babuľky, monika vás všetky pozdravuje moc moc a ďakuje za energiu aj myšlienky, vraj ich intenzívne aj
s dávidkom cítia 😵 🙂

scarlette
17. apr 2009

eli nejako sa mi moc nechcelo byt pri pc ked bolo tak krasne, ak som nespala alebo nejedla bola som na hojdacke na dvore 🙂

tittika
17. apr 2009

ahojte

dnesne HCG 112.000 🙂

oproti utorkovemu 5000 to je poriaddny naskok,sajnu nemam v ktorom som tyzdni ale kedze v utorok este nebolo srdiecko tak predpokladam teraz uz neaky 7tt+par dni

na sono pojdem v stredu tak uz by malo biť o 106 🙂

scarlette
17. apr 2009

titi to som sa straaasne potesila 😵 😵 😵 😵 moc moc gratulujem 😉

ellianka
17. apr 2009

scar 🙂 tak ste si užívali slniečka, to je dobre bobáčikom sa to určite páči a o tej hojdačke ani nehovorím 😉

titti 😵 😵 😵 gratulujeeeeeeeem to je nádherná správička a v stredu sa teším na správu o riadne bijúcom zvone

scarlette
17. apr 2009

titi a kedy v stredu mas sono? ja idem rano na 9tu 🙂

tittika
17. apr 2009

scarlettka neviem v stredu o 13tej zavolam a mozno mi povie ze mozem prist hned vtedy, ak nie v stredu tak vo stvrtok urcite 🙂

dakujem za grat. ale este len tak potisku 😉 po srdiecku uz mozte naplno 😀

scarlette
17. apr 2009

titi tak sepkam gratulaciu a cakam do stredy/stvrtku 😵

tittika
17. apr 2009

diki 😵 🤐

bleelka
17. apr 2009

tittika, wow, som moc rada, tesim sa zatial potichucku a drzim palceky na srdiecko, urcite bude, HCG je nadherne 😵

babulky, nebolievaju vas po laparke tie rezy? mne sa jeden zle hojil, hnisal. No a teraz mam pocit, ze pri zmene pocasia ma to boli, teraz ma uz treti den picha a boli ako keby vajecnik ale neviem ci to je tym rezom alebo vo vnutri nieco alebo vajecnik... povedala som o tom lekarovi, ale to bolo prvy den co ma to trosku bolelo, ale povedala som mu, ze to je asi tou laparkou, povedal, ze moze byt... no stale si nie som ista... vecra som si tak kychla a tak ma to zabolelo, ze ma az prehlo... sice ma doki prehmatal, no bojim sa, ci to nemoze byt aj zlte teliesko, zeby odumieralo alebo co... to moze boliet? nemate skusenosti? vas nebolievaju rezy po laparke? mna len tento jeden asi mesiac po, potom nic nic, toto je prvykrat od otehotnenia a to sa pocasie uz menilo, tak neviem 😒 som z toho mimo... cim to moze byt? dik za rady

mirip
17. apr 2009

môžeš citíť vaječník, ten tak pobolieva a aj pichne kedy tedy, teraz ti intenzívne pracujú oba ked si tehula lebo do 12tt produkujú potrebné hormony oni a od 13tt toto už začína robiť placenta, ja už tie pichania necítim, už len ked zápchujem cítim riadne 😀

lenand
17. apr 2009

bleelka mna boleli rezy po laparke aj počas prveho tehu a aj teraz a hlavne ked sa meni počasie a prší tak to stale citim že ma boli v podbrušku presne tam kde mam rezy a v pupku tiež 🙂

mirip
17. apr 2009

ahoj lenand, ty už to máš fakt za pár 🙂

lenand
18. apr 2009

čavte babulky tak dnes som bola na poradni všetko ok neotvaram sa v piatok mam zas poradnu a potom už idem za primarom a dohodnut sekciu mali bude mat zas cez 4kg 🙂

bleelka
18. apr 2009

mirip, lenand, dakujem moc za nazory a rady. Mne doki povedal, ze placenta sa zacina tvorit az v 15-16 tt, no idem verit tomu, ze to pracuju hormony vo vajecnikoch. No uz mi je lepsie, klop klop, uvidim vecer, lebo vecer to bolieva viac...

lenand, tak super, drzim palce aby slo vsetko ako ma 🙂 a ty mas planovanu sekciu?

lenocka3
18. apr 2009

bleelka - co? 😅
placenta sa tvori od zaciatku, akurat na konci 12tt prebera na seba svoju funkciu, ktoru dovtedy robili za nu vajecniky - vytvara vsetky potrebne hormony. Preto napr. vela zien papa duphaston na udrzanie babatka, keby nahodou vajecniky nestihali. Potom to je uz na placente 🙂
leni - waw 🙂 riadny chlap 🙂 ja sa uz neviem dockat sonaaa najblizsieho, este neviem kedy presne bude, ale som strasne zvedava, co za blsku mame v brusku 😀 ci blsku, ci blsiacika 🙂 😵
Leni? A co su to postolkove nohavice? 😅 prave sa zaoberam a spisujem, co vsetko treba kupit babatku.... ja by som pomaly aj zacala, lebo si neviem predstavit, ako chodim v juli-auguste po obchodoch.... uf 😀

lenocka3
18. apr 2009

a aky kocik treba kupit? 😀 mna sa minule pytali, ze ake chcem na nom kolieska... no co ja viem, ake su vhodne? 😀 a ake byvaju kolieska na kocikoch?

bleelka
18. apr 2009

lenocka no ano, povedal mi toto, tiez som bola prekvapena... no on podla mna vela veci nevie, napriklad mi tvrdil, ze lutalna faza trva 14 dni, ze je stale konstantna... ja mu na to, ze ja mavam 16 dni a on, ze to nie je mozne... no a co som si nasla na nete a v knizkach tak ona je konstantna, ale u kazdej zeny ina, cize ked konstantna, tak u kazdej zeny konstantna, cize niektora ma stale 15 dni, ina 14 a dalsia ako ja 16... to nie je, ze vsetky maju 14 dni... no ale vysvetli mu to...
tiez ma poslal na onkogyndu na zacitaku tehu a ked som tam volala, tak povedali, ze nemam chodit ked som v takom skorom stadiu... no a on ze to sa vyhovaraju a ze ma po 12tt posle na Heydukovu... ja by som ale radsej nic v tehu ziadne vysetrenia neriesila... 15.4 mi krcok pozeral a povedal, ze vyzera dobre, tak naco podla mna do toho sparat... ach jaj no co s nim...
on my uz aj konizaciu chcel dat urobit, ale primarka odmietla, ze nema vysledky HPV a ze som este nerodila, ze ziadnu konizaciu robit nejde... a dobre urobila, potom som trvala na testoch na HPV lebo mi to poradila ta primarka a oni vysli negativne!!! si zoberte ze uz by som bola po konizacii a mozno na rizikovom... no des... ale on je taky poctivy a nic nezanedba az mi niekedy pripada, ze mozno az navyse vysetrenia robi... ale zas lepsie ako nieco zanedbat, no nie?

lenand
18. apr 2009

lenocka ahoj tak podla toho nazvu som ani nevedela ake su to nohavičky ale su to vlastne ortopedicke aspon ked som pozrela na nete tak sa mi zobrazili ortopedicke to sa použiva pri baleni na široko koli klbom a chodi sa stým na kontrolu k ortopedovy a on to povie ako dlho treba balit naširoko ja som davala oliverkovy pampersku a dve plienky obyčajné a nato ortopedické nohavičky mne to decka lekarka ukazala ako sa to balí ale ukažu ti to aj v nemocnici ked budeš odchadzat domou z babetkom a budeš ich mat pri sebe aspon u nas to tak robia 🙂
a kočiar ja som chcela taky aby sa lahko skladal a v kufri nezaberal vela miesta a aby sa na konštrukciu dalo nasadit aj vajičko a na kolieska sa asi preto pitala lebo niekto chce s troma koliskami a potom sa ešte nafukovacie a teraz je toho vela ja som stale hladala aj po nete a tak podobne

pink_lady
18. apr 2009

ahojte 😉

bleelka to co mas prosim ta za dokiho? 😕 😀 sorry ale od takeho by som asi utekala kadelahsie 😅 inak uz aj ta studia o jedle mi pride trosku za vlasy ze ju robi doktor...u nas na fakulte pred rokom take robili moji bakalari 😅

inak ja uz som si vytlacila x papierov so zoznamom co potrebuje babatko, a porovnavam, doplnam 😀 bola som dnes v obchode a mala som tiky nieco nakupit lebo tam mali take uzasne vecicky ale potom som si povedala ze este vydrzim aspon mesiac 😎 aj ked je to fakt ťažký sebazapor 😎 ozaj -myslite ze chlapček moze mat oranzove?

tie postolkace - minule som ich videla v drogerke ale uz to neni taka kvalita aka to bola kedysi ... 😖 no nevadi, ved teraz sa babatka balia na siroko niekedy len 4 tyzdne - tak to snad aj tato kvalita vydrzi

lenand tak to bude ozajstny chlap 😵 😵 😵

mne vcera pekne sibkalo 😀 😀 😀 😀 na tej fotecke z ultrazvuku boli take miery ze obvod hlavicky, bruska, dlzka stehennej kosticky...tak kedze som chcela vediet ako vyzera babulko v skutocnosti, t.j. mierka 1:1 tak som si u hlavicky a bruska vypocitala polomer, priemer, nakreslila na vykres kruhy podobnej velkosti, prikreslila nozicky 🤐 😀 😀 😀 😀 ...aaale potom som dostala lepsi napad ...tak som si tu fotku z uzv zvacsila tak aby to bolo 1:1 - a tak som si to vytlacila ....a aaa take to je zlatunke 😵 😀 😀 😀 ...no usudzujem ze najvacsi cas je ist uz do prace, lebo neviem co by som doma este povymyslala 🤐 😀

dahra
18. apr 2009

Babulky - coskoro mamulky,
dnes markiza v spravach o 19.00 bude daco o endo.

pink_lady
20. apr 2009

dobre ranko tehulky 😉

taaak ja som sa zacala robit ze pracujem 😀

a vy sa ako mate?

scarlette
20. apr 2009

ahojte,
pink a ostatni sa tvaria ze vidia ze pracujes ? 😀

pink_lady
20. apr 2009

som sama v kancoske takze ma nikto nevidi 😀

lenand
20. apr 2009

čavte babulky mna tak v noci bolelo v podbrušku že som myslela že zobudim mužika a pojdeme do nemocnice ale prestalo to ale rano som už začala špinit aj ma prehana tak ešte som nevolala ani mužikovy do prace ani dokymu ešte chvílku počkam a uvidím ako sa to bude dalej vyvíjať

scarlette
20. apr 2009

lenand to uz vyzera nadejne, drzim palceky 😵

pink_lady
20. apr 2009

lenand fiiha to vyzera ... 😵 drzim palce 😵