Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

evina0
23. nov 2009

titika neboj kde to ma prist tak to pride..skusajte a ver na zazraky ..deju sa tak ako aj u mna..
zdravim maminky a tehulky 😉
my ideme stredu na poradnu tak sa tesim 😉

zlababa07
23. nov 2009

Ahoj, chtěla jsem se zeptat na toto: letos mám za sebou 2 zamlklé těhu (vždy v začátku, cca kolem 7 tt ☹ ) a po několika vyšetřeních se můj gyndr domnívá, že mám v děloze buď myom nebo adenomyozu (vnitřní endometriozu). V lednu mám jít na hysterpskopii, ale pochopila jsem, že ne prvoplánově kvůli tomuto, spíše pro vyloučení srůstů po 2 revizích. Tak jsem z toho trochu zmatená - je to závažné nebo není?

Jinak ten útvar má kole 1,5 - 2 cm a je v pravém rohu dělohy. Problémy žádné nemám, jen cca rok a půl cítím při pohlavním styku občas tupou bolest, ale jen když partner zajede moc hluboko (omlouvám se za ten popis 😅

Odstraňuje se i myom o této velikosti? A pokud by se jednalo o adenomyozu, vadí to v těhotenství a je možné s tím donosti zdravé miminko?

Nemáte některá s tímto zkušenosti? Mohlo to být příčinou potratů? Můj dr mi na to jasně neopdověděl, spíše se tvářil, že ne ale zůstalo tam to velké ALE... Díky moc

liviaf14
23. nov 2009

ahojte 🙂
dahra, ja som to myslela v dobrom, že ako si dobre pamätáš. ja som teraz v tehu strašne zábudlivá, roztržitá, mm sa mi smeje, že si mám pozametať kolieska 😀

evina, tak samé super správičky čakáme v stredu po poradni, držte sa 😵

my sme boli na poradni dnes, všetko OK, morfologické merania v norme, brali mi krv. nástup na materskú budem mať 23.12. tak ešte mesiac v robotke vydržíme 🙂

pinky, no teda, to ťa bolesti dohnali až do nemocky, že? hnačky veru súvisia s endo, dobre si to pamätám tie kŕčovité stavy s hroznými bolesťami..... 😝 želám ti, nech ťa to už konečne obchádza a je ti len lepšie a lepšie, nech si užívaš Olíka. myslíme na vás 😉

lenand
23. nov 2009

čavte babulky ja som včera dala Filipka k Oliverkovy do vane to bola radost zo začiatku sa zamračil ale ked zistil že je tam aj Olik tak špliechal jedna radost ani vonku nechcel ist 😀
pink drž sa 🙂
a zdravím aj ostatné babulky 🙂

dahra
23. nov 2009

Ahojte,
Pinky,
☹. Co teraz budu s tebou robit? Idete cakat, ako sa to dalej vyvrbi? Alebo si ides dat HAK?
Miminap,
ja tiez nechapem 🙂. Citam vas a som s vami v kontakte a asi sa to uklada na spravne miesta 😀.

bleelka
24. nov 2009

ahojte kocky, tak dnes sme boli u lekarky s tym ockom a jazyckom, zaba to asi nie je, lebo ta je vraj z necistot a toto je kvasinkoveho povodu, ze dieta este nema vybudovanu imunitu natolko, tak preto sa to robi v pusinke, dala nam Diflucan, aj minule sme mali a zabral, tak snad zaberie, no ak bude znova toto, tak znova po Diflucan, staci ked niekto z rodiny dobehne, nemusime s babom... no a dali sme aj uska prepichnut, chudatko plakalo, poslali ma predym von, ale aj tak som to pocula... moj otec bol s nami a sa zlostil, ze keby to vedel, ze to nedovoli, ze co som nedala nastrelit... no a dala som predpisat aj Rotarix, tak zajtra idem pred a mala bude aj proti rotavirusom zaockovana... no a s ockom ideme na ocne, chcela by som uz hned zajtra popri sone klbikov, takze zajtra zas po lekaroch... juj no ale kocka je s tymi nauskami moj pokladik ale si vytrpela ☹
drzte sa

katrin21
24. nov 2009

bleeelka: zahod dudel, a obcas ho vyvar ja len tak pomimo... kavsinky sa mozu tvorit a mnozit v dudliku....

pink_lady
24. nov 2009

ahojte
dahra dnes som si bola vybrat HAK ...uvidime co to urobi aj ked to moze este posilnit...som z toho mierne "na prasky"

livia takze takto o mesiac... 😵

bleelka zaba je kvasinkova infeckia 😨

bleelka
25. nov 2009

katrin to fakt??? a mama do mna huci aby som malu naucila na dudel, ze takto nebude mat prsnik namiesto cumla... ok, budem vyvarat... kurnajs... mne dokina povedala, ze to mavaju male deticky, ze este nemaju imunitu vybudovanu a ze toto je reakcia...

pinky, to fakt? mne mama povedala, ze zaba je infekcneho povodu a toto je ta mucavka ci co... ale asi je to to iste... kazdopadne zakazdym musim po lieky, ale uz nemusim s malou a aj niekto z rodiny moze dojst...
oki, bezime na ocne a potom na klbiky, papa

pink_lady
25. nov 2009

bleelka ano je to jedno a to iste my sme to mali furt odkedy som to nevytrela tou sodou mame odvtedy pokoj

monci78
25. nov 2009

Dobre ranko maminky. je take dobre vas citat, ako vam rastu deticky. dufam, ze aj mi sa dostaneme az nakoniec. Potrebujem poradit. Ako som uz spominala mesiac po laparke sa mi zadarilo tehu. Vcera som bola u dokiho ale potvrdil to iba z testov. Zatial nie je nic vidiet. ale viacej ma trapi ta bolest podbruska a vajecnikov, uplne sa mi to tam taha, a aj pupok. nie je to ako bolest pred menzesom, ale skor ako nachladnutie. Mavala som ovulacne bolesti a velke, takze ja si tie vajecniky vzdy viac citim, vravela som to aj doktorovi, no ziadny zapal tam nie je a ani nespinim, moze to byt este priznak tehu po laparke? dakujem za pomoc a vsetkym babatkam vela zdravia hlavne... 😉

pink_lady
25. nov 2009

monci moze to byt tehotenstvm i po laparke 😉 drzime palceky 😵

lenand
25. nov 2009

monci drž sa a vitaj ja som tiež otehotnela po laparke a mavala som take trhanie v pupku a bolesti v podbrušku to vraj ešte neni uple zahojene po laparke vo vnutri a tak to može pobolievat

lenand
25. nov 2009

pink ako sa maš už je lepšie a čo oliverko moj filipko je už riadný zbojník otočit z bruška sa nevie ale na nožky sa už dvíha a ako sa teší ked ho postavím a akože z ním chodím ale to otačanie nam nejde vobec on je lenivi ved ked zaplače tak ho otočím tak prečo by to robil sám 😀

evina0
25. nov 2009

dnes sme boli na poradni a dopadla dobre.sono nebolo robene,vraj to sa robi len na uvod tak casto a ked su neni komplikacie tak len 3x za cele tehu.o 2 tyzdne ideme opet aj na odbery.
esteze idem za tyzden aj cosi do MT na ultrazvuk..uz chcem opet vidiet chrobacika ako podrastol a ako si tancuje.
a s tou mojou PN to vyzera dobre.zatial do tej prace nepojdem ,ak vobec.pokial posudkova nebude robit problemy tak mozno s PN pojdem rovna 20. aprila 2010 na matersku. tfuj tfuju bodaj by to tak bolo.doma nam je lepsie nez sa trepat do prace a byt tam cele dni a ta bolest hlavy je asi po prekonaniu tej minulorocnej choroby- zapal mozgovych blan s opuchom, pretoze teraz je telo ovela viacej namahane nez inokedy.a vraj ked sa mi chce spat a oddychovat tak si mam lahnut a mat klud.
pekny dnik vsetkym 🙂 🙂

bleelka
25. nov 2009

evina, to je skoda, ze tvoj doki robi len tie 3 zakladne sona, mne robil pri kazdej poradni a velmi sa tomu tesim, bolo krasne sledovat ako mala rastie, mrzelo by ma keby som to nevidela zakazdym... ale ono nie je zas dobre tolko son robit, mne sice robil, ale len kratucko aby pozrel srdiecko a pohyby, tiez nechcel nic zanedbat a som mu za to vdacna..

pinky a tu sodu si ako teda davala? nejaky pomer v akom to namiesat? to sa miesala soda bikarbona s cukrom a vodou ci ako? a vytierat pusinku? dal si maly? dik moc

no tak sme boli na ocnom, preplachovali jej oba slzne kanaliky, mala zapchate, no lavy viac, zas ma poslali von ako pri nausnickach a chudatko plakaloooo, ach jaj.. no a poobede zas sono bedrovych klbikov, chvalabohu ok, uz nemusime balit nasiroko, kontrola ked bude mat 4 mesiace... ale tak asi ju este sem-tam nasiroko zabalim pre dobry pocit, alebo netreba vobec teda? vy ste balili?

liviaf14
25. nov 2009

ahojte maminy a bábätká 🙂

pinky, prosím ťa, využila si odsávačku na materské mlieko? ak hej, aký druh si mala a ktorú by si mi odporučila?
lenand, môžeš mi napísať aj ty, aké máš skúsenosti, diky baby.

monci, ja som tiež na začiatku tehu, okolo 5-6tt cítila ťahanie v brušku, také svalovicové ťahanie, ale dalo sa to vydržať, nič hrozné to nebolo. to prejde 😉

lenand
25. nov 2009

liviaf ja som vobec ani doma namala a ani nemam odsavačku ani som nemala nikdy zapal a to som oliverka kojila 2 roky filipka len 3 mesiace ale on bol v kuse hladný a plakal tak som ti asi neporadila velmi ja s tím nemam skusenosti ale ti pekne naskakujú tt
a sa teším že pribudajú aj nové tehulky super 🙂

pink_lady
25. nov 2009

ahojte
no teda livia pozeram ze uz 31tt 😵 inak ja mam 2 odsavacky jednu elektricku /medela/ a jednu rucnu /avent/, elektricku som pouzila ppAR krat a bolo po mlieku, nekupuj ak budes chciet poziciam, su obe vysterilizovane a uvidis ci ju vobec budes potrebovat...pre mna to boli osobne vyhodene peniaze aj ked na zaciatku este v porodke mi to dost pomohlo, ale tam aj mali erarne na pozicanie 😉

bleelka urobit kašičku v pomere 1:1 praškovy cukor a sodu bikarbonu, trošku vody, omotat gazu okolo prsta, omočiť a poriadne vytriet, mozno bude kricat, mozes mat aj krv na gaze /ja som nemala/ ale fakt to pomohlo a malemu to aj chutilo 😀 a aj bradavky by si si mohla s tym potriet

lenand no mame sa, citim sa lepsie, nechcem to zakriknut aj ked dnes som sa vylakala na bruchu sa mi urobila obrovska modrina a zacala som spinit, 😕 tak teraz neviem ci uz su to zas kramy a mozem nasadit cerazette alebo ... 😕 😠

monika3
autor
26. nov 2009

ahojte tehulky a maminy,
my sme sa prave vratili z vonku, tak chvilu oddychneme nieco zjeme a ideme zase von.
odsavacku som ani ja nepouzivala, asi par krat ale bolo to o nicom. prsia ma boleli z toho akurat.Keby som mala mozno niak velmi vela mlieka by sa to oplatilo -tak na zaciatok na rozbehnutie mliecka je inak dobra cize do porodnice ale aj tam maju na zapozicanie ako pise Pink.
pa 🙂

liviaf14
26. nov 2009

ahojte 🙂

ďakujem za odpovede 😉
no čo sa týka odsavačky, mám doma jednu požičanú, ručnú /medela/, musím ju pozrieť..... hádam mi bude stačiť. v lekárni mali práve takúto, žiadny iný druh. elektrickú nechcem kupovať. ďakujem za ochotu pinky, keby náhodou, dám ti vedieť 😉

tehu týždne mám v pase už 31tt, ale 31. mi začína až v sobotu, ale to je jedno, pár dní hore-dolu. zdá sa mi, že čas beží čoraz rýchlejšie, až neuveriteľne.

mirip
26. nov 2009

ahojte čo to tu vidím monika3 ty si už opať snažilka?

monika3
autor
27. nov 2009

Dobre ranko 😉
Miri tou snazilkou ma inspirovala Elianka, kedze by sme chceli - este pekne dievcatko 😉 tak mozno ak sa bude dat o rok uvidime, nechame sa prekvapit. Ak budem v poriadku tak ano. 😉

mirip
27. nov 2009

ahojte baby mne ešte stále neskončilo šestonedelie, a to už je 7týždňov a stále ide krv a kusy sliznice akoby som mala v maternici 5torčatá a nie len jedno a ani náznak že by chcelo skončiť 🙄

pink_lady
27. nov 2009

Monika presne tak ja hovorim ze do buducich vianoc sa dam dokopy, nacerpam sil a potom dame druhe kolo 😉
Ale chcela by som tak aby som 'najviac tehotna' nebola cez najvacsie teplo 😀

bleelka
27. nov 2009

mirip, to je divne, ja som krvacala 2 tyzdne, dalsie 2 tyzdne potom len zlty vytok a teraz uz nic...hmm kazda sme ina asi...

pinky, dikes za recept ;), nabuduce ked to bude mat, vyskusam

monika3
autor
27. nov 2009

Pink presne tak, ja by som najradsej chcela rodit v maji, to je uplne super naj naj, ani teplo ani zima. 🙂
takze z toho plynie ze treba nieco spachat v septem. niekedy sa uz toho trochu bojim ze ako to zase vsetko dopadne, - treba stale verit ze je vsetko OK. 😉
Baby ja som tiez krvacala zo zaciatku a aj som mala podla mna uz MS a teraz posledne dva mesiace nic....to preto ze kojim. Ono sa to zvykne rozbehnut asi potom polroku normalne ...uz ked sa prikrmuje a menej dava mliecko...myslim 😎

liviaf14
28. nov 2009

ahojte 🙂
fíha, tu už debatujete o druhom kole tehuľkovania? 🙂 ja tak ďaleko "ešte nie som".... ale nechcem nič plánovať, uvidíme čo príde 😅
krásny víkend všetkým maminkám, bábätkám a tehuľkám želám 😵

lenand
29. nov 2009

u nas konečne slniečko tak sa teším pojdeme na prechadzku 🙂

dahra
30. nov 2009

Ahojte,
este stale neveriiiim, ale podla vysledkov a dnesneho hcg 902 k vam odo dneska oficialne patrim. Pred par minutami mi volali z Heliosu a potvrdili, ze som tehu 🙂