Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

dahra
9. dec 2009

Ahoj Vanesska,
daj vediet, ake budete mat hcg, som zvedava, ako od pondelka narastlo. Dnes ti nerobili utz? Mne robili uz pri krvi - to bol 15.den po ET u mna. Vtedy nic nebolo vidno. Potom v pondelok - 22.den po ET - bolo vidno machulku v velkosti 8,6mm. Mam ju v albume. My ideme znova na UTZ 17.decembra - buduci stvrtok. Ak bude vsetko ok, tak uz viac do heliosu nepojdeme, budem chodit za svojou gynekologickou. Ta ani nevie, ze som tehotna. Mozno sa na mna bude hnevat, ze som neprisla skor. Ale nech...
Zaujimave, ze tebe utz dali az o tri tyzdne. To robia tak malo?

bleelka
9. dec 2009

vanesska dakujem, o cvikoch som pocula, skusam stahovat ked cikam alebo len tak v priebehu dna, snad sa to upravi...
a s dahrou sa nebojte, mamickovske starosti zvladnete, len uz to nie je taka pohoda lahoda ako tehotenstvo - teda ako u koho, hlavne sa drzte a teste sa, ze ste tehu, ja som si to uzivala 😵 drzim palce a tesim sa s vami!

liviaf14
9. dec 2009

čaute maminy a budúce maminy 😵
inak ja tiež rozmýšľam ako budem zvládať malého po narodení, či si budem vedieť so všetkým poradiť, ale spolieham na intuíciu 😉 a čím viac sa mi blíži termín, tým intenzívnejšie ma naháňajú takéto myšlienky 😀
pekný večer všetkým

lenand
9. dec 2009

čavte nebojte baby zvladnete prvé dni budu naročnejšie ale potom do toho vhupnete a bude pohoda len si pekne uživajte tehulkovanie a vela odychujte a spinkajte 🙂

dahra
10. dec 2009

Ahojte,
Livia,
ved tebe sa to blizi. 🙂 Budes mat okrem manzela aj nejakeho pomocnika? Mamu alebo svokru?

liviaf14
10. dec 2009

čaute 🙂
no dahra, veru blíži, včera to bolo presne 8 týždňov do termínu 😅 strašne mi to uteká, za chvíľu bude malý fakt tu 😎
čo sa pomoci týka, no zväčša to bude na mne, lebo moja mama ešte robí, ale určite bude pomáhať v rámci svojich možností a bývajú úplne inde ako my, aj keď nie ďaleko. segre pomáhala aj pomáha doteraz s deťmi, lebo bývajú blízko seba, takže v tomto je to výhoda.
svokra má veľa rokov už a s jej pomocou nerátam vôbec. a mm mi pomáha veľmi veľa už teraz, takže potom bude k dispozícii určite, aj keď teda nerátam, že bude mať dovolenku prvé dni čo budeme doma z pôrodky, lebo v rámci zamestnania to asi nepôjde.
aj tebe pekne pribúdajú týždne, len tak ďalej 🙂 pekný deň želám, u nás aj slniečko dnes vykuklo, paráda

pink_lady
10. dec 2009

caute tehule i netehule
livia nestihala som odpisat Ip sorrkaaa ...nestiham ale uz je trochu lepsie 🙂 drzime vsetkym tehulkam palce 😉

liviaf14
10. dec 2009

no čauko pinky, si sa dlho neukázala. tak držím päste, nech ste ok, nech to bolo čokoľvek 😉 som rada, že si ako-tak v pohoďke. pekný večer 😵

dahra
10. dec 2009

Ahojte,
Livia,
takze sama s manzelom. Ja v tejto mojej situacii by som aspon na tri prve mesiace sla k rodicom. Byvaju 200km odtialto, sestra a moja svokra nejakych 250. Takze som tu sama ako prst 🙂 Manzel by mi urcite pomahal, on ma deti rad, ale potrebovala by som vstrebat aj nejake cenne rady a to sa najlepsie uci za chodu.
Ty si na PN ci chodis do prace?

mirip
10. dec 2009

ahojte tak ja som z nervami v koncich, celé tehotentvo som pichala injekcie na riedenie krvi a aj počas sestonedelia tiež a vlastne kým som nevybrala poslednú 2. decembra tak moje šestonedelie bolo len o to že šla stále aj ked menej ale stále krv, potom to pomaly ustupovalo a už šlo len čosi hnedé a ked som chcela v utorok knečne k Dr. ale je v Ameerike a príde až 17ho tak to bolo síce ešte ale len hádam 2-3x za deň na toaletáku dohneda a od včera zase začína byť toho viac a dnes zase s prímeslo krvi, ja sa tých vložiek asi do vianoc nezbavím a aj Dr. je ešte preč, len dúfam že mi zase pri tom šťastí aké mám nezistí že za tým je nejaký vážnejší dovod

liviaf14
11. dec 2009

ahojte 🙂
dahra, v podstate počas celého tehu som pracovala, sem-tam krátka pn-ka na oddych bola, veľa dovolenky, keďže som mala ešte aj minuloročnú. a teraz už niekoľko dní dovolenkujem až do nástupu na MD 23.12. takto som to riešila, keďže som nechcela a ani nemusela byť zatvorená doma na PN, a zasa sa ani veľmi naháňať v robote. taký zlatý stred 😉 keď som cítila, že som veľmi unavená, tak som zostala doma. v lete to bolo fakt náročné od 9tt do 16tt kedy mi bolo neustále zle od žalúdka, ale zvádli sme to.
no po pôrode budeš mať najlepšie byť blízko svojej rodinky, vtedy je pomoc neoceniteľná. ja to budem riešiť za pochodu a vlastne naši sú u nás za nejakých 20 min. autom, takže v prípade potreby poprosím 😉 ale uvidíme, sama som zvedavá ako to bude prebiehať 😅
ty plánuješ pn-ku, či naďalej budeš pracovať?

jaruska8
11. dec 2009

Ahojte baby, všetky vás zdravím a držím vám palce, ja síce nepatrím do tejto skupiny, ale viem, čo to diagnóza endometrióza znamená a aké je to ťažké sa s ňou popasovať (mala ju spolužiačka), tak sa držte a všetkým krásne bábätká!!!!

liviaf14
11. dec 2009

ahoj jaruska, ďakujeme 😵
aj ja ti želám bezproblémové tehotenstvo a krásne zdravé bábänko 😵

jaruska8
11. dec 2009

Ďakujem, si zlatá. 😉

mirip
11. dec 2009

ahojte dievčatá,tak som nakukla do staronovej témy enodmetrioza a koho som tgam nezbadala babulinu zo starej partie čo sme boli a čaká zase bábo 🙂

babulina
11. dec 2009

ahojte, mirip ma upozornila ze sa tu osotosest stretavate, tak sa po dlhom case pripajam, a zase tehu 😀 z ninky je princezna najvacsia, ukecana ubehana, tak snad ju surodenec troska zrovna do laty, ale inac je straaaaaaaasne zlata, teraz to je take super obdobie ze uz coraz viac sa prejavuje a je s nou hrozna sranda, materska je pre mna uplny balzam na dusi, nemenila by som za nic a to ze ostanem este tri roky doma, je to naj naj naj na svete 😀

mirip
11. dec 2009

peknew naplánované 😀 mne už teraz muž plánuje tehotenstvo a bábo akože ešte nie je skoro 😀 😀 😀

mirip
11. dec 2009

a inak mimochdom všetka stará partia už nie sú snažilky a už ani tehulky ale maminy 😵

liviaf14
12. dec 2009

čaute,
posúvam témičku, nech na ňu nezabúdame 🙂
tehuľky kde ste všetky? 🙂 tak krásny víkend všetkým želám

bleelka
14. dec 2009

ahojte kocky, chcem sa vas opytat intimnu otazku. Ako ste na tom so sexom po porode? ja som bola na kontrole po sestonedeli, doki povedal, ze uz mozme, ze vsetko je ok, no len ked sme to skusali, tak bolest strasna, takze sme ani nepokracovali a museli inak... bolelo ma to vnutri, takze nie vonkajsia rana, ale vnutorna, mam pocit, ze som cela zasita a znovu panna... dokedy to bude takto? ako to upravit? skusat a nasilu pomaly alebo sa to upravi same?
vdaka moc za rady

lenand
14. dec 2009

čavte kočky ako po víkende 🙂

ja ti neporadím moja ja som nerodila prirodzene tak neviem

oliverko ma vo štvrtok v školke vystúpenie tak sa teším len aby neochorel lebo akosi soplí ☹ snad to rýchlo prejde inač nič nové filipko sa snaží ist na 4 ale skonči na brušku a fnuči lebo sa nevie dvihnut a ani naspet obratit teraz spinka a tale sa smejka zlatušík 🙂

evina0
14. dec 2009

ahojte posuvam vyssie temicku.
zatial nemame nic noveho len sa gulatime 😵 😵 .uz mame aj prvy nakup a darcek pod stromcek pre drobceka v jednom.kuk album 😉
citim sa uz lepsie len sem tam jeduje hlava inak sa da ..esteze sme doma 😀 😀

dahra
14. dec 2009

Ahojte,
Evina,
teda - kukla som album az teraz, drobec je uz poriadne velky. Nechapacky, co sa stane z malej machulky za par tyzdnov. A tie prve vecicky pre babo su fakt spica, je to take zlatucke. Ach jaj, uz aby sme aj my boli za vodou...
Ozaj, mna tiez posledne dni zacala pobolievat hlava a predtym mna nikdy -nic. Ja bolesti hlavy nepoznam, tak len ziram. Zistila som, ze mi pomaha, ked vela pijem, ale ako ty, neviem uz dlho byt pri notebooku. Este telka ujde, to je z dialky.
Bleelka,
tak v tomto ti neporadim, lebo nemam skusenosti....
...ale tak ma napada...
My mame skor problem, ze moj manzel sa teraz kvoli babu boji, hoci doktor nam uz koncom novembra povedal, ze mozeme.
Ake skusenosti mate s tym vy? Myslim v prvych tyzdnoch, vyhybali ste sa sexu?

vanesska
14. dec 2009

caute kocky...

evina... fakt ste riadne vyrastli... to je super...! len tak dalej pekne sa zagulatuj... 😵

bleeka... fiha to fakt netusim... nas taketo radosti este len cakaju... 😝
kazdopadne to podla mna povedz dokimu on by to asi vedel skorej zhodnotit ze preco to nejde ked si podla neho v poriadku... ak by to boli este rany po porode podla mna by na to pomohol repik alebo harmancek...
ale ak to je niecim inym... mozno to treba tak pomalicky a opatrnne skusat pokym to nepojde lahsie a s mensimi bolestami... ja by som sa urco spytala dokiho...

dahra... inak aj my s mm riesime otazku ze kedy by sme uz mohli znova skusit... u nas sa skorej bojim ja... neviem ci je to uz bezpecne aj ked osobne si myslim ze asi ano predsa len ked su uz embryjka riadne zahryznute tak by sa nemalo nic stat... ja sa skor bojim ze by to sposobilo nejake krvacanie a pod. no neviem... vam v kolkom tyzdni doki povedal ze uz mozete??
mm sa stale pyta ale povedal ze vydrzi pokym bude treba... aj ked viem ze uz by rad 😀

evina0
14. dec 2009

dahra no aj ja som kukala ze ako rychlo sa vyvinul..ze za mesiac.. 😵 😵 najlepsie nato bolo ked ho steglil noztek a rucickou sa skrabkal.alebo ked mal nohy prekrizene ako indian a potom som kasla a dal ich od seba 🙂
ja som prve 2 mesiace hlavu absolutne necitila az potom a ked ma to chyti tak koniec.pomaha mi prilozit si na celo mokry studeny obklad,ponatierat sa aplou a rozotriet kremom krk zozadu.no boli aj take chvile ze nepomohlo nic 😒
aj mm sa bal ze babenku ublizime ..ale teraz uz nie.tutu mutu je ked je chut ale ked ma cosi zaboli tak sa dame inak,musis mat pohodlie. ved babenu je vsetko prijemne co aj tebe 😉 a ked sa pytas ci sme sa vyhabali tak nie, prve 2 tyzdne nic nebolo a potom pomalicky a opatrne sme sa do toho dostali spet 😉 aj ked priznavam ze tak casto to neni ako ked sme sa snazili 😀 😀
mne lekar na otazku ci sex vadi povedal ze nie,len v pripade slabeho krcku ci krvacania.a vraj ked sa plod nema udrzat tak odide aj ked sex nebude 😒 😒 ale vraj ked je vsetko OK tak stahy maternice len pomahaju 😉
citala som o zenach co po sexe spinili a tiez im povedal ze je to OK to sposobuje len prekrvanie maternice.

dahra
14. dec 2009

Ahojte,
mne tiez doktor hovoril, ze mozeme.
Vanesska,
dokonca po vklade nam vravel, ze po ET sme mohli po par dnoch. To by som ale neriskovala. Citala som, ze nejaka baba pisala, ze skusali uz tyzden po ET a bola tehotna aj tak. Asi to do 12.tt odlozime, ak nebude problem, tak skusime.

mirip
14. dec 2009

ahojte, blelka ja ti neporadím, ja som mala 6tonedelie dlhé, teda u mna to bolo osemtonedelie a hned po nom mám menzes takže som bez vložky nebola ešte ani deň a ked budem tak asdi otvorím doma šampus na oslavu, lebo vložkujem od 13. oktobra do teraz stále a dr. bude u seba dm a z dovolenky až 17teho najskor

liviaf14
15. dec 2009

ahojte 🙂
no čo sa sexíku týka, tak my sme normálne od začiatku tehu sexovali, aj keď teda som sa bála vždy, či nezačnem krvácať, len som sa kontrolovala vždy po. to boli také obavy, že čo ak náhodou. ale našťastie nič sa neudialo. a teraz ked som už 33tt, tak už je to veru namáhavé s takým väčším bruškom, nepohodlné a už sme sa s mm dohodli, že to necháme do pôrodu zatiaľ tak. no a po pôrode uvidíme čo a ako budeme fungovať 😉

bleelka, možno to chce trochu trpezlivosti a času, predsa len, pôrod je zásah do tela, a to sa musí zregenerovať najskôr. určite to neskôr pôjde 😉
pekný dník všetkým želám

dahra
15. dec 2009

Livia,
pisala si k snazilkam, ze babo je otocene hlavickou dole. To uz teraz sa ak pripravuje? Som nevedela. Takze je vsetko ok a zatial vsetko vyzera, ze budes rodit normalne. Juj, mesiac a daco a maly je na svete.

liviaf14
15. dec 2009

ahoj Dahra
hej, bábo je otočené hlavičkou dole, to už sa chystá na pôrod, veď za 7tt mám termín pôrodu 😉 som to čítala kdesi na nete, tak som sa pýtala dokiho, že už teraz by tak malo byť a pozrel sonom a hovorí, veď už aj je otočené dolu hlavičkou 🙂 strašne rýchlo mi to celé ubehlo, ani veriť sa mi nechce. aj vám novým tehuľkám to krásne pribúda, je to úžasné, že? 😵