Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

lucy778
15. júl 2010

@dahra verím ti, že ťa ubíja to teplo ale už sa ti to neskutočne kráti, tak ešte kus vydržať 😝 , ja som až teraz pootvárala okná v celom byte, lebo doteraz sa nedalo - a ešte stále je 24 stupňov. ale aspoň sa tu pod Tatrami vyhrejeme 😀 😝
a manžel nech sa nedá odradiť, nemôže vedieť ako to pri pôrode bude prežívať on. možno to pre neho nebude až taký des ako pre sesternicinho manžela 😀
ja som sa v podstate ani nepripravila na tú možnosť, že by tam mm chcel ísť 😀 , proste nechce a ja som hrooozne nerozhodná, takže ťažko povedať, ale hádam to zvládnem aj sama 😝
inak aj moja sesternica bude čoskoro rodiť, tak uvidím ako to bude u nich

@evina0 tak hádam máte plačkanie za sebou a už bude len dobre. a malý má už 6 týždňov? 😕 to je neskutočné ako to letí. niekedy ma to až desí ako rýchlo všetko beží, ale taká je doba. Majko je zlatučké, peknučké babatko.

evina0
15. júl 2010

@lucy778 manzel bol velmi rad ze bol pri mne a Majkovi ked som rodila lebo daval na nas velky pozor zatial co ja som uz bola K.O. a Majkovi stale skakal tep srdiecka ☹ aj ked povedal ze to bol nedobry pohlad na mna ako trpim ale stalo to zato a teraz nam nase slniecko robi radost ale aj starost ale ako vravis taky je predsa zivot a neskutocne rychlo leti..rada by som zastavila cas aby Majko nemal za chvilku 15 r a robil si co chcel ale to sa neda tak si ho uzivam kazdy den plnym duskom.

lucy778
15. júl 2010

@evina0 tomu verím, že bol rád, že na vás mohol dozerať. poznám jeden prípad z nášho okolia, keď manžel aj vďaka svojej stresovej povahe veľmi svojej žene pomohol a včas zalarmoval lekárov....a všetko len vďaka tomu, že bol celý čas tam. uvidíme ako sa to všetko nakoniec utrasie, začínam s predpôrodnou prípravou a verím, že ma to upokojí, pripraví a nebudem panikáriť 😀

lucy778
15. júl 2010

nejak mi blbne koník, tak to vypínam, lebo ma to vytáča 😠 😀
prajem dobrú noc 😉

katie233
16. júl 2010

Dobré ráno 🙂).
@lucy778 aj mne posledné dva dni strašne blbol koník, tak som tu trávila minimum času. Najprv nie a nie stránku načítať, potom čosi napíšem a nie a nie poslať.
Danka, a čo tá Prahaxx? Hm... Veru je neskutočne teplo. Zrovna teraz musí byť krásne leto. Inokedy celý júl pršiava, a zrovna teraz, keď by sa nám to šiklo, tak sú neskutočné horúčavy. A stále sľubujú ochladenie, a to neprichádza :(. Mne toto vadí hlavne v noci. Cez deň sa človek pomotká, aj keď včera bolo neskutočne dusno u nás a ledva som lapala po dychu. Ale v noci, ja som zvyknutá na chlad, stále prevraciam paplón, či náhodou nie je tá druhá strana studenšia ale nič :((. No čo, už to nejako vydržíme.

Tak další slnečný deň pred nami. Dodržujte pitný režim 😵

dahra
16. júl 2010

Caute,
Prahaxx este neporodila, pokial viem. Jej m a mm pracuju spolu, tak som sa dnes pytala 🙂 Asi ju len sleduju v nemocke, ved pisala, ze mala uz dlhsi cas bolesti a ktovie co este sa vyvrbilo. To si len domyslam.

lucy778
16. júl 2010

ahojte

taaaak ja som dnes bola prvý krát na cvičení, bolo to fajn a myslím, že človek sa tam dosť naučí. ale som taká unavená, že ledva stojím na nohách. neviem čo ma tak zmohlo - či to cvičenie 😀 alebo to teplo 😝 Len dúfam, že z tých horúčav nepríde nejaká smršť 😒
a moja sesterka dnes porodila chlapčeka, 3700g a 54 cm 🙂 neviem, ale akosi mám pocit, že v poslednej dobe sa rodia nejaké väčšie deti. pred dvoma týždňami rodila kamoška a malá mala 4540 g a 50 cm a spolu s ňou rodila ešte jedna známa, ktorej bábo malo podobnú hmotnosť....
prajem všetkým pekný víkend 🙂

dahra
17. júl 2010

Caute zienky,
ja mam dnes taku radost, lebo konecne mame chladnicku. Od zaciatku marca sme bez nej fungovali, postupne som si aj zvykla, ale konecne budem moct pit aj chladene 😀 😀 😀

katie233
17. júl 2010

@dahra Gratulujem k chladničke 😵. My sme sa boli schladiť u svokrovcov pri bazéne. Boli sme zobrať aj kolísku pre drobca, takže ďalšia vec odfajknutá, len ju musím ešte vyčistiť a matrac kúpiť. Teraz sa zamračilo, trolilinku ochladilo, asi o 4 stupne, ale pršať, neprší. Už sme doma, a u nás na kúpalisku má koncert nejaká skupina, tak na balkóne počúvame. Ale neviem to identifikovať 😀.

Zajtra má byť trošinku chladnejšie, tak sa snáď dočkáme. Pekný večer.

lucy778
17. júl 2010

ahojte

@dahra super, že máte chladničku - v tomto teple sa hodí. inak obdivujem ťa ako ste to od marca bez chladničky vydržali 😝

aj u nás sa trošíčku ochladilo, aj hrmelo a blýskalo sa, ale obišlo nás to a nepršalo. som sa chcela ísť trochu prejsť večer, keď už nie je také teplo, lebo v tých horúčavách som sa tak akurát vykašľala na pohyb. lenže mm sa dohodol s kamarátom na pivo a keď budú chcieť posedieť dlhšie, tak ja by som sa musele vracať sama domov, alebo by to museli zabaliť kvôli mne. tak som ostala doma, vyrevala som sa a už ma bolí prst od šťukania na dialkovom 😀
pekný večer 😉

dahra
18. júl 2010

Ahojte,
dnes sa konecne trosku ochladilo a vyzera, ze cely den bude pod mrakom. Tesim sa 🙂 Hoci stale mi je dost teplo, ale teploty pod 20 asi ocakavat nemozem.
@lucy778 - mna manzel zvykne vziat, ked si ide posediet s kamosmi. Posledne som s nimi bola niekedy pred mesiacom - okolo polnoci sme potom pomaly peso presli domov. Bola to moja posledna dlhsia cesta - cca 45 min. kracania. Posledny piatok sme boli tiez von do nejakej pol jedenastej, ale to uz autom, mm pil nealko pivo, aby sme sa nemuseli terigat peso, teraz by som to nezvladla. Cakam do stvrtku v klude a od 23.7. zacnem viac chodit, to uz budem moct kvoli DNP 😀 😀 😀

lucy778
18. júl 2010

ahojte
no konečne sa dá dýchať, aj u nás sa ochladilo, aj popršalo a teraz fúka taký príjemný chladný vetrík. ale pre zmenu môj mm odpadáva od tepla, asi má nejaké návaly 😀
dnes som po sto rokoch oprášila rúru a upiekla som bublaninu s čučoriedkami, lebo mm mi dovliekol domov čučoriedky a nechcelo sa mi všetko zavariť. a tááááák som sa objedla 😝 mne teraz ako som tehu, veľmi chutí sladké a to som ja niekedy vôbec nemusela, radšej ako koláč som si dala salámu 😀 Ale musím s mierou, aby som sa veľmi nerozrástla. aj keď niektorí ľudia v mojom okolí ma šokujú svojimi reakciami, keď poviem, že termín mám v októbri. tvária sa akoby som sa mala už-už rozpadnúť a to som zatiaľ nabrala 7,5 kg.
Prajem pekný nový týždeň, aj keď bude asi zase teplo 🙂

vanesska
18. júl 2010

ahojte kocky,

tak veru chvalim aj ja toto chladne pocasie lebo tie tepla uz boli na nevydrzanie... 😝
a to som este v tom teple v piatok soferovala po meste a o piatej som mala este poradnu v nemocke no tak som tam prisla totalne mokra spotena zalepena jak lizatko no hrozne... 😝 ked som sedela v cakarni som sa tam uplne zalepila som myslela ze sa nepostavim... 😅
no a vcera ten masaker u nas bolo 37 st. to som ani nevyliezla z bytu zatiahla som vsetky zavesy a precakala som do vecera aby som vyliezla von ale aj tak v meste bolo taaaak strasne teplo sa tam ani vanok nepohol...
ale ma to jednu vyhodu ze nepriberam lebo v tom teple nemam vobec chut na jedlo takze ficim len na melonoch... 🙂
ozaj a k tej vahe tak podla poslednych merani ma malinka okolo 2850g doki hovoril ze uz az tak vela nebude priberat mozno tak okolo 100g tyzdenne takze to sa da...

dahra bez ladnicky do teraz... fuha to teda obdivujem... a o to viac chapem tvoju radost... 😉 najma v takomto teple...

lucy... ja tiez mavam pocas tehu hroznu chut na sladke... proste neexistuje jeden den bez sladkosti hoci nieco male ale musi to byt sladke... 🙂 a s tymi reakciami okolia som to mala take podobne... ked mi uz v nejakom 5.mesiaci niekto povedal ze ci cakam dvojicky... a pod... skor boli reakcie ze ake mam velke brucho hoci mne to tak nepripadalo... a ked som niekomu povedala ze mam 2 mes. do terminu tak kukal jak puk ze ci tam nosim maleho slonika... chacha velmi vtipne... 😠 a potom som sa na to vykaslala a uz si to nevsimam a teraz ked niekto ma poznamku ohladom mojho brucha sa spytam ze teda ako si predstavuje ze zena vyzera v 9.mesiaci ci ako modelka alebo nieco podobne a je klud... 😀
a inak to cvicenie a predporodna priprava su fajn... ja chodim tiez este pojdem asi parkrat a mozem cvicit aj doma hlavne mi ide o to dychanie ....a uz sme absolvovali s mm aj pripravu oteckov u nas je to niekde povinne niekde to nevyzaduju ale aj tak sme sli sice najprv bol vystresovany ze ci tam nebudu premietat aj zabery z porodu ale nakoniec nam teta len rozpravala a celkom zaujimavo tak som rada ze aspon vie ako to cele bude prebiehat a co ho bude asi cakat... 🙂

tak pekny vecer dufam ze tento tyzden budeme mat trochu menej teplo...

pink_lady
18. júl 2010

@vanesska ahpjte babule ale sa vam to uz blizi 😵 vanesska, ja som tiez mala stale chut na sladke, brusisko som mala take v 33tt mi doktor povedal ze ho mam take ze by povedal ze 40 tt.... 🤐 😀 takze z toho si nic babule nic nerobte, a co sa tyka vahy, to je len cisty odhad, moze to byt v skutocnosti o kilo viac alebo i o cosi menej ...toje taky priemer ...

katie233
19. júl 2010

Ahojte tehuľky 🙂. Konečne máme počasie, ktoré asi vyhovuje každej z nás 😵. Aspoň na chvíľu nás to schladí 😵, podľa predpovede len do zajtra. Tak som sa rozhodla, že dnes spravím konečne tie nákupy, ktoré už tak dlho odkladám. Čas sa nám kráti, tak nech už mám všetko nachystané. A k tomu ešte pribudli na zoznam nejaké veci pre manžela na tú služobku. Takže na dnes mám o program postarané.

Od včera som si začala ukladať veci, ktoré potrebujem ja a drobec do pôrodnice, dúfam, že tento týždeň to zbalím, nech som nachystaná. Náhodou, keby čosi. Ale musíme aspoň ešte dva týždne vydržať. Našťastie nič nenasvedčuje tomu, že by som mala ísť rodiť 😉. Danka, vanesska, vy už pociťuje nejaké zmeny?

Inak, aj ja mám v poslednej dobe strašnú chuť na sladké. Na začiatku tehotenstva som nemohla sladké ani cítiť, čo mi z neho bývalo zle, ale teraz, keby môžem, tak zjem čokoládu na posedenie 😀. Tiež som v tých horkách fungovala hlavne na ovocí, zelenine a vode. Na nič iné som nemala chuť.

dahra
19. júl 2010

Caute,
@katie233 - ja som tiez niekedy v 35tt balila, mam to v taskach, ale minule som vsetko vybrala, lebo som si nepamatala co som tam dala 🙂. Tak som si zopakovala a zabalila nanovo 😀 😀 😀 Prinajhorsom este manzel donesie. Ak si zabudnem uterak alebo nocnu koselu, ale urcite take veci, co bolo treba kupit, som balila ako prioritu.
Veru dnes je pocasie prajne, takze vyuzi, kym sa da na nakupy. Ja sa snazim vychladit cely byt, vetram od vecera ako diva - okna pootvarane - zatial teplota v byte klesla z 26 na 23. Bola by som rada, keby este aspon dva stupniky zisli dole 🙂
Zatial nijake zmeny nebadam, sem-tam ma boli brucho ako na menzes, ale nic hrozne. Ked boli tie horucavy, par dni dozadu, som si vsimla, ze mi vyteka z bradaviek cira tekutina, tak som hladala na nete ci je to znak porodu. 😝 Nasla som, ze niektorym zenam to zacina uz v 20tt a niektorym iba po porode. Takze nic take sa nedeje.
@vanesska - to tak pozde mavas poradnu? Ja musim chodit vzdy rano do 8.30. Teraz v stredu idem poslednykrat. Zajtra mam to CTG - uz tretikrat. Sono mi od 30tt nerobili, takze miery maleho neviem. Trosku sa pripravujem, ze budem rodit mozno aj cisarskym, kedze neviem, ako je otoceny. Zajtra sa opytam, ak nebude natresk. Inak pri prijme na porod robia aj sono, tak uvidia, co a ako.
S tymi chutami na sladke je to u mna vyrovnane pocas celeho tehu. Sem-tam si dam nejaku horalku. Cokoladu velmi nejem, viac mi chutia sladkosti typu - farebna ryza 😀 , keksiky, ochutene vlocky a med. Med musim kazdy den a samozrejme mlieko- vypijem denne aj liter. Ale pamatam sa, ze niekedy v aprili som mala zmrzlinovy tyzden. Som skoro zosalena, co som strasne chcela zmrzku. Bolo dost chladno, nikde v ZA ju nemali. Nanuk som nechcela, ale par dni neskor sme boli v KE u sestry a tam som konecne v jednej cukrarni objavila. To bolo radosti. 😝

katie233
19. júl 2010

@dahra Hm... ja balím aj do zásoby. Lebo, ak by sme ozaj nestihli porodiť dovtedy, čo bude ešte manžel doma, tak aby potom nemuseli svokrovci alebo naši hrabať v byte veci, kde- čo mám. Tak ja pôjdem asi nabalená ako na dva týždne 😀 😀 😀. Zatiaľ to je len rozložené na posteli, to už sa potom ľahko nahádže do tašiek 🙂. Takže jedna strana postele patrí mojím veciam, druhá manželovým 🙂. Už sú tam teda pekné kôpky, a stále čosi chýba.

To sa ti dobre podarilo vychladiť 😵. My máme stále 25 stupňov. Ale je to veľmi príjemné.

Aj mne včera vytiekla z pravého prsníka nejaká tekutina. Ale neviem, čo to bolo zač 😅. U nás tiež doktori tak dlho neordinujú. Väčšinou som tiež bola objednaná ráno, len minule som mala poradňu až o pol jednej a to bola hrôza v tom teple. Teraz idem znova ráno, lebo mi budú brať krv - ešte posledné odbery. Minule mi brali aj výter na toho streptokoka, tak dúfam, že to bude ok.

Ani ja neviem, čo náš krpec. Naposledy mal myslím 1900 g, ale to bolo v nejakom 31 týždni. A vtedy bol aj dobre otočený. Len pri jeho mrvení a saltách neviem, či vydržíme, a nepretočí sa ešte 😅. Ale snáď nie.

vanesska
19. júl 2010

caute babule...

pink... veru krati sa nam to tu vsetkym az sa mi nechce verit ze uz za nejake 3 tt mame termin... 🤐

dahra... ja som naposledy bola priamo v porodnici na oddeleni lebo doki akurat preberal sluzbu tak ma zobral takto neskor a priamo hore na oddelenie a tam ma vysetril... utz mi robil o tyzden skorej lebo ze sa ma v 38tt ale on je na dovoske takze mi urobil v 37tt... mala je stale hlavickou dole a chrbatik ma na pravej strane takze som dobre tipovala ze ked tam robi kopcek tak je to bud chrbatik alebo ritka... 😀 ale inak aj bezne na poradne do ambulancie chodievam okolo 12 hod. ...akurat co ma tak zarazilo ze som este nebola na CTG... nieze by mi to chybalo uz som to raz zazila pol hodinu na monitore bez pohnutia ja len ze asi sa to fakt vsade robi uplne inak... akurat pri tom utz mi urobil prietoky a bolo vs.ok aj pustil srdiecko nahlas tak som sa az zlakla jaky rachot to bol ... 😀 tak mozno ked je vs.ok tak sa to nerobi zakazdym...

no ja som tasku uz zbalila pred par dnami akurat mi chyba este podprda na kojenie a to je problem ze neviem aku velku si mam kupit lebo v obchode mi povedali ze mam prist ked uz budem mat mliecko ze potom sa to lepsie odhadne ale ja ju uz potrebujem do porodky takze asi vyskusam na terajsi stav a pripadne o cislo vacsiu a uvidim... vy ste si uz kupili?? 😕
inak som celkom prekvapena ze mam len jednu mensiu tasku aj ta je zatial len tak do 3/4 plna a uz v podstate ani neviem co by som do nej dala az na tu podprdu a nejaku mineralku... no a potom mam jednu taku igelitku kde mam par veci pre krpca do porodky vratanie plienok, vlhcenych obruskov, deky, ciapocky, rukaviciek a ponozky... ine vraj nepotrebujeme vsetko nam tam daju... a keby daco chybalo manzel donesie... 😉

katie... no zmeny az tak zatial nepocitujem... jedine ze ma tiez obcas zaboli brusko ako na ms a dost casto sa mi stava ze mi tak brusko akoby stvrdne nachvilu trva to asi pol minutky a potom je zasa dobre... neviem ci su to tie falosne kontrakcie ktorymi sa telo pripravuje mozno aj hej... ale inak sa da.... hlavne ze uz nie je tak teplo 😉

dahra
19. júl 2010

@vanesska - ja som si objednala z netu 2 podprdy na kojenie - kosiky pri jednej som si dala o cislo a pri druhej o dve vacsie. Obvod by sa snad nemal tak menit, ten som objednala podla toho, aka som teraz, lebo v tehu sa mi aj obvod zvacsil. Uvidim, ci mi budu ok - ak budu velke, tak ich vypcham - aj tak ratam, ze treba tie tampony, alebo si tam napcham nejake vreckovky 🙂
To sono v 38tt sa robi u kazdej? Tak mozno mi niekedy teraz spravia.
Pre krpca beriem len to co potrebujem v nemocke, vecicky na prezlecenie nechavam v osobitnej taske doma. Tam su rozne, lebo neviem, ake bude pocasie, tak tam mam mix a nechce sa mi trepat vsetko so sebou.

vanesska
19. júl 2010

dahra... no ja tiez tu podprdu si radsej trochu vacsiu kupim ako mensiu prave kvoli tym tamponom a vzdy lepsie trochu dovypchat akoby mala tlacit... no pojdem dnes trochu pokukat...

to sono by sa malo robit v 30-32tt a potom v 36tt tak to mam napisane aj v knizke...
tebe robili to v 30tt takze este by si urcite mala mat jedno... podla mna tento tyzden...

ja tie vecicky pre malu ked pojdeme z porodky zatial nechavam v skrinke mm ukazem co kde je a necham mu zoznam co ma doniest pripadne to nachystame na kopku hlavne uvidime podla pocka...

katie233
19. júl 2010

ja som si tiež zrovna včera objednala 2 podprdy z netu. Obvod som ponechala, a košíky o jedno číslo väčšie. Ak by bola náhodou malá, tak aspoň na tie prvé dni využijem, potom kúpim väčšiu. A tieto budem využívať neskôr.

Pre drobca do pôrodnice beriem veci len zo zoznamu, ktorý mám z pôrodnice. Ostatné veci nechám doma v taške, to nám potom donesú.

A som myslela, že na sono už nepôjdem. Ale ak hej, ja som len rada.

ika33
20. júl 2010

Ahojte kočky,
tak som tu znova. Už som doma od našich, dobre som si oddýchla, lebo mamina ma nepustila nič robiť a stále ma obskakovala. Sídce som si robila spisy z práce ale tak pohodovo. No i napriek tomu som v piatok mala zase bolesti v podbrušku a ráno špinavý výtok. Tak som hneď všetko nechala tak a ležala, spala a oddychovala, nech sa mi to zase nespustí a neideme do nemocnice. Stále ma bolia kríže a aj nohy, tak teraz neviem čo to je z toho, že sa rozťahujem alebo je to nejaké upozornenie pred tým, aby osm to nepreháňala. Inak tieto teplá mi tiež moc nedodávajú. U našich bolo dobre, lebo majú klímu, tak som cez deň bola v teplote akú som potrebovala a v noci sa to dalo vydržať.
Dnes sa chystám do práce, porozprávať so šéfkou ako to budeme ďalej riešiť, lebo ja už do práce nepôjdem, tak buď mi už dajú pokoj alebo mi budú nosiť veci domov.

Ale som nervózna, lebo moja krstná dcéra Monika (6r) bola minulý týždeň v nemocke aj so segrou, lebo zvracala a ostala uplne dehydratovaná, tak jej museli dávať infúzky. BOlelo ju bruško a nevedeli z čoho, robili jej rôzne testy a stále ju testujú na niečo, aby mohli povylučovať rôzne choroby, ale má zväčšenú pečeň a slezinu. Mala také strašne vysoké hodnoty, že až. Začali jej teraz trpnúť aj končatiny, tak ich poslali neurologičke a tá ich poslala dnes na vyšetrnie do BA či nemá máhodou sklerózu multipleks. Ludia ja sa tak bojím o ňu. Dúfam, že to vylúčia a potom pôjde na magnetickú rezonanciu a tam jej zistia iba nejaké maličkosti, ktoré sa budú dať vyliečiť jedným liekom. Lekári vôbec nevedeia z čoho má tie problémy, tak teraz chúďa ani nemôže čokoľvek zjesť, lebo na tú pečeň sa nemôže a ona je taký dobrý papkáč. Chúďa moje malé. A aby sme ešte toho nemali dosť, tak ešte aj segra musela ísť na kyretáž (výškrab), lebo krvácala, tak tej to včera spravili a išla hneď domov, neuspávali ju ale segra povedala, že to bolo hrozné. Švagriná má zase celých dlaniach exém ale taký, že nič nevie chytiť do rúk a hrozne ju to bolí. Neviem či nás niekto preklial alebo čo ale dúfam, že už je koniec a zase sa to začne všetko riešiť a bude všetko v poriadku. Naši sú z toho uplne hotový, že v každej rodine ich detí je niečo, nevedia ku komu majú ísť skôr pomáhať.

Som z toho všetkého smutná a nervózna, lebo sa bojím. Musela som vám to povedať, lebo by som sa asi zbláznila.

vanesska
20. júl 2010

ahojte kocky,

ika... no to co sa deje v tvojej rodine je fakt smutne ale naozaj niekedy sa to z neznamych pricin vsetko nakopi a padne... 😒 a hlavne ako sa hovori ked sa to se....e tak poriadne... 😝 ale verim ze tvojmu krstniatku nic nebude a urcite nie skleroza mult.... brr... drzim palce nech sa da vsetko doporiadku co najskor...!
a tie bolesti krizov a noh su uplne normalne akurat ze mne odkedy to prislo uz to neodislo a doki povedal ze az po porode sa to upravi... tak to uz len musim pretrpiet... bedra a krize bolia z toho roztahovania a krize aj z toho aky batoztek nosime vpredu 🙂 mne sa este pridali bolesti klbov na rukach to je take cudne ale par kamosiek mi vravelo ze to tiez mali aj doki povedal ze je to normalne tak to neriesim...
no a vcera som si bola zhanat dojc.podprdu no a presli sme len par obchodov ale ja som totalne nevladala hrozne ma boleli nohy a zistila som ze asi to bude z tych topanok co mam ja nosievam tie slapky zabky no a tie maju hrozne tenku podrazku a vobec nie je nijako tvarovana takze to je asi to najhorsie co mozem v tehu nosit najma ked mam aj vyssiu vahu... boze ale som myslela ze ani k autu nedojdem a dnes rano som sa ledva postavila na nohy... takze si idem kuknut aj nejake take ortopedicke slapky sice uz na poslednu chvilu ale sak vyuzijem aj po porode...
ale dobra sprava je ze som si kupila tu podrpdu ... sice som poskusala kopu uz som bola zufala ale nakoniec mi jedna sadla ale poviem vam cez net by som si to asi netrufla kupit....

inak ked tu Ika pise o tej skleroze baby rozmyslali ste nad odberom pupocnikovej krvi? skleroza je jedna z diagnoz ktore sa nou daju liecit... ja mam fakt dilemu je to hrozne drahe ale na druhej strane ako nam hovorila teta na priprave je to taka poistka na zdravie kazdy platime kopu poistiek za dom auto a pod. a tiez sa nemusi nic stat a to nam pride take normalne ale ked si mame zaplatit "poistku" na zdravie dietata ako to nazvala tak je nam to vela... hm... ja fakt neviem...

tak pekny dnik nam vsetkym dufam ze nebude tak horuco...

katie233
20. júl 2010

Dobré ráno 🙂
@vanesska ja som objednala vo výpredaji. Jedna vyšla na 4,5 eura, takže ak nebudú dobré, tak to nebude taká veľká strata 😅. Inak toto s tými nohami mám aj ja. A tiež si myslím, že je to s tých žabiek. Je to síce najpohodlnejšia obuv, čo sa týka obúvania a nosenia, keď mám opuchnuté nohy, ale tiež by som mala niečo poriešiť. Žiadna klenba, tenká podrážka. V robote mám také fajné na prezutie, tak by som sa pre ne mala zastaviť 😵. A čo sa týka pupočníkovej krvi. Je to naraz ozaj veľa peňazí, ale dá sa na splátky. Ja už mám zmluvy doma, sú už aj vypísané, len ich musí ešte manžel podpísať a je najvyšší čas ich poslať. Keď si to tak vezmeš, nie je nám ľúto vyhodiť kopu peňazí za iné veci, tak prečo nedať takýto darček svojmu dieťaťu. Aj keď by som bola najradšej, keby to boli zbytočne vyhodené peniaze a nikdy to moje deti nepotrebovali 😵.

Ja som dnes mala veľmi zlú noc. O pol 3 som sa zobudila s tým, že potrebujem ísť na WC, ale ledva som došla. Také kŕče v podbrušku som už dávno nezažila. Dúfam, že nechytím naposledy ešte nejaký zápal močového mechúra. Potom to už síce bolo lepšie, ale bruško stvrdlo a nie a nie povoliť. Ešte teraz ho mám také napäté, ale už je to lepšie.

Držte sa.

ika33
20. júl 2010

Vaneska - ďakujem. Je to pravda keď sa se..., tak poriadne, ale dúfam, že už sa to obráti a pojdeme po tej lepšej ceste. Čo sa týka tej pupočníkovej krvy som na to podobne ako ty. Tá teta má pravdu ohľadne "poistky" ale teraz je to fakt veľa koruniek na všetko. Keď si to tak vezmeš platiť musíš za všetky vecičky pre bábo, lebo ich potrebuješ, platíš za pôrod, lebo v dnešnej dobe to už tak chodí a už tý lekári majú zmluvy s paciantkami, musíš kúpiť kočík čo tiež nie je malý peniaz, no a ešte ti dávajú takúto skvelú možnosť ako je pupočníkova krv, tak naozaj človek zvažuje. S´dce si povieš zravie môjho dieťatka mi je prednejšie ako peniaze, Ale keď to zrátaš všetko do kopy aké výdavky máš, tak už to tak ružovo nevypadá. Ono to nie je len o tom jednorázovom platení pri odbere ale aj to skladné ... Tak ja fakt neviem, aj by som to pre malinkú chcela spraviť, len naozaj neviem či budme mať dosť koruniek. Je to zlé, že tieto veci sú tak drahé a smutné je na tom to, že za zdravie si človek musí zaplatiť. Ale i tak stále zvažujem.

dahra
20. júl 2010

Caute,
dnes som bola na CTG - zajtra idem za svojou gynoskou na poslednu poradnu. Zatial vsetko ok. Odo dnes vysadzam magnezko, ktore som si sama aj naordinovala 😀. Nech nebrani pripadnym kontrakciam. Snad sa maly nenarodi skor ako v piatok 🙂
K tej pupocnikovej krvi - su rozne nazory. Pytali sme sa aj lekarov, rozne nazory, ale skor typu je to na vas. MM ma kamarata, ktory pracuje ako lekar v Prahe (pred rokom koncil), on tvrdil, ze je to skor biznis, lebo momentalne to nema ani vyuzitie, nie je na to technika a skladuje sa pre buducnost, kedy by mozno ta technika k tomu bola. Nie je to bezna prax, zatial. Okrem toho moze sa kludne stat, ze vlastna krv nie je kompatibilna s dietatom - nakoniec mu ani nepomoze, mozno surodencovi alebo niekomu z rodiny. Ja som rozhodnuta darovat ju, ak sa to bude dat. Myslim, ze vtedy rozhoduje mnozstvo, ak uchovavame pre seba, tak na mnozstve nezalezi.
Co sa tyka podprdy, tiez tie z netu stali okolo 6 -7€, takze som sa odvazila. Fakt sa mi nechcelo chodit po obchodoch a hladat. 🙂
Obuv - ja tiez nosim teraz slapky, kedze nic ine neobujem, ale vzdy su z lekarne a musia mat tri spony, aby drzali nohu. To su jedine, ake som si ochotna obut. Zabky som na na sebe nikdy nemala, nepresla by som v nich ani 5 metrov. Stopro by som dostala krce do noh, ako by som sa snazila prstami udrzat ten pruzok na nohe 😀 Este v obdobi, kym som bola VS studentka, som zo zasady nenosila ziadne slapky. Neznasam ich od detstva, ked sa nosili drevaky, a mne sa takej skolkarke podarilo v nich "perfektne" spadnut. Odvtedy nosim aj lodicky len tie, co maju pruzok okolo nohy, balerinky obchadzam z dialky a minulej vsetko, co ma snurky a patu 🙂 Ak si niekedy obujem slapky, tak ako som pisala, z lekarne a tri pruzky, aby silno drzali nohu.
@ika33 - vidim, ze mate teraz kopec zdravotnych problemov v rodine - prajem vsetkym, aby sa cim skor uzdravili. Ty tiez hlavne oddychuj, aby babo bolo v klude.
@katie233 - to si mala mozno uz kontrakcie - poslickov. Kludne sa moze stat, ze tvoj maly sa narodi skor ako moj 🙂, mas mesiac do porodu, nebolo by to nic divne a po 35tt si uz za vodou.

dahra
20. júl 2010

😀 😀 😀 😀 oprava -ze minulej 🙂 ......malo byt ... milujem vsetko, co ma snurky.....

katie233
20. júl 2010

@dahra haha, že skôr ako ty 😀. To nie, ešte tak dva týždne máme čas. A potom sa budem tešiť, keď to príde. Kontrakcie asi nie, skôr si myslím, že to boli zastavené vetry, alebo niečo také. Lebo tie kŕče pominuli po vycikaní, len to bruško stvrdlo a nepopustilo 😒. Ale už je to lepšie.

Bola som si pozrieť aj nejakú vhodnejšiu obuv, ale nič ma neoslovilo. Ale musím to aj ja vyriešiť, lebo som dnes dosť chodila a nohy mi to dali najavo 😉. A zase máme horúčavy ☹

ika33
20. júl 2010

No ja tiež chodím iba v žabkách a sem tam v sandáloch a tie sú s klenbou, tak dúfam, že to nožuldám postačí. Ale keďže ma bolievajú, tak asi nie 😅

Musím vám kočky povedať, že to naše zdravotníctvo je uplne na ..., tak segra sa odtrepala do BA, podotýkam po včerajšom objednaní sa na poobedie, kedy vysvetlila čo potrebuje. Ráno jej zavolali, že lekár poobede musí odísť, tak nech príde do obeda , tak segra po včerajšom výškrabe s malou odišla do BA a tam jej pozrela sestrička papiere a až vtedy pochopila čo jej vlastne bolo včera povedané, že o aké vyšetrenie má ísť a povedala, že to robí nejaká sestra, ktorá tam ale nie je. Takže odišli do BA uplne zbytočne, na vyšetrenie ich objednali až na 18.8., tak segra trvala na tom, aby to bolo skôr no tak jej "vyhoveli" a dali ich na 12.08. Ja chápem, že je toho veľa a musia ľudí objednávať, lebo poisťovne im to nepreplatia a blablabla ale teraz do vetdy nemôžu ísť na iné vyštrenia, lebo naskôr musia vylúčiť toto. Takaá som naštvaná na tento systém 😠

prahaxx
20. júl 2010

ahojte, nestiham Vas docitat, ale aspon par info o nas:
8.7. prvy monitor v nemocnici - namerane kontrakcie, ale v celku v norme
13.7. odoslana z poradne do nemocky kvoli nameranej kontrakcii a vysokemu tlaku, ze 120/90, to som doteraz nepochopila, aky vysoky, v nemocnici na monitoringu kontrakcie po 5 minutach, priprava na porod, kontrola krcka maternice, otvorena na 1 prst, predpoklad lekarov "do 2 dni porodite" az do vecera sa to nezmenilo, stiahli ma na izbu, bolesti do rana, ale bez vyraznejsieho posunu, v stredu planovana vyvolavacka. este nasadene antibiotika pre podozrenie nejakeho zapalu v pravej strane brusnej dutiny
14.7. stav rovnaky, vyvolavacka primarom zamietnuta, nasadene utlmovaky, bolesti stale ako svina, snaha roztlacit krcok maternice velmi bolestiva a uplne bez ucinku, den na izbe. Sono brucha a vysledky z odberov pre podozrenie na zapal negativne, hura, ale antibiotika stale čo 8 hodin
15.7. predpokladany cisarsky rez, nakolko "porod nepostupuje" - ale nakoniec odisla hlienova zatka, v bolestiach sa mi velmi ulavilo, ma nechali len na pozorovani.
16.7. - to bol piatok, len cakanie, co bude, keby aspon voda odisla, ale ten krcok sa otvoril, spustia porod, nech sa netrapim v bolestiach, priprava na salu, ale nakoniec nic..
17.-18. vikend sa nedialo nic, sluzbu maju doktori bez zaujmu nieco radikalne riesit, vysadene antibiotika - aby sa predislo zapalu, ked sa vo mne hrabali
19.7. na lekaroch vidno zjavnu nervozitu, ranny monitoring zly, odoslana na salu, namerane silne kontrakcie, babatko spinkave, registracia a udaje porodnej asistentke, nasadili zatazovy test, ktory zvyraznil kontrakcie, porodny box č. 3 bol určeny pre mna, opakovanie monitoru po 2 hodinach, kontrakcie neustupili, ale monitoring sa zlepsil, vysmiaty doktor to vobec nevidi tak zle, hlavne preto, ze ma nesmierne vela prace, odoslana spat na izbu, pozorovanie, obedny monitor za ucasti uzasnej sestry, po par stojkach a svieckach a vyhadzovani panvy sa monitor zlepsil, zial babatko tazko narazilo na krcok, takze bolesti..... na vecernej vizite info, ze by sa to malo uz spustit...
20.7. dnesny utorok - ranny monitor so zachytenymi bolestami, ale babatko bolo viditelne lepsie, na vizite info, ze budem prepustena a monitorovana obvodnym gynekologom, v pripade plodovej vody alebo vyraznejsich bolesti okazmite prist rovno na salu. Ze preco domov som sa pytala, ked mam bolesti, odpoved, ze nemaju miesto, a ze to sa asi tak bolestivo otvaram, ze to preraza az do kontrakcii... porod moze trvat este aj mesiac... to bolo o 8:30, prepustaciu spravu som dostala az o 13:50 h.
tak som doma oprala, navarila, upratala, nakupila, este idem do kostola a v bolestiach cakame dalej 🙂 nemam slov, dufam, ze tam pojdem az na ostro, inak veru neviem, neviem.

dufam, ze to zvladate lepsie a drzite sa 🙂