Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

tittika
25. aug 2010

Ahojte

vanesska , malinka je kraasnucke dievcatko 😵

ika ja som pribrala 23kg :O ale kedze som mala strasne malo 55 na moju vysku 180 tak je to vraj v pohode 😅
dufam ze 80kg neuvidim lebo sa mi ten pohlad na vahu nepaci 😀

mirip
25. aug 2010

@vanesska wau tá je zlatá a aká vlasatá 😀 ked tak pozriem na fotky mojej malej tak tá ked sa narodila je oproti tvojej taký plešivček 😀 😀 😀 😀

dahra
25. aug 2010

Ahojte,
@tittika - tak 23kg na teba nie je vela, ja som pribrala presne 20kg (predtym som tiez vazila 55 ale pri vyske 160 😀 ). Teraz mam nejakych 66 stale a snazim sa zhodit aspon na 60kg. Neviem za aky cas sa mi to podari...
Ty uz o chvilocku budes drzat tiez babatko v naruci, strasne rychlo to ubehlo. Mne sa niekedy ani verit nechce, ze maly je tu pomaly uz mesiac. Divam sa nanho, ked spi a cudujem sa, kde sa taky maly cloviecik nabral 😎

lucy778
25. aug 2010

ahojte

@vanesska malá Karolínka je hrozne zlatunká a koľko má vlasov, teba musela poriadne páliť záha 😀 tak sa držte 😉

@ika33 ja som sa dnes tiež konečne dopracovala ku kočíku, ale mala som viac šťastia ako ty lebo si ma tam počkal. zajtra ho ideme vyplatiť a už si ho aj zoberieme. len dúfam, že som vybrala dobre a budem spokojná, lebo ja sa raz neviem rozhodnúť 😠 😝 Niekedy som taká naštvaná na seba za to aká som nerozhodná, ale čo narobím 😀

evina0
25. aug 2010

@vanesska mala je naozaj nadheren babenko 😵 😵 ake vlasky mate ...uzasne

ja som pribrala 20 kg a zatial som dala dole 16 kg ale na mna sa nalepilo este 5 kg pocas liecby takze chcem zhodit este tych 10 kg ale mam dojem ze neni sance sa dostat na vahu 60 kg ako pred liecbou a otehotnenim 😒 a vysku mam 172 cm. dnes som sa kukala do zrkadla a zadok mam ako po liecbe len brusko mi este stale drzi a nie a nie zhodit ale kazdy mi vrvai ze casom budem chuda ako pred tehu takymto sposobom ked sa tak nahanam okolo maleho a stavby .aj manzel si konecne vsimol ze som dost schudla 🙂 bolo nacase. 😀

ika33
26. aug 2010

Ahojte, tak to som celkom rada,že mám navyše iba tých 14,5kg ale veď ešte teraz to príde, takže možno vás aj predbehnem s tými kilečkami 😀 Som stále hladná, už sa mi manžel smeje, že kam to do teba všetko ide. A najhoršie je keď behom pól hodiny mám chuť najskôr na sladké, potom na slané, potom na kyslé ... a takto sa to opakuje.
Ale teraz ma trápy, že už od včera som nejako opuchnutá celá, ruky nohy až to bolí.
Ozaj s tým kočíkom to napokon nebolo až tak zlé, takže budeme mať ten kde je viac šedej farby. Sú si veľmi podobné, takže sme sa s mm dohodli, že to bude určite tiež veľmi pekné 😵 Prikladám foto

@lucy778 - potom daj foto kočíka, som zvedavá aký si si vybrala. My sme dali zálohu a povedali , že nám ho teda objednajú a za dva týždne by už mal byť v obchode, no a dohodli sme sa, že ho tam aj necháme až kým sa malá nenarodí, alebo teda pár dní pred si preň prídeme.

Už sa veľmi teším, lebo si už všetko nosíme domov a ja sa z tých vecí strašne moc vytešujem.

katie233
26. aug 2010

Ahojte 🙂. Ja dnes len tak na skok, akurát sme prišli z pôrodnice. V prvom rade ďakujeme za gratulácie 😵.

No vidíte, v piatok som ešte zúfalá písala, že to nevidím na skorý pôrod a dnes máme drobca už doma.

V piatok večer sme si išli posedieť s manželovými kolegovcami a v sobotu ráno som už aj odchádzala do nemocnice 😀. Tú párty sme mohli zorganizovať aj skôr 😉. Keď bude viacej času, tak dobehnem a popíšem, ako to prebehlo. Teraz ideme vybaľovať.

vanesska
26. aug 2010

ahojte...

jeeej katie... ani som si nevsimla ze baby pisali ze uz mas babo no tak som rada ze vam to predsa len vyslo s tym porodom tak ako ste chceli!!!
takze gratulujem k malemu lukaskovi a prajem vam obom vela zdravicka nech vam maly robi len a len radost!!!

lucy... no to je fakt pravda mna straaaaaasne palila zaha najma v poslednom mesiaci to uz bolo brutal...
inak fakt tusim bola v porodnici jedna z mala co mala tolko vlaskov 🙂

co sa vahy tyka ja som pribrala 18 kg... a 2 tyzdne po porode mam uz 12 kg dole vam poviem tie prve tyzdne su fakt zaberacka a hlavne ani neviem co poriadne mozem jest tak si davam pozor no a to nocne vstavanie a vecne kojenie tiez ubera kilecka... dokonca aj mm uz schudol asi 5 kg behom tyzdna co sa mu inak nedarilo ani v posilke 😀
takze ohladom kileciek ziadne strachy... 😉

lucy778
26. aug 2010

ahojte

@ika33 tak my sme si dnes vyzdvihli kočiar, najprv som myslela, že si ho nechám odložiť v predajni, ale potom som si povedala, že tam mi ho budú všetci ochytávať a skúšať 😝 , tak sme ho vzali a nechali sme ho u manžela v práci. dúfam, že s ním budem spokojná. pôvodne som nad touto značkou ani neuvažovala, ale vzhľadom na to, že ho majú niektoré moje kamošky, mám na neho len dobré ohlasy a okrem toho bol momentálne aj v akcii.

ika33
27. aug 2010

@lucy778 - pekný pekný a čo je to za značku?
@vanesska - ja sa ani nebojím toho , že ba som neschudla, len už nevládzem teraz nosiť samú seba, tak čo to bude ke´D ešte len teraz bude malinká priberať a ja s ňou. Včera som sa odvážila po obede, je pravda, že som bola nafutrovaná ale mala som na váhe č. 73kg. No od pôvodných 57kg je to pre mňa dosť veľké číslo a moji nohy ma už nevládzu nosiť. Za posledné 3 dni moc často opúcham, ruky, nohy, tak neviem či sa zadržiava vo mne voda alebo či je toto už takto OK.
@katie233 - vitajte doma 🙂, keď bude čas, tak napíš som hrozne moc zvedavá 🙂

Ja dnes neviem akosi spať, tak som sa rozhodla, e Vám sem troška nakuknem a idem žehliť . Tak pekný deň všetkým.

dahra
27. aug 2010

Ahojte,
@ika33 - ja som vela pribrla uplne na zaciatku tehotenstva do toho 30tt a posledne 2 mesiace sa na mna nalepilo cca 3kg. Ja som na konci maja mala 72 kg a ked som rodila na konci jula to bolo 75 kg. Takze mozno uz to tak rast nebude ani u teba. S opuchmi nic nenarobis - obrucku a prstene som uz v siestom mesiaci ledva dala dole a odvtedy nenosila. Opuchala som viac, ked bolo slencno a teplo, takze uz tie najvacsie horucavy by mali byt za nami a take teplo nebude, budes to lahsie znasat.

katie233
27. aug 2010

Ahojte tehuľky a maminky 🙂). Konečne mám ukradnutých pár minút pre seba 😀. Práve sme dopapali a uložili sa na spánok.

Vidím, že riešite kilá. Ja som v tehotenstve pribrala 13 kg. A už teraz je z toho 8 kg preč. Takže baby nebojte, ono to pôjde dole, len čo začnú radosti a starosti okolo bábätka. Teraz si vychutnávajte tehotenstvo a kilá neriešte 😀.

@lucy778 tuším ty si písala, že sa najviac bojíš šitia. Neviem, či je to všade tak, ale u nás v pôrodnici pred tým umrtvujú. Ja som necítila ani nástrih a ani šitie. Iba predtým ako ma išiel šiť som cítila tri vpichy, ale ani to nebolelo.

No a k pôrodu. Ako som už spomínala, v piatok sme boli v jednej reštike na párty. Stretla som sa tam ešte aj s druhou tehotnou kamoškou, takže sme mali o čom klábosiť. Tá mala termín dva týždne po nás. No a to viete. Všetci sa pýtali, kedy to už bude a všetky tie otázky okolo toho, tak im manžel povedal, že zajtra (sobota, 21.8.). Ten mal ísť v sobotu na návštevu ku kolegovi, tiež pozrieť bábätko. Tak im povedal takýto scenár: Okolo tretej vyrazí z domu a ešte nebude ani v polovici cesty a už mu budem volať, že začínajú kontrakcie alebo odtiekla plodová voda 😅. Tak bude musieť ísť späť. Všetci sa na tom smiali, že ako to má dobre vymyslené. A tá tehotná kamoška ešte zahlásila, že má v pondelok v nemocnici poradňu, tak ma príde pozrieť 😵. No ale scenár bol trošku iný, aj keď do dátumu sa trafil 😀.

Ráno o 5 som sa zobudila, že mi treba ísť na WC. Ako som vstávala z postele, tak som cítila, že čosi tečie. Myslela som, že plodovka. Aké bolo moje prekvapenie, keď som zistila, že to bolo kopu krvi. Tak som hneď zobudila manžela, zavolala pôrodníčke, pri ktorej som chcela rodiť, či nemá náhodou službu. Tá povedala, že mám hneď bežať do nemocky a službu má jej brat (môj ošetrujúci lekár počas hospitalizácie), takže som jej povedala, že teda ona nemusí chodiť k pôrodu, že som rada, že je tam on. A išli sme. Na príjme nás už čakal on, vyšetril ma, s pôrodnou asistentkou som spísala tie litánie, ktoré vyžadujú. Prezliekla som sa, uhostili nás v tej "izbe", kde som sa potom zdržiavala až do pôrodu. Napojili ma na CTG. Potom mi spravil ešte sono. A so mnou sa nič nedialo 😕. Žiadne bolesti. Pichli mi prvú vyvolávačku. Čakali sme. Pichli mi druhú vyvolávačku a znova čakanie. Stále dokolečka opakovanie monitoru, či je drobec v poraidku. Vôbec som nemala kontrakcie, vôbec som sa neotvárala. A takto to bolo až do obeda. Potom konečne začali mierne kontrakcie. Ale otvorená som bola tak na 1 prst. Tak mi pichli ďalšiu vyvolávačku. Bolesti sa zosilnili. Okolo 6 večer som už mala silné kontrakcie, ale otvorená len tak na dva prsty. Doky mi oznámil, že pri prepichnutí plodovej vody potrebujem byť otvorená na 4 prsty. Konečne niečo po siedmej večer oznámil, že ideme na to. Prepichol vodu a mne chvíľu na to začali brutálne kontrakcie. Manžel so mnou predýchaval o sto šesť, pôrodná asistentka chodila a radila, ako zmierniť bolesť. Potom vyšetrenia každú pol hodinu, chudák doktor sa mi snažil pomôcť, ako vedel, ale bránka nepovoľovala. Konečne o 10 som bola ako tak otvorená a odviedli ma na pôrodný sál. Ale stále som nemala bránku zájdenú, takže len predýchavanie kontrakcií (čo bolo hrozné v polohe ležmo) a monitorovanie. Každý už bol zúfalý. A najviac ja. Konečne niečo po pol jedenástej mi dovolili tlačiť, ale ja už som bola taká unavená, že som jednoducho nevládala. Toľkokrát sme to na predpôrodnej príprave nacvičovali, ale teória je jedna vec a prax druhá 😅. Snažili sa ma ukľudniť, manžel tlačil so mnou, ale nedalo sa. A najhoršie na tom bolo, že som mala strašne dlhé intervaly medzi kontrakciami. Takže aj keď už hlavička zostúpila nižšie, medzi kontrakciami sa zase schovala. To už sa tam personál začal dohovárať na ďalšom postupe, volali ďalšieho lekára a už by to skončilo sekciou, kdežto zrazu počas kontrakcie mi strašne zatlačili na brucho a malý zo mňa doslova vyletel 😵. A mne sa strašne uľavilo. Manžel plakal od radosti, ja som nebola schopná ani otvoriť oči a pozrieť sa na malého. Odniesli ho dozadu, manžel sa išiel vytešovať, mňa ešte čakalo to lepšie porodenie placenty, to už išlo veľmi ľahko 😀. Malého vyšetrili a keď ho odnášali na novorodenecké, tak som sa ho konečne aspoň dotkla. Ešte šitie a už bolo potom. Baby poviem vám, neskutočný zážitok. Trvalo to strašne dlho, dlho pôrod nenapredoval, ale aj tak to bol pre mňa najkrajší zážitok. Na niektoré veci, ktoré sa udiali na pôrodnej sále si nepamätám, poznám len z rozprávania manžela. Aj to mi nepovedal všetko. Ten, keď už som ležala tie dve hodiny ešte na sále povedal, že taký strach už dávno nemal. Jednu chvíľu mal chuť odísť a len plakať. Ale našťastie pre mňa zostal po celý čas so mnou. Bol mi nesmiernou oporou.

A teraz sme už doma a snažíme sa na seba zvyknúť. Inak aj mňa chytila v nemocke asi na tretí deň depka, lebo nemala som mlieko a malý bol po umelej výžive nespokojný. Ale našťastie mliečko prišlo a my sme už plne dojčený. Papáme asi tak každé dve a pol hodiny, takže medzitým mám aj trošku čas pospať si a vypnúť. Manžel sa nevie malého nabažiť, je mu strašne ľúto, že musí odísť. Ale veď ten týždeň tak strašne rýchlo a príde mi mamina, tak aspoň za to som rada.

No ja budem končiť, ideme sa kúpať 😀. Držte sa.

evina0
27. aug 2010

katka vitaj doma 🙂
je super ze mas mliecko, neni nad to lebo mi sa trapi stale koli nemu lebo malemu zase zmenili nutrilon a vraj ten by mal konecne Majkovi pomoct na to jho bolave brusko tak uvidime casom lebo adaptacia na mlieko je az 2 tyzdne a papame ho este len 4 den a zatial bez zmeny k lepsiemu len mi ho s neho zapeka a kakame len s rurkou 😒
L ukasko jr krasny 😵 😵 a je super ze sa nakoniec porod rozhbehol 😉

ika33
27. aug 2010

Ahojček KAtka,
tak to je super, že máš z pôrodu dobrý zážitok. I napriek tomu , že si sa potrápila a bolo to niekoľľko hodín určite to stálo za to, čo? Teraz si už iba zvyknúť, že čo a ako a potom už len budeme pozerať ako tie naše deťúrence rastú 🙂
Tak si to s tatinkom ešte užite.
Ja čo sa tých kíl týka, nemám problém s tým, že som pribrala veľa a ako to schudnem ale s tým, že ma nevládzu moje nohy. A v tom vidím celkom problém. Tieto 3 dni sa necítim uplne najlepšie a som taká nesvoja ako keby som nebola vo svojej koži. Neviem či to je počasím alebo čo sa deje.
No idem ja do sprchy a asi si ľahnem spať, dobrú noc všetkým.

lucy778
27. aug 2010

ahojte
no ja som si dnes zase dala to tela, mala som voľno, tak sme sa s maminou vybrali do Poľska 😝 a tam sa človek vždy niekde zamotá, najmä keď nablízku nie je žiaden manžel 😀 Pokúpila som ešte nejaké drobnosti pre drobca, nejaké hračky, lebo na tie sme nejako pozabudli a naďabila som na pampersky v akcii, tak som dovliekla 4 balíky. mm sa smial, že keď boli v akcii mala som napratať celé auto 😀 . neobišli sme ani potraviny a aj napriek tomu, že sme nejako veľa nenakupovali mala som plný kufor. dalo sa to ešte zvládnuť, ale mám pocit, že do Poľska už tak skoro nepôjdem, už sa mi ani nechce 😝

@ika33 kočík je casualplay s podvozkom play jazz

vidím, že riešite kilá. ja mám zatiaľ + 10 kg a tehu som začínala s váhou 49 kg pri výške 161 cm. a v podstate mi narástlo len brucho. takže ešte by som nejakú rezervu mala... 😀 ale je pravda, že sa snažím jesť "zdravo" aj keď niekedy neodolám nezdravým dobrotám. a vážim sa zásadne ráno, lebo večer sa hmotnosť nepekne zvyšuje 😀

@katie233 dobre si postrehla, že sa bojím šitia, ale neostáva mi iné len vydržať. tvoj pôrod rozhodne nepatril k rýchlym, ale zvládla si to na jednotku a teraz sa už môžte vytešovať z drobčeka 😉

lucy778
27. aug 2010

@ika33 mňa nohy zatiaľ udržia, len sa vždy smejem, že mám pocit ako by sa mi so zväčšujúcim bruchom nohy skracovali 😀

katie233
29. aug 2010

Ahojte 🙂. Do albumu som pridala pár fotiek Lukyho z nemocnice 🙂. Doma sme sa ešte nefotili, tak tie potom 🙂). Pekný deň.

lucy778
29. aug 2010

ahojte
noo už nám to tu nejako viazne, ak dobre počítam už sme ostali len 4 tehule a to tititka môže tiež každú chvíľu porodiť 😉

@katie233 Lukáško je zlatunký 😵

ika33
30. aug 2010

@lucy778 - pravda pravda, viazne. Už by mohli prísť nejaké nové tehulky. Inak ako sa máš? Ja som posledný týždeň taká nesvoja. Neviem či to bude počasím alebo čím, ale necítim sa uplne najlepšie, ešte aj bruško mi kleslo, tak neviem či sa moja dcérka na niečo chystá alebo o čo tu ide. Zajtra idem do poradne, tak uvidíme.

mirip
30. aug 2010

ahojte čo sa týka tých nových alebo staronových tehuliek tak som zatial sama, hádam sa niekto pridá ešte

ika33
30. aug 2010

ja verím, že sa zase pohne tento vláčik tehuliek, veď už bude po dovolenkách a teraz babulky pozisťujú aké boli úspešné počas dovolenky 😀

lucy778
30. aug 2010

ahojte

@ika33 ja sa mám celkom dobre zatial - klop, klop, klop 😉 . Tlačím sa magnezkom 3x denne a snažím sa viac oddychovať a nenamáhať sa zbytočne. Lenže prišla som na to, že tiež nie je dobré v kuse len ležať, alebo sedieť 😝 Brucho mi tvrdne jedna radosť, minule som sa zobudila v noci na to, že som na chrbte a brucho ako kameň. Ale keď som sa otočila na bok povolilo. Sem-tam príde taká mrchovská bolesť, ale hlavne sa snažím nepanikáriť aj keď s blížiacim sa termínom pôrodu ma chytá taký vnútorný strach z toho čo ma čaká 😀 Dnes som bola v poradni, doky povedal, že všetko je ok, malý je dolu hlavičkou, len dnes mi nepozeral krčok - alebo možno pozeral, ale nekomentoval. a na to tvrdnutie som sa ani nepýtala, nejak to beriem tak, že do pôrodu tvrdnúť bude 😝 a hlavne som na to zabudla 😀 Mám prísť zase o 2 týždne.
V podstate už mám všetko nakúpené aj nachystané, akurát chcem ešte objednať monitor dychu a nejaké obliečky do postieľky a fusak má ešte čas aj po pôrode. Takže už nemám prečo stresovať 😀 Aj mm mi viac pomáha v domácnosti - normálne aj vysáva 😀 Aj okná mám už umyté - mamina sa už na to nemohla pozerať, tak kým som bola v robote mi ich poumývala a vyprala aj záclony, zlatá 😵 Takže už sa hlavne snažím byť v pohode.
Uvidíš čo ti povedia zajtra v poradni na to ako sa cítiš a pekne dohovor malej nech sa ešte na nič nechystá, lebo v brušku jej je ešte najlepšie 😉 Tých pár týždňov to ešte vydržíme 😉

ika33
31. aug 2010

@lucy778 - no ja som včera tiež veľa ležala, lebo sa mi vôbec nič nechcelo 🙄 , bola som ako to počasie. Ja sa sanžím ale každý deň niečo spraviť i keď je toho vždy menej a menej, lebo nevládzem. Dnes mám ale toľko naplánovaného, že asi padnem večer do postele a už pri páde budem spať 😀 . Na 10tu idem ku kaderníčke, potom na 12tu do poradne, no a na 16tu idem cvičiť, lebo včerajšie cvičenie sa preložilo na dnes.
Malinkej dohovárame aj s tatinkom , že ešte nech neblbne, že má ešte času dosť. Som už ale na ňu veľmi zvedavá, dnes ju troška uvidím a dúfam, že nám p. Dr. povie iba dobré správičky.
Mne ten monitor dychu požičiava kamoška, takže aspoň o túto položku máme menej. čo sa týka oblečenia už máme asi všetko čo budeme potrebovať. Musím už iba nakúpiť cumlíky, flašku a doniesť domov fusak od švagrinej aj s prebalovacím pultom. No a ešte musíme kúpiť nejaké hračky, lebo to ešte nemáme. 😀 A neviem už ma nič nenapadá čo by sme mohli ešte potrebovať, lebo oblečenie máme, veci na kúpanie máme, postielku aj s obliečkami máme, fusak tiež a už kúpime iba deku, flašku, cumlík, hračky a ešte jednu zavinovačku, lebo jednu nám dali a nech máme aj jednu novú peknú 😀.
Neviem babenky ak som ešte na niečo zabudla, tak mi to prosím pripomente.

Tak vám všetkým prajem pekný deň. Inak dnes to vizerá byť zase na dážď a riadnu zimu. Ja si už nemám čo obliecť, lebo ma nič neobpáše (všetky bundy sú mi malé ) ☹

janemari
31. aug 2010

Ahojte aj ked ste uz skoro vsetky na konci pomaly pred porodom tak sa este na chvilku k vam pridam.Som tehu a dnes som dostala aj tehu knizku.

tittika
31. aug 2010

@janemari 😵 😵 😵 😵 😵 to je super uzasna spravicka 😵

lucy778
31. aug 2010

@janemari tak toto je úplne fantastická novina!!! ja som mala takého tušáka, keď si písala, že mrcha nedorazila..... 😉 blahoželám ti a prajem ti, aby si mala bezproblémové tehu a pekne to vydržala do toho apríla 😉 Veľmi sa teším a veľmi ti to prajem, veď si to vôbec nemala jednoduché. A snáď sa to aj doma dá do poriadku, keď už je bábo na ceste a keby aj nie ty si silná a zvládneš to. Tak sa hlavne pekne šetri teraz - ľahko sa to hovorí viem.

lucy778
31. aug 2010

@ika33 no myslím, že na začiatok ste slušne vybavení 😉 zabudla si spomenúť kočík, ale ten už máte objednaný, takže tiež môžeš byť v pohode čo sa výbavičky týka si myslím. ja budem najbližšie nakupovať až keď sa drobec narodí, podľa toho čo bude treba a to už viem poslať aj maminu. dnes som si ešte doplnila tašku do nemocky, myslím, že už je komplet, ale ešte ju neplánujem použiť minimálne mesiac 😀 A ešte som si dopredu kúpila čaj pre dojčiace matky, nám ho odporúčili na príprave.

mirip
31. aug 2010

@janemari nie sme všetky na konci ja tu ešte pár mesiacov s tebou pobudnem 😀

dahra
31. aug 2010

Ahojte,
@janemari - 😵 😵 😵 skvela spravicka, gratulujem k tehu a aj k tehotenskej knizke. Takze budete mat aprilove babatko po tych vsetkych utrapach, ktore si si musela prejst za tie dlhe roky. Prajem ti, aby si si tehotenstvo naozaj v pohodicke uzila. Predpokladam, ze si sa dala na PN, nech mas pokoj, lebo ta tvoja praca na smeny je brutal.

prahaxx
31. aug 2010

@janemari - super, tesim sa akoby som ja bola 🙂)))) blahozelam, nech Ti to ubieha co najkrajsie, skutocne som nesmierne stastna s Tebou, ani neviem, kedy si to stihla, som nejaka mimo ☹ pories este ostatne veci, lebo moja skusenost je, ze ked chlap nechce, tak ho ani manzelstvo, ani cakanie a ani prichod babatka nezmeni ☹ ale verim, ze vsetko bude OK