Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

mirip
23. sep 2010

@ika33 ahoj ja ako vždy malá ma zamestnáva tak ked som unavená tak mám smolu deň mi riadi malá ked spí tak robím obed, žehlím............a ked sa zobudím tak len chodiť by chcela ledva sa stíham najesť

janemari
23. sep 2010

@mirip tak mas poriadny trening ale sa aj setri aby bolo babo v poriadku 🙂

mirip
23. sep 2010

@janemari no čakám na výsledky AFP testov dúfam že budú ok inak ked som bola naposledy na UZV tak som bola 15t+6 a bábo bolo 16t+5 takže vačšie ani netuším od čoho rastie lebo niekedy sa ani najesť nestíham

dahra
23. sep 2010

Ahojte,
@vanesska - fuha, to riadne pribrala 🙂 moj mal vahu 3740 a tento tyzden 4790. Takze pribral 1kg a to je starsi o par dni. To len cumim, ze tak casto jedla. Moj uz ked sa narodil jedaval kazde 3-4 hodky. On si rad pospi, to som ho musela budit 🙂 Teraz sa stane, ze neje ovela dlhsie. Jednu noc sme mali taku, ze sme ho ulozili o 20.00 a zobudil sa o 6.00. Som sa az prelakla, ze uz je vidno.
Dnes napriklad jedol o 2.00, potom o 8.00, potom 12.00 a 16.30 a 19.30 a momentalne spi. Ratam, ze sa zasa zobudi po jednej. Ked papa, tak taha 20 min. bez prestavky. Rozdelujem na 10 a 10 😀 😀 😀 Ked tak ratam jedva 5 max. 6x denne.

vanesska
24. sep 2010

lucy... tak to je super ze ste mali prednasku o dojceni ja este aj teraz casto sledujem temicku dakujeme annag tu na MK ked mam s niecim problem. annag ma aj super stranku na webe kde su aj videa a dobre clanky...
a mas pravdu ani ja som neverila ze je dojcenie taka veda 😝

@mirip ... fuha ty to mas tiez perne ja si neviem predstavit ze by som pri tom nasom certikovi mala este jedno dieta... uf ... dnes v noci nam dala riadne zabrat vlastne uz od 6 vecer zacala plakat a plakala az do polnoci potom sme ju nejako utisili konecne a aj celu noc po kazdom napapani plackala ale ked zaspala tak aspon pospala tie 3 hodky... no a to ja som este riadnu virozu schytala tak vcera uz som bola total grogy. no a beham s ruskou aby som ju nenakazila dufam ze to vydrzi...

@dahra... tak to si neviem predstavit ze by nasa spala 6 hodin vkuse... to sa mas super... mne by stacilo keby pospala aj 3 hodky uz aj to by bolo super no ale co uz su aj deticky ktore spia len 10 min. a potom hodinu placu tak stale sme na tom lepsie... 😅

lucy778
25. sep 2010

ahojte

@ika33 si sa tu neukázala, dúfam, že si ok a ešte 2 v 1 😉
ja ešte som 2 v 1 😀 , ešte musím lebo v pondelok idem ešte ku kozmetičke na drobné úpravy, poobede ešte musím skočiť do nemocky, lebo som si zazmluvnila svojho dokyho a treba mi vyzdvihnúť zmluvu a vyplatiť to no a na utorok som si ešte objednala pedikúru. no a včera som si ešte nafarbila vlasy. mm si ťukal po čele, že to ešte vymýšľam, ale šak nech som pekná, aby sa malý nevyľakal 😀 😝
Tak prajem pekný večer 😉

janemari
25. sep 2010

@lucy778 ze aby sa maly nevylakal 😀 Budete ta zboznovat lebo budes jeho maminkaaaaaaa 😉

lucy778
25. sep 2010

@janemari to dúúúfam, ale nechcem tam nabehnúť ako metla 😀
Ako sa cítiš, je ti lepšie?

janemari
25. sep 2010

@lucy778 ani nie lepsie ale zvladam to.V kolkom tt sa da zistit pohlavie dietata?

lucy778
25. sep 2010

@janemari okolo 20.tt sa určuje pohlavie, pokiaľ sa drobec samozrejme neskrýva

lucy778
25. sep 2010

@janemari teda okolo 20.tt je to už presnejšie, ale pohlavné orgány sú vyvinuté už okolo 16.tt takže šikovné oko to uvidí už vtedy. si zvedavá čo to bude?

janemari
25. sep 2010

@lucy778 aj ano som zvedava aj ked tusim co asi.A starka mi to dnes nechtiac potvrdila,ale kedze u mna niee nic normalne tak uvidime 🙂 Citala som rady co pomaha proti zvracaniu.

lucy778
25. sep 2010

@janemari tak dúfam, že ti nejaká z nich zaberie, nech už toľko nezvraciaš. inak ja som mala tiež také tušenie, keď som ešte nevedela čo to bude - aj som mala tušáka na chlapca, ale mne to nikdy takto nevychádzalo. len taký vnútorný pocit to bol. a kedysi dávno dávno mi kamoška vyveštila, že budem mať dvoch chlapcov 😀 tak minimálne v tom jednom sa trafila.

janemari
25. sep 2010

@lucy778 tak ja druhym viem odhadnut co budu mat na 99%.Zatial som sa pomylila asi 2 krat.Ale ci to funguje aj na mne? 😅 Ale ked si to mam zobrat podla "babskych"reci ake mam priznaky tak by to sedelo. 😕

lucy778
25. sep 2010

@janemari ja na tie odhady veľmi nie som, zvyknem sa seknúť 😝

janemari
25. sep 2010

@lucy778 vsak to je jedno len nech je to zdrave 😉

lucy778
25. sep 2010

@janemari presne tak, mne to bolo od začiatku jedno aj môjmu mm, ale keď sa potvrdilo, že to bude chlapček tak si mala vidieť ako vyskakoval od radosti 😀

ika33
26. sep 2010

@lucy778 - ahoj , no neprišla som sem včera, lebo somnemala novinky. Totiž mala som sa včera stretnúť s Dr. ale ten si vymenil služby a tak sme tam boli dnes. 🙂 Všetko je OK. Prietoky sú super, krčok stále mäkký, no a povedal, že keby som bola druhoroička, tak si ma už nechá v nemocke. Ale, že som prvorodička, tak ma ešte pustí domov. Povedal, že by bol rád keby sme sa preklenuli až do októbra, že ešte týždeň dva nech vydržíme, aby malinká narástla na tie 3 kg a potom si to nejako naplánujeme. Inak manželovi povedal, že keby chcel tak by to mohlo byť na 85% aj dnes. 😀 NO ale manžel chce až 05.10.2010 😵, tak uvidíme, kedy sa bambulka rozhodne. Dr. povedala, že on už bude vidieť ako som na tom a on by mi potom povedal, že už môžeme a by sme sito naplánovali, ench nestresujem doma, že či je to už ono. Vo štvrtok idem zase k nemu do ambulancie, tak uvidíme ako zase podrástla malinká a čo hovorí na toto počko. 🙂
Takže ešte 2v1, ešte ten týždeň by sme mohli vydržať, lebo potrebujeme vybaviť nejaké tie návštevy a gratulácie a ešte nám prídu namontovať dvere a spraviť zárubňu, a to by som po tom ešte optrebovala poupratať. Takže tak. Inak sa mám fajn a aj sa cítim dobre, napodiv. Lebo to dnešné počko teda nie je nič moc a ja v takomto počasí som uplne mimo.

janemari
26. sep 2010

@ika33 tak mas este dost prace zak uz len babu vysvetlit nech este tyzden pocka 😉

lucy778
26. sep 2010

ahojte

@ika33 tak to som rada, že je všetko ok 🙂 Inak aj ja ako som vysadila magnezko, tak mi je dobre. Niekedy mám pocit, že mi je lepšie ako keď som ho brala 😝 No, ale nechcem to zakríknuť. Mimochodom ja mám v utorok narodky, tak som aj myslela, že by to bol pekný darček 😀 ale týždeň ešte v poho vydržím. Len nech neprenášam 😝 A poradňu mám až 4.10. tak uvidíme. A je super, že doky ti to chce tak naplánovať, lebo fakt my ako prvorodičky môžme trochu váhať či už alebo ešte nie 😀 Tak uvidíme 😉

martinkatinka
27. sep 2010

Vraj s atu mám hlásiť, pretože som úspešná tehulka s endoškou 🙂 Čo sa týka pohlavia dieťaťka, mám tušáka na babu, pretože doktor mi po ultrazvuku určil termín na 19.4 a u nás v rodine sú všetky baby narodené práve devätnásteho, ale vôbec sa nebudem hnevať, ak príde na svet chlapček 🙂
Kočky, ako je to s pôrodom, keď máte endošku, lebo ja momentálne nemám cysty, ale mám stále ložišká.
Dúfam, že nás tu bude stále pribúdať....

lucy778
27. sep 2010

@martinkatinka vitaj medzi nami, my vééééľmi potrebujeme nové tehuľky do témy, lebo sa nám to tu pomaly vyprázdňuje 😉 Ako je to s pôrodom neviem, ale tie ložiská by ti mohli počas tehu vymiznúť nie?

martinkatinka
27. sep 2010

@janemari - mne sa osvedčilo, keď sa večer najem a nie som hladná, lebo ak som ráno hladná, je mi zle.... po mesiaci som sa naučila jesť po troškách a často.... našťastie, aj keď mi je zle, tak jem, čo je asi dobre... ale radili hrozno, zázvor, ráno zjesť sušienku, no ja ráno jem Torecan, bez neho sa z kúpelne nepohnem...

janemari
27. sep 2010

@martinkatinka Ty jes torecan?To sa nevklada?

mirip
28. sep 2010

@janemari 😀 😀 😀 😀reakcia na predchádzajúcu otázku
torecan sa može aj jesť záleží od toho čo máš, aj sú čípky alebo čapíky tak sa vkladajú do konečníka ako malým deťom antibiotiká 😀 😀 😀 a ak sú tabletky tak sa jedia 😀 😀

ika33
29. sep 2010

@lucy778 - želám ti všetko naj k tvojim včerajším narodeninkám 😵 Ešte si celá? Ja ešte hej 😅 Zajtra idem k Dr., som zvedavá čo mi povie. Inak to počko na mňa asi nevplýva uplne najlepšie, lebo mi je stále blbo a tak od žalúdka. Sem tam ma bolia kríže a podbruško ale vždy to prejde po sprche. V noci sa hrozne moc krát budím čo neviem spať, sa mi samé hlúposti snívajú. A hrozne ma bolia prsty, uplne že nenormálne. Mám ich spuchnuté a ledva nimi hýbem. fuj fuj
Dnes som dala oprať ešte hniezdo do postielky a návliečky do postielky, už si ju idem spraviť ako si ju predstavujem, dúfam, že to bude pekné. Chcem malinkej aj na stenu dať nejké nálepky nech to tam má také pestré. 🙂 Jáj už sa na ňu veľmi teším. 😵

@martinkatinka - zdravím ťa v úspešných tehulkách som rada, že sa k nám pridala ďalšia tehulka, to sú len a len dobré správičky. Už by sa mohol pohnúť ten ďalší vagón tehuliek.
@janemari, @mirip - ako sa máte kočky? Ranné nevoľnosti vás ešte stále kosia ale už nie dlho. Potom si to budete užívať v plnej kráse. 🙂

martinkatinka
29. sep 2010

áno, ja mám tabletky, 50 ks balenie. Zatiaľ stále musím, pretože inak by som musela ísť do nemocnice na infúzky. Doktor sa o mňa nejako bojí, lebo je vôbec rád, že sa nám to podarilo bez umelého. No dúfam, že po mesiaci, keď už budem tak v 16 tt., to už bude oveľa lepšie. Teraz ma čaká oznámiť riaditeľovi v práci, že už zrejme neprídem a treba za mňa náhradu. Ale bola som za ním už dva razy osobne a on stále kdesi lieta. Inak, @janemari, ty nie si na PN?

lucy778
29. sep 2010

ahojte

@ika33 ďakujem. áno ešte som celá 🙂 a dúfam, že ešte nejakú dobu budem, lebo ako na potvoru som trochu ochorela. tak sa kurírujem, čajíkujem a tak. nerada by som v takomto stave rodila 😝 Som z toho trochu nešťastná, lebo si dávam pozor, ale minulý piatok som to podcenila - bolo krásne slnečno, teplúčko, tak som bola von len v tričku a zrejme ma ofúklo alebo čo, aj keď som sa hneď obliekla keď som pocítila chlad. hrdlo už veľmi nebolí, ale od večera kašlem a vôbec to nie je príjemné 😝 tak dúfam, že sa z toho vysúkam.
aj mňa sem tam zabolí podbruško, ale keď si ľahnem tak to prejde. len v noci mávam brucho ako kameň, cez deň ani tak nie, aj keď tvrdne aj vtedy. keby tak človek presne vedel, kedy to príde, že sa pripravím - oholím, nachystám a tak. tak mám potom z toho stres, že nebudem poriadne nachystaná - nebudem sa predsa holiť a chystať každý deň 😀

janemari
29. sep 2010

@lucy778 dodatocne vsetko naaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaj 😵
@martinkatinka ano som na PN a ja mam cipky torecan.

Inak hlasim dnes poradna v poriadku,babo zmerane a kedze dokina donho dobala sondov tak ju troska kopalo nozickou nech da pokoj 😀

lucy778
29. sep 2010

@janemari ďakujem 😵 Noo som rada, že poradňa dopadla dobre. Už len nech prestanú tie nevoľnosti a začneš si to naplno užívať 😉