Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

katie233
30. jún 2010

Ahojte 🙂.
@lucy778 to počujem prvýkrát. Ja som myslela, že 3D/4D je dobrovoľné a nepatrí medzi výkony, ktoré uhrádza poisťovňa. Ale v každom prípade si dobre pochodila.

dahra
30. jún 2010

Caute,
@ika33 - poslala som ti IP
@katie233 - tebe robili 3D v nemocke aj s nahravkou zadara?
Ja viem, ze povinne sono je morfologicke okolo 20tt a potom este v 30tt. To preplaca poistovna.
@lucy778 - pokial viem, na 3/4D sono sa chodi od nejakeho 24 do 28tt. Ty si to uz absolvovala? To predtym je povinne - vtedy robia morfologicky rozbor krpca a miery a podobne. Niekto to ma aj s komentarom a moze dieta vidiet, pripad mojej sesterky. Ja som to mala za cca 5minut bez komentara a vsetko som musela tahat od lekara. Na 3D lekar nedava vymenny listok, to si urcite bola len na morfologickom sone ci predsa nie?

lucy778
30. jún 2010

ahojte

@katie233 aj mňa to prekvapilo, nečakala som, že poisťovňa by v takomto prípade mala nejakú účasť

@dahra bola som v 23.tt a to mi robili myslím ten morfologický ale bola som aj v 12.tt, ale obidva 3D som absolvovala v KE v Centre prenatálnej diagnostiky. neviem, zrejme nie všade to funguje rovnako. a obidva razy sme to mali aj s komentárom, ja som sa vôbec nemusela nič vypytovať. všetko čo sme videli na obrazovke doktorka komentovala a boli sme tam minimálne 15 min ak nie viac.

dahra
30. jún 2010

@lucy778
- tak to si mala tie povinne sona, este v 30tt ta caka, preto ti poistovna prispela. Ten zvysok , co si si priplatila - to bol ten komentar, plus aj ta vyhoda, ze si dieta mohla vidiet. To klasicke 3D, na ktore by si sla na vlastnu ziadost, by si si tam asi poriadne zacvakala. Teraz pre teba nema nejaky vyznam ist na dalsie 3D. Sesterka mala podobne morfologicky s vysvetlenim asi v 21tt a potom o par tyzdnov sla na 3D a vravela, ze pre nu to bolo to iste. Pre mna 3D bol zazitok, lebo krpca som naposledy videla niekedy v 13tt v heliose 🙂. Sono, co mi robili v nemocke v ZA je cista rychlovka. Nestihas sa asi obliekat a vyzliekat a uz suria 🙂

lucy778
30. jún 2010

@dahra ja už som z toho nejaká dopletená 😝 , zrejme je rozdiel či si v súkromnej ambulancii u obv. gyn., alebo v nemocke - kde je to všetko ako na páse, prípadne v súkromnom centre.
aj pre nás to bol zážitok, a mm ten ani nedýchal, keď sme boli v tom 12.tt 😀 . Pre nás to stálo za to 😉

miminap
30. jún 2010

ahpjte babule. mirip, musela som ti prist zablahozelat lebo normalne ze som vedla. ja si ta pamatam z ktorej, hadam este z prvej temy endometrioza a ty si tu uz spokojne druhy krat tehulkujes. velmi velmi drzim prsty. a pozdravujem vsetky tehulky 😉

mirip
30. jún 2010

ahoj miminap dakujem aj ked pre mna // ešte nie je výhra, už síce opať pichám fraxík ale či je všetko ako má uvidím neskor, velmi to prajem všetkým, prvé sme plánovali a plány sú naprd, druhé sme skúsili a s tým že vyjde vyjde nevyjde nevyjde a asi niečo na tom bude, dúfali sme že druhé bude ale sme obaja s mm prekvapený že tak skoro 😀 😀
dúfam že sa čoskoro pridáte všetky 🙂

katie233
1. júl 2010

Ahoj, ahoj 🙂. Tak ako sa máme? Ako zvládate tieto horúčavy? Ja som zatiaľ v poho, teda pokiaľ mám vedľa seba bandasku vody 😀. Ja som dnes oprala prvé vecičky pre krpca. Oprať bolo ľahké, len kto bude v týchto horúčavách žehliť ☹ ☹ ☹. Do konca júla by som chcela mať všetko pre istotu nachystané.

evina0
1. júl 2010

ahojte tehulky, konecen som si ukradla s casu a dosla vas precitat a napisat Vam 🙂
davnejsie som tu nebola ale ked mam aj cas tak som taka unavena ze sa mi nechce ani PC zapnut 😒 ale uz sa to lepsi.
s Majkom sme si nasli ako tak rezim ale este to neni na 100%.
mame za sebou aj prvu pohotovost, minuly stvrtok Majko mal teplotu 38 a ked som volala doktorke tak kazala hned utekat na pohotovost lebo maly je strasne malicky a akakolvek teplota je pre neho velke riziko ( vraj do 28 dni je teplota moc riskantna) a vystrasila ma ze isto pojdeme aj s Majkom lezat do nemocnice ☹ no Vam poviem ze som plakala jak blazon od strachu. no na pohotovosti mi povedali ze pokial nema 38,5 tak nebudu nic davat a keby cois dalai mi cipky. do rana teplota zmizla. a aj na pohotovosti nam potvrdili ze musi mat Majko velkee bolesti bruska lebo ked ho pocuvali na brusku tak lekar povedal ze sa mu ani necuduje ze tak placka.na druhy den sme sa hlasili u dopktorky a poslal nas pre istotu na usne ci nema cosi s uskami, ale nastastie nemal.cestou som kupila kvapky sab simplex a davam mu ich do kazdej davky s mlieckom a mam dojem ze pomalinky zacinaju ucinkovat. ale kedze mali pdozrenie na bacila dali nam aj hylak a pre inu zmenu sa maly cekly obsypal tak sme muesli hylak vysadit lebo som tuisla ze tato kombinacia mu nerobi dobre a za 2 dni sa obsypanie stratilo.
v nedelu krstiny dopadli super, vsetci boli nadmieru spokojny a strasne vela nam toho zostalo lebo sme ratali s vecsim poctom ludi a bolo vela nachystaneho..ale mame po tom a ja som aj rada.este aj nedelu dost placakal koli brusku a vcera doobeda ani nevravim. nic sa nedalo pri nom robit co som ho vlacila len na rukach nech uz neplacka- chudatko moje male strasne mal krce v brusku az tak sa krutil. dnes bol pre zmenu velmi dobry, sice sem tam brusko pojedovalo ale nie tak ako vcera.zistila som ze je dobrucky hlavne ked vonku spinka a tak som dnes cely den bola s nim vonku 🙂 sice som nic moc nespravila ale neva ved Majko je teraz prvorady.
neskutocne uteka ten cas a maly mal uz 4 tyzdne 😵 😵 no poviem Vam ze poriadne podrastol 🙂
ked chcem cosi pozelit tak jedina sanca je vecer ked zaspinka a tak som minulu noc zehlila do 3.30 co som mala take kopky porobene a mam pokoj dufam ze na dost dlho.ale zato mi dal pospinkat dlhsie lebo ked tatinko odisiel do prace tak som si ho polozila do jeho postele a spali sme dalej.
clovek si musia najst system co kedy robit a ako co stihat aby bolo aj navarene aj vsetko ostetne- ale ani sa nenazdate a budete aj vy toto riesit a ci bude noc ci nie skoncite tak ako ja ci uz pri zelicke..jedine zeby manzel zehlil a vy ste spali 😀 😀
Dahra kukam tt 😵 😵 😵 ani sa nenazdas a budes v porodnici- dufam ze sa tesis na ten pocit ked prvy krat uvidis drobceka- ja na ten okamih nikdy nezabudnem aj ked som bola dobojovana jak frontovy vojak a ledva som o sebe vedela ale ten okamih ze,, doniesli sme vam babetko,, nato nikdy nezabudnem.ked take male stvorenie na vas len kuka a kuka a vy nechapete ako taky velky cloviecik bol v takom brusku 🙂
inak ja sa citim uz vyborne aj doktorka ma pochvalila ze vyzeram skvele ( sice aj unavene) ze sa pracou odputavam od toho ze ma len nedavno rezali.uz zvladam vsetko tak ako predtym co som aj sama rada.
schudla som cca 15kg tak sa mi aj dobre nosi 😵 😵 ( myslim tym celkovo aj s porodom)Tehulky davajte na seba velyk pozor v tych teplach a uz sa tesim az budeme spolu riesit veci okolo drobcekov a vzajomne si poradime 🙂 🙂
ja letim konecne spat kym si Majko nebude pytat papanie 😵

evina0
1. júl 2010

este som Vam zabudla napisat aj jednu zlu spravu..vcera som zistila ze to lozisko co tam lekar videl je naozaj pravda..to nove je uz aj vecsie ako to co mi varezali ☹ ☹ ale ani nerozmyslam nad dalsou laparkou- teraz neni snacne lebo Majko ma potrebuje. som strasne sklamana s toho lebo kazdy lekar povedal ze tehotenstvo je najlepsi liek a houby.teraz to poriesim asi tak ze si dam predpisat HAk- co uz narobim ( nechcela som to uz brat) a uvidime ci sa aspon rast zastavi, inak netusim. ja uz nechcem mat bolesti pri mrche take ako predtym s tych mam uz nocne mory a predstava ze aj sex bude boestivy ani nevravim.pre dnesok to nemam chut riesit a spolieham sa na HAk. a ked sa najde cas tak sa pojdem poradit opet do MT co dalej.ale myslim si ze mi tak isto poradi len brat HAK.
teraz nad druhym babetkom neuvazujem to by som nezvladla. ale poviem Vam ze uz som neni s tej endosky taka zufala ako ked sme nemali Majka lebo si vravim ze sa nam podaril on tak sa podari aj sestricka 😵 😵 ale az casom.
dobru nocku

ika33
2. júl 2010

Ahojte kočky, tak my sme sa rozhodli predsa len ísť do BA na 3D, lebo už sme boli tak nastavení, že naše malé uvidíme a nechcela som to tatinkovi spraviť, že pôjdeme až niekedy mesiac. On sa tam tak tešil. Tak včera sme teda boli ale musíme ísť ešte raz , lebo krpec sa nám otáčal všeliako len nie tak, aby sme si všetko vedeli pozrieť. Takže budúci týždeň vo štvrtok ideme znova. Inak to čo sme videli bolo v poriadku. Včera sme boli podľa ultrazvuku 24+0tt

Toto teplo ma ubíja. V práci si nemôžeme zapnúť ani klímu, lebo jednej mojej novej kolegyni to vadí,takže pijem ako kačka a som uplne K.O.

Dobre kočky ja idem pracovať

dahra
2. júl 2010

Ahojte,
@evina0 - si musela mat naozajstne stresy, ked Majkovi stupla teplota. Neviem si ani predstavit, ako by som sa vtedy citila. To je hrozne, ze take male babatka sa tak trapia. Z coho mava tie krce? Nezistili?
Veru sa aj ja cudujem, ako rychlo to ubehlo. Presne pred mesiacom si rodila, uf, pomaly sme na rade s Prahaxx a Vanesskou. Katie este chvilu pocka 😉
Inak tej z tej predstavy mam dost obavy, priznam sa 😝 - ked vidim, ake velke deticky sa rodia, fotky cestvo narodenych deti a vediet, ze sa to len pred chvilou nosilo v brusku. Ako to aj take velikanske vyjde na svet, uf .... 😕
To tvoje endo lozisko ma teda prekvapuje, ako je mozne, ze tak narastlo....Uz vies, aku HAK chces brat? Ci si nechas poradit? Ja tiez pravdepodobne budem po porode riesit, lebo endoska je hnusana hnusna.
Tak sa obaja drzte, nech mate len same slnieckove dni.
@ika33 - presne taky problem mala aj sesterka, ked sla skor na 3D. Dieta je este male, ma miesto, tak sa neustale vrti. Ja som bola v 28tt, ale lekar videl, akoby maly mal uz 29tt+ par dni. Tolko sa nehybal a bol pekne otoceny. Takze odporucam chodit na 3D trosku neskor aj tym, co sa este chystaju, hoci viem, ze tuzba vidiet babatko je silnejsia. 😝
Takze to si este raz o mesiac zaplatite tolko €? uf....🙂
Tie teploty kill-uju aj mna, esteze som viac uz doma, neviem si predstavit chodit do prace. Vy co mate jesenne terminy, leto je najtazsie obdobie, hlavne v neskorsom tehu. Dnes ma caka 200km dole k nam + behanie po uradoch, lebo zdravotka zasa cosi vymyslela a socialka zasa cosi nedodala 😀 S tou stahovacou pancuchou na nohe je to strasne "prijemne" - citim sa ako babka, co v lete chodi v hrubych "strimfliach" a kapcoch, fuj.

janemari
2. júl 2010

@evina 0 keby si to mala v zivote lahke tak by si sa asi zblaznila.Stale sa ti nieco komplikuje.Ale hlavne ze sa Majkovi polepsilo.A co sa tyka endosky nechapem preco je taka agresivna,ved ked si to zoberiem ze aj u mna ani nie po pol roku po liecbe bola spat a este v horsej forme a to som skoro rok nemala mrchu 😠 Preto som rada ze budeme mat aj mrazacikov/ak sa nic nestane/ a ked budem po porode nasadim HAK a ked budeme chciet cca po roku dalsie babo vysadim a dam si vlozit druhe embrijko 🙂

katie233
2. júl 2010

Ahojte 🙂. Jéj, Evi, super, že si sa ozvala. Určite máš málinko času pri toľkých povinnostiach. Tak, vy už ste boli aj chorý? Niekedy býva zvýšená teplotka aj pri bolestiach bruška, a spomínaš, že malý má stále tie koliky, tak možno je chúďa už aj z toho vyčerpaný ☹. A možno aj z počasia. Minulý týždeň zima a dážď a tento týždeň sahara 😉. Držte sa.

Ja som sa dnes dala do upratovania 😀. Ale už zo mňa leje. Najradšej by som to zabalila, a išla niekam na kupko 😀. By bola iná sranda, keby tam vytasím ten môj pupok 😀. Predsa len dokončíme to upratovanie, hneď budem mať lepší pocit. Veď v rámci toho upratujem a umývam veci pre drobca, takže aspoň to ma teší. Včera nám prišli posledné objednané vecičky pre krpca, tak som sa z nich vytešovala 🙂. Už len nejaké drobnosti treba dokúpiť a bude to.

A tešíme sa na predĺžený víkend 😀.

vanesska
2. júl 2010

caute baby...

evina chuda malicky to je hrozne ze take male babatka trpia takymi bolestami... 😒
a neexistuju aj nejake detske masaze na podporu travenia? mozno by to pomohlo...
a ty tiez hlavne oddychuj na zehlenie sa vykasli... 😝

ika... takze ste krpca poriadne nevideli? to je pravda ako pise dahra ze este stale ma v brusku kopu miesta takze sa vrti o 106...ale fakt po tom 30tt uz tie pohyby nie su take ze raz ho citis vpravo raz vlavo... ale viacmenej vzdy na rovnakych miestach... tak snad uz nabuduce bude pekne posluchat a vy si ho budete moc riadne popozerat...

dahra... veru pomaly sa nam to blizi... ani nehovor... uz ma obcas obchadzaju stresy...
mne sa znova vratili tie bolesti bedier a lonovej kosti akoze noci su pre mna dost blbe to sa ani poriadne neotocim z boka nabok... mala uz je velka a tazka takze si musim vzdy drzat brusko ked sa otacam lebo to hrozne taha a boli...
no a najnovsie mi opuchol clenok a prsty na rukach hrozne ma bolia tie klby na prstoch ked zovriem past tak brutal nechapem co to je uplna reuma... 😀 ale podla mna to je z toho tepla aj z tych kg navyse...
a ta tvoja noha sa nezlepsila ani trosku? inak tu cestu ti v takomto pocasi a s tou nohou vobec nezavidim...
ach tie urady... ja som zatial trvaly pobyt nechala tak mozno skusim buduci tyzden uvidim sa mi vobec do toho nechce... 😝

inak vcera som uspesne vytiahla tasku do ktorej by som mohla zbalit par veci do porodky tak idem popozerat co vlastne potrebujem... 😅 viem ze potrebujem podprdu na kojenie ale stale neviem aku velkost si mam kupit v obchode mi povedali ze az po porode ako sa prsia naleju mlieckom ze potom zistim velkost no a dovtedy teda si nemam kupovat alebo ako??
a evina tusim pisala ze treba si veci nejako rozdelit na porod a poporode... tak musim tiez pokukat nech potom s balenim nechaosim na poslednu chvilu...

inak ja mam teraz normalne problem si najst doktora ktory ma na ten posledny mesiac prevezme od mojho gyn. a pripadne by som si ho mohla zazmluvnit aj k porodu takeho tusim ani nenajdem uz som volala asi štyrom ale všetci maju dovolenku okolo mojho terminu tak som bola dost hotova z toho...
dnes sa mi mozno podarilo najst niekoho takze buduci stvrtok tam idem som zvedava ako sa dohodneme...
a vy ako baby idete si zazmluvnovat lekarov alebo to nechate tak?
ja som si uz aj povedala ze to necham tak vsak v tej nemocnici su vsetko dobri lekari ale potom predsa len asi budem kludnejsia ked viem ze budem mat nejakeho lekara len pre seba co sa mi fakt bude venovat... no uvidim ako to dopadne...

tak pekny dnik a davajte si pozor v tom teple...

evina0
2. júl 2010

dahra to mava vraj vecsina deti a vola sa to trojmesacna kolika tak cakame az budu tri mesiace za nami.on aj strasne hltavo papa tak sa nahlta vela vzduchu. ale vraj to mavaju aj deti co papaju s prsnika takze flaskou to neni. dnes rano bolo zase zle, asi zase brusko a nevie ako sa ma ulozit a zaspinkat.ked mu nic neni ci brusenko neboli alebo neni hladny ci smedny tak je strasne dobrucky 🙂
porodu sa neboj ani nevies a budes to mat za sebou a mat uzlicek v naruci je to uuzasny pocit 😵 😵 potom nastanu ine starosti ale take mile ved sme sa tak dlho na drobcekov vsetky tesili tak aj trapenia musime s nimi zdielat.ked som bola uz na dne so silami a nevedela so uz s nim robit ked plakal tak v zapeti stacil jeden pohlad na neho a zase som sa dobila ako baterka 😀 😀 a bolo dobre. tie uvodne dni su najtazsie potom to uz ide celkom fajn.
co sa tyka HAK tak som sa bavila s lekarom este pred porodom a on mi povedal ze neni problem predpisat ak budu pecenove testy OK.chcela som taku HAK aby som mohla aj kojit neviem ako presne sa uz vola a ma malo akychsi hormonov .ale vzhadom nato ze mam uz velmi malo mliecka, uz ani jednu davku 120 za cely den neodsajem tak uvidime aku HAK si dam. po vikende pojdem za gyn. a porozpravam sa s nim lebo potrebujem od neho orazit aj papier ze som navsetvovala pravidelne prehliadky a odovzdat to na socialne veci a rodiny az dosatnem ten priplatok pri narodeni a zbehnut aj Majkovu doktorku poprosit o razitko ze sa dozil 28 dni az mma peniazky uz na ucte.
ja som inak povedala ze uzý Hak si davat nebudem nikdy ked som si cyklus nemohla vyse roka dat do poriadku ale teraz som ineho nazoru a liecbu tu hormonalnu uz by som nepodstupila ked tak by som sla na laparku casom az mi zase vyberu lozisko a brala HAK pokial by sme nechceli druhe babenko.inak to nevidim. mne cosi lekar splietal ze je mozne ked sa mi po porode hormony ustalia ze to lozisko zmizne..ale silno pochybujem ako sa moze stratit ked je take tuhe ako bolo to prve to neni ako cysta ze sa vstrebe tak neviem co splietal ale asi ma chcel len upokojit ..
prajem pekny slnecny dnik a pozor na tekutiny!!!! 😉
este som chcela povedat ze ja som asi na druhy den strasne opuchla po porode som mala nohy aj ruky take jak slon a az doma sa mi to stratilo a to vraj cez porod spuchaju koncatiny a na mne sa to vyvrsilo po porode.

evina0
2. júl 2010

vaneska robim vsetko co sa da- cvicime s nozickami, masirujem brusko aj takym speci kremom s lekarne, davam kvapky sab simplex aby ho tolko nenafukovalo a prdkal aj cajik feniklovy ale brusko je brusko.. no neni som prva ani posledna mamicka co som citala tak musime s toho len vyraśt a chlapci maju caste bolenie bruska vecsie nez dievcatka.
vaneska na porodnu salu si vezmes toaletne veci a zvysne nehas v takej satni a po porode ti to donesu aspon tak bolo v MT neviem ako to chodi tam kde ides ty rodit- ale ja som to mala vsetko spolu a dostala som taku obliecku a tam nahadzala len to co mi kazali zvysok som tam nehala aj veci pre Majka som tam uz mala ale je lepsie ked ti ich manzel potom dovezie ked pojdete domov az ti nezavadzaju v nemocke zbytocne.len si ich doma daj na kopku az manzel nezhana. je dobre vziat si aj odsavacku lebo ja som ju pouzivala dost casto na rozbeh mliecka ale nejak to moje mliecko sa nerozbehlo cim dalej mam menej ale nezblaznim sa tak kupujeme nutrilon.

katie233
2. júl 2010

@vanesska: u nás v pôrodnici sa nedá zazmluvniť lekár, takže mám o starosť menej 😀. Ale mala som šťastie na super ošetrujúceho lekára počas pobytu v nemocke, tak som sa predbežne dohodla s ním. Alebo mám v zálohe ešte jeho sestru. Tak snáď jeden z nich bude môcť prísť 😅. Najlepšie by bolo, keby ma to chytilo v rámci ich pracovnej doby, aby som nemusela nikomu volať a otravovať 😉.

Kĺby na rukách tento týždeň bolia aj mňa. Nemám pocit, že by som nejako extra opúchala, ale zmeny sa určite dejú 😉. Dnes mi je však akosi blbo, to bude asi tým, že som veľa pracovala. Ale teraz budem len oddychovať. Zajtra ideme k našim, tak si oddýchnem na záhradke.

A veru, dodržujte pitný režim!

nastasia
2. júl 2010

ahojte dievcata,
trosku vam sem nakuknem a pripajam oznamenie. uz sa to bliiizi 🙂

lucy778
2. júl 2010

ahojte
no keď tak pozerám ako sa to každej pomaly kráti aj mňa niekedy chytá panika - a to mám ešte čas 😝 , niekedy mi tak napadne, či vôbec budem vedieť čo mám s tým bábom robiť 😀 Už to vidím, že u nás bude plakať nielen drobec ale aj ja s ním 😀 😀 😀 . ale šak nakoniec sa naučím a vychytám všetky muchy, nie som prvá ani posledná 😉

@nastasia noo fakt sa to blíži, tak ti prajem aby to super dopadlo a aby vaše manželstvo bolo pohodové a harmonické 😉

@evina0 ťa obdivujem, v noci žehliť a celý deň fungovať okolo malého a domácnosti 😝 , dúfam, že aj ja to budem vedieť 😀 a bodaj by už Majka prestalo trápiť to buško

inak ja som už tiež rozmýšľala, že čo po pôrode, či nasadiť HAK - keď som ju vysadila, povedala som si, že už to nikdy nechcem brať - ale to som nevedela čo ma čaká 😝 ja som pol roka po vysadení chodila na vyvolávačky čo sa mi nevedel naštartovať cyklus a ďalšieho pol roka som chodievala na injekcie od bolesti - boli to príšerné bolesti a z ambulancie som sa nepohla, kým injekcia nezaúčinkovala 😝 A po takýchto stavoch po vysadení HAK asi nebude jednoduché otehotnieť......
a tie teplá ma tiež ničia, našťastie mi teraz neopúchajú nohy, ale stále mám nedostatok oblečenia. aj minule som si chcela kúpiť krátke rifle, bedrové, elastické no stretla som sa s úžasnou ochotou predavačiek 😠 , ako keby si tehotná nemohla kúpiť normálne oblečenie.
prajem všetkým krásny predĺžený víkend! 😉

ika33
2. júl 2010

Ahojte kočky.
Tak dnes som mala toho v práci až až a ešte to teplo k tomu a tá šéfka nie a nie povedať, aby sme išli domov skôr. 😒 Dnes osm si zobrala k sebe moje krstné dcéry, tak teraz už zaspali, taksom vás prišla mrknúť ale už nevládzem ani čítať, takže si vás asi dočítam zajtra.

Dahra - sídce sme drobca až tak dobre nevideli ale predsa niečo áno. No a neplatili sme nič až na budúce, teda lepšie povedané Dr. nám povedal, že sú 3 možnosti:
1 - zoberiete si tých pár záberov čo som spravil teraz a viac neprídete a zaplatíte 64€
2 - teraz si nezoberiete nič ani nezaplatíte a prídete nabudúce a urobíme 3D znova s ďalšími fotkami a tieto čo sme robili teraz pridáme k ostatným a zaplatíte potom 64€
3 - teraz si nezoberiete nič ani nezaplatíte a prídete nabudúce, keď nebude možné si to zase pozrieť a spraviť dobré zábery, tak nezaplatíte nič a ani si nič nezoberiete alebo si zoberiete tých pár fotiek a zaplatíte 64€
v podstate 4 možnosti. Tak sme sa rozhodli, že prídeme ešte raz a dúfam, že už sa to bude dať spraviť.

Dnes je strašne teplo a ja som už ulne K.O. , takže vám želám dobrú noc ja už idem do hajan. Zajtra ma kočky určite zobudia už pred siedmou v četne tej mojej malinkej v brušku 😅

Dobrú.

janemari
3. júl 2010

Tak tehulky uz aj ja som 2 v 1,aj ked drobec je len blastocysta,ale je to uz moj drobec.Pekne davajte virusiky 😉 nech sa drobec poriadne uchyti.Ved chudacik je len taka mala bodka. 🙂

prahaxx
3. júl 2010

jane gratulacia, bodka to je, taka aka ma byt, mozno to uhryznutie riadne zacitis, tak ako ja svoju uz vyse dvojkilovu bodku 🙂
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

janemari
3. júl 2010

@prahaxx no dufam,ze sa zahryzne.Zatial mam len take pichanie raz na jednej strane,potom na druhej a akoby taky tlak.Ale to bude po zakroku a vajecniky sa davaju este do poriadku po stiumlke.

dahra
4. júl 2010

Ahojte,
@vanesska - ja idem do nemocky, kde nikoho nepoznam, lezala som sice vo februari na gynde, ale ktosi mi vravel, ze mnohi lekari odtial nie su pri porodoch.
@ika33 - fiha, dobre, ze vam dali viacere moznosti a nemusite 2-krat platit. Nakoniec je to este vyhodnejsie ako HC, lebo budete babo vidiet 2krat za tu istu cenu.
@lucy778 - ja som si skoro ziadne tehu veci nekupovala - mala som jedine nohavice, co som nosila od 13tt do minuleho mesiaca, potom som si kupila letne. To bola moja investicia. Viac nie som ochotna dat. 😀 Navrch nosim siroke tricka, este aj take po mamine a jej sestre, ked boli tehotne. Mne sa kazda investicia do handier, ktore nebudem nosit mininalne 3 roky zda uplne zbytocna. 😝 Neviem ci este niekedy budem tehotna, pri nasej diagnoze by sme zasa museli na IVF a este je tam par inych dovodov.

Inak s tym teplom a opuchanim - uz citim, ze mam aj ruky od predlaktia mierne pripuchnute a samozrejme prsty. Ledva ich zohnem. Obavam sa, ze ma v utorok nechaju v nemocke, ked pojdem na CTG ☹

evina0
4. júl 2010

jane drzim palceky nech sa drobcek poriadne zahryzie a nepusti a budes coskoro maminka 😵 😵 😵

lucy kazda buduca maminka ma nejake obavy ze ci vsetko zvladne a bude vedet postarat sa o drobceka..aj ja som pocitovala cosi podobne. ale vetko je otazka casu .len treba si najst system ktory ti aj tak dobec plyvny. ja som napr zehlievala cez den pri nom ale to sa nedalo lebo len co som vzala zehlicku hned bol hore a bud bol dlahny alebo zase jedovalo brusko potom som ho v narudi ukolisala a zase sa cosi naslo. tak sa mi najlepsie a v klude zehli ked ide rodinka spat 🙂 🙂 🙂 prve dni po porode su dost tazke a na vsetko si zvyknut vtedy som nemohla ani na wc ist 😀 😀 co Majko spustil a bolo 😉 teraz uz je fajn.
tuto noc mi prespal az 6 hod a zobuil ho az hlad 😵 ale asi aj tym ze vcera sa akosi nemohol ulozit na spanok cez den tak v noci dospaval.vdy ked sa napapat tak sa nemoze ulozit na spanok ale ked zapis tak poriadne.
brusko uz cosi lepise aj ked nie idealne ale uz viem rozozhat ci sa jeduje ci boli brusko lebo to bolo strasne ked plakal az sa zajakaval a ja som uz bola v koncoch- podla mna mu pomahaju tie kvapky aspon trochu.

katie moja kamaratka mala vybavewneho doktora aj v PB na porod.cca mesiac pred porodom uz navtevovala jeho v nemocke.

katie233
4. júl 2010

@evina0 To je fajn, že drobcovi je už lepšie 😵. Len nech ho už nič netrápi. To fakt? Ja som sa na to pýtala, a bolo mi povedané, že oficiálne sa to nedá. Možno to bol veľmi dobrý známy 😉. Ja som sa rozprávala len s tými dvoma doktormi a boli ochotní ísť mi k pôrodu, tak dúfam, že to dobre dopadne. Najlepšie by bolo rodiť v čase keď majú všetci službu. No ale rozkážte drobcovi, kedy má prísť na svet 😀.

evina0
4. júl 2010

katie neviem ako si to ona vybavovala ale oficialne to asi nebolo..ani u mna to neslo oficialne ale pri porode vedeli ze som doktorova pacientka tak pohoda.potom sa mu uz do porodu nikto nebabral len ma kontrolovali a ked sa blizilo k nutnej sekcii musel ju schvalit prednosta kliniky inak by to neslo.a porodu sa neboj vzdy aj v noci je tam nejaky lekar co ta odrodi.
Majko vzdy vecer po okupani a napapani ma cca polhodinku plakaciu co sa nevie akosi ulozit na spanok...neviem preco ale len vecer to take mava , cez den par krat zaplace a zaspinka 😒
inak strasne rad sa vozi v kociku a po jamach az sa trasie a hned aj ked plakal tak zabuva tak dnes cestou s mesta zacal plakat ta sme hladali kazdu jamu na ceste az sa vytrasie a zaspi 😀 😀 😀

katie233
5. júl 2010

Ahojte 🙂. Tak krásny predĺžený víkend je za nami 🙂, ale môj pokračuje ďalej 😀. Ešte mám týždeň dovolenku a potom materská 😀. Sa teším na tie vybavovačky 😒.
Evi, to sa nebojím, že mi nebude mať kto ísť k pôrodu 😀, musí mať stále niekto službu. Ja som to myslela tak, že, čo som dohodnutá s tými dvoma, tak aby som ich neotravovala v noci, by bolo najlepšie rodiť v rámci pracovnej doby. Ale aj ostatní lekári sú fajn, len na jedného nadávajú, a keď som ležala, tak mal aj vizitu a bol menej príjemný ako ostatní. Tak uvidíme. Len nech všetko dobre dopadne a my sme zdraví a už najradšej by som bola keby sme už aj doma 😀. Ale to si ešte min. mesiac počkáme. Ale veď ten čas tak rýchlo letí, že sa ani nenazdám a bude to tu. Veď Majko už má vyše mesiaca a len pred nedávnom ste boli kinderko 😀.

Mne začali puchnúť nohy, aj zo spodu trochu bolia. Najhoršie je, že sa mi nedá šoférovať. A aj pri chôdzi bolia. Masírujem, vykladám, ale to len na chvíľku zaberie. Keby sa trošku ochladilo 😒.

evina0
5. júl 2010

katka presne tak ani sa nenazdas a budes mamicka. cas leti ako voda a ani neviem ako a Majko ma vyse mesiaca 😵 😵 uz mame aj spolocny rezim ako tak tak som velmi rad a v noci sa stava ze prespinka aj 6 hod ked ho okupem a nakrmim 🙂 🙂 az sa tomu cudujem ale cez den papame tak po 4 hodinkach.
je strasne zlatunky a place len ked mu nazoaj cosi je- ked je hladny alebo ho brusko boli, som rada ze neplaace len tak 🙂 klop klop az cosi neurieknem 😉