Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

tinkywinky
18. okt 2009

scarlett,dík,našla som to a popýtala sa 🙂

bleelka,ty si už skoro v cieli,držím palce,nech všetko dobre dopadne 😵
Ja ešte stále nemôžem tomu uveriť.. 😅
Akurát som ochorela,tak sa snažím z toho čo najrýchlejšie dostať. 😖

Liviaf,ďakujem 🙂

Pekný zbytok víkendu všetkým 🙂

miska26
18. okt 2009

Ahojte!
Viem, že tu riešite oveľa krajšie veci ako je môj problém, ale aj tak by som Vám bola veľmi vďačná keby ste mi napísali Váš názor.
V máji po laparoskopii mi bola zistena endo, nie na vaječníkoch, len v podbrušku.Potom som sa 3 mesiace liečila HAK, teraz som 2 mesiace po liečbe a hrozne ma bolí podbruško, tak som začala stresovať, že endo je späť.Hrozne sa bojím ☹ . Podarilo sa niektorej z Vás otehotnieť prirodzene? Začínam sa obávať, že prirodzene sa nám to nepodarí a budem musieť opakovane absolvovať laparoskopiu.
ďakujem Vám za odpovede a ešte raz prepáčte že som napísala do Vašej "krásnej" témy.
Majte sa pekne.pa

scarlette
18. okt 2009

miska podarilo sa to viacerym kockam prirodzene... napr Pink lady,Lenand, bleelka a dalsim 🙂

mirip
18. okt 2009

Ahojte tak som pridala pár fotiek aj ja , ako to všetko bolo som písala v missed abortion ale skúsenosť z porodnice, Dr. porodník vynikajúci, som si zajednala svojho a potom..........

moja malá sa mne podobá zatial na muža 🙂 aj ked skonštatoval muž že má vela zo svokry, no moje nervy, že dieťa sa mi podobá na moju svokru 😀 😀 😀 ešteže býva daleko, ale ono je to iné, oni sa deti aj ako rastú ešte trochu pomenia tak hádam bde mať aj niečo zo mna, nie celá bude po mužovi. Muž sa na nu doma nevie vynadívať, lebo vždy ked prišiel do porodnice tak bola prebalená, nakrmená a spala a teraz si aj pokričí, ešte stále nemáme mlieko, sme museli začať prikrmovať umelo ale aj skúšame ťahať včera večer ma už začali riadne bolieť prsia a aj tvrdnúť tak hádam si to vyťahá a mlieko nabehne, ja to dávam za chybu že deň po porode som takmer nič nejedla, lebo som ostala chudokrvná a bolo pre mna umenie aj ráno ísť tam do sprchy lebo prvýkrát som odkvacla a už síce potom 2,3,4 atd. nie ale som bola strašne unavená a aj malú som chcela hned k sebe nech si zvykáme tak dúfam že mlieko nabehne, aj ked detská ma v nemocke riaden naštvala aj som sia pred ňou rozrevala , lebo tá čo bola so mnou na izbe mlieko mala ale malý sa jej na prsia vybodol a nechcel ťahať a mne Dr. ked pozrela do papierov že ešte nekojíme povedala že a čo je to za mater, /to ako ja/ ked v maternici vedela dieťaťu dať jesť a vychovať ho tam na takmer 4kilá a teraz mu dať nevie............... 😢 😢 😢 😢 tak som si aj poplakala, mi hovorila potom že nech neplačem že nie som ani prvá ani posledná ale že ona mi to musela povedať aby videla ako zareagujem lebo vela mamičiek si nechce pokaziť postavu tak odmietajú prikladať a kojiť. Som jej potom povedala že ja možno vypadám namyslene a že kojiť nechcem ale keby vedela aké je toto vymodlené dieťa a vytúžené tak by pochopila prečo som sa rozrevala.
Aj kytica, ktorú som dostala od muža putovala dnes do kostola pred Božské Srdce, a vobec mi nie je lúto že som si ju nenechala doma a prstenom ma velmi prekvapil lebo prsne ten som raz ukazovala v zlatníctve mužovi že sa mi velmi páči 😵

mirip
18. okt 2009

miska to isté som si myslela aj ja že normálne bez pomoci hormonálnych liekov a sledovania cyklu ako som otehotnela prvýkrát to nepojde tak sme sa už spoliehali na február že sa možno zadarí a v januári nie ešte kedže smeešte cyklus nesledovali a sa stal zázrak, bez pomoci, bez sledovania cyklu a som otehotnela, netreba zúfať 😉

pink_lady
18. okt 2009

aaach kocky pinky je zas v nemocke asi sa tu bez oliverka zblaznim
Lenamd dakujem za ip len tadialto mi nejde odpovedat na ip

liviaf14
18. okt 2009

ahoj pinky,
tak sa nám drž, nech si čo najskôr zasa doma s Oliverkom. myslíme na teba s Tomáškom 🙂 zasa sa nám ozvi, nech vieme, že si OK.

miska- ja som otehotnela prirodzene so 4. stupňom endo, po 2,5 rokoch snaženia. ale endo je nevyspytatelná, ťažko hovoriť čo bude alebo čo nie. ale mne pomohlo myslieť pozitívne a tešíť sa na bábätko, väčšinou som mala pocit, že bábätko raz bude a dúfam, že aj dôjdeme do úspešného konca. proste som sama seba presvedčila, že všetko bude v poriadku a bábätko raz príde 🙂 držím ti palce, nech je všetko OK....

lenand
18. okt 2009

pink moja drž sa viem že je to tažke bez oliverka ale daj sa rychlo do poriadku nech ste spolu 🙂

mirip vitaj malička je krasna take užasne babenko 😵držtesa hlavne nech ste zdraví mlieko pride a ak nie tak budeš davat um ved čo už ja som oliverka kojila 2 roky a filipka som tiež velmi chcela ale bol stale hladní a tak sme na um teraz sa teš hlavne maličkej a netrap sa pre mlieko je to takí malí zlatušik ktorí potrebuje hlavne vela vela vela vašej lasky pohody 🙂

bleelka
19. okt 2009

miska, da sa aj prirodzene, ale u kazdej je to individualne a kazda ma iny stupen endo a ine organy zasiahnute... treba skusat a nemysliet na to, to je asi to najtazsie, lebo aj psychika hra svoju rolu...
mne vyoperovali endo cystu v decembri a vo februari, teda na druhy cyklus som prirodzene otehotnela... takze my sme ani liecbu nemali...chvalabohu... drzim palceeee

mirip, krasne babenko, juj super, ze to uz mas za sebou, teraz veru nastanu ine starosti... drzte sa babulky a neboj, mliecko nabehne 🙂

pinky a co ty tam zas robis? ☹

mirip
19. okt 2009

Ahojte dievčatá . Chcem sa vás skúsenejšie maminy spýtať čo robiť. V porodnici mi ako som písala mleiko nemabehlo tak malej sa začalo podávať umelé vo štvrtok, v sobotu sme pršli domov a viete ako to je, doma iná strava pestrejšia a do večera sa mi začali naplnať prsia a včera už aj trolinu išlo, ale malá nevládze ťahať, vždy pred umelým ju prikladám už od porodnice, xyzkát vytiahne ale nakoniec sa začne jedovať a ide sa na umelé a pritom aj tam sa pri ťahaní z flaše namaká lebo som kúpila také flaše ktoré nemajú dierku a som dierku robila a takú malinú že ťahá ako o život aby aj odtial niečo šlo..........a kedže neládze ťahať z prs, mám problémy aj ja, od včera sa mi hocikedy zvýši teplota, nie je to vela maximálne 37,7 som mala ale aj tak som nahnevaná sama na seba.....že mlieko nenabehlo skor a teraz bude problém ju prikladať lebo si myslím že špekuluje, ked tam jej to ide predsa len lahšie, skúsim dnes odsávať, odsávať odsávať možno aj odsávačka pomože aspon trolilinku vyťahať ale či naozaj to neviem
A navyše, chcem sa spýtať, povedali nám že pri kúpaní nepoužívať nič, žiadne mydlá, krémy nič, len čistá voda a po liehom okolo pupku a poriadne vyutierať všetky záhyby na telíčku si dávam na tom utieraní maximálen záležať ale asi máme inú vodu ako v porodnici, lebo je dosť tvrdá a malá má na prštekoch na ruke trochu akoby ošúpanú suchú kožtičku a tiež na nožkach ako je prihlavok, možem je to po kúpaní nakrémovať krémom pre bábatká????????
Ak viete poraďte, lebo už si pripadám ako zlá mama ale ked malá je inak zlatá sa v noci budí 2 maximálne 3krát a ked sa prebalí, napapá tak spí dalej, stým zatial problémy menám

miska26
19. okt 2009

ďakujem Vám veľmi pekne za odpovede.Dodali ste mi nádej, že aj my budeme mať drobčeka.
V najbližších dňoch mám absolvovať aj hormonálne vyšetrenia, ak bude problém len s endo budeme skúšať prirodzene a potom uvidíme. Prajem Vám pekný dník.
PS Máte pravdu, že je ťažké na to nemyslieť, ale asi to viacerým pomohlo, tak skúsim sa na to až tak nesústrediť.

scarlette
19. okt 2009

mirip hlavne odsavaj a odsavaj mkiecko aby si nemala zapaleny prsnik, inak to co odsajes po prilozeni malej jej nestaci do flase? aby si nemusela davat umele, my to tak as pon robime a funguje to 🙂
a ta sucha kozicka skoro az supinky tak my sme nenatierali a za par dni to bolo fuc tak neviem, ale na hlavkach mali tiez taku suchu kozu a tam som pouzila bepanthen a pomohol

a hlavne gratulujem 🙂

lenand
19. okt 2009

mirip skus odsavat a stale ju prikladaj aby si nedostala zapal prsnikou a ked maš prsia velmi tvrde tak pred kojenim stošku v sprche rormasiruj s teplou vodou a odstriekat trošku toho predneho mlieka to predne mliko jej ide trošku tachšie vytahat tak sa zlosti ale potom ked to vytahá tak to zadne mliko ide rychlejšie a ked budeš skušat odsavat z odsavačkou tak jej potom to svoje mličko daj vypit cez flašku
a ktomu kupaniu ja som použivala aj mydielko ale nie každy det tak každy tretí a potom po kupkani som natierala mliečkom a mala sa ti 6 tyždnou bude čistit od tvojej plodovej vody tak sa može šupat a mat po tvaričke take biele vyražky tak ako sa ty po porode čistiš tak aj deti ale skludom ju natieraj my sme použivali excipial u lipolotio z lekarne aj pri oliverkovy aj teraz mi to predpisovala detska lekarka ked niečo budeš chciet vediet skludom napíš ak budem vediet poradim a určite niesi zla mama každy sa uči a určite sa snažiš aby sa mala mala čo najlepšie a aby jej nič nechybalo neboj to zvlaneš

evina0
19. okt 2009

mirip tak aj v tejo teme blahozelam k dcerke 😵 😵
casom si zvyknes co treba robit,ja si tiez neviem ani predstavit ako sa ja budem citiet ked mala nebude papat s prsnika..ale to prejde este vela casu az bude riesit co i len porodnicu..chcem sa spytat dalo sa rodit aj bez epiduralky?? dik a prajem vela vela zdravicka obom..

mirip
19. okt 2009

skúšala som odsávať dnes , od včera mám horúčky do 38 lebo malá nevládze ťahať mi aj Dr. povedala že prsia mám na kojenie dobré ale bradavky nie a bude problém aby sa chytila čo aj je a dnes som odsala a je to ešte len na začiatku nejakých 10ml z oboch a to malá ked je hladná stiahne aj 70ml som sama doma, z mužom sa nerozprávam lebo mi slúbil že prvý týždeň ako budeme doma bude mať dovolenku aby sme prišli do toho kolobehu okolo malej a on si vzal len na stredu ked sa má ísť na očkovanie, som ho dnes poslala do piči, si zo zimnice čo mám ani lahnúť nemožem, lebo kým všetko porobím aby bolo nachystané kým malá vstane tak si lahnem a už je hore.....a to je dobručká lebo prespí aj 3-4hodiny v kuse ☹ a síce vela 😢 pijem ale napr. v tehotenstve mi nohy vobec nepuchli a teraz od tolkého pitia čo pijem mlieko, granko, čaj a jem polievky čo sú dobré na kojenie tak mám nohy ako káčer donald
😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢

lenand
19. okt 2009

mirip teraz ked maš prsniky naliate a tvrde tak obmedz trošku vodu nech sa ti poriadne uvolnia a kašli teraz na robotu venuj sa malej a sebe ja som zapal nikdy nemala ale v nemocnici sa my tak naliali že to bola bolest tak ma poslali do sprchy pod teplu vodu rozmasirovat a potom odsat alebo dat malemu vytahat

lenand
19. okt 2009

mirip a k chlapom sa nevyjadrujem radšej nema to vyznam oni predsa zarabaju peniaze a ty sediš doma to je jednoduch kapitola sama o sebe 😉

mirip
19. okt 2009

skúsim vyskúšať, aj ked na tahanie s prsníka sa velmi jeduje, lebo to ide po kvapkách a ešte to nie je mlieko, je to len to čo ide pred mliekom, ono 2-3tretí deň v porodnici by jej to stačilo ked sa dávala aj glukoza ale teraz jed má 6ty deň je to málo, ale vyskúšam, oo vždy ked ide jesť tak ju donútim aj ked vreští ako pavian aby ťahala aspon 10x z jedného a 10z druhého a potom jde flaša ale vidím že sa natrápi

katrin21
19. okt 2009

kuk, baby..
mirip- kup si v lekarni masticku INFADOLAN, je to speci pre male babatka , aj moja mala mala take suche na nozickach, sa supala. Infadolan mi poradila segra, jej ho kedysi poradili v porodnici je to taky velmi mastny priesvitny krem a ako vazelina, a velmi velmi dobrý 🙂))) ked mala vyrastla , natierala som si s nim aj paty , aby zmakli a fungoval, len je velmi mastny, tak len na noc... ale luto mi ho bolo vyhodit. 😀

malu stale skusaj prikladat a este pred kojenim si skus aj odsat mlieko a nachystat do chladnicky a ked nebue chciet tahat, daj jej radsej to tvoje , zohrej ho a daj do flasky, je to vzdy lepsie ako umele 😉 . Inak zelam pevne nervy, moja mala sice tahala pekne, ale len pokial jej same striekalo, a ked sa to po 6 tyzdnoch znormalizovalo tak bola nejaka leniva a ked dala usta na prsnik a netieklo skoro same tak revala a skoncili sme v dvoch mesiacoch s kojenim, co mi bolo luto..ale inak sa nedalo, vraj jej ocino bol taky isty ako babo mi povedala babka...

takze drz sa a toho manzela by som kopla do zadku a vobec neuvarila a ked chce chodit do roboty, tak nech ti vecer predtym nieco navari, ved potrebujes oddychovat! moja mamina ked bola mlada, mala 21rokov, sa jej narodila moja segra a ona isla na potom prat plienky )( byvali na dedine a prali ich na potoku a potom aj doma, to je co??) asi po 2 tyzdnoch od porodu( bolo leto, jul-.august) a na to dostala horucky , a ocino odvtedy stale pral a zehlil aj sam od seba, a stale jej pomahal. Ona mala 40tky....AJ sa hovori, ze 6tyzdnov sa ma zena setrit, a nezachladnut.. ja som rodila v septembri a ked som niekam isla, aj po dome, som nosila na prsiach plienku..

sorry, ked som sa moc rozpisala, drzim vam palce kocky!!! a uz chcem byt konecne aj ja v tejto teme!!!

pink_lady
19. okt 2009

ahojte
tak ja som sa vypytala na reverz mam ucpatu oblicku 😠 ale tak pijem veeela vody tak snad sa ten šuter odtial vyplavi vsetok...bez operacie...no oblickova kolika deti moje to je uplne ze najotrasnejsia bolest na svete 😕 a doktori urologovia no otras pristup 😒 😖
mirip, psssst uz nemozes nadavat 😀 a klud, mne nepomahal s malym nikto a ani teraz nepomahaa musim to zvladnut 🙄este ze sa urcili na 2 dni ho trochu povarovat

lenand
19. okt 2009

pink super že si doma oliverko je určite rad mamka je mamka snad tie kamene vyjdu tebe sa akosi dary stale niečo ☹

filipko je už mrzuty dnes malo spinka tak som ho povyzliekala tak tak kope nohymi o hrazdu že až ešte ho trošku potrapim a potom šup okupkat a spinkat

mirip ja som tiež sama muž stale v robote alebo na treningu potom cez výkend turnaje a tak dookola ono začiatky su tažke ja som si kolko krat aj poplakala svokra sa dušovala že pomože ale ked trebalo tak aj zavaranie my v lete poslala a sama som si zavarala a to bol mali filipko ešte taky uplakany ale zvladla som i ked niekedy som už mala dost moja mama v robote a ked nebola tak mi aspon oliverka zobrala

liviaf14
19. okt 2009

ahojte 🙂
pinky drž sa nám, nech si fit a v poriadku. mne na upchatý močovod hrozne pomohol čaj z brezy..... druhý názov neviem, v lekárni ti určite poradia. veď tuším už ani nekojíš, tak snáď ho budeš môcť. ja som mala upchatý močovod pred operáciou endo pred 3 rokmi, tak mi zistili, že mám cystu a tlačí na močovod.

majte sa pekne.

mirip
20. okt 2009

Ahojte dievčatá, viem že teraz ste všetky v posteli a spíte, ale ja už fakt nevládzem, skúšam odsávať odsávať odsávať, za celý deň do teraz to je cca 30ml, horúčky mám stále a stále vyššie predvčerom to bolo do 38 a dnes už do 39 zábaly a studená sprcha mi telotu nestiahne vobec maximálne tak o dve tri políčka mám menej a som sa v lekárni pýtala na to čo možem od horúčky tak mi povedal že ked odsávam a chcem dávať malej tak nemožem nič a ked si musím niečo dať aby som ju stiahla tak musím odsaté vyliať a nedať to malej.........takže fakt neviem na koho sa obrátiť, už sú všetci doma zo mna zúfalí a možno budem vypadať ako zlá mater ale ked to má ísť takto tak radšej ostanem na umelej strave a mlieko keby odišlo, lebo teraz sa snžím pomocť si ako sa dá a neviem na koho sa obrátiť čo sa týka mlieka bud teda nech sa mi to upraví a čo robiť aby horúčky neboli a nanajvýš budem dávať malej materské aspon raz-dvakrát za deň po odsatí alebo nech teda mlieko odíde, ale za kým ísť, detská? gynekolog, fakt neviem ale takto je to o ničom, len pri odsávaní sa narobím ako blbá z odsávačkou, teplotu mám stále vyššiu a aj tak ked mám priti horúčke tak jej to dávať nemožem a aj tak je to ešte to vodičkové čo je pred mliekom 😢 😢 😢 😢 😢 😢 😢
a čo sa týka tej teplej sprchy pred odsávaní, ide to o chlp lahšie odsávať ale aj ked jem zapražené polievky a mlieko pijem skrátka všetko to čo je na tvorbu mlieka horúčky mám stále a mlieko teda to vodičkové, je toho stále rovnako ani o kvapku viac, ja už nevládzem, radšej by som bola na suchej strave pre malú ako chodiť okolo nej s horúčkami a odpadávať, lebo aj krvný obraz mám nafigu, vypadám vraj ako hruškové h.......o biela ako stena čo som chudokrvná a tiež jem na chudokrvnosť aj lieky aj jem jedlá čo sú na chudokrvnosť ako je pečienka cvikla atd. 😢

lia
20. okt 2009

mirip,skus pozriet tu v linku laktacnu sestru ci ti neporadi.drzim palce mojko
http://www.nasarodina.sk/magazin/modules.php?na...

bleelka
20. okt 2009

Boze, mirip, to sa zle cita co ty prezivas... ja viem len o tych teplych zabaloch na prsniky, ze to uvolnuje mlieko a malu casto prikladat a skusat... neviem, nekojila som este a neviem co ma caka, ale ked toto citam, tak som nakoniec aj rada, ze idem po porode k nasim a prec od manzela, aspon to najtazsie obdobie-zaciatky budeme kazdy zvlast a ja budem mat pomoc od mamy a manzel si oddychne a ked uz budeme zabehnuti snad nam bude dopriate byt spolu...
silno drzim palceky a vydrz, bud silna a skus to prehltnut, to su zaciatky, bude lepsie, nevzdavaj to prosim ...

pink_lady
20. okt 2009

Mirip od teploty mozes kludne paralen,ja som brala aj beriem ovela silnejsie lieky,dokonca som dostavala opiaty od bolesti a aj tak povedali, ze mozem dojcit lebo ze pre babatko je to vzdy lepsie...novorodenecka dr povedala ze tabl si treba dat tesne po odsati. A s tymi horuckami chod ku gyn mas asi upchate a zapalene zlazy a to je nebezpecne

lenand
20. okt 2009

mirip chod za gynekologom oni ti pichnu niečo ja neviem ako sa to vola ale babam v nemocnici to pichali ked mali take problémy a hlavne vynechaj teraz vodu a všetko tekuté na minimum kým sa neuvolnia prsia

lenand
20. okt 2009

inač naš filipko ma dnes 6 mesiačikou zajtra mame poradnu tak som zvedava kolko važi 🙂

katrin21
20. okt 2009

mirip: napis annag !!!!!! ona ti uricte poradi, pomohla uz vela babam, je v teme o babetkach 🙂)))

monika3
autor
20. okt 2009

ahojte
Pink ty sa daj do poriadku len ...ale doma je doma suhlasim s tebou.
Miri aj tepla sprcha je dobra ale najlepsie je nahriavanie cervenou lampou. Tym teplom sa pekne prsia uvolnia.
Staci ozaj len par minut, ale urcite treba ist ku gyn. ako pisu baby.
lanand blahozelam k polroku Filipkovi 😉