Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

evina0
11. feb 2010

lucy mne s jedneho dna na druhy den presla chut na kavu a dodnes ju nepijem a tiez som mala aj 3 denne.
mne dokonca lekar prikazal pit aspon jedn u denne koli nizkemu tlaku ale kedze ju nemusim tak nepijem.jedna slabsia ti nemoze uskodit 😉
skus tie moje rady a uvidis 😉 ja ked som bola na tom az moc zle siahla som po ibalgine ale len raz to uz bolo az neznesitelne..drz saa bolo by fajn hodit odfoteny testik do albumu.potesis nas tym 😵

lucy778
11. feb 2010

evina - ďakujem ti za rady, takže zajtra si tú kávu radšej dám - aj ja mávam nízky tlak. na albume pracujem, len si neviem zmenšiť fotku, tak aby mi vošla do albumu 😝 ale určite to tam hodím.

dahra
11. feb 2010

Lucy,
ja tiez teraz obcas pijem kavu, dve salky boli moja norma, ale v lete pri liecbe som mala taky vysoky tep, ze som ju vysadila. Aj abstak odisiel po case. Som si aspon odvykla. To ta hlava boli, ked ti chyba kava.
Inak teraz budes byvat dost unavena, tak vzdy vyuzi moznost pospat si. Je to lepsie ako kava. Ja mam problem s tepom, minule 111 v pokoji. Takze kavu sa snazim pit minimalne. Ta zvysuje hlavne tep. A ten mam dost vysoky aj bez nej.

lucy778
11. feb 2010

dahra - ja som závislá na kofeine alebo čo, niekedy som musela vypiť kávu hneď po zobudení čo si to telo tak pýtalo 😀 Teraz je to v poho jednu si dám ráno, jednu poobede, niekedy mi ani nechýba ale potom ma začne bolieť hlava a viem,že telu došiel kofein. Mávam nízky tlak a s tým tepom počas liečby som to mala presne také ako ty. Našťastie mám možnosť pospať si aj v práci ak to na mňa príde 😀 Nečakala som, že hneď sa dostaví taká nevoľnosť - ale pospala som si, dávala som si studené obklady, bola som v tme a hneď ako som druhý krát dovracala som začínala cítiť, že to už bude ok 😝

ellianka
12. feb 2010

livi 😵 😵 😵 gratulujem a zelam vam obom hlavne velaaaaaaaaa zdravicka 🙂

bleelka
12. feb 2010

lucy, super, gratulujem a drzim palce na bezproblemove tehulkovanie 😵

evina0
12. feb 2010

lucy este som zabudla ze bolest hlavy casto prameni ze mas malo tekutin v sebe,aj to dobre poznam.musis sa donutit vela pit aj 2,5 l denne aj nasilu ako ja.ja som vypila tak liter v minulosti mozno aj menej ale teraz ked vypijem menej nez 2,5 l tak mi ide hlavu roztrhnut 😉
miesam mineralku.caj, mlieko alebo sirupovu vodu to po novom som zacala pit co mi uz ta tekutina ide krkom.ale ked sa musi tak sa musi. tekutiny vymienaju aj plodovu vodu!! nech ta neodradi caste mocenie, lebo moja segra nepila vela koli castemu moceniu a ze sa nemohla donutit stale pit a uz od 4 mesiaca mala zdravotne problemy s tehu. ja nastastie zatial nic a ked dodruzjem pitie tak aj tlak mam v norme.
foto si musis vopred zmensit napr . ja to robievam v Microsoft Office Picture Manager alebo si ho hned s mensim rozlisenim nafot. ja si uz fotim v JPG koli netu nech nemusim uz nic zmensovat.
tesim sa na tie kolajnicky 😵
ja idem teraz konecne sit tie moje tehu nohavice a potom sa mozno pustim do kojeneckeho vankusa 🙂 a veci do postielky

lucy778
12. feb 2010

ahojte

bleelka - ďakujem 🙂

evina - ano piť sa snažím a v poslednej dobe to ani nie je taký problém, lebo som fakt smädná ako ťava, ale 2,5 l to nie je, tak asi pridám. dnes je to ok, dala som si ráno kávu a z tej poobedňajšej som vypila len polovicu. hlava ma našťastie nebolí. a podarilo sa mi nahodiť tie fotky. dnes ráno som zase testovala, lebo som bola zvedavá či bude čiarka silnejšia a strašne ma to potešilo, že naozaj bola silnejšia 🙂

evina0
12. feb 2010

lucy krasne ciarocky.len nech krasne silneju.neviem kolko dni si po ovulacii ale teraz uz budu len silniet,davajte na seba pozor.podla datumu sudim ze ten druhy je robeny obden,to je spravne lebo HCG stupa vraj kazdy druhy den 😉

ja som si dnes usila tehu. nohavice 😵 😵 zajtra sa chystam na kojenecky vankusik, obliecky ci baldachyn a hniezdo,vreckar..jasne ze nie za jeden den.ale aspon vystrihnut to chcem 🙂 potom nafotim a dam do albumu az to bude 😉

tittika
13. feb 2010

ahojte

lucy 😵 😵 😵 drzim palceky 😵 😵 😵

evina a do toho vankusika das aku vypln? mas neaky podklad podla coho vystrihnes latku alebo len tak z hlavy? ja sit neviem ale mamina ano asi by to zvladla 😅

evina0
13. feb 2010

titika akurat som pridala kojenecky vankusik do albumu 😉 toto je moj prvy vyrobok a celkom rychlo som to spravila..
strih som si sama spravila s hlavy a nejake rozmery som si okukala s netu.vypln som dala takto- kupila si 2 male vynkusiky u nas v obchode co boli do postielky,rozparala som si ich a vybrala podla potreby napln..je to dute vlakno co je aj v paplone a inych veciach. vankuisk jeden ma vysiel 2,80 eur a latku ostatnu mam davno doma.takto ma vysiel na par korun a u nas ho v obchode maju za 40 eur 😅 😅 neskutocna cena a pritom je to take lakhe.
postupne idem aj na ostatne veci do postielky a vcera som si dokoncila moje tehu nohavice s upletom..tie mi asi vystacia aj do porodu ak moc nepriberiem na bokoch lebo ten uplet sa paradne natahuje,az bude prilezitost tak sa v nich aj odfotime 😵

tittika
13. feb 2010

evina si sikulka 🙂 super 😉

evina0
13. feb 2010

tehulky moje, prave som si spisala predbezne co pojdem objednavat a az sa mi panenky pretocili ked som zacala ratat eura.. bolo tam zahnute nanny monitor dychu, vysielacky, matrac do postielky, prebalovacia podlozka, vanicka, fusak 3 v 1, lehatko Fisher price, podlozka proti prevaleniu babenka v noci na brusko, bavlnene plienky, plachta nepremokava, odsavacka hlienu na vysavac.. cena je vyssia nez sme dali za trokombinaciu kocika 😅 😅 a to neratam flasky, cumliky, nejake vecicky a podobne.. neviem ci to neprehanam s tymi vecami..ak mozete tak maminky kuknite sa mi na ten zoznam a povedzte uprimne svoj nazor,velmi sa potesim.
No co by sme pre tie nase deturence nespravili a nekupili im vsak?? viem ze kresielko a fusak este hned nepouzijem ale nechce sa mi potom zase platit 7 eur za poslanie..

prahaxx
14. feb 2010

no Evi, sikovna si, ten vankusik je pekny, asi dam mamine dalsi typ 🙂 uz mi usila gate, a vela bavlnených veciciek - dupaciek a kosielok - mala pripravenych pre sestru, ta ich zial nakoniec nepotrebuje, tak zatial nieco mame, budeme ale kupovat len zakladne veci,
monitor dychu a vysielacku by som aj tak nevyuzila, ale budeme musiet kupit este asi nejaku komodu
ked som mala 15, narodila sa segra ako stvrte dieta a my traja sme boli v puberte, nasi teda tiez nemohli vyskakovat a male babo vela nepotrebovalo, najdrahsie co si pamatam boli potom mliecka a kasicky, tak dufam, ze aj my to vydrzime a ze manzelovi vyjde ta praca 🙂
mna by zaujimalo, ako si vyberiem odsavacku mlieka, lebo s tym mala aj mama problem, a vobec neviem, ktora lepsia, ale zatial bez paniky, casu dost 🙂

lenand
14. feb 2010

evina ja by som z toho zoznamu nepotrebovala monitor dychu a podložku proti prevaleniu babetka v noci a prebalovacia podložka je dobra ale ja by som už volila radšej prebalovaci pultik mne velmi chyba už ma bolia kryže ale čo už a maš pravdu veci pre babetka su velmi drahé
pahax odsavačku mlieka ešte nerieš ved uvidíš ako vlastne budeš mat mliečko možno vyhodiš peniažky a vobec neviužieš ja som vobec nepouživala

lucy778
14. feb 2010

ahojte,

baby neviete mi poradiť čo na prechladnutie? od jesene si dávam pozor, aby som neochorela a teraz, keď sa to najmenej hodí tak na mňa niečo lezie. Niečo som hľadala aj na nete, ale v podstate som prišla na to, že mi toho veľa neostáva čo môžem. Som len na začiatku tehu, nerada by som ohorozila babenko. ráno som si dala hrianky s cesnakom - teraz mi je z toho ťažko, kloktám slanou vodou a pijem čaj s medom. snažím sa ležať, ale vo štvrtok mi treba odovzdať bakalárku a ešte som len začala písať 😒

pink_lady
14. feb 2010

ahohte 🙂

vidim ze reklama robi svoje 🙂 evina vazne, vysielacku nepotrebujes, aspon podla mna, monitor dychu sa da vacsinou v kazdej porodnici pozicat, a pokial nebudes mat predcasne narodene babatko tak to ho az tak velmi odporucat nebudu, my sme mali problemy s dychanim takze nam sa zisiel, vysielacka pokial nemienis babakto nechavat same doma a odbahvat na dvor tak tiez nepotrebujes, pretoze doma ked budes tak si nechas pootvorene dvere a pocut budes ci sa nieco deje, keby mas monitor dychu tak ta na problem upozorni, podlozka proti prevrateniu nabok je podla mna uplna blbost, sorry 😅 mne sa nikdy este v noci neprevratil ani len nabok, plachtu nepremokavu tiez nemam, ani som nevedela ze take daco je , termin mas 1.6. takze fusak neviem a uz vobec neviem ze 3v1 aky to je a naco, nevies ake velke budes mat babatko v zime, to by som kupovala az potom, aby neboli tie eura zbytocne vyhodene, a, vsetci ti budu dako chcet daky darcek doniest, takze taketo veci co nesuria by som tak keby sa ta pytaju, navrhla, odsavacka stoji par korun, lehatko tiez nemame, pouzivame vajicko, vecicky sa daju tiez lacnejsie nakupit, tesco mava dobre akcie a veci su kvalitne, co jer fajn je prebalovacia komoda, resp, komoda s prebal.pultom, tie plastove prebalovacie pulty sa mi zdaju tiez zbytocnost 😉 ja mam prebalovaciu podlozku taku tvrdu co sa da dat na postielku a cez noc ju davam dole, cez den ju atm mam stale, ta stala 20 eur a teraz sa chystame kupit este komodu obycajnu za par eur, aj na tu sa da ta podlozka pouzit, tie originalne prebalovacie komody su okolo 7tis na slovenske....

lucy...nehladaj na nete, skus sas spytat svojho dr, pretoze pre babo moze byt niekedy skodlivejsia infekcia ako lieky.. 😉 tvoj dr co pozna ti najlepsie poradi

pink_lady
14. feb 2010

a evina este daco 😨 7 eur by som za postovne ci balne urcite nedala 😕 a to objednavam z internetu stale nieco maximalne som polatila 3 eura aj to len preto ze to bolo z ciech 😕

prahaxx
14. feb 2010

no lucy obavam sa, ze toho skutocne vela nie je, ja som pila dost vela caju a 3 dni som sa potila, este odporucaju zazvorovy caj, co mi doporucili aj v lekarni, ale niekde som citala, ze nie je velmi vhodny, tak najskor asi s lekarom ☹

lucy778
14. feb 2010

dakujem baby, asi skočím za dokym zajtra. to je na porazenie, vždy mi niečo musí byť 😠

evina0
14. feb 2010

zienky aj mne povedali ze ten monitor dychu je nadstandart ale..mm mal do 2 rokov velke probelmy s dychanim.svokra vzdy vravela ze cele noci pri nom presedela co prestaval dychat..to je dovod preco sa strasne bojim ze sa closi stane a ako to bude chlapec a po nom tak moj strach bude dvojnasobny..neviem si predstavit tu hruzu keby som cosi zanedbala alebo stale bdiet nad drobcom..
k tym vysielackam..byvame u rodicov na poschodi(mame tu 2 miestosti+ kupelnu) ale kuchyna a vsetko ostatne je dole na prizemi ..ked bude varit ci zehlit neviem si predstavit satel behat hore dole po schodoch a kukat ci male neplace 😅 dole nemam sancu ho pocut nakolko to mame odskusane s neterkou ata reve jak slonik 🙂 a to nevravim ze pracovnu mame az v suterene a veci si tam casto aj predpieram..
pikny ten fusak 3v 1 je ze do autosedacky. sportovej casti aj hlbokej..da sa zo spodu nazipsovat a je od narodenia do 3 rokov..a objednat preto ze na nete je ovela lacnejsi nez v obchode a nechcem zase potom koli fusaku platit 7 eur postovne a balvne..preto uz teraz kupim 😉
to postovne je nazozaj dost ale je to kurierom a na dobierku.. .lebo co sa tyka posty a valit tam autom( byvam dost daleko od mesta ci posty) to mam za jedno. ale viem ze niektore stranky maju postovne gratis a platis len dobierku ked je objednavka vyssia( neviem presne)

komodu uz naozaj nemame kde dat koli uz teraz tak malemu priestoru ..som rozmyslala nad tou obycajnou podlozkou prebalovaciou a ked vravis ze mas uz teraz bolave krize zacne skor rozmyslat nad tou co sa dava nad postielku( pretoze mam od malicka strasne velky problem s krcnou chrbtocou aj celym chrbtom)
co som nasla celkom fajn ceny tak na babymania.sk , perinbaba .sk

ale co sa tyka tej podlozky prosti prevaleniu tak tu vyskrkujem...ta je isto zbytocna 😉

pink_lady
15. feb 2010

evina aj mne chodi kurierom na dobierku a nikdy som tolko neplatila ale to je tvoja vec aj preco kupujes co kupujes ja som ti povedala len svoj nazor...ja nemam na rozhadzovanie takze som si dobre premyslela co kupim a fusak do autosedacky som dostala a vyuzili sme ho raz lebo to bolo dost neprakticky ... 😵 uvidis ako bude co bude...ja som kupila inak fusak za par korun a kvalitny v riadnom obchode ono je niekedy taketo lepsie si omakat na zivo, lebo na internete to nevidis nemozes kvalitne prezriet a potom doma zaplaces na dtym ale to je tvoja vec a nikoho ineho

livia a ty uz si doma ci este ee?

katie233
15. feb 2010

Ahojte 🙂.

Evi, čítala som tvoj zoznam 😨, o niektorých veciach som ani nepočula. A niektoré veci sa mi zdajú tiež zbytočné. Myslím si, že tak do pol roka (ak nie aj viacej), bude bábo spávať s nami v spálni, takže zatiaľ nad monitorom dychu neuvažujem. A tie vysielačky? No neviem, ale myslím si, že aj keď síce bývate v rodinnom dome, ale keď pôjdeš dole, tak zoberieš aj bábo so sebou. A prať môžeš chodiť vtedy, keď už bude niekto doma a bude ho strážiť. Myslím si, že sú to vyhodené peniaze 😅. Môj názor. A presne ako povedala pink, bábo budeš mať v lete, do zimy ďaleko, a určite budú aj krajšie veci a aj rôzne akcie a fusak vyberieš neskôr. Ale každá si najlepšie rozumieme sama 😉. Len fakt, aby si nakoniec neľutovala. Ja mám našťastie v robote kolegyňu, ktorá sa práve vrátila z materskej, tak sa pýtam, čo budem potrebovať určite, čo mi stačí dokúpiť neskôr. Odsávačka do nošteka sa určite zíde, ale na mlieko kúpim, až keď ozaj budem potrebovať. Veď to majú v každom obchode.

katie233
15. feb 2010

Pink, ty si myslím že spomínala, že máš rovnaký kočiar od firmy baby smile ako evina. Máš odpružené zadné kolesá? A nevadia ti, keď nakláňaš kočiar na seba (pri vychádzaní na obrubník,...)? A dobre sa s ním manipuluje v snehu? Dík.

scarlette
15. feb 2010

Evina co sa tyka tvojho zoznamu tak monitor dychu schvalujem, mame ich dokonca pre oboch drobcov a musim povedat ze kludne spavam, vysielacku pouzivame tiez, kedze chalani su vo svojej izbe a my vo vedlajsej tak aby som ich pocula sme ju kupili, osvedcila sa mi napr aj pri umyvani riadu...cez vodu som ich nepocula ked plakali ale vysielacka pomohla tak som konecne nemusela kazdu chvilu vodu zastavovat ze ci nahodou neplacu...ostatne veci zo zoznamu pouzivame aj my okrem tej nepremokavej plachty a tej podlozk proti prevaleniu babetka - to je totalne blbost...

liviaf14
15. feb 2010

ahojte 😵
my sme od včera už domka s Tomáškom. ďakujem pekne za gratulácie, ste zlaté 😎
evina, prepáč, zabudla som ti poslať sms, ale pinky vám pekne oznámila, som rada 🙂
keď bude trošku času, popíšem o pôrode, teraz som v jednom kole.....
majte sa krásne, pekný dník

evina0
15. feb 2010

liviaf nevadi.. 🙂
musite si s Tomaskom najst nejaky system .strasne sa tesim na prvy fotecku maleho Tomaska 😵 😵 a az budes mat aj cas tak pisni o porode 😉

pinky som rada za kazdy nazor.a ked si clovek neha prejst veci tak zisti a neha si aj poradit.a ten fusak mi poradila kamoska co ho nedavno kupila dcerke na nete stoji okolo 33 eur a presne ten isty maju u nas za 55 eur. 🙄
musim este raz pokukat tie ceny postovneho a balneho.lebo to som len na rychlo 😉
ja si na tieto veci ako kocik,kresielko pre babo a ine veci co su dhasie davam velky pozor preto si to najskor omrknem v nejakom obchode.zoznamim sa s tym a potom doma hladam na nete vyhodnejsiu cenu- tak to bolo aj s kocikom 😀
mne aj teraz dali nejake korunky ako svkora ci babka ze nech si sama kupim co na uvod budem potrebovat 🙂

katie no casom uvidim naozaj co a ako..ale drobca brat zakazdym dole so sebou a hlavne ked bude spat to isto nie, dole byva este mladsi bracho a toho idem prizabit uz teraz ked dojde domov a spusti si vo svojej izbe hudbu( ale musim aj to respekovat predsa sme neni este vo svojom dome) alebo u nas dole vzdy ktosi je s deciek a tie tam robia hunbulk.. 😒 hadaju sa a trieskaju dverami ze to pocujem az na poschodi 😠

katie tiez mam kamosku co ma dcerku cosi okolo polroka a s nou sa radim co potrebujem a co sa mi zijde--ako aj ona povedala kupim len to naco budem mat.

keby sme byvali u v tom bungalove tak vyslielacky isto skrkam.sami by sme boli radi zeby sme uz sami byvali.ale to je otazka este par rokov 😉
a tu plachtu s podlozkou na prevalenie neberiem...dakujem zatial za rady

lenand
15. feb 2010

evina s tím monitorom skus si ešte zistit či nahodou tvoja zdavotna poistovna nema akciu my sme napr vtedy dostali ked sa narodil filipko monitor na pol roka zadarmo cez zdravotnu poistovnu union mali taku akciu a vysielačky použivam aj ja hlavne ked su všetci dma a ja zavriem filipka v spalni aby mal klud a spinkal aq aj to kresielko som využila od začiatku teda asi ked mal 3tt som ho kupila a nosila som si ho v tom všade lebo ked ostal na gavči už bol pri nom oliver a o dvihal ho apod

pink_lady
15. feb 2010

livia vitaj doma 😵 😵 😵 uz sa tesim ked nam napises viac 😵
katie trosku mi trvalo kym som si zvykla vychadzat s tym kocikom na obrubnik a tak ale teraz uz v pohode, na snehu ked zabezpecim kolieska aby sa neotacali tak sa ide tiez super
a ten monitor ako pise lenand, poziciavaju ho ci v poistovni kamoske sa narodilo v novembri a tiez maju pozicane z unionu alebo aj v tej nemocnici poziciavaju...u nas je to za 40 eur na pol roka ...je tto ten kvalitnejsi takze sa to oplati, my mame kupovany nanny ten stal 89...tie vysielacky chapem ak mate vacsi byt, my sme momentalne v jednej izbe natrepany takze fakt to nepotrebujem 😉

taaaak sa mi chce spat 😔

evina0
15. feb 2010

lenand som sa pytala nato v Apolle a kukali na mna ze co??ved to si kupte ak myslite ze to vyuzijete a po tejto skusenosti a odpisani ma som si povedala ze se..m na nich a kupim si ho s netu sama.
na stranke babymania.sk som ho nasla v akcii za necelych 85 eur..nie ako u nas v obchode ze 120 eur.

pink nie byt ale dom..teda zatial rodicia ale uz stavame bungalov no to potrva kym to bude. zatial nam rodicia takto pomohli a dali izbu na poschodi no aj tak vecsinu casu travim dole v spolocnej kuchyni a tak..
pinky co ste v noci nespali??mna tiez matali sny ale rano o 5.30 som konecne zase zaspala..