Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

lenand
31. máj 2009

pink dufam že ti už je lepšie myslime na teba 🙂

ellianka
31. máj 2009

ahojte žienky 🙂 😵 a drobčekovia

pinky, čo sa to deje 😨 ...neverím vlastným očiam a dúfam, že už sa pekne o teba v nemocke starajú a obom vám je relatívne dobre 😉 držím palce a posielam myšlienky 😵

mirip
31. máj 2009

jeeeeeeej ahoj elli dávno som ťa nevidela, sranda, všetky čakáte alebo ako lenand už máte chlapčekov len ja s mojou kočkou medzi vami, teda ešte podla toho čo čaká lenocka 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

ellianka
31. máj 2009

ahoj miri 😵
dodatočne gratulujem k princezničke, však si ju tu pekne budeme opatrovať a naši chalani tiež 🙂
veru som zvedavá aké zvesti prinesie lenočka 😵 pozerám, že sa tiež dlho neozvala

ellianka
31. máj 2009

ako sa darí vám? dúfam, že dnes sa malá pekne hýbala.
my máme také striedavé dni aktivity, raz mi malý nedá spať a potom celý deň prespí on 😵

mirip
31. máj 2009

no dnes som ráno grcala ranajky šli von, som ostala prekvapená lebo od 14tt mi nič nie je,a od rána nič, žiaden pohyb a teraz sa rozhýbala a kopačkuje tak ležím na posteli pozerám s mužom telku asa vytešujeme s kopančekov 😵

ellianka
31. máj 2009

miri, aj ja som ešte po 14tt sem tam 😝
tak je fajn, že malá dáva pekne o sebe vedieť 😵 😵 😵 sú to úžasné chvíľky
držkajte sa 😵 🙂

mirip
31. máj 2009

aj ty sa drž 😉 teda vy 😵

bleelka
31. máj 2009

no teda mirip, takto na mna zabudnut..tststs... ja este tiez neviem ci cakame bambulku alebo bambulka 😉 snad sa dozvieme 19.6 na 3D...

drzte sa vsetky...

mirip
1. jún 2009

au, sorry bleelka, že som na teba zabudla a ešte na scar, tak zatial preváhajú chlapci a bimbiškovia 😀 hádam ešte pribudne aspon jedna šušulka a bude ešte aspon jedno dievčatko v tejto téme 😵 😵 😵 😵 😵
inak čo sa týka tých pohybov, ja mám xy-krát viac za deň ako 10pohybov ale niekedy sa dajú cítiť ked ležím pod rukou a niekedy sú silnejšie a cítim aj len tak ked sedím alebo stojím takého malého "hadíka" ako sa obracia 😵 😵 😵 tak sa vytešujem že dáva o sebe vedieť, ono sa to tak strieda pár dní cítim len ked som v klude a ležím pod rukou a potom pár dní silnejšie počas celého dňa 😵 😵 😵 😵 😵 to asi podla toho ako je otočené ale už som si zvykla že ked aj položím ruku na brucho tam kde cítim takú malú tvrdšiu teplú hrčku je bambulka a po chvíli ma aj uistí kopančekom 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵 😵

soni1
1. jún 2009

Ahojte baby, ja nie som ešte tehula, ale rada by som sa spýtala. Dnes som prišla z nemocnice, robili mi laparoskopiu a zistili endometriózu, ale lekár ju laparosk. ostránil a povedal, že sa máme začať snažiť od ďalšieho cyklu. Máte niektorá z vás podobnú skúsenosť?

mirip
1. jún 2009

ahoj, no ono záleží aj od doktorovi, lebo pri laparo sa odstránia ložiská endometriozy ale sa nezastaví, takže niektorí Dr. zvyknú nasadiť hned cca 3mesiace až pol ročnú liečbu a potom snažilkovanie alebo dajú tri mesiace na snaženie a potom začnú hormonálnu liečbu endometriozy, takže po skončení menzesu neváhaj a snažiť, snažiť, snažiť, lebo po vyčistení ložísk je to tam za čas čisté a je velká šanca otehotnieť a ked sa nebude dariť pár mesiacov tak potom liečba hormonálna podla toho aký rozsah teda stupeň endo máš, ja som otehotnela až po preliečení ale je hromada báb čo otehotneli hned napr. karamelinka tu z koníka a už má aj bábo, tak neváhaj a snažte sa, snáď sa vám rýchlo zadarí 😵

monika3
autor
2. jún 2009

ahojte babulky 🙂

tak ako ? ja uz zacinam citit ako maly kope vyssie a hlavne vecer sa prehadzajum a hladam polohu aby mu bolo co najlepsie, ale som rada ak viem ze je tam, lebo cez vikend bol tak tichucko...ze som sa nevedela dockat kedy sa zas ohlasi 😵

pink drz sa moja 😉 a Lenocka dufam ze uz je vsetko ok 😉

a veru uvidime ci budu dalsie princezne 😉

mirip
2. jún 2009

jeeeeej konečne tu niekto je 🙂 ahoj monika, super že kopete, malý dáva o sebe riadne už vedieť že?

my sme boli dnes na poradni, konečne sa už vraj možeme prestať báť a začať sa tešiť 😵 😵 tak sa snažíme, ešte nás čaká v 24tt t.j. 17.júna glukoza zase nalačno, na krv s ranným močom a 3dcl, minerálky, a tiež mám nalačno 15ho júna kontorlu na hematologii, takže predo mnou zase v jednom týždni 2 hladné dopoludnia, 🙄 🙄
to je asi najhoršie nalačno 🙄 na hemoške zvyknem čakať aj do 11tej-12tej na výsledky a to mi je už poriadne zle od hladu a teraz to mám 2X v týždni, ale hádam to nejako prežijeme

monika3
autor
2. jún 2009

ahooj miri,
joj kopeme ako futbalisti 😀 a som rada ze ste v poriadku a drzim palce na glukozu 😉
ja som bola na hematologiii asi raz -dvakrat na krvi a co tam bolo ludiiiiiiiiiii tak viem o com pises 😉

monika3
autor
2. jún 2009

baby idem sa postavit ku sporaku a nieco navarit
tak zatim pa 🙂 🙂 🙂 a pekny den, vyzera ze dnes uz bude krajsie 😵

soni1
2. jún 2009

Baby, neprešiel ani týždeň čo ma operovali, ale cítim sa v pohode, lekár mi povedal, že sa máme začať snažiť od budúceho cyklu. Urobila by som chybu, keby sme s tým začali už teraz?

pink_lady
2. jún 2009

soni, pokial sa na to citis, myslim ze mozes, mam pocit ze prave karamelinka, ktoru mirip spominala otehotnela 2 tyzdne po laparke...
drzim palce nech to vyjde 😉

soni1
2. jún 2009

Ďakujem. 😵

bleelka
2. jún 2009

soni, kludne snaz, my sme na piaty den po operacii, hned ako ma psutili, chceli sme stihnut ovulku, ale ta nas asi o 1-2 predbehla...ale zas kazdy lekar inak vravi, niekto ze hned, iny o mesiac, niektory aj cakat 2-3 mesiace... co je podla mna hlupost, endo netreba dat sancu obnovit sa ani jeden cyklus, takze ak sa citis dobre, tak jemnucko mozte, ziadna akrobacia, predsa len si po operacii, drzim palce 😵
my sme tiez otehotneli na druhy mesiac po operacii a bez hormonalnej liecby, takze pripady su kedy to ide ;)

mirip akoze sa uz mozes prestat bat? a doteraz si sa mohla? coho? este bolo nejake riziko? teraz je mensie ci ako?

mirip
2. jún 2009

teraz je už blelka ked mi potvrdili na tom špeciálnom UZV že bábo je zdravé všetko, ok a že si mám teraz vychutnávať tehotenstvo, že teraz je to najkrajšie obdobie... 😵

bleelka
2. jún 2009

mirip, tak super super, tes sa! ty si bola na nejakom specialnom uzv? ja idem na 3D morfologicky v 20tt, teda uz bude zaciatok 21tt...to je ten uzv co sa robi v 20tt?

mirip
3. jún 2009

nie blelka ja som nan musela, skrz tých výsledkov čo mi vyšli z rizikom na downa, inak by som šla na morfologický tak cca okolo 24tt, morfologický sa tuším robí medzi 20 a 24tt kde sa kontroluje činnosť a či sú vyvinuté všetky orgány, mne to urobil teraz pri tomto UZV a tiež vylúčil všetky znaky downa.

mirip
4. jún 2009

šup téma hore, tak vidím že sem nakúkam len ja 😒

bleelka
4. jún 2009

mirip, ani som nepostrehla, ze si mala horsie vysledky... ono nie su moc spolahlive, tak by som si z toho tazku hlavu aj tak nerobila....ale super, ze je vsetko ok 🙂
drzte sa vsetky
mna dnes tak zaboleli krize, ze som sa musela postavit, brutalna bolest, prerazala az do brucha, neviem co to bolo, chvalabohu to rychlo preslo....
a este ma dnes boli prava strana okolo vajecnika, ale vraj to je sposobene zavesnym aparatom a na pravej je kratsi ci co, tak to vraj z toho... no nic prijemne veru...

mirip
4. jún 2009

no my zase kopeme celý deň a ked mám púravdu povedať ani mi nevadí že ked kopne do mechúra ktorý mimochodom už našla a letím na wecko vobec mi to nevadý 😀 práve naopak sa teším ako puk že ju cítim 😵 😵

soni1
4. jún 2009

baby, mne zistili endometriózu, aj mi ju odstránili, ale dr. mi povedal, že on mi neodporúča žiadne injekcie ani lieky.
Vy ste mali niečo také, alebo ako sa vám vlastne podarilo otehotnieť? Mám šancu aj bez tých liekov?

scarlette
5. jún 2009

soni ono liecbu lekari odporucaju/neodporucaju podla toho ako velmi mas endo rozsirenu a kde ju mas...
niektore kocky liecbu nemuseli mat, povacsina z nas ju podstupila a podarilo sa ci uz prirodzene alebo umelo 😉

pink_lady
7. jún 2009

ahojte 🙂
no my sme uz konecne doma a dufame ze najblizsie sa tam vratime najskor koncom augusta 😉
soni nezalezi ani nakolko mas endo rozsirenu a na akych miestach - niekto otehotnie s loziskami po celom brusku niekto neotehotnie s ložiskom ako spendlikova hlavicka niekde na bezvyznamnom mieste...co sa tyka liecby je to tiez individualne- dost zalezi aj od doktora, mnohi liecbu uz neodporucaju pretoze vraj moze narobit aj dost velku sarapatu

tittika
7. jún 2009

ahoj pinky 😉

drzim palceky aby bolo uz vsetko ok do konca tehulkovania 🙂