Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

scarlette
6. sep 2009

ahojte,
ja vas len na rychlo pozdravim a pink aj elianke gratulujem 😉

liviaf14
8. sep 2009

ahojte tehuľky, posúvam tému na prvú stránku, akosi na nás zabúdate.....

bleelka
9. sep 2009

ahojte, aj ja sa pridavam k srdecnej gratulacii pre elianku 😵 nech ste zdraviiii

ja stale dilema s kocikmi, uvazujem nad tymito, zial nazivo som videla a odskusala len 2 z 5 😒 neviete poradit?

Steggi Vesper
Makalu 4
Camarelo Q12
Espiro GTX
ABC Design Turbo 6S

lenand
9. sep 2009

ahojte tak mi ideme dnes na poradnu tak som zvedava kolko sme pribrali 🙂

liviaf14
9. sep 2009

ahojte 🙂
lenand- tak ako bolo na poradni, koľko ste pribrali?
bleelka - chce to asi trochu intuície, ktorý ti najviac padne do oka, máš čas ešte,tak premýšľaj 🙂

lenand
9. sep 2009

tak vaha 7520 a 65cm už aj prikrmujeme varim mrkvičku jablčko a už sme aj kašičku skusili a papkal aj kožička sa nam zlepšila tak sa tešime ale boli sme aj očkovany tak uvidíme čo bude v noci minule nemal teplotu tak snad ani teraz nebuda

ellianka
9. sep 2009

ahoooj žienky 🙂
tak my sme už doma a zaúčame sa do všetkých tajov materstva 🙂 drobec je nádherný 😵 😵 😵 keď budem mať viac času tak pridám fotečky
trochu nás trápieva bruško a črievka ☹ ale vraj s tým má problémy väčšina chlapcov...tak bojujeme...lenand ako to zvládali tvoji drobcovia? budem vďačná za akúkoľvek radu 😉 samozrejme aj od všetkých vás
posielame pozdravy a drobec veľký cmuk*

lenand
9. sep 2009

elli vitajdoma a k tomu brušku oliverko vobec nemal problem a filipko ked spustil večer plač o 17.00 tak reval až do 18.30 potom okupkat a spat ja som davala kvapky espumisan a celkom pomahali ale večer aj tak plakal a potom 3 mesiace kedmal tak to prešlo ale u chlapcov je to bežnejšie treba masirovat bruško davaj si pozor čo ješ ked kojiš a kvapky espumisan alebo sab simplex mi sme skakali na fit lopte a tak sa vedel ukludnit a aj teraz ked plače tak ho tak ukludnujem ja som už bola bezradna nikde sme nechodili iba ked doobedu lebo poobede stale plakal bol aj vyspaty aj najedeny aj tak plakal a po 3 mesiacoch to prešlo

pink_lady
10. sep 2009

ahojte
elli vitajte doma 😵 😵 😵 ako sa ty citis po porode? 😎 a pridaj urcite fotecky tesime sa velmi nech uvidime kamosa
babule mali by sme zalozit novu temu :D vsak sme stale v tehotenstve a uz sme maminky ... 😵 je to neuveritelne takto pre rokom som takemuto niecomu ani neverila 😵
moj maly je ako tak ok uz mu aj termoregulacia funguje, teraz sa pre zmenu poti 😅 ja som tak trosku este neni ok skace mi stale tlak a mam problemy aj so srdieckom jazva ma neboli len je to take dakedy mam pocit ze sa mi to tam prevaluje vsetko 😀 a tiez mam problem s dychanim a berem kopu liekov a picham si kazdy den injekcie tak sa nemozem dockat konca sestonedelia vraj sa to potom upravi - aspon slubuju 😀 tak sa musime aj trosku prikrmovat uz nutrilonom
a ozaj "uz" vazime 2960 g tak sme za tyzden pribrali 220 g...lenand a ty si filipka a olika len kojila alebo aj prikrmovala UM? a super ze uz mate kozicku v poriadku my sme tiez taky cely osupany ale to tym lebo este mal byt v brusku tak to co malo sa diat tam sa deje teraz
ozaj a lenocka je este stale 2v1 tak lenocka drzime palce nech to mas rychlo za sebou a aj ty sa tesis z toho maleho batozka 😵 😵 😵...aaaaa tiez nech sa nevyspis a nevies co skor 😀 😀 😀 /ale nie 🙂/

monika3
autor
10. sep 2009

ahojec 🙂
tak my sme uz nazad z prechadzky tak obaja papame 😀 kazdy svoje 😀
ojoj Pink ty si taka lekaren, tak este chvilu a mas koniec sestonedelia 🙂 a co sa tyka prikrmovania tak my tiez obcas dame malemu vecer nutrilon lebo ak je dakedy nekludny a placlivy stale chce iba pit a pit a vecer som uz uplne vysata 😀 a aj doki povedal ze je to v pohode.

Lenocka cakame ta v rade mamin...a aj a potom ostatne 🙂

A Eli vitaj v nekonecnom pribehu 😀 to ja tomu tak hovorim ze okolo babatka to je taky "nekonecny pribeh" ale krasny 😵 😵
a ozaj baby minuly tyzden som uz mala asi kramose, dobreeeeeeee ze? 😠 😠 🙄 ale bolo to uplne v pohode, tak uvidim o 28 dni ci to bolo ozaj ono 😀 myslela som ze polo roka budem mat pohodku ale neva
😵

lenand
10. sep 2009

ahoj pink ja som oliverka len kojila a to 2roky ale filipka som začala po 2 mesiacoch prikrmovat lebo jemu to nestačilo stale plačkal a vkuse sme sa len kojili a teraz užlen um už nekojím už papkame mrkvičku a jablčko a aj kašičku zajtra sa chystame na zemjačik 🙂 pink daj sa hlavne dokopi ty aby si potom uživala maličkeho a detičky sa prvých 6tyždnou tiež čistia tak sa vedia šupat ale pekne ste pribrali zachvílku už bude mat mesiačik oliverko 😵 fak ten čas tak letí

lenand
10. sep 2009

moni ja ked som začala filipka prikrmovat s nutrilonom tiež som hned dostala krami 😠 ale oliverko bol len kojeny a tiež po 3 mesiacoch som dostala 😠 tak neviem

pink_lady
10. sep 2009

babule a ja mam este otazku tie co uz mate dlhsie po porode - moniika, lenand - prosim vas ako dlho ste po porode krvacali? lebo ja osm doteraz len tak malicko a posledne dni idu zo mna uplne kusy tak neviem ci to je normalne? 😕 sicer asi ani ale nech som kludnejsia 😅

monika3
autor
10. sep 2009

lenand ze by to bolo tym nutrilonom? lebo ja ho stale kojim len obcas vecer mu dame UM, ale asi to bude u kazdeho individualne a inak aj my sa chystame uz asi po troch mesiacoch trosku prikrmovat, lebo tiez je stale hladny.
myslela som si ze zacnem az po siestich ked kojim ale vyzera to ze budeme musite skor. - nenechame ho hladovat 😀 😀 😀 😀

pink_lady
10. sep 2009

monika moja kamoska tiez dostala kramuse hned po sestonedeli ... 😉
tak babule som rada ze nie som sama s nutrilonom lebo som sa ja od rodiny napocuvala od tetusiek ze co som to z amamu ked davam umele ci neviemze pre babo je najlepsie materske 😠 😀 niekedy mi tie dobre mienene rady pekne lezu na nervy 😠
a ano buduci tyzden uz budeme mat mesiac a to sme sa mali este len narodit 🙂 ale zas my budeme mat aj korigovany vek trosku takze to je za jedno 🙂
monika ze chodiaca lekaren 😀 😀 skor chodiaca kalika ci katastrofa 😀 😀 😀

monika3
autor
10. sep 2009

Pink ja momentalne az teraz asi od pondelka nekrvacia a nic podobne , nechcem to zakriknut ale som OK 😎
asi sa este precistuje maternica u teba

pink_lady
10. sep 2009

/...doplnenie: dostala kramuse a kojila 14 mesiacov 😅 maly neve co je to nutrilon

monika3
autor
10. sep 2009

mna to tiez trosku trapilo ze musim prikrmovat ale povedali sme si ze je to aj pre mna lepsie lebo je to dost vycerpavajuce to stale kojenie non-stop ale jasne keby bolo mlieko aj takto urcite by som neprikrmovala 😉

monika3
autor
10. sep 2009

idem spat babule David mi zaspinkal tak idem tiez zrelaxovat 😎 😉 😵

mirip
10. sep 2009

Hm vy sa máte, už ste po..............a my máme od začiatku všetko pozitívne ako som našla // a test bol pozitívny tak sa slovíčko pozitívny mna drží ako čert, celý čas nič, celé tehotenstvo v pohode a teraz na záver mi niečo v steroch čo sa robia v 35tt našli, vraj to nie je nič vážne ale preliečiť sa to musí, no na nervy, navyše som mala ísť včera na prietoky a pre tieto výsledky a Dr. povedal že stačí za sestričkou čo je na UZV že za ním až 16 do poradne, ked som tam včera prišla tak sestrička z UZV má dovolenku celý týždeň lebo vydáva dcéru a výsledky také ako som vám písala, tak som musela volať Dr. čo dalej, kedy na prietoky a čo tie výsledky, a vraj na prietoky v pondelok, no na nervy, v pondelok prietoky a v stredu poradňa ved som tam takmer každý deň už strepaná a taký fajin kopec ked idem z gyndy predo mnou že už sa po nom ledva vyšplám hore ale našťastie som sa s ním dohodla že stačí v stredu ked pojdem na poradňu ked nebudem mať problémy, no teda, nič mi nerobí problémy v pohode behám aj po meste aj včera sme boli v NR ale ten kopec ked idem domov z gyndy zabiják 😀 😀 😝

lenand
10. sep 2009

moni pink ja som oliverka kojila 2 roky ale on v pohode 3 hodinky vydržal nakojeny tak to bolo super ale filipko tak hodinku a už zase plakal a chcel papkat aj vonku ked som išla pre oliverka do školky tak to mame 10minut a už sme utekali plačom domou tak som dala um a v klude som aj domou došla aj si pekne pospinkal tiež som si to vyčitala že davam um ale trapila som aj jeho a aj seba a aj oliverko trpel lebo som bola v kuse pri filipkovy a tak potom som sa mohla aj jemu venovat a svokra mi tiež vravela mali ste vydržat ale ona neprišla pomoct ani navarit a ani po oliverka do školky mi nešla tak ja som kašlala na reči nech si vraví každy čo chce mi davame nutrilon ale pre problemi s kožou že ma ekzem tak nutrilon HA pre alergikou

moni ale z prikrmovanim počkaj až do 4 mesiaca uplne to stačí ja som začala ešte len teraz ked už trošku aj sedka aj to len po trošku uvarenu mrkvičku a rozmiksovanu a potom jablčko ale to som tiež uvarila a potom rozmixovala 🙂

monika3
autor
10. sep 2009

no kratky spanok mam za sebou 😉
lenand no presne aj my mame obcas take dni ako ty s Filipkom. Dam mu mliecko a ideme von a on zase spusti plac tak kojim potom vonku na kazdej lavicke co vidim 😀 teraz je leto sa to da a do zimy uz hadam bude lepsie, dnes je zase dobrucky aj pekne spinkal 😵 a teraz sa pekne hrajkaa ak 🙂 a je to ako pises,veru treba aj normalne fungovat nieco navarit a porobit a ked si stale pri kojeni tak to jednoducho nejde a aj my sa musime najest aby sme mohli vladat dalej 😀

Miri uz to vydrzte trosku a potom budes riesit problemy s nami - kojenie a mozno aj prikrm
😀 uz si v cieli za chvilu 🙂
tak cafte zajtra mozno nakuknen, uvidime

🙂

liviaf14
10. sep 2009

ahojte maminy 🙂 tak pekne sa číta o bábätkách.... ja som v polovici tehu - 20tt, tiež nám to beží. už vieme, že čakáme chlapčeka, tak sa vytešujeme 😎 už sa obzerám po oblečku, musím sa v tom zorientovať, ale už sa to dá 😀
pink - ak sa ti nezdá to krvácanie, brnkni dokymu, ja by som určite, pre svoj kľud.
mirip- aj tebe sa to už kráti, o chvíľu rodíš 🙂
tak sa držte, veľa sily a energie vám želám.

korusa
11. sep 2009

🙂 ahojte tehulky a maminky, 🙂
eli velkaaa gratulacia. 🙂
Tak sa to pekne cita tie vase maminkovske radosti aj male starosti. Nechodte este prec, takto nam pridavate stale nadej, ze sa to da 🙂 alebo ked odidete, tak dajte vediet do akej temy, hlavne neprestavajte prispievat 😅
Co sa tyka prikrmovania a kramov, tak neviem, ci je to nutrilonom - lebo moja sestra malu len kojila- vôbec nedokrmovala a do dvoch mesiacov sa kramy prihlasili.... asi je to individualne.
Tak sa majte krasne a posielam velku pusu vsetkym babätkam. cmuk nech sa vam dari a ste stale stastne a zdrave spolu s detickami 🙂

pink_lady
11. sep 2009

ahojte
korusa moj oliver posiela tiez cmuk ze tete koruse 😅 😵 😀
livia ty si z trencina? lebo ta vidim prispievat aj na triencianskej teme alebo sa mi to len zda? 😅

my sme v noci nespali maleho bolelo asi brusko lebo potom sa poriadne vyprdkal a bol klud 😔 😔 ked konecne zaspal rano tak to uz ja som musela vstavat 😎 tehule tak si este uzovajte detickyv brusku 😀

monika3
autor
11. sep 2009

ahojcek
Korus vitaj, jasne ze nikam neodite do inej temy, teraz ked sme sa rozbehli 😀 😀 😀 ved o rok dame druhe kolo ze baby 😎 a ty budes akurat koncit prve....no pekne som nam to naplanovala 😵
Livia blahozelam k chlapcekovi a uz mate aj meno vybrate? 😵
Pink takych noci este bude viacej 😵

mirip
11. sep 2009

ahjte baby mám jednu otázočku može sa grep tehotenstve, niekde som čítala tu na koni že obsahuje chinín čo baby popísali ale na múdrych stránkach na nete som sa dočítala že práve grep je vitamínová bomba lebo obsahuje najviac vitamíno zo všetkého ovocia vrátane vápnika atd. a že sa nemože ale ked sa kojí a v tehotenstve sa može tak neviem, mne začal teraz v poslednej dobe biely grep chutiť, nejem síce celý len odšťavujem šťavu a z jedného dávam na ranajky a z jedného na večeru, tak dúfam že baby tým netrpí, lebo stačí že zanuchám vonu ked ho rozkrojím a už aj malá kopcuje ako divoško akoby chcela povedať aj ja chcem......navyše grep je vraj dobrý aj nacukro že ho znižuje tak neviem..........len dúfam že robím dobre 🤐

liviaf14
11. sep 2009

ahojte 🙂
pink, nezdá sa ti, som z TN, kedysi si tu písala, že k svojmu dokymu chodíš do poradne (teda chodila si) popoludní, tak si myslím, že máme dokonca spoločného gynekologa 🙂 dr. jankovský by to mal byť podľa mňa 😉 a teda aj trenčín si tu niekde spomínala, tak som si to nejak skombinovala 😎 Hej pozerala som aj trenčiansku tému, čítam všetko možné, keď mám čas.

monika - ďakujem za blahoželanie 🙂 bude to Tomáško 🙂

liviaf14
11. sep 2009

pink - písala som tu na začiatku, že som vás čítavala ešte v starej téme endo, len som nemala možnosť prispievať, z práce som nemohla. bola som taká vyšokovaná z endo pred tromi rokmi, tak som hľadala infošky a preklikala som sa sem na koníka 😉

pink_lady
12. sep 2009

livia - tak sme sa tam mozno niekedy aj stretli 😎 no k nemu uz tusim chodi cely TN 😅 no co je odbornik aj ked uz ma toho teraz vela a vidiet to na nom - aaa ja duuufam ze aj ked proti nemu nic nemam najblizsi rok /po konttrole po porode/ ho neuvidim 😀 😀 😀 lebo za posledne 2 roky som tam bola priemerne 2x mesacne najskor kvoli endo potom tehu takze obavam sa ze potrebujem uz oddych od gynekologov 😅 a potom ako pise monika snad dame to druhe kolo 😀
monika co su to prebdene noci tak sme po tych deturencoch tuzili ze neprespata noc stoji za to...
ozaj baby pozerali ste ordinaciu ja ked to tam ukazovali sak ano je to serial ale poviem vam tak tesne po porode to pozerat ten cisarsky tak no nebolo mi vsetko jedno a este taky koniec no hned som svojho synacika vytiahla z postielky a mojkala ze aka som stastna ze sme dopadli ako sme dopadli ved sme tiez mali na male a nemuselo to skoncit ako to skoncilo 🙂