Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

liviaf14
16. jún 2010

ahojte tehuľky, krásne vám nabiehajú týždne, 🙂
evi- ako sa máte? majuško poslúcha? zvykol si už na nutrilon? koľko vydrží nepapať? a spinká koľko? som zvedavá kvôli nášmu tomimu na porovnanie, mne strašne málinko spával na začiatku, často sa budil, aj v noci, aj cez deň, otravoval ho reflux.

liviaf14
16. jún 2010

@katie233 katie neboj, raz-dva si zvykneš na bábätko. ja som mala takéto isté obavy a šlo to ako po masle. ja som si zvykala ešte aj na malého reflux - vrackanie, a dalo sa. keď veľa plačkal, hlavne večer, volala som mame, tá ma vždy ukľudnila a hneď mi bolo lepšie. keď som ochorela, alebo bola veľa nocí nevyspatá, mama došla a pomáhala cez deň. takisto aj mm pomáhal veľmi, len potom už býval tiež hrozne unavený, skoro ráno vstával do roboty, ale pomáhal aj v noci, to bolo super. teraz už tatino spinká ako dudek, ani malého plač ho nezobudí a ja to už zvládam 😵

prahaxx
16. jún 2010

@evina0 manzel sa vyhrazal sudom, ale mne byvalo desne, takze to bolo nieco, co nebolo akutne. Ja som to riesila priamo s centralou, nakoniec tvrdili, ze budem dostavat velku matersku, tak mam byt rada, a ze cadca len hovori, ze by vyplacala, ale keby dostala podklady, tak by videla, ze je to nevyplacatelne a potom pani podotkla, ze sa to moze tykat aj materskej, tak som to prestala riesit uplne. Ak mi priznaju max. matersku, tak sa mi to ciastocne vrati.

evina0
16. jún 2010

livia uz je to lepsie ako prve dni.vcera nas trapila kolika ale pomohla rektalna rurka a konecne sa az vecer vykakal.ale chudatko dovtedy sa krutil ze hruza.neviem este ci si zvykol na Nutrilon-zacala som ho davat vcera rano tak uvidime asi az casom nato pridem- spapa bezproblemov 90 ml zatial davam takuto davku, vydrzi na nej cez den tak cca 3 hod niekedy aj 3,5 hod., ale ja mu davam ked mam aj svoje mliecko, a vecer ked ho nakrmim okolo 21.00 nutrilonom tak mi presi aj 5 hod ale potom uz sa budi zase kazde 2-3 hodinky.hlavne je ze zatial sa po napapani tak netrha a neplace ze spapa a je kludny.ale on sa nejak budi ze zamrnka, zase zavre oci zase zacne plakat tak ho vezmem na ruky a zase zaspinka taky spanok na etapy.pre mna je hlavne ze je cosi lepsi nez tie prve dni doma lebo to bolo pre mna neskutocne vycerpavajuce a bolestive vstavat zakazdym ked sa rozplakal.teraz sa stane ze sa aj zobudi v postielke a chvilku len tisko kuka a potom zrazu plac ale len taky akokeby sa citil sam a chcel ma ku sebe 🙂 🙂 mozem povedat ze kazdym dnom je to lepsie o kusocek a ze sa uz uplne zosuladime ,nutrilon bude pasovat a aj Majko aj ja s manzelom budeme spokojny. nie riesit preco placka, preco sa tak kruti, preco rozhadzuje rucickami co mu chyba, ci je smedny ci hladny ..chce to podla mna cas a cvik 🙂 🙂

katie233
16. jún 2010

@liviaf14: V to dúfam, že si na seba veľmi rýchlo zvykneme 😀. Ale na začiatku to určite pôjde lepšie s pomocou a podporou najbližších. A aj ja budem menej stresovaná 😉. No, necháme sa prekvapiť, čo si pre nás naše dieťa pripraví 🙂.

evina0
16. jún 2010

prahaxx ale aj tak tomu absolutne nechcapem ved to su statne peniaze tak perco by si mala o ne prist.co ma materska spolocne s Pnkou- co to tu tahali ...ja by som podla staznost pisomnu a volala do Ba pokial by som sa nedovolala pravdy ale ja som ja - nedam sa lebo takyto odr. by som si veru nenehala.sak platim eodvody s platu platim si DNP tak preco nedostat to co mi pravom patri.
jedna socilka vravi tak a druha inak? tomu nerozumiem. ja som u nas doniesla PNku s prace aj s DNP a o mesiac nato som dostavala na ucet korunky a takto to bolo 6 mesiacov a bez provblemov som potom nabehla na matersku tiez s prace aj s DNP:
ale je zase pravda ze prvorade bolo ze si sa dala vtedy doporiadku ved zdravie aj teba aj babenka je prvorade ako peniaze.

evina0
16. jún 2010

Livia inak nevecsia podpora bol manzel ked som tie prve dni bola zufala ze co mu je, co mi chyba ked plakal a manzel dosiel za mnou a povedal mi ze sa nemam bat, raz sme sa nato dali tak to spolu zvladneme. ze mame krasneho synceka a co viac si mozem priat a mne bolo az do placu po jeho slovach. v tele strasne vela hormonov , mne sa spustalo mliecko, take stavy ze mi bolo do placu, unava bola priserna. bolel ma cely clovek - take stavy bezmocnosti k Majkovi.ale ked sa ten dobrec na mna usmial a bol spokojny , az tak si dudkal dudlik na mojich rukach , pritulila som sa k nemu on zavrel ocka a upokojil sa a dobre bolo.Mozem povedat ze on placka len ked mu cosi je ci chyba nie ako kolegyniny syn v porodnici ten plakal casto a Majko si spokojne buval. je to nas pokladik a nevymenila by som ho za nic na svete. manzel mu casto vravi ake je len krasne babenko a ze kazde rano je aksi iny a krajsi 😵 😵

lucy778
16. jún 2010

ahojte

včera som sa sem už nedostala, lebo som bola úplne hotová z tej cesty do KE a späť 😝 Takže sme absolvovali ultrazvuk, všetko je ok a budeme mať chlapčeka 😵 máme aj fotku. malý sa predvádzal jedna radosť, robil ksichtíky a pchal si prštek do úst 😀 bolo to hrozne zlaté. mm je vytešený ako malé decko, že bude mať syna a že on to od začiatku hovoril. ja som hlavne rada, že je všetko ok, pohlavie nie je až také dôležité.

a nový doki je takisto fajn, som spokojná s touto zmenou - dúfam, že ďalšiu tak skoro treba nebude

janemari
16. jún 2010

@evina ten tvoj manzel je naozaj poklad.Ale po vsetkom co mas za sebou si ho zasluzis.A maly Majko je ceresnickou na torte.Po tvojich prispevkoch mam vzdy slzy na krajicku.Mozno su to aj tie hormony.Drzkate sa .

@lucy tak dalsi chlap v teme,gratulujeeeem 🙂

dahra
16. jún 2010

Caute,
bola som sa opytat na socialke, takze zajtra musim ist k dokorke este po ten druhy papier na DNP. @prahaxx a @evina0 mali ste pravdu, ze sa to vypisuje naraz a potom dodam rodny list dietata.
@katie - rozmyslala som najskor, ze budem rodit v RS (nie som z KE), ale nakoniec som to zamietla. Chcem, aby manzel bol pri porode - takze to by nemohlo byt, je to mala nemocnica a az tak velmi tamojsim lekarom neverim ☹ Vieme, ako sme so sestrou dopadli s endoskou - vysetrenia nafigu, vsetko stare, nemoderne, bez pristrojov. Znama, co pred rokom rodila prve a teraz caka druhe dieta bola len na zakladne sono a dieta nikdy nevidela ☹ a to jej svokra je lekarka!!!! Tak radsej nie. A tiez si neviem predstavit, ako by som fungovala, ked mam gynekologicku tu.
Nuz uvidime, ake zmeny sa udeju este za par tyzdnov.
@prahaxx - to je naozaj des, ako sa socialka k tomu postavila ☹ Vsak ak to nazvali chybou, tak to musia aj opravit.
A co ta tvoja vaha? Preco chudnes? Inak ja som si vsimla, ze posledne 2 mesiace nepriberam, ani nechudnem. Ja som na zaciatku nabrala vela a teraz mam 16kg navyse. Myslim, ze to aj staci. Mne narastol zadok najprv, teraz kila idu do brucha.

dahra
16. jún 2010

@lucy778 - jeeej, tak gratulujem 🙂 jasna prevaha chlapcov. Zatial tu mame len tri baby 🙂 Uvidime, co bude mat filmushka ...

lucy778
16. jún 2010

@dahra ďakujem, je to zaujímavé, že chlapci majú u nás takú prevahu 😉

@janemari ďakujem a držím ti prsty!

katie233
17. jún 2010

Ahojte tehuľky 🙂. Tak dnes nám opäť krásne svieti slniečko 😀.
@lucy778: gratulujem k chlapčekovi 🙂 a aj k zmene lekára. Ja som tiež zmenila a som spokojná.
@dahra: som myslela, že si z KE, alebo blízkeho okolia. Neviem prečo sa mi to zdalo.

dahra
17. jún 2010

@katie233 : rodinu mam v KE, tak asi spominam, ze sem-tam tam cestujeme. Sestru operovali v KE a ona tam chodi do centra, to bude tym...
Dnes je zase horuce ☹

suzik77
17. jún 2010

suzik77 – Ahojte dievčatá. Vstupujem do diskusií predovšetkým tam, kde vidím, že ste poniektoré šťastlivo tehotné
Ak čakáte 1. bábätko (nie je podmienka) a nemáte ešte výbavičku, dovoľujem si Vám ponúknuť menšie základné balíčky pre novorodencov z môjho obchodíku.
Vecičky sú zachovalé (alebo úplne nové), nepoškodené, nie sú to žiadne „preležaniny“ (predávam ihneď, ako mi malá z toho rastie)
Ak máte záujem, kuk link:

https://www.modrykonik.sk/bazar/detska-spodna-b......

alebo:

https://www.modrykonik.sk/bazar/detska-spodna-b......

Kontakt potom cez IP, ak by bol záujem.

katie233
17. jún 2010

@dahra: Tak to bude asi tým 🙂.

@evina0: Akú veľkosť oblečenia nakoniec dávaš Majkovi? Pýtam sa preto, či mám ešte niečo dokúpiť z tej najmenšej alebo mi bude stačiť to, čo mám. Kupovala si niečo aj z Tesca? A sú tie vecičky dobré? Myslím, či sedia aj veľkosťou, či sa neroztiahli - nezbehli pri praní,... Dnes som pozerala rôzne zoznamy, zistila som, že máme presne len ten základ. Neviem, či mám ešte niečo kupovať, alebo to budem riešiť potom priebežne. A ešte otázočka: Vyšla ti materská približne rovnaká ako PN-ka? Alebo sa mi tam bude čosi krátiť, keď teraz maródujem.

vanesska
18. jún 2010

cafte....
tak prisla som kuk co nove...

lucy...takze chlapcek?? no kto tu vlastne bude mat dievcatko?? nejako stracam prehlad 😅

dahra... takze 16kg navyse? ja mam 13 kg a tiez musim povedat ze tento mesiac sa vaha celkom zastavila stale som na tom rovnako co je super ale mozno to je aj tym ze ked je tak teplo potom menej jem pijem hlavne vodu a papam melony alebo ine ovocie ale hlavne tie melony a to ma poriadne zasyti a je tam aj kopa vody... mnam...
akurat ze ked som tesne pred poradnou zjedla sladky melon a potom som isla na moc tak mi vysiel vysoky cukor dali mi do knizky dve + a pohrozili ze mozno bude treba zopakovat glukozovy test... tak som im to vysvetlila ze to bude tym melonom tak mi to potom o par dni zopakovali a uz to bolo ok... 😉

katie... ja sa tiez obavam ze ta materska sa nam bude kratit nakolko sme boli teraz PN... 😒 snad sa to neprejavi az tak hrozne ale iba o par euro....
a s tymi vecickami ja som mala tiez taku istu dilemu ale teraz ked lekar malu odvazil a povedal ze bude mat k terminu tak nieco cez 3 kg tak si myslim ze by sme v pohode prve 2 mesiace ponosili aj tu 56... ja mam o nieco viac tych 62 ale vsak sa daju vyhrnut rukaviky a pod... a ked nieco bude chybat tak dokupime priebezne lebo zasa nechcem kupovat teraz kooooopu ako niektore baby a potom to stoji v skrini a nestihaju vynosit....
inak o tych tesco veciach som pocula rozne niekto je spokojny niekto hovori ze sa to dost vytaha okolo krku a ze potom deti maju ten vystrih az po kolena tak asi treba oskusat par kuskov...

jaj no a musim sa pochvalit ze mame konecne kocik sportak aj vanicku tak sa vytesujeme... chyba nam uz len autosedacka takze to pojdeme kuknut niekedy v tychto dnoch, postielku uz mame aj s matracom aj s hniezdom plienky su nakupene, prebalovaci pultik ideme zobrat cez vikend k sesternici no tak sa vytesujem ze snad tie velke veci uz mame vsetky... uz len par drobnosti pre malu ako su osusky a kefka na vlasky a noznicky a odsavacky no a musim sa vrhnut potom este na nakup veci pre mna uz by sa zisla aj nejaka tehu podprda a kosielka do porodky no a snad to uz bude fakt vsetko...

tak pekny dniiiik babky...

katie233
18. jún 2010

Ahojte 🙂. Práve sme sa vrátili z predpôrodnej prípravy. Trošku sme si zacvičili, tetuľka nám čosi porozprávala. Keby aj prax bola taká jednoduchá, ako tá teória 😀.

@vanesska: dievčatko zatiaľ čakáš ty, praha a ika. Budú si tie vaše baby mať z čoho vyberať 😀. My už tiež máme kočík objednaný, minulý týždeň sme sa naň boli pýtať, tak teta povedala, že tento týždeň príde. Ale dnes je piatok a ešte nikto nevolal. Ale neva, veď to tak nesúri. Aj tak bude zaparkovaný u svokrovcov. Postieľku budeme mať požičanú, len ešte neviem, v akom stave majú matrac, ten asi budeme musieť kúpiť. A naň nejaké tie plachty. Obliečky zatiaľ neriešim, aj tak bude v leto - malé bude v perinke a potom ho prikryjem dekou. A hniezdo nám požičajú. Prebaľovací pult s vaničkou tiež už máme. Výbavička ako tak hotová. Dnes som ešte objednala zavinovačku, deku a nejaké drobnosti. Ešte poriešim odsávačky a snáď to už bude všetko.

Pekný deň 😵

dahra
18. jún 2010

@vanesska - fiha, tebe chuti melon ako mojej sestre. ta by to jedla na kila, ja som tento rok este dynu nejedla a nejako to nevyhladavam 🙂
U nasich mame tiez uz nejake veci nakupene - uz nam chyba len autosedacka a par drobnosti. Oblecenie uz budeme dalej riesit za chodu, kocik je, vanicka tiez, postielka a hniezdo a deka su vybavene - moja mamina so sestrou sa postarali 🙂
Uz som si objednala aj podprdy, odsavacku mi nasi kupili, nocne kosele mam, zisiel by sa nejaky tenky zupan, nech nebeham v priesvitnom po oddeleni 🙂 Poslednu poradnu mam 2.7. a uz by som mala chodit do nemocky.
@katie233 - takze chodis na pripravu 🙂 Ja som sa tiez zamyslala, ale v case, ked to byvalo u nas, tak som mala hodiny. Este stale chodim do prace, predpokladam, ze este zaciatkom jula par poslednych hodin dotiahnem, ale uz ledva leziem po schodoch a maly mi tlaci na mechur a spodok brucha.

katie233
18. jún 2010

@dahra: Ani ja by som nemohla chodiť na prípravu, nebyť maródky. A ešte mi to aj fajn vychádza, v rámci vychádzok 🙂). Ja mám poradňu v utorok, uvidím, či mi už vypíše aj papiere na materskú 😅, alebo potom až o dva týždne. Myslím, že už by som mala potom chodiť každé dva týždne. Ja musím tiež ešte kúpiť odsávačky, každý si chváli tú pripojiteľnú na vysávač (soplíky), ale ja by som najskôr chcela vyskúšať tú na baterky (nejaká novinka). A na mlieko máš akú?

Evi, aj ty máš prosím ťa akú na mlieko, si s ňou spokojná?

Aj mne malý strašne tlačí na mechúr 😉, a keď ho ešte trafí kopančekom 😅. Ale najhoršie na tom je, že idem na WC a tam jedna kvapka 😠.

Aj ja som dnes chcela kúpiť melón, vyzeral super, ale už som mala tašky v obidvoch rukách. Zajtra pošlem manžela 😵.

janemari
18. jún 2010

Tak babenky virusiky sem mam dokopy 6-7 folikov 6mm tak potrebujem virusiky na pekne dozretie.Klesol mi LH tak od pondelka picham este jedny injekcie,ale verim ze to bude ok a mi dobojujeme do vitazneho konca. 🙂

katie233
18. jún 2010

Janemari, musíš bojovať 😉. Čítala som, že máš aj bolesti 😖. Už to vydrž, cieľ je na dosah 😉. A aby sme nezabudli
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵

janemari
18. jún 2010

katie mozem brat lieky od bolesti tak je to fajn.

prahaxx
19. jún 2010

TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

lucy778
19. jún 2010

ahojte
to je náhoda, ja som včera tiež neodolala melónu, takú chuť som na neho dostala, keď som ho videla 😀 . Ale samozrejme, že som sa ho prejedla, lebo som bola pažravá ako keby som mala posledný melón v živote 😝

baby a tie košele do pôrodnice to majú byť nejaké špeciálne, alebo je to len košeľa čo má gombičky, aby sa dalo ľahko kojiť?
bola som už tiež obzrieť nejaké veci pre drobca - v Tescu, ale stála som tam ako trdlo, lebo som fakticky nevedela čo mám kúpiť a aké veľké. tak som to vzdala, ale zato som obliekla muža - aspoň niečo 😝

a tá príprava - to sa chodí do nemocky? lebo som našla nejaké predpôrodné kurzy, ale to sa robilo v materskom centre, tak neviem. mala by som sa na to tiež prihlásiť, pretože ako sa poznám zase budem potom panikáriť 😝

@janemari tak špeci dávka pre teba:
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵 TTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵 😵 😵 😵

katie233
19. jún 2010

@lucy778: u nás tiež robia prípravné kurzy aj súkromné osoby - to je za peniaze, ale ja teraz chodím do nemocnice, kde to vedie priamo pôrodná asistentka a to je zadarmo. Teda aspoň u nás. Tak sa skús popýtať u vás v nemocke, či náhodou niečo také neorganizujú. A s tými veľkosťami si nič nerob, aj ja pokým som sa zorientovala 😀.

Ostatným prajem pekný deň. Aj keď trošku upršaný 😒

lucy778
19. jún 2010

@katie233 budem to musieť pozisťovať, a v prípade že to bude v nemocke, tak to má byť nemocnica do ktorej ideš rodiť, alebo je to tiež jedno?

katie233
19. jún 2010

@lucy778: ja chodím do nemocnice, v ktorej budem rodiť. Aspoň sa zoznámim s prostredím a s pôrodnou asistentkou 😀. Ale myslím, že je to úplne jedno, len aby si si niečo z tých kurzov odniesla 😵. Na každej hodine sa učíme správne dýchať, som nevedela, že je okolo toho taká veda 😅.

lucy778
19. jún 2010

@katie233 no tak ja si to pozisťujem ako to funguje u nás 😉 ďakujem ti

dnes som sa vybrala na prechádzku, lebo to vozenie autom je neskutočne pohodlné a človek dosť zlenivie. vybrala som sa do práce, lebo som v piatok nestihla niečo dokončiť, ale tá cesta to boli hotové galeje. už v polovici sa mi mihalo pred očami a totálne som nevládala doslova som sa vliekla 😝 už som myslela, že budem volať mužovi nech mi ide naproti. ale nakoniec som sa do tej práce doplazila, išla som viac ako pol hodiny 😀 naspäť sme išli spolu s manželom, lebo prišiel za mnou ale ešte teraz som z toho hotová. nemyslela som si, že dostanem takto zabrať 😝 takže tie prechádzky budú musieť byť pravidelné, lebo do pôrodu ďaleko a ja ledva chodím. a to som pribrala 6 kg za celé tehu zatiaľ 😝

janemari
19. jún 2010

lucy dakujeeeem 🙂