Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

pink_lady
2. nov 2009

Ahojte Olik je chorucky tak som upĺne KO
Lenand gratulujem Filipkovi k 1.zubku
Nove tehule gratulujem
Evina ja som vracala este par dni pred porodom ale to uz bolo zle inak som vracala viackrat za den do prvych pohybov potom to uz bolo lepsie No idem skusit trosku pospat, olik dostal cipok od teplotky a bolestí tak spinka uz hodinku

tinkywinky
3. nov 2009

Pekne zasnezene rano 🙂 aspon z Bratislavy,

chcela som sa vas opytat, ci ste mavali obcas kratky ale intenzivny krc v bruchu,taky ten endometricky.Mna dnes v noci zobudila tato bolest a statocne ma vystrasila 😕 Nastastie nespinim,ani nic ine,ale som sa zlakla,ze sa male so mnou luci ☹ Moze to byt endometriozou?Ake mate skusenosti?

zajacik - gratulujem 😵

lenand
3. nov 2009

pink to my je luto že ste choručký to poznám ja to mam teraz dvojmo lebo ked je jeden tak to chytí aj druhí len sa držte a liečte filipko je ešte trošku zahlieneny tak davame sirupček tak snad pomože 🙂

pink_lady
3. nov 2009

lenand aj vy sa pekne liecte oliverkovi je dnes uz lepsie aspon tak vyzera 😵
tinky tych krcov a takych poriadnych este bude, niekedy ma to chytilo na ulici, ze som sa ani pohnut nemohla par minut pokial to nepreslo 😲

lenand
3. nov 2009

pink nam už bolo celkom dobre ale ked sa prerezaval zubok tak zas začal soplit a hlieny dotoho ale už je lepšie neni nič horšie ako ked su detičky choré ale som rada že je už oliverkovi lepšie snad to rychlo prejde 🙂

monika3
autor
3. nov 2009

ahojte 🙂
pinky lenand...vy mate chore deturence? tak nech su cim skor zdrave. pocasie uz asi lepsie nebude ale my chodime von za akehokolvek necasu, doma spat nechce, na balkone vydrzi len chvilu tak sa otuzujeme vonku 😎
vitam nove tehule zajacika a tinky 🙂 🙂
ja mam pocit ze som bola tehula minuly rok a nie tento 🙂 🙂 niak divne mi ide ten cas 😀

lenand
3. nov 2009

ahoj monika tak to poznám ja som tak chodila s oliverkom či sa mi chcelo alebo nie a 2krat na den po 2hodinky a len vtedy spinkal tak si to teraz uživam že filipko spinka doma na obed potiahne aj 2hodinky tak super ale aj tak chdime vonku lebo nam treba ist pre oliverka do školky tak sme vonku každy den tiež 🙂

liviaf14
3. nov 2009

ahojte 🙂
pinky, tak nech sa Oliverko čím skôr vylieči, nech je zdravučký 🙂 a ty si už v pohode s chrípkou?

tinky, ja som zo začiatku tehu mávala kŕče v bruchu, veru také typické endo.... tiež som sa bála, že čo to má byť, ale prešlo to

tak pekný podvečer všetkým želám 🙂

pink_lady
3. nov 2009

livia dakujeme, olinkovi uz je lepsie, 😵 ja som chripku nemala ale take hrdlo, kasel nadcha a tak taku ozaj chripku som mala raz v zivote mne to vzdy sadne na priedusky...tak dufam ze aj ta prasacia ma obide 😅 😕 😀 ozaj kocky dnes hovorili v spravah ze uz nie su v lekarnach ruska 😅 to ste si aj kupovali? 😲

livia a uz si bola na dia?

liviaf14
4. nov 2009

ahojte 🙂
pinky,
no dnes som bola na dia. nalačno som mala výsledky v norme, po jedle trošku nad hornú hranicu. takže nesladiť, nejesť sladké.... a o mesiac na kontrolu.
mne sa len tak matne zdalo, že máš chrípku, tak som to pomotala. ja tiež keď som chorá, tak angína- hrdlo, nádcha. tak fajn, že Olikovi je už lepšie 😵
práve dnes mi tam v čakárni jedna tehuľka spomínala, že kupovala ráno rúška, že nevie či na chrípku, ale že v januári bude rodiť, že keby náhodou bola nachladnutá, tak že pri kojení a kontakte s bábätkom by to využila. ale v zdravot. potrebách že veru minimálne množstvo rúšok dostali........ ja len dúfam, že chrípka z ukrajiny k nám nedorazí, lebo potom asi ani rúška nepomôžu....
inak v týchto dňoch mám "výročie", tri roky od pobytu v nemocke po laparotomii- kvôli endo

monika3
autor
4. nov 2009

cafte...az na druhej strane som nas nasla, ale asi vsetky spite, u nas prsi tak najlepsie je veru schovat sa do postele.
My uz sme stihli aj vychadzku vonku ...tak uz moze prsat, No Lenand tak ja mam doma podobneho tvojmu Oloverkovi 😉 vonku je mu najlepsie 🙂
Pink nestras s ruskami 😀 viem ze strasia s niakou chripkov ale ja spravy ani nesledujem, tam sa clovek nic dobre nedozvie. Urcite to nebudeme potrebovat.
A ozaj baby nezacali vam padat vlasy? ja nieco na sebe uz zacinam badat, pocula som ze v 4-5 mesiaci po porode to byva, tak este mesiac vydrzim 😀 nastastie mam dost vlasov tak sa do dako strati 🙂

liviaf14
4. nov 2009

ahoj monika, no mne vlasy tak viac vypadávali v prvej polke tehotenstva, takže druhá vlna bude po pôrode, že? 😅 a nedržia mi poriadne teraz stále, vyzerám ako opršaná sliepka 😠

tinkywinky
4. nov 2009

ahojte 🙂

veru, ta endometrioza strasi este aj v tehu 😖 Vcera som bola 1x v poradni, doki si mysli, ze by to mohlo byt aj estrofemom, kt. beriem. Zajtra to idem prediskutovat do CAR a uvidime, co sa dozviem.
Skore uzdravenie vsetkym maminkam,tehulkam aj dietkam 🙂

pink_lady
4. nov 2009

ahojte
mnepraveze prestali v tehu padat vlasy a ani teraz nepadaju tak uvidime co bude o tie 2 mesiace 😎
kocky ja si z tych rusiek robim srandu 😀 vsak treba na to realisticky pozriet, rocne zomire na chripku tisice ludi, ze zomrelo v ukrajine cca 80 ludi ...na to ze je tam cca 46 milionov obyvatelov a z toho 450000 nakazenych sak to neni az tak vela 😅 a celkovo je tam vacsia chudoba ludia aj v chatrciach ziju, slabsia zdravotnicka starostlivost...opatrnosti nikdy nie jed ost ale ... 😅 ze to hovorim prave ja co sa na mna vsetko nalepi, ze? 😀 😀 😀 ale ja uz budem uz LEN zdrava teraz som sa dala na ludove liecitelstvo pijem taky caj z bylinky co len v Peru rastie a vraj ma 96% ucinnost tak uvidime 😀
len je vonku nejaka velka zima a nikdy sa nejako neviem odhadnut s oblecenim dakedy uz panikarim aby mi zase tam dole nieco neprechladlo potom som zas velao blecena a spotim sa a to je este horsie ked mi potom zacne byt zima
oliverkovi sa ale v tej zime dobre buva, dnes spi od 10.30 az do teraz, iba na rehabilitacii sa na chvilku prebral apoplakal si alep otom znova zalomil ...a v noci mi s kratkou prestavkou po deviatich hodinach spanku spal 13-14 hodin, az rozmyslam ci to je normalne? 😕 ale tak zas napr predvcerom bol cez den skoro cely hore
livia super ze je to taka slabsia forma, tak pozor davaj a snad na jar podjeme niekedy spolu kocikovat 😉

monika3
autor
5. nov 2009

dobre ranko 😉
Livia tak ja som taka oprsana sliepka vzdy ked si dam dole ciapku, 😀 a kazdy den sa mi veru nechce vlasy umyvat a teraz je vonku tak vselijak tak ciapku narazim miesto dazdnika 😅
Tinky podla mna ti v Car povedia aby si estrofem vysadila, aj v letaciku pisu ze v tehu to brat nic moc. a v kt. car si otehu.......? 😉
Pink to oblecenie neviem ani ja odhadnut co naseba a tym ze nemam cas dlho spekulovat co...tak dam to iste, aj kym sa my nachystame tak mi je teplooooo....az az. a preco chodite na rehabilitaciu s Olinom?

tinkywinky
5. nov 2009

ahojte 🙂

Takze som to bola skonzultovat, estrofem treba brat dalej, hrozilo by krvacanie. Posledne 2 dni som krce nemala, iba primerane bolesti, snad to tak zostane a tie najkritickejsie 3 mesiace vydrzime 😕
Monika bola som vo Ferticentre, dokimu verim, takze beriem dalej. Letacik sice posobi odstrasujuco,ale pred par dnami mi doktorka predpisala nosne kvapky, kde je v letaciku tiez jasne napisane-v pripade gravidity prve 3 mesiace nebrat-ale ona mi to predpisala prave na moj stav..takze "byt ci nebyt" 😅
Momentalne som rada,ze sa mi polepsilo, zelezo zacalo zaberat a citim sa konecne lepsie. Srdiecka biju a zacina mi aj chutit 😀 Takze sa tesiiim 🙂 🙂

Pekny den vsetkym 😉

pink_lady
5. nov 2009

Tinky super len tak dalej 😉 a treba verit doktorom, vedia co robia, mne tiez kadeco davali, co sa vraj 'prisne zakazano nemoze' a dokinovia v nemocke my vysvetlili ze to sa firmy chrania ale ze oni si na to davaju velky pozor co davaju tehulkam a mamickam po porode. A viem ze keby som niektore tie lieky nebrala, tak by tu maly nemusel byt a mozno ani ja
Monika, Olik je teda bol K-áP-ečkovy, takze mal v brusku tak divne hlavicku a nozicky tak ma skrateny sval na krku a trosku je cely tuhsi, tak musime rozcvicit vojtovkou. Zatial nam koriguju vek o 3 tyzdne ale my to dobehneme 😉. Ale urobili my tam z neho tazkeho nedonosenca lebo do papierov mu napisali ze 1.apgar mal 5 a pritom zacinal na 8

liviaf14
5. nov 2009

ahojte 🙂
jasné pinky, hádam pokočíkujeme raz spolu, to by bolo fajn 😎 držíme Olíkovi palce, nech je rýchlo fit. inak pekný spachtoško je to, ale sa mu nečudujem, to zamračené počasko núti spať všetkých, nie len bábätká, mne sa stále veru zíva.

monika- no presne, o čiapke ani nehovor, to je hrozné, tak mi vždy elektrizujú vlasy, stačí aj keď si šálom prejdem okolo vlasov 😉
to počasko je celkovo čudné, každý deň je iná teplota, každé ráno rozmýšľam čo na seba a to nehovorím o obliekaní bábätka, to bude iné rozmýšľanie, či mu nie je zima 😅 alebo teplo....

monika3
autor
6. nov 2009

cafte....zase prva som vou 😎
tinky viem ze podla letaciku sa urcite neda riadit ale je mudro ze ti to nevysadili vsetko naraz , ja som to vysadzala postupne a potom som zacala nenomarlne silno krvacat...ale dopadlo to dobre. a nokoniec som aj tak musela brat duphaston asi do 14tt. ale tazko povedat ci to bolo pretoto.

Pink dufam ze Olika to pri tej vojtovke tak neboli, vraj oni tak zvyknu stlacat vselijake body ze babatka maju potom pekne modriny, ale asi ucel to splna. 😉

veru kocikove turne nam niak nevychadza...sme kazdy v inom rajone , tak len kazdy vo svojom 😵

tinkywinky
6. nov 2009

ahojte 🙂

pinky, aj ja im verim a dufam, ze vsetko dobre dopadne. Vcera som to asi zakrikla, pretoze ma krce znova prepadli a myslim, ze nekrvacam ozaj len vdaka estrofemu.
monika, som zvedava ako zareaguje moje telo pri tom postupnom vysadzovani 😕 Tak sa bojim toho krvacania..Ale snad, ked uz bude vytvorena placenta, mimca to neohrozi..

vanesska
6. nov 2009

ahojte dievcata,

prepacte ze vam sem leziem ja sem este nepatrim ale dufam ze som na dobrej ceste prepracovat sa z temy endometrioza do temy uspesnych tehuliek s endo... 😵
zacala som teraz stimulku na IVF kedze sa nam kvoli endo uz dlho nedari... no ale idem do stimulky s endocystami na oboch vajecnikoch a tak sa chcem spytat baby z temicky mi povedali ze monika tu v tejto temicke stimulovala tiez s endocystami... 😕
ja mam na jednom asi 2cm a na druhom vajecniku asi 5,5cm... ja uz som vlastne mala ist miesto stimulky na operaciu ale doktori sa nakoniec rozhodli ist do stimulky lebo uz by to bola 3.operacia a to uz nechceli predsa len by sme IVF potom museli odlozit o dalsieho polroka a uz nie sme ani najmladsi...
no ale chcem sa spytat monika... ty si s akymi velkymi cystami zacala stimulku?
a mala si pocas stimulky velke bolesti? A aj sa ti zvacsili tie cysty?
Toho sa celkom bojim doktor ma upozornil ze asi ma to bude boliet a ze sa to este aj zvacsi ale ze to aj tak mam podpstupit a az keby to nevysilo tak potom operacia.
no tak preto zistujem ze na co sa mam pripravit... 😕 😅
dakujem a dufam ze uz niekedy v decembri sa budem moct zapojit aj do vasej temicky... 😵

nelly3
6. nov 2009

vanesska IP 🙂

monika3
autor
6. nov 2009

vaneska aj o do mna mas IP lebo by som to tu zrozpisovala na dlho
vaneska , nelly drzim palce 🙂 🙂
a jasne cakame Vas tu 🙂

ja som sa prave vratila z vychazdky tak sa idem najest, ja mam pocit ze som stale stale ghladna a musim do seba nieco dlavit
😀

scarlette
6. nov 2009

monika ja mam pocit ze zeriem stale ale chudnem, uz mam vahu nizsiu ako pred tehu tak na to kaslem...

a inak my sme dnes prechadzku nesihli...deti papaju od seba s hodinovym odstupom a kym ja odsajem mlieko a vychystam ich tak o hodinku uz ideme jest zase

monika3
autor
6. nov 2009

scar ja zeriem detto 😀 vecer o deviatej si davam este druhu veceru a potom este keksiky.......a tiez to na mne nevidno. to je preto ze potrebujeme vela energie teraz. A inak ja som uz z porodnice prisla z vahou ako pred tehu.... 😎
no z dvoma je to tazsie sa vychystat von. My kym vyjdeme von tak tiez kojim tesne predtym, ja uz musim byt oblecena, ze dam na seba bundu a hned ako dopije vyrazame. Tiez dost casto papa....a spat sa mu moc nechce
😵

babule pekny vikend vam prajem 🙂 🙂 🙂

liviaf14
6. nov 2009

ahojte všetky 🙂
to je super, že je konečne piatok a ide víkend, potrebujem oddych veru 😉 čoraz ťažšie sa mi chodí do schodov, fučím ako lokomotíva, ale malý mi to vynahrádza, krásne kopká v brušku, stále silnejšie a sem-tam vytvorí hrbolček na mojom brušku, keď sa tam nejako vzprieči 🙂 dnes ráno sa mu to tak zasa podarilo

ellianka
6. nov 2009

ahojček všetkým maminkám, drobiatkam, tehulkám 🙂
ja tiež v poslednom čase mám takú žravku ale váha sa stále drží na jednom bode...hoci som už na pôvodnej
váha ako pred tehu ešte by sa mi pár kíl čo som nabrala pri stimulkách hodilo zhodiť ale dúfam, že len čo
začne drobec behať pôjde dole všetko 😀

scar verím, že s dvojkami je poriadna fuška...tíško ťa obdivujem lebo ja niekedy ťažko zvládam jedného...a to
som kedysi veľmi chcela dvojky.
nášmu matejkovi sa dnes straaaaaaašne nepáčilo v kočíku. dvakrát sme sa vychystali, tak krásne tu u nás svietilo
slnko ale mali by ste počuť tie plače čo spustil...len čo som ho zobrala na ruky, tak hádzal také úsmevy 🙂

monik 😉 dúfam, že na jar alebo v lete by sme mohli dať nejaké to kočíkové turné nech sa drobčiatka
zoznámia 😵

pekný víkend žienky 😵

lenand
7. nov 2009

čavte kočky tak u nas zamračene a poprcha som chcela ist s chlapcami vonku ale asi budeme sediet doma ☹ uvidíme poobede ked sa filipko vyspinka teraz sa napapkal spapal celí jogurt chutil mu jemu chuti vlastne skoro všetko teraz tu blaboce som ho dala lahnut lebo začal tlačit na kakanie a ked sedka tak sa viac morduje tak nech sa pekne vykaka po ležiačky 😀
eli aj my sme tak plačkali zo začiatku dala som do kočika a plač a ked som zobrala na ruky tak sa smial ale prešlo nas to raz som ho aj v lidli musela vybrat a to som tam bola sama a tak som išla platit s ním na rukach lebo ako som sa len nahla nad kočik už spustil 🙂
zdravim tehulky aj maminky 😵

evina0
7. nov 2009

ahojte maminky a tehulky
vcera sme boli na prvom ultrazvuku v nemocke kde ma operovali.lekar bol velmi rad ze som ostala tehotna po takej kratkej dobe od skoncenia liecby a prirodzene!! 😵 robil mi ultrazvuk a vsetko dopodrobna povysvetloval a drobcek pokukal.dokonca nam pustil aj zvuk srdiecka 😵 😵 😵 manzel ked to videl a pocul tak cela stastny mi stacal nohu od radosti. mame uz aj nosovu prepazku,vraj aj zadna cast mozocku vyzera ze sa vyvija dobre,drobcek pekne cvicil.videli sme aj obe nozicky.rucicky.tentokrat ho bolo paradne vidiet asi vedel ze tento ujo doktor je lepsie nez moj gynekolog tak sa mu v plnej krase ukazal.podrastli sme opet o 2 cm takze od hlavicky po kostrc mame uz 4 cm a vraj ked priratame nozicky a vzpriamenu postavu tak je ovela vecsi 🙂 .neuveritelne ze za tyzden podrsatol o 2 cm 😵 .na prvu poradnu idem 11.11 k svojmu gyn a do nemocky na dalsie sono v 15 tt.som stastna ze ma pozera aj lekar co ma operoval lebo jemu verim.pomohol mi a jemu verim.dokonca povedal keby trebalo brat plodovu vodu rad to spravi pokial budem chciet a nech si to nedavam brat tomu mojmu..tomu bohuzial akosi moc neverim...s mojich skusenosti s minulosti.bud sa ten moj zmieri ze ma pracu kontrolovanu a chodim aj inak alebo ma smolu 😠
na pocitac budem pomenej chodit zacal mi strasne vadit na hlavu.vo stvrtok som tu bol chvilu a vecer som dostala taku migrenu ze som sla zblaznit.aj mm musel povypinat jeho PC aj telku co som sla od bolesti zblaznit.
Pytala som sa lekara kedby som uz nemohla cydrzata aze boest neprechadzam co si mozem dat a povedal ze acylpirin ale len v krajnej nudzi a pokial sa bude dat nech aspon mesiac este nic neberiem.

Mate s acylpirinom tak v 10 tt skusenosti??? alebo co ste si davali na bolest hlavy? ked ste uz nemohli vydrzat?? dakujem za odpoved.
pekny vikend

pink_lady
7. nov 2009

jaj boze kocky aj ja chcem aby sa ten moj drobec smial pri zdvihnuti na ruky ☹ ale uz sa zacina smejkat apson ked samu prihovaram a ked ho hladkam tak je zlatulinky a naplna ma to nadejou ze aj ked pomalsie ale predsa len bude raz vsetko OK...vraj v pol roku az roku by sa mal vyrovnat rovesnikom 😵
a tiez vam zavidim to jedenie 😀 lebo viete mne zas mrcha sa rozbieha a to som zas dostala oblickovu koliku no takze som na prisnej diete /aj ked by som absolutne nic nemala jest - ale to sa neda aj ked primar povedal ze aj jezis vydrzal 40 dni bez jedla/ tak vcera som nejedla absolutne nic len pila vodu a dnes som si dovolila zhresit o 11 som zjedla 2 tie malicke macesky teda jeden a pol
evina mne na migreny odporucili paralen rapid ale treba dat hned inak nezaberie ...aj ked mi povedali ze mozem aj lieky na migrenu co mam od neurologicky ale tyms om sa radsej vyhybala...a samozrejme klud a tma 😉 acylpyrin neviem ten som roky nejedla 😕

inak si myslim ze tak na leto by sa dalo zorganizovat dake kocikove turne aj mimo region vsak snad nieco vymyslime 😵 😅

Olik teraz buva na balkone v kociku ten sa moc ponukat so spankom nenecha 😀ale tesim sa lebo uz zacal krasne aj hlavicku dvihat aj otacat do stran, je vidiet ze cvicime a trapime sa 😅