Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

lucy778
23. máj 2010

ahojte

filmushka - vitaj medzi nami 😉 , aj tebe už pekne nabehli tt 😉

biba - ani ja ti neporadím, priznám sa, že zatiaľ som o niečom takom ani nepočula 😝

evina - ty si fakt šikulka 😉

ja som sa tu pár dní neukázala, lebo sa snažím sústreďovať na učenie, ale ide mi to ako v lete na saniach 😝 , dnes ma už chytila nejaká depko-panika, že sa to nestihnem naučiť, treba mi ešte vyhotoviť jednu prácu a napísať obhajobu bakalárky a ešte treba chodiť do práce a hrodne nerada by som tieto nervy prenášala na bábo. no ale keď som sa vyrevala, tak mi bolo lepšie a teraz to mám zase všetko na háku 😀
a vo štvrtok som bola u dokiho na kontrole, lebo ten macmiror som nakoniec vybrala, povedal, že to vyzerá lepšie a na moje prekvapenie mi vzal kultiváciu 😕 . a keď sme sa dohadovali na tento týždeň na poradňu, či mám prísť nalačno, tak mi len tak mimochodom mrkli do karty, že v predchádzajúcich výsledkoch z krvi mám znížený hemoglobín, tak že mi vezmú krv na porovnanie. a načo by mi to hovorili,že mám znížený hemoglobín, keď som sa pýtala na výsledky 😠 😠
neoplatí sa rozčuľovať
tak vám všetkým prajem pekný týždeň a Evina, tebe držím prsty zajtra 😉

katie233
24. máj 2010

Ahojte 🙂. U nás je zase riadne zamračené 😠, a včera bolo tak úžasne. Na chvíľu sme sa zastavili u jednych známych, a tam nás hneď nabalili vecičkami pre drobca. Sme sa ledva odniesli 😀. Máme prebaľovací pult aj s vaničkou, lehátko, kopu oblečenia, hračky a ešte nás tam čaká postieľka 😵. Tak sa zase mám v čom prehrabovať. Už máme toho strašne veľa, a to som bola ešte pred pár dňami smutná, že musíme všetko kupovať, že nemám kamarátky, s ktorými by sme sa o to podelili 😀.

Lucy, ja som už macmiror brala dvakrát 😠. Prvýkrát, keď mi robili stery pri hospitalizácii v nemocnici, tak mi zistili infekciu. Vybrala som 7 čípkov, myslela som, že som preliečená a znova ho mám teraz. Znova mi to zistili minulý týždeň, keď som ležala v nemocke. Takže sa zase liečime macmirorrom 😖.

Veľa trpezlivosti a síl do učenia 😵

ika33
24. máj 2010

Ahojte 🙂

u nás bolo do obeda slnečno a teraz sa už začína mračiť, no ale je tu tak dusno, že sa nedá dýchať. Normálne mám pocit, že každú chvíľku odpadnem, tak iba pijem. Ešte som v práci bola dnes do obeda uplne sama. Tak som sa celkom bála, že čo ak mi príde špatne ale našťastie sa nič nestalo a už tu mám kolegu keby niečo 🙂

KAtie - tak vidíš. Už máš kopec vecí aj ja mám takúto dobrú kamošku, tiež ma nabalila neutrálnymi vecami v sobotu a povedala, že keď už budem vedeieť čo to bude a ak to bude chlapec, tak mi posunie aj ostatné. Ona má totiž chlapca 🙂.

Mne sa už baby tak veľmi nechce chodiť do práce. AJ vy ste na tom tak? Teraz by som sa radšej niekde vonku prechádzala alebo si ľahla na lehátko a čitala knihu. No ale veď za chvíľku idem na dovolenku, potom zase nejaký ten čas vydržím. A potom už neprídem 🙂.

Tak vám všetkým želám pekný deň a pozdravujem drobcov 🙂

katie233
24. máj 2010

Ika, u nás až teraz vyšlo slniečko 😀. A za hodinku sa oteplilo o 6 stupňov 😀. Pôjdem na balkón pokukať, ako nám rastú rastlinky a trošku sa vyvetrať.

To ti verím, že sa ti nechce do roboty chodiť 😖. Ja som rada, že som doma a už nevymýšľam so žiadnou robotou. Veď sa ešte narobím v živote 😀. Ale čo je horšie, tak to je, že mám počas pn obmedzené možnosti, nemôžem ísť nikam. Ale veď len do konca júna a potom materská 😵. Teším sa.

Krásny deň.

dahra
24. máj 2010

Ahojte,
fiha ale ste tu popisali 🙂
Lucy,
drzim palce pri uceni, hlavne vela kludu. Tiez idem zajtra na krv, lebo pred mesiacom mi u reumatologa nasli zvysene leukocyty, nedostatkom zeleza trpim stale. Gynekologicka mi bude brat krv az koncom juna, tak som sla za vseobecnou lekarkou a ta mi vezme. Uvidime. Nedostatok hemoglobinu - to je asi dost typicke v tehu, ak to mas, tak si pytaj tiez nejake vitaminy. Budes vladat viav, ked to bude ok, nedostatok sposobuje unavu.
Katie,
ty si bola aj minuly tyzden v nemocke? Uz druhykrat ci som to zle pochopila? Ja mam tiez nejake vytoky stale, ale kym to nesvrbi ako na zaciatku, uz sa ani nestazujem - beriem canesten, tak je to vcelku v norme. Tiez ma dvakrat preliecili - vo februari a marci, ale myslim, ze to neodislo uplne. ☹
Ika,
mne sa do prace vcelku chce chodit, najradsej by som pracovala tak dlho, ako to len pojde 🙂 Svoju robotu mam rada. Ja nemam pevnu prac. dobu, mozno aj preto. Napriklad robim par hodin doobedu, potom som doma a zasa par hodin poobede do vecera. Dnes napr. mam 4 hodky volno cez obed a znova padam na pol stvrtu.

Inak k tym vecickam pre drobcov - ja som od svokry tento tyzden dostala za 3 igelitky siat, takze som rada, ze uz dupacky a kosielky nemusime riesit. Zostava par drobnosti vratane kocika, to hadam sa podari poriesit v juni.

Inak citala som v inej teme, ze jedna baba, co bola so mnou v rovnaky den na OPU a vlozili jej dve, minuly tyzden porodila cisarskym dve dievcatka. Normalne som sa zlakla. Mne 5. august pride este dost daleko, ale ona to uz ma za sebou a pritom sme sa smiali, ze mozno budeme aj spolu lezat pri porode. Teda ten cas sa nam krati.

katie233
24. máj 2010

Dahra, bola som zase v nemocke 😖. Stačilo mi byť tri dni v robote a zase som mala bolesti a tvrdnutie bruška. Tak ma gyn vyšetril, nakoľko sa mi začala otvárať vonkajšia bránka, poslal do nemocky, nech ma radšej sledujú. Síce som tým nebola nadšená, ale povedal, že to tak na dva-tri dni, a nakoniec z toho bolo 10 dní 😒. Po infúzkach mi bolo dobre, uvidíme ako bude teraz len na tabletkách. Ale pobyt bol vcelku príjemný, za odmenu mi môj ošetrujúci lekár spravil 4D sono. A aspoň tam už ako-tak poznám doktorov a prostredie, takže viem, čo ma pri pôrode čaká.

Aj mne to jedeň príde, že je august strašne ďaleko, ale druhý deň ma chytí panika, že je to už čoskoro. A jeden deň by som strašne chcela, aby tehotenstvo trvalo 2 roky, lebo sa mi páči byť tehotná a tie kopančeky sú super a na druhý deň by som chcela mať drobca už pri sebe 😅. Ach tie hormóny.

eicka1b
24. máj 2010

ahojte
chcem sa spytat,ci ste niektora na zaciatku tehu mali krvacanie alebo spinenie. Lebo ja mam ist tento tyzden k lekarovi,aby mi povedal, ci som tehotna a bojim sa toho, lebo uz tyzden spinim,ale neda sa povedat, ze by som mala menstruaciu. Tiez mam endometriozu a len jeden vajecnik,tak sa bojim, aby to nebolo nieco vazne,lebo tehotenske testy vyhcadzaju pozitivne stale.bojim sa skor mimomaternicoveho alebo niecoho podobneho. budem vam vdacna za radu.

evina0
24. máj 2010

ahojte, ja len v rychlosti lebo som akasi unavena
dnes som bola na kontrole v Mt a zatial ziadna zmena na krcku stale oklo 2 cm a na volny prst otvorena.aj CTG mi robili aj silna kontracia tam bola, ale potom sa zase vsetko upokojilo. videli sme maleho aj na UZV a vraj uz ma do 4 kg(3800-4000g) takze bude to valibuk
lekar ma potesil ze sa mozeme vratit aj v noci ale aj za tyzden lebo porod sa tazko odhaduje a ked sa spusti tak uz sa babeno len narodi a nic ho nezastavi snad to tak aj bude.
Vsimla som si ze trosicku aj spinim a verim ze to je len s vysetrenia ked ma kontorloval lebo je to len hnede jemne spinenie nie krv.takze este som kludna.ale akosi castejsie mi dnes tvrdne brusko no pri mojom stasti sa to zase zastavi a kontrakcie zmiznu lebo su nepravidlne.
no a v piatok mam porodnikovi opet volat a ak dovtedy neporodim tak utorok ci stredu nastupujem do porodnice a porod mi vyvolaju.lebo on 6.6 oadchadza a dovtedy chce aby bol maly na svete.aby som sa netrapila a zbytocne nepenasala.ja len verim ze sa vyvolavanie nebude diat a maly si to dovtedy rozmysli a narodi sa 😵 😵

Katka davaj si pozor a kasli na pracu ved sa este v zivote dost napracujes, teraz mysli na drobceka a seba az neporodis skor lebo lekar mi dnes povedal ze ked sa raz porod a kontrakcie rozbehnu uz nepomoze nic ani tie najlepsie injakcie ci infuzie- tolko s jeho dlhorocnej praxe..
prajem Vam pekny tyzden

prahaxx
24. máj 2010

Eicka pokoj, ono je to najskor nedostatocnou tvorbou tehotenskych hormonou, tak ak sa potvrdi tehotenstvo da Ti nejake tabletky - doplni sa hormonalny obraz a bude vsetko v poriadku. Ja som spinila cely mesiac, kazdy tyzden som robila test, pre istotu 🙂)), mam rezane oba vajecniky, brala som 3 x 1 a neskor 2 x 1 Duphaston od 5 tt az do 18 tt.
Na Tvojom mieste by som si hned zajtra urobila test a ak bude pozitivny, tak skocila k dokimu hned, nech sa to nezvrtne, tabletky mozes brat aj preventivne,
Tesime sa s Tebou, nech to vyjde 🙂 TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT

eicka1b
24. máj 2010

prahaxx dakujem, bola by som rada keby si mala pravdu,len sa bojim, ale to je asi normale. Pojdem k doktorovi uz zajtra, nech viem na com som, tak dufam, ze to bude pozitivne po vsetkych strankach.

vanesska
25. máj 2010

ahojte baby...

prisla som vas pozdravit a pokukat...
takze evina malemu sa zatial nechce von... drzim palce nech to stihnete aj bez vyvolavacky...
inak je to riadny valibucko...
my nasu malu budeme merat na buducej poradni tak som zvedava aka je velka...

katie... zasa v nemocke?? 😕 no tak sa opatruj... hlavne ze to nebolo nic vazne a ze si zasa doma...
zvlastne mne brusko zatial vobec netvrdne teda aspon to nejako nepocitujem... obcas je take tvrdsie ale vacsinou len na jednej strane a to mi v nemocke povedali ze tam je malicka preto to citim ako tvrdsie...

lucy... tebe fakt prajem vela sil do ucenia... obdivujem ta mne by sa strasne nechcelo ale neboj zachvilu to budes mat za sebou a uz sa budes venovat len a len tehulkovaniu!

lucy a dahra vy tu tusim jedine pracujete 😅
ja som aj celkom rada ze som doma... aj ked peniazky chybaju ale veru stresovat v robote by sa mi teraz vobec nechcelo...
inak mna tiez obcas prepadne taka panika... ze uz sa to strasne krati... a ked vidim evinu ze zachvilu rodi a my uz tu zachvilu sa prehupneme vsetky za ten 30tt tak panikujem ze este nic poriadne nemame kupene a ze aby som stihla ist aj na nejaky predporodny kurz aby som aspon vedela predychavat kontrakcie a tak... sice na cvicku nas to ucia tak snad by som si spomenula keby to prislo... 😅 a inak ja sa celkom tesim ked uz budeme mat malicku pri sebe... to tehulkovanie je raz lepsie raz horsie najkrajsie su na tom tie kopanceky ako pise katie... to mi bude dost chybat... ale tie bolesti klbov a krizov ani velmi nie 😝

eicka... vela bab co su tu alebo aj v inych temickach na zaciatku spinilo niektore dokonca aj krvacali a su stale tehulky a uz pomaly z nich budu maminy... tak neboj to spinenie je normalne a fakt to moze byt nedostatok hormonov na co by ti doki mal dat lieky tak ti drzim palce... tesime sa tu z kazdej novej tehulky s endo!!! potom daj vediet ako si dopadla u doktora!

tak pekny dnik vsetkym...

ika33
25. máj 2010

Eicka - držím palčeky, aby bolo všetko OK. S tým špinením má Prahaxx pravdu, počula som už od viacerých žien, že na začiatku špinili, hľavne žiadne stresy. Dens ti určite lekár potvrdí, že si tehu a dá duphaston, ktorý budeš chvíľku brať a potom už bude všetko OK. Tak sa držkaj.

Evina - tak tebe sa to už fak neskutočne blíži. Myslím na teba každý deň. Tak nech sa drobec rozhodne sám, že už pôjde na tento svet a hľavne nech to je rýchlo a ľahko 🙂 Držím plačeky.

Dahra - no možno keby som aj ja bola tak v práci ako ty, tak by to bolo lepšie, len ja som tu zavretá 8 hodín pri počítači. Celý čas sedím, no a ešte sem chodí kopec nie uplne najsprávnejších ľudí, ktorí ma chcú vytáčať a ja k nim musím byť milá a niekedy by som ich najradšej prefackala, aby sa spamätali. Niekedy je v práci kľud ale časo sme tu pod tlakom a stresom a to ma už moc nebaví.

Katie- a ty nemáš vychádzky? Moja švagrinká mala. Je to sídce obmedzené kedy môžeš ísť von ale predsa len ideš. 🙂

filmushka
25. máj 2010

aj ja este pracujem 😀 po tajme som sem prisla precitat, ste sa rozpisali 😎
Eicka drzim palce, aby si k nam pribudla co nevidiet 😵 😵

katie233
25. máj 2010

Ahojte 🙂. Jasné, dávame na seba pozor. Ja som tiež bola workoholik 😀, manžel ma nabonzoval aj pred doktorom 😅, ale keď ja mám svoju robotu veľmi rada, tam je to každý deň o inom, len tá naša šéfka 😅. Volala ma do roboty s tým, že budem robiť len ADM a hneď prvý deň, čo som tam bola, ma poslala do terénu 😠. Takže sme si to vydiskutovali a chcela som ísť aj tak na pn, ale drobec ma zase predbehol 🙂.

Ika, vychádzky mi nemohol dať hneď po hospitalizácii. V utorok idem na poradňu, tak dúfam, že mi už dá. V nedeľu som síce na chvíľu zdrhla z domu (už mi "šibalo" z uzavretého priestoru), ale bála som sa celý čas. Tak ten týždeň nejako vydržíme, aj tak sú stále búrky.

Eicka, pri pobyte v nemocke som sa stretla s veľa dievčatami s tvojím problémom. Ja som tiež asi v 7. týždni mala slabučké špinenie, vtedy som si dala magnézium a vit. sk.B a prešlo to. Tak držím palce 😵

ika33
25. máj 2010

Aj ja pracujem 😒

dahra
25. máj 2010

Ahojte,
dnes som bola na krv u vseobecnej - tak mam zasa anemiu, vitaminy (zelezo) su slabe a predpisala mi riadne lieky. Mam nizky hemoglobin a tiez erytrocyty a hematokrit. Nuz aspon viem, preco som taka slaba posledne.
Zajtra idem na posledne sono, na ktore mam bezplatne narok. Prve mi robila gynoska na zaciatku tehotenstva, druhy bol morfologicky utz v 20tt a teraz v 30tt je uz posledne. Maleho neuvidim, lebo to je v nemocke ako na beziacom pase pocas vojenskeho rezimu zo strany sestricky a lekara, ktory nema casu nazvys. Snad mi aspon povedia, ako narastol a kolko vazi.

evina0
25. máj 2010

Dahra, Katie neskutocne ako aj Vam naskakuju tt 😵 😵
ja som sa zase v nolci budila na mrchovske bolesti ale take slabsie a dnes rano zase ich mam- ach ti poslickovia, ale verim ze to mam za par tak to este zvladnem.kontrakcie stale len nepravidelne len ma trosku stve slabe spinenie.vcera som si myslela ze to mam s vysetrenia ale aj dnes to mam tak som s toho trosku nervznejsia.uvidim co mi pobedia u nas na poradni ktora ma caka zajtra. som sklamana s toho ze poslickov mam takmer mesiac a krcok sa skoro nepohol 😒 ze telo cvici ale bez zmeny.

maminky ktore uz mate deturence mali ste niektora tiez jemne spinenenie nejak pred porordom???

katie233
25. máj 2010

Evi, čože nám 🙂. Tebe, ako krásne naskakukujú. Že 40! To ani pravda nie je. Posledný týždeň pred tebou. A už budeš mať drobca doma. Takto pred rokom sme ani nesnívali 😀. Ale aj ja na sebe cítim, že to neskutočne letí. Až mám niekedy z toho strach 😵.

Dahra, mne brali krv v nemocke, a našťastie som aspoň krvný obraz mala v poriadku. Dokonca aj tie pečeňové testy boli teraz ok. Lieky zabrali 🙂. Snáď sa to tými liekmi upraví 😉.

dahra
25. máj 2010

Caute,
Evina,
skus hodit otazku babam do temy - stastne maminy - finale uspesnych tehuliek s endo, tam ti skor napisu, lebo asi nemaju tolko casu chodit nakukat sem.

evina0
25. máj 2010

dahra dik idem tam pisnut

monci78
25. máj 2010

ahojte, dávno som tu nebola, dufam, že ste o.k.
Dahra krásne nám tie týždne ubiehajú, ja už začínam mať strach z pôrodu, ale už by som to aj mala za sebou. Jediné čo ma trápi je bolesť krížov, je to neznesiteľné...

evinaO ja som mala pred pôrodom špinenie, neboj sa nič, je to už tesne pred pôrodom a začalo to vyšetrením u doktora a skončilo do troch dní pôrodom. To sa už otvára krčok a ten bordel čo tam nepatrí ide von. No pomaly by si mala čakať kontrakcie aj. Držím palce...

evina0
25. máj 2010

monci ja mavam kontrakcie uz takmer mesiac ale nepravidlene, niekedy sa stale ze aj hodinku su pravidelne ale zistila som ze po teplej sprche trosku ustupia tak viem ze su to len poslickovia.
no dnes mi veru dost casto tvrdne brusko ale zatail zistujem ze je to nepravidelne. Dakuejm za odpoved velmi si to vazim a som hned kludnejsia a pevne verim ze aj u mna to skonci uz porodom 🙂 🙂

lucy778
25. máj 2010

ahojte
ale ste sa dnes rozpísali 😝

Vanesska - nie len tebe by sa nechcelo učiť, ani mne sa nechce 😀 , ale snažím sa premôcť nech tam nie som za úplného debila 😝

Dahra - ja som si dnes kúpila železo v šumivých tabletách a som zvedavá či zaberie. v piatok idem do poradne, tak uvidím ako to bude vyzerať s tým hemoglobínom a tiež rozmýšľam či si nedám spraviť kompletná krvný obraz u všeobecného.

inak je to úžasné, keď sa ten drobec mrví v brušku 😵 . ale naše babatko je už akési vybité, lebo vždy keď cítim pohyb volám mm nech priloží ruku a drobček prestane a po hodnej chvíli, keď to mm vzdá sa drobec zase pohne 😀 a to isté urobilo aj mojej mamine. sme sa smiali, že sa nenechá obchytávať 🙂
a odkedy mi doky objavil ten zápal o ktorom som nič netušila, tak mám furt nejaký problém, začínam byť z toho trošku otrávená. a po preliečení mi predpísal gynoflor, ale tam je ako kontraindikácia endometrioza tak som napochybách čo to môže spraviť, keď evine ložisko podrástlo aj počas tehu 😕

Evina - držím ti prsty a hádam ťa už drobec nebude dlho naťahovať 😉

katie233
26. máj 2010

Ahojte 🙂.

Lucy, takto sa aj náš drobec s nami zo začiatku hral na skrývačku 😀. Kopkal, kopkal, a keď niekto priložil ruku, tak prestal. Až v neskoršom týždni sa mu zapáčilo kopkať do manželovej ruky 😀. A teraz z neho máme takú veľrybu. Skoro vôbec nekopká, ale prevaľuje sa ako tá veľryba. Keď sa naťahuje, tak mi na brušku vznikajú parádne veľhory, brucho mi narastie aj o 5 cm 😀. A tento týždeň začal mať drobec štikútku. Takmer v pravidelnom čase, keď už ležíme s mm na gauči a on má priloženú ruku na bruchu, tak cítime, ako si tam štikúta. Najskôr sme mysleli, že to tak kope, ale je to slabučké a v pravidelnom intervale. Potom som si spomenula, že to aj Evka spomínala, tak ma napadlo, že to bude štikútka 😀.

Baby, ja som dnes mala hroznú noc. Celý čas som sa len prevaľovala, nad ránom som dostala hrozné kŕče do bruška a následne hnačku 😝. Takže dnes máme diétu. Budeme jesť len suché rožky 😒.

janemari
26. máj 2010

Ahojte endacky tehulky.Prisla som sa od vas nakazit a trochu inspirovat.este 4 dni a zacinam so stimulkou.Potom budem sem chodit castejsie aby ste mi posieli virusiky. 🙂

katie233
26. máj 2010

Ahoj Jani 🙂. Ja som si myslela, keď som ťa tu uvidela, že sa stal zázrak, motyka vystrelila a oznamuješ nám tú najradostnejšiu novinu 😉. To je fajn, že to už je za pár. Strašne moc držím palce TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 (len pre teba)

janemari
26. máj 2010

katie dakujem 🙂 No zazrak bude ked ivf vyjde s tymi mojimi hodnotami z Ca 125.Ale verime,musime verit.A o mesiac budem moct oznamit aspon to ci sa nieco oplodnilo,kolko a kedy budeme vkladat.Lebo cca o mesiac budem mat po odbere a cakat kolko fazuliek bude schopnych.

vanesska
26. máj 2010

ahojte...

lucy... tak nasa mala robila presne to iste ako pises kopkala si a ked mm prilozil ruku tak ani tuk 😅
a tiez sa teraz s radostou prevaluje ako velryba je to sranda to pozorovat ako sa brusko pritom hybe raz je tu raz tam...
ale okrem mm a mna ju este nikto nemal sancu zacitit rukou kazdy mi chyta brusko a ze ci kope ale kdezeeee... ona ma svoje kopkacie ritualy najcastejsie rano a vecer takze maju vsetci smolu... 🙂
a stikutku sme uz parkrat asi zazili aj my... je to presne take pravidelne ale netrva to dlho no myslim si ze to je stikutka...

jane... tak uz zacinas so stimulkou?? tak ti veeeeelmi drzim palce hodnoty Ca pusti z hlavy vies ze aj ja som ich mala take vselijake a cysty k tomu no a predsa sa podarilo...! musis verit vsetky ti tu budeme drzat palce aby si sa sem co najskor pridala lebo sa mi zda ze to chodi v takych cykloch baby co temicku zalozili su uz v maminkovskej teraz sme tu my a potom ked sa presunieme do maminovskej temy tak nastupi dalsia kopa bab zo snazilkovskej temicky...
myslime na teba...

majte sa zatial pekne...

evina0
26. máj 2010

jane nakazim ta virusikmi teraz este tehu. a potom mamickovskymi TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT
TTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTTT 😵 😵
treba verit a vsetko sa lahsie znasa 😉

rano sme boli na poradni u nas, sice na velmi rychlej ale pohoda.zmena neni ziadna akurat mam slabsi zapal tak som dostala cipky a do porordu sa to vraj prelieci asi aj koli tomu bolo to spinenie .ked som sa pytala ci som viac otvorena tak lekar povedal ze to nie je smerodatne lebo ked nastanu prave kontrakcie raz dva sa zena otvori.na dalsiu poradnu uz nejdem vzhladom nato ze piatok sa dozviem den kedy uz nastupujem do porodnice.vraj sa mam uz len drzat a vsetko zvladnut.
idem dnes spravit jeden pokus- kazde rano mi pekne tvrdne brusko a akonahle vypijem alchemilku tak mam pocit ze to prejde tak dnes budem bez alchemilky a aj Arnicu si dam az pred spanim a uvidime ci naozaj ta alchemilka utlmi kontrakcie( tvrdnutoe bruska) alebo si to len ja myslim.
inak lekar bol prakvepeny ze som predsa este dosla na poradnu a ze maly si dava nacas a hned poznamenal ze bude dost velky mam sa nato pripravit ale tak ci onmak uz mi to je jedno a chcem to mat za sebou.
drzkajte sa tehulky ja idem trosku pracovat az zabijem cas

monci78
26. máj 2010

no Evina to by som ale chcela vedieť ako sa máš na to pripraviť že malý bude veľký. 🙂 Ze čo tým chcel povedať. No a pokiaľ viem alchemilka je na uľahčenie pôrodu a na všetky ženské veci, žeby odtoho prestali kontrakcie? Pekne len behaj po schodoch a sprchuj sa v teplej vode to pomáha, ale aj tak su šéfmi naše detičky, môžme sa aj roztrhnuť. 😉 Ale potíšku ti závidím, ja mám ešte dva mesiace a už teraz mám dosť! 😒
A ešte otázočka, baby po pôrode stačia tabletky antikoncepčné na to aby sa endoška nevracala? Alebo čo dalej zo sebou?