Úspešné tehulky s endometriózou. Pridajte sa

monika3
22. jan 2009

Ahojte
vitam tu všetky uspesne tehulky s endometriozou a prajem nam všetkym pekne a zdrave babatka 🙂 🙂 🙂 🙂
Vieme ake to bolo narocne a preto je to pre kazdu z nas velky zazrak 😉

lucy778
16. sep 2010

ahojte

@janemari to je celkom dobré, keď si len raz obímala misu 😉 dúfam, že dnes to nebolo horšie.
ja som dnes doobedu mala zase lietačky po meste, lebo zase mi bolo treba kopec vecí vybaviť a pokúpiť a naozaj som mala dosť keď som došla domov. a to som chodila len minimálne - hlavne tam kde sa nedalo dôjsť autom 😀

janemari
17. sep 2010

@lucy778 tak dnes to nieje lepsie,vecer som este vracala a dnes uz 3 krat.Toto pocasie mi zabija 😖

vanesska
17. sep 2010

ahojte tehulienky...

jaj ako vas tak len narychlo citam spominam si na svoje posledne tyzden tehu a veru vam nezavidim...
aj ked neviem co je lepsie ci tie stavy ku koncu tehu ked uz ta boli cely clovek alebo tato nespavost a bezradnost ked male place a nenecha ta pospat a ty si z neho uz na nervy... ☹ asi to je tak narovnako... 😝
aj ked pri tehu mas aspon trochu casu na seba lebo potom ti ho drobec skoro vobec nedozici...
a inak uz vecicky mate vsetky nachystane a nakupene??
my sme zistili ze par veci sme pokupili zbytocne co sa tyka oblecenia pripadne ze ho mame aj zbytocne dost a vela veci nestihame vynosit... ale to bolo aj tym ze sme dost veci popri tych nasich kupenych este dostali pozicane a zdedene tak sa to nakopilo... no a nakoniec kedze malicka bola taky drobec ked sa narodila tak sme museli dokupovat este par pyzamiek v mensej velkosti nez 56 no a teraz rastie tak rychlo ze musime kupovat uz aj vacsie vecicky aby mala ked pride zima okrem toho nosi tie latkove plienky a tie jej niekedy robia dobry balik na zadocku takze jej nevieme zapnut bodynko tak jej davame uz vacsie...
ale z tych ostatnych veci sme asi zbytocne nekupili nic jedine klobuciky na kojenie nastastie sme nekupovali dopredu odsavacku ani sterilizator na flase co su velke palky a tie sme nepotrebovali... okrem toh osa to da vzdy dokupit po porode v pripade potreby...
no mala sa zacina mrvit tak musim ist ale popri kojeni vas vzdy priebezne sledujem a myslim na vas... 😉
a nebojte porod vas nemusi stresovat... povedzte si ze to zvladli miliony zien pred vami tak zvladnete aj vy a jednoducho to babo sa nejako von dostane a uz to budete mat za sebou a budete sa tesit z drobcekov...

😉 aj ked niekedy uz z nich budete zufale ale ked sa na vas ten krpec usmeje alebo sa tak spokojne ulozi na vasom pleci ako to zvykne robit nasa mala a tam si len tak spokojne knuci jak male maciatko tak to je fakt uzasne... 😉
drzte sa kocky!

janemari
17. sep 2010

@vanesska je dobre vediet co je dobre kupit a co nie pre babo.Ja nastastie nebudem mat vela penazi takze vela nebudem nakupovat 😅

ika33
17. sep 2010

Ahojte babulky.

Som sa tu dlhšie neukázala ale všetko je OK. Sem tam mám už poslíčkov ale inak je to pohoda. S tej mojej váhy ma bolieva chrbát ale veď už to nejako vydržím tých pár týždňov.
Dnes mi volali z predajne kočíkov, že už máme kočík, tak budúci týždeň ho pôjdem vyplatiť ale ešte ho necháme v predajni a tatinko ho pôjde vyzdvihnúť keď sa už narodíme 🙂 Teším sa, že už aj toto máme.
V ponedlok idem do poradne, tak som zvedavá čo nám nového povie ujo doktor. Potom vám sem napíšem.

Tak vám želám pekný víkend a držte sa. cmuk

ika33
18. sep 2010

Tak toto je moje bruško teraz 🙂

katie233
18. sep 2010

Ahojte 🙂). Jéj, Eri, krásne bruško 🙂). Sa mi zdá, že ho už máš aj trošku dole padnuté. Tak sa držte.

My máme vecičiek tak akurát. Vzhľadom k tomu, že malý viacej grcká, tak my využijeme všetko oblečenie, aj kúpené aj požičané. Každý deň periem malého vecičky. A veľa využívame aj látkové plienky a podbradníky. Stále ešte používame oblečko 56. A dúfam, že hodnú chvíľu aj používať budeme, aj keď nemám v tejto veľkosti veľa toho pokúpeného. Ale maminy nás zásobili vecičkami po nás.

Ja som si tiež kúpila len obyčajnú odsávačku na mliečko z tesca, použila som ju asi 2x. Našťastie mám teraz mliečka tak akurát od dojčenia k dojčeniu, lebo keď som párkrát odstriekavala, tak to bolo na nervy. 20 minút dojčenie a hodinu ešte odstriekavala. Strašne som bola z toho unavená. Ale to bola moja chyba, že som zase počúvala svokru. Tá mi povedala, že prsníky si musím odsať úplne, lebo sa mi budú robiť všelijaké zdureniny. Ale našťastie som potom čítala v knihe, že prsníky sa nemajú úplne odstriekavať, lebo to je signál, že sa majú zase naliať. Takže som nič iné nerobila a bola som z toho nervózna.Teraz si všetko riadim podľa seba a je to super.

A tiež sme nekupovali fľašky do zásoby ani žiadne termosky, sterilizátory. Ako písala vanesska, to sa dá poriešiť aj potom. Takže baby fakt toho zbytočne veľa nekupujte. Veď to, čo vás čaká potom, kupovanie plienok, vlhčených utierok ide aj tak dosť do peňazí 😀.

tak sa držte!

janemari
18. sep 2010

@katie233 svokry byvaju strasne mudre 😠 @ika33 vsak nemas az take velike brusko asi si si davala aj pozor na vahu 😉

ika33
18. sep 2010

@janemari - no sídce bruško nevizerá byť až tak veľké ale pribrala som už 16,5kg. 😅 tak neviem.

janemari
18. sep 2010

@ika33 a t osi mala 40kg ked si zostala tehu? 😀

ika33
18. sep 2010

@janemari nie nie mala som 57,5 kg, no a pred týždňom som mala 74kg. Teraz som sa už nepostavila na váhu radšej 😅 ale budem musieť, lebo v pondelok idem do tej poradne a musím nahlásiť váhu. Som inak zvedavá čo nám teraz povie Dr. JA už by som aj rodiť išla, už je to veľmi veľká záťaž. Túto noc som vstala, že idem na wc a normálne som mala tak spuchnuté nohy, že ma to až bolelo keď som mala na ne stúpať a ruky ani nehovorím, to som si normálne nevedela otvoriť dvere čo som nevedela zohnúť prsty ale potom to prešlo.

Dobre idem aj spať, lebo dnes som to troška prehnala a precenila som svoje sily, som hrozne uťahaná, tak dobrú. 🙂

janemari
19. sep 2010

Ahojte tehulky,alebo mame nejake nove maminy? Ja sa mam dnes strasne od rana len vraciam... 😖

lucy778
19. sep 2010

ahojte
mne sa už ani na net nechce chodiť, mám pocit, že bruško je zo dňa na deň väčšie a niekedy fakt nevládzem 😝 Som si holila nohy pred chvíľou, no mala som problém zdvihnúť nohu a z vane som skoro nevyšla 😀 Len dúfam, že drobec nebude žiaden valibuk, tak okolo 3 kg by bolo fajn, ale to si človek nevyberie.

@ika33 som zvedavá kedy to na nás príde. ja mám v stredu ešte poradňu a koncom septembra by som už išla aj rodiť, aj pre mňa to začína byť záťaž. už som si aj znížila dávku magnezka, aby som telu nespôsobila šok, keď po tých konských dávkach zrazu nič nedostane 😀 a zrejme tento týždeň ho už vysadím celkom.

@janemari to mi je ľúto, že stále vraciaš ale vydrž to 😉 príde aj také obdobie, keď si tehulkovanie užiješ 😉

a k tým vecičkám pre drobcov - neviem či mám veľa alebo málo, to sa všetko ukáže keď sa drobec narodí a aký bude nakoniec veľký. akurát som zistila, že paplónik mám asi trošku veľký a hrubý, takže ho odložím na neskôr. zo začiatku bude aj tak v perinke a myslím, že bohate postačí deka alebo nejaká tenšia prikrývka. takže som upustila od vyzdobenej postieľky 😝

ika33
19. sep 2010

@lucy778 - no veru aj ja som zvedavá kedy to na nás príde. Ja tiež mám už problém posedávať, najlepšie je už iba ležať. Dnes ma pobolieva aj podbruško a malinká je nejaká nespokojná. Ja som už magnézko vysadila, lebo mi lakár dal železo a povedal, že nech to neberiem naraz, tak sme sa dohodli, že magnézko vysadím uplne a budem brať iba železo. Zajtra k nemu idem tak som veľmi zvedavá čo mi povie.
Dnes mi mamina povedala, že mám dosť nízko bruško, tak neviem ak dlho to vydržíme. Tatino povedal, že ty určite vydržíš až do termínu. Tak som povedala, že nemusím, ešte dva týždne a potom už kľudne môže malinká prísť, lebo už je toto veľmi veľká záťaž na moje telo. Nevládzem už.

janemari
20. sep 2010

Tak ja este neriesim nejaku vybavicku,ale po druhom trimestri budem musiet.Zatial len tak nejake kociky obzeram ked idem po vonku.Dnes si idem kupit calibrum do lekarne,doteraz som mala femibion 800,a davam si tiez magnezium.

ika33
20. sep 2010

Ahojte babulky,
tak ja som už doma od lekára. Všetko je v poriadku, krčok je stále mäkký a má 1cm, zatial sa neotváram. Lekár povedal, že plnú polnú si už mám nachystať a keby niečo mám robiť poplach 🙂. V sobotu slúži v nemocke, tak sme sa doholi, že prídem, pozrie ma a spraví vyšetrenia (prietoky, CTG...). Kto vie možno si ma tam už aj nechá a porodíme 🙂🙂🙂 To by bola sranda. Pôvodne sme mali ísť v sobotu na svadbu, ale to už by som asi nezvládla, takže sme našu účasť na svadbe zrušili. Sme si robili srandičky, že naši sa budú svadbiť a ja bude rodiť. Keby to tak bolo by som sa fakt veľmi smiala. 🙂
Inak malinká má 2600g a má sa v pohode. Dnes som presne 35tt+5. Dr. povedal, že keby som aj teraz zrovna mala porodiť, tak je to už v pohode. Ale, že ešte týždeň nech vydržím. Bol hrozne zlatý, lebo mi povedal, že som rád keď vás vidím tu v mojej ordinácii a že ste ešte stále celá. Vidíte sme sa obávali, že porodíte skôr a možno ešte aj prenášať budete. Ale to už iba srandoval, lebo keď som sa ho spýtala, že ako to vizerá, tak povedal, že teraz to už môže prísť kedykoľvek a do termínu to určite nevydržím. Takže teraz to už čakám každým dňom. 🙂 sa normálne teším. Už by som chcela mať malinkú v náručí .

janemari
20. sep 2010

@ika33 vyroky lekarov ze to a to bude urcite tak beriem uz z rezervou.Tak ako mne povedalo uz viac lekarov vy nebudete mat deti a nieto ze otehotniem prirodzene a zazrak sa stal.Takze este aj prenasat mozes.Ale budem drzat palceky ak to na teba pride skor. 😉

lucy778
20. sep 2010

ahojte

@ika33 fajn, že je všetko ok. ja som zvedavá čo mi povie doky v stredu. dnes som bola v nemocke za vrchnou si ho zazmluvniť k pôrodu a budúci pondelok budem mať pripravené papiere. som nevedela, že to chvíľu trvá - som myslela, že podpíšem zmluvu, vyplatím a hotovo 😝

janemari
20. sep 2010

Tak pomaly vsetky odrodite a co ja 😲

mirip
20. sep 2010

@janemari ostanem tu ešte ja s tebou

janemari
20. sep 2010

@mirip viem ze aj ty si tehu,ale ukazes sa tu malo.Ako sa ti inak dari.

mirip
20. sep 2010

@janemari hej málo darmo starosti, máem toho teraz vela zateplujeme máme robotníkov a malá mi od minulej stredy teplotovala tak som sem občas ale neskoro večer len nakukla čo nové a spadla únavou do postele zajtra idem k Dr bojím bojím po 5. týždnoch

lucy778
21. sep 2010

@janemari ani sa nenazdáš a odrodíš aj ty 😉 mne to tehu strašne rýchlo zbehlo...

janemari
21. sep 2010

@mirip verim ti ze mas toho dost @lucy ano velmi rychlo to ide...

lucy778
22. sep 2010

ahojte
tááák aj ja mám už po poradni, všetko je ok a čakáme či sa niečo bude diať 😀 Tentokrát ma doky nevyšetroval, takže neviem ako to tam vyzerá, ale podľa ultrazvuku ok. a na ďalšiu poradňu až 4.10. - som myslela, že na konci sa chodí každý týždeň. dnes ma dosť pobolievalo brucho aj kríže zase, ale to už asi iné nebude. a končím aj s magnezkom, takže už len budeme vyčkávať, kedy to príde 😝

janemari
22. sep 2010

@lucy778 zaciatok a koniec tehu je rovnaky najprv nevies kedy otehotnesies a potom kedy porodis 😀

lucy778
22. sep 2010

@janemari nooo v podstate máš pravdu 😀

ika33
23. sep 2010

Ahojte kočky.

@lucy778 - ešte celá? No včera bol spln, tak možno preto si mala tie bolesti.
@janemari, @mirip - ako sa máte?
Ja som mala teraz dva dni upratovaciu mániu, všetko som poprala, vyžehlila, upratala, aby bolo čisto. No a dnes som uplný opak. Vôbec ale vôbec nič sa mi nechce, som ako mechom praštená a ufrflaná. Všetko mi vadí a nič ma nebaví. Papám iba preto, aby mi nebolo zle od hľadu ale inak vôbec nemám chuť na nič. 🙄

vanesska
23. sep 2010

ahojte kocky,

prisla som vas kuknut co nove ci su nove maminky... uz to zacina byt znova napinave... 😅
som rada ze sa drzite aj ked tie krize a opuchnute nohy a pod. nie su nic moc ale vydrziiiiite!

dnes sme boli s malinkou u lekarky tak prosim pekne ma 5600 g teda ze 3 tyzdne pribrala 1,5 kg no co vam budem hovorit je to maly pinguin stale by len papala dokina vykulila oci na tu vahu a povedala ze tak tu tu uz daaavno nemali 😀 no co ja za to mozem??? pritom mala uz nepapa az tak casto je pravda ze kedysi papala kazdu hodinu teraz uz kazde 2 alebo 2,5 niekedy potiahne aj 3 hodky ked spinka ale asi sa snazila dohnat tu vahu lebo v porodke bola taky maly krpcek mala len 2800g ked sme odchadzali...
preto som aj pisala o tych vecickach ze najprv nam chybali male vecicky okolo 50 a potom zrazu zacala rychlo priberat tak sme museli dokupovat vacsie... tak asi fakt sa neoplati kupovat vela dpredu ale priamo podla potreby...
inak teraz som aj rada ze sme nekupili dalsie veci ako manzel chcel krasny mantinel do postielky ktory bol sakra drahy a tiez aj drahy matrac tak som ho 2 mesiace odhovarala ze nie ze je to vela penazi a teraz som aj rada lebo mala skoro vobec v postielke nechce spat tak by to boli zbytocne vyhodene peniazky... a inak ziadny paplonik ani vankusik nemame mala spava pod deckou zatial jej to staci ziadny spaci vak ona potrebuje stale kopat nohami... akurat sme kupili ten antirefluxny vankusik ked grckala alebo ju palila zaha tak aby bola vyssie... ale to sa da tiez kupit potom...
a inak som vam chcela povedat teda neviem ci na tych kurzoch kam chodite sa bavite aj o dojceni ale veru skuste si dopredu nieco o tom nastudovat hlavne ako spravne prikladat babo v akej polohe a tak lebo u nas v nemocke to bolo take ze nam nikto nic neukazal az ked bolo fakt velmi treba tak prisli a nieco poriesili ale keby som si to dopredu nekukla na nete tak veru ani neviem ako mam malu chytit...
tak musim ist ideme s malou von...

lucy778
23. sep 2010

ahojte

@ika33 hej ešte som celá 😉 ešte taký týždeň by som chcela vydržať 😝 No neviem či na mňa vplýval spln, ale je pravda, že som aj zle spala - ale to už trvá niekoľko nocí. dnes ma tiež bolí brucho, ale nie tak mrchovsky a ani dolu, skôr ma bolí tak okolo pupka a je to taká tupá bolesť. ale dá sa to vydržať a netrvá to v kuse. a keby na mňa tak prišla nechuť do jedla, ja by som stále niečo tlačila 😀 a už aj keď som najedená ešte stále potom kukám čo by som zobla 😝

@vanesska som rada, že sa s maličkou pekne držíte. v rámci toho kurzu sme mali aj dojčenie, raz nám bola všetko povysvetľovať laktačná poradkyňa - bola to perfektná prednáška a mali sme aj video k tomu potom. vtedy som si uvedomila, že dojčiť to nie je len tak - tiež sa to treba naučiť. a viem, že aj v nemocke sú sestričky ochotné a pomôžu a vysvetlia keď treba.
ja len stále riešim tú stravu počas dojčenia, že čo je také naj aby aj toho mliečka bolo dosť.