Úspešní muži a my. Ste na tom podobne?

sakmis
6. feb 2008

Ahojte všetky!!! Modreho konika čitam pravidlene, často som tu našla odpovede aj na moje otazky. Zakladam tuto temu, lebo nic podobne som tu nenašla a pravdu povediac ma vyprovokoval aj jeden članok v nemenovanom mesačníku pre ženy. Som normalna baba, mam 26 a so svojim priateĺom som 8 rokov. Dnes spolu žijeme a snažime sa o babo. Ale o to tu ani tak nejde. v poslednej dobe sa stretavam s neuveritelnými nazormi na ženy, ktoré žiju s mužmi ako je ten moj. Ked sme spolu zacinali chodit mal 27 a pomerne slusne rozbehnutu firmu. Po čase som zacala pracovat u neho vo firme a darit sa zacalo tak, ze dnes si zijeme poviem naplno na "vysokej nohe". nechvalim sa tym a viem cim vsetkym sme si presli a zaroven aj nas vztah. Dnes ja uz nepracujem a zacala som studovat dalsiu skolu. Velmi ma vsak uraza, ked v nemenovanom casaku pisu o tzv. zlatokopkach a podobne naražky počuvam aj od ludi z mojho okolia. Nemaju pravo hodnotit moje city k priatelovi ale uz len to, ze si myslia, ze som s nim pre prachy a luxus ma dojima! Kocky ak ste niektora neco podobne zazili a zazivate prosim zapojte sa do temy...potesim sa vsetkym prispevkom. 😉 🙂

cukrikk
8. feb 2008

adulinka: uricte mas pravdu ze peniaze kazia charakter .... aj ja poznam baby ktore nikdy nic nemali nevedeli ani co je to kupit si znackovu vec.... a potom sa v celku dobre vydali a uz zabudli od kial prisli ....asi je to tak ze zena ktora cely zivot nic nemala nechodila s rodicmi na dovolenky atd a ked zrazu do toho vhupne nevie co ma od "samopase" robit ale zena ktora od mala vyrastala ako to vy nazyvate v strednej vrstve tak uz pre nu je to banalna vec a berie to vsetko z nadhladom... mozno som to napisala nepochopitelne 😀

abulinka
8. feb 2008

cukrikk: jj, to je ono. Ty sa ako pasujes v postaveni uspesny muz a ja?
Moj priatel je uspesny vo svojej praci: programator 😀 😀 Uz od mala sa v tom hrabe, co je nepochopitelne, lebo inak je uplne normalny. Ja som doma a snazim sa studovat a prekonat dalsie skuskove. Niekedy mu zavidim, ze je tzv. za vodou a nasiel co ho bavi a este ho aj za jeho konicka kralovsky platia 🙂

cukrikk
8. feb 2008

adulinka: ja to beriem asi tak ze muz je uspesny aj preto lebo sa mu doma snazime vytvart dobre podmienky, pohodu, klud proste teplo domova a preto moze podavat dobre vykony vo svojej praci.... takze miestami sa povazujem ja uspesnejsia ako on 😀 ved vychovavat deti je asi najtazsia praca ktoru robime 24hodin denne 😉
takze ak sa niekto citi ze je vo vztahu menejcenny tak hlavu hore darmo ja manzel podnikatel ci sportovec ak by sme im doma robili stresy tak firma krachne 😀 😀 😀

alexandra
8. feb 2008

Tiez sa okolie dozadovalo od mojho partnera odpovede, ci s nim nie som kvoli jeho vysokemu prijmu. Povedal im na to len jednu jedinu vetu: ´Ona to nepotrebuje.´

Viem ze som mozno trnom v oku mnohym v mojom okoli, len ti ludia asi nevidia, ze od 19 pracujem, chvilami som mala prace aj 2, na poriadnej dovolenke som nebola uz velmi dlho (matersku nepocitam 🙂) a sice mam 25, vlastne auto, skvelu pracu a nebyvam v podnajme, ale nikdy som napriklad nebola len tak cez vikend na diskoteke, alebo nelenosila tyzden v posteli. Pracovat som zacala 3 tyzdne po narodeni maleho, a i ked z domu a ked spinkal, aj tak som zarobila nejake tie peniaze. Takze to, ze je mi teraz fajn a neriesim nejaku kavu, kozmetiku, pripadne obed, nie je pre to, ze mi to niekto kupi..

elise
8. feb 2008

ahojte, ja nemám až tak úspešného muža čo sa týka zárobku penazí, pracuje ako obyčajný technik, ale chcela by som vám napísať svoju skúsenosť. napísala somna jeden chat len tak nájsť priateľov a pokecať o hocičom a tam sa mi ozvalo pár úspešných mužov podnikateľov, a opisovalo mi ako sú sami, manželky ich nechápu, nekontrolujú mobili aby som im vraj poslal foto...normálne sme sa s manželom na tom baili ked mi posielali mms. a dokonca som sa s niektorými stretla (len kávička ale očakávali viac, ale diskrétne...) odhlásila som sa od toho chatu.
ja vám veľmi prajem úspešných mužov aj kamarátka patrí medzi ženy čo majú vysokopostaveného úspešného muža a nemá núdzu openiažky, a vôbec to nezávidim, lebo milujem môjho muža a on je pre ňa úspešný aj ked nezarába kopu peňzí ale stačí nám to.
kašlite na okolie ktoré závidí, vy viete najlepšie aký sú vaši muži.láska je dôležitá bez lásky by sa to určite nedalo.

alexandra
8. feb 2008

Nastastie moj medzi tento typ uspesnych muzov nepatri 🙂

elise
8. feb 2008

alexandra to je super že nepatrí, som rada že aj úspešní muži ľúbia svoje manželky a detičky, ako ten tvoj Vás všetkých. 😵 pozerám že čakáte druhé bábenko a dievčatko tak gratulujem nech je zdravučké a má všetko čo má mať 😵 😵 , my sa snažíme o druhé a zatial to nejde ☹ ale podari sa to aj nám.

alexandra
8. feb 2008

elise pri tom malom tajfune to bude asi velmi narocne, ale nevadi, tesim sa na nu 🙂

susik77
8. feb 2008

ahojte, moj zaraba slusne, ale nechce robit karieru a rychle postupovat v praci, aby si mohol uzit malinku a byt s nou aj cez tyzden 🙂 on je s nou po veceroch, ked pride z prace, hra jej na gitare, okupe ju a potom nosi v babyvaku, kym nezaspi... 🙂
inak s tou dovcou: my sme chodili predtym ako sa mala narodila aj 2x rocne-1 dovcu do tatier a 1 do zahranicia-ale v zahranici sme si zhanali lacne ubytko cez net a skor sme cestovali-celkom sa da 😉 vacsinou sme mali penziony, al. 1-hviezd, hotely s ranajkami 😉
a s tym kupovanim bytu-myslim, ze teraz si skoro kazdy kupuje na hypo-aspon v mojom okoli nie je nikto, kto si moze dovolit v hotovosti...

sakmis
autor
14. feb 2008

Caute zlatokopky..ste tu niekto??? 😉

digysa
14. feb 2008

sakmis: este som tak rozmyslala nad tym "nasim" problemom....myslim, ze my, co mame uspesnych a bohatych muzov, alebo rodicov, alebo oboje.....tak my mozeme iba dakovat Bohu a tesit sa z toho, ze mame....
Su ine problemy, ktore su ovela horsie...ako ked rodina nema a ledva vyzije....a citala som tu, ze chudatka mamicky musia chodit do Second hand store -(sekacov, ako tomu na SK hovorime), aby si tam nieco na seba mohli kupit a tiez pre deti....

A este som chcela dost na margo teba. Nepoznam Ta osobne a neviem, ako sa spravas v spolocnosti. Podla toho, co si pisala, si dost inteligentna, dokonca nie si ani hlupa slepica, mas vzdelanie.... Potom ma uz napada, ze problem moze spocivat aj v tom spominanom spravani, ktore sa tu na internete neda moc prejavit. Vies, aj podla toho, ako sa clovek "nesie" po ulici, alebo akym tonom rozprava s ludmi, mozes posobit namysleno, povysenecky.....aj z toho nastvaju problemy...
Ale ako vravim, to sa tu neda zistit....na to musis sama dohliadnut.

Napr. ja osobne som mala tiez urcity problem, co sa vystupovania tyka...nebudem konkretizovat, ale moj manzel ma na to upozornil a tym mi aj pomohol odstranit to.

sakmis
autor
15. feb 2008

Caute!!!
digysa: od malicka ma rodicia viedli k tomu, aby som sa k ludom spravala tak ako chcem aby sa spravali oni ku mne. Vyrastala som aj mimo Slovenska a mozem povedat, ze Slovaci aj ked su zavistliví, tak su to srdecní ludia ovela otvorenejsí ako inde...az na Talianov 🙂 😀 . Priatel je teraz pracovne prec tak snad budem moct sem nakuknut castejsie...baby iste.... 😀 😉 🙂
A co sa tyka tých inych problemov...ja mam vo svojom okoli tiez ludi, ktorí su bohuzial nemozu dovolit co chcu som dokonca krstna dievcatku, ktoreho otec je tazky alkoholik a mama (kamoska este z dectva) je na vsetko sama. Pmaham jej ako sa da, ale nie vzdy je ochotna prijat moju pomoc a radu...
Co sa tyka mna, hej mam mozno "privysoke" sebavedomie na dnesne pomery ale to nezmenim. Asi to bolo aj mojou vychovou neviem...urcite sa ale neponosujem nad ludmi 😉

carmeny
15. feb 2008

Ahojte kočky "zlatokopky",

tiež sa pridávam k tým, čo majú muža, ktorý nemusí prevraciať každú korunku... neznášam, keď ľudia hovoria a ohovárajú a nevidia pozadie toho, ako skutočne sme sa natrápili, kým sme sa dostali tu, kde sme. Môj manžel má svoju vlastnú firmy, kde je generálne riaditeľ a zároveň vlastník, tiež máme každí svoje auto a tiež poviem, že to auto som si nekúpila sama, ale kúpil mi ho on, a tiež mám šatník plný značkových vecí, a môj malý je tiež výlučne obliekaný do značkových vecí a čo?!

Som úplne normálna baby, manželka, matka.. nemôžem za to, že som sa skutočne zamilovala do môjho muža, a vtedy nemal skutočne nič...kašlem na výkriky typu: ty šľapka, však ty si s ním iba kvôli prachom, všetko ti kupuje a pod.. to je len čistá závisť a mne to je všetko ukradnuté...

Každý sme tam, kde chceme byť... Ja som vždy chcela mať toto všetko, čo mám teraz... ale dokážem sa tešiť ešte stále aj z maličkostí, napr. keď mi mužík cestou z práce otrhne cez leto kvietok na nejakej lúke, alebo nejaký orgován, srdiečko, lízatko.. proste všetko.

Tak kočky, nevšímať si a len si vychutnávať to, čo nám život nadelil.... 🙂

digysa
15. feb 2008

sakmis: tak, ak sa riadis tym, co si pisala, tak uz nevidim ziadny problem v tebe, ale v okoli v akom sa pohybujes...
Tiez sa riadim : Rob to, co chces aby ini robili tebe... 🙂

cukrikk
16. feb 2008

digysa: ale to ze zena ide nakupit do sekaca neznamena ze je chuderka.... osobne som tam nikdy nenakupovala nemala som zatial tu moznost...... ale moja znama ma vyhladnute sekace a nikedy sa az pozastavim ake uzastne veci od tial prinesie.....
tiez som zila v zahranici a casto tam chodim na pomerne dlhy cas.... mam 2 deti a priznam sa ze este mi nikto na dieta nepovedal ze je american maly nevychovany.... hmm ked to tak clovek asi pocuje nieco v tom asi bude... 🙂

yonanevi
17. feb 2008

ked tu vas tak citam tak sa niekedy zastavim nad tym co pre vas znamena pohodlny zivot , peniazky , znackove veci , auta, dom.....Pre mna su to len veci, ktore urobia cloveku radost a mozno na kratky cas urobia zvas stastnimi, ale to nie je vsetko, ja ked sa len tak prejde po hlavnej ulici v Ke a vidim kolko je chudobnych ludi a bezdomovcov, tak ma prejde chut na vsetko ☹
tu pisete ako sa mate fajn a aky super zivot mate ale rozmyslali ste co by bolo keby ste nemali nic, mozno ano a mozno nie ja nemam rada popravde ludi,, ktory sa chvalia co maju a co dokazali, inteligent sa tym nikdy nebude chvalit co dokazal za neho sa chvalia vysledky ale nie on sam.
ale jedno viem peniaze kazi charakter a clovek zabudne odkial vysiel 😉 (tym co tu pisem nechcem nikoho urazit je to len moj nazor)

cukrikk
17. feb 2008

cela tato tema mi pripada velmi snobska.... tiez som si precitala niektore prispevky (nebudem menovat) ale okato sa tu chvalili co maju ako chodia oblecene ako obliekaju deti len do znackovych veci atd....na tento forum chodia ludia aj z inych vrstiev a nikto tu o nich nevie na nic sa nehraju a neopisuju svoju financnu nezavislost...
pre mna nie je dolezite kto co ma ale charakter..... a vela bohatych ludi nevedia co od samopase robit a v tedy zabudaju od kial prisli a ze su vlastne z masa a kosti ako aj ostatok 😉

mixka
17. feb 2008

cukrikk 😉 😉 😉

zuzula28
17. feb 2008

Moj manzel je uspesny muz, aspon podla mna, ale nema to adekvatne financne ohodnotene. Praca ho bavi a mi ho lubime. A keby sme zarabali vela, tak cestujem do nemoty a kludne si kupim aj tri kabelky LV a aj ine znackove veci, nie preto, ze su znackove a aby niekto videl, ale preto, ze su niektore naozaj naozaj kraaasne a jedinecne...a bolo by mi u riti, co si o mne kto mysli...budte rady, ze ste za vodou a teste sa zo zivota...A hlavne by som si kupila vsetky kozmeticke vychytavky, lebo to zboznujem od mala...jaaaj Sephora by sa otriasla v zakladoch!!! Takto si kupim len raz za cas nejaku krasnu exkluzivnu vecicku a o to vacsiu radost z toho clovek ma...
Ale zase niekoho ta zavist naplna pocitom blazenosti, ze je viac, no nie je tak?... 🙄 🙄 🙄

zuzula28
17. feb 2008

najvacsi borci su ti a la "honor na ulici a hovno v truhlici" 😀 😀 😀

yonanevi
17. feb 2008

zuzula to su aky 😀

zuzula28
17. feb 2008

yony, no ze zlate retaze, znackovi od hlavy po paty, peniaze co zarobi vraza len do seba, aby vyzeral, ze ma...a byva v 30 rokoch s rodicmi a nie je schopny im prispiet ani korunu na domacnost a zalozit si aspon blbe stavebne sporenie. Ale v bare ohuruje... 😀 😀 😀

dominka11
18. feb 2008

pripajam sa k teme, pretože toto je aj môj prípad. Ludia sú hnusní a neskutočne vedia závidiet, ale ja vždy hovorim, že každy má šancu ukazať čo v nom je...aj my sme finančne zabezpečení a ľudi ide z toho šlak trafit 😎

cervena_ciapocka
18. feb 2008

Kto stale rozobera bohatych a zabezpacenych je to len preto, ze zavidi. Je prijemne mat peniaze a nemusiat neuatale premyslat co si moct dovolit a co nie. Ak si doprajem nejaku luxusnu alebo drahsiu vec je mi jedno kto si co mysli, ved predsa nie sme povinny nikomu nic vysvetlovat.

cervena_ciapocka
18. feb 2008

Tiez je podla mna mylna predstava, ze bohaty sa nevedia tesit z malickost a ze o lasne veci ani nezakopnui. Ale tuto mudrost asi vypustil tiez niekto "nemajetny". Vsetko je to uplne individualne. A myslim, ze cela tato tema nema v podstate zmysel. Pretoze existuju aj zlatokopky a aj take ktore si to bohatstvo naozaj zasluzia. A vzdy sa najdu ludia, ktory budu zavidiet a ohovarat.

dominka11
18. feb 2008

it´s true.

zuzulik
18. feb 2008

cela tato diskusia mi pride pritiahnuta za usi 🙂 nehnevajte sa na mna,ale mne to pride tak, ze niektorym babenkam robi dobre sa pochvalit s tym co maju.....hm, niekto tu potrebu ma, iny zase nie, mna by ale nenapadlo sa chvalit tym co mam, co na sebe nosim, v akom aute sa vyvazam ..je to moja osobna vec a ked mi niekto zavidi, tak je to jeho problem,ale nie moj....a ak sa nemam za co hanbit a nemam co skryvat, tak to predsa riesit nebudem! tot moj nazor...
inak suhlasim s yon..... inteligent sa nechvali tym co ma , nie je dolezite co mas,ani to kolko titulov pred menom a za nim, ale aky si... a Tvoje ciny o Tebe prezradia dost!
a zuzula 28 🙂 je trefna 🙂
cervena ciapocka 🙂

cervena_ciapocka
18. feb 2008

zuzulik...na 100% suhlasim
navyse ak ma clovek peniaze vlastnou sikovnostou a pracovitostou nepotrebuje sa pred ostatnymi obhajovat, ze odkial ich ma, alebo vyhlasovat "ja nie som zlatokopka".
A keby som aj bola 😉 co koho do toho 😎

matullienka
18. feb 2008

Ahojte kočky,

aj ja mám pocit že niektoré sa tu chcú iba pochváliť tým čo majú a čo si môžu dovoliť, no nezabúdajte že to tak nemusí byť vždy.

Ja sa neradím nikam zatiaľ žijem s rodičmi, ktorým prispievam na domácnosť a nejaké peniažky si odkladám ale ani neriešim to či si kúpim niečo na seba za 100,- korún alebo za 2000,- keď sa mi to páči tak si to kúpim čo je na tom?

A naozaj máte pravdu v tom že veľa slovákov závidi aj to že má váš priateľ/manžel auto alebo byt no to ako sa k tomu musel dopracovať to už nevidia. Už som si na to zvykla a žijem tak aby som sa ja cítila dobre a cítili sa tak aj ľudia na ktorých mi záleží.

carmeny
18. feb 2008

netreba si všímať v nijakom smere okolie... je to dosť zničujúce, keď počujete, čo si o vás myslia a potom, keď k ním prídete sa tvária, že sú neviem akí úžasní priatelia. či sme chudobný, bohatý, alebo neviem ešte aký, aj tak budú vždy tu ľudia, ktorí nám budú závidieť čo i len nový strom na záhrade, takže tak... 😉