Úspešní muži a my. Ste na tom podobne?

sakmis
6. feb 2008

Ahojte všetky!!! Modreho konika čitam pravidlene, často som tu našla odpovede aj na moje otazky. Zakladam tuto temu, lebo nic podobne som tu nenašla a pravdu povediac ma vyprovokoval aj jeden članok v nemenovanom mesačníku pre ženy. Som normalna baba, mam 26 a so svojim priateĺom som 8 rokov. Dnes spolu žijeme a snažime sa o babo. Ale o to tu ani tak nejde. v poslednej dobe sa stretavam s neuveritelnými nazormi na ženy, ktoré žiju s mužmi ako je ten moj. Ked sme spolu zacinali chodit mal 27 a pomerne slusne rozbehnutu firmu. Po čase som zacala pracovat u neho vo firme a darit sa zacalo tak, ze dnes si zijeme poviem naplno na "vysokej nohe". nechvalim sa tym a viem cim vsetkym sme si presli a zaroven aj nas vztah. Dnes ja uz nepracujem a zacala som studovat dalsiu skolu. Velmi ma vsak uraza, ked v nemenovanom casaku pisu o tzv. zlatokopkach a podobne naražky počuvam aj od ludi z mojho okolia. Nemaju pravo hodnotit moje city k priatelovi ale uz len to, ze si myslia, ze som s nim pre prachy a luxus ma dojima! Kocky ak ste niektora neco podobne zazili a zazivate prosim zapojte sa do temy...potesim sa vsetkym prispevkom. 😉 🙂

goja
6. feb 2008

Babiky, tak sa s vami dobre keca...ale budem musiet ist do obchodu.

pupicek - podrazdi trosku len tak na odlahcenie - ktore si si vybrala ty? hviezdu ci kruhy?? 😀 (ja len ci mame rovnaky vkus - a ostatnych si nevsimaj, ja som narodena v ohnivom znameni a milujem dobre auta, nepotrpim si na bohvieake handry a kozmetiku, ale styri kolesa su moja slabost 😉 )

dominica
6. feb 2008

ella1, aj my sme na tom tak, tie hádky, že sa vôbec nevidíme, ale viem, že muž sa snaží a robí, čo môže. A ešte tiež neviem, koľko rokov bude trvať, kým budem môcť povedať, že sa máme dobre.

ella1
6. feb 2008

tak nech je to čo najrýchlejšie 😉

dominica
6. feb 2008

goja ďakujem, nejak nestíham čítať všetky príspevky, malý sa už zobudil a odpisovala som aj na IP, takže nestíííham...

dior
6. feb 2008

dominica,počúvaj malý Alex bude poznať tatina len z fotiek,ale to nikto nevidí 😠 ,ale ber tie hádky tak,že potom je pekné to udobrovanie 😉

pupicek22
6. feb 2008

Goja no moje je audi S3..tnavo modre...takze kruhy 😀.Ja mam slabost na topanky.....ale na nic ine ani nie... 😀

goja
6. feb 2008

pupicek chacha a vies ze som si aj myslela? ja mam tiez kruhy a mooc ma bavia 😀 a pomalicky zistujem, ze aj mojho maleho loptosa, ked sme na dialnici a prehodim na sport tak uz "vrci a soferuje" so mnou 😀

dominica
6. feb 2008

no už teraz čo robí za tatom: večer príde domov, malý už počuje kľúče v zámku, kým sa vyzlečie a umyje si ruky, tak malý rumázga, že kde toľko je a musí si ho hneď zobrať, nenechá ho ani vydýchnuť

mari.m
6. feb 2008

ahoj sakmis..
nuz, bohati ludia to nemaju lahke..
my sme nastastie taky stred..takze v pohode..
ale ked nasi boli na tom lepsie..zavistlivci nam doskrabali novucicku feliciu..prelakovanie nas vyslo velmi draho 😒

dnes mam priatela s autom, domom, vzdelanim..
je vela dievcat, ktore mi ho zavidia..
ale ja nechapem preco..ved si mozu takeho najst, ked po takom tuzia..

PS: dam ti radu, ked bude mat nabuduce nejaka predavacka na Teba skaredu poznamku, usmej sa na nu a daj pusu drahemu..a utrus aj ty nejaku ustipacnu poznamku..nech ju dotrha..
lebo ked sa zdujes,alebo zacnes na nu kricat..nic to nepomoze..to bude vyzerat,ze ma pravdu, ale ked sa nad tym povznesies a ona uvidi,ze si z toho nic nerobis, to ju total vytoci..
ja to poznam 😀

takze nabuduce povies :
ano, ja si tie saty vylezim..o com ty mozes s takymto chlapom len snivat..a stipni draheho do zadku..
nech ju dotrha..

vies, predavacky v drahych obchodoch si myslia,ze su bohyne..pritom tam len predavaju..nevlastnia to..

pekny den a ber zivot s humorom..
a ked niekto zavidi,nech zavidi..
aspon vies, ze si uspesna,kedze ti ini zavidia..

vela ššš 😉

sakmis
autor
6. feb 2008

Caute!!no vy ste popisali toho..este som nestihla vsetko precitat! ☹ kocky, my zijeme v dome v jednej z tych "lespich"casti Ba, mame byt v centre, aut plnu garaz, kazdy rok paradnu dovcu, v satniku mam drahe handry. A veru su dni kedy si hovorim, ci som takto stastna. Priatel sa mi sice maximalne venuje, ked nemusi ani do roboty nejde, riesia za neho ini, ale takyto zivot nie je jednoduchy. Niekedy uz mampocit, ze mam vsetko po com som tuzila, a kladeim si otazku ci ma vie potesit este nejak malickost. Teraz sa snazime o babo, zatim s anam nedari, ale myslim pozitivne, 😉
pupicek - absolutne ti rozumiem. Kocky co mi dali komplimenty: Dik,ale aj to uz bolo skomentovane! Vraj moj priatel keby nemal prachy tak taku babu ako ja nema...to zas vravia chlapi..no nevyberiem si. Mame par kamaratov, naozaj kamaratov, daju sa spocitat na jednej ruke, mam jednu naj kamosku, ale ta je teraz mimi Sr a ani neviete ako mi chyba nejaka spriaznena dusicka... ☹ ☹
Niekto kto by sa nepozeral a neriesil, ake mam auto, kabelku, džiny a odkial som to vzala...

sakmis
autor
6. feb 2008

Boze tie moje preklepi!!! 😲 😀

monkula
6. feb 2008

sakmis, ja by som ozaj neriešila ,skade máš handry, len škoda, že si v BA...

ella1
6. feb 2008

to poznám.mám pocit,že som bola šťastnejšia,ked sme nič nemali.čím mám toho viac,tým menej sa viem z toho tešiť.
teš sa z toho čo máš a nerieš blbosti. 😉

goja
6. feb 2008

babulky, ale no, ja by som navrhovala neriesit, ake to bolo a tak...moja babka by povedala, ze to je znak toho, ze si nevazime, co mame. Ak mame viac ako ostatni, tak sa tesme, ved kazdy sa snazi mat sa co najlepsie, tak si nevsimajme zavistlivcov, najdime si ludi podobnych k sebe, ved ako vidno, uspesnych muzov ma nejedna z nas a uzivajme si 😀

monkula
6. feb 2008

môj muž povedal jednu vetu, ktorá sa sem skvele hodí, myslím, že to citoval nejakého gréka..
Nikdy sa tak netešíme z niečoho, ako na niečo...

nanyka
6. feb 2008

užívaj si bohatstvo a nerieš, čo si ostatní myslia..dokazovať niekomu - "ale ja som si ten luxus vydrela" - nemá zmysel..Slováci sú typickí najmä závisťou, riešia druhých a nie aby sa starali o seba ☹ teda väčšina Slovákov, aby som nekrivdila..

mala som veľmi bohatého priateľa, tiež sa dostal k peniazom postupne, nie hneď od začiatku nášho vzťahu, no bol to práve on, čo po mne vyžadoval, aby som bola cica, ktorej starosťou sú len značkové handry, salóny krásy a kávičkovanie vo voľnom čase s kamarátkami..sprvu sa mi to aj celkom páčilo, mala som 21, bola som zaľúbená, čoskoro sme sa mali brať, ale..začal to preháňať, kúpil mi auto napriek tomu, že som nechcela, tak keď nemal čas, posielal mi odvoz a trval na tom, aby som odišla z práce, ktorá ma nesmierne bavila..atď,atď. 😔
zrušila som zásnuby, zbalila caky paky, odišla na pár rokov do zahraničia a drela ako kôň, no oplatilo sa. 😎

a moje okolie či v prvom či druhom prípade len závidelo. Zistila som,že nemá zmysel to riešiť, vyselektovala som priateľov a idem ďalej...
zaoberať sa pocitmi ľudí, ktorí pre mňa nič neznamenajú, to je len strata energie.

susik77
6. feb 2008

ahojte, ja mam skusenost, ze ked sme boli na vysokej skole s kamaratmi na rovnakej urovni-teda skoro bez penazi-bolo nam super, bolo to"ozajstne kamaratstvo. potom sme zacali pracovat a vtedy zacali vidiet rozdiely-podla toho, kto si nasiel aku pracu 😎 kamaratka studov. jazyky, nemohla najst nic na cely uvazok, a stale mi vycitala, ze mam lepsiu pracu, ze je to nespravodlive...iny kamarat si zase od nasd chcel stale poziciavat-ze na to mame ☹ takto sme stratili dost kamaratov ☹
moja skusenost: radsej sa vobec o peniazoch nebavit

monkula
6. feb 2008

nan, ako sa hovorí, kto chce psa biť, palicu si nájde...
Ono, taký luxus, ako si písala, je tak trochu aj väzenie...

ella1
6. feb 2008

to by ma bavilo........chvíľu. 😀

zuzidr
6. feb 2008

Môj manžel je tiež veeeelmi úpešný.....zobral si takú skvelú manželku ako som ja,a máme spolu nádhernú zdravú dcéku,ktorú neskutočne lúbime 😀 😀 😀 ale som namyslená,však?

manžel pochádza tiež z podnikateľskej rodiny,a majú dosť penazí,ale kedže u otca robí "obyčajného" zamestnanca a brali sme sa dosť skoro,ja som hned po svadbe išla na materskú(chcenú)tak my už medzi tú vyššiu vrstvu nepatríme,hoci netrieme biedu,nežjeme ani na vysokej nohe.taký stred by som povedala.ked som s MM začala chodiť,tak moje rovesníčky posedávali na discotékach a mali seberovných čiže 16_17 ročných chalanov,a mna neskutočne ohovárali,lebo ja som mala staršieho ,vývážala som sa na "firemnej fábií" a chodila som na kávičky....takže som prišla o pubertálne kamošky.....
A tiež sa po dedine rozpráva o svokrovcoch,že zase majú nové auto,a už 3krát za leto boli na dovolenke a pod. kraviny,ale to,že svokor skôr ako o pol osmej z firmy ani nepríde,že je tam celé soboty a sviatky a že svokra navrhuje a šije šaty celé dni a noci to nikto nevidí 😠 😀

susik77
6. feb 2008

zuzidr: ohovarat je lahsie, ako nieco robit 😎

monkula
6. feb 2008

jasné, radšej budú nadávať na tích šikovnejších, akokeby niečo urobili preto, aby sa mali aj oni lepšie...

susik77
6. feb 2008

ja mam skusenost, ze ludia si to odovodnia vzdy, preco na sebe nemozu zapracovat 😎 a ked im to chces vysvetlit...tak sa ti vysmeju ☹

ella1
6. feb 2008

kto nechce,dôvod si vždy nájde,prečo to nejde.

zuzula28
6. feb 2008

ella, no ahoooj nikde som dlho na teba nenarazila, ako sa mas v nasej vesnicke strediskovej? Aj vam zavidia aj nos medzi ocami?

nam zavidia aj to, ze sme sa pristahovali [taki mladi, no toto?] do noveho bytu a mali sme tu odvahu ho hned aj cely prerobit... 😝 No chapete to? A to sa mam este hanbit za nasich rodicov, ze vsetci studovali a makali jak draci a ze nam nasetrili? A mame aj stavebne este nedosplacane a asi si to dam na dvere, nech mozu kludne spat...Este ze nemame auto, lebo to by uz nerozchodili, primitivi hnusni!!!

sakmis, dik moore jaka kost!!! Ti dobre zavideli mrochty upatlane!! Ak je ten tvoj taky fesny ako ty, tak nebyt vydata, veelmi rada by som si to odlezala aj graatis... 😀 😀 😀 a vies co ma napadlo. ked budes mat take smutne pocity, ze ci to vsetko stalo za to [podla mna stalo, ked sa nad tym zamyslas], tak nakup par plysakov a cokoladiek niekam do detskeho domova alebo si adoptuj dietatko na dialku a budes mat dobry pocit. Ja by som tak urobila a bola by som z toho radostna...A potom by som si isla kupit sandalky od Manola Blahnika a bola by som aj nadalej radostna... 😀 😀 😀

nanyka
7. feb 2008

monkula, vystihla si to, väzenie to bolo 😒 ..
no v zahraničí som našla lásku svojho života 🙂 , máme sa finančne veľmi dobre, no nemám také šťastie mať ho pri sebe, môj drahý ostal vonku, nakoľko postupuje v kariére a ozaj sa mu darí..a ľudia zase závidia, ako je mi dobre, že nemám starosti väčšiny..len nevidia tú stránku, aká veľká obeta je to, byť bez neho tu sama 😔 , vidia len tie peniaze..našťastie sme obaja takí, že neriešime druhých a staráme sa len o seba a snažíme sa žiť čo najlepšie 😉 a keď sa dá, cestujem za ním, aby sme strávili spolu pár vzácnych chvíľ 😀 .

mouse
7. feb 2008

Sakmis, ak sa citis akosi presytena vsetkeho, co sa da kupit, zacni sa venovat rozvijaniu samej seba - aj tak inak, nie len intelektualne, ak mas na to cas a peniaze - je to idelna situacia, lebo nemusis riesit tie zakladne potreby 🙂 .

sakmis
autor
7. feb 2008

Caute!!
zuzula: 😀 si ma pobavila s tou kostou...inak moj priatel je normalny "maco" a mne sa paci 😉 Co s atyka adopcie, mame na dialku adoptovane deti, ktoré podporujem v studiu a tak. + prispievame na rozne organizacie a ja som aj clenkou jdnej nadacie 😉
monkula: Ba nie je daleko 😉
mouse: snazim sa robit co sa da... 😉 aj so sebou
Len mi proste lezu na nervy reci a pohlady ludi, ktoré mi do ksichtu kricia" mlada stetka..zlatokopka!" a skutocna kamoska chyba velmi. tie ktoé som mala na strednej a vyske, bud su daleko alebo si myslia o mne to co som uz spominala...bohuzial nemyslim, ze na uvod priatelstva mm kazdemu vysvetlovat ako sme sa s priatelom dostali tam kde sme dnes! Kocky ale pamatam si aj na doby, ked si si poziciavala na rokovanie kostym od kamosky, lebo na svoj som nemala 😀 😀
a co s atyka handier a vsetkych tych "mnamkovych veciciek" - vacsinu mi kupuje priatel, on si na tom opotrpi viac nez ja 😀

poleva
7. feb 2008

a ináč mne je jedno čo si myslia iní
my vieme svoje a hotovo 😅

dior
7. feb 2008

ránko sakmis 🙂
super téma-akoby si mi z duše hovorila-ja som sa presťahovala z rodného od kamošiek -už to nieja ono,tu si neviem násť takú spriaznenú dušu. Možno keby som aj bola v rodnom,tak ....ja už neviem asi som už dlhšie preč. Mám kamošky aj tu,ale veď to poznáš. Priateľstvo sa buduje roky,aby si mohla povedať nielen to pekné,ale proste priatelia si hovoria pravdu 😉