Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

mona1111
21. mar 2009

Peti ja som sa rozhodla, ze sa bude malicky volat Samuel. Tak som si povedala, ze ked budem rodit tak aj meno vyberiem, ved si nieco vytrpime 🙂
Ja ked som bola operovana v tretom mesiaci, tak som lezala po anestezii ten den ked ma operovali, potom celu noc, ale na druhy den, prisla sestricka, ktora mi pomohla vstat z postele a poprechadzat sa k umyvadlu oplachnut sa a opat do postele. Ale uz som vedela, ze mozem vstat tak som pomaly sa aj sama pokusala. Vraj sa to lepsie hoji ked sa pomaly hybes. Najhorsie je si sadnut lebo su bolesti, ale zo dna na den bolo lepsie.
Urcite ti Peti vsetko vysvetlia.

petra1985
21. mar 2009

moni ja si myslim, ze ked ho tvoj muz prvykrat uvidi tak mu to bude jedno ako si ho pomenovala 😀

a co ti bolo, ze si bola operovana v 3 mesiaci? To si uz asi spominala nie? Uz nepamatam.. no sak si myslim, ze to budu pomahat.. len dufam, ze so sestrickami sa tam bude dat vychadzat.. tiez som pocula, ze sa lepsie hoji ked sa pohybuje clovek no uvidime mne taky zakrok budu robit prvykrat vobec neviem ake to je 😉 ale urcite prijemnesie s babatkom ako ked niekomu vyoperuju slepak 🙂 urcite sa to lepsie hoji hehe

lucijja
22. mar 2009

ahojte babule...stale ste vsetky 2v1? 😀 Nejako to tu utichlo...vari uz nerodite... 😕

wild.horses
22. mar 2009

happy mother's day. 🙂

mona1111
22. mar 2009

ahojte. Tak dnes asi vsetci oddychujeme ved je nedela nie? 😀 😀 😀

lenullkak.
23. mar 2009

Ahojte...Aký ste mali víkend???

Ja hrozný!!! Od soboty rána, od jednej mi tiekla z nosa krv a keď som si ju išla vysmrkať tak som vo vreckovke našla 5cm zrazeninu a to sa mi v poslednom čase stáva často... a do nedele do rána to isté, len s tým, že som nevedela to krvácanie zastsaviť! A včera večer a dnes do rána??? Už som si v noci myslela, že sa Zojka pýta na svet...to boli zase ukrutné bolesti...najskôr ma boleli kríže a pravá noha, tak som išla spať a v noci pred druhou sa mi sníval sen, že najkú ženu strašne bolí vrch brucha pod rebrami a kríže a zobudila som sa a to ja som mala tie bolesti. Išla som sa vycikať a ľahnúť si naspäť a o pol hodinku som myslela, že zošaliem od bolesti...prešlo mi to aj do nôh a na spodok bruška - myslela som, že ten tlak mi vytrhne všetko von a malinká sa nechcela ani pohnúť...tak som sa zľakla. Zapla som lampu, Peťo sa prebral a opýtal sa čo sa deje, tak som mu povedala, že ma bolia kríže a bruško a on taký rozospatý otočil sa na druhý bok a spal ďalej...tak som mu povedala, že keď mu tam aj porodím či ho to ani netrkne...potom som mu kázala, nech mi podloží nohy a do hodinky ma to prešlo, ale tie sny potom... Normálne som v sne porodila a Zojka bola taká strašne chudučká a škaredá a nechcela mi papať mliečko z pŕs, jaj normálne mi bolo z toho špatne...
Aj vy ste mávali takéto bolesti?????????

petra1985
23. mar 2009

ahojte

lenullka oh tak to si mala fakt hrozny vikend.. lenullka mna ten vrch brucha boli skoro vzdy.. je to hnusna bolest no ked myslime tu istu.. ja to citim tak ako keby chytila organy a krutila nimi no otrasne skoro ako taky hnusny krc.. ja som mala taku divnu noc v piatok som myslela tiez, ze uz nastal ten cas.. vobec som nemohla spat brucho mi tvrdlo nedalo sa lezat ani na boku ani na chrbte lebo mi je takto zle fakt hrozna noc.. ale nezavidim ti musela si sa zlaknut.. tie sny su normalne kazdy hovori, ze ked sa ti sniva o babatku tak to nie je dobre ale ma sa nesnivat buducej matke o jej dietatku? Sak to je blbost.. mne sa sniva tiez vselico.. mojej mame, priatelovi, sestre, ocovi kazdemu sa uz snivalo o babatku .. a tiez take sny niektore, ze dovidenia.. kazdy uz chce aby to babo prislo na svet a bolo vsetko v poriadku tak to preto.. lenullka ja som mavala take bolesti asi od 30tt a to mi pretrvava doteraz hlavne to pod prsiami na vrchu brucha.. teraz mozeme ocakavat asi vselico.. ja uz sa nemozem dockat pondelka lebo mam pocit, ze uz je to cim dalej tym horsie a niekedy mam pocit, ze to nevydrzim uz.. bude boliet rana ale nebude boliet brusko a nebude tvrdnut a nebude velke a vsetko mi chodi po rozume uz sa neskutocne tesim..
lenullka hlavu hore raz za cas na mamicku pridu aj take ukrutne bolesti to je vsetko s tym spojene, ze sa telo pripravuje na porod ja neverim mamicke, ktora povie, ze nema pocas tehotenstva ziadne ukrutne bolesti aspon raz.. hlavne, ze ta to preslo .. a teraz je uz vsetko ok?

lucijja
23. mar 2009

baby aj mna velmi boli vrch bruska tesne pod prsiami. To je niekedy hrozna bolest...ono ma to boli permanentne, ale niekedy tak strasne picha, ze si myslim ze uz to nevydrzim.
U mna zatial ziadne naznaky ze by som mala ist rodit... 😒 a ja by som uz tak chcela... 😀
Manzel sa mi smeje, lebo uz snivam o tom, ako si lahnem na brucho a budem sa dosyta prevalovat na posteli. 😀
Ja mavam najvacsie bolesti take bodave asi v podbrusku, ked v noci vstavam na zachod, alebo niekedy ma v panve tak pichne, ze ma az zmota. Vyzera to hrozne smiesne, lebo to vyzera ako keby som tancovala nejake elektro bugy 😀 ale mne vtedy veru do smiechu nie je... 😖

lenullkak.
23. mar 2009

Peti, tak to si ma ukľudnila...ja som tieto bolesti mala už aj v 25tt a to som vtedy bola v nemocnici...ale už je OK, a tie sny boli len kvôli tým bolestiam...mne sa celé tehotenstvo sníva o malinkej a vždy len v dobrom a toto bolo fakt len za tú bolesť...a môj Peťo máva tiež nočné mory a to už o mojom pôrode...
Aj ja sa teším s tebou, že sa na to tešíš...som zvedavá ako nám tu budeš potom písať ako to všetko prebolí, keď už máš bábenko v náručííí...
...a myslím si, že mi to máme také rovnaké to tehu, lebo aj ja mám pocit, že to bude už len horšie s tými bolesťami a tiež mi bude ku koncu už dlhoooo a budem sa neskutočne tešiť na deň D 😅
...no takto o týždeň už budeme tu bez teba...a ty budeš túžobne čakať, keď ti do náručia vložia TATIANKU 😅 😅 😅

lenullkak.
23. mar 2009

Luci...tak teda je nás viac takých ubolených... 😨 😅 ☹
...to už vidržííííš, veď to ti uletí ako voda

lucijja
23. mar 2009

mne sa prvykrat snivalo ze rodim ked som bola v 26tt...zavolala som si sanitku, lebo som bola sama doma, ale nakoniec som ju aj sama soferovala.... 😀 no haluze...a od vtedy sa mi sniva stale...a posledne tri tyzdne kazduuu noc... 😅 Myslim ze to patri k tomu. Ved sny su nase podvedomie a naco mysli najviac kazda nastavajuca mamina??? Suhlasim s Petou ze to je riadna blbost to co sa hovori ze buducej mamine by sa nemalo snivat o babatku... 😖

mona1111
23. mar 2009

lenullkak tak to si mala naozaj hrozny vikend, ale ked je to uz ok tak to som velmi rada.
Ja som zase nespala tuto noc. Isla som na WC okolo jednej hodiny rano a to som sa prevalovala z boka na bok asi tak do pol stvrtej, pritom sa mi podarilo zobudit aj manzela. Ale potom sa mi nejako podarilo zaspat a to som spala asi tak do deviatej.

Lucija - ja mam prepadove bolesti vl lonovej casti, je to niekedy az take ostre bodnutie, ze niekedy vidim aj hviezdicky. Brusko mi tvrdne pravidelne pocas celeho dna.

petra1985
23. mar 2009

lenullka v pohode vsetko hovorim ja mam vzdy take bolesti a presne take ako lucia opisala ze pod prsiami tak pich na nevydrzanie.. si neviete predstavit ako sa tesim len ten posledny tyzden ide nejak pomaly este len pondelok 😀 keby uz aspon streda.. ah jo.. hej a to aj vam tak trpne hore pod prsiami vrch bruska? no mne to trpne tak hnusne, ze na nevydrzanie.. je to strasne neprijemne.. normalne citim strpnute brusko hore oooooh 😖

lucijja na toto lezanie ne bruchu sa tesim neskutocne aj ja🙂 ja som si nikdy nevedela predstavit, ze ked budem tehotna jak ja to prezijem tak dlho nelezat na bruchu.. ale to ta prinuti samo

lenullka to uz bude len horsie neboj sa 😀 fakt je pravda, ze zena na konci sa uz nemoze dockat ja uz citim v bruchu take velke a silne babatko podla toho jak tlaci jak sa kruti, ze az.. a neviem kde ho tam mam bo brusko ani nemam poriadne.. okamzite ked pridem z nemocky tak sa vam ozvem🙂

mojej mame sa snivalo napriklad, ze sa mi roztrhlo brucho pod prsiami a vykukla Tana a taky usmev nahodila, ze uz som tuuu 🙂) fakt tym snom sa clovek nevyhne nech su akekolvek..

lucijja
23. mar 2009

😀 😀 😀 Peti tak tomu vravim sen....

ja som musela v sobotu vyzerat ako najplodnejsia mamina v obci. Isla som na prechadzku a zobrala som svagrinine deti, nech si trochu oddychne, tak som isla s trojrocnou neterou, trojmesacny synovcek v kociku a ja brucho ako balon. 😀

Inak ja som sa tak strasne nasmiala na tej mojej neteri malej, ked svagrova este len cakala maleho Kubka tak jej vytlacilo pupok. A prisla do obyvky v takom obtiahnutom tricku a ten pupik jej trcal a jej mala dcera sa nan pozrela a zasepkalai tak zdesene, oci dokoran:"maminka pozri, Kubko vystrcil prstik...!!!" 😀 Skoro sme vsetci od smiechu popadali z gauca... 😀

mona1111
23. mar 2009

lucija - to si ma ale rozosmiala 😀 😀 😀 😀 😀
Tak take hlasky od malych deti mam najradsej, vzdy povedia co maju na jazyku. 😀 😀 😀

petra1985
23. mar 2009

lucijja 😀 😀 😀 😀 ta to je hlaska jak svet 😀

rybecka
23. mar 2009

Ahojte,
ako sa mate joj uz je to na nevydrzanie co aspon ja 😅
a deticky a ich hlasky su take zlate a uprimne ja mam doma 2 rocneho tak to pozname 😀

mona1111
23. mar 2009

ahoj rybecka

mna teraz prepadla nadcha tak len soplim. Nemozem dychat je to hrozne. V noci som toho vela nenaspala a citila som ako si aj malicky v brusku hlada nejaku dobru polohu na spania, presne ako ja. Teraz cez den asi dospava co nenaspal v noci, lebo nejako je dnes kludny. Zajtra idem do poradne tak som zvedava, co mi povedia nieco nove.

lenullkak.
23. mar 2009

Luci, to je fakt hláška za 100 bodov...he he he 😀

Ahoj rybečka...kuk som si tvoj album - malý je zlatý...a tebe sa čudujem, že 39tt a ty máš na sebe rifle...ja nosím iba tepláky alebo šušťáky od kedy mám bruško... 😀 😀 😀

Moni, teba si tam asi už zajtra aj nechajú, nie???? 😨

mona1111
23. mar 2009

lenullkak - este to asi tak vazne nie je. Vraj vsetko co citim - telo, maternica sa pripravuju. Termin mam v sobotu tak som zvedava ci budem rodit v termine.Vies ze by som to chcela mat uz za sebou. Ale prirode nerozkazes, ked to pride tak to pride. 🙂 🙂 🙂

terezka044
23. mar 2009

jaaaaaj uz sa len tesim ako tu napisete ze mate drobcov pri sebe 😝

rybecka
23. mar 2009

lenullkak tiez rifle boli len na fotku 😀 😀
cosi ja ich nenosim a boli este aj manzelove 😀 lebo do svojich nevojdem 😀

petra1985
23. mar 2009

no tohouz sa neviem dockat kedy si natiahnem normalne rifle a nie gate 😀

wild.horses
23. mar 2009

nuz, brusko uz tvrdne pravidelne, hlavne vecer a do toho este kopance maleho, no proste parada 😎
este 6 dni, snad nebude vela pretahovat, chlapcom to trva niekedy dlhsie 😉
som zvedava, ci vobec kontrakcie rozpoznam, lebo hlavne vecer ked je brusko stvrdnute mi je az tazko dychat a citim sa tak akurat na tycku 😎

lucijja
23. mar 2009

wild.horses...6 dni? ved v pase mas termin siesteho aprila... 😕 alebo sa nieco zmenilo?

wild.horses
23. mar 2009

tak veru, 6 dni podla prveho scanu a 3 dni podla druheho 🙂 , mala by som si asi zmenit udaje v pase 🙂, ale ved to nie je az take podstatne.
pozdravujem prievidzu, bojnice su moje rodne mestecko 🙂

lucijja
23. mar 2009

ahaaa...tak uz mi je to jasne...tak drzim paluchyyyy.... 😅

terezka044
24. mar 2009

baby co cakate, stalo sa vam tu ze niekto porodil predcasne? alebo necakane? 🙂 🙂

rybecka
24. mar 2009

zienky ved tu nikto nerodi co to? 😅 😕 my si to pekne odnosime asi az do terminu 😉

petra1985
24. mar 2009

a ja som pocula zas, ze dievky sa prenasaju a chlapci chcu ist skor von 😀

terezka tu z nas co si tu piseme? myslim ze myamya to uz cakala a ostatne baby tak to neviem lebo sa dllllho neozyvali a tak sa ozvali, ze uz maju babo🙂

rybecka no ja na tvoj termin by som mala ist na cisarsky ked to vydrzim tak mozno aj porodime naraz 😝