Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

veronika81
3. mar 2009

petra..no ano, doktor povedal, že ho poriadne kŕmim 😀 ale vraj je to ešte v norme.
A na aké vyšetrenie to ideš??

lenulka, veď ja som veľmi zvedavá, ako porodím. V januári som mala nariadený prísny kľudový režim, lebo som mávala už kontrakcie, strašne mi tvrdlo brucho (našťastie som sa neotvárala), napchávali ma magnéziom, vo februári ma dr. len prosil, aby som ešte vydržala a teraz sa cítim úplne skvele, že možno nakoniec aj prenášať budem 😒
Dva mesiace sme každý večer malého prosili, nech ešte vydrží, nech sa ešte nepýta na svet..no a on to teraz zobral doslova 😀 asi ho začneme prosíkať, že už môže výjsť 😀

myamya
3. mar 2009

čaute baby, tak aj ja sa pridávam, chcem už rodiť. Aj mne sa to už blíži. Stále len čakám a čakám a neviem či je to horšie alebo lepšie, ale doktor mi minulý týždeň povedal, že som už otvorená a každú chvíľu môžem čakať, že porodím, tak všetci netrpezlivo čakáme od štvrtka. Bruško mi tvrdne a myslím, že som už mala aj falošné kontrakcie, trvali tri hodiny a fakt som si myslela, že už idem a nadránom to prešlo, tak som bola sklamaná, ale zároveň som si aj vydýchla, lebo sa tak trochen bojím, je to predsa niečo čo som ešte nezažila a neviem čo mám čakať. Mne robil ultrazvuk minulý týždeň a mlinká vážila 2680 tak neviem či je to malo alebo akurat. Zajtra idem zas, tak mi držte palce, som zvedavá či som otvorená viac.

petra1985
3. mar 2009

veronika ma strasis mne tvrdne tiez🙂 a mam pocit, ze niekedy strasne tak ako pises oh..
no hlavne, ze to mas uz ok..

jaaj no ja idem na CTG dnes

myamya
3. mar 2009

petra: ale to je už normálne, že ti tvrdne bruško, to sa chystá na pôrod, mne tak tvrdne už dlho, len pokial som sa neotvárala bolo to normálne v tomto období ale teraz to už môže znamenať pôrod v mojom ppripade.

veronika81
3. mar 2009

peťa, CTG? čo to presne je? to sú tie ozvy?
A nechcem strašiť, neboj. Aj niečo berieš na to tvrdnutie?

Myamya, presne viem o čom hovoríš..prídu tie falošné kontrakcie a iba čakám a počítam, či sa to opakuje a či to silnie 😀 ale zatiaľ to vždy prešlo, tak som potom aj sklamaná. Ja sa zatiaľ pôrodu vôbec nebojím, možno to ešte príde.. A na koľko si bola otvorená? Lebo ja mám napísané, že Cervix 1,5 cm, bránka pre špičku. To znamená, že som otvorená na 1,5 cm??

lenullkak.
3. mar 2009

veronika, ja mám teraz to čo si ty mala v januári...presne to istéééé 😅 . tak dúfam, že za tých 9 týždňov čo mám ešte pred sebou to bude v poho a neotvorím sa predčasne... ☹ 😨

petra1985
3. mar 2009

veronika hej to su tie ozvy.. neberiem nic podla doktora to je normalne tak teraz uz asi je ako pise myamya..

myamya
3. mar 2009

veronika: keď ti pravdu poviem, vôbec mi to nepovedal, len som mu v deň poradne povedala, že mi tvrdne dosť brucho, tak ma vyšetril prstami a povedal, že niečo sa tam deje a že som už otvorená a mám už čakať na pôrod, že každú chvíľu mi môže prasknúť plodová voda, ale zatiaľ nič. Ale vieš čo strašne ma bolia kríže a bruško mi už padlo dole a ty ako si na tom, nepadlo ti ešte?

lenullkak.
3. mar 2009

myamya, aj ty máš takého drobčeka... 😅 potom napíš koľko pribrala, som zvedavá...

veronika, podľa mňa je to 1,5 cm... 😅

rybecka
3. mar 2009

aj ja chcem rodit ale este mam troska casu. 😉
Prve babo som porodila v 39tt tak dufam ze aj to pojde tak skor pred terminou dufam ze nebudem pretahovat lebo ja so netrpezlivy cloviecik 😀

veronika81
3. mar 2009

Petra, keď som odoslala správu, tak som si uvedomila, že už si v 37tt - mne vtedy dr. Magnezium vysadil, že už netreba. To tvrdnutie je už ozaj normálne.
Ja som zatiaľ na ozvy nebola ☹ včera som sa pýtala na to a vraj až budúci týždeň. Nechápem.. Ale prietoky kontrolujú na sone každý týždeň, tie mám v poriadku, tak neviem či to má s tým súvis a preto ma tam zatiaľ neposlali.

lenulka, určite vydržíte! Treba hlavne oddychovať, nenamáhať sa a žiadne stresy. A myslieť pozitívne 😉

myamya
3. mar 2009

lenullkak: myslíš, že to bude drobček? ja vôbec neviem aká by mala byť váha, ale inak v poslednej dobe som postrehla, že chlapci sú nejakí väčší, čo poviete? no malinka možno bude malinka ale jej mamina za to bude jak velryba 😀 ozaj ja som hrozne pribralam až sa sama seba desím ☹

lenullkak.
3. mar 2009

peti, určite áno. aspoň v to veríííme... 😅

myamya, myslím, že nebude veliká...taká akurát... 😀 a z toho si hlavu nerob...veď to sú tehu kilečká z našich šťastíčok... 😀 😀

lenullkak.
3. mar 2009

a keď sme už načali tú tému kilá...ja už mám na sebe 10kg a to mám ešte 9 týždňov pred sebou 😀 😀 😀

lenullkak.
3. mar 2009

bóže už mám zmätok v tých menách...veronika určite vydržíííme...
😀

myamya
3. mar 2009

lenulka: hm tehu kilečká dúfam, že pôjdu čoskoro dole, lebo......ale nie ja sa teším na malinkú a stojí to za to, teraz je ona prvoradá a až potom ja 😅

veronika81
3. mar 2009

myamya, no mne zas včera povedal, že na pôrod to ešte nevyzerá ☹ Ale už som čítala takých príbehov, že "na pôrod to nevyzerá" a do večera porodili 😀 Mne sa už aj zdá, že mi trochu kleslo brucho, cítim to aj pri pľúcach, že už nemám také tlaky, lepšie sa mi dýcha. Mňa kríže rozbolia, iba keď niečo robím, napr. cez víkend, keď som zmývala podlahu.

myamya
3. mar 2009

lenulka: ja už 2O kilov, tak preto tu tak stonem 😀 dnes som si pozerala tehu knižku a najviac som pribrala v 8 mesiaci 5 kil, hruza, ale tento mesiac to stoji, už by sa aj patrilo 😀

mona1111
3. mar 2009

Uz som spat, vy ste sa ale rozpisali. Ja som zatial navarila dobru polievocku.
myamya - ja si tiez myslim, ze tvoja malicka bude vazit tak akurat ked sa narodi. Moja kamoska porodila v piatok a mala vazila 3140 g a merala 51 cm. Takze aj tvoja to moze este dotiahnut kym sa narodi. 🙂

myamya
3. mar 2009

veronika: to mi ani nehovor po upratovaní je to hrúza, tak tie kríže bolia, že som minule zo spánku plakala, ževraj, každé prehodenie na druhú stranu ma neuveritelne bolelo
no a ja čo som počítala článkov, že ani kontrakcie nemusíš mať, ani voda nemusí odtiecť a zrazu ti povedia, že si otvorená na 8cm, tak potom neviem ako to mám rozoznať, či už idem alebo nie 😖

lenullkak.
3. mar 2009

ja som za 3 týždne pribrala 4kg a to som zo začiatku priberala max. kilo za mesiac... 😀

veronika81
3. mar 2009

práve cezo mňa preletala taká slabšia kontrakcia 😝 Ja toto pociťujem už dva mesiace, beriem to už ako súčasť tehotenstva..veď ja nakoniec ani nezbadám, že idem rodiť 😀
Aj keď myslím, že "naostro" to bude oooooveľa silnejšie 😨

A kilá, ja mám + 17kg, ale všetci pozerajú že kde..všetko je v brušku, samozrejme trošku zadok a stehná, ale na pohľad žiadny extrém.

myamya
3. mar 2009

no ja neviem ako ale vždy za mesiac som pribrala 2 kila a teraz ze 5 a to moja strava, keby si to videla ukážková 😀

veronika81
3. mar 2009

myamya to vážne?? A to ako mám potom zistiť, že rodím? Ja nechcem porodiť doma 😀 Veď to je najhoršie, že ani neviem čo mám čakať..či kontrakcie, plodovú vodu alebo hlienovú zátku 😖

mona1111
3. mar 2009

Ja si z priberania velku hlavu nerobim. Pytaju sa ma kamaratky, ze kolko som zatial pribrala ale podla mna je to zbytocne hovorit, ved uvidim kolko mi ostane po porode. . Na poradni mame taku perfektnu vahu, ze stale vazi ako sa jej chce aj sestricka mi povedala, ze ta vaha je proste blba.

myamya
3. mar 2009

ani ja som neni nejaký extrém, jasné že to neni tých 50 kilečkov ako predtým ale tiež som neni až taká obrovská a nafúknutá, až na tie prsia, tie sa mi tuším zväčšili aj o tri čísla 😀

lenullkak.
3. mar 2009

veronika, určite budeš rodiť ani sa nenazdáš... 😅 a bude to silnejšie, určite, ale to prežiješ a keď budeš držať v náručí svojho synčeka aj zabudneš, že si mala nejaké bolesti...aspoň to tak všetky maminky hovoria... 😀 😅
aj ja to mám tak uložené tie kilečká ako ty...

myamya, aj ja to tak budem mať, veď už tearz tak nárazovo priberám...
😀

myamya
3. mar 2009

mona: no to ti závidím, ani ja si z toho nechcem robiť hlavu a predsa si robím a to poznám furt sa ma niekto vypytuje, že koľko som pribrala a ide ma poraziť, oni sa snáď z toho tešia 😠

lenullkak.
3. mar 2009

myamya...tie prsia ťa neťahajú k zemi - he he 😀 ja ich mám také akurát k brušku...ale tebe to nazávidím...ešte sa ti naplnia mliečkom a to ešte len budú dudy... 😀 😅

sirinka
3. mar 2009

baby ja vam normalne zavidim, ze uz ste tak tesne pred porodom...aj ja uz chcem...aj ked zatial toto tehu je ukazkove a fantasticke....ale viem, co ma posledne mesiace caka.... 😅