Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

petra1985
7. apr 2009

ja som tiez mala pred take vytoky asi tak tri dni.. pistek bud pripravena🙂

pistek24
7. apr 2009

baby ja uz som pripravena len drzte palce 🙂

petra1985
7. apr 2009

noo len zase ked odjide hlienova zatka tak to moze byt do porodu este 2 tyzdne ale aj dva dni takze to take.. este nic nie je iste🙂

shelly13
7. apr 2009

Ahojte dievcata, drzim palce vsetkym, ktore uz to coskoro caka 🙂 Ja mam poslednu dobu tiez cudne pocity. Zrazu ma zacali pri chodzi boliet slabiny, maly sa mi hybe a citim, ze uz je strasne nizko, niekedy ma tak pichne, ze mi vystreli krc do nohy. Aj mam take ako keby menstruacne bolesti niekedy. Co myslite, ako to je este daleko? Ja by som chcela porodit az v maji... Ale asi je to nas synacik, kto si vybera... 🙂 Hlavne, nech je vsetko ok.

cimika222
7. apr 2009

shelly aj ja mam maleho velmi nizko a mam podobne pocity ako aj ty a termin mam az 7.mája tak uviidime kedy sa vyberie ist von na svet

zuzkaprofant
7. apr 2009

aj ja mam take bpolestio uz dlho ako na menzes a kruze ma bolia vkuse a pri cikani jojkam tak mi maly tlaci asi mne povedala hebame ze snad dopo velkej noci maly sa bude pytat vopnku by mohol bo ja uz sa nevaldzem hybat taka som velka napuchnuta bo ked pojde po terminy tak explodujem asi do maja neviem ako vydrzim pokope ked uz mam teraz 25kg rano vazene a to priberam nehorazne resp vodou sa nalievam ☹

aduuska
8. apr 2009

ahojte baby, ja som vcera vecer citila uz trosku väcsie bolesti ako pri kramoch, aj to dlhsie trvalo, len sa neopakovali pravidelne. A boli ma cely spodok, hlavne takto rano. A krize tiez. Bola som sa totiz vcera s kamoskami previezt autom, tak sa maly mozno trosku poposuval dolu. A dnes musim tiez nieco vymysliet aby som len nesedela doma a hybala sa.

pussycat
8. apr 2009

poradte mi...som v 36.tyzdni a chcem vediet ako je to s pohlavnym stykom...kedy snim prestat?moze ublizit dietatku??? 😕 😕 😕

pistek24
8. apr 2009

petra nestras ma ja uz nechcem cakat 2 tyzdne ☹

pistek24
8. apr 2009

dnes idem na kontrolu tak som zvedava co mi povie dam ve 🙂 diet

pistek24
8. apr 2009

dnes idem na kontrolu tak som zvedava co mi povie vecer porozpravam ale dnesnu noc som mala celkom kludnu iba taka pol hodinova menstrulacna bolest 🙂

aduuska
8. apr 2009

pussycat, s tym sexom je to tak, ze ak ti to doktor vyslovene nezakazal, tak nie je dovod s tym prestat. Babätku ublizit nemozte, je chranene az az.

pistek, tak drzim palce, nech je vsetko fajn, potom napis

petra1985
8. apr 2009

pussycat ja by som s nim uz skoncila teraz🙂 lebo sex ti moze porod vyvolat v neskorsom stadiu tehotenstva..

pistek no uvidis co ti povie daj vediet🙂

lenullkak.
8. apr 2009

Ajoj Petulík, kukla som fotky...ste prekrásna rodinka... 😅

petra1985
8. apr 2009

lenullka hehe 😀 dik 😝

petra1985
8. apr 2009

lenullka a ako vy?

lenullkak.
8. apr 2009

My dobre, práve si pečiem muffini...mňamiky 😝 😀

shelly13
8. apr 2009

cimika222: To mame skoro pri sebe termin, ja mam 1. maja, ale z cisto realistickych a praktickych dovodov by som bola radsej, keby sa narodil 5. maja 🙂 Lebo tak nejak mi vychadza 270 dni kvoli materskej (som zivnosticka :((() ak sa narodi skor (co sa asi aj stane) tak dostanem minimalku. Hruza tento system. Zbytocne som si dobrovolne priplacala nemocensku.

Ale k tym pocitom: dnes v noci ma maly tak stuchal do mechura, ze ma tam az tak pichalo. To ze chodim tak 4-5 krat za noc na vecko, je normalne, ale teraz to normalne az tak rezalo. Niekde som citala, ze babatka sa vo vyssom stadiu tehu menej hybu. Ten moj sa hybe coraz viac. Na jednej strane som rada, na druhej je to s nim dost divoke 🙂 Uz sa tesim, ked bude na svete. Maly hyperaktivny...

lenullkak.
8. apr 2009

shelly...to rezanie som mala aj ja a dr. mi zistila baktériu streptokoka...takže šup šup k dr. a nech urobí výter 😕 😵

lenullkak.
8. apr 2009

...treba to preliečiť

petra1985
8. apr 2009

shelly no tych 270 dni sme mali vybavenych v socialke aj my..to dobrovolne.. keby sa narodila po 27. marci tak by sme to dostali narodila sa vsak 25. marca takze nic z toho🙂 ale hlavne, ze sme zdravi.. pocula som ze sa to potom da vyuzit ked cez matersku marodujes.. skus si o tom nieco zistit..

mne sa tiez hybala cim dalej tym viac.. to je len dobre aspon vies, ze este ma miesto🙂

lenullka ah dala by som si.. mne teraz po tehu strasne berie babovka ja by som to jedla cely den ah.. asi si upeciem si mi spravila chute🙂

shelly13
8. apr 2009

lenullkak.: Skusim sa dokiho na to opytat, ale vyter mi robili pred dvoma tyzdnami a nic tam nebolo.. Ono ma nereze pri cikani, ale iba ked sa maly mrvi, tak mi akoby tak stuchne do mechura a to robi ten rezavy pocit.. Myslis, ze to fakt moze byt ten streptokok? Uvidime, opytam sa ho...

Inak baby, ako casto chodite do poradne ku koncu? Ja zatial stale kazde dva tyzdne. Niekedy mam tolko otazok, ze mi to pripada malo, aj ked vysedavat v cakarni sa mi teda moc nechce.

shelly13
8. apr 2009

petra1985: Ja som strasne nastvana na tu socialnu. Je to cista vytahovacka penazi a namiesto toho, aby sa cloveku snazili pomoct, tak ho takto buzeruju za nejake dva dni hore dole. Ale platit musis. Je to strasne zle vymyslene. V podstate, ked som tam bola minuly rok, tak som nevedela, ze uz som tehotna (take 2 dni 😉 ). A preto mi to tak vychadza dementne. Keby nam tie peniaze aspon vratili, ved to vychadza skoro tisicku mesacne navyse len tak doluftu. Skusim si zistit, ci mozes byt PN na materskej, nejak sa mi to nezda...

petra1985
8. apr 2009

ja som do poradne chodila posledny mesiac kazdy tyzden ku svojmu porodnikovi kedze od 36tt nas prebera nemocnica.. niekedy som chodila aj dvakrat do tyzdna..

shelly ta ti poviem, ze to je riadna hovadina.. ja som nevedela mesiac, ze som tehotna a vyslo to ltt i tak to nevyslo🙂 a este mi volala ta baba zo socialky a povedala, ze musim vydrzat do 27. co asi nevydrzim takze asi nic z toho chapes? trafena.. a ja som si bola ista, ze vydrzim lebo termin som mala az 29. mi to privolala normalne opica jedna🙂 ale je mi to teraz jedno uz.. vsetko je tak ako ma byt🙂 i ked je to fakt rozdiel ked dostanes o dost viac ako to minimalne je to hrozne.. pre matku a dieta 6000 na mesiac ani nie tolko aspon mne to tak vyslo nech idu do riti.. este ze priatel ma dobru robotu inak neviem co by sme robili... zdieraci hnusni je to fakt.. ty im platis a oni ta este kopnu do riti nakoniec.. nepoviem zeby mi to nevyslo o mesiac ale dva dni? no co uz.. poviem ti, ze my sme na to mali tiez riadnu zlost

shelly13
8. apr 2009

Petra: No, ja budem mat matersku tych 4.800, ci kolko vlastne je minimalna ☹ A to si fakt neviem predstavit. To je suma, ktoru som minula na benzin mesacne, ked som chodila do roboty!!! Esteze manzel zaraba normalne, tak mozme fungovat, ale nechapem, ako niektore rodiny z toho mozu vyzit. Obdivujem ich. Budem sa musiet uskromnit, ale to mi az tak nevadi. Urcite budem po nejakych par mesiacoch nieco robit, aspon z domu. Ved uvidime, ako mi to male umozni. Na druhej strane si chcem matersku a dieta uzit, a nechcem (ak nebudem musiet) od dietata odchazdat. Ale tri roky byt doma nevydrzim, to viem nabeton... Ale keby mi vyslo tych 270 dni, tak budem mat len o nieco vyssiu - mozno nejakych 7-8 tisic max. Ale to uz je o nieco lepsie a da sa to... Tak malinkemu dohovaram, aby vydrzal. Len ci to ja vydrzim, lebo uz by som bola najradsej po porode. Musim sa zamestnavat (stale nieco upratujem, lestim, periem, zehlim..) aby som si neuvedomovala, ze ma vsetko zacina boliet...

petra1985
8. apr 2009

no tak 4800 je fakt bieda to uz je sila.. ja mam necelych 6000 a sa mi to zda biedne ah
pozri ja som bola v pokoji od oktobra.. lezala som doma kludne vsetko v pohode nikde som nechodila a porodila som skor🙂 fakt som sa setrila nic som nerobila len lezala doma.. je to na malom🙂 ale co vies nenahovaraj si, ze porodis skor lebo porodis🙂 ber to tak, ze termin mas vtedy tak nan sa chystaj.. a menej sa namahaj🙂

aduuska
9. apr 2009

Dobre ranko baby, mne sa tiez nezda, zeby sa maly hybal stale menej, praveze stale viac a viac. Je to take mile, ked vystrci ritku alebo chrbatik. Vcera vecer ma tak bolel zaludok, ako uz davno nie, potom som uz ani nevedela, ci mam aj kontrakcie alebo nie. No v kazdom pripade horky cajik na zaludok to napravil a uz je vsetko OK.

Pistek, ako si vcera dopadla?

pistek24
9. apr 2009

ahojte baby no ja som vcera dopadla tak ze sa moj stav nezmenil som otvorena na 2 cm a nic ine mala som aj na monitore kontrakcie ale slabe tak mam cakat idem az v utorok po velkej noci ked to dovtedy vydrzime 🙂 ale musim povedat ze tuto noc som sa vyspala super az mam pocit ze ma mimi nechalo vyspat aby som potom mala dost sil 😀

a co sa tyka pohybou tak aj mne bolo povedane ze sa bude menej hybat ale nic pravda tak tancuje jedna radost vcera ma az nastrasila lebo na monitore mi zacalo pipat ze sa nieco deje ale to len to ze tak kopalo babo tak vyskocili hodnoty ale zlakla som sa poriadne 🙂

shelly da sa tam este vybavit rodicovsky prispevok ale tam sa asi pocita aj manzelou prijem tiez som chcela takto si doplacat ale niejak som to nestihla ale ja aj zamestnavam tak tam je to zase trosku inak 🙂

aduuska
9. apr 2009

pistek, hlavne, ze je vsetko OK. Ja som bola v poradni minuly tyzden a mam prist az na buduci po Velkej noci a tiez neviem ci to este stihnem, necham sa prekvapit. Minule ked mi robil ctg, tak maly kopol mozno raz, asi buval alebo to mal proste na haku, ale vsetko bolo v poriadku.

dannynka
9. apr 2009

ahojte 🙂

pistek tesim sa s Tebou ze je vsetko oki 😉 .A v dobrom Ti zavidím aj ten spanok,mna posledne dni moj Dominik vobec neche nechat vyhajat,zas som v noci do 3-tej kukala na pc zamenu manzeliek 😅 .Dalsia poradna ma caka az utorok po velkej noci,ale u mna to zatial na porod nevyzera teda aspon ja nic take necitim 😅