Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

scandya
22. apr 2009

cafte, tak teraz mi volala sestricka , ze doktor isiel na pohreb , ze mam prist zajtra.... ☹ a to som sa po dlhom case aj namalovala troska. tak teda zajtra az uvidim

Dici- na co je vlastne prestne ten malinikovy caj?

luba142
22. apr 2009

lenullkak..: ja som to nemyslela tak ze mi to vadi ale ze uz ani ja sa neviem dockat ale viem uz asi co ma caka kedze mam uz doma jedno a som zvedava ake bude toto druhe

dicinka1
22. apr 2009

scandya...to je na pripravu na porod vraj..je tu aj ta tema..pockaj pohladam ju... 😉 vraj bude lepsi a rychlejsi porod 😉

scandya
22. apr 2009

tusim som to tu niekde videla, ok dakujem, idem do mesta potm pridem 🙂

dicinka1
22. apr 2009

ok..papa..pekny dnik 😉

luba142
22. apr 2009

dicinka1: ja ho pijem ale len raz denne bo som sa bala ale asi uz ho zacnem aj 2krat ale ci to niecomu pomoze to sa uvidi 🙂

dicinka1
22. apr 2009

luba..mozno budes mat lahsi porod... 😉

luba142
22. apr 2009

no prave ze chcem vyskusat ale prvy som tiez nemala tazky tak dufam ze ani druhy nebude

pistek24
22. apr 2009

ahojte baby ja som este tu ako sa dnes mate ? 🙂

luba142
22. apr 2009

pistek24_ jej ty uz mas aj pomaly rodit co? Ja som prve prenasala tyzden

petra1985
22. apr 2009

lenullka 😀 veru tak nepusti.. kym ju uspim tak ..🙂 a dnes ma nejaky lahky spanok vsetko ju budi.. lenullka no ako sa citis?🙂 na porod? 😅

lenullkak.
22. apr 2009

dicinka ja ho nepijem, chcela som, ale jedna pani magistra mi povedala, že je to hlúposť...a neviem ho ani zohnať 😠 .

scandya...no už to musíš vydržkať do zajtra 😉

luba142...jasné ja to chápem...inak som zvedavá ktorá z nás troch porodí ako prvá... 😀

Jej Pištek no čo povedal doktor???

Peeeti 😀 , nie necítim sa na pôrod...vypekám hanácke koláčiky 😝

dicinka1
22. apr 2009

lenulka..najdes ho aj v cajovniach...vola sa to po slovensky OSTRUZINA MALINOVA... 😉

pistek24
22. apr 2009

luba142 poviem ti ze som si myslela ze taraz uz budem doma aspon s 2 tyzdnovym miminkom ale opak je pracda ale uz sa neviem dockat 🙂

lenullkak. bola som vcera a ze sa to nemeni a idem aj dnes lebo som mala krv v moci a nevedia odkial sa tam nabrala takze vecer napisem 🙂

lily1983
22. apr 2009

ahojte 🙂 ako vam je dobre, ze ste uz na materskej, tak sa mi nechce ist do robotky 😖
a uz vas to pomalicky caka, mate uz terminy za dverami..my sme s mangelom zacali včera chodit na
pripravny kurz, je to zaujimave, je tam sranda, trosku tažsie v angličtine, ale zvladneme to, niesme sami
cudzinci..a mylsim, ze ma tam troska pripravia, kazdy utorok tam mame byt.
verim vam dievcata, ze sa uz neviete dockat, kedy to pride, a uvidite miminko.
ani ja sa neviem, a to si len zacinam chystat vecicky do porodnice,
a pre malinku moju..v sobotu ideme kupit kocik, a potom o dva tyždne postielku..hadam to stihame.
aj vy mate v sebe take energicke babatko? mna neuveritelne kope, az to boli miestami, a myslim, ze uz
sa jej tam asi nepaci, alebo co 😨
...a ten cajik pijem aj ja, zacala som pravidelne jednu denne, asi tak dva tyzdne ho pijem..vola sa caj z listu malinniku..chuti mi, ale len vecer, rano pijem zeleny 🙂

zuzkaa11
22. apr 2009

no, aj ja uz mam toho plne zuby niekdy.....hoci som v 32tt, brusko mam akurat velke....ale moje vnutornosti uz nemaju miesto, boli ma pecen, zaludok aj pluca....tazko sa mi dycha, aj ked niesom v pohybe a maly ma niekdy tak velmi koplne, alebo tlaci na vnutornosti, ze to je uz na nevydrzanie... ☹ v noci dostanem krce do obydvoch noh asi 30x, menam polohu na spanie, k tomu sa mi urobila asi v 3mesiaci hrcka na prvaje ruke aked si ju presilim, tak nemozem nou vobec hybat...dalej brutalna migrena....aspon ze opuchu noh nemam.... 😒
a o bolestiach chrbta ani nehovorim...moj manzel ma normalne opuchnute a cervene ruky ked ma masiruje....kazdy den...je to velmi tazke a najradsej by som to mala uz za sebou.....fakt

petra1985
22. apr 2009

lenullka 😀 ta ty si hotova pekarka raz mafini raz toto🙂) a to co za kolacik? ja som sa pocas tehu nemohla dovarit BB pudingu strasne som sa ho ojedla

shelly13
22. apr 2009

Ahojte dievcata, tak ako sa citite? Ja som dnes napriek krasnemu pocasiu stale nejaka unavena, ospala... Hneva ma to, vobec nemam energiu. Citala som, ze pred porodom ma zena viac energie, no na mna to neplati. Som taka ubolena a uz sa mi aj dost divne chodi. Uz sa neviem dockat, kedy to bude, ale na druhej strane mam z toho celeho "tremu". Vcera som si citala o starostlivosti o babatko, vobec nic o tom neviem, iba nejaku teoriu - o kupani, kojeni, obliekani, fakt mam z toho obavy, ci to vsetko zvladnem...

pistek24
22. apr 2009

no baby mojej malej sa vobec nechce na svet takze termin sa nam posuva na neviem kedy mam ist v piatok 😢 no uvidime kedy pride ale verte mi ze taky 33 az 38 tt nieje este nic oproti tomu co vas caka v 40tt uz sa ledva nosim 🙂 ale mam jednu malu vyhodu ze to moze trvat maximalne este tyzden 🙂

scandya
22. apr 2009

lenulka- ja chcem byt prvaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa 😀 😀 😀

nikanika28
22. apr 2009

No caute babeny, tak si vas tu citam a rozmyslam, ze uz aj ja to mam vlastne za par 😕 😅 . Uz mam toho akurat tak plne brile...Mam ist na planovanu sekciu, len este neviem presne termin, zajtra idem na poradnu, tak sa snad uz cosi aj dozviem, ale max. asi tak tyzden skor ako mam termin....ufffff...uz nech to je..

zuzkaa11
22. apr 2009

nikanika28...mozem sa opytat, pereco ides na sekciu?
vieš či musíš, alebo chceš...ja som mala možnosť ísť k jednemu porodníkovi na sekciu, ale neviem či mám ísť....poradte mi prosím....som v 32tt

petra1985
23. apr 2009

zuzkaa11 ked nemusis nechod...

lenullkak.
23. apr 2009

Ahojky.
Dicinka, Ďakujeeeem 😉

Juj Pistek...a nie si prechladnutá???vtedy býva krv v moči a nemusíš mať ani bolesti pre cikaní 😨 . Tak už len týždeň....hmmmm, tak držím päste aby to bolo už dnesa alebo zajtra 😅 .

shelly, nič z toho nerob, že nič nevieš...ani ja neviem a spolieham sa na reál, keď už bude maličká na svete sa to proste aj sama naučíš...každé bábo je iné a teória sa v praxi líši 🙂 .

scandya, pôjdeme naraz a bude 😀 😲 😀

Jeeeeej Nikinka - konečne niekto májový čo má po mne termííííííííín 😀 😀 😀 😀 . Ach, ale máš skôr rodiť cisárskym ☹ ....som zvedavá čo ti dnes povedia....či musíš 😒

Zuzkaa11, ak nemusíš zo závažných zdrav. dôvodov tak nechoď... 😕

Peťulka ajoj...videla som, že si pridala fotočky 😉 ...Že bebe puding 😀 ...mne nechutíííí, ja mám radšej čok. od DR.Otker... 😀 ako Tánička? koľko už váži??? ako to zvládaš??? mliečka máš dosť??? o koľko sa ti asi zväčšili prsia keď si porodila a naplnili sa mliečkom???? vôbec si to neviem predstaviť 😖 ☹

terezka044
23. apr 2009

baby a vam sa este neplnia prsia?
ja ich mam uplne horuce a bolave ☹

petra1985
23. apr 2009

lenullka🙂 ahoj hmmm cokoladovy kazdy dobry🙂 lenullka no vazi uz asi 4 kila! doktorka povedala, ze sa mame krotit je to normalne? sak ked jej chuti jest tak co? z nemocnice sme isli s vahou 2800... pribrala riadne sak je jak bambulka.. mlieka mam habadej nic nerobim len kojim mala viac je jak spi heh🙂 a naje sa a nie a nie zaspat mam problem ju uspat je strasne aktivna viac je hore ako spi..prsia sa mi nejak nezvacsili mozno trosku a naplnili sa mi tak riadne asi na treti den.. ale strasne bolia a picha ma v nich je to bolestive no.. a hlavne citis ked sa ti nalievaju.. ako pise terezka vtedy su horuce a bolave.. sak uvidis sama🙂 hlavne ked si ich chytis citis, ze su plne a vacsie ale na pohlad nejako nie..

terezka to je zaujimave🙂 mne to zacalo az po porode..

lenullkak.
23. apr 2009

Terezka aj ja ich mám vkuse horúce a také ťažké ako balvany a ja, že to mám teplotu...a vyteká mi aj mlezivo z nich...takže mne sa teda ešte viac nalejúúúú - no AMEN 😖 😲 😀 😝

Peti z doktorky si nič nerob...keby mala menej g maličká tak aj to by bolo zlé...ved ked jej chutí nech len papká 😅

scandya
23. apr 2009

ahojte- tak my mame vsetko ok- ale ani sa neotvarame ani krcok sa neskracuje, mne sa prsia nenalievaju.
lenulka- ja chcem ist prva!!!! a hotovo 😀

Chcem sa spytat- co si myslite o prenasani dietata, lebo kamaratka mi hovorila ze je najlepsie rodit v 38tt.

nikanika28
23. apr 2009

Ahojte, tak dnes som bola na tej kontrole...11.5.idem do nemocnice a bude dufam ze uz bude potom coskoro po vsetkom 🙂
Zuzkaa-na sekciu musim, kvoli prvemu tehotenstvu, resp. porodu. Dr. mi povedal, ze idem automaticky aj druhe CR. Ty chces ist dobrovolne CR? Ja som pri prvom cely cas hovorila, ze chcem ist prirodzene...len akosi nevydalo..nastali komplikacie a na to rychli CR.
Lenka-vyzera to tak, ze ta este predbehnem 😉 Tak som cela zvedava a pomaly uz aj nervozna...
Len teraz zvazujem, ci dat lokalku alebo sa nechat celkovo uspat. Pri prvom som bola celkovo v narkoze kvoli tomu, ze to bolo narychlo...teraz by som asi skor tu prvu moznost....Mate niektora s tym skusenosti?? Bojim bojim... 😅