Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

perla200
23. júl 2009

a čo bolo najhoršie na celom pôrode?

kiert
23. júl 2009

Ahojte,
babullka velka gratulacia k drobcovi 😉 , drzte sa obaja 🙂
Tak chvalabohu, ze hlasia cez vikend ochladenie, uz sa to neda vydrzat v tom teple, navyse ked ma boli cely clovek ☹
Uzavreli sme s babatkom tichu dohodu, ze pride na svet, ked bude vonku prijemny chladok....tak, mohlo by to byt aj tento vikend 😉
Som sa bola teraz trosku schladit pri malom tmavom pivku, juj, ale mi dobre padlo aj so spojenou prechádzkou 😀 Dufam kocky, ze sa tuto noc lepsie vyspime... 😒

juliankaaa
24. júl 2009

ahojte
tak aj ja sa k vam pripajam, uz to chcem mat za sebou a malu pri sebe.
Tieto horucavy ma ubijaju 😠
ledva chodim, fucim ako lokomotiva, nohy puchnu a nervozna som z porodu a to sme len zacali 38 tyzden

perla200
24. júl 2009

juliankaa....vy budete mať simonku? aj my🙂))))) no mna to nejak preslo a vôbec mi nedochádza,že by som mala rodiť?🙂

petra1985
24. júl 2009

perla200 najhrosie boli kontrakcie.. samotne vytlacenie babatka bolo uz len prijemnym zavrsenim toho celeho 🙂

perla200
24. júl 2009

no ty kokso....každá mi povedala, že tie kontrakcie nie sú zlé, lebo prídu a odídu...ale že to vytlačenie je najhoršie....aspon vidíme aká sme každá iná🙂))

seeweed
24. júl 2009

Ahojte kocky,

pribudli nam nejake babatka? Snad sa to spusti, ked bude tuto noc nejaka burka 🙂

Ja som dnes po poradni a trosku sa to pohlo...otvorena na 1 prst a na monitore celkom fajn kontrakcie. Aj ma trochu boli brucho, ale su to zatial len tie "pripravne". Podla doktora mozeme cakat kazdu chvilu...tak cakame 😀

jamily
24. júl 2009

Ahojte! perla, neboj, aj Ty to urcite zvladnes a kazdy porod je iny. Ja sa radsej na porody ani nepytam, len sa modlim, aby to netrvalo dlho 🙂
Seeweed, no super, sme na tom rovnako, som zvedava, len kedy sa to spusti. 😉 Mna mamina upokojuje, ze v den terminu, lebo jej obidva porody vysli presne na termin. Tak som zvedava 😉
Dnes ma tiez vsetko boli , kazda kosticka, hadam to este ten tyzden vydrzim. Uz ani z auta som nevladala vystupit, a fucim ako slon 🙂

siu3333
24. júl 2009

ahojte,,,,sem tam som tu napisala ked som bola tehu,,,uz som po porode,,,viktorko sa narodil vo stvrtok 16.jula mal 3300g a 50 cm...je hrozne zlatucky,,,,ja som mala bolesti od 23.hod a narodil sa o 4.05 hod..dlho som sa netrapila a pritom lekar povedal,ze porodim niekedy rano okolo 9....ale maly sa ponahlat na svet lebo vedel,ze maminka sa trapi...aj vam prajem taky rychli porod ako som mala ja 😵 😵 😵 😵 😵 😵

petra1985
24. júl 2009

hehe perla200 no ja som mala kontrakcie brutalne takze nemozem povedat, ze to bolo prijemne🙂)

petra1985
24. júl 2009

perla200 vtedy citis uz len take stipkanie a odrazu ho mas na brusku ani nevies ako🙂)

jamily
25. júl 2009

Dobre ranko, tak o tretej mi zacala odtekat plodova voda a zacali sme sa chystat do porodnice. Pomalicky nastupuju kontrakcie, ale slabe, tak som zvedava, co mi povedia. Ak sa neozvem, tak nasa Sofinka si absolvuje cestu na svet. Myslite na mna, nech to mame rychlo za sebou a mozem ju drzat v naruci. Pa drzkajte sa, za pol. hod. budem v nemocke 🙂

perla200
25. júl 2009

jamily...držte sa....c mulk

kiert
25. júl 2009

Ahojte,
siu, blahozelam ku krasnemu drobcovi a prajem vela radosti s nim 🙂
Jamily, silno drzime palce, mozno, ze uz je aj male na svete, tak nech hlavne vsetko dobre dopadne... 😉
Vidim, ze nas postupne predbiehaju mamicky s neskorsom terminom, ale momentalne mi to celkom aj vyhovuje, este narychlo dopisujem diplomku, a uz pomaly koncim.
Celkom dobre sa nam ochladilo 🙂, a dnes rano tak prijemne poprchavalo, ze som spala aspon par hodin ako babatko 😀
Tak som zvedava, kto z nas pojde dalsi...drzte sa 😉

siu3333
25. júl 2009

dakujem pekne kiert 😵 😵 😵 😵 😵 😵

emily3
26. júl 2009

ahojte rodicky pridavam sa do klubu..sice mam este par tyzdnov pred sebou, niekedy mam pocit ze uz rodim. 😅 a uz sa ledva hybem...brucho mi tvrdne....no este mesiac to musim vydrzat...
tak drzim palce rodickam... 😉

ivkaivka
28. júl 2009

ahojte, mam sice len 36.tyzden, ale pridavam sa. Emily som na tom podobne ako Ty brusto mi tvrdne vela-krat za den, vcera dokonca pravidelne kazdych 10 min-celu hodinu a pol a tak to preslo. Uz aby to bolo za nami. Perla, Ty to mas uz raz-dva.

jamily
29. júl 2009

Ahojte holky! Tak uz to mame za sebou a sme konecne doma. To bol teda zazitok 😕 . Prisli sme do nemocky, urobili vysetrenia, otvorena som bola na 4cm, kontrakcie prichadzali dost rychloa celkom pekne silne a mne zacinalo byt zle, popri kontrakciach som zvracala, teda nic prijemne. Tak som poziadala o epi, ta mi samozrejme spomalila kontrakcie, tak mi ich nakoniec museli vyvolat. Po polhodinovom kricani som konecne mohla zacat tlacit a mala uzrela svetlo sveta o 16,53. 🙂 4240g, 54cm pekna bambulka. Inak predtym som sa mohla rozhodnut aj pre cisarsky, lebo mi vraveli, ze babo je dost velke, no rozhodla som sa takto, vydrzali sme a je to neskutocny pocit, ked vam ju prilozia. A moj pomahal, teda neviem ako by som to zvladla bez neho.
Perla, Kiert,seeweed, dakujem. Uz ste sa dlho neozvali, dufam, ze aj vy ste uz stastne mamicky, myslim na vas a dajte vediet ako sa mate 🙂
Ostatne baby, ktore to mate este pred sebou, drzte sa!Drzim palce!

emily3
29. júl 2009

jamily tak gratulujem velka babulka 😀 😀 😀 to je fajn ze si sa rozhodla pre spontanny porod....uzivajte si to teraz spolu 😉

ivkaivka
29. júl 2009

jamily, blahozelam, mala je fakt poriadna bambulka. Chcem sa opytat, ci to vysetrenie pred samotnym porodom je bolestive???????????

jamily
30. júl 2009

Emily, Ivkaivka, dakujeeeem! Mala je uzasna, som taka stastna!!!!! 🙂
Ivka vysetrenie pred porodom je nic, iba ta pozru, ako sa otvaras a malej pocujavju ozvy srdiecka. A mna pozerali vacsinou pocas kontrakcii, tak som to ani nevnimala 😉 Silno drzim palce!!!!!!

emily3
30. júl 2009

ivka to vysetrenia je ze ta daju na monitor..musis lezat, co je neprijemne a ocas tych hnusnych kontrakcii s tebou vypisuju dotaznik...( niekedy pre velky uspech aj dvakrat...) a potom len sleduju tie kontrakcie, ako casto ich mas, a ako sa otvaras..to neboli len je to vsetko neprijemne...lezat na stole s tym monitorom na bruchu a ani sa nepohut 😝

mne tretieho polozili hned na brucho, bolo to neopisatelne, bol velky teplucky, tak sme sa ksebe vinuli...moj chlapecek, len mi ho potom zobrali , nechcela som ho dat...dufam ze aj teraz to spravia, vypytam si ju ked sa narodi..

ivkaivka
30. júl 2009

ja sa obavam vysetrenia zo spodu, neznasam to ani pocas preventivy-je mi z toho zle, asi sa neviem uvolnit, tak ma to vzdy brutalne boli, no pri kontrakciach, to hadam tak citit nebudem.

kiert
30. júl 2009

Jamily aj sa pridavam ku gratulacii, teeeda krasne miery, no mala si co nosit v brusku 😀 Drzkajte sa!
Uf, tak ja uz len cakam a cakam a stale nic 😠 , babatku sa nechce ist na svet a to mi brusko tvrdne kazdu chvilu a hlavne v noci je to aj dost bolestive.
Snazim sa vela hybat, ale moje nohy ma uz pomaly odmietaju nosit, mavam v nich silne krce 😒
Stale dufam, ze sa mrna umudri a pojde na svet prirodzene, bez vyvolavania, to sa mi zda tak trochu krute... 😒
Majte sa krasne a vychutnavajte si posledne dni vasho tehulkovania 😉

ivkaivka
30. júl 2009

kiert, drzim palce, nech male pride samo. Pochopila som, ze ak mi casto tvrdne brusko, tak sa blizi koniec tehu??? Mne teda tvrdne dost casto a to mam 37.tyzden 😒

kiert
30. júl 2009

Nuz, mne zacalo tvrdnut brusko uz od 6.mesiaca, ale to bolo len 2-3 krat za den, teraz je to kazdu chvilu, kazdych 10-15 min., takze sa nelakaj...tvrdnutie je v poslednych tyzdnoch uplne normalne, len sa maternica cvici, bolo by to nebezpecne len ak by si sa predcasne otvarala a teraz na konic tehu si pod stalou kontrolou, tak nemas preco stresovat. Drz sa 😉

ivkaivka
31. júl 2009

Aj mne tvrdne niekedy celkom pravidelne - kazdych 9 min., no po hodinke to prejde. Ci sa otvaram neviem, moj lekar ma zo spodu pozeral len raz, tusim pred mesiacom a pol a viac nie.... 🙄 , no keby som sa zacala otvarat, mala by som asi vacsie bolesti, ci nie???

emily3
31. júl 2009

ivka aj mne tvrdne brucho , neviem ci sa otvaram, na kontrolu idem az o tyzden, ale aj keby si bola na jeden to neva....ja som tak chodila aj dva tyzdne...a par dni pred porodom som mala take silne kontrakcie, ze som myslela ze uz rodim. deti zbalene u babky, predychavala som, sprcha...ale boli nepravidelene a nezmensovali sa intervali a po niekolkych hodinach to preslo..a ked som prisla do poradne, bola som na 4 a to dr. uz neriskoval a poslal ma rovno na porodnu salu, aj ked som nemala kontrakcie...a maly sa narodil vecer...
a ty si uz v podstate v termine, ale kludne este mozes aj prenasat....prave kontrakcie je vacsia bolest, ale zase kazda zena to ma ine...takze ti neviem povedat...

mne pri prvych dvoch odtiekla voda doma, tak som vedela ze uz to ide...a nabehli kontrakcie a my sme leteli...tak uvidis ako to bude...drzim palce zby vsetko dobre dopadlo.. 😉

alexandrah
31. júl 2009

ivka, ak sa ti nieco nezda, chod k lekarovi, nech ta pozrie, moj lekar ma pozera furt, a tiez mi vravel, ak by bolo nieco v neporiadku, tak mam dojst, aj neohlasena, ide predsa o babo ... mozno ti len nasadi magnezium, alebo mu aspon zavolaj, to tvrdnutie kazdych 9 min. by asi nemalo byt, ci nie? neviem, ale kazdopadne by som sla, istota je istota ...

ivkaivka
31. júl 2009

alex, v pondelok idem do poradne, tento tyzden mali dovolenku a k inemu lekarovi nepojdem.Uvidim co povie, len ja, ako som uz spominala, neznasam, ked ma pozera z dola, ma to nejak velmi boli.... si uz viem predstavit tie bolesti pri porode 😝