Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

evinka1232
10. júl 2009

No ja som jej povedala, že ja tam nechcem ísť, ved sa tam zbláznim, štyri holé steny, mňa to tam psychicky položí, neviem načo ma tak chce šupnúť, pojdem tam pod podmienkou, že v utorok porodím, môj manžel má v pondelok, v utorok dovolenku, nepotrebujem sa stresovať, že to nestihne a sama tam nechcem byť..asi už začínam byť šialená.... ☹ ☹

natty07
10. júl 2009

len bud v pohode, ak sa zacnes otvarat, daju ti vyvolavacku a budes to mat v pondelok zasebou.

perla200
10. júl 2009

baby že vraj vyvolávačka strašne bolí, že to sú v kuse bolesti a žiadne kontrakcie.... 😒

evinka1232
10. júl 2009

Vraj som otvorená na prst, v utorok mi doktorka povedala, že ona to vidí, že to tento týždeň bude, keď som bola minulý týždeň na poradni, tak som bola úplne zatvorená..týždeň ešte neskončil, tak uvidím...

siu3333
10. júl 2009

ahojte ak smiem tak sa pridam k vam,, 😵 😵 😵 😵 tu citam,ze pisete o vyvolavacke nasa simonka nechcela ist von pri prvom tehu tak som sla na vyvolavacku a bojim sa ze zas pojdem,,je pravda,ze mne ju pichli rano o 7 a mala sa narodila az na druhy den o 13.oo.mala som hrozne bolesti a vobec som sa neotvarala....a teraz som opet tehu a ked neporodim do utorka tak mam ist na kontrolu a sa rozhodne kedy idem na prijem...

siu3333
10. júl 2009

uz som mala aj poslickou a aj slabe kontrakcie pred tyzdnom a stale nic...tak ako pisete vecer bolesti a rano som fitt..

perla200
10. júl 2009

evinka a pritom sa hovorí, že baby idú skôr ako chalani...že chlapci sa skôr prenášajú....ale ja tiež cítim, že simonka bude v mojom brušku ešte dlho 🙂

evinka1232
10. júl 2009

ja mám tých poslíčkov skoro každý deň..a nič,nič, nič...tak paráda, ešte aj vyvolávačka takto pôsobí, už ani sama neviem čo bude lepšie...kašlem na všetko, bude tak ako to má byť...zbytočne sa rozčuľujem a chcem niečo urýchliť, asi fakt má všetko svoj čas, len tá nervozita je otrasná...

kiert
10. júl 2009

Jaja, tak blahozelam k babatku, hlavne vela sil a vela mliecka prajem.
Tak tym nasim babatkam, je asi dobre v brusku, ved ked si aj predstavim aky stresujuci musi byt pre nich porod, ani sa im necudujem, aspon dobre, ze si to nebudu pamatat 🙂
Ja mam sice este cas, ale tiez mam pocit, ze to kazdu chvilu pride, presne ako spominate, v noci od bolesti a tvrdnutia bruska nemozem ani zaspat a rano sa to zahadne vytrati. 😒

siu3333
10. júl 2009

ale u kazdeho inac posobo ta vyvolavacka jedna moja znama porodila ten istí den ako jej dali tu vyvolavacku,,cize u teba moze posobit inac...

evinka1232
10. júl 2009

Ja nato myslím, každý deň, že aj pre to bábo to bude ťažké, kým sa nenarodí a verím, že aj to bábo to bude bolieť, ja sa tak bojím oň, že až..aby som vládala tlačiť, proste mám strach z neznámeho, je to podľa mňa normálne a hlavne pre prvorodičky, čo ešte ani netušia čo ich čaká..viac mám strach o to dieťa ako o seba...

kiert
10. júl 2009

No Evinka, asi vacsina maminiek premysla len nad tym, ze aby hlavne babo bolo v poriadku, a preto je strasne dolezite sa pozitivne naladit a mysliet na to, ked pridu bolesti, ze kazdou kontrakciou si blizsie k svojmu zdravemu babatku, vsetky negativne myslienky treba z hlavy vyhodit, pretoze drobec bude potrebovat vsetku nasu silu, aby mohlo prist na svet 😉

evinka1232
10. júl 2009

Snažím sa...pozitívne naladiť..ale dnes mi to nejak nejde 😠

bebel
10. júl 2009

Evina, pamätám si podobné stavy pri mojom prvorodenom.............už som ani spávať nemohla...všetko mi vadilo, prekážalo. Už som ho chcela len vyduriť von.
🙂
Robila som všetko, čo bolo dovtedy zakázané....behala som po schodoch v TN na hrad a späť do mesta .....bola som vo fitku...cvičila som s malými činkami....dala som si rýchlu chôdzu na bežiacom páse
Všetko jedlo aj napriek žáhe som si dala pikantné, chilli.
Zapíjala škoricovými latte....bola som na koncerte Depeche mode, mali sme sex 3 x denne. 🙂
A rozbehlo sa to 😉 , ale je fakt, že som mala pravidelné kontrakcie takmer 2 dni.

Hold už sa vidím v zime 😠 ako si to zopakujeme....

siu3333
10. júl 2009

a co pomohlo ten sex?lebo dnes my o tom hovorili 2 zeny ze mame mat sex a ze v noci ma uz odnesu do nemocky..ale ked mne sa to zda teke divne a bojim sa,ked mam pravdu napisat 😵 😵 😵 😵

emily3
10. júl 2009

siu je to taky prirodzeny spustac porodu...pri sexe sa ti rozdrazdia rodiace cesty a moze nastat porod, a bat sa nemusis ze uskodis babatku, ak mas bezproblemove tehu a dr. ti to nezakazal...my sme tak leteli pri druhom..mali sme romanticky vecer, este teply kupel a potom sme boli spolu a zacali mi kontrakcie a u tekali sme 😉

natty07
10. júl 2009

a neskusali ste ten napoj s ricinovym olejom co tu pisala mufo? ja by som to aj vyskusala, ale stale nemam odvahu.

mufo
10. júl 2009

Natty ked budem cakat druhe mimi stopro sa dam na to zas..porod sa po nom spusti len ked su zrale porodne cesty...je to vec nazoru samozrejme ale pride mi to lepsie a prirodzenejsie ako vyvolavacka. 😀

natty07
11. júl 2009

ok mufo, vyskusala by som to aj dnes, len nemam ricinovy olej, nemoze byt olivovy?

dandulik
11. júl 2009

baby ja nastupujem už v ponelok do nemocnice..............už týždeň prenášam...a doktorka vravela, že dlhšie už nebudeme čakať...... 😉 tak ma asi čaká vyvlávačka...........len dúfam že to pojde všetko hladko...aj ked s velkými bolesťami............ 😖

babullka1
11. júl 2009

dandulik...ja mam termin dnes a ak neporodim do dtredy tak idem tiez na prijem 😠 mne ani len brusko netvrdne,krize ma nebolia proste nic....

evinka1232
11. júl 2009

Ako nechápem to...dandulík už týždeň prenáša a v pondelok len nastupuje do nemocnice..a mňa chce šupnúť do nemocnice deň po termíne, to nie je fér...v noci som zase mala parádne bolesti..keď chodím všetok spodok ma tlačí a stále nič, už sme hodili aj sex...dnes sa asi idem obariť horúcou vodou..ja musím do utorka porodiť, nerada by som išla do nemocnice a čakala ako na spasenie... 😠 😠 😠

babullka1
11. júl 2009

evinka veru aj ja by som najradsej porodila a nie ze sup do nemocky a tam to vyvolavat 😒 to sa ani mne nepaci....ja sa najviac bojim ze ked budem prenasat tak maly este pribere ..v 37tt mu doktor odhadoval 3300g a myslim ze za mesiac too este dost pribral 😨 si asi porod potom uzijem 😠

evinka1232
11. júl 2009

Moja mala v 38 tt - 3405 g a to určite ešte narástla...fakt sa obávam toho tlačenia, i ked bude epi, ale aj tak to treba vytlačiť...

babullka1
11. júl 2009

no a ja chcem rodit bez epi..tak si to neviem ani predstavit 😒 a to mi doktor povedal ze ma velku hlavicku,takze to tlacenie bude asi zazitok 😝

beruska113
11. júl 2009

Baby mna tak bolia lonove kosti, ze ledva chodim. A vlastne ma boli vsetko a stale nic 😝 MOj maly ma hlavicku ako novorodenci uz asi mesiac- od vtedy ju radsej nemerali, tak sa tesim na tlacenie. A podla mna bude mat aspon 4 kg. Tesim sa.
Evi sa nejak stretavame 🙂 Ved s epi to zvladnes, ja zacinam lutovat, ze som to neriesila tiez, ale uz kaslem na vsetko.
Ja sa vyvolavacky bojim, ked som bole pred tyzdnom v nemocke, tak baby co im ju davali hovorili, ze to boli uz ked ju davaju, ale porodili tak do 12 h. Ale aj tak dufam, ze to pojde aj bez nej, ze to stihneme pred terminom

evinka1232
11. júl 2009

ja som zatiaľ počula len pozitíva na epi..aj kámošky čo mi rodili s epi si to nevedia vynachváliť, ja sa nejdem robiť hrdinkou, keď viem aký nízky mám prah bolesti..u nás to síce stojí moc veľa, ale obetujem...nepotrebujem sa vytrápiť pri bolestiach a potom nemať síl tlačiť, tak sa bojím o tú moju pipinku, že strach....už nech ju tu mám... 😀

natty07
11. júl 2009

ja som prvy porod mala vyvolavany, trval 12 hodin, ale keby som nemala EPI tak si to neviem ani predstavit. S EPI sa to dalo aj sitie som vobec necitila a to ma sili hodinu

evinka1232
11. júl 2009

beruska113: mňa zase celú moc bolelo všetko, už som sa vytešovala, dnes som si okienka umývala, zametala dvor, manželík kosil a stále mi totálne pipinka tlačila na celý spodok, na lonové kosti, ale tak, že som si musela zase šušku chytiť, lebo som sa bála, že ide vypadnúť..momentálne sedím pri PC a zase tlaky na konečník a bolesť v podbrušku a tvrdnutie brucha..a stále ma to len falošne plaší... 😠 😠 😠 a už to zase prechádza, to dokedy takto bude dlho trvať??? 🙄 🙄 🙄

beruska113
11. júl 2009

Joj Evi,
tak to som aj ja zvedava, akurat som pozerala rozne porody na naete, niekde som musela oci zatvorit, ale ked som videla, ako sa babo narodilo, tak som sa veru rozplakala.