Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

aduuska
5. apr 2009

Ahojky, ja som si tiez uzila strachu pocas tohto tehu, lebo prve som mala missed abortion. A to bolo teda velmi neprijemne. Som vdacna, ze som nemusela lezat s nohami hore a mohla som aj este stale mozem co to porobkat, ist na prijemnu prechadzku a tak. Mne to leti od toho 34 t.t. teda poriadne, teraz je to aj tym, ze uz je dlhsi den a nie hned o 4 tma a dlhe vecery. Clovek si moze toho naplanovat ovela viac a ani nezbada, ako ma dalsi den za sebou. Zajtra sme uz oficialne v termine, takze tiez cakam na kazde pichnutie v brusku.

betty111
5. apr 2009

no uz to chcem mat zasebou mam pocit akoby to slo strasne pomali 😉

aduuska
5. apr 2009

Baby, aj vy mavate v noci take bolesti v podbrusku ako pred kramami? Uz sa to pomaly rozbieha 😀

petra1985
5. apr 2009

aduuska uz pojdes 😀 na mna to prislo z nicoho nic este som predtym bola v sprche pekne som sa oholila nohy dolu vsetko isla som na velku bez toho, zeby som sa niekde chystala normalne som si robila hygienu a o dve hodky na to som uz bola v nemocke.. vzdy pripravena 😀 nahoda no

aduuska
5. apr 2009

Peti, a uz si mala odidenu tu hlienovu zatku ci nie? Alebo ti odisla az tesne pred porodom? Tiez sa snazim byt vzdy pripravena, no uvidime, kedy sa malemu zachce ist von.

dicinka1
5. apr 2009

ajojte..aj ja by som uz rada mala EMMKU pri sebe...a stiskala ju 😵 😵 😵 😵 ale mam k tomu este dooost daleko 😉

dannynka
5. apr 2009

ahoj dici,neboj ani sa nenazdas a budete vsetci traja spolu 😵

dicinka1
5. apr 2009

dannynka..dufajme..chcela by som rodit skor...tak na zaciatku 9 mesiaca...ak by mi zarucili ze babo sa narodi zdrave... 😉 😵
ty to mas uz za par..och ako ti zavidim 😵

dannynka
5. apr 2009

dici -neboj vsetko dobre dopadne 😉
A co sa tyka mna sama som zvedava kedy sa mimi vypyta na svet,ale tiez by som uz najradsej drzala mimi a rukach 😵 ,ale ako som pisala ani sa nenazdame a bude to tu 😵 😉

dicinka1
5. apr 2009

je to teraz super...ty budes rodit v najlepsom case...pred letom...teraz este nie su horucavy...a v lete s kociarikom krasne vonku..aj k vode 😉 😵 😵

dannynka
5. apr 2009

dici-to ano,som rda ze som si to odtehulkovala ked bolo este nic moc pocasie a zieňadne horucavy,a teraz uz len mimi vozit...ale nezabudaj ze mam doma este jednu dcerku ktora bude chodit so mnou a urcite aj protestovat ked nebude po jej 😀 😀 😀 😀 tvrdohlava po muzovy a mozno aj trosku po mne 😅 😝 😀

dicinka1
5. apr 2009

dany 😀 😀 😀 jeeeeeeeeeej zlateho pokladika mas domka 😉 takze budete mat parik,jo?nejak neskoro sa ukazal 😀

emily3
5. apr 2009

AHojte, gratulujem novym babatkam 😀 😀 😀 😀
Peta nakoniec si rodila prirodzene, super..tesim sa a troska zavidim ze to uz mate za sebou...tesim sa na ten den 😉 , drzim vsetkym novopecenym rodicom veeela trpezlivosti a lasky s malyi pokladikmi a maminam vela mliecka... 😀 😉

dannynka
6. apr 2009

dici-no vyzera to na parik,ale uvidime iste to bude az ked budem pokladik drzat na rukach 😵 😵 .No veru mimi sa dlho nechcelo ukazat a teraz v piatok som bola na prietokoch tak som sa dr spytala a ten povedal ze je to chlapec,ale iste to bude az ked sa narodi 😀 😀 😀

petra1985
6. apr 2009

aduuska ja som spozorovala take ako soplik na gatkach uz asi tri dni pred.. tak pomaly mi to odchadzalo..ale teraz neviem ci to bola zatka ci nejaky vytok.. 😒

aduuska
6. apr 2009

Peti, tak to bolo urcite ono. Moze to odist kedykolvek, tyzden ci dva pred porodom, ale u kazdej je to ine.

petra1985
6. apr 2009

moze byt vyzeralo to tak nezvycajne🙂 ja neviem ja som nemala ziaden priznak akurat na mna uz prisli hned silne kontrakcie keby som este cakala dlhsie doma tak urcite porodim doma🙂 ja som len vysla na stol a lekar mi povedal, ze uz vidi hlavicku.. malo to strasne rychly spad

aduuska
6. apr 2009

Tak to je uplna parada. A prenasala si?

aduuska
6. apr 2009

Dobre, idem ja trosku na vzduch, zastavim sa neskor.

petra1985
6. apr 2009

nie mala som termin 29. a rodila som 25... ale predtym som si dala sprchu tak neviem ci to to nespustilo

pistek24
6. apr 2009

ahojte baby tak ako dnes mame ja som mala trosku tazku noc mala som niejake krce neviete mozu to byt kontrakcie take falosne 🙂

shelly13
6. apr 2009

Ahojte dievcata, chcem sa vas opytat, boli ste (alebo ste) aj vy ku koncu tehu nervozne? Ja sa uz tyzden kazde rano budim s takym stiahnutym zaludkom, aj teraz ma pobolieva. Som akoby nervozna alebo co a vobec to neviem ovplyvnit, aj ked na male sa strasne moc tesiiim. Nechapem tieto stavy..

dicinka1
6. apr 2009

petra,tak to si mala dost rychli porod..fiiiiiiiiiiiiiii tak to ti zavidim... 😉 😵 😵 kiez by mal kazdy taky porod 😉

baby,co su tie prietoky?co sa pri tom robi?ja som na to este nebola..u nas sa chodi v 35 tt na prietoky aj na monitor...ale nie je to nejako neskoro? 😕 😔

aduuska
6. apr 2009

Peti, pocula som, ze taka horucejsia sprcha alebo kupel mozu spustit porod, ale tiez to nefunguje u kazdej baby.

Pistek, ja som mala tiez po minule noci take krce ako pred kramami a takto vraj zacinaju porodne bolesti. Aj cez den citim take jemne pichanie v brusku, akoby sa maly posuval nizsie alebo co.

Shelly, stiahnuty zaludok sice nemavam, ale sem-tam som nieze nervozna, ale skor nedockava, hlavne ked som doma a uz svete neviem co by som robila.

Dicinka, ja som bola na prietokoch uz v 33 tt a na celkovom sone v 32 tt ale su baby co chodia aj neskor na prietoky. To rozhodne tvoj lekar kedy je to potrebne. Normalne ti chodi po brusku sondou ako pri sone a sleduje ci ma babo dostatok zivin, kyslika atd. a ohodnoti to cislom.

dicinka1
6. apr 2009

aduska..aha....takze ako keby normalne sono mi robil,jo?a od jakeho do jakeho cisla to ohodnoti?1 je dobre,ci zle? 😕

aduuska
6. apr 2009

ano dicinka, len si tam nieco prepne a sleduje prietoky. Ako hodnoti neviem, neviem ake su hranice, ja som mala cislo 0,57 a povedal ze je to OK.

dicinka1
6. apr 2009

aduska..dakujem ti...budem vediet ako to je...dakujem za vysvetlenie...

na monitor sa hroooozne tesim... 😵 😵

aduuska
6. apr 2009

Ja som sa tiez vzdy velmi tesila na sono, pripadalo mi to ako zazrak a stale pripada, ze sa novy zivot vyvyja v mojom brusku. 😵

dannynka
6. apr 2009

dicinka ja som bola na prietokoch v 36-tt 😉 u nas sa tak chodi 😉

petra1985
6. apr 2009

dicinka prajem kazdej taky porod ako som mala🙂 fakt.. na to, ze som bola prvorodicka tak som nechapala.. o jednej na stole som lezala a 1:20 bola mala na svete.. s kontrakciami dokopy to trvalo cele okolo 3 hodin.. 🙂

ja som mala prietoky hranicne co znamenalo, ze neskor sa babatku moze dostavat menej vyzivy a kyslika tak som brala na to lieky dva tyzdne magnezium a oxyphilin na roztiahnutie ciev.. strasne som sa zlakla ale vraj to ma skoro kazda zena a je dost pravdepodobne, ze sa to po tych liekoch upravi tak sa netreba hned zlaknut..

aduuska noo ja som to vedela prave preto som si dala taku fajnu vlaznu sprchu... no nikdy nevies.. vlastne som uz bola v termine tak som sa ani necudovala🙂 ale som zalarmovala tolko ludi.. priatel bol v praci v noci, moj porodnik nemal sluzbu moja mama to prezivala so mnou segra tiez az na otca ten si pekne chrapal v spalni🙂)

shelly ja som bola nervozna a som stale🙂 teraz som este viac.. asi to vsetko na mna dolahlo.. raz mi pride luto raz mam na kazdeho nervy raz placem raz sa smejem.. je to take divne no.. asi si zacinam uvedomovat, ze mam doma malu ratolest, ktorej sa musim plne oddat