Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

egyptanka
19. mar 2009

Peti, to som si vsimla aj u inych, ze mame rovnaky termin, ale iny tt, asi to zavisi od datumu menstruacie. Ja sa citim v pohodicke, zacina len viac tvrdnut brusko, ale ziadne bolesti, ziadny odchod zatky. Az mi je to divne, ze o par dni mam rodit a so mnou sa nic nedeje. Ved uvidime do buducej poradne ci sa to nezvrhne na porod 🙂

wild.horses
19. mar 2009

hmmm, dnes sme nikoam neboli, lebo sa zamracilo a psy prespali cely den 😀
byvame v uk, avsak na tom chladnejsom pobrezi- severo vychod.
Mne uz pravidelne tvrdne brusko, bolieva chrbat, a kazdu chvilu maleho kontrolujem, v akej polohe je, lebo minuly tyzden mi nebolo vsetko jedno, ked sa rozhodol presunut napravo. 😎

egyptanka
19. mar 2009

wild, moja huncutka je stale na pravej strane a preto mam take nesumerne brucho, vyssie mam pravu stranu. Je to take zabavne. 🙂

wild.horses
19. mar 2009

Mala by som rodit do vody, na oddeleni bez lekara, ale len ak bude vsetko ok. Nechcem ist rodit do nemocnice. Preto ho neustale ohmatavam a dohovaram. Verim, ze vsetko bude fajn. No je to prvy raz a vazne neviem, co ocakavat 🙂
...este 12 dni 😵 uz sa na malinkeho tesime

egyptanka
19. mar 2009

wild, ty kokso porod do vody ... to moze byt zaujimave. Tak nech vsetko dobre dopadne a potom nam napises zazitok z porodu.

blazka24
19. mar 2009

dievčatká ako sa tu máte?
ja nechcem rodiť bojenzi sa 😖

mona1111
19. mar 2009

ahojte kocky

egy ja tiez mam termin 28.3. a pravidelne mi tvrdne brusko, ale inak nic nove.

terezka044
20. mar 2009

blazka neboj o takych 15tyzdnov budes chciet rodit 😀
inak baby stale vas sledujem, drzte sa - petka myslela som ze uz si v nemocnici 😉 drzim palce 🙂 🙂

hilaris
20. mar 2009

predstava porodu do vody mi pride taka jemnejsia 🙂 super! jedno video kde bol zachyteny porod do vodi sa mi velmi pacilo. Ja mavam teraz take cudne stavy ze v celom tele citim vo svaloch palenie. Hlavne chrbat a nohy ale vcera vecer dokonca aj v rukach a na krku.. ja ma napadlo ze co ak sa udusim ked sa to nahodou zhorsi 🙂 take cosi poznate? mavala som to aj pred tym na chrbte a v nohach.. chvilku a bolo to prec... je mi to zahada...

mercy
autor
20. mar 2009

Čaute, mne to s tým rodením nejak nevychádza a som teraz aj rada.Bola som týždeň v nemocnici, namerali mi tlak 180/115 😝 , ale našťstie liekmi mi ho zrazili.Len v utorok by som už mala ísť na sekciu, tak sa aj teším🙂,že už budeme všetci štyria spolu

petra1985
20. mar 2009

egy to tvrdnutie tak to uz asi ma tak byt.. mne tiez pravidelne tvrdne a niekedy pri tom cititm aj taky hnusny krc 😒

blazka🙂) v 19 tyzdni som sa aj ja bala teraz sa skor tesim.. som furt neverila tomu, ze budem rodit tak skoro

terezka hej mam ist na 16,00 tak som zvedava co mi povie povedal, ze nemam jest keby sme to uz neska mali spravit ale neviem precooooooooooooo sak mne je dobre nic ma neboli ja by som chcela este do terminu pockat ☹ asi mu poviem na rovinu, ze chcem aby sa babo narodilo na termin abo co.. nechapem preco to tak urychluju.. sekcie uychluju a baby co idu normalne rodit nechaju prenasat aj dva tyzdne to je dost na figu 😠

ten porod do vody fakt asi nie je az taky bolestivy urcite je to lepsie len si neviem predstavit ked vychadza hlavicka ci sa to baby neutopi 😉 ale asi nie sak zilo 9 mesiacov v plodovej vode..

petra1985
20. mar 2009

mercy a my ze kde si sa stratila oh ci tak to si mala riadny tlak ty kokso.. tak ti drzime palce nech ti to dobre dopadne🙂

sysa04
20. mar 2009

ahoj petra1985 🙂 no dneska mam termin,ale stale nic,citim sa vyborne ako keby som ani tehotna nebola.ale ja uz by som tak velmi chcela 😒

petra1985
20. mar 2009

ahoj sysa no vidis tak to uz mozes cakat kazdu chvilu🙂 ja som pocula, ze najpresnejsie terminy su vraj ultrazvukove.. a poradnu mas kedy? Lekar ti na to co povedal?

lenullkak.
20. mar 2009

ahojte baby...blazka, terezka, sysa vitajte medzi nami.... 😅

jeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeej mercy ahojček...ja už som si myslela, že sa ani neozveš...no ten tlak, fúúúúha...riadny extrém. To vždy mávaš taký vysoký, alebo ti to len teraz zistili??? Ja mávam naopak zase nízky.... 😝

...včera som sa vám celý deň neozvala, bola som na poradni a potom v nemocke v BA v Ružinove...celý deň rozlietaný...a dnes som dospávala... 😀

petra1985
20. mar 2009

lenullka ahoj🙂 ta to co toto ma znamenat neozvat sa cely den haaaaa? 😀 a vsetko v poriadku zatial?

ten tlak je sila fakt.. ja mavam nizky tak ked som doma v klude ale ked som chodila do poradne furt mi namerala normalny taky 135/80.. a to preto bo najprv mi mera tlak a tak berie krv a ja furt myslim na to, ze este mi bude ihlu pichat ta ho mam az dakde na kikiriki ten tlak.. inak som si ista, ze mam nizky.. toto robia chybu v poradni, ze najrpv ta vystresuju a tak ti meraju tlak.. a doma v klude si furt pomeram a mam nizky..a v tehu knizke dobry tlak.. to este musim povedat doktorovi svojmu.. ze ten tlak co v tehuknizke mam ze to bludy.. no az si idem teraz zmerat..

lenullkak.
20. mar 2009

Peti, všetko je ok...maliná je už dolu klávkou a dostala som aj pochvalu, že mám krčok úplne v poriadku a že sa ešte vôbec neotváram...len ten sprostý tlak... 😝

lenullkak.
20. mar 2009

...baby, nespite toľko... 😀 😀 😀 😀

petra1985
20. mar 2009

lenullka no dobre, ze tak.. ale vzdy lepsie je mat nizky ako vysoky tlak si myslim🙂

ja by som aj pospala 🙂) len to by som dlho spala a o stvrtej idem do nemocky .. boze sa mi tak nechce.. to aj vy tak casto chodite? Ja uz to chcem mat za sebou cele nech mam aspon trosku klud bo furt len som nervozna ked mam niekde ist a stresujem, ze co nove sa dozviem zas..

evulik6
20. mar 2009

ahojte,..ja do tejto temy nepatrim ale chcela by som vas povzbudit pri cakani na den D... ja som bola v poradni 4 dni pred porodom a povedala mi ze to vyzera ze mame kopu casu este, ze maly je vysoko a tak... v den porodu som sa citila fajn, nic mi nebolo a vecer ked prisiel manza z prace domov tak ma zacalo bolet brucho ale tak len trosku ako na wc... no a tak sa mi vlastne spustali kontrakcie, len som o tom este nevedela...
Stale sa mi zdali tie kontrakcie nejake slabe, tak som stale vahala ci ist, ze ma poslu domov a tak, ale nie...vysetrili ma, prepichli vak s plodovou vodou a pichli mi injekciu na posilnenie kontrakcii, isla som do sprchy a po piatich minutach som bola na sale a do pol hodiny bol maly na svete.... Cely porod od zaciatku kontrakcii trval 6 hodin...
Inak vecer som papala ananas... Aj nam hovorili na cviceni ze ananas nejest lebo ze podporuje kontrakcie.. ale odolavala som mu uz dva tyzdne a uz som jednoducho nevydrzala, tak som sa do neho pustila vecer okolo osmej pri telke a o jedenastej to zacalo...neviem, mozno nahoda, mozno nie, ak chcete vyskusajte, tie ktore ste uz v 40tt... mozno zabere 😉

Vsetkym vam zelam rychly a co najmenej bolestivy porod 😉

misha666
20. mar 2009

ahojte kocky... mozem sa pridat? ja sa uz neviem dockat... vcera som bola na poradni a mi povedali ze mam krcek este 2,5cm ale od vcera vecera mam bolesti ako na kramy...raz su silnesie raz su slabsie ale nie su v pravidelnych íntervaloch... aj krize ma bolia... a kuk moj album ale sa mi zda ze aj brusko mi kleslo... 🙂 uz by som tak velmi chcela ist 😵

rybecka
20. mar 2009

misha jasne ze sa pridaj.
a vyzera to tak ze uz aj pojdes ked uzmas take bolesti no drzim palce aby to boli tie kontrakcie a tisko ti budem zavidiet 😉

lucijja
20. mar 2009

misha666 ahoooj, este si tu alebo uz v nemocke??? 😵 Zavidiiiim ti, aj ja uz chcem termiiiin.... 😀

egyptanka
20. mar 2009

babulky, .... ja chcem mat uz po vsetkom a byt domaaaaa. Fnuuk 😢 😢

veronika81
20. mar 2009

Čaute babule,
nemám vás prečítané, nestíham ani písať, tak len v skratke..
Damko je na svete, rodila som 12.3., malý mal 3370g a 50cm, všetko je v poriadku. Pôrod..no dalo sa 😉 nestihli mi ani pichnúť epidurál, bolo to dosť rýchlo..s bolesťami a všetkým okolo toho, ale ten pocit potom!!
Baby vôbec sa toho nebojte, trošku si vytrpieť musíme, ale ten malý drobček vám to všetko vráti, keď ho potom po pôrode uvidíte a dajú vám ho do rúk, to je niečo neskutočné!

Keď bude viac času, popíšem podrobnejšie, sme doma tri dni z nemocnice, ešte si zvykáme, som strašne unavená.

Tak pekný večer prajem, držím vám všetkým päste, zvládnete to každá jedna!!

petra1985
20. mar 2009

veronika ahoooj tak ti blahozelame a ja ze co sa neozyvas som myslela, ze si zabudla 😀 no super mas to za sebou jasne potom sa este ozvi ako sa mate🙂

no ja som dnes dosla z nemocky vraj som otvorena tak ako pred dvoma tyzdnami ze zatial ziadna zmena.. no a na cisarak ked sa nic dovtedy neudeje tak idem 30. alebo 31. marca..

inak misha vitaj medzi nami dalsia Emmka sa prida?🙂) to meno tak letiiii

mona1111
20. mar 2009

veronika - gratulujem k Damienovi. Aj ja by som to uz chcela mat za sebou.

Peti - takze koncom mesiaca, aspon vies ten termin. Ja neviem nic. Uvidime kedy bude chciet ist malicky na tento svet. Ja idem k lekarke az v utorok, ale minule mi nic nove nepovedala. Cele telo sa pripravuje uz na porod, ale kedy to vypukne, tak to som velmi zvedava.Otvorena este nie som, len mi pravidelne tvrdne brusko, niekedy mam bolesti ale nic hrozne... 🙂

petra1985
21. mar 2009

moni ahoj no viem len este vydrzat by som chcela🙂 niekedy mam pocit, ze uz ani nevydrzim.. tiez mam take pocity ako ty neska ma zase bolia lonove kosti jak salene nemozem ani chodit.. tvrdne mi brusko mala sa hybe oh som zvedava ci to zvladneme dovtedy este nejako🙂 v noci som ani nespala poriadne uz neviem ako si mam lahnut..
moni ty ides normalne tak si na cakacke ale na mna ked to normalne pride tak sa bojim.. nechapem ako to robia s tymi anesteziami lebo jest by sa nemalo 6 hodin predtym a na mna ked to pride normalne a ja budem opraskana tak dakujem pekne.. vcera som pozerala damsky magazin rozpravali tam o anesteziach no a ma tak postrasili, ze dovidenia
ozaj moni a este neviete na isto ako sa bude volat? 🙂

lucijja
21. mar 2009

peti hlavne sa opytaj anesteziologa kolko po operaci mozes vstat a ci mozes zdvihnut hlavu. Svagrovej nikto nepovedal ze nema zdvihat hlavu do niekolkych hodin, ona zdvihala a doteraz trpi hroznymi chronickymi migrenami. Tak sa radsej na vsetko vopred popytaj....

petra1985
21. mar 2009

luci hej no ja dufam, ze to mi aj sami povedia, ze sa tam nebudem musiet vypytovat jak mala.. dufam, ze ma so vsetkym oboznamia ale tak to sa opytam ked mi nepovedia pre istotu dik za info🙂