Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

mona1111
16. apr 2009

ahojte tak malicky spinka tak mam chvilku cas. Ahoj Peti, lenullkak terezka 044.
Lenullkak ten cas naozaj rychlo leti,ty uz si uz coskoro v termine porodu a zajtra uz ma Samko 3 tyzdne. Boli sme predvcerom vonku cely cas prespal, mala som ist aj dnes, ale pustila som sa do zehlenia, prania, ked spinka tak si aspon porobim nejake domace prace.A este stale mi tak kycha, kychal uz v porodnici a este ho to nepreslo. Je to take zlate niekedy si kychne aj tri krat po sebe 😀 😀 😀
Tak Peti tvoja Tatianka je uz paradnica ked uz ma na uskach nausnice 🙂 🙂 🙂

petra1985
16. apr 2009

moni ahoj🙂 aj ja hovorim ako to rychlo ide nedavno sme o babatkach pisali, ze kedy uz ich budeme mat pri sebe a nase uz maju 3 tyzdne! 🙂 sak to je sila.. a lenullka pomaly sa bali do porodnice🙂 neskutocne.. moja tiez kychne obcas ale hlavne sa jej vela cka.. az ju to zlosti.. ale dost sa jej ckalo aj v brusku a vraj sa neda proti tomu robit nic 😠 no co sa tyka tych nausnic je to masaker.. ako mi place az sa zajakava.. a ked to cistime ludia boli to aj mna vam poviem.. sa tesim ked budu tomu aspon tri dni nech uz to nema take cerstve.. v tomto zavidim mamickam co maju chlapcekov🙂 no ale aspon to uz mame za sebou.. cim skor tym lepsie🙂 moni ja hlavne ked mi spi spim s nou lebo som maximalne nevyspata odkedy som prisla z porodnice..mam to dobre, ze som pri nasich zatial, ze mi pomozu neviem si predstavit, zeby som musela popri tom este aj prat, varit, upratovat..

mona1111
16. apr 2009

No to mas super, ale ani ja sa nestazujem. Manzel mal prve dva tyzdne dovolenku, tak mi vela pomahal. A teraz cez den to sama nejako zvladam. Ked spinka hned idem porobit co treba. No a poobede uz mam viac casu, lebo manzel ked pride z prace, tak sa venuje Samkovi a mamka moze ist relaxovat. 😀 😀 😀
Vcera bol Samko poobede taky nekludny, plakal a plakal tiez mi to trhalo srdce, len som si ho privinula k sebe aby pocul tlkot mojho srdca a aby sa upokojil na chvilku to zabralo, potom som uz musela vyskusat inu polohu.
Ale dnes spinka pekne, tak uvidim ci mi v noci bude spat. 🙂 🙂 🙂

pistek24
17. apr 2009

ahojte ja som este tu ale nefungoval mi net 🙂 a kto uz tu nieje adus ?

majka221
17. apr 2009

ahojte ja som tu nova od vcera 🙂

pistek24
17. apr 2009

majka221 ahoj aky mas termin alebo v ktorom si tyzdni 🙂

pistek24
17. apr 2009

dannynka ty ako 😀 alebo ste ma vsetky obehli a porodili 😀 aj ja chcem

lenullkak.
17. apr 2009

Ahojte...juj Peti, tak predsa ste to podtúpili??? a ako zvládla prvú noc s náušničkami???
Moni ahoooj...Samko už 3 týždne, fakt to letí...ja v nedeľu začínam 37tt 😅 ...aj to strašne letí...
...včera sa mi moja maličká zosunula nižšie, ťažko sa mi chodí, sedí a aj vstáva...a to chodenie na wc ešte častejšie ako doteraz 😀 😝 vyčerpávajúce 😀 hlavne, že jej je dobre...bambulke mojej maličkej 😅

Pistek, ty tu presluhuješ 😀 ...ako to zvládaš??? Už by si to aj rada mala za sebou, však??? 😅 už len 6 dní máš do termínu... 😉

petra1985
17. apr 2009

lenullka ahoj🙂 no nakoniec sme dali.. utiekla som z ambulancie 😅 ale na pocudovanie to znasa velmi dobre ani neplace ani nic ani ked cistime uz nejak skrotla🙂 a noc v pohode ako keby ani sme neprebijali uska.. vcera to bolo horsie.. muselo to stipat riadne.. no som rada, ze uz dobre🙂
no lenullka ti verim, ze uz to je len cim dalej tym horsie presne pamatam tiez to ako sa mi zosunula a to bol koniec som sa skoro ani nepohla uz

lenullkak.
17. apr 2009

Jaj...akurát som si uvedomila, že čím som bližšie k pôrodu tým viac nechcem rodiť...páči sa mi, že je vo mne maličká...ten pocit 😅

pistek24
17. apr 2009

lenullkak mas pravdu a to som myslela ze pojdem prva ale vidim ze uz tu nik nieje v mojom 40tt vsetci porodili 🙂 no ale aj mna to caka asi velmi skoro 😀

a ze uz nechces rodit ved to zistis ake to je uz potom tazke a tuzba objat svoje mimi je stale silnejsia ale aj kopance su silnejsie 🙂

petra1985
18. apr 2009

lenullka 😀 neminie ta to 😝

a to uz asi aj aduuska porodila co baby? lebo ona bola aktivna pisatelka 😅

betty111
18. apr 2009

Tak co baby uz sa blizite k porodu?Aj ja chceeeem 😉 neviem sa uz dockat 🙂

terezka044
18. apr 2009

betty asi tak 😀

este ten vol na ultrazvuku ze maly je nejaky malicky a dal mi termin asi o tyzden neskor podla sono, ale normalne podla pm (ktoru aj tak neviem kedy som mala) 😅 je to 10.6. a to mi predtym vsetky ultrazvuky, aj 3D, vychadzali na 3.6. 😀

scandya
18. apr 2009

Ja uz by som to mala tiez najradsej za sebou a behala okolo malinkej. No tasku mam zbalenu keby daco, lebo v posledne dni mi tvrdne brusko, mam bolesti v podbrusku- je to normalne? ale bo skor predcastny porod. dnes zacinam 37tt. Keby sa malinka narodila, musela by bat v inkubatore?????

jabera
18. apr 2009

ahoj scandy!! mam dojem, ze od ukonceneho 37tt je babo donosene, mozno by ju uz nedali do inkubatora, ak je dost velka... to neviem. ja uz mam na prse maleho...

petra1985
18. apr 2009

scandya oficialne donosene babatko je uz v 36tt takze v pohode 😉 a ked sa pyta von tak no problem 😎

sirinka
18. apr 2009

donosene je od 38tt...dovtedy sa to poklada za predcasny porod...ale ja som malu rodila v 37tt a bola uplne ok, vaha 3240g, uplne ako donosene babo 😉 vsetko zavisi od miminka, ako rastie.

dlhsie som tu nebola a vidim, ze ste sa trosku rozrastli o mininka, tak vam gratulujem dievcata 😵

petra1985
18. apr 2009

co doktor to iny nazor

scandya
18. apr 2009

jabera- tak uz si maminka???? juuuuuuj a ako si zvladla porod?

petra- to je pravda na kazdej stranke o detoch pisu inac

sirinka- ked si zo senca, kam pojdes rodit?

sirinka
18. apr 2009

petra tu nejde o nejaky nazor ale o vseobecne prijate hranice...
http://primar.sme.sk/c/4117090/predcasne-porody...
scandya idem do ruzinova...

petra1985
18. apr 2009

ah dobre no sak ja sa sirinka s tebou nehadam .. bez vyznamu.....

dannynka
18. apr 2009

ahojte 🙂
pistek ja stale kinderko....ale uz by som to chcela mat za sebou 😅

aduuska
18. apr 2009

Ahojte baby, tak sa hlasim. My sme uz s drobcekom doma. Je nadherny. Ako som predpokladala, prisiel na svet cez Velku noc. Vazil 3190 g a meral 50 cm. Termin sme mali na 20. ale uz sme sa nanho tak tesili, ze nas vypocul a uz je tu medzi nami. Sme nesmierne stastni. O priebehu porodu Vam hovorit radsej nebudem, tak sa ani nepytajte, podstatne je, ze je vsetko v poriadku a obaja sme zdravi. Aj Vam prajem krasne babiky. Majte sa krasne.

petra1985
19. apr 2009

aduuska blahozelam🙂

betty111
19. apr 2009

aduuska
jeej gratulujem

lenullkak.
19. apr 2009

Ahojteeee...ale nie Peti, ja sa jej už tiež neviem dočkať...to ja len tak, že mi to aj bude chýbať - ten pocit, že som tehotnááá 😀 .

Scandya, aj ja mám presne tie isté pocity ako ty a ty máš termín o deň skôr - hehee 😀

Aduuska srdečne Gratulujem a mrzí ma, že nám nechceš napísať o pôrode o to viac, že to asi pre teba nebol príjemný zážitok ☹ ...

jabera
19. apr 2009

scandya..... veru, uz to mam za sebou.no, porod bol velmi rychly a necakany.. na moj vkus to trosku bolelo.. hahaha, nechcem tu strasit! ale fakt hnusne to bolelo necele 2 hodiny. este pocas porodu som povedala manzelovi, ze druhe nikdy, dnes uz by som chcela sestricku pre maleho... priroda to tak zariadila, ze rychlo zabudnes.
ale jedno napisat musim, lebo mna to velmi prekvapilo, tak mozno niekomu pomozem. mala som nastudovane a napocuvane kopu veci o porode a vsetkom okolo, ale nikdy som nepocula o tom, ze by plodova voda odtekala po kvapkach. a to sa mi stalo. preto som netusila, ze rodim. myslela som si, ze som si normalne cvrkla. maly uz ma tlacil, tak ma len napadlo, ze som nedobehla na wc. fakt mi to tak pokvapkalo iba.. a potom som vela "cikala" a az ked som uz moc vela cikala, zacali sme rozmyslat, ci ja nakoniec nerodim... az po troch hodinach ma zacalo pobolievat ako pri kramoch a malinko som spinila a vtedy sme isli... tak drzim palce, baby, ta ulava, ked to vytlacite je neopisatelna!!!!

scandya
19. apr 2009

jabera 🙂 ja kazdy den rozmyslam ako ma to chyti a ako to zistim, aby som neutekala do nemocnice zbytocne. aj si sa bala ked ta viezli????

scandya
19. apr 2009

lenulkak- len sa nesmej aby si nesla skor ako ja chi chi, ja uz sa chystam kazdy den , ja sa strasne nemozem dockaaaaaaaaaaaaaaaaaaat 😀