Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

denisa87
18. máj 2009

ahojte,pridavam sa aj ja,este mi ostava 4 tt do planovaneho cis.ale ja uz cem rodi,toto teplo je hruuza,a este tie opuchy noh 😒 😒

lily1983
18. máj 2009

ahoj denisa..ja sa na teplo nemozem stazovat, tu je ako v daždovom pralese..stale prsi, fuka, nemame teplo uz tri tyzdne, a len dufam, ze budeme mat aj trosku leta tento rok..zijeme v Irsku..
a podla lekara, ktory mi robil 4D na slovensku vo februari, mam aj ja termin 24. juna ako ty..takze ktovie kedy vykukne na svetielko..ale ak tam ma byt až do vtedy, ja sa budem velmi snažit.. 🙂

pajinka23
18. máj 2009

caute kocky tak som prisla akurad od dokiho a stale nic ☹ ☹ ☹ ☹ povedal ze ak do piatlu neporodim tak ma posle do nemocky....jaaaaaaaaaj ☹ ☹ ☹ ☹

pajinka23
19. máj 2009

jaj babule ja som este stale doma ☹ ☹ ☹ ☹ mali sa nepita na svet a ja som zufala ☹ ☹ v piatok nas posle doki do nemocky ak neporodim 😉

petra1985
20. máj 2009

hi tak tu uz sa asi rodi 😅

pajinka23
20. máj 2009

ahojte ja mam taky pocit ze dnes sa drobec narodi 🙂 🙂

lily1983
20. máj 2009

prečo? čo citiš? napis, nech vieme, coho sa mame chytit 😀

petra1985
20. máj 2009

paji a ja ze uz rodis 😀

denisa87
20. máj 2009

ahoj lily,mne zas planovany cisarsky vychadza na 14 juna,tak som zvedava ktora z nas skor porodí 😀

pajinka23
20. máj 2009

peta uz sa natom pracuje akuradtie kontrakcie dako nechodia a nechodia 😠 😠 😠 inak mam bolesti v podbrusku ako na menzes aj take popichovanie v chrbtici no dufam ze sa to rozbehne 😉 😉

petra1985
20. máj 2009

vela chod prechadzaj sa po byte alebo co len ne vonku🙂) bo to na teba pride v strede ulice a hotovo.. skus upratovat a tak.. uvidis rozbehne sa to🙂

pajinka23
20. máj 2009

petka ved ma zacalo tak strasne bolet v krizoch do teras som zehlila a riadila cely byt 🙂 🙂 🙂 🙂 hadam uz to pojde same 😒 😒

petra1985
20. máj 2009

to uz mas priznaky.. 😉 treba cakat ah tak ti prajem aby si uz isla.. uz sa asi aj tesis co?🙂)

pajinka23
20. máj 2009

tesim lebo viem ze to uz budem mat za sebou a potom uz budem mat drobca pri sebe 🙂 🙂 🙂 len nech uz to je ono 😉

petra1985
20. máj 2009

ja sa pamatam na ten super pocit ked som lezala na sale este dve hodky po.. soms a tak tesila, ze uz je po vsetkom .. a som rodila v noci porodila som o 1:20 rano a do rana som ani oko nezazmurila cely cas som myslela na to, ze uz mam babatko ah to boli pocity tie prve.. to si uzijes 🙂)

petra1985
20. máj 2009

a samozrejme spat sa nedalo ani preto lebo som myslela na to, ze som dole zasivana a som sa bala pohnut.. na druhy den som vsak prisla na to, ze to ide .. som cely cas lezala na chrbte ani som sa nepohla 😀 .. sitia som sa bala najviac no bola to malina.. zavidim ti, ze este len ides ja by som isla este 🙂)

pajinka23
20. máj 2009

petka tak to je super ja sa tiez strasne tesim ze uz to bude zamnou a najviac nato aky bude moj majinky drobec 😀 😀 😀 pokom bude mat ocka a tak....juuuuj 😅 😅 sa tesikam nanho...takze si nemala tazky porod ked by si isla este???????? 🙂

lily1983
20. máj 2009

ahojte 🙂

denisa87 tak som zvedava, ktora budeme prva, ale ked ty mas planovany cisarsky, tak to budeš mať asi presne na termin, že? ja mam taky pocit, ze budem prenasat, neviem preco, ale nechame sa prekvapkat 😉

pajinka už ide na to..zavidim, ale viac budem ked už bude mať po tom. 😀

petra, ty si to asi zvladla dosť v pohode, ked by si si to este vymenila.. 🙂 ten pocit musi byt užasny, ja sa ho neviem dočkať, ale porodu bojim bojim..

a neviete co je s diankou? ako sa ma a aj malinke?

pajinka23
20. máj 2009

aj ja by somrada vedela co je s nasou diankou ☹ ☹ ☹ ☹ vobec sa neoziva dufam ze je ok 😕 😕

lenullkak.
21. máj 2009

Ahojte....Naša Zoja Mária sa nečakane začala hlásiť na svet hneď po poradni v noci z pondelka na utorok...a narodila sa 12.5. o 11.35hod s mierami 3400g a 51cm...kuknite album 😉

flyangel
21. máj 2009

ahoj Lenulka...tak ti srdecne blahozelam ku krasnuckej dcerke...je vazne rozkošná 😀 precitala som si tvoj príbeh a som si ista ze si ten malinky zazrak menom Zoja Mária si zasluzite,...tak vam prajem vela zdravicka a stastia 😀 😉

petra1985
21. máj 2009

lenullkaaaa blahozelaam🙂) idem kuknut hned

petra1985
21. máj 2009

juuuj zlatunka je a taka pekna baculka 😀 a je velikaaa no krasa.. lenullka a ako porod ako to prebiehalo dalo sa?

lenullkak.
22. máj 2009

Ahojky. Flyangel, Ďakujem 😉

Peti, kukni si regióny OKRES LEVICE...tam som písala priebeh pôrodu 😉

pajinka23
22. máj 2009

ahojte baby 🙂 🙂 🙂 🙂 tak vidite ja som este stale doma 😠 😠 vcera som bola aj u dokiho ,lebo som mala strane bolesti a on mi povedal ze uz mozem rodit kazdu chvilu ale ze pravdepodobne niekedy cez vikend ☹ ☹ ☹ ☹ ja uz nicomu nerozumiem,na vyvolavacku povedal ze pockame do pondelka ze do v tedy porodim normalne no ja tomu blbcovi uz neverim ani slovo 😠 😠 😠 😠 😠 necha ma trapi as do 42tt??,a bojim sa ze potom uz bude mali moc veliky a ze pojde cisarskym lebo aj to sa moze stat mi povedal ☹ ☹ ☹ a ja by som velmi chcela rodit prirodzene ☹ ☹ inak 42tt nan uz v pondelok.....dnes si asi zavolam do porodnicea opitam sa tam ako je to vlastne s tou vyvolavackou 😠 😠

giza
22. máj 2009

pajinka23, skusila si uz vsetko, aj milovanie s muzom ? )...ak nemozes, tak aspon si k nemu privoniavaj (pach sposobuje spustenie oxitocinu v tele) + stimulacia bradaviek, chodenie po schodoch - nejaka cinnost, prechadzky (ale to tu uz spominali), teple kupele (pokial neodtiekla plodova voda! a je ti prijemna! inak nie)...a ked nic este skus papat nieco na podporu peristaltiky (musli, lanove semiacka, cerelane pecivo,ovsennu kasu,ovocie, zeleninu...)....a ak sa to nerozbieha a nerozbieha, tak potom doky sa este nemusi myslit, mne tak pri prvom tiez vyvolavali po 10 dnoch prenasania a porodila som 3,65kg, s vyvolavackami ( bolo to hrozne...39stychov, 16 hodin silnych kontrakcii a nonstop lezat s infuzkou - vtedy sa muselo)....a nakoniec mi povedali z novorodeneckeho, ze ma znamky nedonosenca ☹ 😕 😖 ....druhe malo 4kg a nechapali v zhladom k mojej postave ako je to mozne -take velke dieta....a nik ani netusil (nastrih sice bol ale skor ako rutina), da sa to zvladnut ....pri babach som uz vedela, ze je to o uvolneni sa (psychickej pohode) a tak som aj cinila....a potom to uz islo aj skor...(to sa ale lahko radi, ked si uz tak daleko a nervy "praskaju")..
Drzim palceky a vychutnaj si plnymi duskami hned ako ho uvidis....to ti nikto nevezme - nikdy!

pajinka23
22. máj 2009

gizka vyskusala som uz naozaj vsetko aj to co pises ☹ ☹ ☹ len v mojom pripadenic nezabera ja som uz stoho na nervy 😠 😠 😠 pocuvaj a to po vyvolavacke naozaj tak dlho trva porod a strasne to boli???? 😔

magdal1
22. máj 2009

ahoj pajinka23- my cakame teraz teretie babatko, pri prvom vsetko trvalo dlhsie, pamatam sa.ze v utorok som bola na prehliadke, uplne zavreta, lekar povedal,ze to bude tak o tyzden, prisla som domov a zacalo mi spinenie ako pri menzese aj take bolesti slabe, to som netusila,ze to zacina, teda myslela som si,ze do rana sa male narodi. Celu noc taketo slabe bolesti aj v stredu cez den, kedze som bola prvorodicka a nevedela som presne, co ma caka ,vecer sme sli do nemocnice, otvorena som bola asi na 1cm, nechali si ma, vraj co ked porodim v noci, v stredu v noci a vo stvrtok som mala riadne bolesti (aspon mne sa to tak zdalo, hlavne stvrtok) a cez den mi kontrakcie vzdy prestali, po stvrtkovej noci som uz bola hotova, nevyspata 3 noci, poslednu noc som prechodila. V piatok rano ma pozreli - otvorena na 5cm, isla som na salu rodit, avsak kontrakcie zase mizli, dali mi infuziu-vyvolavacku, to bola pre mna bomba a maly sa narodil do 20 minut,
pri druhom porode mi odtekala voda od 01.00 a mala sa narodila pred 9.00, otvaranie uz bolo rychlejsie, avsak nechcelo sa jej velmi von, infuziu som uz vytala, bola som unavena, a stresovala som sa aka to bude bomba, vobec to nebolo tak silne ako pri prvom dietati,
takze vyvolavacka - asi individualne, podla toho ake uz mas kontrakcie, ci sa len trochu zosilnia, alebo ako ja pri prvom ziadne, takze preto som na tu silu nebola pripravena
uvidime pri tretom, zistujem vsak, ze strach je velmi zly radca
drzim Ti palce
jedno je iste, malicke sa narodi 🙂

mona1111
23. máj 2009

Lenulkak vitaj medzi mamickami a gratulujem Zojka je nadherna a ma krasne vlasky. 🙂

magdal1
23. máj 2009

Neviete o pajinke, ci uz porodila?