Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

sirinka
13. mar 2009

petra ej veru...cisarskeho sa aj ja bojim 😅 pokial je to mozne, radsej 10 rodit normalne ako raz cisarsky...drzim ti palce, nech vsetko dobre dopadne...

ja kym som inac zistila, ze tie pohyby v brusku su stikutanie, som mala najprv paniku, ze ma babo nejaky zachvat v brusku... 😝

sirinka
13. mar 2009

a mimochodom k tomu prieskumu...ja by som sa potesila, keby som sa zaradila k maminkam chlapcov...ale az po porode to zistim 😎

janajanajana
13. mar 2009

Petra1985,mozem vediet, aku ocnu operaciu si mala? Ja som mala laserovu, predtym dioptrie az 7- a z toho dovodu mi ocna lekarka odporucila sekciu uz pri prvej dcerke, aj ked z vysetrenia som mala skor ten pocit, ze nechce brat zodpovednost ak by sa nahodou nieco stalo, myslim ze by sa nejak poskodil zrak, aj ked podla mna ta pravdepodobnost je tam velmi mala, tiez som sa nevedela rozhodnut a zas moj porodnik mal skor ten nazor, ze ta sekcia je zbytocna. Pri tomto tehotenstve som tiez bola na ocnom vysetreni, ale pri inej ocnej lekarke a ta bola tiez taka nerozhodna az nakoniec dala odporucanie na sekciu, najhorsie je, ked sam lekar sa nevie jasne vyjadrit k veci. Takze u mna to bude aj teraz sekcia z toho dovodu.

petra1985
13. mar 2009

lenullka ahoj.. uz sme to prebrali.. aj s nasimi aj s priatelom.. neidem na sekciu..teta mi tiez povedala nazor na toho lekara tak som sa rozhodla nacisto.. priatel pojde za nim (ja uz nikde neidem stresujem sa jak debil furt sa nervacim nerobi mi to dobre) a povie mu proste, ze mozem normalne a ze ked mu to robi problem tak my nemame problem ist za inym taktne mu to vysvetli ja by som to skopala v tomto priatelovi max. doverujem🙂 .. ze dakujeme za konzultacie a blabla proste uz k nemu nepojdem.. este ze tam mam tu tetu fakt sa na nu spolieham.. povedala, ze ona nema problem ona si tak odrodila nevestu par mojich kolegyn, ze lekari tam aj tak pridu len ked su komplikacie.. taze tak..sme rozhodnuti..

lenullka a to ako ju budis? 😀 ma to zaujima.. som citala ako jedna zena necitila pohyby dva dni isla na ultrazvuk lebo stresovala, ze co a zistili, ze tuho spi 😀 netreba sa bat

lenullkak.
13. mar 2009

tak je dobre, že ste to už vyriešili...som rada. 😅 takže Tatianka príde nesôr...keď sa sama prihlási. 😅
Ako ju budím??? Hladkám si bruško kým sa nezačne mrviť...niekdey mám pocit, že ju to rozčuluje a nie ukľudňuje...he he 😀

mona1111
13. mar 2009

Peti -myslim, ze si sa rozhodla spravne. A aj mi mavame tu stikutku, ale nie je to az take hrozne. Trva to len par minut. A v noci spinkame spolu, ked spim ja spi aj maly. Minule som sa zobudila rano okolo osmej na WC, aj on sa prebudil, ale ked som si este lahla tak sme spolu spinkali aj do pol jedenastej. 🙂
On je taky spachtosko ako ja. 😀

lenullkak.
13. mar 2009

Moni ahoj. To je zlatéééé ako si to napísala. 😅
Aj naša Zojka často hajá narovnako so mnou, to len občas má pomýlený režim...a ja som si myslela, že len moja sa zobudí, keď idem cikať...len dnes ráno ma vydesila, keď sa nezobudila na moju malú potrebu...za to som ju budila hehe 😀 no a potom mi nebolo do smiechu ☹

mona1111
13. mar 2009

ahoj lenullkak - dufajme, ze takto budu spinkat aj ked sa narodia. 🙂

lenullkak.
13. mar 2009

...no možno prvý mesiac kým o sebe nebudú vedieť... 😀

yanou
13. mar 2009

preco sa bojite cisarskeho???

lenullkak.
13. mar 2009

Ahoj yanou. ako pozerám si z okresu LV. Prejdi aj do regiónov, tam je téma okres Levice... 😅

sirinka
13. mar 2009

ha...tak moje dieta prvy mesiac spalo tak po 15 minut aj to iba na rukach a potom do pol roka iba v iducom kociku...az okolo 18 meiacov zacala pekne spavat, ze dve hodky poobede v kuse 😅

yanou lebo je to operacia...a vsetko co s tym suvisi...rozrezu brucho, blany a maternicu, pooperacne zotavenie je ovela horsie ako po klasickom porode, narkoza, ked musi byt celkova udajne skracuje zivot o 2 az 5 rokov...
a nasledne sa tazsie rozbieha laktacia...ja sice budem kojit zrejme az do porodu, tak tohoto sa obavam najmenej 😉

lenullkak.
13. mar 2009

sirinka...ja si myslím, že naša malinká bude cez deň spinkať a v noci buntošiť... 😀
...ty kojíš počas tehu? waw, to som nevedela, že aj to sa dá 😅

lucijja
13. mar 2009

baby to mi štikutame skoro kazdy den. A tiez kludne aj pol hodinu, hodinu. 🙂 A co sa spanku tyka, tak to vam zavidim ze spinkate spolu. Nasa Ema spinka len pokial sa cez den v brusku nosi. Akonahle si mamina lahne, alebo len naznaci polohu lahu tak je hore a kruti sa a kruti. 😀 Takze mne je jasne ze budeme mat doma pravdepodobne nocnu sovu. Nuz co, po mamine. 😀

petra1985
13. mar 2009

lenullka no neskor veru 😉 ale som pokojnejsia takto

moni nie je na to dovod tak sme sa tak rozhodli🙂

yanou my sa nebojime cisarskeho tu islo o nieco ine... keby bolo moje babo ohrozene tak do toho jednoznacne idem.. ale ked to nie je potrebne rezat sa nenecham to by urobil asi kazdy normalny clovek

no to som tiez nevedela, ze sa da kojit aj pocas tehotenstva 😀

a ja mam pocit, ze nasa mala nespi vobec.. mne sa mrvi vzdy.. tak sa bojim, zeby nebola potom nejaka az velmi hyperaktivna 😅

emily3
13. mar 2009

ahojte tehulky, rodicky 😉
petra dobre si sa rozhodla, ked mas bezproblemove teho a si prvorodicka, este sa nemusis otvarat. a babatko vie kedy ma prist na svet a je skoda ho vyberat skor, ked nemoze. Drzim Ti palce aby si mala bezproblemovy porod a krasnu princeznicku, drzkajte sa 😉 😀

hilaris
13. mar 2009

aj vas drobec bol dnes taky kludny???

rybecka
13. mar 2009

ahojte,
akurat sa zaoberam malym dnes je mimoriadne kludny az mi je to divne len sem tam sa tak vypuci ziadne kopance normalne som mala strach ci je v poriadku 😕

petra1985
14. mar 2009

ahojte
emily no🙂 to hej to je pravda ale dnes som bola v nemocke a mi merali panvu a povedali, ze mam nakoniec uzku takze tak ci tak musim ist na cisarsky.. len som kludnejsia lebo sme sa dohodli, ze to spravime az ked to na mna pride alebo tesne pred terminom.. nechcem aby mi ju zbytocne skor vyberali.. takze tak.. emily a dakujem a aj ty sa drz 😉

hilaris, rybecka ja neviem co je kludny u mna 😀 mne sa malokedy nehybe

petra1985
14. mar 2009

jaaaaaj ahoj janajanajana ja som si nevsimla tvoj prispevok.. no mala som laserovy zakrok 3 a 2,75 dioptrie vraj neni problem.. no vidis u teba to je naopak🙂) u mna to uz je pase lebo teraz zahrala rolu zas panva 😀 vidis ako to je.. a furt som si myslela, ze mam strasne siroke boky, ze sa mi bude lahko rodit🙂 ale my si mozeme hovorit co chceme..

lenullkak.
14. mar 2009

Ahojček Peti. Ako čítam aj tak ťa cisársky neobíde... ☹ No nevadí, ale hlavne, že nerodíš dnes na silu... 😅 😀 Aj naša maličká bola včera aj predvčerom ako máčik, len spinkala a spinkala...práve sme prišli zvonka a zase je kľudná...vonku na slniečku kopkala a teraz asi zase hajíííí 😀

petra1985
14. mar 2009

ahoj lenullka nooo neobide ale aspon viem, ze je na sekciu padny dovod🙂 no ked to budes mat tak ako teraz aj po porode, ze vzdy ti bude hajat tak super 😀

lenullkak.
14. mar 2009

Peti...ona nebola takýto spachtoško, to len teraz asi na ňu dolahla jarná únava... 😀 😀 😀

mona1111
14. mar 2009

ahojte.

Peti - mas pravdu, aspon je na to parny dovod. A ako si pisala naco malicku vyberat skor, este nech trosku priberie 🙂
Predstav si mne este vobec nemerali panvu. Idem v utorok do poradne, tak sa na to musim opytat. ALe dnes ma trosku pobolievalo brusko.Vraj sa maternica uz pomaly pripravuje. No uvidime.

egyptanka
14. mar 2009

ahojte tehulky, tak nik sa nechysta rodi. Peti, takze predsa len nakoniec cisarsky. Och jo, prajem teda velmi skore zotavenie.

petra1985
14. mar 2009

lenullka 🙂) sa prebera z hibernacie 😀 mne dnes akosi pravidelne tvrdne brusko normalne mam uz az strach

mona ahoj no vidis.. panva sa meria tak divne.. ked mi robila to stvrte rozhodujuce meranie tak ma to aj bolelo lebo tlacila na lonovu kost no na tu kost co mas nad pipinou vies ona je taka bolestiva ked buchnes niekde alebo tak.. tak to bolelo riadne.. ked budes mat posledne meranie pod 20 tak uz mas uzku panvu.. ja som mala 17... taze lekar povedal, ze to si na zodpovednost nevezme a ja uz tiez nechcem .. uzka panva tak uzka panva hotovo.. no mona 39tt je 39tt🙂 to uz moze prist na teba kedykolvek teraz by nas uz asi nic nemalo prekvapit.. a niektori ani nemeraju panvu radsej si nechaj premerat.. zeby si neostala prekvapena ako ja nakoniec.. 🙂

egy ahoj no nakoniec ano.. co uz neda sa nic robit hlavne nech to dobre dopadne.. dakujem🙂 sak zotavovat sa budeme kazda jedna
dnes tam zas bola ciganka uz pochodovala a skuvinala, ze ju to boli uz asi pomaly zacinala rodit tak sestricka ju hned sprdla, ze rodit bezbolestne sa neda.. no ked som toto videla jak tam pochodovala mala som dost.. stukala jak pes.. az mi jej bolo luto..

petra1985
14. mar 2009

jeeemine sa prebera z hibernacie.. alebo sa uklada do hibernacie som chcela napisat 😀 😀 😀 kedze stale pinka

hilaris
14. mar 2009

nas drobec bol aktivny tak ze som ho citila od 17.tt a rovno kopance a disko pocas celeho tehu.. no tieto dni uz ozaj citim len obcasny tlak zadocka tak mi je to podivne ale citim ze sa hybe takze vsetko ok.. len som nevedela ci to nahodou nie je pocasim 🙂

egyptanka
14. mar 2009

ja som malu citila tak od cca 19-20tt. Teraz ani nekope, ale skor sa obtiera o maternicu (je to take ake by vam niekto hankami masiroval krize) a to je take neprijemnejsie pre mna ako kopance.

lucijja
14. mar 2009

baby a mne je dnes cudne cely den. Boli sme na prechadzke a cely cas mi tvrdlo brusko a teraz ma uz dve hodiny boli aj krize ako pri menstruacii. 😒 A tiez mam silny pocit na velku potrebu a pritom nepotrebujem...a chvilami mi zase nic nie je. neviem, neviem...hadam to nezacina... 😕