Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

myamya
9. mar 2009

čau Peti, no čo ako sa cítime dnes?

myamya
9. mar 2009

ja idem opäť zajtra na poradňu, mala som ísť dnes, ale doktor nemôže, volala som mu, že mi odišla tá zátka a povedal, že zajtra mám prísť ráno nalačno a zobrať si aj pre istotu veci do nemocnice 😝 bojím, bojím, bojím, ale zas takých poplachov už bolo 😖

petra1985
9. mar 2009

ahoj mya nooo da sa len mi taaak trpne brusko pod prsiami je to strasne neprijemne.. stavalo sa ti to? ked sa skrcim tak mi strpne .. alebo ked dlho sedim nevyrovnana a prsia mi tlacia na brusko aaaaah

no to uz nejak casto chodis asi to bude tou zatkou 🙂 moja sak ja ti tak zavidim, ze sa ti o blizi.. pre mna je tento mesiac nekonecny ja sa strasne tesim az sa nemozem dockat 😀 takze ked sa nebudes ozyvat tak uz nastal asi den D 🙂) sa tesim normalne s tebou hlavne nech ti to dobre dopadne.. sa tesim na zazitky ako nam popises ako to prebiehalo🙂 len zeby dovtedy uz dalsia z nas nebola na rade 😀

mona1111
9. mar 2009

Ahojte babulky. Vy ste sa ale poriadne rozpisali, teraz som to vsetko precitala.

Myamya - drzim palceky, aby vsetko dobre dopadlo. 🙂

Ahoj Peti - aj pre mna je to uz dlho. Je to dobra tema, lebo vela sa tu aj naucim. Co mam ocakavat a aby som nepanikarila.

Mne sa zatial strie neurobili a to sa kremujem vzdy po osprchovani mandlovym mliekom.Ale uvidime po porode ci sa mi nejake neobjavia alebo to stihnu este v poslednych tyzdnoch tehu 🙂.

myamya
9. mar 2009

Peti: no to bruško mne tak isto robilo, ale upokojím ťa od 38 týždňa mne padlo a začalo sa mi ľahšie dýchať a celkovo aj lepšie sedím, ale to čo opisuješ veľmi dobre poznám, zvlášť to bolo hrozné, keď som sa mala učiť na skúšky, nemohla som zvoliť dobrú polohu, táto poloha sa malej najviac nepáčila, vtedy najviac kopala, bude to po mame spachtoš 😎

no na tu poradnu fakt chodim jak na klavir, len ma strasia a nakoniec porodite vsetky skor ako ja 😖

dnes ako mi to povedal, ze si mam zobrat aj tasky, normalne som zbledla a navstivila som zachod, clovek to sice ocakava ale ked to ma prist, zrazu je zarazeny a vystraseny ale tesim sa, keby som uz tak mala zajtra Emmku 🙂 jaj krasna predstava

mona: ako sa máš? mne sa strie teda spravili a to sa natieram odvtedy čo som tehotna, to je asi tým, že som veľa pribrala, tak vám závidím, čo ste moc nepribrali 😅

lenullkak.
9. mar 2009

Ahojteeeeeeeeeeee "mamičky"... 😀

Myamya, ak si už máš zobrať veci do pôrodnice to znamená, že ťa tam doktor chce už zajtra poslať. To je bežný postup, lebo si už v 40tt. Ak v nemocke zistia, že sa ešte neotváraš pomôžu ti a možno už v stredu budeš mať Emmku na svete.... 😅

myamya
9. mar 2009

lenulka: to fakt? nestraš, ale nie ja sa teším ale aj bojím, jejda ja mám teraz paniku, ale takú zvláštnu 😀 mne asi šibe, dnes ani nezaspím

myamya
9. mar 2009

a môže mi to vyvolať, keď termín mám až budúci pondelok? 😕

lenullkak.
9. mar 2009

Myamya, ja to viem podľa toho, že keď som ležala v nemocke v decembri mala som na izbe baby v 40tt a tie mi to hovorili. Ale nemáš sa čoho báť...takto budeš pod dozorom lekárov a aspoň budeš vedieť na čom si...však skús ešte pre istotu zavolať doktorovi či to tak plánuje aj s tebou...hmmmm??? aspoň budeš na 100% vedieť a nebudeš chytať paniku. 😅

mona1111
9. mar 2009

myamya - mam sa celkom dobre.Malicky je cez den v klude, vcera ako zacal vystrajat o osmej vecer tak sa ukludnil az tak okolo jedenastej to som uz isla spat. Dve noci som poriadne nespala, ale teraz to dohanam. Mne osobne sa zda, ze som dost pribrala, ale nejako to teraz neriesim. Ja to budem riesit po porode a ked uz budem fit aj po tych sestonedeliach tak sa nenormalne tesim ako si zacvicim. Cvicila som aj piatich tibetanov, ale od kedy som tehotna a mala som na zaciatku nejake problemy tak som s cvicenim uplne prestala.

myamya
9. mar 2009

lenka: teraz som dovolala s kamoškou a ona mi to tiež potvrdila, že on ma vyšetrí a môže mi tam niečo dole spustiť a potom si to naplánovať, že to je preňho ľahšie, si to naplánovať, no uvidíme 😎

petra1985
9. mar 2009

mona je pravda, ze je to dobra vec to forum ale niekedy sa tu dozviem take veci, ktore by som radsej nevedela 😀

mya no vidis aspon vies ake to je bleeee.. ja som pribrala za cele tehu takych 9 kil nie je to malo?

lenullka ahoj 😀

tiez si myslim, ze lepsie je byt uz v nemocke ako doma.. by som bola ja osobne pokojnesia... mne povedali, ze mam prist az ked budu kontrakcie kazdych takych 7 minut 2 hodiny inak este nemam chodit.. ah jo

inak som bola na ctg vtedy a prisla ciganka co ma termin tak ako ja a ona uz s taskami ze do nemocky 😀 akoze mi jej bolo aj luto kus ale mi prislo aj smiesno.. a sestricka jej hovori, ze este nemoze tu lezat, ze ma termin az o mesiac.. ta kukala na nu jak puk.. a mala asi 19 rokov a povedala, ze to uz tretie dieta.. neskutocne.. inak mne ctg robia na porodnej sale teda pri vstupe na porodnu salu som zvedava co ma caka dnes.. ci nepride nejaka mamicka uz rodit a ma vystresuje uz teraz 😀

lenullkak.
9. mar 2009

...tak žiadne stresy a už sa len vytešuj. a to, že nezabúvaš bude asi od šťastia... 😉 😀

myamya
9. mar 2009

mona-ani nehovor vieš ako sa ja teším na cvičenie, ja som aktívne hrávala volejbal, chodila na spinning, behávala, do posilky chodila, mala krásnych 50 kilov, niekedy aj menej a teraz 70, tak si predstav ako mi je, hrúza 😒

petra-no ja si už fakt neviem, čo mám myslieť, ale ten doktor mi stále hovorí, že už to pojde a nič, mám taký pocit, že sa ma už chce zbaviť 😀 ale nie asi to chce nejak urýchliť a celé si to naplánovať

lenulka-ja sa tak strašne teším, ale akurát som volala mužovi a hvorím mu, že najviac čo ma štve, že zajtra, keď ma tam nechajú nestihnem si pozrieť ordináciu v ružovej záhrade 😀 😀 😀 😀 tak sme sa pobavili, samozrejme, že som to myslela zo srandy

mona1111
9. mar 2009

peti - to mas pravdu, ze niekedy sa podozvedame veci o ktorych by sme radsej nevedeli. Je to tak.
Som zvedava aky zazitok budes mat dnes z ctg. Ten s cigankou pobavil aj mna. Uz tretie dieta rodia ako na beziacom pase.

Myamya - ja som tiez aktivne sportovala, aj na aerobik som chodila. Ja som potrebovala niekde vybit nadbytocnu energiu. Do posilnovne som nerada chodila, lebo som sa tam nudila, ale aerobik bol pre mna stvoreny.
Doma som pravidelne cvicila asi od 14. Teraz som tak neuveritelne zlenivela, vsetko ma boli . Ja som doma od septembra,minimalna aktivita z kresla na postel atd.... 😀 Takze aj na mna sa tie kilecka naukladali.

lenullkak.
9. mar 2009

...musela som sa odmlčať, bola som si usušiť vlasy. 😀

Ahoj Peti.

myamya, 😀 😀 😀 😀 - taaaaaaaakto som sa nasmiala na tej tvojej hláške o ordinácii. 😀 😀 tak teda od zajtra sa nám pravdepodobne neozveš... a tie kilá - ja mám už asi aj 11kg na sebe a ešte rátam takých 10 do pôrodu ...he he he 😀 😀 😀 😀 😀

lenullkak.
9. mar 2009

moni, aj ja som doma od zač. tehu....a tiež som na tom podobne ako ty. ale ja som cvičila len doma. 😀 ja to mám také čudné...pred operáciou som cvičila ako diabol, aby som bola vyšportovaná na operačke - he he he 😀 😀 😀 po operácii som začala cvičiť aj napriek zákazu, ale musela som si to stuhnuté svalstvo zorhýbať!!! a od začiatku septembra ako som na PN kvôli krvácaniu mám zákaz pohybu...takže ma bolí aj to, že vyjdem hore schodami... 😀 ale včera som sa skúšala prehnúť do predu či si ešte chytííím päty...a predstavte si, že heeeej aj napriek brušku...heheheheeee 😀 😀 😀 tak som sa neskutočne potešila. 😅

myamya
9. mar 2009

mona-aj ja som vždy chcela robiť aerobic, ale akosi som vždy nestíhala rytmus, nemohla som sa nikdy do toho dostať a tak som chcela 😅 ozaj čo začneš cvičievať po pôrode, ja by som chcela niečo začať, aby som sa dostala do formy, ale čo je také vhodné?nemáš tip

myamya
9. mar 2009

akurát som niečo hladala na nete, ako sa stravovať počas dojčenia, aby babo malo všetko ale zaroveň, aby mamina schudla 😀 ja som sa predtym stravovala zdravo a myslím si, že keď to budem dodržiavať aj pri kojení tak by to malo ist dole nie? čo hovoríte? cez tehu som to nechcela preháňať, tak som jedla všetko, ale s mierou a takto to dopadlo, ale hlavne, že je emmka zatial zdrava

myamya
9. mar 2009

idem si asi zdriemnut, lebo ma boli nejak chrbat, tak sa majte zatial a zajtra dam vediet, mozno 😀 drzte palce, kebydačo

lenullkak.
9. mar 2009

😅 myamya, pokiaľ viem keď žena dojčí tak tým automaticky zhazduje rýchlejšie prebytočné kilečká... 😅

lenullkak.
9. mar 2009

myamya, sladké sníčky... 😀

mona1111
9. mar 2009

myamya - po porode by som chcela sa pustit do piatich tibetanov. Mozem to cvicit zo zaciatku doma a trva to len par minut. Dobre sa po tychto cviceniach citim aj sa formuje postava. A uvidim ako sa budem citit ale podla vsetkeho asi zacnem az po sestonedeliach respektive po kontrole.A ak sa naskytne prilezitost tak opat ten aerobik. Aj ked zo zaciatku nestihas rytmus, ale dobre sa pri tom vybija energia a zaroven pre mna je to taka psychicka ocista. 😎

lenullkak aj ja si myslim , ze ked zena dojci potom sa aj lahsie chudne, lebo babo si berie aj z tvojich tukovych zasob. no uvidime na vlastnej kozi, ci to bude fungovat. 🙂

petra1985
9. mar 2009

mona no to som zvedava aj ja co ma tam caka dnes.. idem si zdriemnut tiez🙂 bru nocku🙂)

mona1111
9. mar 2009

myamya a peti dobru noc 😔

rybecka
9. mar 2009

Ahojte,
ako sa citite kocky pred koncom lebo ja dnes hrozne 😝 asi mi vyleti babo z dola vobec nemozem chodit a boli ma jazva po cisarskom 😝

petra1985
9. mar 2009

ahoj rybecka no tak to ti nezavidim 🙂 no my sa tu mame tak vselijak kedze sa nam to blizi.. a teraz ides tiez cisarskym?

mona ani som nespala nakoniec 😉

mona1111
9. mar 2009

Ahoj rybecka - tak to ti ani ja nezavidim. Sme v rovnakom tyzdni, ale ja este nic take nepocitujem, ze by sa mi to uz blizilo. Zajtra idem do poradne tak uvidime co mi povie nove.

peti tak co preslo ta spanie? Ja poobede nikdy nespim, neviem co by som robila v noci 😀

egyptanka
9. mar 2009

hlasim sa k vam babulky, ktore to maju za par ... u mna zatial ziadne priznaky porodu, zavreta ako stupel, ziadne falosne kontrakcie, nie je mi zle, len v poslednom case ma pali zaha a niekedy sa citim slaba.

mona1111
9. mar 2009

ahoj egyptanka- tak to sme na tom rovnako 🙂. Zaha ma pali uz od piateho mesiaca kazdy den, takze viem ako ti je a tiez sa niekedy citim slaba, ale zaujimave je , ze len doobeda. Poobede dostanem novu energiu a mozem fungovat.