Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

raduska2009
3. jún 2009

ja viem ze kolke zeny rodia bez epi a zvladnu to uplne ok ale povedzme si na rovinu ked to moze byt bez bolesti tak preco nie?xixi

petra1985
4. jún 2009

baby ja som rodila bez epi... vobec to nie je take strasne ved to nic necitis len tlaky a krce..chcela som epi ale teta porodna sestra povedala, ze nic nedostanem, ze to nie je take strasne, ze moja mama porodila tri bez a je tu.. takze som dostala po chvoste a rodila som bez.. a si myslim, ze ani netrebalo dalo sa to prezit..predstavte si, ze bezne dostanete krce pri kramoch no a vtedy treba len tlacit.. aspon vies, ze mas tlacit lebo citis bolest.. ja som tlacila vzdy ked prisla bolest a mala bola na taky 4 potlak von.. takze nezufajte prezijete to v tej chvili nebudete na tu bolest ani mysliet len na babo, ze uz sa blizi🙂 a budete tlacit ako dive to vam garantujem🙂) ja uz som sa aj tesila na kontrakciu lebo vzdy bola mala dalej a dalej a vedela som, ze jej tym pomaham🙂 drzim palce

lenullka kde si sa stratila? ste v poriadku? ozvi saaaa 🙂

petra1985
4. jún 2009

hej a este daco ked ja som prezila porod bez epi a viem, ze je to uplne zvladnutelne tak porod s epi potom ani nie je porodom🙂 sandy nemaj strach prezijes to🙂

sandy80
4. jún 2009

petra aj mimi, díky za povzbudzujúce slová, hned mi je lepšie 🙂

lily1983
5. jún 2009

ahojte..

sandy ja mam tiež bolesti v križich skoro každy den tak navečer, a sem tam mi bolest vystreli až do stehien, ale rychlo to prejde..malinke ma ale stale dosť kope, natahuje sa, mam niekedy pocit, že vylezie cez kožu 🙂 a to ma bolieva viac ako čokolvek 😖
no aj moja sesternica aj mama by si želali, aby som rodila doma, bo v NZ mam sesternicu na novorodeneckom oddeleni a aj pri pôrodoch byva, ona ma prehovarala, ale ja chcem dvojite občianstvo pre miminko a nemožem už letiet v tomto stave radšej..aj vecičky pripravovať na dvoch frontoch, to je naročnejšie..takto to snad zvladneme tiež s manželom, bude pri mne..
a v nz nedavaju epiduralku? to uz preco? tu ju davaju, a nemusis ani platit. neviem este ci si ju dam, ale ked to vystihnu v pravu chvilu, tak preco nie..už to len nejako musime zvladnuť, neboj, aj ja mam bobky 😅 😅 😅 a poriadne, ved neviem co ma caka, moja mam mi stale hovori, ze ona na take veci ani nemyslela, no to ju obdivujem, lebo ja som dosť citliva na bolest.aj ked som vyrdzala dost velke tetovanie, aj tak sa bojim 😖 😖
a ak to pojde aj bez epi budem rada, radsej by som rodila prirodzene, ak to nebude take strasne, ta ihla v chrbtici ma dost odradza 😠

mimi21
5. jún 2009

lily ja som zavedenie epi vobec necitila, je to uplne tenucke,
uvidis ako sa ti bude vyvyjat porod, ja som tiez najprv nad epi neuvazovala, ale kedze ja neviem znasat bolest, tak som si ju radsej dala
akurat ked mi ju vyberali, tak sa mi brutalne zakrutila hlava, tak na odpadnutie a na druhy den ma bolel trochu chrbat - nemohla som sa dobre zohnut ani predklonit
ale ja z mojich skusenosti mozem len odporucit

sandy80
5. jún 2009

lily, epi v zámkoch nedávajú, pretože nemajú odborníkov, ktorí by to pichali ☹

lily1983
6. jún 2009

no tak to je parada 😒

petra1985
6. jún 2009

sandy neboj mozno ti ju ani nebude treba 😉

lily1983
7. jún 2009

ahojte, tak co sandy si este cela? dnes oslavujem 40tt 🙂 uz som to mohla mat aj za sebou, ale asi to bude az okolo 20 juna mam taky pocit. nejako sa jej nechce, ajked strasne kope posledne dva dni a reze ma od spodu ale to moze byt asi aj z vela pohybu.uz som povedala ze nic nerobim, som unavena aj z umyvania zubov 😅 😅 😅

neviem, ako to bude,ked bude moc velika, asi mi urobia cisarsky 😒

sandy80
8. jún 2009

ahojte, lily som ešte príliš celá si myslím, nič necítim, žiadny náznak. naše bábo po večeriach tiež vyvádza, možno už nemá dosť miesta, ale von sa mu ešte nejak nechce, aj keď by som to tento týždeň velice rada uvítala, už sa toho bábätka neviem dočkať. Som zvedavá, čo mi doki zajtra povie. Držme sa!!! 🙂

lily1983
8. jún 2009

tak drzim palce Sandy,nech je vsetko v poriadku.. ja by som tiez chcela scan..ja idem vo stvrtok k lekarke, ale scan mi neurobia asi.... ☹ ☹ ☹
ani ja nemam naznaky, len sem tm tie tlaky, v krizoch, ale aj tie uz pomynuli, pred tyzdnom boli horsie..neviem, ved uvidime, co povie dokina..každe rano si hovorim, už by som to aj uvitala, ajked bojim...ale viac sa tesim, už sa tiež neviem dočkat mojho babatka 🙂 🙂 🙂

babullka1
20. jún 2009

ahojte kocky je tu niekto ako ja...kto uz by siel najradsej rodit?lebo ja uz fakt nevladzem 😖 a to mam este 20dni pred sebou...neda sa mi uz poriadne ani sediet,ani chodit...uz melem z poslednych sil 😝

perla200
20. jún 2009

ja babulka.... hlásim sa do klubu.... ja mam ešte 5 týždnov 😲

ivet1989
20. jún 2009

babulka..mozno ja som tak podobne na tom 😀 aj ked dáko sa mi polavilo, pred tým som bola hrozne na tom, bolesti v krizoch a a krivala som na lavu nohu, presne jak starena 😀 , ale zrazu, necakane, to preslo.ja nevim, vtedy som myslela ze ja uz nevydrzim do konca tehu a ted? ted sa mam v celku dobre, uz sa tolko nestazujem..jedine ked vecer uz zalahnem a ked sa tak prevalujem z boku na bok, tak to je tahsie, musim pomalinky, nebo ked ma malý silnejsie kopne do rebra tak to fakt boli 😨 ale inak nic..tak mozná, uvidis, mozná to aj tebe ustupi. ja som ani nemyslela ze to takto ustupi

babullka1
20. jún 2009

Perla ,Ivet...ja sa najhorsie citim ked sedim,to je fakt bolestive,strasne ma tlacia spodky rebier,ale fakt to nikomu neprajem 😒 neda sa mi preto ani spavat,lebo ked si lahnem na bok tak ma to tlaci ☹ a maly kope ako divy,sa mi zda ze je v tom brusku az moc zivy....

perla200
20. jún 2009

no babulka, ja som mala hroznú krízu dva týždne, v štvrtok som sa nasr.... a začala umývať okná a hýbať sa.... a je mi lepšie...aj lepšie spím a ono je to asi tým teplom.....aj napuchnuté nohy más?

ivet1989
20. jún 2009

babulka..mozno to je aj tym ze si pribrala viac nez ja (vsimla som si v albume), ja tých kil mam na sebe a kus menej, mozno to bude aj tým 🙂 a s tým kopanim to mám aj ja taký pocit, vsade citam ze by mali kus ustupit tie kopance , ze tam je uz aj menej miesta a ze ked sa male otoci a viac posuva dole do tej panvy tak trochu sa ustália tie pohyby ale ja mám prave opacný pocit, nie som divnaaa ?????😀 😀 😀

ivet1989
20. jún 2009

ja si na okná uz netrufnem, robila som to asi tri krat pocas tehu ale ted mam problem uz len umyt podlahu nebo spravit obed a mám dost take okná u mna nehrozia. ee 😀 😀

babullka1
20. jún 2009

Perla mne viac puchnu ruky ako nohy..prsty mam jak slak...Ivet ja som pribrala uz 21kg 😒 Sa mas ze ti je teraz ku koncu tak dobre 🙂

perla200
20. jún 2009

aj mne babulka.... prsty mam horšie ako nohy.....

babullka1
20. jún 2009

ja som si aj obrucku musela zlozit,lebo uz ma fakt tlacila....ale uz to niako dobojujeme nie 😉 ...dva dni dozadu som si povedala ze nebudem len lezat a ze to rozhybem a sla som s manzelom do lesa na prechadzku ..no nebola to dobra volba....po 10minutach v lese som to vzdala lebo som nevladala 😝

jaja003
20. jún 2009

baby aj mne sa to uz blizi ku koncu... asi pred mesiacom som mala taku krizu, ze uz nech je po vsetkom, ale teraz som nejak v pohode, som si na brusko zvykla, mala ma moc nekope, skor sa tak presuva a mrvi, coz je mi prijemne, nic bolestive.. ani sa mi nechce verit, ze uz sa blizim do finale... ale zaroven sa na malu moc tesim a cakam kedy to asi pride, ci to spoznam, ako to spolu zvladneme... no taky mix pocitov mam v sebe 🙂

babullka1
20. jún 2009

jaja ten mix pocitov prezivam aj ja..mam strach z porodu,ale zaroven sa aj tesim..to bude asi tym ze este neviem co ma caka 😝 ..toho ci to spoznam kedy uz treba bezat do nemocky sa bojim aj ja ....

ivet1989
20. jún 2009

moja sesterka tiez pribrala 20 kilo, to je individuálne, ja mám na sebe len 7, co som dost prekvapená, cakala som daco iné 😀 😀 a dobre ako dobre, klop klop, musim si zaklopat, nie je to vzdy ruzove, ked sa malý do mna oprie, ked je hore a kope, tak je to hrozne, normálne ma az postavý na nohy a nedovoli mi lezat, tak silno kope do rebier a mám problem s tlakom, mám ho nizsí.ked som doma tak je to este ako tak ale mna to chyti napotvoru ked mám ist na kontorolu nebo tak, ze vypadnem..pride mi strasne horko, az skoro závraty, na odpadnutie a bojim sa ze hocide mi dojde zle a tak..no ale ked si to tak porovnám tak fakt este som dobre na tom 😅 .iank kus neskoro pisem, drahý ma ukecal na palacinky 😀 😀

babullka1
20. jún 2009

mnam palacinky 😀 .....ivet a kolko mas rokov? 😉

ivet1989
20. jún 2009

hej veru mnam, on je palacinkomaniak 😀 😀 takze si ich uzijem viac nez dost 😀
mám 20r.

perla200
20. jún 2009

no ja mam nad 20kg navyše, ale kedže pred tehu som bola ako slíž tak ludia neveria že tolko som pribrala a bruško mam velké takže to nejak zakryje.... ale jaja....asi my mame tú krízu teraz 😀

ivet1989
20. jún 2009

ono to sa aj vravi, ze chude baby naberu toho viac jak tie co boli kus pri tele nebo take akurát, chápete, ale neviem preco..

babullka1
20. jún 2009

no perla veru mi mame tu krizu asi teraz 😝