Už chcem rodiť. Máte niektorá podobné pocity?

mercy
3. mar 2009

Mám toho už plné zuby,každý deň vraciam a chcem už aby to bolo za mnou...Máte niektorá podobné pocity?

blazka24
21. júl 2009

jamily tak predpôrodný kurz je to čo som ja vôbec nestíhala aspoň čo sa tam rozprávalo a dialo neprezradíš?

seeweed
21. júl 2009

Jamily, ja ta obdivujem, asi by som sa do pecenia nezvladla teraz pustit 🙂 Ale zaaavidim, taky dobry kolacik, no nepohrdla by som... Aj ja som zvedava, ktoru to prvu chyti. Som tak rozmyslala, ze sa ani tym babatkam nedivim, ze sa im von nechce....ved teraz tam maju idealne podmienky, teplotu, ticho a tmu....vonku to budu mat chudatka o dost narocnejsie.

kvietocek7
21. júl 2009

len mi prezradte ako travite tieto posledne dnicky tehu, ja zacinam mat poriadny pocit nudy cakatelky 😒 . zatial ma nenavstivili ani poslickovia.
A ako vy? 😕

loss
21. júl 2009

ahoj baby tak v dobrom vam zavidim tie 39tt a 40tt aj ja uz chcem rodit ale to sa este nacakam
zelam rychly a hladky porod 🙂

perla200
21. júl 2009

loss ty si tehotná???? super.... no nemas nam čo závidieť v týchto teplách.....ale zase ja osobne som rada, že zachvílu bude po tehotenstve a nastupuje materstvo 🙂

kiert
21. júl 2009

Ahojte, inak vy mozete v pohode v noci spat? Ja zaspavam takmer v rannych hodinach 😒 ,a cez den to nemam kedy dobehnut, teda uz niekolko tyzdnov som permanentne nevyspata a ked pride babo, tak to bude este asi horsie 😒 , co uz, udel matiek 🙂 , nevadi..to babatko stoji predsa za to 🙂

perla200
21. júl 2009

nie kiert...nie si sama.... ani ja nespím, alebo len velmi málo....

jajkar
22. júl 2009

ahojte kocky, aj ja som jednou z cakateliek, dni travim uz vacsinou doma, nic sa mi uz nechce, vsetko ma boli, nohy puchnu, a po bytiku sa poflakujem, sem tam nieco upracem, a kukam tv s notebookom na stehnach.....
spanie tez na etapy, niekedy pospim aj poobede, a tak si tu cakam na moje vytuzene miminko 😀 😀 😀 😀

a ozaj, vobec sa netesim z horucav, ale ani vy asi nie!?

seeweed
22. júl 2009

Tak kocky, ja mam za sebou uz druhu takme ruplne prebdenu noc. Chvilu som sa snazila dokonca spat aj na balkone na lehatku, kym ma nezacali zrat komare 🙂 Ale moc nepomohlo, zaspala som nakoniec o pol stvrtej a uz od siedmej som bola hore. No to je pekny nacvik na vstavanie k miminku 😉

Ziadne nove deticky nam tu nepribudli? Zda sa, ze zatial drzime vsetko pohromade...termin mam tusim ja najskor, ze?

jamily
22. júl 2009

Ahojte, tak predporodny kurz sme zvladli, teraz je na rade realita, teda porod 🙂
Blazka, ten kurz u mna trval od 9juna, kazdy tyzden raz a preberali sme tam kadeco o porode, ucili sa dychat, cvicili, oboznamovali o dojceni atd. a potom poucali aj partnerov, ako nam maju pri porode pomahat a nezavadzat 😀 Este zajtra idem s mojim a dost. Obzerali sme porodnu salu a dostali sme info co ako. Pri porode sme my panie, len si mame otvorit usta, ze co bude pre nas lepsie. ja rozmyslam aj o porode vo vani, len neviem, co sa ako vyvinie. A mozno, ked nebudem zvladat bolesti, aj epi. a mozme si doniest aj cd s oblubenou hudbou, ak pomoze, comu ja velmi neverim. Myslim budem viac vnimat nieco ine ako hudbu 🙂 Uz mam nachystany rozmarinovy kremik, moj bude musiet masirovat. 😉
Inak dnes u nas nie je nejak teplo, ale v noci som nemohla spat, zase ma vsetko bolelo. Dnes nerobim nic 🙂 Teraz poobede si mozno trosicku zdriemnem, ak sa mi bude dat. teraz si idem pochutnat na slepacej polievke.
😅
Seeweed, mala by si to tu rozbehnut ako prva 😉

perla200
22. júl 2009

u nás je 36 stupnov....ja som hotová ☹

jamily
22. júl 2009

Perla no to Ti verim, u nas bolo tak vcera na nevydrzanie. A ja este s mojimi 20 kilami navyse 😒 Nie je to sranda. ☹

jamily
22. júl 2009

jajkar, no to sme asi vsetky na tom tak podobne ☹ ale esteze sa mame na co tesit, ked to uz pride 😉 potom si odvezieme z nemocnic take zlate medaile za nas vykon 🙂

jamily
23. júl 2009

Holky, kde ste vsetky? Zeby to prislo na vsetky naraz 😉 Drzim palce, nech porod prebehne rychlo a potom dajte vediet co ako. U nas poprchava, tak sa celkom da. 🙂

perla200
23. júl 2009

ja som tu....zničená po celonočnom boji s teplom a komármi ☹

blazka24
23. júl 2009

jamily takže ja som žiadny kurz nestíhala /ešte pred pár mesiacmi som dorážala štátnice 😒 / a rodiť ideme cisárakom a dnes po vyšetreniach a mojom tvrdohlavom trvaní ideme úplnou anestéziou. do nemocky nastupujem 27.7. a 28.7. by sme to mali mať za sebou......
tak vám držím palčeky dievčatká nech to hlavne dlho nenosíte, ja malého už nevládzem niesť kázali mi len ležať ale už mám vyrážky len pri slove "posteľ" a to som kedysi pri tom slove myslela na činnosti ktoré viedli k otehotneniu 😀 😀 😀

jamily
23. júl 2009

Perla, no to Ti teda nezavidim. My tu nastastie komare nemame, asi im je u nas velka zima 😀 Ale v noci som tiez bohvieako nespala, lebo chodim kazdu chvilu na wc, tak vzdy zaspim az nad ranom na tvrdo o pol osmej do desiatej 🙂 No a teraz varim. a tvrdne mi brusko celkom casto, ale bolesti nikde 😒

jamily
23. júl 2009

Blazka, no super, ked si zvladla este aj statnice, klobuk dole, gratulujem. A cisarskym chces rodit, alebo musis? Ja sa akosi cisarskeho bojim nejak viac ako porodu, aj ked si mozem vybrat, ale radsej si zvolim epidural, no nechcem predbiehat, uvidim ako to nakoniec vsetko dopadne,
Drzim teda palce, nech to rychlo ubehne! a neboj, na tu postel si zase zvyknes 😉 A pri malom sa Ti po nej zacne cniet 🙂

perla200
23. júl 2009

blazka a prečo ideš sekciou????

no komárom je u nás velmi dobre....stípali ma na bruškiu a nohách....otras......

blazka24
23. júl 2009

jamily osobne si myslím že štátnice boli malina oproti tomu čo ma čakalo potom - tie behačky po doktoroch ....
rodiť cisárakom musím /aj keď niektorí doktori v mojom okolí o tom pochybovali/ a teraz sa už nebojím keď mi to jeden anesteziológ rodinný vysvetlill tak som kľudnejšia..........
díky za držanie palčekov, idem hodiť ten môj kýbel veľký na vankúše na pohovku pred telku lebo už mám štvorčeky ale nie na bruchu ale na zadku 😀 😀

perla sekcia je nutná lebo kĺby mi od detstva robia šarapatu a komárom ani nespomínaj, boli sme v blave v pondelok a mám také fľaky od tých hajzlíkov od dunaja že som jak po ovčích kniahňach 😀

tak sa mi zatiaľ majte prídem neskôr.........

petra1985
23. júl 2009

perla200 ahoj tak este nic? 🙂 Ako baby tesite sa ci bojite? 😉

perla200
23. júl 2009

nič....ani náznak.... ani jeden posol nič..... ja sa teším petra...možno preto, lebo neviem čo ma čaká, ale viem, že budem malinkú držať v náručí a už len pri spomienke na nu ma zaplavuje nekonečná neha.... a pôrod je cesta ako sa k malej dostať...ty si sa bála?

babullka1
23. júl 2009

Ahojk perla ja som sa dnes vratila z porodnice ...maly sa mi narodil v piatok 16:04 a mal 4050g a 52cm 😀 ..je nadherny..ocko zvladol porod tiez super,velmi mi pomohlo ze bol pri mne....rodila som 14hodin 😠

perla200
23. júl 2009

babulka...neverím fakt??? ja som ťa vieš ako tu pozerala vkuse...že kde si.... a prosím ťa popís mi pôrod aj ked do IP...prosím ťa

petra1985
23. júl 2009

perla200 tak je dobre🙂 ja som sa nestihla bat.. 🙂

babullka1
23. júl 2009

perla zajtra ti napisem ip 😉

perla200
23. júl 2009

dobre babullka...

petra.... tak si malú rýchlo porodila?

petra1985
23. júl 2009

perla200 no v prvom rade som bola psychicky pripravena ale na cisarsky.. no a ked som dosla do nemocky tak mi zahlasili, ze idem normalne tak som sa zlakla ale nebala som sa... no a nakoniec som mala aj rychly porod 🙂

perla200
23. júl 2009

no sranda...petra a prečo si mala ist cisarakom? a to si mala už bolesti, ked si isla do nemocky?

petra1985
23. júl 2009

perli mala som uzku panvu 2 tyzdne pred porodom.. ked som isla rodit uz vraj dobre.... ano isla som uz s bolestami